Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#119901) Jolet válasza jagada (#119899) üzenetére


Jolet
őstag

Én olyankor engedek az erőszaknak és elgurulok előre, hogy aztán mögé állva kitoljam vagy csak megakadályozzam a gyors visszavonulásban...
Nem leszek kék de talán tanul belőle

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#119902) po1son


po1son
addikt

e50nél kell a lánctalp vagy a stock elbír mindent?

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#119903) jagada válasza Jolet (#119901) üzenetére


jagada
őstag

Ezt akartam én is, te a tankjának erősebb volt a motorja és ő tolt ki engem 3x, ezért gurult el a gyógyszer.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#119904) Jolet válasza jagada (#119903) üzenetére


Jolet
őstag

Ezért kell mögé menni, de az jó módszer hogy megvillantod magad aztán behúzódsz mögé hagy lőjje a bokrot az ellenség

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#119905) grizlisandor válasza lacibacsi (#119895) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tudás majd, ha meglesz a 3 mark. ;]

Tévedés nem vagy annyira belőve(kivéve ha lövöd magad :DDD), folyamatosan fejleszteni kell magad, nézz streamereket, videókat youtube-n, ajánlom a MrScheff videót, én anno sokat tanultam belőle, meg wotinfo-n a cikkeket.

(#119896) h1mpi: Azt még nem próbáltam, de nem is fogom szerintem. ;]

Szerk.: Kellene nekem egy magyar nyelvű napi statisztika mod, mert a wotinfo-s is és a wothungary-s linkeket nem szereti egyik böngészőm se. :O Egy linket tud valaki adni?

[ Szerkesztve ]

(#119906) Kelvin válasza grizlisandor (#119905) üzenetére


Kelvin
őstag

MrScheff-től megtanulhatod milyen egy reroller, statpadder, only gold user. Ezektől eltekintve egy a forum közösségében sem ritka kék játékos lenne.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#119907) grizlisandor válasza Kelvin (#119906) üzenetére


grizlisandor
addikt

Mikor követtem rendszeresen nem volt only gold user, de azóta ki tudja...

(#119908) fradi81


fradi81
veterán

Egy 113 easy Ace :)

moto g72, Ninebot d28e

(#119909) sith7 válasza fradi81 (#119908) üzenetére


sith7
nagyúr

Grat

Többsoros garázs mod - ot honnan szedted ? :R

(#119910) fradi81 válasza sith7 (#119909) üzenetére


fradi81
veterán

xvm-ben van. (aslain)

moto g72, Ninebot d28e

(#119911) sith7 válasza fradi81 (#119910) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi

(#119912) galervin93 válasza sith7 (#119909) üzenetére


galervin93
őstag

Következő pacthban elvileg benne lesz, ahogyan a sebzésszámláló is. Lassan már tényleg senki nem szólhat a kényelmi funkciók hiánya miatt... :-)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#119913) Simi37 válasza galervin93 (#119912) üzenetére


Simi37
őstag

Előbb a számlálót javítsák meg :C :W

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#119914) rlazol


rlazol
addikt

én mára befejeztem, Bulldog-T21-AMX 12t kombóval 73 csata alatt spotoltam 34032-t, vagyis 466-s átlag. Összesen 19 olyan csata volt, ahol nem spotoltam semmit, a csúcs 4702 (Highway, Bulldog) volt.
meglepően sok, 32 különböző pályát kaptam, és elég hatékony tudtam lenne Overlordon, Mountain Passon, Cliffen, szóval egyáltalán nem Malinovka függő a projekt, már csak azért se mert általában 3-4 spotter volt, úgy meg ott nehéz.
Amúgy a Bulldog volt a leghatékonyabb, 726-os átlaggal, az AMX 458, a T21 243; de tény, h utóbbin nincs 6. érzék.
Remélhetően a következő napokban csökken az egy csatára eső lightok száma és még könnyebbé válik mindenkinek, aki a hét második felére hagyja.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#119915) Dr.Én válasza rlazol (#119914) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nekem nagyon nem megy a spot...most kezdtem igazán könnyü tank osztályt.
Nem éreztem még rá... Tanulmányozni kell hogy is van.ez...
Gratula az eredményhez!!!

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#119916) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Nah, meg is lett az 50k spot... De ez a sok agyhalott hát ez valami kriminális...

Egyébként ez a számláló dolog összefüggésben van a laggolással. Miután indít számolás nélkül, olyat csinál, hogy forog egy helyben a tank, aztán nagy nehezen megindul, de akkor sem 100-as...

Újra indítottam az egész gépet, aztán még jobban csinálta... Csata közben kattant meg, forgott jobbra balra, de a ping mérőnek semmi baja nem volt... bughalmaz..

(#119917) Barret001 válasza Kelvin (#119906) üzenetére


Barret001
addikt

Ugye ő az akit Hopka MESTER kihívott 1v1-re?Youtube-on láttam a felvételt a meccsről.

(#119918) kchryss


kchryss
addikt

Ez de beteg csata volt. 5-5 arty volt oldalanként. Nálunk egy troll szakasz behozott egy 3-as artyt a 9-es csatába. És itt a bizonyíték hogy nem kell kilőni őket, mert annyit lőtt mint a 9-es heavyjeink és a többi artynk. :DDD
Bár ez inkább a többiek szégyene és nem az ő érdeme. Egyébként nagyon kevésen múlott hogy nem ő nyerte meg a csatát egy foglalással, az lett volna az igazi poén a végére. :)
Cuki volt ahogy Bisonnal próbálta aprítani az E75-öt. :D

[ Szerkesztve ]

(#119919) kchryss


kchryss
addikt

Patch notesokból mindig kihagyják a pályaváltozásokat. Úgy utálom ezt amikor mennék egy jól megszokott titkos helyemre aztán pofára esek mert már nem lehet odamenni.

Abbey-n rendszeresen fel szoktam menni ide, mint itt a videóban is látni: [VIDEO]

Most meg mennék a helyemre erre egy sziklafal fogad :(((

Pedig nagyon imádtam ezt a helyet. Könnyű volt felmenni szinte minden meddel és lighttal. Volt egy lyuk ahol arty safe-ben voltál. Apátságba be lehetett lőni sok helyre. Saját bázist be lehetett védni. De a legjobb az volt amikor elesett mögöttem ez az oldal, jöttek a nagy tankok én meg úgy tudtam lőni és spotolni őket hogy ők nem tudtak bejönni értem. :D

(#119920) wwenigma válasza kchryss (#119919) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hal istennek ezeket a bugokat javitjak idonkent.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#119921) kchryss válasza wwenigma (#119920) üzenetére


kchryss
addikt

Ja úgy javítják őket mint a sima bugokat. Az nem zavarja őket hogy például ugyanezen a pályán még mindig át lehet menni gyors tankokkal a folyón és oda a tankok 80%-a nem tud eljutni tehát gyakorlatilag kiszedhetetlen onnan aki átjut, de ezt fontosabb volt "kijavítani".
Megértem hogy lezárták, mert fontos hogy a pályán ne legyen előnyben egyik oldal sem. De az ilyeneket beleírhatnák a patch notesba és akkor nem indulnék potyára oda.

(#119922) kchryss


kchryss
addikt

Ezért imádom ezt a kis geci tankot. Tipikus ELC-s kör, lehet vele szívatni a nagy heavy-ket. :D

REPLAY


(#119923) zodo válasza kchryss (#119921) üzenetére


zodo
nagyúr

Valamilyen szinten meg szokták említeni a változásokat.
Public Test of Version 9.15.1 / Patch Notes for the Second Public Test

"Adjusted the landscape on the Abbey map to prevent vehicles from driving onto zones that were not supposed to be reachable."

Gratula az Elc körhöz. :)

(#119924) jagada


jagada
őstag

Hajnal 6.00 kor megint volt valami patch.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#119925) Dr.Én válasza jagada (#119924) üzenetére


Dr.Én
veterán

jaja, én se tudtam belépni...
valami pici javítás ...

WOT: kissio

(#119926) emre válasza SoulReaver (#119916) üzenetére


emre
veterán

Napközben még elmegy, de du 2-3 után szigorúan kettes szerver.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#119927) jr1994 válasza kchryss (#119919) üzenetére


jr1994
addikt

De ocsmány lett így :D tisztán látszik hogy csak belejavítottak a pályába.
Amúgy ettől kicsit balra a másik magaslatra fel lehet tolni egy tankot és az mindkét ösvényt látja :D

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#119928) jagada válasza SoulReaver (#119916) üzenetére


jagada
őstag

Nekem elég nyögvenyelős ez a tetves küldi. Hiába spotolok ezeknek az agyhalottaknak, vagy nem jön senki lőni a spotot, mert az összes idióta beyolozik a városba, vagy ha lövik nem találják el/ nem ütik át. Mostani meccsen is obj. 704 nem tudta belőni 6 lövésből az egy lövéses 9-es papír BC-t. Pedig vannak fullos light tankjaim, de ehhez kellene a csapat is. Komolyan mondom ezek a WG-sek sem normálisak. minek ennyire csapatfüggő küldiket berakni?

A következő héten vajh mi lesz? 100k páncél ált6ali felfogott sebzés? Aztán 200k bázisfoglalási pont megszerzése?

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#119929) emre válasza jagada (#119928) üzenetére


emre
veterán

Ilyen esetben nem light tankkal kell spotolni. :D (de ezt már mondták előttem is)
Itt asszem valamivel 3k felet volt spotom, meg 2,6 körül sebzésem. Mire ki tudtam mászni a gödörből, meg átértem a dűnéken, már kifilézték a védőket. :DDD

Miután az 50B még egyszer kitárazott rám és kilőttem nem volt felhőtlenül boldog. ;]

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#119930) nyunyu válasza jagada (#119928) üzenetére


nyunyu
félisten

A következő héten vajh mi lesz? 100k páncél ált6ali felfogott sebzés? Aztán 200k bázisfoglalási pont megszerzése?

Spotolj 500 tankot :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#119931) nightmare13 válasza nyunyu (#119930) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nah, csak ez ne legyen, akkor lesz a rengeteg öngyilkos scout berongyol az ellenséges bázisra epizód :D

Legyen inkább 50k 300 m feletti sebzés :D Egyből lesznek 10 perces csaták :P

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#119932) szbalogh válasza emre (#119926) üzenetére


szbalogh
őstag

Alapból az egyesen játszom de a tanácsotokra kipróbáltam a kettest. 5 meccsből kettőben egyszerűen leállt a kapcsolat a szerverrel. WoT restart kellett de addigra rendre kilőttek. Inkább bevállalom a laggos meccs idulásokat az egyesen.

Nick: HE_Storm

(#119933) emre válasza szbalogh (#119932) üzenetére


emre
veterán

Nekem ott nem volt gondom még a magasabb ping ellenére sem.
Míg az egyes délutánonként rendre megrottyan, pedig egész eddig csak az egyesen toltam.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#119934) h1mpi válasza emre (#119926) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem is csak EU2 megy már hetek óta. Pedig előtte csak EU1-en voltam. Nem hitem benne, de sokkal jobb statot hozok EU-2-n.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#119935) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Talán már illene tudnom (ciki is megkérdezni), de az én szempontomból jelent valamit az, hogy ha egy bokorban állva próbálok felderíteni?

Bokorban, vagy még inkább mögötte állva ugye engem sokkal nehezebben derítenek fel, mert az alap camo értékem nő a növényzet adta értékekkel. Ez oké. De az én "látásom" romlik attól ha egy bokorból próbálok spotolni? A tipikus spotter bokrokba hogyan érdemes beállni? Ha kicsit hátrébb húzódok (hogy én kevésbé legyek látható), attól még ugyanott fogom meglátni az ellenséget, vagy az én bokrom camo értékét is megkapja a másik játékos? Remélem nem tűnik nagyon zagyvának a kérdésem, de most, hogy többet megyek light tankokkal jobb híján ezen (is) gondolkodom, de magamtól nem jöttem rá a megoldásra....

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#119936) emre válasza lacibacsi (#119935) üzenetére


emre
veterán

Letöltesz a wotreplay oldalról 8-as light replay-ket, assist-raszűrve, aztán majd meglátod.
Elmagyarázni úgy sem lehet tisztességesen. :) Én is ezt csináltam amikor a spotolós küldik voltak, és elég sokat tanultam belőle hogy nem csak 1-2 nyílt pályán lehet értelmesen scoutolni. Valamikor írtam is ezekről a helyekről egy jegyzéket.

(#119938) h1mpi

Én meg pont ezért lövök a bokor mögé artyval. ;]

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#119937) szbalogh válasza lacibacsi (#119935) üzenetére


szbalogh
őstag

Ha 15 méternél közelebb vagy a bokorhoz, akkor Te átlátsz (az ellenfél nem kap álca bónuszt) de Téged takar.

Nick: HE_Storm

(#119938) h1mpi válasza lacibacsi (#119935) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem romlik a látásod, mármint az hogy észleled-e az ellenséges tankot. Max annyiban zavar, hogy a bokor leveleitől nem látsz ki, de ha fel spotolsz valakit a piros sziluettjét látod. Én mindig egy kicsit hátrébb állok, hogy az arty ne vágjon ki ha oda lő blind shotot.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#119939) nightmare13 válasza lacibacsi (#119935) üzenetére


nightmare13
senior tag

Kedves játékostárs :)

Remélem ez segít majd valamennyit :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#119940) jagada válasza emre (#119929) üzenetére


jagada
őstag

T-62-A-val volt valami 3,5k spot sebzésem egyszer, a többi 100-200 volt csatánként, vagy semmi.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#119941) notika77 válasza lacibacsi (#119935) üzenetére


notika77
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#119942) jano_77 válasza Barret001 (#119917) üzenetére


jano_77
nagyúr

Kérlek küld el PÜ-ben a linket, látni szeretném a Mesterek csatáját! :D

(#119924) jagada: igen, ezt tapasztaltam én is :O , reggel nem is tudtam belépni, hogy megnézzem a tegnapi csatáim összegzését, ugyanis este disconnectált vmiért a játék és nem tudtam visszalépni már. Gondoltam majd reggel megnézem, úgy sem rezetelődik a napi stat. Hát nem tudtam a pöcs miatt. :W Lehet tudni, hogy mit barmoltak már megint? Remélem az EU1 problémáit javították - vissza számlálás, csata idő jelzés gondok, laggok!

(#119929) emre: úgy tudom, hogy csak az a spot számít, amit Te derítettél fel, vagyis pl a láncolás vagy egyéb közvetett spot nem. Tévedek? Mert ha nem, akkor a Te spottod amit heavyvel csinálsz nem ér semmit. :F

Amúgy az elmúlt 2-3 napon csak EU2 mentem és nem volt semmilyen probléma. :N

(#119937) szbalogh: én pont úgy tudom, hogy ha 15 m belül vagy, akkor elveszíti álca értékét a bokor, könnyebben fel tudnak spottolni pl lövést követően. Ha viszont távolabb vagy mint 15 m, akkor lövés után sem spottolnak. Erre van is egy mos, ami mutatja ezt a 15 m-es kört a tankod körül.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#119943) nightmare13 válasza jano_77 (#119942) üzenetére


nightmare13
senior tag

Igen, játékmechanika úgy működik, hogy lövés után 15 méteres körben a bokrok elvesztik az álcaértékeket. Ezért szoktak addig hátratolatni spot után, hogy a bokor már ne legyen átlátszó, és onnan lőni.

Viszont ha végig 15 méterre vagy távolabb állsz a bokortól, úgy te és az ellen is megkapja az álcázását a bokornak, vagy valami hasonló. Amit linkeltem Lacinak, ott elég jól le van írva :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#119944) szbalogh válasza jano_77 (#119942) üzenetére


szbalogh
őstag

Lövésről szó sem volt a kérdező posztban :D

Nick: HE_Storm

(#119945) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!

Erre a meglepetésre nem számítottam :B
Nem gondoltam hogy Tank Ász lesz :DD


WOT: kissio

(#119946) tarka_szarka válasza lacibacsi (#119935) üzenetére


tarka_szarka
tag

Nem atomfizika szerintem. Psszív spot összefoglalva:

1. Ne lógj ki a bokorból. A cső és a torony egyes részei nem számítanak.
2. Ne mozogj. A toronyforgatás nem számít mozgásnak.
3. Legyen álcahálód és álca skilled, festés is.
4. Legyen majrélámpád. Ha van, ha nincs a bokorba érkezésig nagyon résen kell lenni, hogy az ellenfél spottere ki ne spútoljon. Sokszor előre örültem, hogy végre beértem a bokorba, mire jött két-három lövedék üdvözlésképpen, majd villant a lámpa. Ez mindenképp a legkockázatosabb rész.
5. Nem mindig érdemes a logikus helyekre állni. Sokan vakon odalőnek. Én általában kisebb bokrokat választok, vagy a bokor szélére állok.
6. Ne lőjj. Bármilyen csábító és zsíros célpont jön. Lőni akkor érdemes, ha már amúgy is megláttak, vagy mindjárt odaérnek és meg fognak látni.

+1 Mivel a lightoknak amúgy sincs nagy páncélja, ezért én általában seggel állok be. Így könnyebb olajra lépni.

WOT account: tarka_szarka

(#119947) notika77 válasza tarka_szarka (#119946) üzenetére


notika77
senior tag

Kiegészítés a 2. ponthoz: light tankkal mozoghatsz, mert nem veszít az álcaértékéből mozgás közben, mint a többi tankosztály.

ui.: De azért ne mozogj, mert véletlenül kimehetsz a fedezékből :)

[ Szerkesztve ]

(#119948) galervin93 válasza notika77 (#119947) üzenetére


galervin93
őstag

ELC-vel sokszor azt is megteheti. :-D Persze csak okosan kell csinálni. Lődözni nyugodtan lehet a "15 méteres szabály" betartásával. (Nem véletlenül említettem az ELC-t, egyrészt az gyakorlatilag erre lett kitalálva, másrészt meg olyan álcája van, hogy sokszor a nyílt terepen nem vesznek észre, és csak csodálkozom, hogy nem villant a lámpa, mert mindig számolom, hogy kb. mikor vehetnek észre, de az ELC a ELC. :-) )

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#119949) jano_77 válasza notika77 (#119947) üzenetére


jano_77
nagyúr

a mozgás azért nem javallott, mert akkor az álcaháló és csigaszem elveszíti hatását vagyis nem látsz olyan távolra és kevesebb lesz az álcád növelt értéke.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#119950) lacibacsi válasza emre (#119936) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ez mind jó, amit mondasz. Köszönöm. Csak a replay-ekből (amiket amúgy szoktam néha nézegetni) nem derül ki a válasz a kérdésemre. Viszont az idézett hozzászólásod már akkor bekerült az "okosságok a wot-hoz" gyűjteményembe! :R

(#119937) szbalogh és (#119938) h1mpi: Tehát nem romlik a látásom, nem kap az ellenség álca bónuszt, csak maradjak a bokortól 15 méteren belül, mint ahogy az a (#119939) nightmare13 által linkelt írásban (amit réges-régen már olvastam, csak nem szedem a Cavintont :U ) is le van írva. :R

(#119944) szbalogh: Szövegértésből kapsz egy csillagos ötöst! :K

(#119946) tarka_szarka: Köszönöm a jó tanácsokat. Ha nem is sokat, de azért 3k csatát már én is lenyomtam könnyű tankban ülve és ha csak átlagos szinten is, de azért megyeget velük a játék. Csupán az az apró információ nem volt meg, hogy romlik-e a látásom, ha belelóg a szemembe a falevél...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.