Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icezozo


icezozo
addikt

lassan lecserélem a FR 230/ 235 szériát. lehet,,hogy jó választás lenne :U

http://qwankido.hu/

(#2) szaboi6512 válasza icezozo (#1) üzenetére


szaboi6512
őstag

Éppen a héten vettem két darabot a családba.
Jó választás volt, főleg a GPS ideje győzött meg.
Csak futunk vele és nagyon jó hogy tudunk egymásról a Live track segítségével, a Biztonsági funkcióért pedig egy hatalmas pacsi. :C :R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3) odani


odani
tag

Tudását, technikai jellemzőit tekintve rendkívül hasonló az Amazfit Stratoshoz. Hozzám hasonlóan biztosan sokan tudják/tudnák értékelni a transzflektív kijelzők létét. :R

(#4) SirRasor válasza odani (#3) üzenetére


SirRasor
őstag

Leszámítva a pulzusmérést :U Nem is Neked akartam válaszolni, csak pont láttam az amazfitet, amit nem lehet egy lapon említeni a Garminnal.

Szóval akinek számít a pontos pulzusmérés, az vegyen Garmint, amiben már az Elevate szenzor van, mint például a fenti cikkben is. Polar H10-től minimálisan marad el.

Volt Amazfitem (BioTracker 2-es!) meg csomó másik okos karkötőm, szóval tudom miről beszélek :)
Nem is a nyugalmi pulzussal van gond, mert azt relatíve egyszerű eltalálni. Ott véreztek el, amikor hirtelen változott a pulzusom. Kb. 1-2 percig nem mutatnak változást. A Garmin meg 2-3 másodperc után már mutatja a pontos értéket.

MÁS: a cikkből kimaradt egy fontos dolog: Body Battery-t is mutat az alkalmazás, ami ijesztően pontos értékeket produkál. Ezt érdemes elolvasni.

Make Love not war!

(#5) #53876480


#53876480
törölt tag

Én hetek óta gondolkodom, ez vagy a Samsung Active 2?
A Samsung mellett szól, hogy tud zenét játszani. Így túrázáshoz itthon tudnám hagyni a telefont, az nagyon jó lenne.
Minden más a Garmin mellett szól, Üzemidő, transzreflektív kijelző, a külseje (nem kell csillivilli óra), a Samsung értesítéses okosórás plusz tudását nem használnám ki.

Ugyanakkor nem vagyok futó. Túrázni szoktam, néha kardió, lépésszámlálás kell, meg óra, de nem futok. Ez pedig kifejezetten futó óra. Az edzési ajánlatait meg terveit ki lehet kapcsolni?

A Samsung tudásában is van, amit nem használnék, de egy futó órának épp a futó részét nem használnám, ez olyan hülyén veszi ki magát. Túrázásnál használnám a nyomkövetését.

Szóval nem tudom, hogy jó-e nekem egy ilyen futó óra vagy sem.

(#6) SirRasor válasza #53876480 (#5) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem jó. Hasonló dilemmában voltam és vettem egy kompromisszumos Venu Sq-t. Ha zene is kell, akkor van Music változat is belőle, ami egy 10-essel több, de most néztem, hogy van, ahol olcsóbb is :D

Viszont nincs transzflektív kijelző, de az üzemidő ott is 2 hét minimum.
A kijelző IPS és nem amoled, de volt amoledes is és nem veszem észre a különbséget: nagyon *szép* feketéi vannak, amit max korom sötétben szúrsz ki, hogy nem teljesen fekete. Nyilván IPS és IPS panel között is óriási különbségek vannak.

Ja a másik kompromisszum, hogy négyzetes, de mondjuk én pont olyat kerestem, ami okosórára hasonlít és nem rendes órára.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#7) gliskard válasza #53876480 (#5) üzenetére


gliskard
senior tag

Én az alap funkciók mellett (óra, értesítés, ébresztés) gyalogláshoz használom (semmi extra, átlag 1-1,5 óra séta közepes tempóval). Előtte kb 1,5 évig Amazfit Stratos 3-t hordtam, az sem volt rossz, de ez nem olyan robosztus és kevésbé zavar alvás közben.
Samsung-ról nem tudok nyilatkozni, én nem szeretnék olyan órát aminek 'világít' a kijelzője ezért is választok mindig transzflektív kijelzőset.

(#8) #53876480 válasza SirRasor (#6) üzenetére


#53876480
törölt tag

Őszintén szólva annyira nem érdekel, hogy milyenek a képernyő feketéi. Nem HD filmet nézek rajta. Mutassa az időt, nézze a pulzusom, és túrán jegyezze meg, hogy merre jártam. Ennyi.
Az viszont óriási lenne, ha az időt mindig mutatná. Nem kell nyomogatni, felemelni, semmi, mint a régi szép időkben egy sima kvarc óra, mindig ott van az idő, ebben az esetben a lépésszámmal és az értesítésekkel együtt.
Ehhez képest a Venu SQ semmit nem ad hozzá, max a zenét, viszont elveszi a Transzreflektív kijelzőt.

A kérdés az, hogy mennyire erőlteti az óra a futást, ha nem is vagyok futó. A tesztekből nem derül ki, hogy az edzésterveit meg az ilyeneket mennyire erőlteti rá a felhasználóra. Vagy csak simán kikapcsolja az ember ezeket a menüpontokat és többé nincs rá gond.

Gliskard: Akkor nem nyomatja minden nap, hogy hé, fussá má 5 km-t ma, mert a jövő évi maratont nem fogod tudni lefutni?

[ Szerkesztve ]

(#9) decoati válasza SirRasor (#4) üzenetére


decoati
aktív tag

Rendben van az 55, de ne túlozzunk. :) Ez az Elevate még a harmas, nem a négyes, és egy mellkaspánt nyomába nem nagyon érhet egy kis kétledes optikai pulzusmérő (napi szinten mér(het)em össze egy H7-tel, ha akarom, a HIIT megeszi az optikai pulzusmérőket).
A folyamatos HRV tényleg jó, a Garmin a Firstbeat-től licenszeli, de a BodyBattery-nek csak egy része a stress score, a másik része (az éjszakai "töltődésnél") inkább az, hogy az algoritmus milyen alvásfázisnak azonosítja a különböző időszakokat (az pedig nem kimondottan a Garmin erőssége).
Ami viszont nagyon tetszik: mellkaspánttal edzés közben is tudjuk rögzíteni a HRV-t, be lehet állítani hogy csapja hozzá a .fit fájlhoz, és pl. a Runalyze tud belőle (pl.) DFA-alpha1-et számítani (LT1).
Mindenesetre én két hónapja gyötröm, Polarról jövök (M430, Vantage M), és nem bántam meg. :)

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#10) #14841344 válasza SirRasor (#6) üzenetére


#14841344
törölt tag

Szia!
A Garmin EDGE 530-som mellé keresnék egy Garmin órát amivel lecserélhetném a jelenlegi aktivitás mérőmet. Alapvetően a jelenlegivel is elégedett vagyok. Váltást legfőképpen a Garmin ökoszisztéma miatt tervezem.
Már három modellre sikerült leszűkítenem a lehetséges jelölteket. Most éppen a Venu Sq/Venu Sq Music a legesélyesebb jelölt. Leginkább általános aktivitás mérőként használnám. Tudnál pár szót írni a tapasztalataidról?
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségedet.

(#11) SirRasor válasza #53876480 (#8) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem kell kikapcsolni a futást, nem erőlteti. Van Garmin edző, ami segít futásos edzést összeállítani és tolja az edzést az órára. De azt be kell kapcsolni, tehát ha nem akarsz vele foglalkozni, akkor ott se lesz.

decoati vesd össze, le fog esni az állad. Más is megtette:

BodyBattery-nél nem értem a fejtegetésed. Logikázhatsz mögötte, de egyszerűen jól működik. Vagy nem hiszed? Az már a te dolgod, de ha tényleg érdekel, próbáld ki 1 hónapig és utána mondj véleményt.
Hármas vagy Négyes Elevate? Ez nem tudom mi, de anno széttúrtam a garmin fórumokat, de nem találtam semmi ilyesmit. Vagy az, vagy nem az. Meg is magyarázza, hogy mindegyik miért kb. ugyanolyan pontos (mármint ami Elevate-s).

SZAMigabi olvasd el az összevetésem, mert több dologra is kitérek a használat során.
Én imádom. Garmin ökoszisztémát is imádom (csak a gugli által megszerzett !!havidíjas!! FitBit-nek van még webes felülete, de semelyik másik gyártónak nincs).
Például egy kattintással meg tudok osztani egy futást: itt a tegnapim.
Garmin edző használható rajta, ezért egy teljes értékű futóóra is egyben :)
Szóval általános aktivitásmérőnek tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#12) decoati válasza SirRasor (#11) üzenetére


decoati
aktív tag

Jaj, tesó :D hagyjuk

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#13) #53876480 válasza SirRasor (#11) üzenetére


#53876480
törölt tag

Köszi az infókat, ezek alapján könnyebb dönteni.

(#14) blueMerle válasza SirRasor (#11) üzenetére


blueMerle
veterán

Van egy Sensem-m, aktívan használom. A premium csomagban van néhány videórecept meg pár semmiresejó stat (amit így is mutat az app). Mire gondoltál, ami az előfizetői részében fontos lehet? Az 1-estől kezdve használom, volt kettesem most a Sense és nem érzem hiányát a premium csomagnak :U

[ Szerkesztve ]

(#15) Schuler888 válasza #53876480 (#5) üzenetére


Schuler888
senior tag

Active2 akkor ha tenyleg okosorat akarsz es nem csak egy fitness trackert, sokkal tobbet tud, szebb, es tobb dolgot monitoroz. Mellesleg ar-ertek aranyban jelenleg best-buy amig meg kaphato

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#16) SirRasor válasza decoati (#12) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem szeretném hagyni, mert kíváncsivá tettél na :D
Esetleg össze tudnád vetni valamilyen HIIT-tel, amit utána könnyű vizualizálni, mint pölö a fenti diagram? Nyilván ha két külön program tudja rögzíteni, az picit macerás; mondhatni Photoshop-igényes, de beszállok szívesen ötletelni.
Amit én próbáltam (Zepp, Garmin és Mi Fit), ott semmilyen közös pont nem volt, úgyhogy maradt a Photoshop és a kb. méretezés. Mondjuk a hatalmas különbségek mutatására az is pont elég volt.
EDIT: egy másik emberke is megcsinálta az összehasonlítást. Nem tudom milyen a videó, de le fog járni a szerkesztési idő, mire végignézem.
Nyilván az volna a legjobb, ha ÉN tudnék szerezni egy H10-et, és akkor magam is össze tudnám vetni egy halom edzéstípus alatt. Mondjuk nem tudom egész nap rajtam lehet-e a H10, mert mintha nem rögzítene, ha nincs benedvesítve és edzésen kívül azért nem izzadok :D

blueMerle Amikor körbenéztem, hogy mi legyen Amazfit után, akkor szűkítettem le pár nap alatt Garmin vs FitBit-re és elolvastam egy zsák tesztet mindkettő akkori ÖSSZES karkötőjéről/órájáról (kezdésnek nem is akartam órát, mert általában túl nagy). Szinte az összes FitBit tesztben ott volt, hogy ha nincs prémium csomag, akkor egy csomó fontos adat hiányzik. Tavasz óta már nem emlékszem pontosan miket soroltak fel, de kapásból ott volt a Garmin, amiben minden ingyenes, így nem is agyaltam rajta túl sokáig, ment a kukába a FitBit.

Ja rövidebben is leírhattam volna: Nem tudom, nem volt még ilyen órám, internetes tesztek alapján tájékozódtam :B
Pedig milyen jó volna végtelen pénzzel végigpróbálgatni mindent...

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#17) HThomas válasza SirRasor (#16) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

https://www.dcrainmaker.com/2021/06/garmin-forerunner-55-depth-review.html

A srác mindenféle Garmin órát tesztel és csinál összehasonlító méréseket, nekem alapvetően korrektnek tűnik. Mellkaspántokkal is össze szokta nézni őket.

Hármas vagy Négyes Elevate?
Az új elvileg jobban méri a véroxigén szintet, meg talán az alvást, ami a tapasztalatok szerint nem volt a Garmin erőssége. Ha érdekel, nézz át a Venu 2 topicba, ott volt szó erről mostanában.

(#18) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Én is több hete olvasgatom a fórumokat, és rengeteg videót megnéztem már (a belinkelt ausztrál emberke szinte összes anyagát), és a kompromisszumok mellett (mert az mindig van) úgy érzem, hogy ez a csuklón való méregetés sosem lesz olyan mint egy céleszköz, illetve a mostani szenzorok is megfelelőek lennének, csak a firmware csiszolgatás marad el némely esetben (pl. a linkelt Venu SQ egy frissítés után máris jobban teljesített bizonyos területeken). Kíváncsi vagyok mit tud nyújtani a Garmin ökoszisztéma, ezért a végén szinte már csak ezeket néztem. A kinézett példányok az Instinct és az FR245 volt a vaktérképes navigálás miatt (séta, kerékpár túra), de mivel még új nekem ez az egész, maradtam az olcsóbb szegmensben, és most az Aqua napokon belül 59900-ér be is húztam egy FR55-öt. Bízom benne hogy az olcsóság és limitált funkcionalitás nem fordul a visszájára. A navigálásban - ha nagyon hiányát érzem - talán egy Mappily Mapping is tud nyújtani valamit. Ha beválik ez a dolog, akkor a jövőben biztosan fentebb lépek.

(#19) HThomas válasza #53876480 (#5) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Hosszabb, egész napos túráknál a GWA2 üzemideje már problémás lehet, főleg a kisebb méretűé.

(#20) #14841344 válasza SirRasor (#11) üzenetére


#14841344
törölt tag

Szia!

Köszi szépen, nagyon jó össze hasonlítás. EDGE révén ismerem a Garmin Connect-t. Főként emiatt is akarok egy Garmin órára váltani. Sportolás nálam főként a kerékpározásban merül ki, de arra ott van az EDGE személyében a célhardver.

Viszont számomra fontos funkciók közzé tartozik még az alvás és stresz figyelés illetve a véroxigénszint mérés. Ezek a funkciók mennyire tűnnek pontosnak? Illetve animált edzések a Venu SQ esetében is elérhetőek?

(#21) anrb válasza SirRasor (#16) üzenetére


anrb
aktív tag

Egy optikai pulzusmérő sose lesz képes dinamikus pulzusváltozásokat észlelni, mint pl. ami a HIIT-ben van. Ez típus és márka független dolog, egyszerű fiziológia. A halántékon vagy felkaron mérő optikai szenzorok (pl. Polar Verity Sense, OH1, stb.) pontosabbak, mert ott a mérés helye közelebb van a szívhez.
Ettől függetlenül az órába épített optikai szenzornak is megvan a létjogosultsága, pl. a 7/24-es mérésnél és a praktikum miatt (néha én is használom, mert nincs mindig nálam a pánt).

[ Szerkesztve ]

(#22) anrb válasza SirRasor (#11) üzenetére


anrb
aktív tag

Garmin optikai szenzorok:
Első generációs (Forerunner 225): [link]
Elevate (Forerunner 35): [link]
Elevate V3 (Forerunner 945) és V4 (Venu 2) szenzorok: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23) decoati válasza SirRasor (#16) üzenetére


decoati
aktív tag

oké.
Mint említettem, 2 hónapja használok egy FR55-öst, gondolom elkerülte a figyelmed.
DC Rainmaker, mint alapvetés (ha sportóra).
Szépen látszik az intervallok indulásakor fellépő csúszás (mellesleg említi az Elevate 3 és 4 közötti különbségeket, amik persze szerinted nem létező fogalmak), külön megér egy misét, hogy az így nyert (téves) pulzus információk milyen hatással vannak a TRIMP, aerobic, anaerobic stress score értékekre (pláne, hogy köztudottan exponenciálisan súlyozott, és adott pulzuszónában eltöltött időbeli értékekről van szó). Nem mintha amatőr szinten ez bármit is jelentene, de mellkaspántnál NINCS ilyen probléma, ez egyszerű tény, nem tudom mit kell rajta akadékoskodni.
Hogy a BodyBattery-nél nem érted a fejtegetésem, azzal én nem tudok mit kezdeni. Ha lekéred az egész napi wellness adatokat és szétszeded a .fit fájlt, látható, hogy a stress score-hoz tartozó időbélyegeknél tárolódik a BodyBattery aktuális értéke (remélem a HRV, RMSSD, stb. paraméterekről, és ezek fontosságáról, valamint a stress score-hoz való kapcsolódásukról, és úgy általában a Firstbeat tevékenységéről nem kell beszélni, mert akkor aztán tényleg nincs meg a közös nyelv), valamit az alvásadatok elemzésénél feltűnik, hogy azonos stress score-hoz rohamosan növekvő BodyBattery tartozik, HA az időszelet deepsleep. Namost drága osztrák barátaink ténykedéséből tudhatjuk, hogy az Elevate 3-as Garminok a deepsleep-et olyan hatvan-valahány százalékban azonosítják helyesen, tehát a pihenés alatti töltődés már csak elméletileg sem lehet egzakt, ez nem hit kérdése. (Mellesleg a gyakorlati tapasztalatok nálam spec. mutatnak weird dolgokat, pl. a BodyBattery kimerül d.u. 4-kor, én este fél 7-kor még elmegyek egy másfél órás funkcionális edzésre (TRIMPexp: 90+), aztán még vezetek 50km-t, 11-kor lefekszek aludni, 6-kor kelek, frissen, kipihenten, és mit látok? A BB hajnal 2-kor kezdett el töltődni, és fel is tolta reggelre 35%-ig. És ezt napról-napra. A BB szerint már rég halottnak kellene lennem. Valszeg amiatt van ez, hogy az alvási légzésszámom magasabb, mint az ébrenléti (az oldalamon alszok?), így a deepsleep statok nálam még az átlagosnál is használhatatlanabbak (sokszor 0, vagy néhány perc csak, de azt is oda rakja, amikor még nagyban tévézek, vagy zenét hallgatok) (érdekes, a Polar Vantage M mégis megoldotta valahogy) (ez is egy általános Garmin probléma, mmint hogy deepsleep-et viccesen mér, tele van vele a Reddit, hagy ne guglizzam már ki). Nem gond, tök érdekes amúgy, de ne használjunk már ilyen "ijesztően pontos", "ha nem hiszed, az a te bajod" kifejezéseket egy belső, kizárólag önmagával kompatibilis metrikára, mert kurva gáz.
Úgyhogy ja, tájékozódni nem bűn, a Google a barátunk, a magas lóról meg nagyot lehet esni.

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#24) HThomas válasza decoati (#23) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

A Fenix 6 kb egy hete bevett 2 óra esti PC-s játékot alvásnak. Még deep sleep is volt benne, ha jól emlékszem! :) Ok, nem volt egy stresszes játék, de akkor is.

(#25) #53876480 válasza decoati (#23) üzenetére


#53876480
törölt tag

Hát, ha valaki telerírja a hozzászólását idegen kifejezésekkel, attól nem lesz okos. Esetleg az emberek pár százalékánál eléri, hogy okosnak higgyék.

SirRasor viszont leírta, amit tud, és jelezte, hogy nem tud mindent. Ez a valós intelligencia jele.

Szóval szerintem SirRasor hozzászólása még mindig több hozzáadott értéket képvisel, mert érthető széles rétegek számára is, még ha nem is tartalmaz annyi (kevésbé gyakorlati jelentőségű) háttérinformációt, mint a tied.

Szerintem senki nem mondja, hogy ezek az eszközök orvosi pontosságú eszközök.

(#26) SirRasor válasza HThomas (#17) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszi, megnézem.
Véroxigénszintnél feltűnt, hogy baromi lassan mér és a pontosság biztosan nem jó. Még szerencse, hogy fölöslegesnek tartom, így nem érint a dolog.
Az alvás viszont érdekes. Amikor elkezdtem használni, akkor egyértelműen rosszabbul mért, mint a Honor Band 5, Mi Band 5 vagy az Amazfit Bip U. Nem is nagyon foglalkoztam vele, mert csak az alvásidő érdekelt és azt viszont kb. eltalálta, hogy mikor aludtam el és mikor keltem. Pár hónappal később ránéztem az alvásra és kb. azt láttam, amit tényleg éreztem (agyonvert állapotban szinte 0, egész friss állapotban meg volt szépen mélyalvás), úgyhogy lehet valamelyik firmware frissítés javított rajta. Vagy megtanult engem :D

anrb köszi, ma is tanultam valamit :) Az a V4 elrendezés rendkívül hatékonynak tűnik.
Viszont amit mondtál az optikai szenzorokról, az csak általánosságban igaz. Ezért is akartam első körben H9/H10-et venni edzéshez, de szerencsére tovább kutattam a témában. Pölö a fenti videóban FW frissítés után amit kapott az emberke az is önmagáért beszél:


Nem, valóban nem olyan, mint egy szíj. Nem 100%-ig olyan pontos. De ez azért erősen 95% környékén van és a hirtelen változásokat is szépen lekövetni. Praktikusságban meg össze se lehet őket hasonlítani.

decoati szerintem összekeversz valakivel. Én komolyan kérdeztem, nem kell rá besértődni vagy kötözködésnek venni. Az egész tömb irományodat fogalmazzuk át egy picit: Neked nem jön be, nekem bejön. Van ilyen. Viszont a fenti 2 diagramot ajánlom a figyelmedbe.
Azt azért megemlítem, hogy ha az egyik nap alig csinálok valamit, a következő nap meg összehúzok két edzést, akkor este 8-ra nekem is lemegy 5-re a body battery. Mondjuk úgy is érzem magam :D

Vzotya2 ne foglalkozz vele, hagyni kell az ilyet. Eredményt normális összehasonlításról úgyse fogunk tőle kapni az előző hsz-e alapján, pedig megvan hozzá mindene :(

Make Love not war!

(#27) decoati válasza #53876480 (#25) üzenetére


decoati
aktív tag

A Garmin piszok nagy előnyei (a széles választék mellett) a nyitott szenzorkompatibilitás, a HRV-re épülő szolgáltatások, a Garmin IQ, és az egyszerű fájl export, egy kvázi-szabvány formátumban.
Ha úgy "segítünk", hogy ezek egyikét mágiának tüntetjük fel ("BodyBattery-nél nem értem a fejtegetésed. Logikázhatsz mögötte, de egyszerűen jól működik. Vagy nem hiszed? Az már a te dolgod, de ha tényleg érdekel, próbáld ki 1 hónapig és utána mondj véleményt."), valamint a hsz-unk hemzseg a tárgyi tévedésektől (szenzor típus, webes felület, stb.), az nem segítség, az egy félrevezetés, ami pusztán a szubjektív véleményünket erősíti.
Az általam említett "idegen szavak" mögött (mostanra) közismert technológiák állnak, ha ő ezekből ugyan nem ért egy kukkot sem, viszont megkérdőjelezi az igazságtartalmát, akkor tényleg nincs közös nyelv.

#HThomas: azaz :D

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#28) #53876480 válasza decoati (#27) üzenetére


#53876480
törölt tag

Biztos voltam benne, hogy semmit nem fogsz érteni abból, amit írtam.
És tényleg. :(

(#29) decoati válasza #53876480 (#28) üzenetére


decoati
aktív tag

Tök őszintén, tényleg nem. 5 éve most először léptem be ide a fórumba, mert úgy gondoltam, értelmes emberekkel, releváns dolgokról tudok beszélgetni. 46 vagyok, tökéletesen leszarom hogy ki tart okosnak vagy ki nem, pláne ha azok vadidegenek. SirRasor nem "leírta, amit tud, és jelezte, hogy nem tud mindent", hanem az igencsak kérdőjeles véleményét adta elő tényként, és mikor jeleztem, hogy nem kellene túlozni, megpróbált leugatni (mindezt úgy, hogy nyilvánvalóvá vált: nem értelmezte, sőt, végig sem olvasta az általam leírtakat). Ha szerinted ez a valós intelligencia jele, akkor nem ugyanazt értjük a fogalom alatt.
Hw failure analyst vagyok egy multi méréstechnikai cégnél, triggerel a bullshit, bocsánatot kérek érte.
Az van ezzel a sportóra-sztorival, hogy az ember előbb-utóbb kinő ebből a "nézd anya, tudok biciglizni!", "Nézd anya, megméri a pulzusomat!" szinvonalból, ha eléggé komolyan foglalkozik vele. Ez az óra ennek a két világnak a határán áll, de mi jelenleg a határ két oldalán vagyunk. Így számodra tényleg lehet irreleváns, érthetetlen, fölösleges, élettől elrugaszkodott amit írtam, de ha egyszer eljutsz odáig, hogy nem mindegy mikor, mennyit, és milyen minőségben edzel, érdekelni kezd hogy egyáltalán mit mutat a mutató (ember az, vagy állat?), milyen anyagcsere-folyamatok zajlanak benned különböző terhelés hatására, milyen markerek vannak ezek követésére, és hogyan segíthet neked a technika abban, hogy optimalizáld az edzésmunkát, na majd akkor olvasd vissza a hozzászólásom, és döntsd el, mennyire értéktelen.
Vagy ne, végülis nekem mindegy. :)

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#30) Gabis


Gabis
őstag

Szerintem a legfontosabb, hogy a helyén kell kezelni ezeket az eszközöket. Megvannak itt is a célközönségek, és amikor eléri az ember az adott szintet, és komolyan érdekli a téma, akkor akár ki is tudja egészíteni a méréseket céleszközökkel is. Számomra egyelőre motiváló funkcióként működik pl. célok beállításával, de egyik értéket sem veszem kp-nak. Kicsit olyan mint régen pl. a music center (minden egyben) és a külö-külön vásárolt egységek használata. Van akinek az előbbi is kielégítette az igényeit, és van aki szintet lépett. Az látszik, hogy bizonyos esetekben már elég közel tud lenni pontosságban egy kifejezetten erre fejlesztett eszközzel, de még van hová fejlődni (ha lehet egyáltalán még a csuklós megoldásból többet kihozni). Nekem még mindig úgy tűnik, hogy inkább a firmware-n kellene csiszolni, mert egyes gyártóknál bizonyos funkció pontosabb, míg a másiknál kevésbé (majd esetleg csoportos vásárlói bejelentés hatására nekiülnek és hoppá, tudnak jobbat is produkálni) pl. Venu SQ HR mérés, Instinct barometer probléma stb.

(#31) #53876480 válasza decoati (#29) üzenetére


#53876480
törölt tag

Csak röviden és utoljára, már rég túlléptük a kereteket.
Mindenki magából indul ki. Stílusodból következtethető, hogy leugatni te szoktál másokat, mint itt is. SirRasor jelezte, hogy nem ért teljesen a dologhoz, de beszúrt grafikonokat, forrásokat, a tapasztalatát, ami volt, megosztotta.
Nem folytatom. Önismeret hiánya, magasló, arrogancia, mások lenézése. És most vissza az órához.

Továbbra is az elvárásaiddal van gond. Ez egy olcsó sportóra. Irreális elvárás, hogy orvosi pontosságú adatokat hozzon.
Az eddigiekből is kitűnik, és magad is elismered, hogy a két világ határán áll, aminél nagyobb dicséret nem kell szerintem egy ilyen eszköznek, lévén ez csak egy gyártó egyik legolcsóbb terméke.
Ahogy a tesztben is írták, nem profiknak van. És a hobbistáknak pont tökéletes.

Ha pontos adatokra van szükséged, és a legolcsóbb megoldásokat nézed, akkor fordítva ülsz a lovon.

Gabis ugyanezt írta le, csak sokkal jobb megfogalmazásban. Azt hiszem elég érthetően sikerült leírni, hogy mire jó ez az óra, és kinek ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#32) Fall-N válasza #53876480 (#31) üzenetére


Fall-N
veterán

Igazság szerint, ha belegondolunk akkor az összes optikai szenzoros sportóra csak "gyerekjáték" ha valaki komolyan hivatásszerűen sportol (alias versenyző). Eleve sosem lesz annyira pontos és rugalmasan reagáló, mint egy mellkaspánt + óra kombó. Másrészt komolyabb szoftver is kell. Viszont hobbi célra kiválóak ezek.

(#33) SirRasor válasza #53876480 (#31) üzenetére


SirRasor
őstag

Látod, erről beszéltem, totál fölösleges reagálni rá. Először az életkorát hozza fel, utána azzal próbálja igazolni magát, hogy milyen fasza munkát végez. Még jó, hogy a fizetését nem írta be. Azt hittem 30-ig ebből kinőnek az emberek, de hát nem öregedhetünk egyformán :D

Viszont megpróbálok szerezni egy H9 vagy H10-et és megcsinálom az összehasonlítást, mert most már nagyon érdekelnek az apró részletek :)

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#34) anrb válasza SirRasor (#26) üzenetére


anrb
aktív tag

Jó pár saját teszten vagyok túl. Az eddigi tapasztalataim alapján az optikai szenzorok késve reagálnak a változásokra. Ennek mértéke edzéstípustól és az intenzitásváltozás mértékétől függ. A tüskéket elsimítja az optikai mérő, ez kihat a HR átlagra és a származtatott adatokra.
Itt egy régebbi összehasonlításom (részlet): [link]
kék - Polar M430 (kézben, BT pulzuspánt)
lila - Polar Vantage M (bal kézen, optikai)
narancs - Garmin Forerunner 245 (jobb kézen, optikai)

(#35) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Én anno a Forerunner 45-öt eléggé megkedveltem, a piros szíjjal marha jól nézett ki, jól is bírta a napi gyűrődést, de mivel a kiöregedett AW 3-at váltotta és elestem számtalan extra funkciótól az elődjéhez mérve, ezért végül túladtam rajta, egy Apple Watch SE-t használok azóta elégedetten.

Úgy általában is szimpatikusak a Garmin sportos órái, igazán eltalált formatervvel bírnak, sanszos, hogy még megfordul majd egyik-másik nálam is.

(#36) proci985 válasza SirRasor (#26) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

H10 jellemzoen ott van elonyben, amikor a csuklodon az ora elmozog, pl burpeek kozben. viszont az meg jellemzoen felules illetve fekvenyomas kozben fog eleg fura adatokat szolgalni neha.

H10 egesz nap technikailag kivitelezheto, de egy vantege Vhez kepest en ugy lattam, hogy altalaban kizarolag crossfit (/crosscage) es sajat sulyos HIIT (/grit athletic) kozott van nagyobb kulonbseg.

---

btw amoled vs ips egy okosoran nem a fekete szint miatt erdekes, hanem mert az amoled fogyasztasa jobb. a ket es fel eves, folyamatos hasznalatban levo vantage Vm meg kibir egy hetet egy toltessel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) SirRasor válasza anrb (#34) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszi, ez jó :)

Picit off, de közben kigondoltam, egy H9-et fogok beszerezni (H7 nem ANT+ -os, a Venu SQ meg csak azt támogatja, a H10 meg ugyanolyan pontos több teszt alapján is), de egy infó még hiányzik és hátha tudtok segíteni: Azt írja, hogy a H9-nek nincs beépített memóriája. De ha az órával párosítom, akkor az fogja az adatokat gyűjteni, vagy a telefonnal is párosítanom kell és vinni magammal?

proci985 hát igen, az egész napos hordásról már lemondtam emiatt. Mindenesetre szeretném tudni, hogy az esetemben milyen anomáliák jelennek meg a kettő között. Meg hát...picit túl is tolom és nagyon a határon táncolok, ezért is vagyok kíváncsi a pontos értékekre. 180-190-es pulzust elég hamar elérem a futások során és azt tartom 30-60 percen keresztül, de előzőleg is megkarcoltam a 200-at úgy, hogy életkorilag már eléggé necces (220-37=183)...tudom, nem vagyok normális :D Viszont biciklizésnél sehogy se akar 180 fölé menni :U Testsúlyos/súlyzós edzés meg max 160 és szerintem itt lesz a legnagyobb eltérés.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#38) ZolkoW válasza SirRasor (#37) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem vagyok szakértő, de magamból kiindulva, ha a 180-190-es pulzust tudod tartani egy órán, de akár fél órán keresztül is, akkor 37 évesnél fiatalabb sportoló vagy :D
Én H10-et használok, és az életkoros képlet alapján nekem is 181 lenne a max, de bringán előjön a 193 környéke is. Az már a halál, tehát fel se merül, hogy 5 percnél tovább tudjak így menni. Magyarul a képlet szart sem ér, ez rendben is van. Nálam nyilván sokkal sportosabb emberek is vannak, de az eseted alapján én erősen mérési hibára gyanakszom.

A H10 memóriája tudtommal arra való, hogy teljesen önállóan is tud rögzíteni, majd letöltheted telefonra, de amit kérdezel, az szerintem az órától függ, nem a pánttól. Tehát ha az óra rögzíti a hozzá csatlakoztatott pántét, akkor a H9-ét és a H10-ét is rögzíti. Azt hittem amúgy, a H7 már nem is kapható.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#39) SirRasor válasza ZolkoW (#38) üzenetére


SirRasor
őstag

X éve kölcsönkértem egy akármilyen pántot (dedikált órával lehetett használni, de...mind1, akkor még hülyeségnek tartottam) és elmentem vele párszor futni. 190-re állítottam a figyelmeztetést és a végén már az őrületbe kergetett, mert 15-20 perc után állandóan sípolt :D Közberakott sprinteléseknél a 200-as érték nem volt szokatlan, bár akkor még 2x éves lehettem.
Szóval valamiért jobban bírom a magasabb értékeket. Lehet azért, mert nagy a kontraszt és a nap hátralevő részében 100 fölé se megy, de ha ülök (ülőmunka), akkor 60-70-es pulzussal (néha 60 alá is megy) elvagyok. Vagy ennyire jó állapotban van a keringésem. Pl: rendszeres a hideg vizes tusolás, ami szintén segít. Ja várj, nem...ha gyerekekkel vagyok, akkor 100 alá nem akar menni :DDD

Egyébként írták, hogy a képlet általában nem áll azoknál, akik rendszeresen sportolnak.

Köszi a tippet, meg is van; az óra rögzíti.
EDIT: ááá ez nem jó. Azt írja, hogy akkor nem az óráét rögzíti, hanem a pántét. De akkor meg nem tudom összevetni a kettőt :W

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#40) ZolkoW válasza SirRasor (#39) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha öszevetni akarod a kettőt, akkor gonodlom elviselhető, hogy a pántét telefonnal rögzíted, az óráét meg maga az óra. Azt hittem, üzemszerűen akarod így használni. Vagy H10 belső memória + óra.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#41) SirRasor válasza ZolkoW (#40) üzenetére


SirRasor
őstag

Szerettem volna minél több összevetést csinálni és az telefon nélkül jobb lett volna, de nyilván nem szakadok meg így se pár alkalomtól.
Az üzemszerűség attól függ, hogy mit kapok eredményül. Azért titkon abban reménykedem, hogy 5%-on belül lesz a hibahatár úgy, hogy mondjuk a max pulzust 1bpm pontossággal eltalálja és akkor maradok az óránál.
Vagy ha a futást 99%-ban eltalálja az óra, akkor oda nem viszem, csak a többi edzésformához. Majd kiderül.
Meg majd 1 napot végigücsörgök benne, bár a folyamatos nedvesítés érdekes lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#42) ZolkoW válasza SirRasor (#41) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem értek ehhez sem, de szoktak ajánlani valami zselét, ami megoldja a kontaktot.
Az gondolom tartósabb hatású. Mondjuk nekem a pánt majdnem mindig azonnal működik, külön izzadás nélkül is.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#43) Compton187


Compton187
csendes tag

Sziasztok!

Kardiológián javasolták, hogy be kellene iktatni bizonyos pulzustartományban végzett edzéseket heti pár alkalommal. Van egy pulzusmérő pántom és találtam mellé egy alkalmazást (Fitiv) ami jelzi edzés közben fülesen, ha tartományt váltok, így ez akár elég is lehetne.
Arra gondoltam edzéseken kívül is nyomon követném az állapotom, így jutottam el ide. Volt pár okoseszközöm, egy Samsung active 2 amit kb egy hét után visszavittem, illetve MiBand-ekhez is volt szerencsém. Szeretnék segítséget kérni, hogy milyen irányba érdemes eszközt keresnem, ami lefedné az alábbi funkciókat:

Véroxigén mérés
- 24/7-es pulzuskövetés kivéve az edzéseket
- Pánt támogatás edzésekhez ANT+ / BT Smart (Edzéstípusok: főként saját testsúlyos edzés kiegészítésnek pedig túra/gyaloglás és kocogás/futás)
- Az eszköz vagy app (Android) támogatni tudja a hang alapú HR zone figyelmeztetéseket (hogy ne kelljen erre 2 külön appot használni)

Nem kifejezetten fontos, de jó, ha van funkciók:
- Alváskövetés
- Vérnyomásmérés
- Szívritmus figyelése
- Stresszszint követés

Ami kifejezetten nem érdekel:
- Értesítések (messenger, sms, stb)
- Hívásértesítés/fogadás
- Zene lejátszás

A kívánt funkcióknál nyilván az lenne az optimális, ha ezeken a területeken jeleskedne, illetve a nem kívánt funkciókat nem szeretném kifizetni, ha nem muszáj. Ezek mellett nem árt, ha nem 1-2 naponta kell tölteni mint egy active 2-őt :)

Köszönöm!

(#44) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Vérnyomásmérés nincs egy oran sem, szerintem

(#45) anrb válasza Compton187 (#43) üzenetére


anrb
aktív tag

Külső szenzor támogatás (pl. HR pánt) nagyon kevés konzumer márkánál van. Amazfitnél láttam (pl. Pace/Stratos), meg talán Tizenes Samsungon volt képernyővédő formájában. WearOS helyzetet nem ismerem, Apple Watch-ra külön alkalmazás kell. Ezen kívül maradnak a sportórák (Garmin, Polar, Suunto, Wahoo, Coros), nagyjából ennyi.
ANT+ az Garmin. A ma piacon kapható eszközök közül a Wahoo és a Coros támogatja még az ANT+-t.
Vérnyomásmérés az Omron HeartGuide, más megbízható óra nincs a piacon.

(#46) proci985 válasza anrb (#45) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Polar is tud ANT+t.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#47) anrb válasza proci985 (#46) üzenetére


anrb
aktív tag

Szerintem Comptron187 nem szenzort, hanem órát keresett. Ugyan hardveresen a Vantage széria képes lenne ANT+ támogatásra, de nem fogják a Garmin szekerét tolni. A Coros Vertix 2 sem támogatja már, igaz, ők más okból.

[ Szerkesztve ]

(#48) proci985 válasza anrb (#47) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

edzeni vantage V + H10et hasznalok, tud kapcsolodni az ANT+os gepekre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49) Zozo0525 válasza proci985 (#46) üzenetére


Zozo0525
őstag

melyik polár tud az újak közül?

(#50) anrb válasza proci985 (#48) üzenetére


anrb
aktív tag

Nekem jelenleg Vantage M-em van, de volt V-m és V2-m is. Biztos, hogy nem BT-n csatlakoztál dual support-os eszközhöz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.