Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65201) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ilyen rugós fék adaptere nincs valakinek?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65202) Toomy válasza Napfénysüti (#65187) üzenetére


Toomy
senior tag

Pár perc híján találkoztunk Öcs magasságában. :)

(#65203) Hasaggymeg válasza ivana (#65200) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem még célszerszámmal sem tűnt szépnek ahogy az az XTR házat elvágta.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65204) szjoci válasza Hasaggymeg (#64478) üzenetére


szjoci
őstag

Na ma sikerült elmennem a markolatért. Volt bennem egy pici félsz az anyaga miatt, de miután kibontottam és megfogtam egyből éreztem rajta hogy ez nem olyan mint amitől tartottam :). Minőségi darabnak néz ki, rendkívül sűrű anyagú, jó fogású, kellemes tapintású markolat. És még szép is. :B
Köszönet az ajánlást ;)

(#65205) Hasaggymeg válasza szjoci (#65204) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én direkt úgy tettem,hogy a SRAM lenyomat a tenyerem alá kerüljön mert látni akarom milyen gyorsan kopik.Tartósságával kapcsolatosan van egyedül fenntartásom,de egyelőre bírja és a látszat ellenére sem szívja meg magát vízzel.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65206) Napfénysüti válasza fpeter07 (#65190) üzenetére

A szél helyenként brutális volt az eléggé megnehezítette a dolgot de a saját bajom inkább az volt hogy kábé ötször kezdtek el begörcsölni a combjaim. Sajnos nem vittem magammal magnéziumot így mindig valahogy ki kellett bírnom a következő pecsételő pontig ahol 2-3 percet pihentettem, masszíroztam.
De amúgy remek felkészülési pont volt a nyári Alpok túrára.
Ami kellemes meglepetés az a vígándpetendi szerpentin volt. Tiszta mini Stelvio. Ismeri valaki? :)
A Kab-hegy amire feltekertünk meg tényleg rettentő szeles, nem véletlen mérték itt Magyarország legerősebb széllökését. Rendesen sajnáltam a srácot aki ezen a frissítőponton ácsorgott egész nap.

Toomy: látom ti is jó kört nyomtatok aznap. ;)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#65207) inifini válasza Napfénysüti (#65206) üzenetére


inifini
tag

Gratulálok! Én a balatont próbáltam megkerülni, kevesebb sikerrel. 40 km-nél kaptam egy deffektet, sajnos pótbelső nem volt nálam, 20 percig szenvedtem a folttal, persze szakadó esőben. Aztán elindultam gyalog, majd jött egy szervizes motorral, hozott belsőt, kicseréltük, de addigra úgy átáztam/átfagytam, hogy visszatekertem a kocsihoz. A folyamatos eső, szél,majd a deffekt legyőzött. De ami késik, nem múlik 😉

(#65208) Napfénysüti válasza inifini (#65207) üzenetére

Köszi! :R

Egy menet közbeni kép:

Més que un club!

(#65209) trialboj


trialboj
őstag

Lehet hogy nem jobb megoldás, de rohadtul jól néz ki, főleg a színek miatt.

[link]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#65210) balintka


balintka
addikt

29er bringámon (Kellys TNT 20 2013, tuningolt) cserélném az SR XCR rugós teleszkópot. A bringát könnyű terepen, aszfalton használom, de később elképzelhető a kizárólagos terephasználat is, amennyiben eladom a másik 27,5-es bringát.

Rock Shox Reba RL OneLoc 15 mm thru axle tapered telót néztem ki. Ez olyan 150 ezer Ft körül van.

Néztem még Rock Shox 30 Gold-ot, Recon Gold-ot alternatívaként. Ezeket csak sima 9 mm-es QR verzióban találtam. Súlyuk kb. 200 grammal több csak mint a Reba-é. Megéri a Reba a felárát, vagy ár/értékben jó lenne egy 30 Gold, Recon Gold is?

[ Szerkesztve ]

(#65211) dokee78


dokee78
félisten

Úgy tűnik nem tetszett a Decatlonnak a bringáról írt véleményem.
Pedig olyan rosszat nem írtam.

"Ön írt egy véleményt a B'TWIN termékkel kapcsolatban, amit ezúton is köszönünk

Ugyanakkor úgy döntöttünk, nem publikáljuk véleményét, mivel az nem felel meg teljes mértékben az általános felhasználói feltételeknek.
Csapatunk ellenőrzi és validálja a véleményeket formailag és tartalmilag azért, hogy a vélemények a felhasználók számára hasznos és megbízható információkat tartalmazzanak.

Az indokok, amelyek ahhoz vezetnek, hogy ne publikáljuk véleményét:
- Az érintett terméket még nem használta
- A vélemény a termék helyett/mellett más dologra (is) vonatkozik (szolgáltatás, eladó, házhozszállítás…)
- A vélemény inkább egy kérdés az Ön részéről
- A vélemény nyelvtani hibát vagy helytelen megfogalmazást tartalmaz
- A vélemény sérti egy harmadik fél jogait (ide értendő a szellemi tulajdon joga, illetve a magánélet joga)
- A vélemény politikai vagy kereskedelmi kampányra való utalást tartalmaz
- A vélemény illegális, sértő, obszcén vagy diszkrimináló információkat tartalmaz."(I)

[ Szerkesztve ]

(#65212) krisztian7 válasza balintka (#65210) üzenetére


krisztian7
tag

Szerintem gondold át, hogy egy viszonylag olcsóbb bringára egy elég drága telót tennél, és ha eladnád a bringát akkor mennyivel jobb bringát vehetnél a kettő árából. Az a baj, hogy annyira drágán adják a telókat bringa nélkül, hogy szinte soha nem éri meg csak azt cserélni, a gyártók sokkal olcsóbban jutnak hozzá.
Ha mégis kicseréled akkor a Recon egy jó teló, de az se olcsó, ha tényleg csak könnyű terepen mész érdemes lehet megnézni a Suntour új telókat, többen említették, hogy már elég jók, ki kell próbálni, vagy olvass teszteket.
Ráaádsul ha jól látom a vázad nem is tapered, így nem is lesz jó a Reba teló amit néztél. Plusz egy kerékszett csere is szükséges, ha átütőtengelyre váltasz. :(

[ Szerkesztve ]

(#65213) Napfénysüti válasza dokee78 (#65211) üzenetére

Mit írtál ami ennyire nem tetszett nekik? :)

Més que un club!

(#65214) zoli03 válasza balintka (#65210) üzenetére


zoli03
őstag

Ezek itthoni árak? Én inkább valamelyik német webshopból vennék ilyen drága telót, ott azért sokkal olcsóbbak, mint itthon.
De ahogy krisztian7 is írta, neked nem jó se a tapered (vagy csak talán másik kormánycsapággyal), se az átütős teló.

Amúgy szerintem is meggondolandó, hogy add el az egész biciklit. Ha telóra kiadnál 150e Ft-ot, és eladod a biciklit, akkor 999 EUR-ért vehetsz egy Canyont, amiben gyárilag Reba RL van, és a felszereltsége se rossz.

(#65215) balintka válasza krisztian7 (#65212) üzenetére


balintka
addikt

Köszi a választ. A Cobalt 1 kerékszettet megrendeltem már. Így gyorszáras és átütős megoldás is szóba jöhet, de azt javasolták, próbáljak átütős teleszkópban gondolkodni.

Nézegettem új bringa árakat, de ami kellene, az legalább 400-500 ezer (mert akkor karbonra váltok, alut már nem veszek), ennyit nem szeretnék és nem is tudok egy összegben kifizetni egy darabig. A bringa 1 éves, a teleszkóppal igazából kész lenne, a hajtás is teljesen Deore-osítva van már.

Ezt a tapered dolgot benéztem valóban, sima nyakú kellene. Suntour-ból melyik típusok jöhetnek szóba?

Azt jól láttam, hogy sima nyakú Reba-ból nincs 15 mm-es átütős változat?

zoli03: Ez német ár, átszámítva. Tavaly hirdettem a sokkal jobb felszereltségű Thorx 10-et, meg se kérdezte senki. Nem egyszerű az eladás. 100 ezerért meg nem adom el...

Köztes megoldás, ha nem veszek Reba-t, hanem 30 Gold-ot vagy Recon-t.

[ Szerkesztve ]

(#65216) dokee78 válasza Napfénysüti (#65213) üzenetére


dokee78
félisten

Az igazat:
Erre ajánlom
3. kerékpáromként használom, de most kezdtem ezt a sportot igazán, amatőrként! Előnyöket nem sorolnom, mert szerintem mindenki a negatívumokra kíváncsi. - Felnik, mintha nem lennének: elég erősek. - Csak 90 km-t hajtottam eddig. Mint írtam, kezdő kerékpárnak tökéletes. Ezzel ne menjen senki ugratni, és a hasonló extrémebb dolgokat kerülje. Városi, kisebb erdei kiruccanásra pont elég.

Más téma:
Simanon kívül van még ajánlott fékkar Tektro pl?
Simano Acera M421-et néztem,az full alumínium ugye,tehát nem csak a kar része?

(#65217) ivana válasza dokee78 (#65216) üzenetére


ivana
Ármester

Pedig nem is voltál túl kritikus, ilyenekre durvábbat is lehetne írni.

Felnik, mintha nem lennének: elég erősek. A felnik vajból vannak :)

(#65218) ígyvanferi válasza dokee78 (#65216) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Gondolom ezt a két indokot vették figyelembe:
- Az érintett terméket még nem használta
- A vélemény nyelvtani hibát vagy helytelen megfogalmazást tartalmaz

(#65219) Hasaggymeg válasza trialboj (#65209) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kíváncsi lennék hogyan viselkedik egy erősebb lejtőn lefele,fékezve.Olyan mintha egy egyszerűbb megoldást elbonyolítottak volna.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65220) Napfénysüti válasza dokee78 (#65216) üzenetére

Vicc hogy semmi komoly kritika nem is volt benne. Amúgy meg akik ilyet vesznek gyanítom nem egy tekerés alatt raknak még csak 90km-t se bele.

Més que un club!

(#65221) krisztian7


krisztian7
tag

A te döntésed mennyit költesz rá, de ha ennyire fejleszted később nagy bukó lesz belőle. :( Használt piacon is körbenéznék, azon kevesebbett bukik az ember. Hiába vannak rajta profibb cuccok, ez egy alap váz marad.
Nem feltétlenül kell karbon váz, egy Canyon bringa alu váza már nem olyan nehéz és kelendőbb is mint a Kellys bringák. Suntour telóból nem tudom melyik jó, nincs vele tapasztalatom.

(#65222) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#65220) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már gondolhatnák,hogy legalább 3 éve keni-vágja vele,hogy meglegyen a kilencven,mi? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65223) Pttypang válasza dokee78 (#65216) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem véletlenül nem írok én se véleményt hozzá, boltbajárós, városban gurulgatós kerékpárnak tökéletes gyárilag, aki ennel tobbet szeretne, költsön rá. A "hegyikerékpár" reklámhoz nem igaazán illik egy ilyen. Nem véletlenül nincs túl sok vélemény az adatlapján :D

Everybody lies.

(#65224) ivana válasza Pttypang (#65223) üzenetére


ivana
Ármester

Boltba járni az 5000 forintért szervált csepelem és megteszi. És az:
- stílusos
- elpusztíthatatlan
- ott lehet hagyni bárhol :DDD

(#65225) Because


Because
őstag

szerintetek megéri az árát: [link]

(#65226) Pttypang válasza ivana (#65224) üzenetére


Pttypang
veterán

De azt megveve nem:

- menozhetsz a haverok elott
- hitetheted el magaddal, hogy te sportolo vagy
- mondhatod azt, hogy szeretsz hegyikerekparozni

+1 - Nem törheted szarrá, mikor megpróbálod olyanra használni, amire nem való, majd reklamalhatsz, hogy de te csak boltba jártál vele.

Nekem is kéne valami acél vázas cirkáló, nagyjából az általad említett előnyök miatt, de nem változott a helyzet, van ennél nagyobb gondom is :D

Everybody lies.

(#65227) ivana válasza Because (#65225) üzenetére


ivana
Ármester

Ja ez amúgy így látatlanba nem tűnik vészesnek, talán a hajtás ami kuka pozitív így első látásra.

(#65228) Because válasza ivana (#65227) üzenetére


Because
őstag

csak a szokásos semiylen leírás... ezek a felnik, gumik bírnák a padkákat vaj?

(#65229) ivana válasza Because (#65228) üzenetére


ivana
Ármester

Gumikkal szerintem nem lehet gond, max. gyorsan kopik. Az olcsó trekking felnik pedig inkább nehezek szoktak lenni mint gyengék. De amúgy meg nem hülyegyerek módjára kell felmenni a padkára :U Szerintem itt a gáz részek a hajtás, meg a valószínűleg joytech agyak.

[ Szerkesztve ]

(#65230) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, tudom nagyon off, de munka ugyben pesten vagyok az operett szinhaznal. tudja valaki honnan lehetne rendelni pizzat amit jol megpakolnak cuccal, gyorsan kihozzak, es max 2200ft ba jon ki? masnap reggelig melozok es nagyon kene kaja. a valaszokat elore is koszonom.

(#65231) anorche1 válasza gergo5991 (#65230) üzenetére


anorche1
őstag

Itt szerintem több pesti van, több/jobb választ kapsz :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#65232) trialboj


trialboj
őstag

Valszeg senkit nem izgat, de hosszú idő után most telt el először 1 teljes hét hogy nem sikerült semerre menjek tekerni, még 1 kicsit sem. Még télen a mínuszokban is találtam egy-egy napot hogy "kiörjöngjem" magam, most viszont annyira szutykeráj idő van, hogy 20 percenként süt a nap, zuhog az eső, vagy fúj a szél, ráadásul hideg is... kb hihetetlen, most jöttem be, még azt sem láttam merről kellene süssön a nap, 2 perc eltelt, verőfényes napsütés, és szitál az eső... 3 órája meg jégzuhéé volt

Nem lesz ez így szép év, bringás szempontból, eddig 1 hétre nem emlékszem amikor ne demotivált volna legalább 1-2 nap komoly szembe szél.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#65233) balintka válasza krisztian7 (#65221) üzenetére


balintka
addikt

Használtat semmiképp nem veszek, az van most is :). Tudom, h bukó, de még nagyobb bukó lenne most egy összegben 350-500 ezret virítani. Az is lehet h alap váz, de ma már minden aluváz "alap" szerintem. Alura nem fogok váltani. Másrészt tenger sok az eladó használt bringa, nem fogom a mostanit elócskázni fillérekért.

Ha meg megtartom 3-5 évig, akkor meg nem olyan nagy bukó, amit ráköltök, mivel egy jó felsőközép aluvázas bringa lesz, ami évekig kiszolgál. Egyébként ugyanez a váza az összes 2013-as és 2014-es 29er Kellys bringának, olyan rossz nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#65234) ghost364 válasza Because (#65228) üzenetére


ghost364
senior tag

[link] Ez szerintem sokkal jobban néz ki, legalább értelmes hajtómű van rajta.

(#65235) ivana válasza ghost364 (#65234) üzenetére


ivana
Ármester

Ennek a kerekei kevésbé bizalom gerjesztők, mi ez a minta :U Ok a campa csinál hasonlót, de ők jóval több küllőt használnak, illetve ők a campa :DDD Egy hajtás olcsóbb mint egy kerék... Plusz a fixinek nevezett SS :P

(#65236) Runner_fxr válasza trialboj (#65232) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tényleg vicc ez az időjárás. Elb@szta nekünk a téli sí szezont, és idáig a bringa szezonnak sem kedvezett. Tél kb nem is volt, ez a május meg olyan mint ha október vége vagy november lenne.

[ Szerkesztve ]

(#65237) ghost364 válasza ivana (#65235) üzenetére


ghost364
senior tag

Jó, mondjuk tényleg elég érdekes, meg nagyon magas is szerintem. Flip-flop agy van rajta, szóval fixi meg ss is :P Nekem viszont jobbnak tűnik a váz geója, de a papucs ronda... Én egyiket se venném meg :DDD [link] Ez nem olyan sokkal drágább, de legalább már jobbnak néz ki.

(#65238) fpeter07 válasza Napfénysüti (#65208) üzenetére


fpeter07
veterán

Jól visszaadja a szelet a kép.

(#65239) rétisün válasza trialboj (#65232) üzenetére


rétisün
veterán

"Nem lesz ez így szép év, bringás szempontból, eddig 1 hétre nem emlékszem amikor ne demotivált volna legalább 1-2 nap komoly szembe szél."...

...vagy úgy általában a nem túl jó idő.......egyetértek, úgy néz ki ez nem lesz túl jó év a bringásoknak. lassan 5 hónap elteltével szerintem már lehet ilyent mondani.

mondjuk én csak mínuszokban nem mentem, már ha a melóbajárás is számít. igaz, néha egész jó kis kerülőket kanyarítottam a melóba/melóból bringázáshoz. :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#65240) Eagle16 válasza Runner_fxr (#65236) üzenetére


Eagle16
addikt

Hétvégén lehet neki tolni: [link] 25 fok, napsütés.

Köszi mindenkinek a válaszokat a bowdenvágós kérdésre. Még meglátom hogy mennyit szánok rá, 3 ezer lenne a legolcsóbb bowdenvágó az ebike-on. Csak nem szeretnék szívni szerelés közben sem, fékhez is meg váltóhoz is kellene.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65241) Hasaggymeg válasza Because (#65225) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ennek a neve a legkeményebb.Túrakerékpár! :U Ez a tipikus falraakasztós reklámbringa.
Ami az ídőt illeti,lesz ez még jobb is.Időarányosan kábé ott vagyok kilométreimnél.Legalábbis eddig és még csak 1x áztam sz@rrá.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65242) ivana válasza Hasaggymeg (#65241) üzenetére


ivana
Ármester

Szvsz ezerszer értelmesebb bringa mint a szokásos montinak kinéző 26"-os fostaligák. Ennek legalább valid usecase-t el tudok képzelni.

(#65243) Hasaggymeg válasza ivana (#65242) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát van rosszabb,az biztos...csak valahogy rühellem az ilyen festettláncú parádébringákat.Amúgy a neve beszédes.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65244) balintka válasza trialboj (#65232) üzenetére


balintka
addikt

Ezt én is pont ugyanígy gondolom. Most van idén az első olyan 4 nap egyben, h minden tudtam végre menni. Rég tudtam ennyire rosszul kezdeni egy szezont. Bár van 1.700 km-nél több eddig idén, de volt, amikor ilyenkor már 4-5.000 felé voltam.

(#65245) Because válasza Hasaggymeg (#65243) üzenetére


Because
őstag

ennek nincs is festve a lánca :B

megtetszett, szeretnék egy hasonló vékony csöves, de inkább trekking kerekes bringát egy sebivel csak és kizárólag melóba járni

(#65246) Hasaggymeg: jah, még elbaxták azt is :D

[ Szerkesztve ]

(#65246) Hasaggymeg válasza Because (#65245) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na látod,még annak sem az igazi! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65247) ivana válasza Because (#65245) üzenetére


ivana
Ármester

Veszel régi outit aztán raksz rá trekking kereket ;)

(#65248) Hasaggymeg válasza ivana (#65247) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lesz belőle grevölbájk. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65249) vatafakk


vatafakk
aktív tag

Rendeltem múlt héten Shimano M520 SPD pedált. Országutin használom majd, egyelőre a look rendszert nem vállalom be, nincsen még tapasztalatom ilyen pedálokkal.
Milyen cipőt ajánlanátok hozzá? kb 20-ezret szánnék rá első körben de ha van valami bestbuy, esetleg olyan amit később országuti pedállal is tudok használni, akkor áldoznék rá többet is.

köszi a segítséget előre is!

(#65250) rétisün válasza vatafakk (#65249) üzenetére


rétisün
veterán

olyan cipő tudtommal nincs, ami spd és spd-sl rendszerhez is jó. máshol vannak a stopli rögzítőcsavarjai.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.