Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65601) 6030D válasza geza844 (#65596) üzenetére


6030D
Ármester

Én láttam már 5e ft-os tartón bringát... leverte a festéket az ajtó széléről, a biciklik meg egymásról... lehet, hogy felhasználói hiba volt, de én semmi pénz3rt nem raktam volna rá a sajátom. Még mindig azt mondom, hogy tetőn a legjobb. (Ha van már csomitartó, különben így is úgy is 80-100e ft 3 bicikli szállítása)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#65602) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Ma egy igazi ritkaság jött a szervizbe. Az ilyen munkákat szeretem. :) RS Reverb nyeregcsövet kellett beépíteni egy 3 millás, karbon ebike-ba.

(#65603) Novics


Novics
senior tag

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#65604) 6030D válasza Runner_fxr (#65602) üzenetére


6030D
Ármester

Karbon e-fully, utcai gumi... Reverb??? Kékesről lefelé beül a vázba? Vagy nem értem. Kávézó elé jó lesz. :B

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#65605) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok! Valaki nem tudja esetleg, hogy Szentendrén belül elkészült már a kerékpáros nyom ( így a tiltás is megszunt a főúton) vagy ebből még semmi sem lett?

(#65606) Runner_fxr válasza 6030D (#65604) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A kérdés jogos. :) Idáig aszfalton volt használva, most tér át a terepezésre, ezért kell a reverb, és természetesen felkerülnek a terepezős külsők is. :)

(#65607) atok666 válasza Runner_fxr (#65602) üzenetére


atok666
őstag

Hat ez rem ronda... :B

Atok

(#65608) 6030D válasza Runner_fxr (#65606) üzenetére


6030D
Ármester

Mivel magyar vagyok (és vállalom), annyira érdekelne az ilyen embernek az élethelyzete és az elképzelése, hogy miért ilyen bringát vesz "tekeregni". Az oké, hogy nem vagyunk egyformák, van akinek pár napi jövedelme, és kb mindegy. De egy több millás célbringára (verseny outi, XC, gravity...) azt mondom oké, kell oda, de tapasztalatszerzésre? (Egyértelmű, örülnék, ha megtehetném, mondjuk nem így tenném, de mindenkinek szíve joga.)
Ha esetleg hozza átnézésre rákérdezhetnél, mi az elképzelése? :) Vagy csak rábökött a lista alján lévő bringára. :D

atok666: de, ronda, de technikailag elismerésre méltó. :) Kitámasztó, küllőprizma... na iszom valamit...

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#65609) Novics válasza 6030D (#65608) üzenetére


Novics
senior tag

Jut eszembe, ezeket a fehér kis baszokat elfogadja a rendőr küllőprizma helyett? Nem akarnám az első kereket elcsúfítani 2 db nagy, sárga prizmával.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#65610) Pttypang válasza dokee78 (#65597) üzenetére


Pttypang
veterán

A wd-40 pont nem alkalmas ilyenre, max veszhelyzet eseten ha nincs mas, akkor amig hazaersz.

Everybody lies.

(#65611) 6030D válasza Novics (#65609) üzenetére


6030D
Ármester

Nem tudom, szerintem rendőre válogatja. Ugyan az, mint a külsőn a fényvisszaverő csík, jogszabályban nincs ott, de sokan mondják, hogy elfogadja a rendőr.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#65612) func93


func93
senior tag

hali,

58 magas, 56 hosszú vázméret mennyire jó versenyezni egy 183cm embernek?
(o.úti)

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#65613) Pttypang válasza 6030D (#65611) üzenetére


Pttypang
veterán

szerepel a szabalyban tudtommal, hogy prizma vagy fenyvisszavero csik egy ideje

Everybody lies.

(#65614) razzorr válasza Novics (#65609) üzenetére


razzorr
őstag

KöHém rendelet szerint: "legalább az első keréken, legalább 2 db, egy átmérő mentén elhelyezett borostyánsárga színű, mindkét oldal felé hatásos oldalsó fényvisszaverővel (küllőprizmával). A küllőprizmák helyett vagy mellett alkalmazható két oldalon fehér fényvisszaverő körgyűrű felület is a kerékpántok közvetlen közelében vagy az ENSZ-EGB 88. sz. előírásának megfelelő gumiabroncsokon."

(#65615) fpeter07 válasza geza844 (#65596) üzenetére


fpeter07
veterán

Fogalmam sincs milyen típusok vannak. Mi azért 5k-nél jóval drágábban vettük.

(#65616) Novics válasza razzorr (#65614) üzenetére


Novics
senior tag

Nekem is ez rémlett. De gondoltam hátha... Kerestem is reflexcsíkos külsőt, de 25-ösben nem találtam, a 28-as pedig már nem menne bele a vázba.
Köszi mindenkinek a választ. :R

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#65617) Runner_fxr válasza atok666 (#65607) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ahhoz képest, hogy egy szörnyeteg lakozik benne, még egész kulturált lett a kivitelezése. :)

6030D: Szerintem az alap félreértés ott van, hogy Magyarországon nagyon kevesen ismerik ezeket a gépeket. Amit egy átlag magyar bringás gondol egy ebike-ról és ami a valóság, az köszönő viszonyban nincs egymással. Ez is egy célbringa, annyi különbséggel, hogy nem versenyzésre készült, hanem kizárólag szórakozásra. Fogadd el azt, hogy nem mindenkinek van ideje állandóan a hegyekben tekerni, de amikor elmegy akkor igazán jól akarja magát érezni. Ha neki anyagilag belefér a 3 millás gép, akkor vegye. Egy minőségi fully nem tapasztalat kérdése. A tapasztalatlannak is nagyobb élmény mint valami egyszerű bringa. Egyébként nem teljesen kezdő a tulaj, és elég sokat sportol is.
A kitámasztó valóban borzalmas, mondtam is, de az gyárilag rajta volt. :)

Kicsit más téma, van egy eladó alig használt karbon outi, 53-as vázzal. Bizományban van nálunk, tőlünk származik, kb 100-200km-t gurultak vele. Akit esetleg érdekel keressen privátban nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#65618) ivana válasza func93 (#65612) üzenetére


ivana
Ármester

58 magas rohadt nagy, de mi az, hogy 58 magas, 56 hosszú? Rosszul van mérve szvsz 56 56 lesz az cc mérünk mindig, szóval talán jó, ha a mérés hibás.

Runner_fx: érdekes ez az outi, mi az a bigyó a sor mögött és miért ilyen nagy az átfogás? Comfort karbon?

[ Szerkesztve ]

(#65619) Runner_fxr válasza ivana (#65618) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bergamont outikra nem annyira jellemző a komfort geo, inkább sportosabbak. Valóban 11-32-es sor van rajta, bár elég sok egyéb gyártónál is láttam már ezt a kiosztást. A sor mögött az az ótvar műanyag lánc leesés védő bizbasz, csak ez fekete. :) Elég bután néz ki egy ilyen bringán, le kell venni.
Azt elfelejtettem említeni, hogy jár a bringához egy Look karbon pedál is.

[ Szerkesztve ]

(#65620) Ati007 válasza Runner_fxr (#65602) üzenetére


Ati007
őstag

Ma volt nálam egy srác ilyen bringával és élőben nagyon brutál :Y , mondta hogy próbáljam ki de nem mertem nehogy megtetsszen és akkor bajban lennék :-)

(#65621) Vanir válasza Runner_fxr (#65602) üzenetére


Vanir
veterán

Nem akarok szőrszálhasogatni, de ekkora spacerstack egy ilyen gépen fenomenálisan undorító. :DDD

(#65622) Runner_fxr válasza Ati007 (#65620) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mármint pont ilyennel vagy valami hasonlóval? M1 Spitzingből nem sok szaladgál idehaza. :)

Vanir: Ja az nekem sem tetszik, de ezen lehet segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#65623) Ati007 válasza Runner_fxr (#65622) üzenetére


Ati007
őstag

Pont ilyennel :K , jött megnézni a Caprát . Egyébként a bikemagon is hirdetnek egyet .

[ Szerkesztve ]

(#65624) ígyvanferi válasza Novics (#65603) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na ez szép. Gyönyörű a festése a váznak. Gondolom az már egy újrafújás eredménye. A felirat is festve van vagy az matrica? Nem értek hozzá, lehet az első képből kiderül. Kár a piros bandázsért. :B

(#65625) ivana válasza Runner_fxr (#65619) üzenetére


ivana
Ármester

Ezt a komfortot a beállításból gondoltam, amúgy jó gépnek tűnik, de miért van fordítva a stucni, 32-es minek kompakt hajtás mellé, az a fekete izé miért van rajta :DDD Érdekes dolgok ezek a karbon outi mellé. Nekem egy 53-as acél outim van ettől nagyon máshogy kinéző beállítással (sokkal-sokkal lejjebb van a kormány, meg klasszikus hajlítású kormánnyal, mentem már ilyen ergoval nem jött be, a mostani kompakt kormányok tetszetősnek tűnnek) Mondjuk ha nő hajtotta akkor máris nem annyira fura, ők szoktak ilyesmire belőni outikat.

(#65626) parkr válasza ivana (#65625) üzenetére


parkr
őstag

mi a frásznak a negatív stucni ha nem versenyeznek vele? inkább a nyereg lehet alacsonyan

(#65627) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#65602) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan lámpája van mint nekem...volt. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65628) Hasaggymeg válasza dokee78 (#65597) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tény,hogy a zsírnál még a sima WD40 is jobb. ;)

(#65626) parkr...igen,fura a negatív stucni,főleg úgy,hogy egy rakat távtartó gyűrű figyel alatta.Egy hideg,egy meleg. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65629) Novics válasza ígyvanferi (#65624) üzenetére


Novics
senior tag

A festése egyedi, olyannyira, hogy fényvisszaverő üveggyöngyöt is tartalmaz. Sajnos a "világító váz" nem jött össze, de van egy nagyon szolid, selymes fénye. I'm lovin' it. :B
Sajnos a bandázs inkább narancsos, mint piros, de eredetileg egy piros bőrbandázs volt rajta, és hasonlót akartam. Kicsit feldobja, nem olyan "szürke". A bringa mintája is hajaz az eredetire. A felirat mintája Dancelli aláírása volt, az lett felfestve.
A Shimano 600-as szettet meg lecseréltem Campára, illetve Michere. (A Sturmey Archer racsni eléggé kilóg a sorból. :((( )

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#65630) Byk01 válasza Novics (#65629) üzenetére


Byk01
senior tag

Élőben azért jobban néz ki, mint a képen (és ezzel nem a képet akarom lehúzni) :)
Nekem tetszett rajta ez a bandázs. Adja a plusz színt, de az a piros nagyon nagy kontrasztban lenne a többi résszel.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#65631) 6030D válasza Ati007 (#65623) üzenetére


6030D
Ármester

Égő lehet ilyen tömegcuccal járkálni. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#65632) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Rég volt kerékpáron, a legutóbbit amúgy is ritkán használtam, mígy el nem vitték (újonnan sem egy szuper Cora-ban vett 10k Ft-os bicikli volt).
Szerintetek ez jó vétel lehet vagy túl olcsó (nem értek a használt kerékpárokhoz)
Gepida Sirmium férfi kerékpár
[link]

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#65633) Hasaggymeg válasza Deer76 (#65632) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan,hogy túl olcsó nem létezik. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65634) Deer76 válasza Hasaggymeg (#65633) üzenetére


Deer76
aktív tag

Képek alapján mi a véleményed?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#65635) Hasaggymeg válasza Deer76 (#65634) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát az,hogy a Tescosnál jobb lesz és 25e-ért jobbat nem igazán lehet venni.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65636) Deer76 válasza Hasaggymeg (#65635) üzenetére


Deer76
aktív tag

Azt hittem, hogy jó márka.
Amúgy 185cm magas vagyok, city/trekking kategóriát nézegetem, főleg városi, kisebb terep használatra.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#65637) ivana válasza Deer76 (#65636) üzenetére


ivana
Ármester

Miért akarnál akkor 26-os montit venni? Az borzasztó útra, ilyen magyar hülyeség az, hogy annyi van belőle, mikor a túra csepelt többre tartom városban...

(#65638) Hasaggymeg válasza Deer76 (#65636) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A márkával nincs különösebb baj,de ilyen esetben általában nem is az a meghatározó,hanem felszereltsége és elhasználódottsága.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65639) Deer76 válasza ivana (#65637) üzenetére


Deer76
aktív tag

Nem akarok, csak nézelődőm, gyűjtöm az infokat.
Abszolút nem értek a kerékpárokhoz.

Városiból néztem ezt is:
Peugeot

(Autót egyszerűbb vennem, mert van hozzáértő szerelőm, aki megnézi)

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#65640) Pttypang válasza ivana (#65637) üzenetére


Pttypang
veterán

Azert annyira nem szornyu, csak picit rosszabb. Nem hal bele...

Everybody lies.

(#65641) Cathfaern válasza Pttypang (#65640) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Önmagában a kerékméret nem sokat számít aszfalton. Ami számít, hogy milyen külső van rajta. Egy 28-as alig mintázott külsős egy monti ezerszer jobb aszfaltra, mint egy trekking a 36-os mélybordázott külső... Illetve nyilván az áttételek számíthatnak, de ha a tervezett max tempó nem nagyobb, mint 25 km/h, akkor ilyen téren is tök 8.

(#65642) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv, sziasztok!

létezik kerékpárba építhető gps jeladó amit telefonon is tudnék követni? Létezik ilyen?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#65643) maximilian4 válasza 6030D (#65604) üzenetére


maximilian4
addikt

Supermoto

Maxi

(#65644) Deer76 válasza Deer76 (#65639) üzenetére


Deer76
aktív tag

Esetleg egy ilyen?
Hercules Hobby

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#65645) razzorr


razzorr
őstag

Mavic :)

(#65646) dokee78 válasza Pttypang (#65610) üzenetére


dokee78
félisten

Lánc tisztítás-olajozás Ver 2.0:
Nagyjából elsőre jó?

CST gumiköpenyekből van defektvédelmes?

[ Szerkesztve ]

(#65647) Eagle16


Eagle16
addikt

Megérkezett :)) Hétfőn még Németországban volt. Tektro RL520, V-fékhez és koskormányhoz.

Ahhoz képest, hogy ez a legolcsóbb fékkar a Bike24-en (koshoz), nagyon igényes volt a csomagolása is, és a fékkar is minőséginek tűnik. Kell hozzá vennem egy hosszabb 5mm-es imbuszt, mert a mostanival nem tudom meghúzni a csavart. Csak így kézben fogva kényelmesnek tűnik, elég széles és nem csúszós a borítása.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65648) Kazimír


Kazimír
őstag

Sziasztok,

A feleségemnek szeretnék venni egy bicajt. Jó bringája igazán sosem volt, ez lenne az első, amit tényleg élvezettel használhatna.
Trekking lenne 95% országút használattal. Hagyományos V fékkel, de jobb váltóval. A keret kb 100-120e Ft.
Újban is ajánlott valami vagy inkább használtat nézzek?

(Én egy KTM cross trekkinget használok, de azt hiszem az már az általam vázolt feltételeken kívül esik)

Köszönöm a tanácsokat javaslatokat.

Üdv:
Gábor

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#65649) trialboj


trialboj
őstag

vettem egy új láncolajat, eddig láncfűrészhez való olajat használtam mert az volt...

A lényeg hogy holnaptól már szeretném az új olajat használni, és az a tervem, hogy a láncot leszedem, és estére egy flakonba rakom, egy kis benzinnel. Lehet buta kérdés, de elméletileg nem lehet baja, már a láncnak... és a flakon sem volt szétolvadni reggelre?
Van valami sorrend amit be kellene tartanom, hogy a legtöbb szennyeződést kimossam belőle? most megrázom, és holnap óvatosan kiemelem a láncot (vékony dróttal átkövet eresztem bele) és így nem mosom vissza bele a trutyit mikor leönteném ...

Van Zefal-tól spéci zsíroldóm, de az szerintem nem lenne olyan hatásos mint 1 éjszaka jó öreg benzin :)

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#65650) Kazimír válasza trialboj (#65649) üzenetére


Kazimír
őstag

én Brigéciolt használok lánctisztításra nagy ritkán, ha annyira elszennyeződik.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.