Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65951) Integrale válasza Solad (#65950) üzenetére


Integrale
veterán

Már van benne egy enyhe hajlás. :DDD

Más: valakinek nem kell egy 10 sebességes 2014-es Deore Shadow hátsó váltó? Megvettem pár hete, de figyelmetlenségből azt nem néztem, hogy DynaSys, így nem tudom használni, új bringából lett bontva, ezért nem tudom visszavetetni. (na meg egyébként is az én hibám)

"Bad reklám is reklám too"

(#65952) ivana válasza Solad (#65950) üzenetére


ivana
Ármester

Nálam az a csaj volt aki a városban egy nyereg nélkül tolt egy trükk fixit, taposó pedállal még jó, hogy nem ült fel. ;]

(#65953) Pttypang válasza dokee78 (#65907) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem a nyolc sebesseg, inkabb a kazettas hatso agy nagyobb teherbirasa miatt erdemes cserelni, kesobbi alkatresz utanpotlas is egyszerubb lesz, mar most is megy felfele a sima menetes 7-es sorok ára.. :N
A menetes agy viszont hajlamos a törésre állítólag, erről a jelen levo szervizesek tudnak esetleg mondani valamit, en meg csak a csapágypályát törtem eddig :DDD

(#65950) Solad
"Trekking leszel, ha beledoglesz is" ;]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65954) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Nagyon jó lenne egy ilyen Dura-s gépre átnyergelni... :DDD

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65955) Tompie


Tompie
őstag

Tudtok ajánlani egy helyet / boltot Budapesten ahol vannak Northwave cipők és kedvemre lehet próbálni? :)
Northwave Scorpius 2 SRS-t keresek konkrétan.
Köszönöm

(#65956) Pttypang


Pttypang
veterán

Ezek a kepek lemaradtak, ha mar osszefutottam a versenyzokkel :)

[pont semmi lenyeges nem latszik rajtuk, habar azt kiemelnem, hogy csak 1 embert lattam, akinel taska volt, de a frissito pontok miatt ez talan annyira nem veszes]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65957) atok666 válasza deicide (#65931) üzenetére


atok666
őstag

Akkor mar miert nem Zipp? :D

Ha mar izotonias ital, mivel kezditek a napot egy huzosabb tekeres elott (mondjuk 100-150km temposabban)? Gondolok itt foleg a reggeli kajara, tojas, stb..

Atok

(#65958) Pttypang válasza atok666 (#65957) üzenetére


Pttypang
veterán

Kimászok az ágyból, leülök a gép elé és sírok ;]

Még hazaérkezés után ajánlott egy kiló sót beleszórni egy kád vízbe és belefeküdni egy jó időre, állítólag segít :D
Nekem altalaban a szokasos reggeli, csak dupla adagban, magnezium es c vitaminos pezsgotablettas itoka meg egyebkent is a szokasos reggelimhez tartozik.

Everybody lies.

(#65959) maximilian4 válasza atok666 (#65957) üzenetére


maximilian4
addikt

4 csirke egészben

Maxi

(#65960) mrst3ph3n válasza atok666 (#65957) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Nutella :)

(#65961) bunddog válasza Bib (#65864) üzenetére


bunddog
tag

Itt van ni Rodi Freeway 26"

(#65962) 6030D válasza anorche1 (#65943) üzenetére


6030D
Ármester

40 ft-ért több nem lesz benne, de azt olcsón lehet pótolni. A víz+cukor+citrom kombónál jobb.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#65963) fpeter07 válasza Solad (#65950) üzenetére


fpeter07
veterán

Veri Kulhavy nyeregcsövét. [link] :DDD

(#65964) Hasaggymeg válasza Tompie (#65955) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Telefonálj nekik,mert lehet van a város végi boltjukban amit felpróbálhatsz.Amúgy meg ilyen 40+ ezres cipőkből sehol sincs nagy választék a polcon. Amúgy a "raktáron" szűréssel látod ott mi van. ;)

#65960) mrst3ph3n ...+1 :K

(#65963) fpeter07 ...jó fotók.Énistokolyant!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65965) JackFeryll válasza atok666 (#65957) üzenetére


JackFeryll
őstag

Reggeli tekerések előtt általában mazsolás gyümölcsös zabkása + esetleg egy banán. Ha tényleg komoly igénybevétel lesz azt szerintem az előző nap második felében kell megalapozni.

(#65966) ShiTmano válasza fpeter07 (#65963) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Mi ez időfutam monten bájk?? :)

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#65967) Because válasza ShiTmano (#65966) üzenetére


Because
őstag

az egész pozícióból úgy tűnik csak mászik vele, aztán bicót cserél :D

(#65968) ShiTmano válasza Because (#65967) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Vagy felér a domb tetejére, leszáll>lejjebb ereszti a nyeregcsövet>átállítja a nyeregdőlést>megfordítja a stucnit és megy tovább........

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#65969) rétisün válasza Tompie (#65955) üzenetére


rétisün
veterán

nem tudom, neked mekkora kell(ene), de 42-es nem volt a forgalmazónál. ettől persze még valamelyik boltban lehet raktáron.
így aztán escape-t vettem helyette, a 42-es méret tényleg 42-es, és elég széles is, nem úgy mint valamelyik speci, amit próbáltam, abból a 43-as is szűk volt.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#65970) dokee78 válasza Pttypang (#65953) üzenetére


dokee78
félisten

Már megérdeklődtem 15 k lenne a kazettásra átállás.
Ahhoz a váltókar és váltó maradhatna,csak agy és fogaskeréksor csere kell gondolom.

(#65971) Integrale válasza dokee78 (#65970) üzenetére


Integrale
veterán

Figyelj, szerintem használd még pár ezer km erejéig úgy, ahogy megvetted, aztán majd locsolsz rá pénzt, amikor változik az igénybevétel/kevésnek érzed a technikát.

"Bad reklám is reklám too"

(#65972) csabicska


csabicska
senior tag

Sziasztok. Mitől van a gumibam ez a foltosodás, hogyan lehet eltuntetni?
Köszönöm

-Galaxy S20 - The best-

(#65973) Tompie válasza Hasaggymeg (#65964) üzenetére


Tompie
őstag

oké, köszönöm a tippet.

(#65974) Tompie válasza rétisün (#65969) üzenetére


Tompie
őstag

44 vagy 45 de mivel van feles méret is lehet 44.5 :)

(#65975) Tompie válasza JackFeryll (#65965) üzenetére


Tompie
őstag

Engem is érdekelne, hogy egy komolyabb tekerés előtt mivel lehet megalapozni az energiát :)
Hamarosan egy 4 órás spinning maratonra megyek.
köszi

(#65976) deicide válasza Hasaggymeg (#65947) üzenetére


deicide
veterán

Kicsit fájt nekem is rábökni a fizetés gombra, de majd vigyázok rá és akkor sokáig elkísér. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#65977) deicide válasza atok666 (#65957) üzenetére


deicide
veterán

Nem tudom, valahogy a Mavic jobban bejött. :)

Nálam nincs különbség napi étkezésben akármennyi is a táv, vagy intenzitás (folyamatosan töltöm a glikogénraktárakat), inkább az a fontos, hogy menet közben is tolni kell befelé a szénhidrátot, hogy legyen fűtőanyag az izmoknak és ne saját magukat égessék el, ha erős a tempó.
Ez pl egy 130km-es 36-37-es menésen múlt héten 2 banánt, 2 csokit, 12 szem szőlőcukrot, 5dkg szalámit és 2 macisajtot jelentett. Meg persze utána még ami a hűtőben volt, mert ez a 3.5 óra 150-es pulzuson elégetett közel 4000kcal-t.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#65978) Napfénysüti válasza anorche1 (#65943) üzenetére

A légellenállása jobb mint egy alacsony peremesnek így 30+-os tempónál ad némi előnyt.

Més que un club!

(#65979) Pttypang válasza dokee78 (#65970) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha talalsz kazettas 7-es sort, hajra....
Tudtommal nem igazan van, csak nyolcas, akkor meg mar vagy buksz egy sebesseget, vagy veszel valtokart is.
Fekek, hajtokar, pedalok lecserelve? A fekkarok utan ezek azok, amik nagy elorelepest hoznak hirtelen :D
Az a 15k meg remelem nem a legalja alkatreszekkel jott ossze, az akar netto penzkidobas is lehet :N

(#65971) Integrale
+1, jo par ezer km-t el lehet tekeregni vele, ha akar az ember, legalabb koptassa el a gyari alkatreszeket, aztan szerviznel fejleszthet, addig meg gyujtogetheti a penzt, legalabbis ennek lenne tobb ertelme, ha ilyenekre szeretne ellocsolni a penzet.

(#65972) csabicska
Koszos? :D
Mosogatoszeres vizzel fuss rajta egy par kort, hátha.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65980) 6030D válasza csabicska (#65972) üzenetére


6030D
Ármester

Ha hátsó kerék, akkor olaj. Mosogatószeres vízzel esetleg, vagy ami nem bántja a gumit.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#65981) deicide válasza Napfénysüti (#65978) üzenetére


deicide
veterán

Így van, akár 5-10% is lehet, hamarosan kiderül, hogy igaz-e. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#65982) fpeter07 válasza deicide (#65977) üzenetére


fpeter07
veterán

Ez a hűtő-fosztogatás ismerős érzés. :D

(#65983) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Pár kérdés:

Az első tárcsafékem nagyobb terhelésen (de lassú fordulaton) csendesről átvált iszonyatos nyikorgásra. A fékpofán még jól láthatóan van betét, nem is kevés és a fékhatás sem gyengébb. Elképzelhető, hogy hamarabb kell cserélni fékpofákat, minthogy teljesen elkopnának vagy az alsó rétegekbe direkt tesznek valamit, ami figyelmezteti a tulajt, hogy lassan ideje cserélni? (vagy csak minden tárcsafék csikorog nagyobb terhelésen?) Amúgy Shimano fékről van szó

- Van-e olyan teflonos más más fajta, lehetőleg "száraz" kenés, amit teleszkópos villára lehet használni?

- Ismer-e valaki olyan utólag a teleszkópos villára tehető védőhuzatot, ami nem akadályozza a mozgását, de megakadályozza, hogy bekoszolódjon a becsúszó szár? Régen gyárilag volt a villákon gumiharang, de aztán gondolom a kinézet győzött a praktikum felett.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65984) Pttypang válasza Tigerclaw (#65983) üzenetére


Pttypang
veterán

A villára nem igazán kell ilyen kenés, ha a becsúszókra gondolsz.
Szilikonnal neha bekened a szimeringek kulsejet, egyebkent semmi, torolgesd le a becsuszokat.
A gumiharangok nem csak a kinezet miatt tuntek el, hanem mert gyujtottek a koszt a becsuszoknal.
A tarcsadat szoktad takaritani? Fektisztitoval ajanlott letorolni neha. Nem lettek olajosak a betetek?

Everybody lies.

(#65985) dokee78


dokee78
félisten

Na korábban írtam a Decathlont,hogy visszavonták a véleményem.
Most látom csak ki van téve!

Minden V-fék single?
Azaz nem párban árulják?

[ Szerkesztve ]

(#65986) maximilian4


maximilian4
addikt

Komolyan kezdem azt hinni el vagyok átkozva. Most lett újrabowdenezve az egész gép, felezerelve az első váltókar stb., erre tegnap tekerés közben váltanám fel a láncot az első nagy tányérra, erre egyszercsak megszűnt váltani. Utána lettem figyelmes h a bowdenház szétszakadt, aladta a bowden éppúgy... Direkt levittem Szegedre h majd ott megcsinálják normálisan, tévedtem. Biztos vagyok benne h a bowdenezésnél basztak el valamit (már bocsánat). Lehet rossz minőségű, pedig direkt mondtam h a lehető legjobbat. Augusztusba valamelyik pesti szervizes fórumtárs meg tudná csinálni nekem? Bennük megbízok. Meg akk legalább a hajtást is át nézné valaki rendesen.

Maxi

(#65987) Pttypang válasza dokee78 (#65985) üzenetére


Pttypang
veterán

Veheted párban is, de a pipásnál mindegy, hogy előre vagy hátra teszed emlékeim szerint.

(#65986) maximilian4
Vagy csak gyari hibas volt a bovdenhaz? En ugy latom, hogy nem szakadt el a bovden a kepen, ott fut a csoben, csak kiszakadt a bovdenhazbol a csovel egyutt.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65988) dokee78 válasza Pttypang (#65987) üzenetére


dokee78
félisten

Úgy értem a kiírt ár pl. 4800,akkor abba 1 darab tartozik bele.

(#65989) maximilian4 válasza Pttypang (#65987) üzenetére


maximilian4
addikt

De ha nem szakadt volna el, akkor így is kéne váltania, nem? Sajna nem vált. Meg újra kell bowdenezni ettől függetlenül. Sztem eleve egy sz*r minőségűt raktak fel, már akkor látszódott (a régihez képest legalábbis).

Maxi

(#65990) Pttypang válasza dokee78 (#65988) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha párban van, akkor azt fel szokták tüntetni.

(#65989) maximilian4
Az a muanyag cső fogalmazzunk finoman: "nem annyira merev", mint a bovdenhaz, szerintem ezzel rovidebb lett a valto es a valtokar kozotti tavolsag, ezert nem valt.
Ha erzed a valtonal, hogy huzza a bovdent, mikor valtasz, akkor nem szakadt el, csak nem huzza elegge.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65991) Mersant_le válasza Tigerclaw (#65983) üzenetére


Mersant_le
csendes tag

en ilyet hasznalok: [link]

(#65992) Solad


Solad
őstag

Az hagyján, hogy az Alpokban dolgozom a nyáron, de hogy most hívott a szállodaigazgató hogy hogy állnék a bringás túravezetéshez, már hab a tortán :C

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65993) fpeter07 válasza Solad (#65992) üzenetére


fpeter07
veterán

Az egészen pontosan a 3. munka amit szívesen csinálnék. (Az első a környvédelem, a második a kerékpárszerelés.)

(#65994) func93 válasza Solad (#65992) üzenetére


func93
senior tag

Ha szabad kérdezni mi jót dolgozol az alpokba?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#65995) Solad válasza func93 (#65994) üzenetére


Solad
őstag

Télen pincér voltam, mist a nyári szezonban allrounder leszek egy ilyen kötetlen sportos gasthofban. Felszolgálás, segítség a németül nem beszélő szobalányoknak, plusz a szabadidős programokban kell majd valószínűleg sokat segítenem, mert az igazgató nagyon megörült amikor megtudta hogy edző voltam nyolc évig.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65996) LordAxwell válasza Solad (#65992) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Nincs még egy hely? Nyáron szabad leszek :D

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#65997) fpeter07 válasza LordAxwell (#65996) üzenetére


fpeter07
veterán

És még egy? haha :D

(#65998) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Utoljára megpróbálom, hátha lesz, aki segít. Városi használatra kéne kerékpár. Végül is új mellett döntöttem. Amiket személyesen néztem, és tetszenek.

Caprine Tour 72K
Gepida Alboin 100 80K
Csepel Landrider - ebből agyváltós 64K, külső váltós, de nincs csak fehérben 60K.

Esetleg más, 80K-ig?

Fontos lenne, minél hamarabb döntenem kell.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#65999) Syd69 válasza johnny82 (#65998) üzenetére


Syd69
aktív tag

Nekem elsőre a Gepida tetszik...

Alma

(#66000) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
Versenykerékpározáshoz szeretnék sportszemüveget vásárolni, viszont olyan problémám van, hogy a bal szemem -3, a jobb pedig -1 dioptriás. Lehetséges dioptriás lencsét rakatni a kerékpáros sportszemüvegbe? Ha igen, akkor ezt hol lehetséges Debrecen és környékén?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.