Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65501) Novics válasza Novics (#65467) üzenetére


Novics
senior tag

Tili-toliztam a bringát, és amikor megfogtam a kormányt, akkor feltűnt, hogy teljesen laza. Meghúztam, meglátom, hogy visszalazul-e vagy marad. Bízok az utóbbiban. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#65502) dokee78 válasza Eagle16 (#65491) üzenetére


dokee78
félisten

A tolvajkergetők ezen videóját nézve,szerintem felesleges ennyit kiadni érte,ha felkészült a tolvaj.

Crytec210---> Erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#65503) HookR


HookR
addikt

Urak!

A gyári Maxxis Mud Wrestler-t szeretném lecserélni (hangos és nem gördül olyan jól, mint vártam) döntően aszfaltra szánt gumira, de néha földútra, erdei ösvényre is letévedek. Elsődleges szempont a kis gördülési ellenállású, gyors, csendes suhanás, de azért kanyarban is tapadjon, illetve a városi vészfékezések során sem árt, ha megállja a helyét. A terepen való kapaszkodóképesség kevésbé fontos (a laza, sáros, felázott talajt igyekszem kerülni).
Másik bringán (26 x 1.75) a Schwalbe Land Cruiser-rel (HS307) (továbbiakban: LC) elégedett vagyok, ám a leváltandó gumi 700x33C, úgyhogy e körüli méret kellene. LC-ből (már a 2016-os HS450) a 700x35C a legkisebb, így ez jöhet szóba, illetve Schwalbe honlapján néztem a sima Marathon-t 700x28C / 700x32C / 700X35C méretekben. Azt látom, hogy saját bevallásuk szerint a kapaszkodóképességet leszámítva mindenben jobb a LC-nál.
- Megéri a Marathon a dupla árat?
- LC-ből a HS307-hez képest a HS450-t 4,5 helyett 6.0 bar-ra lehet felfújni, ennek ellenére a honlap szerint nem jobb a gördülési ellenállása. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
- Ezeken kívül milyen más gumit érdemes fontolóra venni?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#65504) Pttypang válasza dokee78 (#65502) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, erre gondoltam.

A lakat pedig nem felesleges, mar maga a marka neha eleg, hogy a tolvaj konnyebb celpont utan nézzen.
Nem a direkt fizikai turesen mulik a legtobb alkalommal, hogy mivel probalkoznak.

Everybody lies.

(#65505) fpeter07 válasza Novics (#65460) üzenetére


fpeter07
veterán

Én is mentem az elmúlt hetekben néhány outival. Egyik gépnél nekem is hasonló érzés volt fékezni. Nem egyenletes a lassulás.

(#65506) trialboj


trialboj
őstag

Az a helyzet, hogy még mindig nem találtam megfelelő pedált, értem ezalatt hogy ki tudom fizetni, és legalább olyan jó és széles mint ami volt. kínai boltból többet nem érdekel ilyesmi, a városban található boltok, pedig 80%ban spéci pedált árulnak 15%ban gagyit, és van egy vékony réteg a platform pedálokkal, amit nem tudok megfizetni, és nem is szeretnék... miért kerül 20k ba egy pont ugyan ilyen, fene sem érti.

A lényeg, hogy találtam egy olyat ami jó árban van, viszont nincs kékben, ami a bringa színe lenne.

Úgyhogy arra jutottam, mi lenne ha megpróbálnám ötvözni a neon zöldet a kék és szürke színekkel. (megjegyzem a kék helyett eleve jobb választás lett volna egy élén szín ehhez a suta szürke árnyalathoz)

Mivel postával kell megrendelnem, nem tudom odapróbálni a bringára hogy jól mutatna-e, késztettem hát pár képet amin megpróbáltam átszínezni a meglévő pedált, és úgy gondoltam, hogy ne legyen túl egyedül, esetleg kicserélném a váltó bowdent is zöldre.

[kép]

[kép]

A kérdés tehát az, hogy ez így egy jó színkombó lehet, vagy eléggé szedett-vetett designt ad neki? Tudom hogy nekem kellene csak tetsszen, viszont fejben sokkal jobbnak találtam, és a bringát nyár végén tuti eladnám, szóval nem szeretném megnehezíteni a dolgom, egy olyan módosítással, ami csak és kizárólag szerintem néz ki elfogadhatóan.

köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#65507) TayRol válasza trialboj (#65506) üzenetére


TayRol
veterán

Dobsz egy linket erről a pedálról?

(#65508) balintka válasza HookR (#65503) üzenetére


balintka
addikt

Continental Tour Ride.

(#65509) fpeter07


fpeter07
veterán

[link] Ajánlott videó. Trailer. Mountainbike vs görkori. :R

(#65510) Solad válasza fpeter07 (#65509) üzenetére


Solad
őstag

Egy érdekesség a témában:

[link]

Tudom, unjátok a korifanatizmusomat, de Bart nem normális. 42+ áltlag és 70+ max tempó. Mindezt a Le Mans-i 24 óráson, tehát nem ennyit ment aznap összesen (hanem olyan 300 km körül :D )

Szerk.: off

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65511) maximilian4 válasza fpeter07 (#65509) üzenetére


maximilian4
addikt

Ennek így semmi értelme, de még csak nem is vicces. Ez nem mtb vs görkori, ez egy semmi. Egyébként ha már itt tartunk a mtb ugye mint a nevéből is adódik terepre/hegyre van tervezve, megnézem hogy mászik utánam görkorival egy jó kis köves emelkedőn, aztán hogy jön le utánam a kis kerekeivel.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#65512) cenzor


cenzor
tag

Mi lehet az oka annak, hogy ha elengedett kézzel akarok tekerni, akkor a bicikli feltűnően balra húz, balra dől? El van állítódva valami?

(#65513) Solad válasza maximilian4 (#65511) üzenetére


Solad
őstag

Vannak terepre tervezett gorkorik levegos kerekkel es eleg durva felhasznalassal. De teny hogy a videoban vicceskedni probalo sracok valoban kb a tescos kategoriaban gurulgattak :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65514) Tomi_Sci válasza cenzor (#65512) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Lehet, hogy berágódott a kormánycsapágy egy ponton, és oda ugrik be ha nem tartasz neki ellen.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#65515) dokee78


dokee78
félisten

Van a trükk amit ugye trial vagy dirt keróval csinálnak.
Talán nyuszizásnak hívták vagy hívják.
Amikor a hátsó keréken ugrálnak.

Szerintetek meg lehet tanulni,csinálni "mezei MTB"-vel?

(#65516) maximilian4 válasza dokee78 (#65515) üzenetére


maximilian4
addikt

Meg. Sőt már yt-on láttam olyat is aki outi-val csinál többek között ilyet is, valaki ide is linkelt már ilyen videót.

Maxi

(#65517) dokee78 válasza maximilian4 (#65516) üzenetére


dokee78
félisten

Nehéz megtanulni vajon?
Nem akarok freestyle művelő lenni,de ezt jó lenne tudni.
Más:
Michelin Country Mud jók az információim,hogy defekt védelmes?
Megbízható márka ez és a CST?

Nem akarok még gumit cserélni,de erre tervezem,ha a gyári megpusztul.

(#65519) belaazallat válasza superecneB (#65518) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi, de rossz a tányérok kiosztása. Ha 38 lenne a kicsi, és 50/52 lenne a nagy, úgy már jó is lenne.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#65520) balintka válasza superecneB (#65518) üzenetére


balintka
addikt

Nem rossz, de középcsapággyal majdnem eléri a normál árat.

(#65521) Hasaggymeg válasza Solad (#65510) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Embertelen egy-egy sportoló mire képes.Amúgy láttam egy jó pár megelőzött korist a videóban akik kábé úgy nyomták ahogy én tenném. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65522) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!

Taposópedálhoz venni valamilyen kerékpározáshoz illőbb cipőt. Egyelőre SPD-s országíúti nem akarok, jelenleg trekkinggel tekerek csak. Most egy futócipővel tekerek, de egy idő után el kezdenek zsibbadni a lábujjaim.... Nézek MTB-s SPD-s cipőt, csak használjam SPD nélkül?

sza.sa

(#65523) Valkűr válasza sza.sa (#65522) üzenetére


Valkűr
őstag

Húha ez a megfogalmazás elég kusza lett...Mit is szeretnél pontosan? Használd az SPD rendszert a hozzá való cipővel, nekem van a pedálba pattintható taposó rész amivel az egyik oldalán sima cipővel is lehet használni.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65524) ivana válasza sza.sa (#65522) üzenetére


ivana
Ármester

Nézz fél oldalas spd-t és használd spd-vel, a taposó semmiképp sem jó, bringás cipőt venni hozzá meg felesleges. Futócipőket hanyagold, sima utcai cipők jók.

[ Szerkesztve ]

(#65525) 6030D válasza ivana (#65524) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem jelenleg sima taposó van a biciklin, amit futócipővel használ. Nem akar venni SPD-t (felest sem), csak cipőt cserélne.

sza.sa: van olyan cipő, aminek lefedhető a patentrögzítő része, vagy ami nem is SPD-s, mert eleve platformhoz tervezték. Nézz körül milyen stílust akarsz, mindegyik jobb lesz, mint egy futócipő, mert merevebb a talpuk.
Például

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#65526) ivana válasza 6030D (#65525) üzenetére


ivana
Ármester

Ezt értettem csak szvsz hülyeség bringás cipőt venni taposóhoz, ha már az embernek van bringás cipője akkor miért nem vesz spd-t is? M520 tök olcsó és jó pedál.

(#65527) Runner_fxr válasza Mike Farrel (#65480) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia! Tulajdonképpen az elképzelt alap felhasználási terület és a 80-100k még találkozna is, de ami problémákat vet fel az a 125 kilós testsúlyod és az ugrások. A kerékpárok terhelhetőségének felső határa általában a 120kg, a 125-el nagyon a határon leszel. Az összerakáshoz mindenképpen kevés lesz az a 80-100. A csepel magnum egy alsó kategóriás gép, nem költenék rá. Ha újban gondolkozol, akkor kb 250-300k körül lenne olyan mtb, ami kb kiszolgálna téged feltehetően hosszabb távon, meghibásodás nélkül. Használt egy jó alternatíva lehet, de ha nem tudod mit kell nézni akkor könnyen belefuthatsz egy felújítás előtti állapotúba. A dirt gépek, mint az umf hardy, kona shred alapvetően jó elképzelések, de ott meg az lesz a gond, hogy kicsi lesz a váz normál tekerésekhez, pláne a 189 centidhez. Nem leszel ideális pozícióban a tekeréshez, ami nagyon kellemetlen tud lenni és nem is egészséges. Neked egy masszív XC monti kéne. Használtan is 150k körül mennek ezek legalább, és nagyon meg kell nézni mit veszel meg, mert sok a leharcolt gép, amit rászeretnének sózni a gyanútlan vásárlóra.

(#65528) Hasaggymeg válasza ivana (#65526) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mert nem akar espédézni. :U Ugyanilyen gonddal küszködök,merevebb talpú,utcára is simán használható cipő kellene,melynek recéi jól megfogódznak a taposóm szegecseiben,de nem szakad szét azoktól.
Én eddig a terepfutó cipőket találtam a legalkalmasabbnak.Azok talpa elég merev és komoly recék kapaszkodnak a taposóba.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65529) varsam


varsam
őstag

Akit esetleg érdekel, Decathlonban 15ezer az Abus Granit Plus 51
12/15-ös szint
ebike-on ugyanez 20ezer pénz

[ Szerkesztve ]

(#65530) sza.sa válasza Valkűr (#65523) üzenetére


sza.sa
tag

Jelenleg csak egy bringám van, ezzel járok melóba naponta, sima utcai cipőben. Oda a taposós a kényelmes nekem.
De most csak ezt használom "sportolás" céljából is, ott már kiütközik a cipő kényelmetlensége.

Tervben van egy országúti, oda természetesen SPD-s cipő lesz majd.
De végül is az egyoldalas SPD pedál nem rossz ötlet...

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#65531) Hasaggymeg válasza sza.sa (#65530) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A pedál az jó ötlet lehet (bár szerintem nem az) de ez még mindig nem oldja meg cipős kérdésedet,ugyebár. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65532) TayRol


TayRol
veterán

MTB cipőt vennék, kinéztem kettőt:

Mavic
Shimano

Itthon fel lehet valahol ezeket próbálni, illetve van tapasztalat valamelyikkel? Esetleg ha van jobb ajánlat, jöhet.:)

(#65533) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Az a fránya Bagaboo-s tipp.. :D

No de, azt hiszem, hogy így teljes a szett. :)

Szegedi Trek teszt napra jön majd valaki?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#65534) Valkűr válasza TayRol (#65532) üzenetére


Valkűr
őstag

Ez a Muddyfox is rendben van, főleg ennyiért

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65535) Valkűr


Valkűr
őstag

Közben kész lettek a kerekeim. Elég faintos lett.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65536) HookR válasza balintka (#65508) üzenetére


HookR
addikt

Köszönöm.

A sima Marathon-nal és a HS450-es Land Cruiser-rel nincs senkinek tapasztalata?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#65537) TayRol válasza Valkűr (#65534) üzenetére


TayRol
veterán

45-ös kellene, de ettől a bolttól én ódzkodom valamiért, olyan megbízhatatlan, gagyi benyomása van...

(#65538) Vanir válasza hackeeeee (#65533) üzenetére


Vanir
veterán

Menő! :)

(#65539) HookR válasza balintka (#65508) üzenetére


HookR
addikt

Amúgy saját tapasztalat miatt ajánlod, vagy csak a paraméterei alapján?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#65540) Hasaggymeg válasza TayRol (#65532) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nézd meg itt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65541) TayRol válasza Hasaggymeg (#65540) üzenetére


TayRol
veterán

ó, hogy ez nem jutott eszembe... itt vettem a bringám is. köszi! :)

(#65542) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

...amúgy milyen lenne egy ilyennel taposót nyomni? Szerintetek megkapaszkodna benne rendesen ott a kapocs helyén is vagy inkább valami merevebb talpú utcai sportcipő jobb? Valaki használt ilyesmit taposóval?

(#65541) TayRol ...én is ott vettem. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65543) szjoci válasza Hasaggymeg (#65542) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

SH-MT43-asat használok taposóval, érzésre nekem jobb vele tekerni mint utcai cipőben. Ha meg spd-re váltanál akkor pozitívum hogy ezeknél a montis cipőknél nem, vagy alig lóg ki a stopli a talp síkjából, ergo nem kopácsolsz vele a betonon.

[ Szerkesztve ]

(#65544) Hasaggymeg válasza szjoci (#65543) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Te vagy az én emberem! :K Tehát...nem csúszik,megakad rendesen a taposóban? Másik kérdésem,hogy mennyire kényelmes,nem-e fáj a lábad benne 2-3 óra után,aztán meg az érdekelne mennyire meleg.Ja és még az,hogy lehet-e benne gyalogolni mondjuk 1-2 km-t. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65545) szjoci válasza Hasaggymeg (#65544) üzenetére


szjoci
őstag

BBB BPD-32 pedálom van, nem egy Saint mint a tied, de hasonló felépítésű. Nem volt olyan helyzet eddig hogy megcsúszott volna a lábam. Nagyjából pont 3 óra lehetett amíg leghosszabb ideig hordtam, nem volt vele gond. Kényelmes, nagyon jól szellőzik. Talán túl jól is, érzem a menetszelet a talpamnál. Ebből adódik hogy hűvösebb, hidegebb időben már elkél egy vastagabb zokni ha fázós vagy. Simán el lehet benne mászkálni. Voltam már vele teszkóban, valamint sziklás parton is mentem már fel vállamon a biciklivel.

Előtte Northwave Spike Pro-m volt, na az csak spd cipő, valamint nekem marhára kényelmetlen volt hosszabb távon mert elég keskeny az orra nekem meg széles a lábfejem :). Menni se volt egyszerű benne...

(#65546) Hasaggymeg válasza szjoci (#65545) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Köszönöm,ez hasznos volt! :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65547) Eagle16 válasza dokee78 (#65502) üzenetére


Eagle16
addikt

Bármit el lehet vágni, a lakat árán csak időt veszel magadnak. De ha az enyém mellett álló bicajon spirál lakat van, akkor nem ennek fognak nekiállni, az is biztos. Én 15-20 percre szoktam otthagyni a kerékpárt, ha annyi idő alatt elvágja azt az Abus-t, akkor gratulálok neki.
Hosszabb időszakra meg a régi montit használom, azt meg konkrétan nem éri meg ellopni. A lakat drágább rajta mint amennyit a bicaj ér :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65548) dokee78 válasza Eagle16 (#65547) üzenetére


dokee78
félisten

8 perc alatt vágta el Wolframszemcséssel.

Más:
Hogyan keressek rá Youtube-na nyuszizás tutorialra:
Bunny hop az mást takar.

[ Szerkesztve ]

(#65549) rendzso válasza dokee78 (#65548) üzenetére


rendzso
tag

[link]
Manual-nak hívják. Szerintem a bunnyhop-al keverted a nevét.

(#65550) Eagle16 válasza dokee78 (#65548) üzenetére


Eagle16
addikt

Azért a körülmények eléggé nyugisak voltak, szerintem teljesen más lehet éles helyzetben. Ahol emberek járkálnak, meg sietni kell, mert nem tudod mikor jön a bicajért az illető.

De mindenki olyat vesz, amilyet akar, itt Szolnokon 90%-ban csak vékony spirálzárakat látok mindenhol, amíg ez van, addig nem az enyém lesz az első amivel próbálkozni fognak szerintem.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.