Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) biggamer


biggamer
veterán


A topik mindig a következő generációs Nvidia kártyákról szól, ennek megfelelően frissül az első hozzászólás. Pletyka, hír, bármilyen információt meg lehet tárgyalni, de az offot lehetőleg kerüljük.
A topik aktuális témája mindig a kártyák hivatalos forgalomba kerülésével változik, ha megjelent a kártyacsalád, külön szakmai topik nyílik neki. Ebben kérjük a topicban aktívkodók segítségét. Ha megjelenik az első kártya reméljük mindig akad egy vagy több user, aki felvállalja, hogy az összegyűlt hasznos információkból egy mindenki számára hasznos első hozzászólást kreál. Erre tudom ajánlani esetleg a próba topicot. Ezután a modkerbe linkelve egy rábólintás után megnyílhat az új topik, ennek címét pedig aktualizáljuk(ebben is szívesen várunk javaslatot a felkészültektől). :R

---

55 és 40 nm-es GPU-kat készít az Nvidia ? [link]

Csak úgy érdekesség képpen.
Kíváncsi vagyok, mennyivel lesz jobb a " régi " GTX280-asnál.

/ Ati fanok, akik mindent ami nVIDIA lefitymálnak, lehetőleg kíméljék a topicot /

[ Módosította: Foglalt név ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2) Beowulf_78 válasza biggamer (#1) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Ez a topik is bezárásra van ítéltetve. :( Hiába a felhívás, nem ér semmit. Én lennék a legjobban meglepve ha nem lenne flame. :U
Hát...kicsit korainak tünik nekem ez a 40nm. Ha logikusan gondolkodunk még át se állították a gyártósort 55nm-re. De már a 40nm-ről beszélnek? :U F@szság szerintem. Nem hiszem hogy kivitelezhető lenne hogy ideiglenesen pár hónapig gyárták csak az 55nm GPU-kat. Sztem a GTX 212 is 55nm lesz.

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#3) biggamer válasza Beowulf_78 (#2) üzenetére


biggamer
veterán

Majd meglátjuk, én csak örülnék neki. :K
Annál jobb, minél kiéleződöttebb a harc a konkurens gyártók között.
Mi járunk jól, vásárlók.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4) Dare2Live válasza Beowulf_78 (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"De már a 40nm-ről beszélnek? :U F@szság "

Nem f@szság, csak nem 2009Q1kéne, hogy ott szerepeljen hanem 2009Q4. A másik meg, hogy nem az egyel rosszabb gyártástechnologia az NV baja hanem, hogy a GT mag ár/teljestményben rémisztően szar. Like it or not, új architektúra kell ide és NV elég tökös nem lepne meg ha 2009Q2után már jelentkezne is vele.

Egyébként szerintem is zárni fogják. :P

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) biggamer


biggamer
veterán

ELSA hints NVIDIA’s next step is 45nm(40nm?) GT212 [link]

ELSA zeigt Grafikchips GT206 und GT212 [link]

Nvidia-Roadmap zeigt GT206 und GT212 [link]

Csak lehet benne valami igazság, ha ennyi helyen írnak róla. [link]
Csak most 45 vagy 40 nm-rel fog kijönni ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#6) paprika


paprika
aktív tag

Jujjjj! Kíváncsian várom mi lesz a dologból! :R

(#7) Dare2Live válasza biggamer (#5) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha sokan mondják már igaz is?főleg, hogy mindenhol uaz a forrás.

egyébként meg ott van benna logikai bukfenci is: semmi értelme lehozni novembere 55nmre ha februárban jön 40nmen.

érdekes konkurencia helyzetébe is belenézni, hogy átlássuka helyzetet: ATI részéröl az a legszebb, hogy ha a R870nél csak annyit csinálnak, hogy "+50%" (800->1200sp....) még mindig gyak alig vannak 300nm fölött(40nm!) vannak és van egy 4870nél 50%al gyorsabb kari 300nmes magmérettel.

Vhogy a GT200 ról midnig az FX széria jut eszembe. Bár ha azt eladta a marketing... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) VinoRosso válasza Dare2Live (#7) üzenetére


VinoRosso
veterán

azért ez a gt206 szerintem még jól is elsülhet

(#9) biggamer


biggamer
veterán

Az NVIDIA terveiről árulkodott az ELSA ütemterve : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10) Power válasza Dare2Live (#7) üzenetére


Power
senior tag

ATI részéröl az a legszebb, hogy ha a R870nél csak annyit csinálnak, hogy "+50%" (800->1200sp....) még mindig gyak alig vannak 300nm fölött(40nm!) vannak és van egy 4870nél 50%al gyorsabb kari 300nmes magmérettel.

40nm-en 1200sp-vel is bőven a mostani RV770 alatt lennének
40 nm-en kb:
800 sp-vel ~ 140 mm2
1200sp ~ 190 mm2
Persze könnyen lehet, hogy komolyabb változtatások lesznek, mind csak az egységek számát növelgetik.

Power

(#11) biggamer válasza Power (#10) üzenetére


biggamer
veterán

Na én ennyire nem vágom a témát. :B

Az biztos, hogy kíváncsi vagyok, mivel akarnak majd visszavágni. :F
De gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#12) Abu85 válasza Beowulf_78 (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel a TSMC 2009 januártól teljesen fel lesz készülve a 40nm-re, meg lehet csinálni a chipet ezzel a technológiával. Nyilván van benne kockázat, mert nagyon kevés az idő a gyártástechnológia kidolgozására, ha egy pici hiba is becsúszik és nem lesz hatékony a gyártás akkor nagyon drága lesz az előállítás és gyártási fázis közben kell módosítani a technológiát ami nagyon nehéz. Nyilván ha ez az esett előáll, akkor lehet, hogy jobban jártak volna az 55nm-rel, még anyagilag is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Abu85 válasza Dare2Live (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD5000-et nem éri meg így számolgatni, mert áttérhetnek a Master Chip Design-ra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) 7600GT válasza Abu85 (#13) üzenetére


7600GT
senior tag

Mi az a Master Chip Design?

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#15) Abu85 válasza 7600GT (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az egy olyan kialakítású rendszer ami a gyártási és fejlesztési költségekre nézve sokkal olcsóbban kihozható.
Az egész lényege a Crossfire Sideport ami a Rambus Flex I/O rendszerére épül. Ez 8GHz-en maximum 76,8 GB/sec-es sebességre képes 12 csatornán (5 be-, és 7 kimeneti).

A Master Chip Design-al két chipet kell tervezni, egy mastert ami a főchip lesz és egy slave szolga chipet ami a master chiphez kapcsolódik. A master chip annyi slave chipet tud kezelni ahány Crossfire Sideport-ja van. A master chip egy teljesen általános felépítésű GPU, míg a slave chip csak a számításért felelős shader core-t tartalmazza a hozzá kapcsolódó textúrázóval.
Az előnyök egyértelműek két pici és olcsón gyártható chipet kell majd kifejleszteni, és a különböző kategóriákban induló kártyákra küönböző konfigurációkban kell majd felszerelni. Például a legkisebb versenyző csak a Master chipet fogja tartalmazni alacsony teljesítménnyel, míg a legerősebb modell, a master chip mellett annyi slave chipet is tatalmazhat ahány Crossfire Sideportja van.

Példának okáért legyen a master chip 800 shader procis ugyanazzal a felépítéssel, mint az RV770 4 darab CF sideprottal. A Slave chip szintén 800 shader procit tartalmazzon a szükséges felépítéssel. Mindkét chipet 40nm-en gyártva (mert a méret miatt ez reálisan kivitelezhető) a következő termékskála alakulna ki. A memória minden esetben a Master chiphez kapcsolódik, mert csak azoknak van ROP blokkjuk.

HD 54xx -> 800 SP, 40 Gather4 TMU (1 master chip)
HD 56xx -> 1600 SP, 80 Gather4 TMU (1 master chip + 1 slave chip)
HD 56xx+ -> 2400 SP, 120 Gather4 TMU (1 master chip + 2 slave chip)
HD 58xx -> 3200 SP, 160 Gather4 TMU (1 master chip + 3 slave chip)
HD 58xx+ -> 4000 SP, 200 Gather4 TMU (1 master chip + 4 slave chip)

Természetesen az egyes chipek a gyártási selejtekre nézve butíthatók.

Persze azt senki sem tudja, hogy milyen felépítés lesz alkalmazva a chipekben, de a design mutatja, hogy maximálisan testre szabható a rendszer és rendkívül olcsón kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) 7600GT válasza Abu85 (#15) üzenetére


7600GT
senior tag

Ez mind szép és jó, de mekkorák lennének a gyártási költségek, hogyha csak úgy bepakolunk még néhány slave chipet, tehát kb. mekkora megmérete van egy slave chipnek? Nem lassítja a kommunikációt, hogy a chipek külön vannak? Amúgy elég jónak tűnik nekem ez a technika.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#17) Abu85 válasza 7600GT (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hivatalosan nem tudni semmit, de utánaszámolva az eddigi fejlesztési költségek 30-40%-át emésztené fel a teljes generáció megtervezése, illetve a gyártás úgy 40-50%-al lenne olcsóbb az eddigi viszonyokhoz képest. A chipeknek nagyon piciknek kell lennie ... a master chipet max 200mm^2, míg a slave chipet 150mm^2 alatt kell kihozni.
Valszeg a Rambus FLEX IO 70 GB/sec feletti sávszélessége megoldja a kommunikációt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) 7600GT válasza Abu85 (#17) üzenetére


7600GT
senior tag

Tulajdonképpen a slave chipekből mit tudnak kispórolni? Amugy ha jól hallottam, akkor egy Rv870 150mm2 körül lesz 960shader egységgel, szóval szerintem a kis magméret kivitelezhető, de az hogy mondjuk 3 ilyet meg egy master-t egymást mellé hegesszenek, nekem kicsit irreálisnak tűnik. Majd a swift-be is ilyet fognak belerakni, vagy az teljesen más káposzta?

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#19) Abu85 válasza 7600GT (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Memóriavezérlő, ROP blokk, input assembler, tesszelator ... tehát sok mindent.

A swift az egy chip lesz CPU-val GPU-val és vezérlőkkel (PCI-E, Memória ... ).

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) biggamer


biggamer
veterán

Nvidia 40nm GPU line is Q2 2009 : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#21) biggamer


biggamer
veterán

40 nm-es Radeon-ok és GeForce-ok jönnek ? [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#22) biggamer


biggamer
veterán

GT216 FIRST 40 NM NVIDIA PRODUCT : [link] :Y

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#23) biggamer


biggamer
veterán

40nm High-End NVIDIA GPUs Slated for 2009, GT206 for Q4 : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#24) Abu85 válasza biggamer (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Huha a GT300 az elég sokára jön :( ... én nyárra vártam volna. Így viszont 2009 Q4-ig le van futva a dolog.
Kíváncsi vagyok az AMD mikor kezd el izmozni az árakkal ... jövőre már valszeg lesznek akkora előnyben, hogy többet kérjenek a cuccokért. :W

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) biggamer


biggamer
veterán

2009-ben érkeznek a 40 nm-es Nvidia GPU-k : [link]

Abu85

Gépcsere elött állok, erősebb kártyát szeretnék, de már nem tudok várni 2009 végéig.
Azt hiszem megvárom a december környékét, aztán akkor megveszem a gépet.
Hacsak nem kapok majd valami jó hírt, előrejelzést amiért megéri még várni.

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#26) biggamer


biggamer
veterán

Nvidia's 40nm to come in March 09 : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#27) biggamer


biggamer
veterán

TSMC: megindult a 40 nm-es sorozatgyártás [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#28) westlake


westlake
félisten

most lattam meg, hogy mar van ilyen topik ;)
link

Play nice!

(#29) zsolt1129 válasza biggamer (#27) üzenetére


zsolt1129
addikt

Erről már én is hallottam. Kiváncsi leszek mennyit fog csúszni :D

(#30) rocket válasza westlake (#28) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez nagyon gyenge photoshop krealmany, ennel voltak mar sokkal jobb kiserletek is :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#31) westlake


westlake
félisten

(#32) Abu85 válasza rocket (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A minőség annyira nem gáz, csak hát az adatok. :Y :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) biggamer


biggamer
veterán

GEFORCE GTX 295 : [link]

Erstes Bild zur GeForce GTX 295 aufgetaucht : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#34) biggamer


biggamer
veterán

GeForce GTX 295 Card Exposed : [link]

Dual-GT200 heißt GeForce GTX 295 : [link]

Geforce GTX 295 mit 2x 240 SPs ab 8. Januar ? [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#35) westlake válasza biggamer (#34) üzenetére


westlake
félisten

azt nem szoktad megnezni, hogy az elotted "szolok" mit linkelnek? :U (azert, mert egy masik oldal kozli le, a hir meg ugyanaz)

Play nice!

(#36) ImI87


ImI87
őstag

Ez most akkor 40nm vagy 55nm cuccok topikja lesz? :F
Vagy vegyesen lesz itt minden új infó?

Szerintem érdemes lenne a mostani GT200 (GTX280/GTX260) topikon kívül nyitni egy GT200B (GTX295/GTX285/GTX26?) topikot nyitni, hogy ne legyen kavarodás. :K

Ha jan. 8. a hivatalos megjelenés, akkor a két ünnep tájékán már tuti lesznek valódi hivatalos infók is...... :U

(#37) biggamer válasza ImI87 (#36) üzenetére


biggamer
veterán

" A topik mindig a következő generációs Nvidia kártyákról szól, ennek megfelelően frissül az első hozzászólás. Pletyka, hír, bármilyen információt meg lehet tárgyalni, de az offot lehetőleg kerüljük.
A topik aktuális témája mindig a kártyák hivatalos forgalomba kerülésével változik, ha megjelent a kártyacsalád, külön szakmai topik nyílik neki. "

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#38) ImI87 válasza biggamer (#37) üzenetére


ImI87
őstag

Yes Sir, copy that! :R
Eagle Six out...... :D

(#39) biggamer


biggamer
veterán

GEFORCE GTX 285 IS A USUAL GTX280 : [link]

Fotó az NVIDIA kétmagos videokártyájáról : [link]

Nvidia GeForce GTX 295 információk : [link]

GTX-295-Bild und GTX-285-Gerüchte : [link]

55nm GTX285 Climbs to Head of Single-GPU Cards : [link]

GeForce GTX 285 10% schneller als GTX 280 ? [link]

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#40) biggamer


biggamer
veterán

Kémfotó a GeForce GTX 295-ről : [link]

Kettős látás, GTX 295 : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#41) rumkola válasza Dare2Live (#7) üzenetére


rumkola
veterán

azért ez nem egészen így működik, hogy 2x shader=2x teljesítmény....

(#42) biggamer


biggamer
veterán

Dupla kártyával venné vissza a vezetést az nVidia : [link]

Jön az 55 nm-es GeForce GTX 285 : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#43) westlake


westlake
félisten

(#44) rup1u5 válasza westlake (#43) üzenetére


rup1u5
nagyúr

;)

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#45) westlake válasza rup1u5 (#44) üzenetére


westlake
félisten

ez az eredeti ;]

Play nice!

(#46) biggamer válasza rup1u5 (#44) üzenetére


biggamer
veterán

Örülök, hogy azért valami megragadt benned eme topic meglátogatásakor. :DDD

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#47) biggamer


biggamer
veterán

GEFORCE GTX 295 MORE PICTURES : [link]

More pictures of the dual GT200b card : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#48) Pa7r1k


Pa7r1k
csendes tag

Hali

15000-és 25000 ezer közötti videokarit szeretnek vásárolni

kéne egy kis segitség hogy mejiket milyet vegyek előre is thx

The spirit of the driver must follow the spirit of the car.

(#49) TazLeacher válasza Pa7r1k (#48) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Inkáabb itt...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#50) biggamer


biggamer
veterán

Újabb GeForce GTX 295 fotók láttak napvilágot : [link]

Dual GT260 is Geforce GTX295 : [link]

Verrät CUDA-Roadmap den Start des GT300 ? [link]

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.