Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64601) Hasaggymeg válasza Integrale (#64600) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nejem Hayes Stroker Trail fémes betétjei szinte fájdalmasak füleimnek.Nem annyira hangosak,mint amennyire "szárazak",ha fogalmazhatok így.Enyém mintha gumi lenne ahhoz képest.Meglehet sokat állt a bringa raktáron (2015-ben vásároltuk a 2012-es gyártású bringát),vagy szennyezettek.Ami fékjeid "bemelegítését" illeti,nem tudom mi lehet,még csak egy éves tapasztalatom van olajos fékekkel.Amúgy nem függesztve tárolod? Nekem akkor szokott így csinálni ha fejre állítottam előtte...vagy ha meg volt mosva,ugyebár.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64602) Because


Because
őstag

köszi, hogy felhívtátok a figyelmem a Lidl-ös cuccokra, nagyon jó a csamagtartó táskájuk, vállra lehet csapni ha megérkeztél a boltba, simán belefér a mirelit pizza és nem izzadod össze a hátad:

(#64603) Hasaggymeg válasza Because (#64602) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mennyi mirelit pizza fér bele,150? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64604) geza844 válasza Because (#64602) üzenetére


geza844
aktív tag

Mennyi volt a táska?

(#64605) Because válasza Hasaggymeg (#64603) üzenetére


Because
őstag

pici pogikból tuti :D

(#64604) geza844 : 4500 valamennyi, 2 db-ot adnak én a másik felére nem raktam fel

[ Szerkesztve ]

(#64606) trialboj


trialboj
őstag

Elég régi cikk, de azért ilyesztően hangzik, ha nem esik az eső ez kb 2 nap alatt megvan minden héten.

"Egy férfiembernek nem ajánlatos heti 5 óránál többet kerékpároznia, mivel így nagymértékben csökkenhet a spermiumok száma."

forrás: [link]

Mellesleg ez a biciklizés aranyeret okozhat probléma mennyire valós?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#64607) Runner_fxr válasza Integrale (#64600) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az elmondottak alapján simán lehet, hogy jut rá valami az említett szilikonból. Első két fékezésnél lekopik aztán már jól fog. Egyforma tárcsa van elöl-hátul?

Hasaggymeg: A stroker trail úgy működik. Ott az a fémes hang teljesen normális. Mindegyik így működik. Pláne a 4 dugattyús ace. :) Az olyan volt mintha fém a fémbe harapott volna.

(#64608) skristof válasza szebe (#64578) üzenetére


skristof
tag

(#64609) Because válasza trialboj (#64606) üzenetére


Because
őstag

aranyér szívás lenne, de gyereket én ennek az országnak/világnak amúgy se adok :P

(#64610) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

ilyen, vagy hasonlo defektjavito-t hasznalt vki?[link]

ha igen hany km-t tudott megtenni vele? kivalthatja a klasszikus foltozo eljarast vagy csak arra eleg, hogy hazaguruljak?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#64611) ivana válasza dellfanboy (#64610) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem nagyon rossz tapasztalatom volt ilyenekkel, eltömítette a szelepet, és nehézzé majd lehetetlenné tette a kerék felfújását.

(#64612) Dark Archon válasza dellfanboy (#64610) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én használok megelőzéshez, mert iszonyat peches vagyok defektekkel. Kétségtelen, hogy eltömíti a szelepet is, de előbb-utóbb azért lehet bele fújni. Ez viszont a kisebbik probléma, mert ha nem egyenletesen oszlik el az anyag, akkor üt a kerék. Szóval én is ki fogom már hagyni, marad a patronos javítókészlet.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#64613) geza844 válasza Dark Archon (#64612) üzenetére


geza844
aktív tag

És azokkal a belsőkkel mi a tapasztalat, amik gyárilag fel vannak töltve ilyen defekt betömő cuccal? Valahol pont azt olvastam, hogy azért jó a gyári töltés, mert akkor tuti egyenletesen oszlik el benne, és nem üt tőle a kerék. Pont most cserélek majd külsőt + belsőt, és elgondolkoztam ilyenen is.

(#64614) ivana


ivana
Ármester

Inkább defekt védős külső akkor már...

(#64615) Runner_fxr válasza geza844 (#64613) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A visszajelzések alapján jobb az előre töltött, de én sem szoktam ilyeneket használni.

(#64616) -=RelakS=- válasza Dark Archon (#64612) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Slime-os belsőm van, már fogóval kell kitekerni a presta szelep tetejét...

ezentúl szerintem inkább foltozgatok. Remélem, az öntapadós foltok azért teszik a dolgukat, a trutyis foltokról tudom,hogy működnek :S

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#64617) Atesz 666 válasza dellfanboy (#64610) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"ilyen, vagy hasonlo defektjavito-t hasznalt vki?[link]
ha igen hany km-t tudott megtenni vele? kivalthatja a klasszikus foltozo eljarast vagy csak arra eleg, hogy hazaguruljak?"

Üdv.

-Én a DefektStop nevű lötyit használom nagy megelégedéssel.
-Nekem semmi bajom nem volt a használatával,nem tömítette el a szelepet sem.
Javaslatom:
-Arra kell csak figyelni,hogy miután betöltöttem a lötyit, a szelepet 12 óra állásba kell forgatni és úgy felpumpálni a gumit.
-Amikor pedig elrakom a bringát akkor is lehetőleg úgy állítani a kereket,hogy a szelep felül legyen és így szinte biztos,hogy nem fog eltömődni a szelep.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#64618) Dark Archon válasza -=RelakS=- (#64616) üzenetére


Dark Archon
addikt

Az a baj, hogy a defekt mindig akkor jön, amikor a legkevésbé számít rá az ember: sok letekert km után, esik az eső, sár van, az ember már elérne valami meleg helyre, na és akkor defektet szerelni foltokkal felér egy tökön rúgással.

geza844: az egyik kerékben nekem gyári töltésű van, de nagy különbséget nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#64619) HollyBoni válasza trialboj (#64606) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én úgy vagyok ezzel hogy bárki írhat ilyen cikket, és biztos vagyok benne hogy találnál még végtelen mennyiségű cikket ami megerősíti ezt, meg ugyanannyit ami cáfolja...

Na meg személy szerint is értem ezt az egész dolgot, én általában a bringán a s*ggemen ülök, nem a heréimen... :))

[ Szerkesztve ]

(#64620) Hasaggymeg válasza trialboj (#64606) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tűnik valami profinak a cikk.Itt van pl. egy jobb,mely árnyaltabbá teszi a kérdést.Itt meg egy másik mely szerint más sportok túlzásba vivése is hasonló eredményekkel járhat.Mint mindennek,bringázásnak is megvannak a veszélyei és negatív hatásai,melyeket serpenyő másik oldalába kell tenni.Amúgy van gerinc bántalmam de a bringázás eddig mindig jót tett nekem. Derékfájáskor tulajdonképp kevésbé megterhelő nekem bringázni mint járni. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64621) geza844 válasza ivana (#64614) üzenetére


geza844
aktív tag

Defektvédős külső van tervben eleve, egy pár CST C1316 Salvo, ennek annyira vastag a fala, hogy elvileg nem is jó bele az 1,75-ösökbe szánt belső, mert kisebb a hely benne és gyűrődik. De akkor már gondoltam teszek bele valami gyári lötyis belsőt is, hogy igazán nyugodtan tekerhessek :)

Mondjuk akkor ilyet lehetne mondjuk: Mitas (Rubena) Slug öntömítő kerékpár belső 26x1,5-2,1 (37/54-559)

Jók a Mitas belsők amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#64622) Laox


Laox
aktív tag

Nem értek a szereléshez, úgyhogy elvittem már a második szervizbe, hogy hátul és a kormánynál kattog valami. Ez a szakértői véleményük a javítás után.

(#64623) Because válasza Laox (#64622) üzenetére


Because
őstag

és akkor most visszakaptad úgy, hogy meg nem javították és elkértek érte pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#64624) Laox válasza Because (#64623) üzenetére


Laox
aktív tag

Sajnos még nem volt lehetőségem letesztelni, mert estig dolgozom, de kértem még váltóbeállítást és a kormány + hátsó kattogás megszüntetését, ez a lap alapján elvileg a váltó és a kormány megvan. Kíváncsi vagyok majd, hogy este milyen lesz a bicikli. :)

(#64625) Because válasza Laox (#64624) üzenetére


Because
őstag

én mondjuk egy javítási munkalapon örültem volna, hogy ha a már bejelentett hibákon túl részletezik mi is volt a hiba forrása, hogyan orvosolták... mert lényegében annyi van a lapon amit te is megállapítottál.

a boltban gondolom a fél millás kerékpárt is úgy hirdetik, szép kék bicikli 30 sebességes :U

(#64626) Integrale válasza Runner_fxr (#64607) üzenetére


Integrale
veterán

Igen, elöl hátul Avid G3 van, 160 mm átmérőjűek.
1-2 fékezés alatt vehemensebb lassítást értek, tehát pl amerre járok (Soroksár - Csepel - M0 - 6-os út - Szerémi-Rákóczi híd és vissza), amíg elérek a csepeli hídig, addig nem lassítok komolyabban, rágurulok a lámpára, vagy hátsó féket használom, utána viszont végig bicikliút/sáv, azon már 30-50 km/h-ról egy-egy lassítás és tökéletes a fék.
Utána hiába hűl le, ugyan úgy jól fog a kapuban megállva is.

"Bad reklám is reklám too"

(#64627) Acef válasza Integrale (#64626) üzenetére


Acef
addikt

Levegős? Próbáld indulás előtt 2-3x erősen behúzni, ha ez segít, akkor légteleníteni kell.

(#64628) Pttypang válasza Dark Archon (#64618) üzenetére


Pttypang
veterán

Vigyel magaddal potbelsot, nem nagy teher.

Everybody lies.

(#64629) Runner_fxr válasza Integrale (#64626) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nyomáspontja ugyan ott van mind a két féknek?

(#64630) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

innen rendelt már valaki?
http://www.mhw-bike.com/

Találtam egy Cube Attention-t, ami van 21-es vázzal, egész jó árban, mit gondoltok róla? Felkeltette az érdeklődésem.

[ Szerkesztve ]

(#64631) Integrale válasza Runner_fxr (#64629) üzenetére


Integrale
veterán

Kb. igen, de nincs benyomva koppanásig a munkahenger, mert úgy nekem zavaróan hosszú az útja a karnak, hanem kicsit megnyomtam a fékkart levett féktesttel, így elértem, hogy közelebb kerüljön a tárcsához a dugattyú, na meg a fékbetétek sem egyforma vastagok.

Acef: Nem levegős, nem rugalmas a kar sem.

Ma kipróbálom úgy, hogy nem fújom be a becsúszókat, hátha tényleg oda kavar valamennyit a szilikonból.

De a levegősségnek ehhez miért lenne köze?
A féknek elinduláskor és 1 óra múlva, megálláskor is ugyan akkora az útja, kb ugyan ott is fog (ha felmelegszik, akkor minimálisan, de érezhetően hamarabb), illetve érzetre is pontosan olyan, mintha nem lenne bekopva. Ugyan akkora fékerőhöz otthonról induláskor szerényebb lassulás tartozik, mint megérkezéskor.

"Bad reklám is reklám too"

(#64632) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok!

30-50 között lehet kapni használható használt biciklit? Alkalmi használatra kellene, szabadidős céllal, 180cm vagyok ha ez érdekes. MTB-re gondoltam azért, mert néha kis földút is előfordulhatna az aszfalt mellett, meg sportosabban néz ki, mint a városi modellek. Tudtok ajánlani olyan boltot, ahol van használt és nem vernek át mint laikust (Budapest)?

szerk: ha fórumtagnak van eladó a fentiek ismeretében nyugodtan megkereshet, nem veszem tolakodásnak.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#64633) maximilian4 válasza Dave™ (#64632) üzenetére


maximilian4
addikt

Én bikemag aprón néznék bicajt. Az eladók nagy része fővárosi.

Maxi

(#64634) gergo5991


gergo5991
őstag

más is csinált már olyat hogy az elkopott hátsó gumit kicserélte a szinte sértetlen első gumira? hátusón már lehetett látni a fekete gumi alatt lévő narancssárgás gumit már, annyira elkopott, az első totál érintetlen. Egy darabig még jó lesz ez így szerintem, vagy ti nem ajálnjátok?

(#64635) Pttypang válasza gergo5991 (#64634) üzenetére


Pttypang
veterán

Korabban kellett volna, mondjuk mikor felig el van kopva, akkor megcserelni. Ha a defektvedoig kopott, akkor mar szerintem csereld, de ha csak a kopasjelzo reteghez ertel el es tobb is van belole, akkor meg varhatsz boven.

Everybody lies.

(#64636) trialboj válasza gergo5991 (#64634) üzenetére


trialboj
őstag

Azért ha egy totál szétkopott gumit raksz be elsőnek, nem árt figyelni a kanyarokban. Nincs többé vitézkedés, mert a ha kicsit jelentősebb a por az aszfalton, úgy ugrik ki alólad a bringa hogy taknyodon csúszol. Ahogy már írták, ezt előbb kellett volna cserélni. Hátul a kopott gumi valamivel biztonságosabb, mert ha meg is csúszik, legtöbb esetben még korrigálható...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#64637) szabop27 válasza gergo5991 (#64634) üzenetére


szabop27
csendes tag

Első gumi mehet hátulra, elsőre meg jöhet egy új.

(#64638) Hasaggymeg válasza gergo5991 (#64634) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Trialboynak igaza van,elől kell a jobb gumi.Hátul legfeljebb elfarol vagy kipörög,de ha az irányított kerék csúszik meg az majdnem biztos bukás.

Geza844...a CST SALVO-t rettentő nehéz levenni/feltenni.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64639) gergo5991 válasza Hasaggymeg (#64638) üzenetére


gergo5991
őstag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, igazatok van, nem gondoltam át elég jól. Szerencsére nem történt ma baj, de akkor gumi váltás lesz, addig pihenés :D

(#64640) Runner_fxr válasza Integrale (#64631) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ahogy kopik a betét úgy nyomja ki a dugattyú egyre jobban a betétet, hogy mindig kb ugyan ott legyen a nyomáspont. Ha már túl hosszú az útja, akkor kevés benne az olaj. Sajnos el tud forrni és egyre kevesebb lesz a fékben, felhasználás és típus függő.
Ha jól van beállítva a fék, akkor nagyjából egyformán kopik a betét mind a két oldalon.

Valószínűnek tartom, hogy rámegy a tárcsára valami kenő anyag, azért csinálja ezt. Egyébként ha időben megvan csinálva a teleszkóp karbantartás, szerintem nem kell azt szilikonozni olyan sűrűn.
Ha levegős a féked akkor nem tud már akkora erőt kifejteni, de az nem csak átmenetileg rontaná a fékhatást.

(#64642) anorche1 válasza Laox (#64641) üzenetére


anorche1
őstag

Szerintem eltévedtél :D

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#64643) Hasaggymeg válasza anorche1 (#64642) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Idekarikázott...;] (visszaéltem topikgazda jogaimmal és megmentettem a magyarázkodástól :U )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64644) Laox válasza Hasaggymeg (#64643) üzenetére


Laox
aktív tag

Ó basszus, nem kellett volna kitörölnöd, egyszerre olvastam a két topicot és véletlenül ebbe írtam a szövegemet. Most körmölhetek újra. :(

(#64645) Hasaggymeg válasza Laox (#64644) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:O ...minden kezdet nehéz.Legközelebb kimásoltatom előtte. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64646) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Megvan az új [link]nyergem,mely ha olyan kényelmes is lesz mint amilyen jól néz ki,akkor főnyeremény! :K Első 20km faxa volt.Holnap lesz egy 50-60,majd jövő héten tervben van 2-400 a Bükben.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64647) balintka


balintka
addikt

Karbon nyeregcsőből milyet tudnátok ajánlani elérhető áron 30,9 mm / 400 mm-esből?

(#64648) Def26


Def26
félisten

Szerintetek fertő tó környékén várható ma délután 6 -ig eső?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#64649) vendingo válasza Def26 (#64648) üzenetére


vendingo
veterán

Kinéztem a fertő felé, és szerintem nem. Ha lessz eső majd lehúzza a fertő :D. Soproni vagy?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#64650) Def26 válasza vendingo (#64649) üzenetére


Def26
félisten

Felcsúti, :D csak a "fertő tekerő" előtt terveztem asszonnyal egy kört a tó körül (még sose voltam) és gondoltam megkérdem hátha van helyi. :)

Köszi az infót. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.