Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65701) Eagle16


Eagle16
addikt

Nos ma bekaptam az első defektet a kis Courier-el :)

Mint a mesében, rajzszög az út közepén :D És persze hegyes véggel felfelé, és persze beleállt a gumi közepébe. 4-5km-t toltam utána a bicajt ebben a melegben...innen is küldöm jókívánságaimat annak, aki az úton szórja szét a rajzszöget...

Most ott tartok, hogy megvan a belsőn a lyuk, illetve vettem ilyen ragasztós foltkészletet.

Annyi lenne a gyors kérdésem, hogy ha ezt most megjavítom a folttal, utána az megbízhatóan tartani fog? Nem kell cserélni az egész belsőt? Nem lesz ettől gyengébb a belső gumi? Mert ugye ebben 6-7 bar van. (nem öntapadós folt, hanem külön ragasztó van hozzá)

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65702) ivana válasza trialboj (#65699) üzenetére


ivana
Ármester

Rakj be egy gáz sprayt ha valamelyik nagyon meg akarna enni akkor fújd le tuti otthagy.

De legtöbbször csak követnek akkor nem kell tőlük félni.

[ Szerkesztve ]

(#65703) bunddog válasza Eagle16 (#65701) üzenetére


bunddog
tag

Jó lesz foltozva, de legyen nálad tartalék belső az sose árt :D Milyen gumi van most? Touring plus-ból van 28-622-es bár nem könnyű és nem gördül a legjobban, a védelme nagyon ott van.

(#65704) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok
megerkezett a PD-M520 pedal es az SM-PD22 taposo melle.
viszont azt vettem eszre kibontaskor hogy alapbol adtak egy PD22 taposo szettet az M520 melle, igy most ugy fest ketto van pedalonkent. (az M520 pedalok egyik oldalan rajta van a PD22, a masik oldalan nincs - de en azthittem alapbol egyet sem adnak melle)
a kerdesem hogy a masik taposot is ra szoktak/erdemes ratenni vagy adjam el?
(meg nincs spd cipom, egy ideig taposoval hajom a gepet h szokjam a geometriat, aztan kesobb veszek)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#65705) Eagle16 válasza bunddog (#65703) üzenetére


Eagle16
addikt

Köszi. Remélem bírni fogja így foltozva. Terveztem hogy lesz, mini pumpa, belső, meg minden. Csak még nem most akartam...de a defekt nem vár.

Most Kenda K-184 a külső rajta, semmi extra, ezzel jött a bicikli. Addig nem szeretném cserélni, amíg el nem kopik. Utána nézek valami komolyabbat.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65706) maximilian4


maximilian4
addikt

Ki honnan vette a teló pumpáját? Nézegettem őket, de nagyon nem olcsók...

Maxi

(#65707) Tomi_Sci válasza Konflikt (#65704) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Van olyan M520 csomagolás amihez adnak, van amihez nem. Tehetsz rá kettőt szerintem, legalább nem kell forgatni elindulásnál :D Amúgy nem bíznék bennük nagyon, szerintem az első komolyabb emelkedőn fogod eltörni. Ezek arra valók, hogy elgurulj egy sörre/kávéra, ahova nem akarod felvenni a montis cipőt.

(#65706) maximilian4: rosebikes

(#65705) Eagle1: Ha úgy foltozd, ahogy a nagykönyvben meg van írva, bírni fogja a 10 bar-t is.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#65708) HollyBoni válasza maximilian4 (#65706) üzenetére


HollyBoni
veterán

Rosebikes, wiggle, bike24 megvolt?

(#65709) Fred23 válasza 6030D (#65690) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem az.

Most jöttem meg vele egy ~50 km-es útról, végig figyeltem, különösen a rázósabb szakaszokon, majd itthon leellenőriztem a helyzetet; és nincs semmi lazulás. Egyszerűen durván, nagyon erősen kellett volna meghúzni, és ezt nem tettem meg az összerakás után. De másodjára... :D

Kezdem nagyon megszeretni a bringázást, és elkezdtem gondolkodni a következő kerékpáromon. Most tipikus városin vagyok, ez tetszik is, de nem elég tempós (jó, ez rajtam is áll). Talán outis szeretnék a legjobban lenni, viszont időnként terepre is megyek, és menni is akarok. Az is lehet, megtartom a mostani vázát, mert az elég erős, és veszek szép lassan minden mást; jövő tavaszra meg lesz egy "új" bringám.

[ Szerkesztve ]

(#65710) Tothgera30 válasza fpeter07 (#65683) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Miféle is lesz? Most egy Fulcrum Red Power XL-re nyomultam rá, de nincs MTB-m, amibe tenném.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65711) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Felni csere előtt állok a trekkingemen,a jelenlegi 622x19c.Ezeket néztem ki: 1. 2.

Ti melyik mellett döntenétek és miért?

Válaszaitokat köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#65712) zoli03 válasza Normi™ (#65711) üzenetére


zoli03
őstag

Jó lesz a fékezőfület nélküli? Se elöl, se hátul nincs felniféked? Milyen trekking ez, hogy ilyen drága felnit akarsz bele?

[ Szerkesztve ]

(#65713) Normi™ válasza zoli03 (#65712) üzenetére


Normi™
őstag

Persze,tárcsafékes.Elég jó,de még nem az igazi. :)

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#65714) ivana válasza Normi™ (#65711) üzenetére


ivana
Ármester

A road-ot 20mm széles felni túl széles, a kisebbre jó a cx gumi is, vagy az outi amivel ha kell agilisabbá lehet tenni a trekkinget, mtb felnire meg lehet rakni szélesebbet de az úgyis fully gumi már vagy dh.

(#65715) Normi™ válasza ivana (#65714) üzenetére


Normi™
őstag

Köszi a választ!700x32-es gumi van,ennél lejjebb,de feljebb sem megyek semmiképpen.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#65716) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Brigéciol 2000 leszedi a szilikont? Ráment egy kevés a tárcsára, nem gondolnám beledolgozni a pofákba.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#65717) atok666


atok666
őstag

Hasznal vki Garmin 1000-est?

Atok

(#65718) razzorr válasza Tomi_Sci (#65693) üzenetére


razzorr
őstag

Szintén zenész. Akkorát estem ma két gyalogos miatt,akik miután a bringaúton ácsorogtak és utána áthaladtak rajta,majd visszaugrottak elém. Az esélyt sem adták meg maguknak hogy bármikor is szétnézzenek. Pechemre egy fém oszlopnak és a nőnek mentem neki,neki semmi baja engem meg úgy kapartak össze a járókelők. Utána ég nekik állt feljebb hogy én hogy megyek (kb.20-22-vel mehettem) de ezt ő amúgy sem láthatta,mert nem nyitotta ki a szemét. A bringának eddig semmi nagyobb baja, nekem meg zúzódások, sántikálás,kézfájás...még a szemtanúk akartak rendőrt hívni,de mondtam hogy ez csak a macera lenne, komolyabb bajom első blikkre nincs. De azért felírtam a neveket meg a telószámokat.
Tanulság: közlekedj, figyelj, gondolkodj a másik fejével bárhogy, más le se sz.r

(#65719) parkr válasza atok666 (#65717) üzenetére


parkr
őstag

pl. csabi94 vett egyet tavaly

(#65720) atok666 válasza parkr (#65719) üzenetére


atok666
őstag

Koszi.

Atok

(#65721) atok666 válasza csabi94 (#50339) üzenetére


atok666
őstag

Hosszabb tavon hogy szuperal az ezres? Vettem egyet a minap, de az akku ideje nagyon gyenge. Jatszottam vele masfel orat, ezalatt lemerult 20%-ot... (Hetfon viszem vissza, azt hiszem marad az 510). A tied is ennyire gyenge?

Atok

[ Szerkesztve ]

(#65722) Pttypang válasza trialboj (#65699) üzenetére


Pttypang
veterán

En altalaban nem valtoztatok a sebessegen, siman megyek tovabb, csak ugatva ugralnak korulottem, esetleg arra vigyazok, hogy el ne ussem, ahogy beugral neha elem valamelyik.

Everybody lies.

(#65723) parkr válasza atok666 (#65721) üzenetére


parkr
őstag

privátot írj szerintem, ide nem nagyon jár már.

520 amúgy nem tetszik? gyakorlatilag az most a második legjobb.
én jövőre azzal akarok belépni a "klubba."

(#65724) atok666 válasza parkr (#65723) üzenetére


atok666
őstag

510-em van, amivel maximalisan meg vagyok elegedve. Az 1000 a navigacio miatt kellett volna.

Atok

(#65725) ivana válasza Normi™ (#65715) üzenetére


ivana
Ármester

Road kell neked, az még szélességben a teteje, 32-eshez a 20-as felni már soso.

Tomi_Sci: mármint a szilikon zsírt? Elvileg igen, de azért nem a legjobb, petró vagy benzin mindent leszed az tuti, de ha az van otthon próbáld meg. (Ha véletlenül ilyen kinyomós száradós szilikonra gondolsz na azt nem, azzal még rendes zománcfestékhez való higítóval is nehéz elbánni)

[ Szerkesztve ]

(#65726) Normi™ válasza ivana (#65725) üzenetére


Normi™
őstag

Okok,köszönöm még egyszer! :R

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#65727) Tothgera30 válasza razzorr (#65718) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Reggel elém egy fejhallgatós srác lépett ki az úttestre, persze a 720mm-es kormány széle kissé elkapta, de nem lett baja senkinek. Szintén érdekes volt a sztori, de nem álltam le vitázni, még az SPD-t sem oldottam ki (ment a Strava, nyomni kellett :DDD ).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65728) Hasaggymeg válasza trialboj (#65699) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha támadnak le kell szállni és higgadtan haladni,ha lehet a bringa fedezékében.Közöttük átbringázni esélytelen,a gyorsulásuk még aszfalton is jobb a legjobb bringásénál és ha menekülőre fogod szinte biztos harapás lesz a vége.Nyugalmat és erőfölényt kell tettetni,csak úgy van esélyed.Egy jókora fa a kézben,vagy néhány kő nem csak biztonságérzetet,de valós védelmet is szolgálhatja...mondom ezt 8 év állatkerti munka és 25 év erdélyi Kárpátokban való túrázással mögöttem. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65729) Hasaggymeg válasza Pttypang (#65722) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagy nehezen rászántam magam egy éve a csengő felszerelésére,most meg talán többet használom mint bármi egyebet a kormányon. :U

Tothgera30...én így törtem porrá a térdem 2,5 éve.Beakadt rendesen a kormányszarv a figyelmetlen gyerek pulcsijába. :O

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65730) parkr válasza Tothgera30 (#65727) üzenetére


parkr
őstag

mióta használom a stravát én is kevessebszer állok meg, pedig tuti senki sem nézni a profilomat :DDD

(#65731) Valkűr válasza Tomi_Sci (#65707) üzenetére


Valkűr
őstag

Az sm-pd22 taposot nyuzom 5 éve. Semmi baja. Nagyon erős anyagból van a látszat ellenére.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65732) Tothgera30 válasza parkr (#65730) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezaz, de én bort iszok és vizet prédikálok, mivel orbitális baromságnak tartom az Edomondo, Strava és bárminemű Sports Trackereket, viszont edzeni meg jópofa dolog. Az viszont tuti hogy user figyelmét elvonja a bringáról, és az útról, emiatt én nem ajánlanám tapasztalatlanabbaknak. Viszont manapság már a facebook társadalom, ezzel fut, bringázik, sz@rik, meg miegymás.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65733) Pttypang válasza Hasaggymeg (#65729) üzenetére


Pttypang
veterán

Epp tegnap talalkoztam vele az egyik fiokban, a kerekparhoz vasarlaskor adott csengovel, gondolkodtam is rajta, hogy feltegyem, szerintem ezt most meg is ejtem, lusta vagyok mar megszolalni is altalaban, hogy bocsi, engedjetek el, mikor egymas mellett tekernek 15-el a kerekparuton peldaul es persze nem veszik eszre, hogy beesek mogejuk a 2.0-as gumikkal, mert ugye alig van hangja, csak kb mint egy autonak :D

(#65732) Tothgera30

Ha a sajat eredmenyeiddel "versenyzel" akkor nem igazan van baj vele, nekem peldaul a napi iskolaba jarashoz ev kozben sikerult egy jo kis utvonalat talalnom, ahol egy murvas uton kell lefele mennem, par kanyar, macskako is van benne, tok jo, hogy latom, mikor milyet mentem rajta es hamarabb is beerek :D
Az, amikor orszagutisokat elozok meg egy adott szakaszon idoben, meg csak mellekes :D
A havi egy telerest, amikor valaki 10-es atlaggal elgurul a boltba mondjuk tenyleg nem sok ertelme van lemerni.

Vegre legalabb tudom, mennyit megyek a lanccal, mikor olajoztam, mennyit mentem eddig a gumival, ezzel is versenyzek magammal, hogy mennyire tusom esszel hasznalni ezeket, hogy kesobb kelljen cserelni meg legalabb rendszeresiteni tudom a karbantartast :D
[en elvileg a fb nemzedekbe tartozom mar a 22 evemmel, de reszletkerdes]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65734) Hasaggymeg válasza Pttypang (#65733) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én kábé úgy használom mint ahogy a tolatóradar szól.Egyet csengetek jó messziről,majd ha nincs látható reakció újabbat,majd újabbat,mind sűrűbben mígnem a végén,ahogy közeledek folyamatosan pöcögtetem a legsüketebbjének. Úgy van elhelyezve,hogy nem is kell fogást módosítsak használatakor,mutatóujjammal odacsapok és kész.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65735) JackFeryll válasza Pttypang (#65733) üzenetére


JackFeryll
őstag

A napokban láttam egy érdekes megoldást. :)

(#65736) parkr válasza JackFeryll (#65735) üzenetére


parkr
őstag

ezt post most láttam én is a Rose szórólapon. nem tűnik rossznak.

(#65737) Pttypang válasza JackFeryll (#65735) üzenetére


Pttypang
veterán

En most fejjel lefele tettem fel, hogy ha elesek, akkor inkabb csillapitson valamennyit az utesbol, ha leterdelem, ne a valtokar banja megint, ennek baratsagosabbnak tunt a viszonylag nagy es lekerekitett felulete ;] [link]
Ha hulyenek neznek miatta, hat ez van, nincs kedvem a bal oldali valtokart is ragasztani :DDD
[plot twist, azota se jutottam el odaig, hogy lecsereljem a törött-ragasztottat]

(#65734) Hasaggymeg
Majd csapkodom, mint a hulyegyerek, aztan elutom oket "én csegettem.. :DDD " szlogennel

Errol eszembejutott, mikor ismerosomet levillogtak autopalyan km-ekrol, o meg oh ezt a kamiont meg megelozom es 3 mp mulva mar ott villogott meterekre mogotte a porsche, mert ő cseppet nagy sebességgel érkezett és nem viccből villogott előre olyan távolságból :D

Everybody lies.

(#65738) fpeter07 válasza Tothgera30 (#65710) üzenetére


fpeter07
veterán

Mavic crossone-t ajanlottak 60-ert.

(#65739) ivana válasza Hasaggymeg (#65734) üzenetére


ivana
Ármester

Egyszer majd nem estem így egy rohadt nagyot, de szerencsére volt hely a füvön... Öreg bácsi megy a bicikli út közepén csöngetek lehúzódik megyek tovább, erre az utolsó pillanatban kilép elém újra, tök süket volt :U

(#65740) rétisün válasza ivana (#65739) üzenetére


rétisün
veterán

sokszor veszélyesebb kerékpárúton bringázni, mint forgalomban. :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#65741) Syd69 válasza maximilian4 (#65706) üzenetére


Syd69
aktív tag

A legközelebbi kerékpárbolt?

(Bikepositiv, Bikefun pumpa is jó...)

Alma

(#65742) MaciG


MaciG
addikt

Üdv.

Winora vagy a Ruddy Dax márkát érdemes megvenni? Használtan lenne (25-30k körül találtam is elvileg jó állapotút), anyuka fogja használni ,de ő nem teker sokat, havi max 30km, így nem kell spéci bringa, semmi extra, de azért valami kínai vackot nem szeretnék venni. :)

BANZAII

(#65743) parkr válasza rétisün (#65740) üzenetére


parkr
őstag

inkább többnyire.
főleg faluban, ahol még tábla is jelzi hogy gyerkőcök mászkálnak és maris néni is bármelyik pillanatban kiugorhat a kapun

(#65744) dokee78


dokee78
félisten

Nekem erre az óccsó Btwin RR340-re lehet tenni ilyen kicsi strucnit?
Nagyon tetszik így.

Ilyen vagy hasonló kormányt használ valaki?

XLC HB-C09 Comp
XLC HB-M04
Gondolom az a középrész átmérő,amit megadnak?

Valami fehér kellene,de nem látok 4.000 alatt.

(#65745) ivana válasza dokee78 (#65744) üzenetére


ivana
Ármester

Lehetni lehet, csak nem tetszene :U Baromi ideges lenne a kormányzás...

(#65746) Because válasza ivana (#65745) üzenetére


Because
őstag

sokszor olvastam ezt az ideges kormányzást a topikban. ez miben nyilvánul meg?
mondjuk én 100-ról mentem le 60-ra de semmit se vettem ennél még észre

(#65747) Because


Because
őstag

ja aki szereti az animét és a bicózást, annak ajánlom, most kezdtem nézni :DDD :[link]

(#65748) ivana válasza Because (#65746) üzenetére


ivana
Ármester

mondjuk én 100-ról mentem le 60-ra de semmit se vettem ennél még észre :D Azt már bőven észre lehet venni. Ha hosszabb a stucni akkor jobban tartja az egyenest, ha rövidebb akkor kevésbé.

(#65749) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok,

Tervezem egy egyszerűbb sisak beszerzését.
Van olyan bevalt tipus amit ajanlanatok? Egész jonak tűntek a dechatlonban lévők, 10.000 ft környékén.

Leginkabb varosra, nagyon könnyű terepre kellene.
Köszi

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#65750) lugosi válasza gubisadam (#65749) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a Hervisben vettem egy Bell-t 7-ért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.