Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65801) Valkűr válasza lugosi (#65799) üzenetére


Valkűr
őstag

Én is Szegedi vagyok :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65802) HollyBoni válasza Because (#65796) üzenetére


HollyBoni
veterán

Bringát építeni jó móka, de pénzügyileg nem a legokosabb megoldás.

(#65803) rétisün válasza HollyBoni (#65802) üzenetére


rétisün
veterán

az összes hobbi csak nyeli a pénzt :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#65804) lugosi válasza Valkűr (#65801) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na egyszer szervezhetnénk valami közös bicajozást.
Csak valami olyasmit, amit kicsit bénább állóképességgel is tudok teljesíteni :DDD

(#65805) Solad válasza lugosi (#65804) üzenetére


Solad
őstag

Szeretek Szegeden bringázni. Múltkor mondta haver, hogy a kedvemért olyt megyünk, hogy sok szint lesz benne. Útba ejtünk két autópályafelüljárót is :W :C :Y :DDD

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65806) parkr válasza Vanir (#65793) üzenetére


parkr
őstag

nem láttam

(#65807) Because válasza HollyBoni (#65802) üzenetére


Because
őstag

nekekm mondod :DDD lehet több szerszámom és alkatrészem van mint egy kisebb bringásboltnak már :D

(#65808) hackeeeee válasza lugosi (#65799) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hehehe.. ;]

Úgy volt, hogy átmegyünk még a töltésre, aztán le a határig, de az elmaradt, helyette a városban köröztünk egy jót. :)

@Solad: Sándorfalvi út? :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#65809) Solad válasza hackeeeee (#65808) üzenetére


Solad
őstag

Igen. Nekik az volt a bringázás hogy kimentünk sándorfalvára, beültünk egy sörre majd vissza. Azt hittem megveszek, mert nagyon tekerhetnékem volt :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65810) lugosi válasza hackeeeee (#65808) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ahhoz képest ahol ti voltatok a Tisza bal partján, folyásiránynak felfelé a jobb oldalon, az újhídtól feljebb van egy erdei tanösvény, és egyben nagyon jó bicikliznivaló útvonal.

Solad: hát mi a múzeumi sörkertbe szoktunk beülni félidőben, vagy a vége fele pótolni a fokyadékveszteséget.

[ Szerkesztve ]

(#65811) hackeeeee válasza lugosi (#65810) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Direkt a szigetre akartunk már benézni, hogy mi a helyzet arrafelé. :)

Véleményem szubjektív...

(#65812) lugosi válasza hackeeeee (#65811) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Küldj már egy mutatót a térképen hogy hol lehet oda bejutni, szégyen nem szégyen de szegediként nem tudom hol van.

(#65813) Normi™ válasza lugosi (#65799) üzenetére


Normi™
őstag

Én is közeli,sokszor félig-meddig szegedi :) Találkozó lesz ebből annyian vagyunk. :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#65814) defymoto


defymoto
senior tag


Amikor eldöntöd hogy feltekersz a Normafára és a cél előtt 1 km-el kidurran a gumid... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#65815) motown5l


motown5l
senior tag

sziasztok.kineztem egy Carrera Crossfire 2 Hybrid kerekpart.Erdemes szerintetek megvasarolni?Vagy ebbenaz arban talalok jobbat?

(#65816) rétisün válasza Solad (#65805) üzenetére


rétisün
veterán

ha felétek is mindig fúj a szél, a szembe szél is van olyan jó, mint egy emelkedő, sőt. az emelkedőnek vége van egyszer :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#65817) csibuka85


csibuka85
senior tag

Jó napot kívánok mindenkinek és egy ilyen hibát szeretnék bejelenteni , hogy van egy Összteleszkópos kerékpárom ahol elég sok a Forgáspont amikben csapágyak vannak és sajnos középen ott a hajtókar résznél ahol össze van illesztve a váz ott lötyög a váz , nemrég nagybátyám cserélt benne két csapágyat (FAG) márkában és azt mondja hogy a tengely ami benne van eléggé szétkopott. Ennek a cseréje mennyibe kerülne ? Előre is köszönöm a válaszát.
Tisztelettel : Petheő Norbert

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#65818) fpeter07 válasza Runner_fxr (#65798) üzenetére


fpeter07
veterán

Huhh. Kemény bringa, méltó utódja lenne a mostaninak. Csak most ezt a 100k-at is alig tudjuk összepakolni. Marad a lassú fejlesztés, így legalább lesz mindig összehasonlítási alapom.

(#65819) zoli03 válasza csibuka85 (#65817) üzenetére


zoli03
őstag

Milyen bicikli ez pontosan? Fénykép nélkül senki nem fogja megmondani neked.

(#65820) csibuka85 válasza zoli03 (#65819) üzenetére


csibuka85
senior tag

pill. és csínálok róla képet.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#65821) csibuka85


csibuka85
senior tag

Az Ötödik képen látható az illesztés csapággyal és kicseréltem benne a csapágyat de még mindíg kotyog a váz. A stift ami benne van eléggé szét van kopva , lehet hogy azt kellene kicserélni ? Sajnos a márkáját én sem tudom , így vettem egy Pákozdi sráctól kb 2 hónapja.

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#65822) maximilian4


maximilian4
addikt

Kéne egy kis segítség. A váltót akárhogy állítom be (valószínűleg jól), mindig van egy kis láncszem kattogás. Nem tudom mitől lehet. Megnéztem állványon, nem fut egyenesen a láncvonal, kb mintha egy kis nyolcas lenne benne. A lánc, a fogaskoszorú pár száz km-esek. Mi lehet a probléma oka? Hátsó agy? Hajtókar?

Maxi

(#65823) hackeeeee válasza lugosi (#65812) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Árvízi emlékműtől még lefelé kell jönni a gyerekklinika mellett/előtt:

Utána, ahol le tudsz menni, majd irány az erdő:

Véleményem szubjektív...

(#65824) lugosi válasza hackeeeee (#65823) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, akkor nem tudom. Erre csomószor jártam már. Lehet hogy azért kerültem el mert nem mentem le a töltésről.

(#65825) hackeeeee válasza lugosi (#65824) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mi ott mentünk most le a "betontömb" mellett, mert ott volt ösvény, de elvileg a másik oldalról is, az emlékmű előtt is le lehet menni.

Véleményem szubjektív...

(#65826) fpeter07 válasza Solad (#65805) üzenetére


fpeter07
veterán

Lehetséges, hogy az alföldön fogok lakni egy ideig. Montisként ez kicsit fura lesz. Mondjuk Blazsó is Szegeden lakik tudtommal, szóval ha ő maratonokat tud nyerni, akkor talán én is tudok készülni.

(#65827) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Runtastic Road Bike Tracker-t használ valaki? Vagy inkább a Mountain bike tracker változata kellene?

Ugye úgy, hogy főként városi túra, néha ide-oda.. Viszont ugye nem országúti bicó van.

Endomondo-t lehet félreteszem... Lehet megvenném a pro-t valamelyikből, ha érdemes.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#65828) hackeeeee válasza hackeeeee (#65827) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Közbven láttam, hogy van az MTB változatban single cycling, szal király. Innentől az a kérdés, hogy megér ez az app 1500 Ft-ot?

Véleményem szubjektív...

(#65829) szjoci válasza hackeeeee (#65827) üzenetére


szjoci
őstag

Miért nem strava? Amúgy szerintem a két linkelttől az endomondo is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#65830) hackeeeee válasza szjoci (#65829) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Onnan indul a problémám, hogy pl. endomondo-ból nem tudom megosztani az útvonalat. És, nem egyedi hiba.

Max úgy tudnám publikálni, hogy nyilvánossá teszem, de azt nem szeretném.

Pl. a t egnapi útról úgy tudtam megosztani az útvonalat, hogy scrshoot-ot csináltam telóval.

Tudom, apróság, de pl. ismerősöm, akivel voltam, kérte, és nem tudtam megosztani.

És, böngészőből sem működik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#65831) -=RelakS=- válasza hackeeeee (#65830) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szóval, mi a gond a Stravával?

Még egy területet is megadhatsz, amin belül elrejti az útvonaladat, így nem látni, hogy pontosan honnan is indulsz

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#65832) hackeeeee válasza -=RelakS=- (#65831) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs vele baj, nem próbáltam, de akkor teszek vele egy próbát, köszi.

Véleményem szubjektív...

(#65833) -=RelakS=- válasza hackeeeee (#65832) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

nm

Szerintem jobb az endomondonál, és kezdem úgy érezni, hogy az az évi 16ezer pénz megéri a prémium funkciókért

A legviccesebb funkciója talán a FlyBy. Ha másik töki is használja a Stravát, akkor láthatod, akik mellett elmentél :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#65834) szjoci válasza hackeeeee (#65830) üzenetére


szjoci
őstag

Pedig meg lehet osztani facebookon, és tweetelni is lehet a logot. Vagy milyen megosztásra gondolsz? Belinkelni valahova? Mert akkor valóban csak akkor látszik ha public-ra állítod.

(#65835) hackeeeee válasza szjoci (#65834) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg lehet, gyakorlatilag 2 telón, 2 rendszerrel nem működik, és pc-ről sem működik. És nem egyedi eset.

Nem linkelni, az értelemszerűen menne, ha nyilvánosra van állítva a workout, hanem, ha mondjuk linkelve van FB profilhoz az endomondo, és rábökök, hogy ossza meg, kiírja, hogy megcsinálta, de nem történik semmi. És, újra nem tudok próbálkozni, mert azt írja, hogy már megosztotta.

Ezért keresek alternatívát. Annyira nem fontos dolog, de ha ismerősökkel elmegyünk valami nagyobb körre, akkor jó ha megvan, és esetleg megosztható.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#65836) J.Pinkman válasza hackeeeee (#65832) üzenetére


J.Pinkman
tag

Én is a Runtastic road bike-ot használom. A havi 350-400 km-es távokra nekem tökéletes. Ebben benne van az esti 15 km-es és a félnapos 100-as is. A pro verzió nekem kissé drága lenne, az ingyenes tudása pont elég. Montival használom, 90 százalékban aszfalton.

[ Szerkesztve ]

(#65837) zoli03 válasza csibuka85 (#65821) üzenetére


zoli03
őstag

Ehhez 99%, hogy nem kapsz alkatrészt. Elmész esztergályoshoz, aztán megcsinálja neked. Lehet, hogy még olcsóbb is lesz, mintha kaptál volna hozzá alkatrészt. Amúgy ez gyárilag is ilyen volt? Nem takarta semmi a csapágyat? Mert ha jól látom, az a csapágy porvédője, ami azért olyan sokat nem ér.

(#65838) Valkűr válasza lugosi (#65804) üzenetére


Valkűr
őstag

Benne vagyok!

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65839) hackeeeee válasza J.Pinkman (#65836) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi!

Teszek egy próbát a strava-val, megnézem mit tud. :)

Nekem nincs túl nagy táv havi 200-300km körül max.

@Tigerteam: Én is, plusz lehet tudnék hozni még pár illetőt, ha nem baj, hogy Ők nem fórumoznak. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#65840) kovsol válasza hackeeeee (#65839) üzenetére


kovsol
titán

Én már évek óta a runkeepert használom, igaz mást nem is próbáltam.
Igaz én eleinte csak futást mértem vele, aztán meg már megszokásból a bicajozáshoz is megtartottam.

May the Force be with you!

(#65841) hackeeeee válasza kovsol (#65840) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi! :)

Teszek most egy próbát a strava-val, megnézem majd, hogy melós távon, hogy mint dolgozik, aztán majd meglátjuk.

Véleményem szubjektív...

(#65842) Solad válasza fpeter07 (#65826) üzenetére


Solad
őstag

Én jövő héten költözöm vissza tirolba. Ott nem hiszem hogy lesz ilyen problémám :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65843) Bib


Bib
őstag

Sziasztok !
Gumival kapcsolatban már kaptam szuper javaslatot,most kerékkel kapcsolatban kellene:
Van egy 10 éves kecském és most 2. éve kezdett töredezni a küllő hátul. Már 4-szer megcsináltattam, de többször szerintem értelmetlen.Segítséget kérnék milyet érdemes venni ami erős de nem túl drága.
26"-os,felnifék,gyorszáras a képen láthatóhoz hasonló jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#65844) ivana válasza Bib (#65843) üzenetére


ivana
Ármester

Vegyél valami készen kapható kazis hátsó kereket. Például

(#65845) csibuka85 válasza zoli03 (#65837) üzenetére


csibuka85
senior tag

Igen ez gyárilag így volt sajnos. Vázat nem ismerem. Gyárilag nem ez a kormány volt rajta azt én rakattam át rá ezen a héten.

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#65846) lugosi válasza Valkűr (#65838) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

+hackeeee: hozzuk össze! Én is hozok még egy embert.

Én az útvonalkövetésre a sima runtasticot használom, eléggé bevált. Ma pl tekertünk egy olyat, amiben volt földút, meg inkább úgy mondanám, hogy ha egy képzeletbeli 10-es skálán a 10 a vajsima aszfalt a 0 pedig a szántás tankcsapdával, akkor olyan kb 3-as "úton". Derékig érő fűben és akkora traktoros nyomvályúk között, hogy csodálkozok utólag hogy hogy nem taknyoltam egyet. Néha az "utat" inkább érezni lehetett, meg hát a nagyját abból látni, hogy ott volt ritkás a fák között. Szóval még egyszer nem mennék arra az tuti (a kullancsok se jönnek be). Azt hittem nem tudom végigtekerni (nagyon gyenge az állóképességem), de meglett, 15km, de ha előre tudom, nem vágok neki.

Ja, próbálgattam mostanában meg kérdeztem is itt, hogy mi a jó biciklis útvonaltervező / navi app. Próbálgatás alapján a pocket earth jött be, második helyezett kb a naviki.

(#65847) hackeeeee válasza lugosi (#65846) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Okaj, Én benne vagyok. Akár, ha még esetleg a környékről hátha jönne még át valaki. :)

A tegnapi boszorkányszigetes túránkban is volt olyan rész, hogy a töltésen hosszban felfelé, végig derékig érő fű.. Jó volt.. És megjártuk kétszer. :D

Állóképesség. Nekem sem az igazi, de mondjuk kényelmes tempóban, 15-20km/h óra szerint, egész jó távolságot képes vagyok elmenni sík terepen. Ahogy tegnap toltuk az erdős távot, az azért fárasztóbb volt, plusz azért rájöttem, hogy 28" kerékkel azért kicsit neccesebb manőverezni. Ez is mondjuk hátránynak nevezhető a DS-nél.. De, jó kihívás. Tetszett. :D Tuti fogok még menni.. Ma is hívott ismerős, de mivel migrénes fejfájással küzdöttem, nem nagyon akartam elindulni, főként nem hosszabb távra.

Szoftver: most teszek egy próbát a strava-val, megnézem majd hogy mutatja az útvonalat, és majd kiderül. :) FB-vel összekapcsoltam, rájöttem, hogy van pár ismerősöm aki használja.

Kedden kap egy mosást a bicó, plusz átnézik, hogy mi a helyzet vele. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#65848) lugosi válasza hackeeeee (#65847) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a 15-20-as átlagot nem tudom tartani, sajnos. Szóval a gyenge állóképességet úgy kell érteni, hogy mérés szerint azt a 10-12-es átlagot tudom csak tartani sajnos. Lehet hogy nektek én lassú leszek. :((

(#65849) Pttypang válasza hackeeeee (#65788) üzenetére


Pttypang
veterán

En is csak ugy megindultam, aztan 100 meter hijan vagyok az everest challengenek stravan, kicsit tobb lett, mint gondoltam :D
[Azt, hogy teljesen elfaradtam, mire hazaertem, inkabb nem mondom]

Everybody lies.

(#65850) hackeeeee válasza Pttypang (#65849) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nemrég jártunk arrafelé autóval.. :D

Beszéltük is ismerőssel, hogy el kéne menni arra bringázni. :) Szép táv, grat! :)

@lugosi: Nemszámít, ha esetleg össze tudjuk ezt hozni, akkor kitalálunk valami olyat, ami mindenkinek jó. Akár csak egy városon belüli kört, vagy hasonló. :)

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.