Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65851) Pttypang válasza hackeeeee (#65850) üzenetére


Pttypang
veterán

Most volt Szilvásvárad maraton, mehettetek volna :D

Everybody lies.

(#65852) hackeeeee válasza Pttypang (#65851) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó kör lenne. :D

Az a baj, hogy csak úgy felmenni bringázni egyet azért messze vannak az ottani régi utak. :) De ahogy jártunk arra, sokan tekertek fent. Ezért kaptunk mi is kedvet.. Egyszer összehozzuk. :)

Véleményem szubjektív...

(#65853) maximilian4 válasza maximilian4 (#65822) üzenetére


maximilian4
addikt

Erre valaki? Fontos lenne!

Maxi

(#65854) dokee78 válasza Pttypang (#65849) üzenetére


dokee78
félisten

128 km RR340-el.
Én 50-nek félek neki állni,nem a bicikli miatt,hanem magam miatt.
Mit vittél magaddal?
Kaja+víz?

Az a sárvédő nagyon tetszik.
Amit vettem hozzá leszereltem.

[ Szerkesztve ]

(#65855) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#65822) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mi az,hogy nyolcas,miben van nyolcas? Váltófül,váltó kanál nincs elgörbülve,elcsavarodva,mert én erre gondolok.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65856) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#65855) üzenetére


maximilian4
addikt

Úgy ahogy írtam. Hogy tudom ezt lecsekkolni?

Maxi

(#65857) Laox válasza dokee78 (#65854) üzenetére


Laox
aktív tag

Nyugodtan nekiállhatsz egy 50 km-es túrának, rajtam 20 kg súlyfelesleg van, nem vagyok egy sportember de 2 napja pont 50 km-t tekertem össztelós MTB-kal és még izomlázam sem volt. Pedig kevesebb mint 2 óra alatt letekertem.

(#65858) bunddog válasza Bib (#65843) üzenetére


bunddog
tag

Jó amit Ivana linkelt, főleg hogy valahol 8k alatt is megkapod.

(#65859) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#65856) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mondjuk elől-hátul a középső tányérra teszed és belenézel fentről és hátulról. Mindenhonnan egy vonalban kell legyen a lánc,a váltógörgők és a váltót egyenesen kell elhagyja a lánc.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]...pár szemléltető példa.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65860) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#65859) üzenetére


maximilian4
addikt

Okés, holnap csekkolom.

Maxi

(#65861) Valkűr válasza hackeeeee (#65839) üzenetére


Valkűr
őstag

Kiraly. Akkor már leszunk is páran 😊🖒

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65862) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Néha kocsit kiváltani kéne egy kerékpár. Csak városi használatra. Mivel nem minden nap lenne használva, ezért elsősorban használtban gondolkozok. Nem tudom, lehet kapni 30K körül viszonylag normális kerékpárt? Vagy úgy kérdezem milyen kerékpárt ajánlotok 30, max 40K-ig? Esetleg link is jöhet, azt nagyon megköszönném.

Kinézetre pl az ilyenek bejönnek, de még nem próbáltam.

Köszi, üdv!

[ Szerkesztve ]

(#65863) Pttypang válasza dokee78 (#65854) üzenetére


Pttypang
veterán

Egy fel literes kulacs, mert forrasok, kutak azok vannak menet kozben, par szem banan, peksuti, sajt, persze a szolocukrot itthon hagytam.
Az alap keszlet resze, ami mindig a taskamban van a pumpa es potbelso, alap kulcsok, imbusz, etc. Vagy nem ezekre gondoltal?
Jelenleg 152km a legnagyobb tav, amit mentem vele, de a tegnapi is egesz jo volt :D

Everybody lies.

(#65864) Bib válasza bunddog (#65858) üzenetére


Bib
őstag

az már jobban hangzik,köszi

(#65865) lugosi válasza hackeeeee (#65850) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké! Ahogy elnézem, a héten jön a rossz idő, nem tudom hét vége fele milyen lesz.

(#65866) Napfénysüti válasza dokee78 (#65854) üzenetére

Tavaly mentem egy 330km-es távot mikor Velence tíz volt. Enni meg inni kell közben rendszeresen. Amúgy rajtam is van felesleg bőven sajnos, no hát focista alkat vagyok nem bringás. :DDD

2 hete letoltam a Bakony 200 nagy távját ami 200km volt 2200m szinttel, ennyit fogyasztottam alatta:
-1,5 banán
-fél giant bar
-2 energiazselé
-2 velős pirítós
-fél liter izotóniás folyadék
-pohár almalé

Mondjuk ez érzésre elég minimum volt ekkora távhoz meg szinthez. De legalább égettem némi kalóriát. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#65867) dokee78 válasza Pttypang (#65863) üzenetére


dokee78
félisten

Kaja és innivaló része érdekelt.
Szerszámok pumpa alap nálam is.

Napfénysüti Országútival könnyebb nem?

[ Szerkesztve ]

(#65868) Toomy válasza Napfénysüti (#65866) üzenetére


Toomy
senior tag

200-on min. 2l izotóniás folyadékot kellett volna meginnod, akkor is ha nem volt hőség és nem voltál szomjas. :K

(#65869) Valkűr válasza lugosi (#65848) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem gond bevarjuk egymast. Amugy csapatban jobban lehet menni. Mekkora táv amit birtok? 50-60 km oda vissza az nem sok gondolom? Eleinte en sem birtam jobban ma mar a 25-30 atlag azért szokott menni az MTB-vel.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65870) lugosi válasza Valkűr (#65869) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az 50-60km nekem kb lehetetlen, a cimborám letekerné szerintem, de nagyon max.

(#65871) dokee78 válasza Napfénysüti (#65866) üzenetére


dokee78
félisten

Na 200-at meg be sem merném vállalni.

(#65872) JackFeryll válasza Napfénysüti (#65866) üzenetére


JackFeryll
őstag

Brutál kevésnek hangzik a folyadék. :Y

(#65873) #48525824


#48525824
törölt tag

elfelejtettem , hogy ki , de valaki keresett royal vázat, nem? vagy rosszul emlékszem? egyik haverom linkelt egyet, ha valait érdekel

http://www.jofogas.hu/magyarorszag/Csepel_Royal__xxxx__v_z_szett_elad____48767034.htm

(#65874) Hasaggymeg válasza dokee78 (#65770) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"Altus,Acera,váltók között van különbség.Kinézeten kívül?"...pont annyi mint az összes többi között.Mindegyik egy kevéssel jobb az előtte levőnél,talán az XTR képvisel nagyobb ugrást,úgy árban mint minőségben az előtte levő XT-vel szemben.Olyanom még nem volt,így csak boltban próbálgatás alapján vélekedek.Volt legalsó Shimano,aztán sorban TZ,Tourney,Altus,Acera,Alivio,Deore,SLX és XT. Első váltóknál kisebb a különbség,ezért is szerelik gyakran olyan vegyes-vágottan,ahol az első mindig egy,vagy kettővel alacsonyabb kategóriát képvisel.Átlagos felhasználó észre sem veszi a különbséget,mely egy karbantartott és minőségi bovdenkészlettel szinte észrevétlen.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65875) Napfénysüti válasza JackFeryll (#65872) üzenetére

Nem vittem túlzásba az tény bár aznap nem volt 30+ fok szóval legalább a meleg nem szívott ki teljesen.
Azt amúgy észrevettem hogy az átlaghoz képest mindig kevesebbet iszom. Lehet 20 év sport alatt már hozzászokott a szervezetem.
Szombaton egész napos focitornán voltam és elég sokat rohangáltam kint a dög melegben, ha leírnám mennyi ételt fogyasztottam összesen lehet valaki már attól összesne én meg még vígan élek. :B

Més que un club!

(#65876) dokee78 válasza Hasaggymeg (#65874) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Akkor nem is ér meg 3.000 Ft különbözetet a Shimano Altus RD-M310 és Shimano Alivio RD-M410?

(#65877) Runner_fxr válasza fpeter07 (#65818) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én is nagyon megkedveltem a 29"-es méretet, mind merevben, mind fully-ban, nagyon stabil, biztonságos bringázást tesz lehetővé. Viszont komolyabb csapatáshoz azért jobb a kisebb kerék. Szerintem úgy kb 120mm-ig van létjogosultsága a 29"-nek, felette már inkább a kisebb (26" és 27,5") kerék az ideálisabb.

Ha nem jönne 2 hét múlva az új kocka, akkor most ennek paripának lehet elcsábulnék. :)

[ Szerkesztve ]

(#65878) Hasaggymeg válasza dokee78 (#65876) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt nem mondtam,mert erre lehet igen is és nem is a válasz. Amúgy inkább itt nézd őket,jobbak az árak és van Deore is annyiért. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65879) Valkűr válasza lugosi (#65870) üzenetére


Valkűr
őstag

Oda vissza gondoltam, hidd el csapatban az nem sok egy átlagos tekeréssel. Egymagad soknak tünik a fele is, de csapatban észre sem veszed. De mehetünk elsőnek kevesebbet is, Tiszasziget fele a töltés ki van betonozva, sokan szoktak arra tekerni.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65880) dokee78 válasza Hasaggymeg (#65878) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#65881) LordAxwell válasza Runner_fxr (#65877) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Az a bicikli! :U
Ennek a külsőnek mi a pontos neve? Ez nem is megy fel akármelyik felnire?

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#65882) Valkűr válasza dokee78 (#65876) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezt a minőséget az Újabb Tourney is tudja, lényegesen olcsóbban.

[link]

Keress használtan használható állapotban valami jobbat 10 környékén.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65883) dokee78 válasza Valkűr (#65882) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Ez a Tourney már 8-as vagy fel lehetne attól még tenni 7 sebességesre is és nem váltana túl?

[ Szerkesztve ]

(#65884) atok666 válasza Runner_fxr (#65877) üzenetére


atok666
őstag

Gurult 300metert es enged az arbol egy miliot? Biztos koser a dolog?

Atok

(#65885) lugosi válasza Valkűr (#65879) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szívbeteg vagyok (nem túl vészes mértékben azért) és kicsit lusta is :DDD De éppen rajta vagyok a formába hozáson, kipróbáljuk majd hogy meddig megy.
Amúgy a hétvégén is inkább az a rész nem tetszett ahol a susnyásban kellett menni a derékig érő fűben. Sík terepen, szerintem sokkal jobban bírom. (Ahhoz képest.)

(#65886) hackeeeee válasza Valkűr (#65869) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szeged-Mórahalom oda vissza? Kényelmes tempóban szerintem mehetne. :)

Viszont még ha nem is megyünk nagy távot, csak akár városon belül-kívül egy kört, fagyi, majd vissza már az is elég lehet. :)

Véleményem szubjektív...

(#65887) Valkűr válasza lugosi (#65885) üzenetére


Valkűr
őstag

Az más tészta...Akkor csak szolidan, fokozatosan. Amúgy sem lóverseny ez, hanem inkább túrázgatás.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65888) Runner_fxr válasza LordAxwell (#65881) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

27,5" + a neve. 27,5 X 2,8 és 27,5 X 3.0-as gumikat hívják ennek. A fatbike és a normál monti között lévő kerékméret. Nem megy fel akármire, szélesebb felni kell neki.

atok666: Természetesen ha nem tudja igazolni a kerékpár eredetét nem venném meg. Ha volt valami ismerőse egy külföldi nagykerben, aki esetleg gyári áron megszerezte neki, akkor lehetséges a dolog. Viszont ez esetben kell lennie valami beérkezési számlának, vagy a másolatának, amivel igazolni tudja, hogy honnan van. Meg persze az is benne van a pakliban, hogy simán megdurrantották külföldről.

(#65889) Pttypang válasza dokee78 (#65883) üzenetére


Pttypang
veterán

Fel lehet tenni, a valtokar hatarozza meg a huzast, megfelelo hatarbeallitassal nincs vele gond, ahogy a gyari valtoja is alkalmas a nyolcas sorhoz a rr340-en.

Everybody lies.

(#65890) ivana válasza Runner_fxr (#65888) üzenetére


ivana
Ármester

Adásvételi és megvan oldva...

(#65891) Runner_fxr válasza ivana (#65890) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sajnos ez nem ilyen egyszerű, lobogtathatod az adásvételidet, ha a tulaj megjelenik az eredeti számlával, lepecsételt garancialevéllel. Úgy elveszik tőled mint a huzat.

(#65892) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Az mitől lehet, hogy a régi biciklimnek az ülése van fent az új bicilimen, a régi bicajomon teljesen kényelmes volt, sose fájt a fenekem alatta, de az újon egyszerűen kényelmetlen, még a többedik 30-40km bicajozás után is.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#65893) zoli03 válasza ivana (#65890) üzenetére


zoli03
őstag

Az adásvételivel csak magadat véded, de a biciklit attól még elvehetik, ha lopott.

(#65894) func93


func93
senior tag

Esetleg valaki van itt debrcenből? Szivesen tekernék társaságba és nem egyedül.(o.úti)

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#65895) rétisün válasza LordAxwell (#65892) üzenetére


rétisün
veterán

nem sikerült ugyanúgy beállítani, vagy csak az új bicajnak más a geometriája, és amiatt érzed kényelmetlennek. bár ez inkább az üléspozícióra vonatkozna, nem kifejezetten a nyeregre.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#65896) LordAxwell válasza rétisün (#65895) üzenetére


LordAxwell
senior tag

A geometria biztos más, és az ülespozíció is máshol van, próbáljam ki több állásban az ülést?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#65897) skroy


skroy
senior tag

Neuzer Courier DT-ből a 2016-os modellel van valakinek tapasztalata? Vagy régebbivel esetleg? Ahogy néztem nekem ez tökéletes lenne ár/érték arányban. Egy 26-os mtb-t hajtok most, de már kezd nagyon kényelmetlen lenni főleg, hogy egyre többet tekerek. Cross trekking és fitnesz között vaciláltam, aztán arra jutottam, hogy mivel 95%-ban aszfalton megyek, a fitnesz lesz a megfelelő. Itt az alföldön hegyeket sem kell megmásznom. A legnagyobb emelkedő a Tisza-híd és a töltés. :D

(#65898) 6030D válasza 6030D (#65694) üzenetére


6030D
Ármester

Megválaszolom magamnak, hátha mást is érdekel/érinthet a dolog. :D
Tehát, ha Straván megnyomod a stop-ot és egy másik helyen elindítod újra, akkor ilyet rajzol:

A moving time-ba nem számolja bele (egyértelmű), az elapsed time-ba igen.

Napfénysüti: én versenyen a velős pirítósnak nem állnék neki. Azért nem egy "a rántott hús, el van szobahőmérsékleten" kategória, főleg a gélek mellé, aztán keresheted a bokros részeket. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#65899) dokee78 válasza Runner_fxr (#65877) üzenetére


dokee78
félisten

Viszont komolyabb csapatáshoz azért jobb a kisebb kerék.
Miért?

Más:
Ha 8-asra alakítanám,akkor gondolom agyat is cserélnem kell a váltó és fogaskeréksoron kívül?

(#65900) Because válasza skroy (#65897) üzenetére


Because
őstag

van itt pár srácnak, nekem ha szerencsém lesz héten megjön, majd írok róla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.