Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64101) Hasaggymeg válasza HollyBoni (#64099) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mivel több koszorú ugyanannyi helyen sűrűbben kell elhelyezkednie,egy-egy pöcögtetés kisebb húzásokat eredményez.Tehát válasz kérdésedre,nem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64102) HollyBoni válasza Hasaggymeg (#64101) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lehet rosszul fogalmaztam.

Most 8-as sor, váltó és váltókar van. Én CSAK a hátsó váltót cserélném le másikra, de mivel 9-10-11-es hátsó váltókból több opció van azok közül néznék valamit.

Tehát marad a 8-as váltókar és sor, de a hátsó váltót lecserélem 9 vagy 10 vagy 11 sebességesre, attól még a váltókar ugyanannyit húz, nem?

[ Szerkesztve ]

(#64103) -=RelakS=- válasza HollyBoni (#64102) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, de jobbára a váltó pozícióját a váltókar határozza meg, feltéve, hogy a 8-as váltód és a 11-es váltód ugyanakkora bovden mozdulatra ugyanannyit mozdulnak tengely irányba.

Viszont nekem is kétségeim vannak, mert függőlegesen már más méretekkel kell dolgoznia a váltónak, nem biztos, hogy pontos lesz.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#64104) parkr


parkr
őstag

gusztustalan ez a "McDonald's Bringamánia Tour de Balaton"
már vagy negyik helyen olvasom példaként megemlítve...

(#64105) ivana válasza HollyBoni (#64102) üzenetére


ivana
Ármester

A 9-es, meg a 10-es jó lesz, de akkor ugye 8-at fogsz tudni váltani. A 11-esnél más az áttét. Itt a shift ratio részt nézd

(#64103) -=RelakS=- Nem a 11-es nem 1.7-es.

[ Szerkesztve ]

(#64106) Hasaggymeg válasza HollyBoni (#64102) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem nyolcas Alivio soromon,nyolcas Alivio váltóval tökéletesen működik a tízes SLX váltó.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64107) HollyBoni


HollyBoni
veterán

:R

(#64108) Napfénysüti válasza parkr (#64104) üzenetére

Nem teljesen értem de mi a gusztustalan benne? :F

Més que un club!

(#64109) atok666 válasza Tothgera30 (#64091) üzenetére


atok666
őstag

Hat, ize... biztos baj van az izlesemmel... :U

Atok

(#64110) Solad válasza Napfénysüti (#64108) üzenetére


Solad
őstag

Gondolom az,mint az osszes Vueltás/BSI-s versennyel. Csillagaszati nevezés, kb semmi cserébe

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#64111) 6030D válasza Solad (#64110) üzenetére


6030D
Ármester

Nem olyan vészes szerintem. 206 km / 7 frissítőpont / póló, rajtcsomag.... 4500 Ft-ért. Nem olcsóbb egy verseny sem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64112) Pttypang válasza Integrale (#64083) üzenetére


Pttypang
veterán

Ja perszeee, "mindenki a barátom" mondat állítólag elhagyta a számat pár éves koromban, mikor kérdezték, hogy miért köszönök mindenkinek. :DDD

Bánkútról lefelé ismerősöm RR500-an a 160as tarcsa elfott, az en felnim pedig langyos volt a leejto aljara erve. Nem tapasztaltam meg, hogy a felnifek elfott volna.
Habar a hatso fek a hajtokarral egyutt 10 km utan lett lecserelve, az elso fek meg talan futott 100km-t is.

(#64081) gubisadam
Hajrá, én már beletettem 10k km-t, ha elviszitek egy rendes szervízbe első átnézésre, beállításra, akkor meghálálja, nem igazán van gond vele. Gyári külsők persze cserések alapból, nálam talán 400km-t bírtak, mire szövetig koptak több helyen.

(#64088) Hasaggymeg
Lehúzni annyira nem szokták, inkább a vásárlóknál él hibás elképzelés a felhasználási területet és a várható költségeket tekintve.
Van rokonom, aki tőlem tudta meg, hogy nem, a kerékpár nem úgy működik, még ha SS városi trekking is, hogy megveszed és onnantól örökké megy, hanem igen, időnként rá kell költeni, mert ez egy használati tárgy, kopik.

Az, hogy valaki azt hiszi, hogy ezzel most akkor nekiállhat DH pályákon ugrálni, talán nem a kerékpár hibája.. :N

Az új lánc és sor viszont beváltotta a hozzá fűzött reményeket, kezdek visszaállni a rendes felhasználási szokásaimra, vagyis rendesen merem terhelni, a kopott lánccal és sorral az ugrálást úgy kell elképzelni, hogy reflexbol elvettem a terhelest, mikor ereztem, hogy kezd ugrani es csak neha "lepett" a lanc egy fogat, nagyon mokas volt, de olyan igazi nagy megindulast nem kedvelte, meg ha a pedal felallasban es a labamra terhelve, vagyis a lancra, megelem a kerekpar elejet valamilyen uthiba miatt peldaul..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#64113) r.levente75 válasza t1 (#64087) üzenetére


r.levente75
addikt

Gratulálok a bringához, jó választás volt. Jó bringázást. :C

(#64114) ---Lasali--- válasza Solad (#64041) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

52 nek néz ki de 53 as :D

(#64039) Tothgera30
Köszi

(#64115) HollyBoni válasza Pttypang (#64112) üzenetére


HollyBoni
veterán

A kopott lánc + fogaskerék kombó az vicces. Nálam egyszer ugrott a lánc kiállva tekerésnél, telibe térdeltem a váltókart és bumm azonnal szétesett. :)) Viszont érdekesen nem is fájt egyáltalán.

(#64116) parkr válasza Napfénysüti (#64108) üzenetére


parkr
őstag

maga a rendezvény engem nem érint, de ahogy online erőszakolják magukat mindenhol (semmitmondó cikkek, pusztán promózás céljából), attól rosszul vagyok

(#64117) t1 válasza r.levente75 (#64113) üzenetére


t1
addikt

Köszönöm :R

(#64118) Napfénysüti válasza parkr (#64116) üzenetére

Így értem. Azt látom én is hogy nagyon nyomatják. Engem se érint mert ilyen rendezvényre nem igazán mennék el.

Més que un club!

(#64119) 6030D válasza parkr (#64116) üzenetére


6030D
Ármester

A világ egyik legnagyobb élelmiszer ipari vállalata szervezi, jó hogy nyomják mindenhol, nem csak a versenyt reklámozzák, magukat is. Mondjuk érdekes, hogy pont egy meki támogat egy ekkora versenyt, de legalább támogatnak valamit.
De ha azt az oldalát nézed, hogy több amatőr elmegy erre, és teker egy jót (ahelyett, hogy otthon ülne), mint bármelyik másik versenyre, amit profi sportoldal szervez, akkor azért nem rossz teljesítmény, még ha a csapból is ez folyik.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64120) Vanir válasza Tothgera30 (#64091) üzenetére


Vanir
veterán

Brutál poén lehet egy ilyennel pörgetni a sárban, nagyon kipróbálnám egyszer. :)

Közben nekem is összeállt a városi-ingázós dolog.

[ Szerkesztve ]

(#64121) Pttypang válasza HollyBoni (#64115) üzenetére


Pttypang
veterán

Epp ezen lepodtem meg en is, hogy nekem ez nem volt, csak siman neha ereztem ,hogy egy szemet lepett elore a lanc. Kb mintha kuplungoltam volna. :DDD
Nem tudom, meddig fogja birni ez az uj, most rendesen nezegetem es felirtam, hogy mennyi km-nel csereltem, elvegre ezert nyomom be minden kis apro utra az endot, hogy a kopast tudjam kovetni :)

Everybody lies.

(#64122) inifini válasza 6030D (#64119) üzenetére


inifini
tag

Én is úgy gondolom, hogy legalább sportolni hív, és jó látni, hogy ennyien megmozdulnak, ennyi embert meg tud mozdítani. Én el is megyek, mert egy jó kezdeményezésnek gondolom.

(#64123) maximilian4 válasza Tothgera30 (#64091) üzenetére


maximilian4
addikt

Mondjuk szerintem ez pont nem gravel bike. Ha jól tudom egy "hagyományos" mtb vázról van szó, amire raktak egy kos kormányt, meg vékony gumit, merev villát, azt kész. Pl. egy author ronin-nal össze nem hasonlítható, arra azt mondom hogy gravel bike, erre meg azt ,hogy mtb.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#64124) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#64108) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a sok zsíros hamburgerpogácsa,meg elsózott krumpli. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64125) _Berci_ válasza Vanir (#64120) üzenetére


_Berci_
aktív tag

:R

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#64126) Runner_fxr válasza Integrale (#64032) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Akkor nincs annak a betétnek semmi baja, fémeset amúgy is nehéz megégetni.

(#64035) ---Lasali---: Kérlek szépen, ez egy csodálatos Caprine cherokee mtb kerékpárban volt gyárilag. :) Formula agy, ezzel a furcsa kazettával. Már az is furcsa volt, hogy mi a fenét keres 8 fokozat egy ilyen bringán, kissé kopott volt a sor, nem váltott már precízen. Gondoltam cserélek egy sort és láncot rajta. Aztán ez a gyönyörű látvány fogadott, így nem cseréltem fogaskeréksort. Egyelőre használja még a tulajdonosa ameddig megy, aztán átalakítom 7-es rendszerre egy új hátsókerékkel.

(#64037) Tothgera30: Persze, nem rosszak, de a 21 kilós ebike-on, pláne úgy, hogy csapatom vele az erdőben rendesen, édes kevés.

(#64042) FIREBLADE78: Azért egy 4 dugattyús bringás tárcsafék már elég brutál. :)

(#64043) balintka: Nem hiszem, hogy gondod lesz az SLX fékkel. Az már egy elég jó cucc.
Szerintem nem rossz a Mavic Crossride, de én a DT-re esküszöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#64127) ShiTmano válasza Runner_fxr (#64024) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ez ugyan nem 4dugattyús, de talán megteszi...... Hope mono

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#64128) Solad válasza ShiTmano (#64127) üzenetére


Solad
őstag

Bocs, de ezt nem bírom szó nélkül. WD40 csocsóasztal kenésére? Kevésbé mint lánckenésre az fix :DDD

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#64129) Vanir válasza Solad (#64128) üzenetére


Vanir
veterán

Az egyik haverom úgy szokott kocsmába járni, hogy viszi magával a flakon WD40-et, hátha szorul a csocsó. :D

(#64130) Runner_fxr válasza ShiTmano (#64127) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ismerem a típust, bár még nem próbáltam. Szerintem egy Saint, goodridge csövekkel sem lehet smafu. :)

(#64131) Solad válasza Vanir (#64129) üzenetére


Solad
őstag

Es kurv@ rosszul teszi, mert amellett hogy borzasztó rossz lesz tőle a rúd viselkedése, megeszi a gumibakokat és egyes asztaloknál a trágya műanyagcsapágyazást is. Hordjon vazelint, vagy bizonyos asztalokra prontot, az a legjobb ;)

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#64132) Hasaggymeg válasza ShiTmano (#64127) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár én sem a simát használom,hanem ezt (és erre tényleg esküszöm,olyannyira,hogy versenybe szállok bárkivel lánctartósság terén) remélem nem fog egy világ összedőlni benned. ;] Vastag olajakat használó szívbajosok vigyázat! :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64133) koxx válasza Hasaggymeg (#64132) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem is olyan drága. Évek óta Rohloff láncolajat használok, de eddig nem sikerült jobbat találnom. (sajnos lassan elfogy)

(#64134) Hasaggymeg válasza koxx (#64133) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azokkal a tartósabb olajokkal egy bajom van,a lánc tisztítása.Ezzel kenve a láncot felteszed,majd leveszed mikor el kell dobni és közben mindig tiszta kinézetű.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64135) 6030D válasza Hasaggymeg (#64132) üzenetére


6030D
Ármester

5 perc... csak kisebb vágások vannak benne. :DD
Ha meg tényleg jó kenésre is, akkor nem kellene vigyázni, hogy mondjuk a fékfelületet ne fújkálja össze a végén? :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64136) koxx válasza Hasaggymeg (#64134) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen ez a hátránya, előnye viszont, hogy tovább rajtamarad.

(#64137) fpeter07 válasza Pttypang (#64008) üzenetére


fpeter07
veterán

Szep is lenne, ha a 10k feletti gumijaimat csak ugy koptatnam. :o

(#64138) fpeter07 válasza Solad (#64041) üzenetére


fpeter07
veterán

Hat az en36-osomhoz kepest az eleg durva.

(#64139) fpeter07 válasza 6030D (#64111) üzenetére


fpeter07
veterán

Hat tapasztalataim alapjan a nevezesi dijaknal eleg nagy a szoras. Voltam olyan versenyen, ahol 1000-ert technikai polot kaptunk, ebeddel egyutt. Tavaly i love mtb balatonon 7000ert bringas mez volt az ajandek. (Meg elso hely erem, de azert meg kellett kuzdeni) Keszthelyi kilometerekre iden szinten annyi volt az elonevezes. Montiversenyek tobbsege 3000-5000 kornyeken van. Ez nem sok, csak sok esetben az odajutas is hasonlo penzmagot emeszt fel. Kajat venni meg mar nekem a luxus kategoriaba tartozik. De tenyleg xco versenyen 300 ft fel liter asvanyviz... meg pesten is sokalltam erte a 150-t. Ettol fuggetlenul jo eljarni ilyenekre, mert sokat lehet beloluk tanulni, maga a verseny nem tul jo kikapcsolodas de az oda-visszauton aazert lehet pihenni.

(#64140) Because válasza fpeter07 (#64139) üzenetére


Because
őstag

az oda és visszatekerés már felüdülés :D

(#64141) bugizozi válasza Eagle16 (#64085) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi az infot! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#64142) 6030D válasza fpeter07 (#64139) üzenetére


6030D
Ármester

Hát, azért ha nem fél évvel előbb jelentkezel, akkor inkább az 5000 Ft-ot súrolja egy maraton.
(Villapark 4000, Kovácsi 7500 pólóval, Duna 7000 :DDD )

Gondolom az 1000 Ft csak a felár volt a pólóra, nem a teljes nevezés. Attól függetlenül egy technikaiért jó ár.

Kaját piát meg vinni kell, mert tényleg hülye árak vannak, de az autóban meg elfér egy-két szendvics meg az üdítő. A versenyek helyét meg már beszéltük, hogy neked tényleg távol esnek, de a Pest környékieknek gyakorlatilag 100 km távolságban rengeteg lehetőség van.

Én még mindig azt mondom, hogy 4500 Ft-ért, a 7 frissítővel egyáltalán nem sok a Balaton-kör. Ha mindenhol eszel-iszol valamit 500 Ft-ért, akkor 1000 Ft-ot fizetsz a rendezőknek, hogy kitáblázzák az amúgy katasztrofális jelzésű bringautat, és az alap kulacs + szervizpakkon kívül nem kell vinned semmit, így nem kell táskával, csomagtartóval szenvedni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64143) havri1 válasza Solad (#64098) üzenetére


havri1
félisten

+ hegyimorc

Köszi! Kell valami gumit vennen lassan, mert a jelenleginek iszonyat hangja van aszfalton :)

havri

(#64144) Pttypang válasza fpeter07 (#64137) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem meg haveromnak is csak hat ezer egy ilyen gumi, de ezzel se szivesen jatszok ilyet :)

Everybody lies.

(#64145) G@ben


G@ben
addikt

Tudnátok ajánlani nyereg alá tehető táskát, ami 2-3 liter térfogatú? Ilyen függőleges kialakítású érdekelne és olcsón, azaz jó lenne megúszni 5000 Ft alatt.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#64146) Solad válasza G@ben (#64145) üzenetére


Solad
őstag

2-3 literes nyeregtáskával még nem találkoztam :(

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#64147) G@ben válasza Solad (#64146) üzenetére


G@ben
addikt

A hátizsákom váltaná ki rövidebb bicajozáskor és ez az a méret, amibe már mindenem belefér, de nem fölöslegesen nagy a táska. Olyan hátsó kerék föl nyúló kemény táska is lehet, de ne legyen nagy! Ott attól félek, hogy nagyon zörögne benne a cucc.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#64148) 6030D válasza G@ben (#64147) üzenetére


6030D
Ármester

Ha zörög, akkor nagy a táska a cipelt cucchoz. Mit tennél bele? Nekem a 0,5 l-es nyeregtáska + biciklis zsebek mindenhez elég. Jó, mondjuk a pumpához van tartó.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64149) G@ben válasza 6030D (#64148) üzenetére


G@ben
addikt

Egy kicsi szerszámkészlet, mini pumpa, pótbelső, fél liter tartalékvíz (nem tudom máshová tenni), pénztárca, telefon, kulcscsomó. Van egy másfél literes palackhoz való hőntartó táskám, azzal próbáltam ki, abba éppen nem fér bele a cucc, ezért lenne jó egy két literes.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#64150) Hasaggymeg válasza fpeter07 (#64139) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Benevezel a lakóhelytől jó távoliakra,majd odaérve meggondolod magad...mindig. Így marad csak a felüdülés. :D

(#64146) Solad...van,de azt hátizsáknak hívják és nem a nyereg mögé kell rögzíteni. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.