Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65401) parkr


parkr
őstag

tökéletesen vízszintes nyereg! ez lehetséges egyáltalán?
kb. egy órát szenvedtem vele, de a legjobb amit elértem, az egy fél buboréknyi lejtés.
ha egy fokkal döntök rajta, már nem jó... :(((

(#65402) dokee78 válasza fpeter07 (#65398) üzenetére


dokee78
félisten

:R

ghost364 :R Feliratkoztam!

Hát nem tudom ki,hogy van vele,nekem nem tetszik ez a Cannondale egyszárú villa.
Nyilván,ha hozzám vágnának egy ilyen komoly bringát örülnék neki,de inkább a 2 szárú vagy hogy nevezik.

(#65403) rétisün válasza parkr (#65401) üzenetére


rétisün
veterán

szerintem fontosabb, hogy kényelmesnek érezd, mint hogy tökéletesen vízszintes legyen.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#65404) Acef válasza parkr (#65401) üzenetére


Acef
addikt

Tegyél 1-1,5mm hézagolót a bilincs első vagy hátsó része és a nyerepálca közé, ezzel elérheted a köztes / jó beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#65405) Eagle16


Eagle16
addikt

Megvolt a mai 31 km (Szolnok-Szászberek), plusz egy kevés extra levezetésnek, gőzöm sincs mennyi idő alatt, holnap veszek másik Sigma órát aminek a vezetéke remélhetőleg nem lesz gyárilag megtörve :U De toltam neki ahogy bírtam :) Lett egy kis színem is ahogy nézem :D

Szembejött az elején egy másik országútis, de felém se nézett :D (mondjuk egyelőre elég montisnak nézek ki a kormány miatt, lehet azért is). Ti ilyenkor szoktatok inteni vagy köszönni a másiknak?

Jövőhónapban lesz felrakva a kos, addig ez van :( Rossz amúgy, mert alapból hajolnék előre és rá a kormányra, de ugye nincs hova...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65406) Pttypang válasza Eagle16 (#65405) üzenetére


Pttypang
veterán

Altalaban a bal kezemmel szoktam inteni, de eleg kevesen veszik eszre vagy reagalnak ra, a kormányról meg nem emelem fel ezert a kezem :)

Btw ha annyira elore akarsz hajolni, rakonyokolhetsz a kormanyra, ha nem olyan veszes az út, akkor nem jelent problémát, neha en is szoktam ugy pihizni, vagy eros szembeszélben ugy tekerni, ha sikon megyek..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65407) ivana válasza Eagle16 (#65405) üzenetére


ivana
Ármester

Általában bringás ruhás komolyabb embereknek szoktam inteni legyenek akár outival akár mtb-vel vannak, viszza is intentek általában ;)

(#65408) Eagle16 válasza Pttypang (#65406) üzenetére


Eagle16
addikt

Igen, ezzel a könyöklős pozícióval próbálkoztam egy kicsit, de az út kb. 15%-a igen kátyús, azokon a szakaszokon meg rendesen üti az alkaromat, arról nem is beszélve hogy veszélyesnek érzem, mert nem stabil az irányítás, olyan kis ponton van a kormányon a karom. Egyelőre marad az, hogy bentebb fogok rá a kormányra, ahol a váltók vannak. Ez jó hülyén néz ki amúgy, de jobb mint a semmi, a jelenlegi totál amatőr kinézeten már amúgy sem tudok hova rontani :D

ivana: Értem, hát akkor az lehetett a gond hogy komolytalannak néztem ki. De a lényeg hogy fejben ott vagyok :) Idővel majd szeretnék persze egy sisakot, meg ruhát is. De egyelőre a bicaj fontosabb, hogy rendben legyen, meg kényelmes legyen.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65409) lugosi válasza Eagle16 (#65408) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért a sisak szerintem eggyel fontosabb, mint ahogy te gondolod.

(#65410) Pttypang válasza Eagle16 (#65408) üzenetére


Pttypang
veterán

Azon a kis szakaszon normalisan, a tobbin meg könyökölsz. Nem annyira kenyelmes, de ha elfaradt a kezed, akkor hasznos.
Amig nem jon meg a koskormany, addig el lehet vele lenni.

(#65409) lugosi
Nem tudom, a kerekparom biztonsagossaga es a sisak kozul inkabb elobbit valasztanam, de gondolom ezert is nincs sisakom. Az en kerekparjaim soha se lesznek biztonságosnak minositve altalam :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65411) Jester01


Jester01
veterán

A mai bringázást egy defekt elszabotálta :O

Jester

(#65412) syler123 válasza Solad (#65350) üzenetére


syler123
veterán

Volt olyan hogy 50k volt a ROCKRIDER 340 ?

Én 60k-ért látom. Amúgy elgondolkoztam rajta hogy fateromnak jó lenne egy ilyen bringa, rettentő ritkán használná, értsd havi 2-3, akkor is kb 6-8km max. Megfelelhet egy ilyen erre? Mármint gondolom hogy igen, a kérdésem ingem az hogy vállalhatatlanul rossz minőségű?

[ Szerkesztve ]

(#65413) Eagle16 válasza lugosi (#65409) üzenetére


Eagle16
addikt

Hidd el hogy tudom, mennyire fontos. De sisak nélkül tudok kerékpározni, csuklófájdalommal, kézzsibbadással nem... Most a kényelem a fontosabb, aztán jöhet a többi :) Persze jó lenne mindent megvenni egyszerre, de nem megy sajnos.

Crytec210: az egyetlen komponens ami már megvan, az a kormány :) Várom már, hogy össze tudjam rakni teljesen, szerintem kényelmesebb lesz, meg jobban is fog kinézni.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65414) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sárvédőt, és lámpákat szeretnék rendelni a kerékpárra.
Honnan érdemes venni/rendelni ilyesmiket?

20 éve a Prohardveren

(#65415) ivana válasza odrif (#65414) üzenetére


ivana
Ármester

Én ebikeról szoktam.

(#65416) Eagle16 válasza odrif (#65414) üzenetére


Eagle16
addikt

Én is az ebike-on vettem sárvédőt. Lehet kérni Foxpost csomagpontra is (ha van felétek olyan), és ha nem tetszik akkor ingyen vissza lehet küldeni.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65417) ivana válasza Eagle16 (#65416) üzenetére


ivana
Ármester

Jaja a foxpost jó, szerencsére én a ridebike bolthoz is egy köpésre lakok oda szoktam beugrani ha valami kisebb cucc kell pl. golyó, meg csavar. Egyébként ebikeról rendelek.

(#65418) Solad válasza syler123 (#65412) üzenetére


Solad
őstag

Most is annyi

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65419) Pttypang válasza syler123 (#65412) üzenetére


Pttypang
veterán

-

[Az akcio talan szin fuggo, de keszlethiany miatt lehet hogy ha jon keszlet, akkor hirtelen visszaugrik az eredetire az ára, cuki dolog ez.. -.-" ]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65420) ivana válasza Pttypang (#65419) üzenetére


ivana
Ármester

Ja a deca szereti a színfüggő akciót pl. múltkor felére le volt árazva a piros mez, de csak a piros, csak hogy a piros mez kifogyott, úgyhogy végül fehéret vettem, pedig a piros illett volna a bringámhoz és akkor vehettem volna akár hármat is :O

(#65421) Eagle16 válasza ivana (#65417) üzenetére


Eagle16
addikt

Az praktikus, ha közel is vagy a bolthoz.

Én azért is szeretem a Foxpost-ot, mert akkor megyek el a csomagért, amikor van időm, nem kell a futárra várni, meg időpontokat megbeszélni.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65422) Hasaggymeg válasza syler123 (#65412) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem is jó arra.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65423) lugosi válasza Pttypang (#65410) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja én úgy láttam hogy kényelmi dolgokat akar a biciklire a sisak helyett, én ezért mondtam hogy szerintem a sisak fontosabb. De mindenkinél mások a preferenciák persze.

(#65424) ivana válasza lugosi (#65423) üzenetére


ivana
Ármester

Nem tudom én sisakot csak akkor használok ha sportolási céllal megyek bringázni, de akkor is a legfontosabb az spd cipő, meg a kifogástalan műszaki állapotú bringa. Becsatolva sokkal nagyobb a kontrol mint taposóval, múltkor akkora kátyút fogtam, hogy kilazult a kormánycsapágyam, szerencsére a kerék egybe van (én fűztem ;) ), a haladásra semmilyen hatással nem volt. Ja meg a szemüveg azzal sokkal többször sokkal veszélyesebb dolgokat lehet kifogni mint a sisak hiányával. (Mondjuk én közlekedésre roadstert használok, vagyis tanyabike-ot, meg egy dinamós agyváltós koskormányos valamit ha olyan kedvem van, vagyis holnap amikor kb. 50km-et fogok mászkálni a városban...)

(#65425) syler123 válasza Solad (#65418) üzenetére


syler123
veterán

Köszi.

Értem szóval színfüggő. Nem tudom hogy sikerült megalkotniuk ezt a kék rózsaszín színkombinációt, a kékhez már nem egy nőies szín kellett volna. Mindegy van több variáció, ami tetszik az 60k.

(#65426) lugosi válasza ivana (#65424) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én úgy vagyok vele, hogy elesni bármikor el lehet, nem csak sportolás közben, hanem akármikor amikor biciklire ül az ember. Okozhatja meghibásodás, vagy más közlekedő figyelmetlensége.

(#65427) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Hölgy ismerősöm szeretne magának városi közlekedéshez és túrázásokhoz bringát venni. Keret ~50k körül alakulna. Mit tudnátok neki ajánlani? Tippek a vásárláshoz?

(#65428) dokee78 válasza syler123 (#65425) üzenetére


dokee78
félisten

Bezzeg amikor én személyesen vettem,csak a kék volt M-es méretben.

(#65429) Martinitius


Martinitius
tag

Sziasztok! Van itt valakinek tapasztalata hidraulikus tárcsafékkel?
Van egy Tektro Draco szettem amit használtan vettem, de mikor felraktam őket kiderült, hogy borzasztóan visítanak fékezés közben. Szétszedtem, és megnéztem a fékpofákat: mind a négy (két első, két hátsó) olajjal voltak szennyezettek. A másik probléma, hogy úgy tűnik, a dugattyúk nem mozognak egyformán, mintha ragadnának picit.
Kérdés: elképzelhető, hogy valahol a féktestnél f*ssa az olajat a fék, vagy reménykedjek benne, hogy az előző tulaj olajozta össze a fékpofákat fékolaj cserénél?
Szerintetek érdemes rákölteni, vagy inkább adjam el így ahogy van olcsóbban, és a kövi tulaj majd foglalkozik vele?

Ha bárkinek bármilyen tapasztalata van, esetlege ötlete, szívesen várom a válaszokat! :R

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#65430) ---Lasali--- válasza Martinitius (#65429) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szedd le a féknyerget a bringáról, szedd ki a betéteket, most le az egész féknyerget féktisztítóval, törölgesd ki, stb, dolgozd kicsit ki a dugattyúkat, folyasd körbe őket csavar lazítóval, nyomd vissza őket csavarhúzóval, párszor ezt még játszd el, vigyázva hogy a dugattyúkat ne ferdén nyomd vissza, ne ferdüljenek el, és ne essenek ki, és ne is szoruljanak egymásnak, mindig fogd le az egyiket csavarhúzóval, aztán újra féktisztítózd le az egészet, majd csinálj nyomás próbákat, úgy hogy közé fogsz valami vasdarabot, pl egy 10 es vagy 8 as imbuszt, de figyelj hogy központosan (különben eltörik a dugattyú!!!), aztán húzkodd izomból a féket, ne nagyon csak azért úgy rendesen mintha vész fékeznél, ha nem enged sehol akkor valószínűleg csak valamivel beolajozta az előző illető.
A fékbetéteket áztatsd be féktisztítóba, törölgetsd le tiszta ronggyal többször, aztán rakd ki valahova betonra, szabad ég alá, fújd le bőven féktisztítóval, aztán gyújtsd meg, várd meg míg kihűl, akkor kicsit húzkodd meg vízpapíron, hogy finom legyen a fékező felülete, rakd össze, a tárcsát is tisztítsd le, a fékfelületet tiszta vízpapírral kézzel csiszold fel, azt is féktisztítózd le. Utána a fékező felületekhez kézzel se nyúlj hozzá.
Aztán rakd össze az egészet, állítsd be, majd locsolj a fékbetétetekre egy kis vizet, és kezdj el körözni a bringával, közben kicsit húzkodd a féket, aztán mond el jobb lett-e.

[ Szerkesztve ]

(#65431) hawkfoto


hawkfoto
tag

Bocsánat, hogy így ismeretlenül beleszólok (eddig csak olvasgattam a topicot), de a tavalyi bukásom óta 10 métert nem mernék menni sisak nélkül. Életet menthet.

(#65432) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ma sikerült lenyomni egy kis 35km-t kicsi szelecskében, úgy hogy egy Scott Speedster 10-et mentem megnézni. De szoknom kell még a Red mechanikát, viszont 30km/h-s átlagot lazán nyomtam, körforgalomból odalépve pillanatok alatt megvolt a 42-45km/h.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65433) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!

Folding bikeokból vannak értelmes és használható darabok max 40-50ért? A mostani sok helyet foglal, plusz vonaton meg bkv-n lehetne könnyen hurcolni a foldingot is.
Egy öreg felújított outival jártam sokáig, de meguntam a tempót, ezért maradtam a cruiseremnél, de azt meg nem szívesen hurcolom, főleg vonatra nem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65434) dokee78 válasza spanyoll (#65433) üzenetére


dokee78
félisten

Decatlon Btwin Hoptown 300? 50 k
Decatlon Btwin Hoptown 320? 64 k

[ Szerkesztve ]

(#65435) flash-


flash-
veterán

van valami bevált kerékpárszerelő szett és márka,esetleg multitool tippetek?

olyan imbuszok, csavarkulcsok, csavarhúzók kellenének ami kb lefedi a kerékpárszerelés nagy részét, és ha 5x használom még nem mennek tropára...

beta? esetleg más?(olcsóbb?..)

és multitoolban?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#65436) parkr válasza flash- (#65435) üzenetére


parkr
őstag

én a múltkor vettem egy kis multit a Lidl-ben 1500-ért, egészen korrekt, sok dolog van rajta.
bár ez neked most nem segít, sorry :)

(#65437) szjoci válasza flash- (#65435) üzenetére


szjoci
őstag

Speciális dolgokhoz (monoblokk, kazetta leszedő, stb) icetoolz szerszámokat vettem, 5 kerékpár van karbantartva vele, semmi gondom nem volt velük (3 éve használom).
Multitoolból lidl-s van, igaz ezt még nem használtam mert nem volt rá szükség (azt hordom magammal).

[ Szerkesztve ]

(#65438) Hasaggymeg válasza flash- (#65435) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem Crank Brothers van és jó,de BBB,Icetoolz,Topeak vagy XLC is készít megbízható darabokat.

(#65432) Tothgera30...mivel is mentél?

(#65430) ---Lasali---...ez már majdnem szerelőműhely kategória! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65439) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#65438) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Focus Izalco Pro

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65440) atok666 válasza parkr (#65436) üzenetére


atok666
őstag

Ja, probaltam ilyen Lidlis cuccal lancot szetszedni... Az egesz multitool eltekeredett, de a nitet nem tudta a lancszemek kozul kinyomni... Soha tobbet

Atok

(#65441) lugosi válasza flash- (#65435) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sima multitoolra én a Leatherman-okat ajánlom. Egy Wave vagy egy Surge a kiegészítő bitkészlettel szerintem nagyon hasznos.

(#65442) JackFeryll válasza flash- (#65435) üzenetére


JackFeryll
őstag

Multitoolnak: Topeak Ratchet Rocket Lite DX
Kényelmesebb mint bármelyik bicska jellegű.

Ezen kívül érdemes beszerezni valami alap nyomatékkulcsot is otthonra. Rose sajátja (ami nem saját csak logózott így máshol is megtalálhatod) teljesen jó 50€ alatti megoldásnak.

(#65443) ivana


ivana
Ármester

Na most egy időre elegem lett az agyváltókból :(( Kiállva eltört a szabadon futó kalapácsa és estem egy óriásit. Kormány is elferdült...

(#65444) dokee78


dokee78
félisten

(#65445) t1


t1
addikt

Beltéri görgőzésre van valami best buy ajánlat? Első görgő lenne, hang nem fontos családi ház garázsában használnám :)

(#65446) odrif válasza ivana (#65443) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A tesómék most vettek, valami agyváltós bringát, remélem a kisgyerekkel a háta mögött nem borulnak fel ilyen esetben.

20 éve a Prohardveren

(#65447) ivana válasza odrif (#65446) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem nem lesz vele baj, inkább az én használati szokásaim okozták a problémát. (Nem koskormányhoz való kiállva...)

(#65448) csabicska


csabicska
senior tag

Sziasztok. Azok a nyeregcsövek, amelyek hátrahajlással rendelkeznek, miért jobbak? Miben különbözik?

-Galaxy S20 - The best-

(#65449) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

bicikli zár témában kérdeznék, hogy lenne jobb szerintetek:

egy 12mm-es lánc+ lakat
+ egy U lakat (Abus vagy Kryptonite közepes szint) pl ez
(2 db közepes zár)

vagy inkább egy db U lakat, esetleg hajtogatós, magas biztonsági szinttel:
Abus Granit X-Plus 540 esetleg Abus Bordo 6000/120 Big colstok zár
(1 db magas szintű zár)

[ Szerkesztve ]

(#65450) Tomi_Sci válasza csabicska (#65448) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Üléspozíció beállításában lehet hasznos, ha a nyeregvázcső túl meredek, illetve ha nem közvetlen a nyereg alatt hajlik, akkor az úthibákat is elviselhetőbbé teszi.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.