Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64701) Tothgera30 válasza 6030D (#64700) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Black Forest? Pontosan melyik tipus?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#64702) 6030D válasza Tothgera30 (#64701) üzenetére


6030D
Ármester

Az alap, hogy legyen mit fejleszteni. :)
Black Forest 27R 4.0 2015

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64703) cenzor


cenzor
tag

Sziasztok!

Városi, munkába járos feladatra szeretnék biciklit vásárolni. Visszaolvasgatva azt látom, hogy merev villás trekking kerékpárt ajánlotok erre a célra. A gondom az, hogy alig találok ilyen biciklit a boltok kínálatában. Gyakorlatilag a legalsó ársávban szerepelnek, de akkor a többi alkatrész is gyengébb. Magasabb árfekvésben a fitnessz kerékpárokon van merev villa, de azokat sem szeretik itt valamiért. Mi a jó választás ilyen esetben? :)

(#64704) Because válasza cenzor (#64703) üzenetére


Because
őstag

Amire akarod használni a tourney felszerelés is teljesen megfelelő.

(#64705) Muton


Muton
addikt

hi! kis hazánkba be lehet gyorsan szerezni mavic küllőket? vagy valami külföldi webshopból kellene megrendelni?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#64706) Valkűr válasza cenzor (#64703) üzenetére


Valkűr
őstag

Nézz itt körbe...

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#64707) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok!

Páromnak keresek MTB-t aszfalt és erdő túrákhoz. 60 000 Ft a keret és nem eldöntött, hogy használt legyen vagy új.

A használt piacon azért nehéz a választás, mert 163 cm magas, tehát a 16-os váz a jó neki, amiből nem igazán van eladó 26-os kerekekkel. :), gyermek biciklit pedig nem szeretnénk. :D

Egyetlen egy értelmes alternatívát látok a hirdetésekben:

Merida Wulf W60

Több helyen is hirdetik, az aktuális ára 55e, gondolom ebből még lehet alkudni. Mivel nem ismerem a biciklit ezért érdeklődöm, hogy valakinek van-e tapasztalata a W60-al, illetve mi lehet a reális ár érte.

Másik járható út az új kategória. 60 000 Ft-ért. Nyilván a nagy gyártók nem jöhetnek szóba, mert ez a keret a fele egy belépő kategóriának. Mi a véleményetek a Decathlon B-Twin bringáiról, vagy esetleg van más alternatív javaslatotok?

Köszönöm!

(#64708) Pttypang válasza Metacska (#64707) üzenetére


Pttypang
veterán

Rr340 akad, meretben megtalalhato, de vedd hozza, hogy elso szerviz mindegyik opcional ajanlott egy rendes szervizben.
Visszakeresve lathatod, hogy en mar lassan ket eve hasznalom, viszonylag sok alkatreszt csereltem, de sok km-t is tettem bele telen-nyaron, ha hasznaltan nem talaltok megfelelot, hajra.

Everybody lies.

(#64709) Metacska válasza Pttypang (#64708) üzenetére


Metacska
aktív tag

Szia!

A szervizelést én is megoldom. Ahogyan látom rajta a gyári gumik silányak és a marokváltó nem egy szerencsés megoldás ugyebár :).

Bár neki szerintem jó lesz, nekem azért komolyabb gépem van. Az ülésed gyári?

(#64710) rétisün válasza Muton (#64705) üzenetére


rétisün
veterán

milyen mavic kerékbe kell? van egy pár aksium kerekem, amit le kellett selejteznem....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#64711) zoli03


zoli03
őstag

Építeni akarok egy agyváltós városi biciklit. Értelemszerűen 28" jobb lenne, de alig találni 28"-os vázat, 26"-ból viszont kegyetlen sok van használtan. Nem lenne hülyeség 26"-os vázra építeni?

(#64712) Pttypang válasza Metacska (#64709) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, gyari az ulesem.
A marokvaltot nem ertem, nekem nincs vele semmi bajom, jobban bejon, mint ismerosom rr500-asan levo valtokar.
A szervizelesen a kerekek belovesere gondoltam foleg, kullok, konuszok, ha te csinalod, akkor ezekre erdemes ranezni, teleszkopot szetszedni, a kormanycsapagyat is.

Everybody lies.

(#64713) dokee78 válasza Metacska (#64709) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem még gyári gumi van az RR 340-en,igyaz csak 90 km-t mentem eddig.

(#64714) ivana válasza zoli03 (#64711) üzenetére


ivana
Ármester

Ha kibékülsz a gagyibb és szélesebb gumikkal akkor építhetsz 26"-ra, de én nem tenném, a 622-es gumi választék sokkal jobb.

(#64715) zoli03 válasza ivana (#64714) üzenetére


zoli03
őstag

Tudom, hogy jobb. De 28"-os vázat újan nem nagyon kapni (meg nem is akarok rá annyit költeni, úgy nem szívesen hagynám ott boltoknál, stb), használtan meg kb szinte 0 a kínálat, helyes méretről nem is beszélve. Azért meg nem akarok venni egy komplett biciklit, hogy az alkatrészek felét ledobáljam róla. 26"-ból viszont könnyen találok régebbi alu, acél, vagy akár Cro-mo vázat, ami méretben is jó lenne.

(#64716) Pttypang válasza dokee78 (#64713) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem is kibirt negyszaz km-t kb :D

Everybody lies.

(#64717) Muton válasza rétisün (#64710) üzenetére


Muton
addikt

crossride, 26", ha jól tévedek akkor 261 mm hosszú kellene.
pénteken láttam, h nyolcas van a kerékben, tegnap meg kolléga kérdezi, h tudok-e róla, h hiányzik egy küllőm. mondom wtf, erre tényleg nincs meg mind >_<

a helyzet az, h be kellene tartani a gyáró által megadott súlykorlátozás :DD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#64718) Solad válasza zoli03 (#64711) üzenetére


Solad
őstag

Nekem van egy fölösleges 28-as bringám ötsebességes sachs agyváltóval ;) 60-as körüli a váz.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#64719) deicide válasza Pttypang (#64695) üzenetére


deicide
veterán

Na, hát tegnap mi is kaptunk a nyakunkba, egy kis pamacs volt csak az égen, de abból jött jég a nyakunkba. Az volt a jó, hogy ez 100km körül volt és vizes cipővel volt még hátra 40. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#64720) geza844 válasza deicide (#64719) üzenetére


geza844
aktív tag

Én láttam már olyat, hogy nyár, meleg, verőfényes napsütés, egyszercsak leszakad az ég (de közben süt a nap tovább), brutális zápor, aztán fél perc után vége, kimegyek, felnézek az égre, és egy kis picsa felhő távolodott tőlünk, de mint az állat :DD Hát nem volt semmi :) Biztos van is neve ennek a jelenségnek, de nemtom mi az...

(#64721) 6030D válasza geza844 (#64720) üzenetére


6030D
Ármester

Ez a "xxopassuk meg a bringást" időjárás. Szombaton délelőtt verőfényes napsütés, délben elmentünk tekerni, 1 óra döglesztő meleg, aztán 5 perc alatt felhők, és 25 perc várakozás a tető alatt, hogy a maradék 3 km-t haza tudjuk tekerni (azt hittük rövidebb lesz, azért álltunk meg). Hazaértem, mire megkajáltam, meg fürödtem, addigra megint süt a nap, egy órán belül száraz volt minden.

És ezt mondja a következő 2 hétre is... :W

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64722) deicide válasza 6030D (#64721) üzenetére


deicide
veterán

Na pont ezért vettem a múlt héten egy bringát és egy görgőt, csak a télre akartam, de felidegesített az időjárás. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#64723) 6030D válasza deicide (#64722) üzenetére


6030D
Ármester

Azért szívesebben tekerek kint a szabadban. Főleg, hogy bent (Én) nem tudok. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64724) zoli03 válasza Solad (#64718) üzenetére


zoli03
őstag

Köszi, de nekem az túl nagy.

(#64725) dbala


dbala
tag

Sziasztok!

Milyen tetőcsomagtartót tudnátok ajánlani kerékpár szállításra?
2 darabot szeretnék egyszerre szállítani, egy nagyobb XL-es 29er-t, itt félek, hogy a nagyobb mért miatt nem tartaná eléggé stabilan. A másik egy kisebb M-es méretű monti, de ez pár kilóval több lehet.
Nézegettem a Thule rendszereket, de eléggé drágának találtam őket, jó tudom a minőséget meg kell fizetni, de azért valami olcsóbbat szeretnék. Láttam van olyan is aminél a teleszkópot lehet rögzíteni, ez talán biztonságosabb lehet, más gyártók is csinálnak ilyet?
Bármilyen tapasztalat tanács jól jönne aki használ tetőcsomagtartót kerékpár szállításra.

(#64726) Dark Archon válasza dbala (#64725) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én ugyan tetőn nem szállítok, de ajánlom a Menabo termékcsaládot. Van olyan jó szerintem, mint a Thule, de kevésbé horror áron.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#64727) Napfénysüti válasza Eagle16 (#64687) üzenetére

Stelvión voltam tavaly, feltétlenül menj el oda ha teheted. :K
Itt a beszámolóm róla: [link]

Més que un club!

(#64728) Pttypang válasza 6030D (#64721) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem azzal van a baj, hogy esett, mert ha sietek, akkor megazok, nem baj, hanem azzal, hogy raertem, kivartam nagyjabol a veget, de mikor feltavnal tenyleg vege lett es elkezdett sutni a nap.. Na az a paras ido a legrosszabb..

Ennel csak nyaron a 30+ fokban rosszabb, mikor meg az eso elallta elott, mar kozben ilyen ido van es kb szaraz az ut, mikozben esik, olyan gyorsan parolog..

Everybody lies.

(#64729) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Endomondo-t használ valaki táv monitorozásra? Régen használtam, akkor elég jónak tűnt. Az új mennyire jó? Mondhatni bő 1 év kimaradt az alkalmazás használatából.

Véleményem szubjektív...

(#64730) 6030D válasza dbala (#64725) üzenetére


6030D
Ármester

Thule tetőcsomagtartókat használunk, több félét is (alul felül szorít / oldalról szorít). Eddig semmi probléma nem volt vele. Volt már bele fogva karbon, alu, 27,5", verseny bringa, gyerek bringa. A karbonnál érdemes figyelni, hogy mennyire húzod meg, alunál meg nem tudod jobban, minthogy baja lenne a váznak. Én még annyit csináltam, hogy kerékpár belső darabokat húztam a befogóra, így nem karcol semmit, ha tiszta a bringa, illetve a nagyobb súrlódás miatt nem is csúszhat ki.

Arra érdemes figyelni, hogy milyen sebesség adatot adnak meg hozzá. Ha nem adnak meg, akkor tudnia kell az európai 130 km/h-s "szabványt". A fent említett szállítóknak 140-nél semmi baja, akár személyautón, akár terepjárón van.

Drágább bicónál jó lehet, ha az első tengelynél rögzíted, mert nem akarod a vázat befogni, de kérdés, hogy megéri-e a macerát, kereket a kocsiba rakni, stb.

Ár: Thule újonnan 25e/db, használtan 15-20e Ft. A legolcsóbb kerékpárszállítók 10-15-e Ft. Azt döntsd el, hogy megér-e 10e Ft pluszt, hogy nem kell állandóan azon izgulni, hogy mi történik a kocsi tetején. :)

Crytec210: mások fizetnek a szaunáért, neked meg ingyen van, nem értem a problémád. ;)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64731) Pttypang válasza hackeeeee (#64729) üzenetére


Pttypang
veterán

Én évek óta használom, nincs vele gondom, wp 7.5 ota, most epp w10-el hasznalom egy lumia 735-n, mukodik gond nelkul.

Everybody lies.

(#64732) hackeeeee válasza Pttypang (#64731) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Még az S3-nál használtam, meg néha még talán a Note 4-gyel.

Párszor kerestem alternatívát, plusz néztem, hgoy az S Health is tud, viszont abban a lépésszámlálót nem lehet kikapcsolni.. ez miatt jobban tetszik az endomondo máig. Még az ingyenes alternatíva is, attól függetlenül, hogy van benne reklám.

Köszi!

Véleményem szubjektív...

(#64733) Integrale válasza hackeeeee (#64729) üzenetére


Integrale
veterán

Én is azt használom, még nem okozott csalódást, de telefon függő is a pontossága. MTK processzorosak meg tudják viccelni az embert, de ott is van valami beállítás amivel jó lesz.
Én egy HTC-vel használom, erdő közepén, belvárosban, hegyen völgyön mindig pontosat mutat.
A biciklik (barátnőmé és az enyém) kilométerórájával közel összhangban van, 50-60 km-es túra végén is 300m körüli az eltérés, ami lehet akár maga az óra szórása is, de akár gumikopás is.

"Bad reklám is reklám too"

(#64734) Ramius válasza Integrale (#64733) üzenetére


Ramius
őstag

Pont most próbáltam a nemrég linkelt módszer szerint "javítani" a pontosságon, de nem jött össze. Az MTK Engineering Mode app elindítás után azt írja, hogy "Cannot find engineering mode app". Hát ez... :F :F

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#64735) hackeeeee válasza Integrale (#64733) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak kellene majd rendelni egy a vázra+kormányszárhoz rögzíthető kicsi táskát, és akkor össze tudnám hasonlítani a kettőt.

Valszeg teszek egy próbát aztán majd meglátjuk. :)

Köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#64736) defymoto


defymoto
senior tag

Hétvégi Kopaszi-gát :)

(#64737) dbala válasza 6030D (#64730) üzenetére


dbala
tag

Köszi a tapasztalatokat. Nem is a tartó ára ami soknak tűnik hanem a síneké, azokkal együtt már bőven 100e az egész.

(#64738) Eagle16 válasza Napfénysüti (#64727) üzenetére


Eagle16
addikt

Jó neked ;) Sajnos nem tehetem meg, de majd egyszer.
Ha lesz egy kis időm, elolvasom a cikkedet is, biztos nagy élmény lehetett. Szerintem ha eljutnék oda akkor tátott szájjal mennék végig rajta, itt az Alföld közepén egy kis dombocska is különleges természeti képződménynek számít :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#64739) 33as válasza defymoto (#64736) üzenetére


33as
senior tag

Én is most kezdtem a szezont :) :

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#64740) parkr válasza hackeeeee (#64729) üzenetére


parkr
őstag

én most váltottam stravára. pár használat után azt mondom, ez jobb.

(#64741) szezso15 válasza trialboj (#64683) üzenetére


szezso15
addikt

Köszönöm szépen! :R Szeretek itthon bütykölni, ezért is gondoltam, hogy megcsinálom magam. :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#64742) Hasaggymeg válasza Eagle16 (#64687) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pár napja megy a dzsíróditálliá,nem kell régi túrdöfrancokat nézni. ;)

(#64700) 6030D...talán nem kellett volna minden pocsolyába belemenni! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64743) Napfénysüti

Bakony 200 valamelyik távjára megy valaki?

Més que un club!

(#64744) Hasaggymeg válasza Pttypang (#64728) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tegnap óta a Bükben üdülök (Sebesvíz panzió),abból tegnap megáztam,ma megúsztam. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64746) 6030D válasza Hasaggymeg (#64742) üzenetére


6030D
Ármester

Tudom, de 3-4 métert még nem tudok sajnos ugratni, és van olyan rész, ahol nem is tudsz kerülni.
Vagy tudsz, de:
- lehet, hogy elakadsz
- lelassítod a mögötted jövőt, aminek általában nem egy "nyugodtan, sétálj csak!" felkiáltás a vége
- lassítasz és telibe vernek hátulról
- elmész mellette, de aki középen átmegy, az 1 méter magasan lefröcsköl

Úgyhogy az első két pocsolya volt meglepő, a többit már szinte élveztem. :D
Csak a takarítás ne lenne... 1 nap alatt sikerült a külsejét elmosni, de még nincs semmi szétbontva.. :(((

#64746: jó a net arrafelé (persze, topikgazdaként könnyű törölgetni az elk*rt hozzászólást :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64747) Hasaggymeg válasza 6030D (#64746) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

0,125 Mb/sec!!!!!!! :W

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64748) TayRol


TayRol
veterán

16-17. kerületben tudtok megbizható szervizt? Igazából egy teljes átnézés kellene illetve esetlegesen egy hátsó fék tárcsa/betét csere. A többi kerület is jó, ha Pécel és az 5. kerület Vörösmarty tér között útba esik. :)

(#64749) Acef


Acef
addikt

Hi!
Kerékpár computert szeretnék venni, max 15k, pulzus és pedálf. nem kell.

Az alábbiak közül melyik ajánlott? Ti melyiket vennétek?
- vállalható a Sigma?
- van hátránya a vezeték nélkülinek?

1, bc-812-ats
2, baseline-1200
3, bc-12.12-sts ezt tetszik (funkciók, forma)

(#64750) Laox válasza Acef (#64749) üzenetére


Laox
aktív tag

Az az igazság, hogy az egyik bicajomon egy 15ezres, a másikon egy 2ezres van, és ez utóbbi is ugyanolyan tökéletesen teszi a dolgát, mint az első. Igaz, hogy nem lehet benne 3 bicaj beállításait eltárolni, meg hasonló dolgok, de ugyanúgy cseppálló és működik. Szóval szerintem az általad linkelt órák még túl is lőnek a célon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.