Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65101) lsebestyen válasza 6030D (#65098) üzenetére


lsebestyen
addikt

Csengő, prizma? :DDD Az bezzeg nincs. ;]

(#65102) varsam válasza varsam (#65065) üzenetére


varsam
őstag

Csepel bringákról senkinek sincs véleménye?

(#65103) r.levente75 válasza varsam (#65102) üzenetére


r.levente75
addikt

Nekem régen volt egy, elnyűhetetlen, persze a maga nemében, a maiakat sajnos nem ismerem! :F

(#65104) superecneB


superecneB
őstag

Szevasztok,

3x9-es (44-32-22) hajtásról 2x9-re (36-22) alakítom a bringát. Az SLX első váltóm felső végállását ha teljesen betekerem is hiányzik egy pár miliméter, 36/11-ben legalábbis besúrol a váltó középcsapágy felőli kanálrésze.

2 dolog merült fel bennem:
- Az első lánytányért kintre szerelem (a korábbi 44-e shelyére)
- Beraknék 1 db távtartót amit a középcsapágyhoz adtak (2.5 mm) [Ezt preferálnám]

Nem olvastam sehol hogy bármelyik megoldásnak lenne hátránya, de esetleg valaki hozzáértő tudna tanácsot adni? A gyári leírás a GXP-mhez, ugyanis azt írja 73mm széles vázhoz nem kell hézagoló gyűrű. 3x9-nél nincs is gond vele, csak most úgymond megerőszakolom a rendszert.

(#65105) zoli03


zoli03
őstag

Átnéztem szinte az összes vázas apróhirdetést, találtam egy 28"-ost, így nem kéne a városi/túra gépem 26"-ra építeni. Vélemények a vázról? Az 1" fejcső nem annyira szimpatikus, de át lehet alakítani olcsón, hogy 1 1/8"-os stucnival tudjam használni.

(#65106) Pttypang válasza dokee78 (#65066) üzenetére


Pttypang
veterán

Monoblokk van gyarilag benne, csak muanyag hazas. Sok ezer km-t mentem azzal is, meg mindig nem ertem, mi a celod.

Csereld ki a fekeket, fekkarokat eloszor es a gumikat, annak legalabb van ertelme ;)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65107) dokee78 válasza Pttypang (#65106) üzenetére


dokee78
félisten

Fék alatt fékpofát értesz?
Fékkaron még vacilálok,nem-e fék-váltókar kellene igaz ott az egészet cserélni kellesz,ha gond támad.

(#65108) Hasaggymeg válasza superecneB (#65104) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én megmérném a régivel a láncvonalat,vagyis a középső tányér távolságát a váz tengelyétől,és úgy hézagolnék,hogy az új hajtómű 2 tányéra közötti hézag közepe is ugyanoda kerüljön.Gondolom a régivel ment a 22/11 is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65109) Pttypang válasza dokee78 (#65107) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem, teljes fék cserét értek az alatt.
A shimano fekekhez jart gyari shimano betet szett is, így egyben cseréltem.

Everybody lies.

(#65110) dokee78 válasza Pttypang (#65109) üzenetére


dokee78
félisten

Tehát azt is cseréljem amin a fékpofák vannak?
Esetleg van konkrét típus ajánlatod?

(#65111) Pttypang válasza dokee78 (#65110) üzenetére


Pttypang
veterán

Ilyenből van elől-hátul, ilyen fékkarokkal az enyémen, kinézetre nem rossz, hatásra pedig kiröhögi a gyárit mindkettő.
A shimano gyári fékpofája nevetségesen jó, abból majd szándékozok valamit rendelni, csak cserélhető fékfelületűt, hogy ne kelljen beallitani mindig csere után, még ha sokáig tart is egy szett fékpofa.

Everybody lies.

(#65112) superecneB válasza Hasaggymeg (#65108) üzenetére


superecneB
őstag

Szia,
Ugyan ez volt a láncvonal. (hajszálpontosan ugyan ez)
Ugyan olyan vastag lánctányér került fel, csak 32 helyett 36-os a középső (gyári truvativ ez is). Az alsó 22-es nem változott. 22/11 nem ment soha az durván keresztbe' lenne. 32/11-sem nagyon ment ha jól emlékszem, a hátsó soron ilyen 12-14 körülig használtam elöl a 32-es tányért felette már elöl raktam 44-re.
Üdv,
BB

(#65113) Eagle16 válasza Eagle16 (#65096) üzenetére


Eagle16
addikt

Közben csináltam pár képet biciklin ülve, és arra jutottam hogy csak én akarok nagyon egyenesen ülni rajta, egyébként nem természetellenes a pozíció, illetve nincs rosszul beállítva.

Itt egy kép, véleményt kérnék: [link]

Ha lehet akkor csak a pozícióról :D Fékkarom még nincs, próbáltam szimulálni hogy ott van :) Azt is tudom hogy kicsit a nyereg orrán ülök, valahogy ott nekem jobb, hosszú távokon is mindig oda "csúszok" le.

Szóval nagy a bicikli? Rosszul van beállítva? Ne tegyek rá kost mert túlságosan előrenyúlok? Gyakoroljak-e még a Paint-ben? :D

Neten lévő képekkel összehasonlítva, még majdhogynem azt mondanám, hogy ez viszonylag kényelmes pozíció, nem is görnyedős...

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65114) lsebestyen válasza Eagle16 (#65113) üzenetére


lsebestyen
addikt

Rendben van szerintem. Majd megszokod. ;]

[ Szerkesztve ]

(#65115) Solad válasza Eagle16 (#65113) üzenetére


Solad
őstag

Picit görnyessz, és hajoljon az a könyök ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65116) fpeter07 válasza jackbacsi87 (#65099) üzenetére


fpeter07
veterán

Én addig megyek egy sisakkal, amíg el nem törik. Eddig egy sityóm lett teljesen használhatatlan, egy másik meg kapott egy nagyobbacska ütést. (nem használom már, mert megrepedt, és amilyen szerencsés vagyok, tuti arra az oldalra kapná az ütést a fejem) Most van két bukóm, nem tervezem eltörni őket.

(#65117) ivana válasza Eagle16 (#65113) üzenetére


ivana
Ármester

Azt mondanám, hogy ez azért rossz, mert nem görnyedsz eléggé, egyenes hát, hajlított könyök. Te görnyedsz és egyenes kar és egyenes láb ez nagyon rossz. Esküszöm elzavarnám az összes outist kettlebellezni egy kicsit, nekem nagyon sokat dobott mind sebességen, mind tartáson már az alap dolgok is :)) Egyenes hát kell a kar meg a láb viszont lazán. Először a hoodnak kell jónak lennie, de értelmesen kell hozzá beállni.

(#65118) dokee78 válasza Pttypang (#65111) üzenetére


dokee78
félisten

Ez a fékkar is jók gondolom,mert ezek vannak helyi boltban:
Shimano Acera BL-M421

(#65119) balintka


balintka
addikt

Tanácsot szeretnék kérni. Van egy országúton, könnyű terepen használt Kellys TNT 20 2013-as 29er bringám, 3x9-es hajtással (teljesen Shimano Deore-osított, elöl 44x32x22, hátul 11-34 van).

A bringát Veszprém környékén, Bakony, fél Balaton körre, a Balaton felvidéken szoktam használni, zömében síkon, illetve kisebb-nagyobb dombokon (erős hegymenet néha-néha akad azért). A problémám, hogy kicsit soknak érzem elöl a 44-es nagytányért, már enyhébb emelkedőkön hátul vissza kell tennem 6-osba. A hátsó 8-9-es fokozatokat maximum lejtőn lefelé tudom kihasználni. A 7-es fokozatot max a fél Balaton körön, a déli parton tudom csak huzamosabban hajtani. Legtöbbször 6-oson vagyok hátul. Ezért is gondolkodom a hajtás cseréjén.

A terv: 2x10, elöl 38x24-gyel.

B terv (ez tényleg másodlagos): 3x10, 40x30x22 áttételekkel. Ha újraépítem a hajtást SLX-Deore XT szintre tervezem fejleszteni.

A 2x10, a 38-as nagytányér miatt nem lesz kevés az én útjaimhoz?

Inkább a 2x10 felé hajlok, egyedül a nagytányérral szemben vannak fenntartásaim.

Van aki épített át 29-es bringát hasonlóan 2x10-re, vagy van alapból ilyenetek? Melyik hajtásrendszert javasoljátok?

[ Szerkesztve ]

(#65120) Pttypang válasza dokee78 (#65118) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, nagyjabol mindegyik jo, a lenyeg, hogy a muanyag hazas gyari szutyokhoz kepest ennyi penzert ezek remek cserek.
Nekem a fekek es a fekkarok kerulnenek elso korben cserere, meg a gumik, ezeken erezhetoen nagyobb javulast er el az ember az osszkepet es a hasznalhatosagot tekintve is.

Everybody lies.

(#65121) Hasaggymeg válasza superecneB (#65112) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem teljesen értem,de a hézagolás miatti 2,5mm jobbra tolódása a hajtóműnek nem okozhat érezhető problémát.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65122) fpeter07 válasza balintka (#65119) üzenetére


fpeter07
veterán

2x9 hajtást használok 36 nagytányérral, Eplény-Hajmáskér úton nem fogyott el az áttételem. 40-ig lehet vele menni, utána már pörgetős. 29er-en meg eleve kisebb áttételeket használnak, mert felfele jobban kell pörgetni a nagyobb kerék miatt. Ha terepen mész, akkor meg abszolút felesleges a 44-es nagytányér. 40 felett nem sok értelme van tekerni, még ha versenyzel akkor is többet érsz vele, ha spórolsz az energiáiddal a kaptatókra.
Viszont spéci lánytányér kell hozzá, nem lehet csak úgy átalakítani, hogy ledobod a nagyot.

(#65123) balintka válasza fpeter07 (#65122) üzenetére


balintka
addikt

Ez az országútis bringám, cross-trekkingként használom. Neked milyen lánctányér van fent? Az átalakítást ezzel oldottad meg? Elöl maradt a 3-as váltó?

(#65124) Tothgera30 válasza balintka (#65123) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A 2x10 nem elvetendő ötlet, esetleg nagytányérnak 39-40 között lődd be, kicsinek meg 24-26 közzé. Vagy bátrabban hozzáállva M985 XTR szinten 28-40T, 30-42T, viszont oda már kell izom.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65125) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok! Egy merev első villás kerékpárra(SixTeam) rá lehet tenni egy első teleszkópot? Illetve bírná terepen a komolyabb igénybevételt? Melyik az a legolcsóbb teleszkóp, amit érdemes megvenni?(Akár használt is lehet.) Előre is köszi a válaszokat! :)

(#65126) ---Lasali--- válasza IMIIKE1998 (#65125) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ha 1 1/8 colos villa belemegy, akkor érdemes lehet vele foglalkozni. De igazából ennyi adatból nem annyira tudjuk hogy milyen is a kerékpár. Amennyi six team et láttam, azokkal nem igen volt értelme foglalkozni komolyabb szinten mint az A ból B be eljutás, de azt is kis távolságokban értve.
Az elképzelhető hogy a geometriájának ad egy pofont. Komolyabb igénybevételhez, értelmes teleszkóp minimum egy rock shox TK 32.

[ Szerkesztve ]

(#65127) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Ez a kerékpár megér 35K-t? [link]
Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#65128) balintka válasza Tothgera30 (#65124) üzenetére


balintka
addikt

Néztem a 40-28-at, ott leginkább a 28-as kistányértól tartok, h az hegynek fel sok lesz. Hátul 11-36 legyen?

(#65129) fpeter07 válasza balintka (#65123) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem tudom milyen lanctanyer van fennt, nem en csinaltam az atalakitast. Minden maradt a regiben, a vlto is.

(#65130) Hasaggymeg válasza odrif (#65127) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sokkal jobbat ennyiért biztos nem veszel.Akár meg is érheti.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65131) balintka válasza fpeter07 (#65129) üzenetére


balintka
addikt

Mondjuk azzal se lennék kisegítve, ha maradna a középső és kistányér, a 32/22 meg szintén nem lenne elég... főleg a 32.

(#65132) Tothgera30 válasza balintka (#65128) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem 26T ideális oda, hátul meg 11-36 a legtöbb 10-es rendszer. Gondolom 40-42T-s Cog-ot most nem tervezel oda.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65133) Eagle16


Eagle16
addikt

Köszi a véleményeket! :) Marad ez a kormány, ezzel a szárral és jövőhónapban megveszem a fékkart hozzá meg a váltókat. Időközben meg javítok majd a tartáson is, csak idő kell hozzá mire megszokom az új fogást.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65134) balintka válasza Tothgera30 (#65132) üzenetére


balintka
addikt

11-34-et néztem, de nincs kizárva a 11-36 sem. Persze a 40-42-re semmi szükségem :).

(#65135) Gabor.Sz


Gabor.Sz
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Gepida Alboin 200CRS (2013) bringám. A nyár folyamán szeretném egy kicsit felújítani, elsődlegesen majd teleszkópot szeretnék cserélni, viszont se a teleszkópról nincs semmi a neten se a kormánycsapágyról.
Az lenne a kérdés, hogy milyen teleszkópot javasoltok? Városi használatban van a gép és lesz is. Nincsenek nagy igények. Meg ugye most egy régi bicaj felújítása is tervben van, ilyen "ötzsemléért a sarki boltig" jellegű kerékpár lesz. (Ha lesz)

Válaszotok előre is köszönöm

(#65136) lsebestyen válasza Gabor.Sz (#65135) üzenetére


lsebestyen
addikt

Városi használatra én inkább belepakolnék egy merev villát.

(#65137) carl18


carl18
addikt

Üdv! Azért írok mert most állok bicikli vásárlás vagy felújítás előtt, tisza-tó mellet lakom és idén nem egyszer van tervbe véve a körbe tekerése, de jelenlegi bringámmal eléggé rizikos, egy Schwin cseppel biciklim van 11 éves, azóta lett rá költve de isszonyat nehéz tekerni akkor is ha első hátsó kerébe 2,5 légkör van!
Most néztem füreden egy bicikli boltba neuzer nelson című kerékpárt olyan 50-53E forint körül voltak piros fekete piros ezüst színben! :) Első teleszkoppal szóval az volna kérdésem ebbe érdemes volna-e beruházni ?
Sajnos vagy az is elég ha a saját bicomat feltunningolom enyhe szóval ? :)
Haveromnak nővéremnek bicójával mentem de az övéket nem ilyen iszonyat nehéz tekerni.
Hogy lehet könnyíteni? Az számít hogy nehéz a bicikli ? olyan 15-20kg között lehet! :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#65138) ivana válasza carl18 (#65137) üzenetére


ivana
Ármester

Mire kell? Ebben a kategóriában használtan is felejtős a teleszkóp. 2,5 bar az rohadt kevés úton.

(#65139) Valkűr válasza carl18 (#65137) üzenetére


Valkűr
őstag

Nálam a monti kerekeiben 3-3,5 bár van, az országutiban meg duplája volt..Köves utra célszerűbb jobban felfujni, a 2 ,2,5 nagyon sovány..

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65140) carl18


carl18
addikt

Ja hogy mehet bele 3 légkör ? Azt nem tudtam :DD
Na csináltam róla képet ? :) Érdemes ebbe költeni ? Vagy nem ér annyit ? :C

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#65141) ivana válasza carl18 (#65140) üzenetére


ivana
Ármester

Tesco fully, ez a legrosszabb amit gyártanak, szerintem még nem is 26"-os erre egy fillért ne költs ha elromlik kuka.

(#65142) carl18


carl18
addikt

11 éves a bicikli :DD De ha magát a vázt megtartom és arra építkezek akkor úgy ? :)
Mit takar a tesco full? Nem onnan lett véve pedig :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#65143) ivana válasza carl18 (#65142) üzenetére


ivana
Ármester

Tesco fully: kályhacső acélból készült borzalom, amely mind gagyi első teleszkóppal, mind semmit nem mozgó és/vagy kotyogó hátsó rugós taggal rendelkezik. Ezzel ne csinálj semmit. Hasonló stílusban vintage montit érdemes venni.

(#65144) carl18


carl18
addikt

Vágom akkor erre már nem költök akkor XD :D
És az a neuzer nelson amit kinéztem megéri megvenni ?

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#65145) maximilian4


maximilian4
addikt

Az mitől van hogy a váltás állandóan elállítódik? Gyakorlatilag minden ki lett cserélve a hajtásban a hátsó agyon kívül, és a váltórendszer is tökéletes. Lehet a hátsó agy a lúdas?

Maxi

(#65146) Tomi_Sci válasza maximilian4 (#65145) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ha mostanában lett cserélve, akkor a bovden nyúlása lehet a magyarázat.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#65147) Eagle16


Eagle16
addikt

Basszus ez a Sigma mégiscsak kontakthibás :)

Most jöttem rá. Csak akkor kezd el mérni, ha bizonyos szögbe tekerem a dokkoló kábelét.

Más kérdés: ha kb.1,5-2 hete nem fújtam a gumiba, akkor az normális hogy 6 bar környékéről 4-re enged? (Presta)
Az autószelepes kicsit jobban bírta, én úgy emlékszem.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65148) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#65145) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mind egy irányba állítódik? Vagyis mintha nyúlna,vagy össze vissza? Ha folyton nyúlik,akkor meglehet csúszik a bovden a szorítócsavarnál.Továbbá nézd meg el van rendesen helyezkedve a bovdenház minden szemben,nem-e tud kimozdulni valamelyikből.

Eagle16...Sok az a 2bar/10 nap,de nem a szeleptől függ.Amúgy minél vékonyabb gumi annál kevésebbet kell veszítsen ahhoz,hogy drasztikusan leessen a nyomás.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65149) anorche1


anorche1
őstag

A hátsó sornak némi mozgás, lötyögés megengedett, vagy a szervizben nem húzták meg nekem eléggé?
shminao wh r501 kerék, és shimano cs-hg 50 sor.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#65150) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#65148) üzenetére


maximilian4
addikt

Most lett cserélve a bowden és a ház is. A hátsó fogaskerekek között ugrál a lánc bizonyos fokozatokban. De ez már nem az első hogy be lett állítva és utána nem sokkal már ugrált.

Maxi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.