Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64251) Pttypang válasza f27 (#64246) üzenetére


Pttypang
veterán

A marokvalto gondolom nem csak egy sima marokvalto.. ? :)

Everybody lies.

(#64252) Darko válasza Atke (#64247) üzenetére


Darko
senior tag

Itt van robbantott rajz a 29. oldalon. A push-t nyomni kell mint egy golyostollat, benyomod úgy marad, mégegyszer benyomod visszaugrik. A pop-nál van külön kioldógomb.

Neked turnkey-es volt a villád, használtan vetted, vagy te szerelted át?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#64253) f27 válasza ShiTmano (#64248) üzenetére


f27
aktív tag

26" kerek van benne.
Ezt a verziot nem mertem meg meg,mivel nincs keszen :)

Ennek a verzionak inkabb nem irnam le az arat :B
Ezt magamnak epitettem,es nem eladasra,de szerintem a felszereltsegbol lehet gondolni hogy nem a millios verzio :)

(#64254) f27 válasza szjoci (#64250) üzenetére


f27
aktív tag

Ami elotte keszult is itt van,mivel megrendeltek,es nem vittek el :(((

Tesom 90kg es ugrlt rajt teszt keppen ma.
Ha oldal iranyba nem kezdel rajta ugralni akkor nemigazan mozdul el,hacsak egy 8-cas acel csavart elnem torsz magad alatt :)

crytec

Az pont egy lenyegtelen resze az egesznek,ezert az csak egy 6-os shimano marok valto,es 6-os shimano racsnival,es egy rovid kanalas shimano valtoval.

[ Szerkesztve ]

(#64255) ivana válasza f27 (#64254) üzenetére


ivana
Ármester

6-os racsni? Nem kevés ide egy sima racsni megbízhatósága?

(#64256) ShiTmano válasza f27 (#64254) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

A váz miből van, alu vagy acél? Azt a középső dobozt szerintem karbonból könnyen meg lehetne csinálni. Max a fejcsőhöz meg a forgáspontokhoz beraknál egy alu csövet. A haverom repülőgép mérnök. Ő szokott karbonból csinálni csöveket meg lemezeket. Azt mondja nem nagy cucc. Karbonszövetet lehet kapni, meg műgyantát is. Nyilván nem lesz Dogma szintű a végeredmény, de kicsit vastagabb réteggel bírja a strapát, és nyernél vele pár kilót.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#64257) f27 válasza ivana (#64255) üzenetére


f27
aktív tag

Eddig nemtalaltam hibat benne.
Nem halt le egy db sem.

shitmano

Acel a szerkezet,es alu a boritasa.
6-8kg korul vannak a vazak.

(#64258) Pttypang válasza ---Lasali--- (#57952) üzenetére


Pttypang
veterán

Ez a kiegetes szo szerint ertendo, vagyis fektisztitoba aztatom, majd kiveszem es meggyujtom, vagy csak siman beaztatom es ennyi eleg hozza, hogy kiszedje?

Everybody lies.

(#64259) Pttypang válasza f27 (#64254) üzenetére


Pttypang
veterán

En meg mar gondolkodtam, hogy miert epp egy marokvaltot hasznaltal, hatha a motor fokozatait is rakototted :)

Everybody lies.

(#64260) ShiTmano válasza Pttypang (#64258) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Habár nem tőlem kérdezted. Egy másik fórumon olvastam, hogy az olajos fékbetéteket kiégetik sütőben. Többen is írták, tehát valszeg működik. Gondolom az olaj elpárolog a betétből. A betét pedig bírja a hőt, nagyobb fékezésnél is erősen felmelegszik, bőven száz fok fölé. (Én még nem próbáltam.) Van már tárcsaféked?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#64261) 6030D válasza dokee78 (#64234) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem 78 km/h volt a rekord, amit elcsalt a telefon, murvás úton, MTB-vel. Szerintem akkor vált két (3-4) műhold között, azért csal ekkorát. Ha jelet veszít, azt egyenessel húzza be a térképen utána, az látszik.

Spd: legolcsóbb minőségi a Decathlonba az m520, 7500 Ft. Próbának szerintem tökéletes, ha valaki újat akar. Bár használtan van néha m540 is 4000-ért. De ha valaki tud rá áldozni többet, és szerencséje van méret ügyileg, akkor egykét helyen van még a karácsonyi pakk jóárasítva. Pl. Shimano m089+m530 30e Ft körül.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64262) Pttypang válasza ShiTmano (#64260) üzenetére


Pttypang
veterán

Nincs, egy ismeros kerdezte, hogy mi lehet a baj, ha "sikit" a hidros tarcsafeke.
En meg mondtam, hogy semmi, de aztan kerdezte, hogy nem kell-e kiegetni, mert mondtak neki szervizben, hogy talan az a baj, mert lancolajozasnal lehet, hogy rament es amiatt ilyen a hangja..
Mivel nekem fogalmam sincs ugy igazan errol, ezert azon tul, hogy valoszinuleg nedves a tarcsa vagy koszos, tul sok okosat nem tudok mondani. :N

(#64261) 6030D
Nem csak jel vesziteskor huz egyenest, hanem 2 meghatarozott pont kozott is, nyilvan nem tizedmasodpercenkent jegyzi a helyzetedet, hanem x idonkent, kulonben megenne a telefon akkujat reggelire... :N

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#64263) Normi™ válasza Pttypang (#64262) üzenetére


Normi™
őstag

Vagy fémes betétje van :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#64264) Pttypang válasza Normi™ (#64263) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, ezert is kerestem a hszek kozott es talaltam ra arra, amire valaszoltam, de ha valakinek fogalma sincs, hogy milyen betet van a bicojaban, akkor valoszinuleg a szervizzel jar legjobban, ha csak be nem azonositom neki, de ezzel szemben azert vannak ketsegeim magammal szemben.. :N

Valami azonosito van rajta, vagy csak ugy felismerheto? :D

Everybody lies.

(#64265) _Berci_ válasza f27 (#64246) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Teccetős darab!
Gratula :R :R :R :R

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#64266) inifini


inifini
tag

Hát nagyon jó idő volt ma a kerékpározáshoz. Alig volt szél, sütött a nap, nem volt kánikula... Elgurultunk Bp-ről a Velencei-tavat megkerülni, útközben alig találkoztunk bringással, ott viszont elég nagy élet volt, rengeteg biciklis. Végre itt az igazi bringás idő, kezdődik a szezon :) A 70-es úthoz képest az igazi veszélyt a kerékpárúton kacsázók jelentik...

(#64267) Normi™ válasza Pttypang (#64264) üzenetére


Normi™
őstag

Esetleg ha tudja a fék pontos típusát és azt,hogy gyári-e a betét benne az sokat segít.Párszor takarítottam már le tárcsát,sima autósboltos féktisztító spray-vel,viszont akkor van visszakopási idő.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#64268) _Berci_ válasza inifini (#64266) üzenetére


_Berci_
aktív tag

nem csak ott...
Büdipesten tekergélek, vannak itt is szép számmal már emberek :)
Én mindenkinek intek 1-et, nagy része vissza int :)

F@sz ki van az olyan bringásokkal (tisztelet a kivételnek!) aki átmegy a piroson!
Ha kimész főútra, legalább annyit tarts be, h pirosnál megállsz, kezeddel jelzed merre mész!
Az ilyen megérdemli, h megbüntesse a rendőr!

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#64269) Byk01 válasza _Berci_ (#64268) üzenetére


Byk01
senior tag

"Ha kimész főútra, legalább annyit tarts be, h pirosnál megállsz, kezeddel jelzed merre mész!"

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ma én is gyarapítottam azok táborát, akikre az autósok hivatkoznak, hogy a biciklisek átmennek a piroson ... pedig nekem zöld volt, de az autós annyit lát, hogy neki piros, és én arra megyek, amerre ő is akar menni.
Ettől függetlenül igazad van, azért vannak a szabályok, hogy betartsuk őket, még ha érthetetlenek is (mint pl. az, hogy a Ferencvárosi pályaudvarnál miért lesz hamarabb zöld a gyalogosoknak, mint a mellettük átmenni kívánó bicikliseknek)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#64270) _Berci_ válasza Byk01 (#64269) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Én olyanokra célzok, akik pl a nyugatinál a körúton, átmennek a piroson...

mint pl. az, hogy a Ferencvárosi pályaudvarnál miért lesz hamarabb zöld a gyalogosoknak, mint a mellettük átmenni kívánó bicikliseknek
Nem vagy vele egyedül :D és nem kevés idővel...

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#64271) Byk01 válasza _Berci_ (#64270) üzenetére


Byk01
senior tag

"és nem kevés idővel..."

És az "értelmiségi" család meg is látja a gyalogosok zöld lámpáját, ellenben a szép fehér csíkok már nem tűnnek fel nekik, aztán megdöbbenve állnak az út közepén, hogy szemből és hátulról is biciklisek jönnek, akik miattuk nem tudnak továbbhaladni. :W

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#64272) t1 válasza ivana (#64238) üzenetére


t1
addikt

Nagy vétek fitness bringára is ilyet venni?
Utána olvastam az SPD vs SPD SL verzióknak, abszolút hobbi sportoló vagyok az első jobb lenne az én felhasználásomnak.

(#64273) _Berci_ válasza Byk01 (#64271) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Nem akarom a bringás társaim isteníteni, se mártírnak be állítani, de!
A gyalogos menjen a járdán, bringás a bringa úton! Ha meg vegyes van akkor figyeljünk 1másra!

Tom köcsög vagyok, kövezzetek meg, de én ha gyalogost látok bringa úton min 40km/h s 5-10 centire tőle... fossa össze magát, s következőnek meggondolja hol merre bandulol!!! :W

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#64274) Pttypang válasza _Berci_ (#64268) üzenetére


Pttypang
veterán

En at szoktam menni a piroson, ha csak zebra van mogotte es egyik oldalon sincs senki, nem is halad epp at rajta senki, ennyi szabalysertes belefer talan.

Azt meg nem sikerult megertenem, hogy neha mit csinalnak az autosok, de ha behuzodok a savom kozepere, hogy mondjuk egy 10-20 centis krater kozepen levo csatornaracsot kikeruljek, akkor neha lehuzott ablakkal integetnek meg mondanak valamit az autosok, biztos kerekparosok ok is, ezert szurkolnak nekem.

A karjelzes pedig akkor vicces, ha kanyar kozben kene a kormanyt fognod fel kezzel, jelezned, hatranezned kozben es meg a kanyarodas ivet is szepen tartani.. :N
[Nyilvan elotte jelzek, majd manover kozben fogom a kormanyt, de neha meg ez is majdhogynem keves... ]

(#64273) _Berci_
Rossz otlet, en kaptam mar el lany taskajanak szelet a kormanyom szelevel, tulajdonkeppen epp, hogy csak suroltam, mert a lany megallt egy katyu mellett, amit ha nem kerulok ki, akkor gyonyoru tobbszoros szaltoval foldhozvagom magam, amennyire lehetett, probaltam biztonsagosan megoldani, de fekezni keso volt, masik iranyba kikerulni keso volt, atugrani felette nagy volt a katyu, a lany igy csak pordult egyet, ahhoz kepest, hogy 45-50-es tempoval suroltam, szerencse, hogy nem lett egyikunknek se baja.. Ha megakad a kormanyom benne... :(

Ne kozel menj el hozza, hanem hamar terj vissza a savodba, akkor ugy tunik majd neki, mintha 10 cm-re mentel volna el mellette, pedig csak atlosan mentel at elotte, a sajat savodba vissza. Sokkal biztonsagosabb, megis latvanyos megoldas, ha mar mindenkepp szeretnel raijeszteni. Nem tudod biztosan megtippelni, hogy merre ugrik, ha ugrik..

(#64275) Byk01
"Simább fajta" járdán, mikor vizes volt, egy nagyon kis fekezesre csuszott az elso kerekem es buktam. Inkabb a terkovet valasztom, koszonom... Miskolcon most toltak vegig magasnyomasuval, egesz jo most, de persze ne dontogesse az ember a poros terkovon a hatarokig a kerekpart :)

(#64278) Normi01
Amilyen kanyarokat nagy tempoval be szoktam venni, azoknal altalaban huplis, vagy katyus a kanyarodasi iv, vagy poros.. Most itt valaszthatsz, hogy most jelzel es nezed a hatad mogott a forgalmat, vagy stabilan fogod a kormanyt, vagy melyiket hagyod ki es melyiket tartod be, mert mindent egyszerre nem lehet csinalni, csak remenykedhetsz, hogy a moged erkezo autos a belathatatlan kanyarnal nem togazzal megy, hanem van szeme es latja, hogy a biciklis all es var arra, hogy bekanyarodhasson.. Nem erzem mgam ilyenkor olyan rettento nagy biztonsagban :N

(#64280) _Berci_
Inkabb iranymutatasnak veszem a KRESZ-t, ha betartanam minden helyzetben, akkor talan nem irkalnek most ide.

Neeem, ahogy fentebb irtam, iranymutatasnak veszem, tapasztalatom alapjan jelezni kell vegig, kulonben az autos megprobal elmenni mellettem, kielozni, akarmi, csak haladhasson, mert meg 15 mp-el kesobb erne a celjahoz, o azt nem birja ki :D
Teny, en epp ezert nem allok meg feleslegesen, mert akkor meg en ernek oda 15 mp-el kesobb a celomhoz. Nem allitottam, hogy szent lennek, csak ereznie kene az embereknek, akik reszt vesznek a kozlekedesben, hogy van amire azt mondom, hogy oke, mert belefer, meg van, amire azt mondom, hgy veszelyes...

A kreszt pedig inkabb nem emlitem, nincs belole vizsgam, én is nagyjából infos vagyok :P

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#64275) Byk01 válasza _Berci_ (#64273) üzenetére


Byk01
senior tag

Hát, én pl. a Könyves Kálmán körúton szívesebben látnám a gyalogosokat a bringaúton, ha cserébe én mehetek a járdán (akik nem ismerik, a kerékpárút térkő burkolatú hogy tört volna le a micsodája annak, aki kitalálta, a járda meg aszfalt, ráadásul a simább fajtából)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#64276) r.levente75 válasza t1 (#64272) üzenetére


r.levente75
addikt

Én az spd-t javaslom, főleg ha még nem volt ilyen rendszerű pedálod.

(#64277) FLx válasza _Berci_ (#64268) üzenetére


FLx
addikt

Nekem az a kedvencem, amikor beelőznek a pirosnál ahol ugye én megállok, utána meg gyök kettővel döcögnek előttem és hazáig ötször kell kikerülni őket, mert a lámpáknál mindig elém kavarognak. :D Uez a hipszter hülyékre a szar retro csattogós bicójukkal, akik beállnak mindenki elé a lámpánál, utána meg nem tud elindulni, akkor se ha kiáll a nyeregből. :D

[ Szerkesztve ]

(#64278) Normi™ válasza Pttypang (#64274) üzenetére


Normi™
őstag

"A karjelzes pedig akkor vicces, ha kanyar kozben kene a kormanyt fognod fel kezzel, jelezned, hatranezned kozben es meg a kanyarodas ivet is szepen tartani.. " Plusz az én hülye szokásom,hogy enyhén csúsztatom a féket is közben :D

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#64279) t1 válasza r.levente75 (#64276) üzenetére


t1
addikt

Köszi még nem volt , első próbálkozás lesz .
Ő jó lenne ? [link] vagy ez is elég ? [link]

(#64280) _Berci_ válasza Pttypang (#64274) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Nem sértegetés, vita, csak vélemény nyilvánítás:
En at szoktam menni a piroson, ha csak zebra van mogotte es egyik oldalon sincs senki, nem is halad epp at rajta senki, akkor minek allnek meg..
Ha kimész az útra akkor a KRESZ rád is vonatkozik nem? Ha piros van akkor állj :)

Azt meg nem sikerult megertenem, hogy neha mit csinalnak az autosok, de ha behuzodok a savom kozepere, hogy mondjuk egy 10-20 centis krater kozepen levo csatornaracsot kikeruljek, akkor neha lehuzott ablakkal integetnek meg mondanak valamit az autosok, biztos kerekparosok ok is, ezert szurkolnak nekem.
Egyetértek, de remélem előtte hátra pislantasz :DD

A karjelzes pedig akkor vicces, ha kanyar kozben kene a kormanyt fognod fel kezzel, jelezned, hatranezned kozben es meg a kanyarodas ivet is szepen tartani.. :N
Előtte (időben) kell jelezned csak, kanyarodás megkezdésekor már foghatod 2/3 kézzel a kormányt :)

Nem vagyok rendőr, stb... kereskedelme dolgozok, notikat értékesítek :D

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#64281) r.levente75 válasza t1 (#64279) üzenetére


r.levente75
addikt

Én az 520-ra szavazok, nem azért mert nekem is ez van, hanem a másikat nem ismerem. :F

(#64282) _Berci_ válasza FLx (#64277) üzenetére


_Berci_
aktív tag

A popp szakma ien :DD
de am én is utálom az iet, de inkább ez, mint a dugó a városban :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#64283) Solad válasza _Berci_ (#64273) üzenetére


Solad
őstag

Akkor egy kamiont kívánok melléd kilencvennel, ugyanilyen oldaltávval :W :W

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#64284) Byk01 válasza Pttypang (#64274) üzenetére


Byk01
senior tag

Hát, azért outival nem olyan vicces az a térkő.
Simább fajta meg inkább arra vonatkozott, hogy nincs 10 m-enként felvágva, aztán jól-rosszul befoltozva, szétrepedezve (bár tény, hogy nem annyira érdes)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#64285) Atke válasza Darko (#64252) üzenetére


Atke
senior tag

Köszi, a karról kellet volna valami infó, a villát megtaláltam, csak nem tudom hogy az a kis darab benne volt,vagy sem!? :F
Új bringából lett bontva.de nem volt felszerelve rá a kar, külön kaptam meg a kettőt....

(#64286) Pttypang válasza Solad (#64283) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, valami ilyesmi jutott nekem is eszembe, ezert irtam, hogy csak siman keresztbe terjen vissza a savjaba, az nagyjabol latvanyban ugyanaz, biztonsag szempontjabol vidzont fenyevekre van a 15 centivel mellette elhuzoktol..

A legjobb, mikor az egesz sav ures, a gyalogos, meg a ket iranyu biciklis, de egy szem ember jon szembe, o is az en savomban, integetek neki, semmi, kozeledek, semmi, latja, hogy jovok, majd amikor odaerek hangulattol fuggoen megallok elotte es szepen megvarom, mig elmozdul az utambol, vagy rasatuzok par meterrel elotte, vagy kikerulom es kesz. Ezt miert csinaljak? Marmint nem volt 10 alkalombol talan egyszer viszonylag idos ember az "elkoveto", megis csak allnak es ha szerencsem van, reagalnak arra, hogy mutatok a savomra, hogy haho, utban lesztek..

Everybody lies.

(#64287) _Berci_ válasza Solad (#64283) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Nem értem a problémád....
Bringás mehet főúton, de gyalogos nem mehet bringaúton...:)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#64288) Solad válasza _Berci_ (#64287) üzenetére


Solad
őstag

Az a problémám hogy neki ugyanannyi joga van ott lenni, mint neked népnevelni, önbíráskodni. Mindemellett no offense de szimpla parasztság amit csinálsz.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#64289) _Berci_ válasza Solad (#64288) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Számítgattam a megkövezésre :)
Am ha megnézed KRESZ-t ott láthatsz érdekes dolgokat :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#64290) Solad válasza _Berci_ (#64289) üzenetére


Solad
őstag

Hol ad a KRESZ engedelyt a nem biztonsagos kozlekedesre ha te azt jogosnak gondolod? Mert ha szerepel benne ilyen, valoban vannak benne szamomra eddig ismeretlen erdekes dolgok.

Szerk: eliras, off

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#64291) FLx válasza Solad (#64288) üzenetére


FLx
addikt

Nem feltétlen van joga ott lenni a Kresz szerint.

"(13) A gyalog- és kerékpárúton a gyalogos a kerékpáros forgalmat nem akadályozhatja és nem veszélyeztetheti."

Amúgy én is utálom amikor pl. lehajtott fejjel, telefont nyomkodva sétálnak szembe a kerékpárúton az agyhalottak. Persze tök üres minden, csak mióta kijött a lakásból nem tudja hol van, mert olyan fontos dolgok történnek a telefonján.

(#64292) Solad válasza FLx (#64291) üzenetére


Solad
őstag

Fuss neki megegyszer, nem arrol szol a hsz hogy van-e keresnivaloja ott a gyalogosnak, hanem hogy van-e joga a forumtarsunknak onbiraskodni ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#64293) _Berci_ válasza Solad (#64292) üzenetére


_Berci_
aktív tag

nem, nincs jogom! Ebben igazat adok! :D
csak én nyomatékosítom, hogy ne a bringa úton, sétálgassál :DD

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#64294) _Berci_ válasza Solad (#64292) üzenetére


_Berci_
aktív tag

bocs dupla lett

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#64295) trialboj


trialboj
őstag

Ennyit erről. Nagyon jó érzés kínából rendelgetni, mert annyira olcsó minden, hogy a csóró ember is úgy érezhetni van pénze, és még marad is egy kevés ha jól választ.

Ez a pedál tavaly kb ilyenkor lett vásárolva, mert rettentő drágának találtam az itthon elérhető pedálokat. Többnyire a design zavart, de minőségben is elég silányak voltak. 5000Ft tól indult az amire már rá mernék állni egy meredekebb erdei leejtőn, de az még mindig úgy nézett ki mint egy 10 évvel ezelőtti darab.

Akkor találtam ezt ()NEM AJÁNLOTT TERMÉK, és jól is nézett ki, meg ahhoz képest olcsó is volt.

Nagyon jól mutatott a vékony design a bringán, rengetegen megdicsérték, mert sokat dobott az összképen, a legkülönbözőbb terepeken használtam és semmi baja nem volt. Aztán múlt héten valamitől eltört. Nem tudom pontosan mitől, mert csak a tegnapi lánctisztításnál vettem észre.

Ez a leírás többnyire azoknak szól, akik az olcsó ázsiai "szakemberektől" vásárolnánk bármilyen jelentős alkatrészt, mert ezzel pillanatnyilag spórolnak. Ne tegyék :(, rengeteg alkatrészt árulnak, féktárcsát és hátsó agyat is láttam már negyed áron, soknak még rendes márkajelzése is van. A fékkel vagy hajtással amúgy se jó szarakodni, mert ha rosszkor adja meg magát akkor óriási bajban leszel egy pillanat alatt.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#64296) Pttypang válasza trialboj (#64295) üzenetére


Pttypang
veterán

En 5 vagy 6 ezerert vettem platform pedalt egy kerekparboltban, nem vekony design, de még nincs vele semmi gondom, ismerosom kb ugyanilyet hasznal, csak mas marka van rairva.

Az alacsony árnak is megvan a maga "költsége", csak kicsit később jön elő..
A kínai lámpáknál is mindkét példánynál, amivel rendelkezem, magamnak kellett "szervizelnem" őket, mert a kapcsoló elég hamar elhalálozott. Ha van kedve az embernek, meg nem idegen tőle a dolog, akkor megoldhatja a problémákat és jól járhat az alacsony árral, egy kis befektetett munkáért cserébe, de egy pedálnál talán nem kockáztatnék, mert rosszabbul is jarhattal volna.

Nekem eddig a legdurvabbak, amit kapott a pedal, azok az utesek voltak, amikor veletlenul beleertem padkakba vele, nem volt oszinte a mosolyom, de nincs semmi baja.

Everybody lies.

(#64297) _Berci_ válasza trialboj (#64295) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szerencsére, Te "olcsón" megúsztad :)

Én kínából (javarészt ebay) rendelt cuccoknál, többször is belefutottam hasonlóba, ezért is rendelek márt csak olyanokat ami ha nem olyan, akkor vállvonás, s rendelek másikat :D
pl binga hátsó villogó... 600,- Ft volt szállítással együtt :D amit minap láttam a hervisbe (oké első villogó is volt hozzá) a csoda xfact márkajelzéssel 8.990,- ért :DD tök jó fénye van, és 2032-es elemmel megy, amit szerezni is könnyű :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#64298) trialboj válasza _Berci_ (#64297) üzenetére


trialboj
őstag

Ilyen villogóm nekem is van :)) kb semmit sem ért nagyon kicsit és csak egyenesen hátra szórja a fényt. Ilyesmiket simán megéri onnan venni, ezek nem nagy költségek.
Elektronikai cuccokkal is lehet próbálkozni, habár ahogy alattad írták, kell hozzá érteni, mert aktív használat mellett hamar szétmegy.

A pedállal amúgy 1x akadtam bele az aszfaltba, eléggé megmarta az oldalát, és 2x padkába, és semmi baja nem volt... vagy lehet ettől kezdőzött a gyengülés, de ez még tavaly nyáron volt, azóta sokkal komolyabb terepen jártam, szóval lehet ennyire időre volt gyártva.
Érdekelne milyen pedált vettél, 1 év alatt lehet változott kicsit a piac, és már elérhető valami olyan is ami nem rombolna a bringa összképén.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#64299) Because válasza trialboj (#64295) üzenetére


Because
őstag

itthon vásárolom a 3-5000ft-os platformpedálokat (XLC, Wellgo) semmi baj sincs velük, habár nem lesz ilyen szép díszes pimp my bike érzésed :)

(#64300) truefx


truefx
aktív tag

Ismeri vki ezt a kerekparszallitot?

Par tapasztalat erdekelne, mert marhara nem vagyok kepben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.