Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65151) ivana válasza anorche1 (#65149) üzenetére


ivana
Ármester

Ha megfogod kézzel és rángatod akkor nem mozoghat. Ha használod és olyan furán nem központosan mozog az nem probléma.

(#65152) Normi™ válasza Tothgera30 (#65132) üzenetére


Normi™
őstag

Én is ilyen váltás előtt állok,mégis szánok rá ennyi pénzt a terveimmel ellentétben.28"-os Cross-Trekking csak aszfalton használom,alföldön.Nekem úgy tűnik,hogy 38-as első tányér és hátul egy 11-32-es sor elég,nem járok 35-nél többel,az átlagom inkább 25-30 körül mozog.Nagyon ritkán váltok fel a 48-as nagytányérra,gyakorlatilag havi egyszer ha megtörténik..2x10-es Slx-et néztem ki magamnak.Mi a véleményed?Szerinted sem kell a nagytányér nekem és ez jó megoldás lehet?A 3x9-ről 2x10-re történő váltásnak nincs buktatója technikailag?Például láncvonal stb...Kíváncsi vagyok a véleményedre,illetve mindenkiére,szóljatok ha hülyeség vagy van valami építő jellegű kritikátok. :)

Because: Rendben,köszi!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#65153) Because válasza Normi™ (#65152) üzenetére


Because
őstag

ha majd esetleg kell váltás ne habozz, nálam nemsokára átállok 1x10-re, így 2/3x10-es szettemtől (sl-m610 váltószett, Shimano Deore XT RD-M781 hátsó váltó) megválok :)

[ Szerkesztve ]

(#65154) Valkűr


Valkűr
őstag

Hamarosan kész kerék lesz belőle. Élőben szebb mint képen.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65155) Tothgera30 válasza Normi™ (#65152) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem Cross/Trekking felhasználásnál a 38/24 kevés lesz, 29er MTB-re elég, de aszfalton, véknyabb gumikkal simán elfér a 40-42-es tányér. Hátulra én mindenképp 11-36-os sort javaslok, mivel esetleges hegymenetben is lesz potenciál a bringában, de Deore sor szerintem bőven megteszi. 2x10-es rendszernek kevesebb buktatója van mint a 3x9/3x10/stb.-nek, mondanám úgy hogy barom-biztosabb. Eleve keresztben váltásnak kevesebb esélye van, láncvonal meg két tányéros hajtóművel ideálisabb lesz, bár manapság szinte mindig ferdén megy a lánc, lásd 1x10/1x11.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65156) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

190cm a magasságom, érdemes lenne 27,5 helyett 29-es kerékméretű MTB-ot néznem?
Sajnos pár márkából elég karcsú a vázméret választék, Cube-ból pl csak a nagyobb kerékkel találok 21"-os vázat.

(#65157) Normi™ válasza Tothgera30 (#65155) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,köszi a választ!Én most a legtöbbet így megyek: 38 elől,hátul 12-14-16.Ezeket az áttéteket szeretném megtartani.Ez 40-42-es első tányér esetében lényegesen feljebb csúszna a soron,nem lenne durva keresztbeváltás?Gondolom 2x10-es rendszereknél a nagyobb tányér kb.a 3x9-es rendszerek középső tányérjának a helyére van pozicionálva.Volt egy oldal ahol nagyjából be lehetett lőni,de sajnos nem találom.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#65158) Hasaggymeg válasza -FLY-> (#65156) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hacsak nem versenyezni akarsz holmi technikás terepen,a 29 a te szerencse számod. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65159) Eagle16 válasza Hasaggymeg (#65148) üzenetére


Eagle16
addikt

Köszi. Mondjuk ez a 2 bar sem biztos, lehet csak 1 volt 2 hét alatt, ennek a pumpának néha érdekesen ugrál a mutatója. 28mm-es a gumi. Szerelés közben tűnt fel hogy minta puha lenne, meg menet közben is éreztem hogy szokatlanul kényelmes, nem ráz szét minden apró úthiba :) Remélem azért nem lesz vele gond, hetente ellenőrzöm most már.

Mentem egy kicsit ebben a jó kis hideg szélben, odafelé átlag 23, vissza 31...csak 20km, mert azt hittem levisz a szél, visszafelé persze hátulról fújt, az volt a haladósabb szakasz, meg az élvezetesebb is. Hát nem izzadtam le, pulcsi is kellett.

És legalább megnéztem hogy pontosan mér-e a Sigma. Ha már holnap úgy is visszaviszem :D Pontos egyébként, 622x28-as kerékhez 2136mm-es kerület lett beállítva, 8,3 km-es szakaszon 8,3-at adott.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65160) maximilian4 válasza Valkűr (#65154) üzenetére


maximilian4
addikt

Hopp, itt egy tesó. Milyen vázba lesz?

Maxi

(#65161) ivana válasza Eagle16 (#65159) üzenetére


ivana
Ármester

Ennyit simán ereszthet egy hét alatt, nekem új belsőkkel szokott lenni, hogy jobban ereszt aztán ahogy öregszik beáll rendesen.

(#65162) 6030D válasza -FLY-> (#65156) üzenetére


6030D
Ármester

Nézd meg a felsőcsövek hosszát is a geo-nál, lehet, hogy nem is 21" kell mindig. 2015-ös Cube modelleknél pl 19/20" volt a vázméret a kisebb/nagyobb kerékhez, de ugyanakkor fcs. hosszal, amikor keresgéltem. Tehát lehet, hogy 19-20"-os is jó lehet neked, ha olyan a váz.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#65163) dokee78 válasza ivana (#65141) üzenetére


dokee78
félisten

Nem ezek a Tescosok?
GTX Fusion
Koliken Albatros

Vagy a Ranger Fully is?

Tudtok konkrét típust amit Shimano Tourney ST-EF40 vagy ST-EF40 váltókarral szerelnek?

[ Szerkesztve ]

(#65164) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Van egy szingós bringám, de csak a szívás van vele. Hallottam olyanról, hogy van lehetőség átfűzetni felnit. Ez hogy néz ki a gyakorlatban? A külső peremet cserélik le ilyenkor, és belsős gumi is felrakható rá utána? Megéri vesződni vele, vagy inkább vegyek két másik kereket?

A másik gondom, hogy kicsit alacsonynak érzem a bringát, pedig 58-as vázméret a 180-as magasságomhoz. Az rendben van, nem? Elég alacsonyan van az első kormányom, ami ráadásul egyenes kormány. Vajon, ha lecserélném hajtott kormányra, jobb lenne a helyzet? Gondolom akkor a fékek, váltók átalakítása, ami elég nagy szívás. Nemigazán értek a bringaszereléshez, de azt se szeretném, hogy lehúzzanak vele.

Előre is köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#65165) ivana válasza r3dsnake (#65164) üzenetére


ivana
Ármester

Hajtás oldali képet dobj, azon látszik a beállítás. Illetve képet az agyakról, kerekről, hogy megéri-e újra fűzni...

(#65166) r3dsnake válasza ivana (#65165) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Így jók a képek, látszik a lényeg?

[link]
[link]

Köszi!

(#65167) dokee78 válasza dokee78 (#65082) üzenetére


dokee78
félisten

Kicsit besároztam,ajánlott egyből lecsapatni vagy nem gond,ha 1-2 napig rajta marad?
Autómosóban le csapathatom magas nyomásúval?
Mivel szoktátok lemosni?
Van itthon ilyen gőzölős akármi is,de nem valami erős.

(#65168) ivana válasza r3dsnake (#65166) üzenetére


ivana
Ármester

Egészen érdekes gépezet. :)) Valami nagyon régi outira számítottam... Ez alu ugye? A karbon minta ellenére van rajta heggesztés... Szerintem ez outi váz, nem tudom, hogy került rá egyenes kormány. Ez a kerék nem tudom mi, de első ránézésre nem a filléres kategória, kevés kardküllő, meg hasonlók. Hányas sor van rajta? Szerintem nem érdemes szétbarmolni, kerékszettet add el egybe és vegyél egy peremeset. Azt nem tudom mennyit érhet, de annyit tuti, hogy egy tisztességes peremes kerékszett kijön belőle.

(#65169) glacious válasza dokee78 (#65167) üzenetére


glacious
addikt

A magasnyomású nem jó, mert ha rosszul használod, olyan helyről is kiszedi a zsírt, ahonnan nem kellene.

(#65170) maximilian4 válasza dokee78 (#65167) üzenetére


maximilian4
addikt

Autómosóban soha semmilyen körülmények között ne mossál biciklit! Ahova be tud jutni a víz/mosószeres víz azt tönkreteszi (pl. Középcsapágy, agyak stb..)

Maxi

(#65171) dokee78


dokee78
félisten

Akkor hogyan?

(#65172) fpeter07 válasza maximilian4 (#65170) üzenetére


fpeter07
veterán

Egy jó bringának nem lesz tőle semmi baja.

(#65173) maximilian4 válasza dokee78 (#65171) üzenetére


maximilian4
addikt

Én kb. így szoktam.

fpeter07
Komolyan mondod? Akkor az újonnan 400k-s bianchimnak azért volt szanaszét rohadva az integrált középcsapágy belseje és azért kellett az egyik agyat kicserélni mert nem nagynyomásúval mosta az okos előző tulaj... Egyébként kb az összes mosással kapcsolatos videóban azzal kezdik h nagynyomásúval ne! Legalábbis autómosó félével. "Nagyobb"nyomású kézivel lehet, de ott is csak ésszel.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#65174) ---Lasali--- válasza fpeter07 (#65172) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Milyen az a jó bringa, aminek nem lesz tőle baja?

(#65175) Tomi_Sci válasza ---Lasali--- (#65174) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Piros.

Én is állványon tisztítom, ha tehetem. Kulaccsal / pet palackkal / slaggal leveretem róla a sár nagy részét, maradékot ronggyal letörlöm. Hajtásra ecsettel brigéciol 2000, aztán leöblítem. Láncra egy kis Berner zsírspray, becsúszóra, porlehúzóra szilikon. Összesen kb. 10 perc.
Tudom, itt ezért megköveznek, de ha nagy por van akkor szoktam WD40-et használni, minden tekerés után egy átfújás, letöröl, még egy átfújás, rajta hagy.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#65176) Pttypang válasza dokee78 (#65163) üzenetére


Pttypang
veterán

A teszko itt nem konkret teszkoban kaphato kerekparokra utal, hanem a huszonezres szutykokra, amiket altalaban nagy bevasarlokozpontokban arulnak a kenyer mellett. Alkalmas arra, hogy az ablakon kidobj huszonezer forintot es nemi femhulladekkal gazdagabba tedd magad.

Nem, magasnyomasuval nem takaritunk erzekeny reszeket egy kerekparon, fuggetlenul attol, hogy "jo" vagy "rossz" kerekparrol van szo, egyiknek se tesz jot, ha a kerekagyra ramesz tengely iranyban oldalrol nagy nyomasu mososzeres meleg vizzel peldaul.

A tema leirasat olvasgassatok kerlek, ott eleg sok minden le van irva, emlekeim szerint nekem is emlitettel, hogy olvasgassam at, mikor eloszor kerdezoskodtem, igy ezt a remek szokast tovabbadom :P

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65177) Pttypang válasza ---Lasali--- (#65174) üzenetére


Pttypang
veterán

Egy darab ontottvas elem, dekoracionak hasznalva a kertben.

Everybody lies.

(#65178) ---Lasali--- válasza Pttypang (#65177) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

A "piros" válaszon is besírtam de ez sem rossz :DDD Amúgy az öntött vas is be tud rozsdásodni.
De tényleg, mi a jó bicikli? Pl egy fulcrum racing 5 vagy 7 kerékszett az már jónak számít? Lassan 350 ezres országútikban sincs jobb, vagy még ilyen sem.. És ezeknek a kerekeknek az agyaiban, az ipari csapágyak gyári porvédőjén kívül semmiféle tömítés nincs, ergo még egy kis esőtől is képesek beázni, és rommá rohadni a csapágyak úgy hogy kulcs kell hozzá hogy megmozdítsd benne a tengelyt.

(#65179) r3dsnake válasza ivana (#65168) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi a választ! Igen, alu. Egyedül az első villa vas, arra nagyon ráfér a csere. Vajon átépíthető rendesen hajtott kormányra fékekkel, váltóval? 2x8-as Shimano. 28-as campagnolo kerekek. ITT van róla leírás, még régről apróról. A kerék baromira tetszik, nehéz szívvel válnék meg tőle, de a szingóval már nemtudom hanyadik cserénél járok, és nagyon nem éri meg. Pláne ha a semmi közepén "robbansz le".

(#65180) Atke


Atke
senior tag

Sziasztok!

ilyet tudok valahol szerezni? Direct mount-os első váltóhoz kellene, SLX FD-M671A

(#65181) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Adott egy bicó, amit helybe megtudnék venni, 95e HUF-ért. Montizok, de elakarok kezdeni amatőr versenyezni o.útiba is. Itt a link, szerintetek ez a gép alkalmas rá? [link]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#65182) Because válasza Atke (#65180) üzenetére


Because
őstag

ha nem is ilyen, de hasonló pl. az ebikenál: [link]

(#65183) ivana válasza r3dsnake (#65179) üzenetére


ivana
Ármester

8-as rendszerhez egy 10-es campa fékváltó kell, az simán elviszi (vagy hubbubosan a 9-es). Szerintem a kereket add el, újra fűzés az szétbarmolás, így meg valaki tudná használni akinek mondjuk CXhez szingó kell.

(#65184) Vanir válasza func93 (#65181) üzenetére


Vanir
veterán

Elég csúnya ez a Campa-Shimano összemixelés, én szvsz tuti nem adnék érte ennyit.

(#65185) Valkűr válasza maximilian4 (#65160) üzenetére


Valkűr
őstag

Ez egy olcsóbb 7005-ös Alu Sixteam váz. Nem egy verseny geometria de elégedett vagyok vele. Bár az igazat megvallva tervben van egy Carbon váz vásárlása.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65186) Pttypang válasza ---Lasali--- (#65178) üzenetére


Pttypang
veterán

Epp ezert kell nagy nyomasu vizzel tisztitani! Az leszedi a rozsdat is, ha kelloen magas a nyomas.

Everybody lies.

(#65187) Napfénysüti

Srácok, kinek hogy ment a Bakony200?

Nekem végül sikerült lenyomni a nagy távot nem kevés szenvedés árán: 200+csúcs
Egyedül annak örültem hogy az esőt megúsztuk. Cserébe a szél nem gyengén fújt. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#65188) atok666 válasza Napfénysüti (#65187) üzenetére


atok666
őstag

Gratula!

A szel fujt felenk is, sikerult is leforgatnom sik uton az 50/12-ot egy "kis" hatszelben (61.6kmh@117 rpm) :D

Atok

[ Szerkesztve ]

(#65189) ivana válasza Vanir (#65184) üzenetére


ivana
Ármester

Ebben semmi durva nincs, csak az első átdobó shimano azt meg simán viszi a campa fékváltó (gyakorlatilag frikciós, micro ratchet rulez). Ezzel csak az a baj, hogy 8-as campa, de ha az ok neki akkor hajrá.

(#65190) fpeter07 válasza Napfénysüti (#65187) üzenetére


fpeter07
veterán

A nem kevés szenvedés az mit takar bővebben? Én futóversenyen szenvedtem. A betegség határán állok, olyan hülye szél fújt... Meg az a 10-13 fok sem volt az igazi.

(#65191) Eagle16 válasza ivana (#65161) üzenetére


Eagle16
addikt

Akkor jó, mert ezek a belsők még elég újak.

A Sigma BC 8.12-est visszavittem a Decathlonba, átnézés nélkül visszafizették az árát...nem tudom hogy ezek után merjek-e megint vezetékest venni. Lehet csak kifogtam egyet ami selejtes volt.

Kérdés: bowden/bowdenház vágásához jobb minőségű oldalcsípőfogót lehet használni, vagy inkább vegyek célszerszámot?

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65192) ivana válasza Eagle16 (#65191) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet bőven, bowden háznál csípő fogó aztán egy szöggel vagy hústűvel ki lehet igazítani, vagy egy küllővel, bowdennel óvatosan, de azt is lehet, ha fogja a cin forraszd le előtte.

(#65193) balintka válasza Napfénysüti (#65187) üzenetére


balintka
addikt

Mi kihagytuk :).

(#65194) Acef válasza Eagle16 (#65191) üzenetére


Acef
addikt

Szerintem csak belenyúltál ..., jó minőségűnek tünnek a Sigmak.

Közben Én is Sigmat, bc 12.12-t vettem. (vezetékes, ~olcsó, okos)
Korábbi hsz-ed alapjan 2136-ot állítottam be (700×28), tökéltesen mér, köszi a tippet :)

[ Szerkesztve ]

(#65195) -=RelakS=- válasza Acef (#65194) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Egybe én is belenyúltam, aminek nem működött a világítása. Németből rendeltem (már nem tudom, melyik webshop), de simán visszaadták az árát. Persze, vissza kellett küldeni :)
A másik, amit itthon vettem, tökéletesen működik.
Vezetékes Sigma BC16.12

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#65196) dokee78 válasza -=RelakS=- (#65195) üzenetére


dokee78
félisten

Megcsináltam ahogy mondtad z óra kalibrálást,de kicsit máshogy.

Google térképen lemértem egy utcát saroktól sarokig.
309 méter
Utána órával saroktól sarokig és majdnem pontosan 309 lett.

(#65197) ígyvanferi válasza dokee78 (#65196) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azt nem árt megjegyezni, hogy a googlemaps ilyen tartományban azért közel sem pontos. Kis szerencsével az a 309 m kb. tényleg 309 m +- 5 m. Az a 1,5 % nem vészes, csak mondom.

[ Szerkesztve ]

(#65198) -=RelakS=- válasza dokee78 (#65196) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ahogy ígyvanferi is mondja, én azért nagyobb távolságot választanék.
309 méteren még az sem mindegy, hogy mennyit fordul a kerék, mivel az is kb 2m-es közökkel fogja mérni a távot.
Persze, nagyobb távolságon is 2m-es közöket használ, de nem mindegy, hogy a 300m-t, vagy a 3000-et osztod fel ugyanakkora apró szeletekre :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#65199) Hasaggymeg válasza Eagle16 (#65191) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak mellényúltál és tudtommal 2év gari van rájuk,nyugodtan vedd meg.Ami a csípőfogót illeti csak valami tényleg jóval ess neki,a jó minőségű bovdent és főleg bovdenházat még célszerszámmal sem könnyű szépen vágni! Ha utóbbit megbarmolod a vágásnál azt hamar a benne csúszkáló bovden bánja.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65200) ivana válasza Hasaggymeg (#65199) üzenetére


ivana
Ármester

Eddigi tapasztalataim szerint a bowden házat viszonylag könnyű értelmesen vágni. A jobb bowdent elég nehéz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.