Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64401) 6030D válasza Pttypang (#64395) üzenetére


6030D
Ármester

Olyan megoldást akartam, amit akár minden tekerés után meg tudok csinálni, és nem egy órás művelet. Ha leszedem a láncot akkor már átmosom a sort, tányérokat, váltókat is. De az sok idő, meg sok dzsuva. Vasárnap is kifogtam egy olyan részt, hogy 5 cm sár volt, a kerék telenyomta vele a láncot. Slaggal le lehet nyomni, de így már utána az olajos sarat is csak átpörgetem, és 10-15 perc alatt sokkal jobb az eredmény. Jobban átgondolva ha egy évig tudom használni valami mosószerrel, akkor megérte.
Szerintetek ebbe lehet rakni benzint vagy alkoholt? Műanyag tok, műanyag sörték.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64402) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok! Canti fékes a vázam és V-fék van rajta most de sajna csak úgy tudom megoldani hogy végig bowden házban van a fékbowden. Lehet valami kis ütköző betétet a vezetőkbe be rakni hogy egy részen ne legyen házba a bowden?


(#64403) venember83 válasza Rainman05 (#64402) üzenetére


venember83
nagyúr

Mi a baj ezzel így? :F

(#64404) Rainman05 válasza venember83 (#64403) üzenetére


Rainman05
tag

Elcsúszkál előre hátra az egész, meg csak jobb lenne ha nem lenne akkora súrlódás a hosszú bowdenház miatt.

[ Szerkesztve ]

(#64405) Pttypang válasza fpeter07 (#64400) üzenetére


Pttypang
veterán

En 4 baron hasznalom, mert foleg aszfalton kozlekedek, de igy is mokas, hogy milyen hangos, nem banom, nem probalnam ki alacsonyabb nyomason, akkor biztosan osszetornem magam a hatarok keresgelese kozben :)

Everybody lies.

(#64406) fpeter07 válasza deicide (#64361) üzenetére


fpeter07
veterán

50 km terepversenyen hogy lehet 27-es átlagot menni? :Y Nyilván adódik a válasz, hogy sok gyakorlással, de ez annyira abszurd. Aszfalton nem tudom tartani ezt a tempót.

(#64407) ALI_G


ALI_G
veterán

sziasztok,

tudtok ajánlani cross-trecking kerékpárt? gepida 300 crs-t néztem, de használtból szinte nincs.

(#64408) Pttypang válasza fpeter07 (#64406) üzenetére


Pttypang
veterán

ne kerdezd, mert meg a vegen te is elo szovettel rendelkezel majd a fem vazon, mint itt paran. Ilyenkor erzem mindig, hogy bakker, milyen messze vagyok en ettol szerencsere, akkor vegkepp nem talalnek senkit, aki velem tekerne. :N

Everybody lies.

(#64409) gergo5991 válasza fpeter07 (#64406) üzenetére


gergo5991
őstag

igaz én se tudom aszfalton tartani ezt a tepmót, de azért jobban gurul az mtb terepen mint aszfalton, aztán az is lehet hogy csak lejtmenet volt végig :D
nálunk most volt egy MTB maraton itt vannak az eredmények : eredmények

[ Szerkesztve ]

(#64410) ivana válasza Rainman05 (#64404) üzenetére


ivana
Ármester

Rakjál be valamit mellé ami mefogja, vagy tudom, hogy hülyén hangzik de ragaszd bele :D Ahol ez jól meg csinálva ott szorosan illeszkedik a ház a szembe. i
lletve értelmes bowdent és házat rakj fel, akkor kevésbé surlódik, meg amúgy se az egyenesben probléma a surlódás hanem ahol görbül.

(#64411) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Ismeret terjesztő rovat.

Ezt a váltót ismeritek?

Készül hozzá az új váltógörgő:

Kész:

[ Szerkesztve ]

(#64412) Hasaggymeg válasza ---Lasali--- (#64411) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Érdemes azzal bíbelődni? Ha jól látom csak egy Suntour őskövület. Az a lánc meg mintha kovácsolt lenne! :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64413) Napfénysüti

Facebookos videó a vasárnapi mókáról: Bence-hegy 10x

Més que un club!

(#64414) 6030D válasza Pttypang (#64405) üzenetére


6030D
Ármester

4 bar? Nem kopik sokkal jobban a közepe? Én max 3,5-t fújok az x-kingbe, ha tudom, hogy sok lesz az aszfalt, de erdőig eltekerni meg 2,5-2,8 körül. Múltkor a Pilis kupán 2 bar volt benne, nem lett baja.

Próbáld ki egyszer terepen a 2-2,5 bar-t. Földes, kavicsos úton sokkal jobb.

Ha sokat aszfaltozol, akkor Race Kingre cseréld majd, az jobb arra.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64415) t1 válasza Napfénysüti (#64413) üzenetére


t1
addikt

Heh jó móka lehetett.

Sajnos én ha melóba megyek elég egyszer megmászni már az elején ezt : [link], azt hiszem bőven elég :D

(#64416) Pttypang válasza 6030D (#64414) üzenetére


Pttypang
veterán

De, csak altalaban hamar visszamegy 3 bar kornyekere, szoval fogalmam sincs, meddig hasznalom 4 baron, csak mikor 1-2 hetente elmegyek fujni, akkor mindig 3 kornyeken van, inkabb felette. Pedig a schwalbe belsore azt irtak, ami a hatsoban van, hogy 30 naponta eleg fujni bele, mert nem engedi le, persze ugyanannyira megy le, mint a conti belso, ami az elsoben van.. :N

Everybody lies.

(#64417) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, van egy baráti társaság akivel pár éve mindig megkeruljuk a Balatont 3 nap alatt, kényelmes tempóban. Most kitaláltuk, hogy kéne egy kis változatosság, ezért bringával mennénk le a Balatonra innen Pestről.
Tudtok esetleg útvonalat ajánlani, ami nem főút, hanem nagyon kis forgalmú, de nem túl szar minőségű út?

Köszi előre is

(#64418) dokee78


dokee78
félisten

A Srava honlapján csináltam egy útvonalat. My Routes
Az alkalmazásban hol találom,vagy Prémium kell hozzá?

Meglett!

Kelly's abroncsok jók?

[ Szerkesztve ]

(#64419) Pttypang válasza dokee78 (#64418) üzenetére


Pttypang
veterán

Hirtelen ennyit latok a premiumhoz, nem tudom, ebben benne van-e az, amit keresel.

Everybody lies.

(#64420) dokee78


dokee78
félisten

Nemrég vettem a biciklit,eddig 51 km-t tekertem.
Egyszerre 7 km volt a legtöbb.
Most kreáltam a Stravával egy 23 km-es távot,sok így elsőre?
Kezdjem kisebb távval?
Aszfalt,de MTB-vel megyek.

(#64421) deicide válasza fpeter07 (#64406) üzenetére


deicide
veterán

Hát, az terepfüggő. A tavalyi hortobágyin 28-at mentem, de ott ugye 0 méter szint van. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#64422) deicide válasza kerxy (#64417) üzenetére


deicide
veterán

Biatorbágy-Etyek-Alcsút-Lovasberény-Szfvár-Sárszentmihály-Berhida-Fűzfő.

Ezt nézd meg googlemaps-en, talán a legkevésbé forgalmas és vállalható minőségű útvonal. Biáig az 1esen kell menni, de az alig pár kilométer. Ellenben g*ci sok szint van benne. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#64423) kacsyx válasza dokee78 (#64420) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Nem tudom mennyire vagy edzésben, de a 7 km az gyakorlatilag semmi, városban szaladgálással bőven túl lehet teljesíteni. De még a 23-at is. Én éjfél körül a kihalt utcákon 40-50 km-t szoktam tekerni, hipp-hopp összejön ennyi. Tekerj addig ameddig bírod.

(#64424) Pttypang válasza dokee78 (#64420) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem ertem, most vegulis mi a celod.

Felulsz a biciklire es elindulsz valamerre, amerre kedved van. Ne a tavot nezd, csak siman elvezd a szabadsagot, amit ad :P

Everybody lies.

(#64425) szjoci válasza kacsyx (#64423) üzenetére


szjoci
őstag

Gondolom pont ettől tart a fórumtárs, hogy véletlenül addig teker ameddig bírja és utána még haza is kell jutni :D

(#64420) dokee78: Amúgy tényleg nem sok a 23km aszfalton. Simán kivitelezhető egy kezdő bringásnak is, főleg ha nagyjából sík a terep.

(#64426) Atke: én keresgéltem picit, de mivel nem találtam semmi olyan doksit, videót amin szétszedik/összerakják így nem szóltam semmit. Amúgy youtube-on elég sok olyan videó van amin nem akad meg a pushloc kar, hanem vissza kiugrik. Ha nem tudod összelegózni valahogy, akkor inkább ruházz be egy poploc karra.

[ Szerkesztve ]

(#64426) Atke válasza Atke (#64307) üzenetére


Atke
senior tag

(#64427) ivana válasza Hasaggymeg (#64412) üzenetére


ivana
Ármester

Ez régi suntour, vagyis japán, szóval annyira nem lehet rossz :) Eddigi tapasztalaim szerint ők olyanok voltak mint a campa, vagyis nem gyártottak szart, ellentétben mondjuk a shimanoval (értve ez alatt, hogy egy bizonyos minőségi szint alatt nem volt alkatrészük, ilyen sis meg tourney csodák...)

(#64423) kacsyx 7km az ide az Örs, azt 28-as csepellel (acél felni, kontra etc.) 20 perc alatt szoktam abszolválni :) (Azért ezzel mert ezt ott lehet hagyni egész nap, ott átszállok a metróra, aztán hazafelé fordítva...)

(#64426) Atke Célszerű lenne kiírni, hogy mi ez mert szerintem azért nem válaszol senki, mert halvány lila gőze nincs senkinek, hogy ez mi.

(#64428) Atke válasza ivana (#64427) üzenetére


Atke
senior tag

Volt előzménye is.
Ez egy RockShox Pushloc kar,de aki nem ismeri fel,az valszeg nem szedet még szét ilyet. Egyszerűen sehol(google,youtube),semmit nem találni róla... nem hiszem el hogy senki nem szedett még szét ilyet,anélkül hogy ne örökítette volna meg :S
Vagy ne lehetne hozzá alkatrészt kapni mint bármelyik villához az utolsó darabig

(#64429) dokee78 válasza kacsyx (#64423) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Szerintem nem igazán vagyok még edzésben,nagyon eltunyultam,hogy kocsival jártam dolgozni.

Crytec210 Cél valóban a biciklizés szabadon,de gondoltam kipróbálom a Strava ezt a részét is.
Felfedezem majd hétvégén az itteni kis erdő részeit.
Van itt 1-2 meredek lejtő is,ahol persze még csak lassan merek leereszkedni.
Nehogy baja essen ennek az olcsó jószágnak!
Ilyen helyekre gondolom már ajánlott a dupla falú felni is.

szjoci Kezdésnek jó lesz ez,aztán majd valamelyik hétvégén nyomok egy hosszabbat!

(#64430) 6030D válasza dokee78 (#64429) üzenetére


6030D
Ármester

Ha nem megy egyben a 23 km, én a helyedben először aszfalton mennék minél többet, hogy szokja a tüdőd, lábad, derekad a terhelést. Keress valami viszonylag sík placcot, és naponta / ahogy időd engedi menj rajta egyre nagyobb köröket, lehetőleg megállás nélkül. Aztán amikor már bírsz tekerni egy órát folyamatosan, akkor nézelődj az erdőben, meg emelkedőkön, mert az elején csak feleslegesen kifáraszt.

Az a lejtő jól néz ki, de ahogy nézem inkább homokos, így nem a felni, hanem a gumi tapadása fogja megszabni, hogy érdemes-e nekivágnod.

Crytec210: érdekes, nekem a Schwalbe belső elég jól tartja a nyomást, terepezés után sem csökken benne. Cseréltél belsőt is, amikor felraktad az X-kinget, vagy azzal adták már eleve?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64431) geza844


geza844
aktív tag

Felszereltem tegnap a bringámra egy ilyen markolatot, mert a gyári nem volt kényelmes. Mikor ma reggel elindultam melóba, olyan "de k.rva kényelmes ez a markolat" érzésem volt. Tényleg jó érzés volt rátenni a kezem. Egész nagy felületen érintkezik a tenyeremmel, rugalmas is, mondom ez f.sza lesz. Aztán úgy 15 perc tekerés után kicsit elkezdett zsibbadni a tenyerem, mire beértem melóba (40 perc tekerés után), már azt hittem mindjárt leesnek az ujjaim... kínomban próbáltam más fogást keresni, de sehogyse volt jobb... szóval nagyon fura, tapasztalt már valaki ilyet?

(#64432) Hasaggymeg válasza geza844 (#64431) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én sosem értettem ezeket,de sokak szerint kényelmes.Próbáld forgatni valamerre,biztos valami tenyérideget nyomhat...vagy csak nagy a súly a kezeden,mert előre billen a nyerged.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64433) 6030D válasza geza844 (#64431) üzenetére


6030D
Ármester

Feleségem ilyet használ (bár nem rendeltük, bolti), nincs vele gondja. Ahogy Hasaggymeg is írja, próbáld meg úgy tekerni, hogy pont megtámassza a kezed.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64434) Hasaggymeg válasza 6030D (#64433) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mennyiket teker nejed?Csak mert ez is tipikusan olyan mint pl.a nyereg,csak huzamos (2-3 óra) használat után derül ki jó- e,vagy sem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64435) 6030D válasza Hasaggymeg (#64434) üzenetére


6030D
Ármester

Városi tekerésektől akár az 50-60 km-es egész napos túrákig.
De geza844-nél is rövid idő után jelentkezett.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64436) Hasaggymeg válasza 6030D (#64435) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Végül is nem annyira a km,hanem a nyeregben töltött idő ami számít.Ha nejemmel tekerek,akkor tudom én is igazán tesztelni a kényelmi funkciókat,egyedül hajtok mint állat,észre sem veszem sem a nyerget,sem a markolatot.Vele 60 km is lehet négy-öt óra a nyeregben! :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64437) 6030D válasza Hasaggymeg (#64436) üzenetére


6030D
Ármester

Nem kellene mindig 2500 m szinttes túrákra vinned. :DD
Nálunk szerencsére azért a 20-as átlag megvan.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64438) Dashes


Dashes
őstag

29-re milyen teleszkópot ajánlotok alap sr suntour helyett ? RS XC 30?

[ Szerkesztve ]

(#64439) dokee78 válasza -=RelakS=- (#63701) üzenetére


dokee78
félisten

Megjött a Sigma Sport BC 8.12

Nem találom,hogy tudom manuálisan beállítani,csak a táblázat alapján lőttem be.
Tehát lemérem hány cm-t tesz meg szeleptől szelepig és azt írom be?

Így jó felrakva?
Így tudtam minél közelebb rakni a tengelyhez.

(#64440) Pttypang válasza dokee78 (#64429) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem faj neki, lejottem mar rengeteg alkalommal rosszabb helyeken is, ha rr340-rol van szo, menj nyugodtan vele. Szervizbe erdemes elvinni es a kulloket meghuzatni, beállíttatani rendesen, azota nekem nem is igazan sikerult bele nyolcast tennem szerencsere.

Everybody lies.

(#64441) atok666 válasza dokee78 (#64420) üzenetére


atok666
őstag

Ne a km-t nezd, probalj meg legalabb egy orat tekerni egyhuzomban.

Atok

(#64442) Tothgera30 válasza Dashes (#64438) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Aránylag kedvező áron: Recon, Recon Gold, XC30, XC32, Reba.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#64443) -=RelakS=- válasza dokee78 (#64439) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hááát... én kicsit kijjebb raknám a keréken azt a mágnest (feljebb a villa mentén), és magát a mágnest a villa felé fordítanám. A képen a mágnes hátrafelé néz, tehát a bütyköt fordítanám kifelé. Nem tudom, milyen a mágnes karakterisztikája, hogy érzékel könnyebben a szerkezet, én mindig így szereltem fel.

Ami meg a kerék átmérőt illeti, kell egy jó hosszú egyenes útszakasz (minimum 4-5m), az első keréken jól láthatóan megjelölöd a szelep helyét, hogy ne téveszd el (kréta), ugyanezt teszed az aszfalton. Felülszlehetőleg egyenesen előre lökdosöd magad egy kerékfordulatnyit, aszfalton feljelölöd a szelep új helyét, és leméred.

Ajánlott még hosszabb egyenes útszakaszon esetleg hozzáigazítani google maps-hoz (szerintem) (ha többet mérsz, visszaveszel, ha kevesebbet, hozzáadsz a kerék kerülethez)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#64444) ---Lasali--- válasza Hasaggymeg (#64412) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szerintem már ritkaságnak is mondhatjuk. Megcsináltam. Eladó.

(#64445) Laox


Laox
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy amatőr kérdésem. Van egy Scott Genius bringám, 2010-es, ha jól tudom. De nem biztos. A hajtás és a kormány kattog, cserélni kell. Így ránézésre meg tudjátok mondani, hogy milyen kormánycsapágy illetve hajtóműcsapágy kell bele? A hajtómű és minden egyéb hajtás rajta 2010-es SLX.

[ Szerkesztve ]

(#64446) 6030D válasza Tothgera30 (#64442) üzenetére


6030D
Ármester

Az XC30 az rugós, az nem lenne nagy fejlesztés, nem?
Az új 30 Gold vagy hogy hívják, az ami a belépő levegős idén, ha jól tudom.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64447) Tothgera30 válasza 6030D (#64446) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Valahol ott kezdődik a teleszkóp. Ahogy van rá keret, már érdemesebb az XC32, és fölé fejleszteni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#64448) Hasaggymeg válasza 6030D (#64437) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

120 km-en meg van itt is a 19-20.Nejem sokkal keményebb nő mint amilyen kemény férfi vagyok én. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64449) 6030D válasza Hasaggymeg (#64448) üzenetére


6030D
Ármester

Na 120 km-re én nem tudnám rávenni. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#64450) dokee78 válasza -=RelakS=- (#64443) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,szerzek valami kréta félét a gyerekektől.

atok666 Nagyjábó az a 23 km kicsivel több lenne,mint egy óra.
Holnap megcsinálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.