Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65301) TayRol válasza Napfénysüti (#65300) üzenetére


TayRol
veterán

ez a Hervis-es Intersport-os.

[ Szerkesztve ]

(#65302) varsam


varsam
őstag

Sziasztok,

végre megvan az új vas, egy Csepel Woodlands Pro 29 személyében :DD
A gyárihoz képesti difi, hogy elől-hátul + váltókarok mind Deore, illetve jobb pedálok vannak rajta.
Tegnap este gyors tekertünk még barátnőmmel vagy 15km-t a városban, nagyon tetszik, bejön ez a 29-es monstrum, teljesen más mint a 26-os.

Másik kép

(#65303) zoli03 válasza Hasaggymeg (#65293) üzenetére


zoli03
őstag

Igaz nincs pontos alkatrészlista, így csak a kép alapján tippelek:
- hasonló hajtóművet nemigen kapsz 10e alatt
- 43 mm-es festett felni min 7e Ft/db
- ha csak Joytech aggyal számolunk (annál olcsóbbat nemigen kapsz), abból kb 7e Ft egy szett
- kormány, stucni, nyereg, nyeregcső legyen min 10e Ft
- két fék fékkaral min 10e Ft

Ha tovább számolnám, összejönne a 72e Ft. Nem azt mondom, hogy megéri, de a cr-mo váz miatt annyira nincs túlárazva, vagy nincs jobban túlárazva, mint egy hi-ten vázas.

65294 ivana: linkelj már párat. Én nézegettem Bikemagon, de 15e-ért alig van valami, és azokról inkább ne is beszéjünk.

(#65304) razzorr


razzorr
őstag

Nem vagyok hipszter, hordok zoknit is és nincs hülye napszemcsim sem :) Csak egy faék egyszerű bringát szeretnék ami ss/fixi sima fekete színben kossal. És nem baj ha nem nekem kell építgetni,mert a drága időmet inkább a tekerésre fordítom,mint sem nyakig olajban. Láttam van a Bajnok bolt, ajánlott?

(#65305) Hasaggymeg válasza varsam (#65302) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Körhátszelet kívánok hozzá!

(#65298) defymoto...sokan temetik a 26"-ost,de én nyugodtan megvenném.Főleg egy alacsony nőnek,hisz a 27,5"-t még nagyon meg kell fizetni és egy beragadt korábbi gyártású 26" pedig sokkal jobb vásár lehet.

(#65304) razzorr... :R

(#65306) ivana ...szinte minden (még a biztonság is) a dizánynak van alárendelve.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65306) ivana válasza zoli03 (#65303) üzenetére


ivana
Ármester

Ezek a magas, dögnehéz alu felnik a másik vicces fixis dolog ;]

(#65307) maximilian4 válasza varsam (#65302) üzenetére


maximilian4
addikt

Gratulálok hozzá!

Maxi

(#65308) #48525824 válasza ivana (#65294) üzenetére


#48525824
törölt tag

ha szarrá van hézagolva a kormány alatt, akkor nincs sok értelme a lopronak... a 4* váz meg kurvajó, villája szebben "kiegyenlíti" a kátyukat, mint a karbonvillám

a régi outi vázak meg... lehet egy-két jót találni, de többségében simán lesz egy "limuzinod" kurvanagy tengelytávval

fura, hogy szerintetek ilyen vázszettel csak bohóckodni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#65309) razzorr válasza #48525824 (#65308) üzenetére


razzorr
őstag

Akkor kérdezlek téged mint szakit. Méretben mire kell figyelni egy 4* vagy hasonló cromo váznál? Mert outiból nekem olyan 57-58 a jó. Itt is ugyanez a méretezés?

(#65310) Because válasza razzorr (#65309) üzenetére


Because
őstag

azért nézz rá erre :) : [link]

(#65311) ivana válasza #48525824 (#65308) üzenetére


ivana
Ármester

"limuzinod" kurvanagy tengelytávval Outi vázakról volt szó, azok onnan kezdődnek, hogy rajtuk van a martica, hogy reynolds, columbus, tange, esetleg vitus. ;) Kovácsolt papucs, rendes fék (nem ilyen óriási benyúlású izé), imbuszos felfogatással.
Az csepel apolló az nem, hogy túra, az inkább tanyabike, de van azért túrageos lemezpapucsos váz is azok se jók semmire. De ezek nem outi vázak.

(#65312) Tompie


Tompie
őstag

Valaki tud ajánlani jó sisakot de nem arany áron ? mondhatni ami elfogadható árú és jó is :)
Vagy ahol nagy a választék és lehet próbálgatni, a Decathlonon kívül :)
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#65313) Solad válasza Tompie (#65312) üzenetére


Solad
őstag

Azt azért jó lenne tudni mi neked az elfogadható :)
Ez vagy ez pl nagyon jó ár-érték arányban, valamivel olcsóbb kategóriában ezt ismerem és bevált.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65314) JackFeryll válasza Tompie (#65312) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ilyenkor mindig érdemes definiálni az aranyár és az elfogadható ár fogalmát. :)
Nekem Rudy Project Zumaxom van, 23-25 körül nem rossz. Kivehető bogárhálós szivaccsal.

(#65315) Tompie válasza Solad (#65313) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm :)

(#65316) Tompie válasza JackFeryll (#65314) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm :)
Mivel kb most kezdek bringáz(gat)ni első körben olyan 10-15k-ra gondoltam.

(#65317) razzorr válasza Because (#65310) üzenetére


razzorr
őstag

Köszi de akkor inkább már Csepel 3*,ez tuti gagyi acél. Meg hát trendiboy sem vagyok,valahogy nem az én világom :)

(#65318) ivana válasza razzorr (#65317) üzenetére


ivana
Ármester

Miért a csepel 3* micsoda? ;]

(#65319) JackFeryll válasza ivana (#65318) üzenetére


JackFeryll
őstag

Slightly off: 760 fontért ment el egy Trek Emonda SLR vázszett a méretemben ebay-en. :W Nem tudtunk megállapodni a szállításról. Elég hitelesnek is tűnt, instán fent voltak a képek ahogy kiválasztotta a színkártyákat a Custom Project One keretében stb. Még a normális H1 geós, nem a gigaslopingos óriás homlokcsövű H2. (nagy vázaknál nagyon kijön)

[ Szerkesztve ]

(#65320) Vanir válasza #48525824 (#65308) üzenetére


Vanir
veterán

Régi outi vázak =/= régi túravázak. 70-es évekbeli outivázam van 98 centis tengelytávval, az ujjam alig fér be a nyeregvázcső és a hátsókerék közé.

[ Szerkesztve ]

(#65321) ivana válasza Vanir (#65320) üzenetére


ivana
Ármester

Az én mercieremen ez az alsó cső első kerékre is igaz, ritka agresszív geo :) Rohadt jó feelingje van csak sajnos francia :O De elvileg létezik menet nélküli integrált csapágy majd szerzek olyat és bele rakom :) (Ilyen javításra van eredetileg ha sérül a menet)

Ez az francia gépekre jónak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#65322) Byk01


Byk01
senior tag

A szamaram hátsó gumija ilyen lett. Ha jól sejtem, ez cserés.
Két kérdés:
1) Mitől lett ilyen?
2) Javulna-e a helyzet, ha hátra ballonosabb külsőt vennék? (ez 700x23C)

Háttérinformáció: nem vagyok könnyű (ez kb. 120 kg-t jelent)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#65323) ivana válasza Byk01 (#65322) üzenetére


ivana
Ármester

Szálszakadt nincs rá megoldás ki kell dobni venni másikat. Általában gyári hiba következménye, vagy hosszú tárolásé. Ez tuti 23-as gumi? Nagyon szélesnek tűnik, nincs túlfújva?

(#65324) Byk01 válasza ivana (#65323) üzenetére


Byk01
senior tag

Tuti 23-as (legalábbis a ráírtak szerint). Elvileg 8 bar-t bír, én 7,5-re szoktam fújni (ha pontos a Decás pumpa manométere). Lehet, a telefon optikája torzított.

A 2. kérdésre válasz? Ha esetleg még ez számít, városban használom, és nem tudok úgy menni, hogy néhány sínpárt ne keresztezzek (meg persze a pesti utak minősége ...)

Esetleg valami ajánlat a váltógumira? Annak figyelembe vételével, hogy messze még a fizetés :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#65325) ivana válasza Byk01 (#65324) üzenetére


ivana
Ármester

Az, hogy 120kg vagy elég sokat ront a helyzeten, szerintem érdemes ballonosabb gumikat felrakni, magyar utakra a 28-as is bőven jó. Nyomásra mindig figyelj.

Én ilyeneken gurolok tavaly nyár óta, eléggé bevált. Defektem alig volt (talán nem is volt egy se most hirtelen nem tudok felidézni esetet) A CST szerintem a legjobb ár-érték arányú gumi, minden bringámon az van és nem szokott vele gond lenni. (Én amúgy 70kg körül vagyok...)

[ Szerkesztve ]

(#65326) Solad válasza ivana (#65325) üzenetére


Solad
őstag

Naja, fasza is a 28-as, de nekem már a 25-össel is egy mm van a villa meg a gumi között így nedves úton 23-ast kell feltennem különben hallom ahogy a felkapott kavicsok eszik a villát :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65327) razzorr válasza ivana (#65318) üzenetére


razzorr
őstag

Rosszul fogalmaztam, az is az :DDD

(#65328) Because


Because
őstag

azért elég sokáig bírta :D [link]

(#65329) ivana válasza Because (#65328) üzenetére


ivana
Ármester

A csávó 1 tonna. A bringa meg a csepel apolló amcsi megfelelője :U Mondjuk az is hülye aki topon megy 40-el főleg ilyen fékekkel :) Eresztettem már 80-al, de dropban ;)

(#65330) Because válasza ivana (#65329) üzenetére


Because
őstag

hát sikerült könnyeket csalniuk a szemembe :DDD

(#65331) Konflikt


Konflikt
addikt

ma megvettem az elso orszagutim:D hasznalt Merida road 901-re epitett, Tiagra meg Sora minden rajta. viszont pedal nelkul.. mit ajanlatok: ilyen szijazhato/csatos pedal, vagy sima taposot elsore? kesobb majd valtanek spd-re ha mar szoktam a gepet.koszi.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#65332) ivana válasza Konflikt (#65331) üzenetére


ivana
Ármester

Clipset hagyjuk, taposóval lehet menni, de clipless a legjobb, inkább spd szvsz, ha komolyodik a dolog válthatsz sl-re, de outin is többen használnak sima spd-t szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#65333) Konflikt válasza ivana (#65332) üzenetére


Konflikt
addikt

koszi. akkor szerzek vmi egyszeru taposot, aztan kesobb meglatjuk. abbol vmi tipp, vagy igazabol mindegy?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#65334) ivana válasza Konflikt (#65333) üzenetére


ivana
Ármester

Én taposóból utálom a szögeset, ha megcsúszik a lábad kidekorálja, mondjuk én outi, tanyabike vonalon mozgok. Vagy műanyag, vagy gumírozott fém szerintem.

(#65335) t1 válasza Konflikt (#65333) üzenetére


t1
addikt

Én tegnap óta SPDzek. Ne fektess taposóba, nagyon egyszerű megszokni :)

(#65336) Pttypang válasza ivana (#65329) üzenetére


Pttypang
veterán

szerintem merfoldben lesz az a negyven, a videon biztos laatszik, most nem nezem meg

Everybody lies.

(#65337) zoli03 válasza Pttypang (#65336) üzenetére


zoli03
őstag

A videó címében is írják, hogy mérföld.

(#65338) Pttypang válasza zoli03 (#65337) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor az a ~64 annyira nem is rossz, csodalkozom, hogy annyit kibirt.

Everybody lies.

(#65339) ---Lasali--- válasza defymoto (#65298) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ha nem terepre lesz használva, csak főként mű útra, akkor inkább a 28 as lenne jobb vétel a hölgynek. Nagyobb kerekű bringákkal minden esetben jobban lehet haladni. CTM egyébként nem rossz, mi is foglalkozunk vele.

(#65340) maximilian4 válasza ---Lasali--- (#65339) üzenetére


maximilian4
addikt

Még mikor a szervizben voltam a bicajjal, akkor hozott be egy srác egy ctm rawer-t. Elég pofás, tetszetős darab volt. Kár hogy nincs egy valamirevaló magyar márka.

Maxi

(#65341) f27


f27
aktív tag

2000km-es teszten tulvan a bringa :))
Haromnegyede terepen tortent,a maradek muuton.
Semilyen javitani valo hiba nem jott ki rajta,es egyenlore valtoztatni valo sem jott.
Esesre is teszteltem ,karcmentesen meguszta a bringa!
Nekem 2hete sajog a terdem :DDD

(#65342) jackbacsi87 válasza jackbacsi87 (#65099) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Hervisben megrendeltem a bell volt sisakot akciósan. Tegnap kaptam meg aztán vissza is adtam. A belsejében volt vagy 10db fél centis vagy nagyobb kráter, a legtöbb szabályosan helyezkedett el, de volt pár szabálytalan is. Olyan, mintha valahogy beleragadt volna az öntőformába és aztán kitépték. Elég gányul nézett ki. Amúgy 2010-es volt, és jó poros.
20e-ig milyen sisakot ajánlanátok oútira? Márka mind1. Casco Daimor 2 road-ot használ valaki, vélemény róla?

Kollégának kellene bringa max 140e-ig. 182cm és 105kg. Amik szempontok: fekete legyen, tárcsafékes, teleszkópos. :DD Felhasználás nagyrészt város, terepre csak ritkán menne.
Ezt nézte ki:
kross hexagon x4-
Esetleg tudnátok ajánlani valami jobbat?

(#65343) Pttypang válasza jackbacsi87 (#65342) üzenetére


Pttypang
veterán

Rockrider 520
90 ezerert tudja ugyanezeket, sot, a 24 sebesseg es a kazettas hatso agy extra az altalad linkelthez kepest. :N

Azt, hogy mit vegyel inkabb, nem tudom megmondani, de amit linkeltel, az szerintem nem eri meg, ha 90-ert jobbat kapna :D

Everybody lies.

(#65344) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Gyerekkel Velencei tónál egy oda vissza max 10 km szakaszt ajánlanátok nekem? Ahol jó a bicikli út és szép a látvány is? Köszi

(#65345) ivana


ivana
Ármester

Napi szívás megvolt :) Francia outi vázam van, amiről azt kell tudni, hogy francia menetes a közép és a kormánycsapágy, na míg az előbbi viszonylag beszerezhető az utóbbi nem nagyon, sajnos ilyen csodás 600ax volt benne ami eléggé elcseszett konstrukció ahhoz képest, hogy 600-as és megszakadt benne a menet és folyamatosan lelazult. Találtam ebayen egy más márkájú francia csapágyat 4500-ért meg is vettem, csak két probléma volt vele: nem volt hozzá golyós kosár ezért sima golyókat kapott végül, illetve a roszabbik nem jó méretű a beütős része, pedig az mindenen ugyan akkora kellene legyen, de ez 1 tizeddel vékonyabb... Végül a fölső részt felraktam egy szétvágott sörös doboz segítségével, az alsó maradt a régi annak különösebb baja úgyse volt :)

(#65346) Solad


Solad
őstag

Tescoban jártam :DDD :W :Y

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65347) maximilian4 válasza Solad (#65346) üzenetére


maximilian4
addikt

Jól van az. Biztos csak a manitou villákat látott aki összeszerelte.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#65348) dokee78 válasza Solad (#65346) üzenetére


dokee78
félisten

Egyik kollégámék ilyet vettek,de gondolom hiába össztelós,gyengébb a Btwin RR 340-től. :U
De mi ez? GTX ???

(#65349) Pttypang válasza dokee78 (#65348) üzenetére


Pttypang
veterán

Aucs.
[link]

Azért a rr340 mondható már majdnem kerékpárnak, míg a képen látható tárgy egy fémhulladék.
Árában is van közte azért nem enyhe különbség. A linken levo cikkben nagyjából megismerheted, mit tud a teszkos csoda, nem sokat valtozott azóta se a koncepcio.

Everybody lies.

(#65350) Solad


Solad
őstag

Tudjátok mi a szomorú? Hogy 5000 Ft az árdifferencia! Ez a foskupac 45 rongyba kerül. És mint a mellékelt szitu mutatja, meg is veszik.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.