Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65551) hackeeeee válasza dokee78 (#65502) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én erre azt mondom, hogy összességében "tök mindegy mivel zárod le" - irónia -, ha elakarja vinni, sajnos úgyis elviszi.. Csak nem mindegy, hogy mennyi idő alatt... -

Azért, ha olyan helyre teszed le, és 8-10 percet kínlódik vele, azért az csak feltűnik már valakinek, hogy mégis mit matat ott...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#65552) fpeter07 válasza Solad (#65510) üzenetére


fpeter07
veterán

Hogy megy annyit görkorival? :Y

(#65553) maximilian4 válasza rendzso (#65549) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem. Ő nem a manulra gondol és nem is a bunny hopra, hanem erre...

dokee78

Step by step, good practice bro!

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#65554) Solad válasza fpeter07 (#65552) üzenetére


Solad
őstag

Ez a srác eléggé megaresponder, ő a tízmillióból egy kategória. 65 perc alatt ment tavaly berlinmaratont ahol még macskakő is van :)

De relatíve sokan vannak akik képesek 35-40-es átlagot tartani 1-2 óráig :)

Ha pedig a mennyiségre gondolsz.. Nos ő egy igazi freak :D
Imserek egy másik srácot is (combi), aki kb megcáfolja amit edzéselméletből tanultam. Egyik nap világcsúcsot megy 500-on, másnap meg megnyeri a 20K kieséses versenyt. Nem normálisak ezek

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65555) maximilian4 válasza Solad (#65554) üzenetére


maximilian4
addikt

Van láb. :D
Egyébként jó sport ez a korizás nagyon, csak nekem a bokám miatt sajnos esélytelen, ahogy a futás is. Egyedül a bicaj maradt.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#65556) Solad válasza maximilian4 (#65555) üzenetére


Solad
őstag

MI a gond a bokaddal? Sok esetben a kori javitja a labgondokat

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65557) dokee78 válasza maximilian4 (#65553) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#65558) maximilian4 válasza Solad (#65556) üzenetére


maximilian4
addikt

Baleset. Át lett szúrva, egy szalag sem maradt. Megy a nagyvilágba össze-vissza ha nagyobb terhelés éri.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#65559) Runner_fxr válasza maximilian4 (#65558) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Akkor azt műteni kéne. Erre más gyógymód szerintem nincs.

(#65560) HookR válasza Hasaggymeg (#65542) üzenetére


HookR
addikt

Ha ez segít, én egy ilyet használok taposós pedálhoz kerékpározásra és utcai cipőnek egyaránt, nagy megelégedéssel. Egy 50%-os kiárusítás keretében vettem, immár 3 éve.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#65561) Gabor.Sz


Gabor.Sz
csendes tag

Sziasztok Urak!

ismételten a segítségetekre lenne szükségem. Asszonynak van egy régi Csepel Sirály bringája. Kép

A bringán a lánctányér meg van görbülve, emiatt ledobja a láncot, illetve a bal oldali hajtókar is lötyög elég rendesen. Amiket találtam a neten lánctányérokat, oda mindegyikhez azt írják, hogy egysebességes, vagy agyváltóhoz ajánlják; ellenben ez a bicó öt sebességes. (Pozíciónálatlan Huret váltó van rajta, ha ez számít)
Szerintetek ettől függetlenül mehetne rá a fentebb leírt lánctányér? Konkrétan: ez

szerk: a monoblokk persze cserélve lesz

Válaszotok előre is köszönöm!

Üdv: G

[ Szerkesztve ]

(#65562) Pttypang válasza Gabor.Sz (#65561) üzenetére


Pttypang
veterán

Hajlítsd vissza, nekem nem volt utana gond vele, mikor a nagy tanyerommal elkaptam valamit es elhajlott egy helyen.

Everybody lies.

(#65563) ---Lasali--- válasza Martinitius (#65476) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Autós boltban ami a kezedbe akad, teljesen mindegy, én most bernerest használok, de volt mastercare is, azt szerettem a legjobban, de volt würth ösünk is, annak a spray feje nem tetszett, nem volt erős sugara, nagyon ömlött belőle.

(#65564) Valkűr válasza TayRol (#65537) üzenetére


Valkűr
őstag

A napokban vettem cipőt tőlük. Nagyon rendben volt minden.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65565) Gabor.Sz válasza Pttypang (#65562) üzenetére


Gabor.Sz
csendes tag

Az a baj, hogy már elég sok ütést kapott az előző tulajnál a bicaj (Helytelen tárolás miatt, nem is volt használva.) A hajtókar is lötyög rendesen, mondjuk leesni talán nem fog. Ezért lenne szükséges a csere.
Vagy amit fentebb linkeltem felejtős? A láncvédő meg azért lenne célszerű, mert nem mindegy, hogy a gatyaszár olajos lesz e vagy sem...

(#65566) Valkűr


Valkűr
őstag

Kérlek segítsetek. Kész lett a kerekem, de valami nem stimmel. Ilyennel még nem talalkoztam. A belső gumit kivettem a regi kerékből és a szelep nem megy be a helyére ugyanis az új kerekemen az a hely ahova a szelep menne sokkal vékonyabb. Mi lehet a baj? Egy sima autoszelepes belső. Létezik hogy ehhez a felnihez ez a belső nem használható? De akkor milyen szelep megy ehhez?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65567) Because válasza Valkűr (#65566) üzenetére


Because
őstag

presta szelepes lesz

(#65568) Valkűr válasza Because (#65567) üzenetére


Valkűr
őstag

Létezik még ilyen hogy nem jó bele a sima tűszelepes belső? Hát az fasza lesz akkor. Mi a francokkal kell a prestat felfújni? 😤

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65569) Because válasza Valkűr (#65568) üzenetére


Because
őstag

ez csak a felni előnyére válik, kisebb átmérőjű a lyuk így kevésbé gyengíti azt

(#65570) ivana válasza Valkűr (#65568) üzenetére


ivana
Ármester

Van átalakító akkor tudod fújni autó kompresszorral is. A presta előnyösebb, 6 bar fölött egyenesen kötelező, 28mm-es gumival elég durva problémáim voltak (négy belső kuka 2 héten belül mind szelephiba, nem egy márka) autó szelepekkel, nem bírta a terhelést.

(#65565) Gabor.Sz: Veszel egy használt négyszöges outi hajtást, meg egy monot, az egyik tányért leveszed és helyette felraksz egy rockringet. Sajnos ezek a késői csepelek nem a minőségükről híresek és akkor még finom voltam, egy csepel apolló majd nem teszkó szint, miközben egy 10-15 évvel korábbi túra teljesen tisztességes darab. Egysebi tányér nem jó mert nem egysebi a bringa. A rockring nem is feltétlen kell, egy sima road double kisebb tányérjára megy a lánc a nagy meg a rockring.

(#65571) Hasaggymeg válasza HookR (#65560) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem meleg nyáron?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65572) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

cool bringa

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#65573) Gabor.Sz válasza ivana (#65570) üzenetére


Gabor.Sz
csendes tag

Értem, köszönöm a segítséged! Viszont egy kérdés ehhez kapcsolódóan: ha mondjuk kisebb fogszámmal rendelkezik az új tányér (a jelenlegin 46 fog van), akkor az a lánc módosításával is jár? (Pl: szemet kiszedni belőle? Az utóbbi megoldásod tetszett, hogy két lánctányéros, és a rock ring helyett a nagy lánckerék.)
Bocs, hogy ennyit értetlenkedek, de ugye mérlegelni kell, hogy érdemes e egyáltalán erre a Sirályra hirtelenjében ennyit költeni, vagy ráér apránként is.)

(#65574) ivana válasza Gabor.Sz (#65573) üzenetére


ivana
Ármester

Kicsit kevesebb fog nem baj, egy 46-os dög nagy úgyis. Lehet kell kiszedni szemet de inkább kivágnám kukába a láncot akkor már. Ne újat vegyél, a bringa nem ér annyit mint egy új hajtás. Exage van 4000 környékén.

(#65575) HookR válasza Hasaggymeg (#65571) üzenetére


HookR
addikt

Nem, elég jól átszellőzik a menetszélben. Télen (0 fok körül) épp ezért még 3 zoknival is határeset. :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#65576) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Ma egy ilyent megyek felpróbálni.Ismeri valaki? Shimano SH-MT34

(#65575) HookR ...télen nyomom bakancsban,tavasz-nyár és őszre kellene. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65577) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Országúti első váltót még nem állítottam be, ezzel kapcsolatban lenne kérdés.

Tiagra 4500 váltókarok + váltó (dupla tányér)

Felfele hármat kattan a váltókar, lefele kettőt. Azt értem ez mire van, hogy még a legextrémebb (és leghülyébb) fokozatban se érjen bele a lánc az első váltóba, viszont nem tudom pontosan hogy kéne beállítani.

Mikor kistányérról nagyra váltok, hanyadik kattanásra kéne felváltania nagytányérra?

[ Szerkesztve ]

(#65578) Cathfaern válasza HollyBoni (#65577) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kattanásnak az a lényege, hogy több fokozatot is tudj váltani egyszerre. Szóval minden kattanásra váltania kellene egy fokozatot.

(#65579) HollyBoni válasza Cathfaern (#65578) üzenetére


HollyBoni
veterán

Dupla nem tripla.

Ha meg minden kattanásra egy fokozatot váltana akkor 4-nek kéne lennie elől. :))

[ Szerkesztve ]

(#65580) skroy


skroy
senior tag

Üdv tekergők!

Lehet, hogy hülye kérdés, de hátha;
1"-os menetes nyakú villát be lehet valahogyan varázsolni 1 1/8-as homlokcsőbe? Valamilyen átalakítóval, egyéb okossággal. :)

(#65581) rétisün válasza HollyBoni (#65579) üzenetére


rétisün
veterán

van egy 'köztes' állás, amikor a váltó csak egy picit mozdul, annyit nem, hogy áttegye a másik lánctányérra, csak hogy (ahogy írtad is) ne érjen bele esetleg a láncba a váltó.

már ha az első váltóról van szó.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#65582) ivana válasza HollyBoni (#65577) üzenetére


ivana
Ármester

A középső csak trim, azzal csak odébb rakod az első váltót, hogy ne érjen hozzá a lánc ha keresztbe van. Campán jobb, ott a régieken 12, az újakon 6 click van :)

skroy: Minek amikor 10k-ért már karbon is van lassan 1 1/8-ban, meg abba van a rendes teló ha mtb (na jó az lehet tapared)?

[ Szerkesztve ]

(#65583) HollyBoni válasza rétisün (#65581) üzenetére


HollyBoni
veterán

Itt két köztes állás van, és lefele és két klikk van egy helyett. Az a baj hogy totál el van állítva, mikor hozzám került a köztes állások nem is nagyon léteztek.

Nem tudom ez függ e a beállítástól de úgy látom így mozog:

Kis tányéron van a lánc, egyet kattintok a váltón felfele, egy picit mozdul, másodikra nagyobbat, harmadikra megint kisebbet.

Két köztes állásnak kéne lennie mindkét tányéron? Tehát úgy kéne működnie hogy kis tányéron van a lánc, egyet kattintok akkor csak egy picit állít, második kattintásra felvált nagytányérra, és harmadik kattintásnál egy picit megint kifele megy nagytányéron?

(#65582) ivana: Az hogy mi a jobb nála hagyjuk, majdnem 10 éves egyik legalapabb országúti szettről van szó, na meg nem is enyém a bringa. :))

[ Szerkesztve ]

(#65584) belaazallat válasza HollyBoni (#65577) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali! váltó kar, vagy fékváltókar?

Fékváltókarnál van egy olyan állítási lehetőség, hogy pár mm-t lehet odébb állítani, hogy szélső pozícióban ne érjen a váltó a láncba. Szerintem erről van szól.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#65585) ivana válasza HollyBoni (#65583) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem nem csak 3. kattra kellene felugornia, mert amikor felváltasz már úgyis odébb van a lánc meg, amúgy is túl kell váltani kicsit aztán vissza ugrik.

(#65586) HollyBoni válasza ivana (#65585) üzenetére


HollyBoni
veterán

Most beállítottam úgy hogy első kattanás picit arrébb teszi a váltót, másodikra felvált, harmadiknál meg picit még kifele tolja nagytányéron a váltót.

Így még a leghülyébb áttételekben is működik.

Viszont mikor lefele nagyról kicsire váltok egy jó nagyot csattan a váltó és egyből levált, a köztes fokozatba csak hihetetlen óvatosan lehet betenni... :W :D Nem kínlódtam még ennyit első váltóval az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#65587) sz20


sz20
csendes tag

Sziasztok!

Egy jól bevált (több mint 11000km futott és még bírja) Continental EcoContact Plus gumi köpenyt akartam lecserélni egy ugyanilyenre, de nem egészen olyat kaptam mint a régi. Ugyanis Plus-os védelem helyett Safety System van benne.
Kérdésem az lenne, hogy van e valamilyen minőségbeli különbség a két védelem között?

[ Szerkesztve ]

(#65588) balintka


balintka
addikt

Ma ez a gyönyörűség érkezett (persze szettben). :C :R

[ Szerkesztve ]

(#65589) skroy válasza ivana (#65582) üzenetére


skroy
senior tag

Igazából a vázat szeretném cserélni méret probléma miatt. Ez egy régi gagyi mtb, egy alap suntour telóval. Már tervben van egy Merida Cross trekking, viszont amíg összejön rá a pénz, addig ezt a mostanit szeretném hajtani kényelmesen, minél kevesebb ráköltéssel. Egy ilyen vázra költöznék át a mostaniról, amit kicsinek érzek. A Merida megvásárlása után pedig megmaradna boltbarohangálósnak. :)

(#65590) ivana válasza skroy (#65589) üzenetére


ivana
Ármester

Amennyiért ezt a vázat megkapod kapsz egy használtan egész crmo vintage montit, jó szettel, könnyű vázzal, jó hajtással stb. A suntour teló megtartása és beszerelése ebbe a vázba elég hülye ötlet akkor már inkább egy alap crmo villa.

(#65591) geza844


geza844
aktív tag

Van valakinek tapasztalata autó hátsó ajtajára szerelhető kerékpárszállítókkal? Milyet érdemes venni? Mert nézem én őket, de nehezen tudom elképzelni, hogy pontosan hogyan és mitől fogják ezek stabilan rögzíteni pl. az első kereket?

[ Szerkesztve ]

(#65592) skroy válasza ivana (#65590) üzenetére


skroy
senior tag

A mostani bringán mindent lecseréltem már, minden alkatrészt, hajtás, kormány, csapágyak, monoblokk, kerék, teló stb. Igaz, minden alja kategória,de minden újnak számít, mindenről tudom, hogy milyen állapotban van, mennyire volt karban tartva. Tudom, hogy anyagilag jobban járnék egy komplett használttal, de azt nem ismerném ennyire. Csak a váz a régi, ezért szeretnék mindent átköltöztetni új, nagyobb vázra, már ha lehetséges. :)

(#65593) Normi™


Normi™
őstag

Ezekkel a bringákkal nem vállaltam volna be,gratulálok nekik.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#65594) fpeter07 válasza geza844 (#65591) üzenetére


fpeter07
veterán

Mi gumipókkal szoktuk rögzíteni a bringákat rajta.

(#65595) razzorr válasza Normi™ (#65593) üzenetére


razzorr
őstag

Inkább az Alpokot fixivel?!:) Mint ahogyan a Nagymester Seabase.

(#65596) geza844 válasza fpeter07 (#65594) üzenetére


geza844
aktív tag

Vagyis nagyjából mindegy milyen, csak ne essen le róla a bringa, gabajozzak rá pár gumipókot aztán had szóljon? Mert már láttam 5e Ft körül is használtan, és nem lenne baj, ha egy kis gumipóktuning után simán stabil lenne egy ilyen olcsó darab is :)

(#65597) dokee78 válasza dokee78 (#65444) üzenetére


dokee78
félisten

Megcsináltam életem első nagyjából szakszerű lánc olajozását,igaz még WD-40-el.

Emlékszem vagy 15 éve kb,még 0 infóval szépen bekentem gépzsírral jó vastagon.
Aztán szépen összeszedte az összes füvet ,koszt amit csavarhúzóval alig tudtam leszedni. :DDD

(#65598) HollyBoni válasza dokee78 (#65597) üzenetére


HollyBoni
veterán

Úgy érted megcsináltad életed első láncmosását WD40-el? :))

[ Szerkesztve ]

(#65599) Normi™ válasza razzorr (#65595) üzenetére


Normi™
őstag

Majd fél év rehab. térdműtét miatt,nem hangzik túl jól. :)

HollyBoni : Gondolom itteni javaslatra vett egy direkt lánckenésre tervezett wd40-et.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#65600) dokee78 válasza HollyBoni (#65598) üzenetére


dokee78
félisten

Hopp lánc mosás.
Még be kell olajozni is?
Mert a nyikorgás megszűnt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.