Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65451) spanyoll válasza dokee78 (#65434) üzenetére


spanyoll
addikt

Jól néz ki, arra amire kell tökéletes lehet. Köszi szépen! :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65452) Hasaggymeg válasza ivana (#65447) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem sem arra a terhelésre való.Remélem nem ütötted meg magad.

(#65449) varsam...a lánc/jó lakattal+U lakat kombónál ma talán nincs is biztonságosabb.2 féle szerszám kell a kettő levágásához.

(#65444) dokee78...egy szavazat a másodikra.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65453) Konflikt


Konflikt
addikt

ujabb pedal kerdesem lenne :)
elso orszagutim vettem par napja, pedal nelkul. SPD-t meg soha nem hasznaltam, de ha mar veszek pedalt, elobb utobb ugyis atallnek ra. igy a kovetkezo kombora gondoltam:
amig szokom az uj orszaguti geometriat, addig hasznalnam muanyag taposo kiegeszitovel (SM-PD22) a PD-M520-as pedalt. kesobb pedig elhagynam a kiegeszitot.
jonak mondhato elso SPD pedalnak ez a konstrukcio? jo ez az M520? vagy mit lenne erdemes elsonek?
koszi sracok

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#65454) Solad válasza Konflikt (#65453) üzenetére


Solad
őstag

Ha nem akarod sima taposokent utcai cipovel hasznalni, akkor teljesseggel felesleges ra az a lof@sz.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65455) Konflikt válasza Solad (#65454) üzenetére


Konflikt
addikt

eleinte szeretnem. (cipom sincs, ill. elobb mennek egy darabig spd nelkul) egyebkent ez a szett elsore jonak mondhato? pozitivak a velemenyek rola testbike-on

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#65456) flash- válasza Hasaggymeg (#65438) üzenetére


flash-
veterán

köszi az infókat, próbálkozom

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#65457) dokee78 válasza Hasaggymeg (#65452) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#65458) HollyBoni


HollyBoni
veterán

(Nagyobb méret)

Szerintetek túl rövidre van vágva ez a bowdenház? Nem tudom pontosan mi a helyes, de én mindig hosszabbra hagyom, és úgy érzem nagyon feszül.

[ Szerkesztve ]

(#65459) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Ilyet használ valaki?
(L:/dl/upc/2016-05/23/267219_nwxzxxzftn3kxttp_bike-tool_jpg.jpg)(/L)

Gondolkozok rajta, hogy rendelek egyet.

Vagy érdemesebb magammal vinni rendes szerszámokat?

[ Szerkesztve ]

(#65460) Novics válasza HollyBoni (#65458) üzenetére


Novics
senior tag

Szakik!

Tegnap meghajtottam az új gépet, és azt vettem észre, hogy az első kerék tengelyéből kijött egy csomó trutyi - gépzsír. [(FIGYELEM! Félrefókuszált kép. :W )]A viselkedésében nem vettem észre változást, tehát ugyanolyan szépen, könnyen forog. Feltételezem, hogy mivel most kapott terhelést igazán, most került minden a helyére benne, és a fölös trutyit kinyomta. Egy felújított Campa Record agyról van szó. A hátsónál nem vettem észre hasonlót.

Másik kérdés, hogy az az első villa gyengeségéből adódik, hogy ha az első féket használom, akkor "rángatva" lassul a gép. Ezt eddig mindegyik outin éreztem, de azt hittem, hogy csak szar az első kerék, minimális nyolcas van benne, de itt vékonyabb is a villa, és jobban is rángat, szóval gyanítom, hogy az lehet az oka.

Huppsz, ez nem válasz akart lenni. :B

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#65461) ivana válasza Novics (#65460) üzenetére


ivana
Ármester

Túl sok zsírt raktál bele szerintem akkor köpködi így ki. A lötyögés az kormány csapágy szokott lenni...

(#65462) HollyBoni válasza Novics (#65460) üzenetére


HollyBoni
veterán

Bármilyen csapágyról van szó, ha túl sok zsírt raksz bele az első használatnál kiköpi a felesleget. Semmi gond, töröld le és minden oké lesz. Lehet 1-2 alkalommal megcsinálja megint, mindig töröld le mert a zsír vonzza a retket.

Második kérdésnél nem tudom mi a baj, de 100% hogy nem normális.

[ Szerkesztve ]

(#65463) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ki milyen kesztyűt használ? Én első körben ezt néztem ki:

Muddyfox Bike Mitts

Mo-i boltban is kb ennyibe kerül. (2,5k rémlik talán)
A drágább példányok annyival jobbak is amúgy? [link]

Más:

Ki milyen kerékpáros rövidnadrágot használ? Én első körben ezt néztem ki:

Muddyfox Padded Cycling Shorts Men

Mo-i boltban 8k 2 db

Azért nézem ezeket, mert van közel hozzánk egy SportsDirect bolt :)
De ha van más ajánlott bolt/márka akkor szívesen veszem :K

Előre is köszi a segítséget! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#65464) flash-


flash-
veterán

van különbség a kettő abus mini 40 lakat között között valami az áron kívül?

furcsállom kicsit hogy a deca ilyen olcsón adja...
(meg is vettem)

Link1

Link2

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#65465) Hasaggymeg válasza HollyBoni (#65458) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Illik egy kicsit hosszabbra vágni,de ami még ennél is fontosabb a bowden vég,melyet sürgiben tegyél fel nehogy kibomoljon. :K

(#65463) bugizozi...a Decatlonban és a Hervisben érdmes még szétnézni olcsóbb betétes nadrágokért.

(#65464) flash-...én nem látok különbséget.A Deca szokott olcsón árusítani Abus,Sigma vagy éppen Selle Italia cuccokat.

(#65459) geza844...nem műhelyszerszám,de az útra tökéletes.Cipelni nem kell többet ezeknél.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65466) Solad válasza bugizozi (#65463) üzenetére


Solad
őstag

Az a baj, hogy ezek mind szar szivacsos betétek, kb olyan mintha ott sem lenne :(

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65467) Novics válasza ivana (#65461) üzenetére


Novics
senior tag

& HollyBoni :R Én is erre gondoltam, de inkább megkérdeztem, kellett a megerősítés.

Amúgy a kormány szépen jár, csak fékezésnél produkálja ezt a rángatást. Úgyis utána kell ennek-annak, akkor viszem szerelőhöz azt hiszem.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#65468) ivana válasza Hasaggymeg (#65452) üzenetére


ivana
Ármester

Nem volt vészes annyira azért, mondjuk egy-két kék zöld foltot sikerült gyártani. Talán nem is az agyváltó volt a legnagyobb probléma, hanem a taposó, ha spd-vel vagyok akkor nem csúszik le a lábam, lehet az agyváltó marad, csak kos helyett lesz tanyabike kormány rajta. :) Kisebb terhelés, nem lehet úgy kiállni stb.

(#65469) bugizozi válasza Solad (#65466) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Azok jobbak, amikben gél van? pl: [link] vagy [link]

:R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#65470) flash- válasza Solad (#65466) üzenetére


flash-
veterán

milyen a jó betétes nadrág?
(nem vagyok otthon a témában)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#65471) Solad válasza bugizozi (#65469) üzenetére


Solad
őstag

Bocsi, nem voltam egyertelmu, nadragrol beszeltem :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65472) Freddy76


Freddy76
addikt

Sziasztok,

Kissé eltérve az eddigi témáktól: tud valaki ajánlani csomagtartóra erősíthető laptoptáskát? Elkezdtem biciklivel járni dolgozni, minden szép, leszámítva azt, hogy mire beérek az irodába, a hátizsák alatt leizzad a hátam. Csomagtartóm sincs, így azt is kell vennem...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65473) bugizozi válasza Solad (#65471) üzenetére


bugizozi
őstag

És nadrágból mik azok amik jobbak, mint amit linkeltem? :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#65474) deicide


deicide
veterán

A fogaskoszorú leszedő szerszámot vajon milyen néven találom rosebikes-on? 11 sebességes Shimanohoz kellene, de gondolom valamennyire szabványos.
Mert új kerékszett lesz és ha nem muszáj, nem veszek arra is egy Dura-Ace sort 50-ért. :)

szerk: közben találtam, ehhez már csak egy villáskulcs (otrombább megoldásként svédfogó) kell?

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#65475) deicide válasza deicide (#65474) üzenetére


deicide
veterán

Kifutottam az időből. Vagy ezt mindenképpen nyomatékkulccsal kell meghúzni?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#65476) Martinitius válasza ---Lasali--- (#65430) üzenetére


Martinitius
tag

Ha rám szakad ennyi szabadidő, nekiesek! Köszönöm a tippet! :)) :R
Féktisztítóm viszont nincs itthon, abból milyet érdemes venni?

(#65474) deicide Én amennyire tudom, még egy ilyenis kell hozzá, hogy ne forogjon a fogassor. De javítsatok ki, ha tévedek!

[ Szerkesztve ]

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#65477) glacious válasza deicide (#65474) üzenetére


glacious
addikt

Láncos kulcs azért jó ha van.

(#65478) ivana válasza glacious (#65477) üzenetére


ivana
Ármester

Egy sikattyúval és egy darab lánccal meg lehet oldani. Mondjuk most egy ilyen beszerzésén gondolkodok [link]

(#65479) Jester01


Jester01
veterán

SRAM Grip Shift SRT300i-71 3x7 kellene nekem, tud valaki? Használt is jó.
Vagy mire lehet lecserélni?

Jester

(#65480) Mike Farrel


Mike Farrel
tag

Sziasztok!

Bringa vásárlás előtt állok. A problémám csak az, hogy nem tudom milyet vegyek, vagy milyet rakassak össze. A keretem olyan 80-100K lenne az egész projektre. Amire használnám, az néha aszfaltozott kerékpár út, de legtöbbet Duna parton vagy erdőben használnám, ott is előre gyalogosan vagy autóval kigyúrt ösvényeken. Néha lenne 1-2 ugrás is a terepviszonyokból adódóan. A magasságom 189 centi és 125 kiló, úgyhogy valami masszív, erős alkatrészekből álló kerékpár kéne.

Az első alternatíva az lenne, hogy a régi bringából megmarad a váz ami egy Schwinn Csepel Magnum váz, és erre építtetnék valamit. Ezzel az a gondom, hogy mikor ez meg lett véve, akkor még serdülő korban voltam, így kb 20-25 kilóval könnyebb voltam még és a magasságom is kisebb volt. Ezért lehet erre a vázra való építkezés nem a legoptimálisabb.

A második elképzelésem az, hogy vennék egy használt bicajt magamnak. A kiszemeltek között két márka van, az egyik az UMF Hardy szériából valamelyik, vagy egy Kona Shred.
Ezt néztem első körben magamnak hátha megfelelne, de hallottam, hogy a hegesztéseknél hajlamos eltörni, plusz a kerékagyak se a legjobbak, de gondoltam a maradék pénzből azokat egyből lecseréltetném.

Kíváncsi lennék másoknak mi a véleménye erről, és mit tennének a helyemben a pénzmag, a használat körülményei és a testi adottságok ismeretében. :)

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#65481) Tomi_Sci válasza deicide (#65475) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Én Icetoolz-t használok, teljesen elégedett vagyok vele, ez működik krovával is (azaz dugókulcs hajtószárral :D) ami segít, hogy ne ugorjon ki belőle. Villáskulccsal az a baj, hogy nem tudod "befele" tolni, azaz ha kiugrik, lenyalod a szerszámot. Bár ParkToolnak van vezetőszáras leszedője is. Bár én csak gyárilag fűzőtt kerékszetteknél találkoztam embertelen szoros záróanyával, én magamnak nem szorítom rá nagyon, mert minek. Láncostorra is szükséged lesz, levételnél ezzel lehet ellentartani. Én egy réz ablakvasalatból és egy régi láncból csináltam, kb. 5 perc, de mondjuk 7 euroért nem érdemes szórakozni ezzel.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#65482) HollyBoni válasza deicide (#65475) üzenetére


HollyBoni
veterán

Svédfogó nem rossz, de egyszerre kell beszorítani a kis adaptert, meg lazítani a kazettát. Én inkább valamilyen állítható kulcsot használnék, nálam a "franciakulcs" bejött.
Persze nyomatékkulcs jó ha van, de én meghúztam már pár kazettát nélküle, és eddig semmi gond nem volt.

Leszedéshez kell a láncos szerszám is!

[ Szerkesztve ]

(#65483) Napfénysüti

Tudnátok ajánlani csapotthátú (Suzuki Swift 5 ajtós) autóra szerelhető kerékpárszállítót amihez nem kell vonóhorog és legalább 2 bringát lehet vele vinni?

Més que un club!

(#65484) balintka válasza Konflikt (#65455) üzenetére


balintka
addikt

Igen, teljesen jó, nekem is az van mindkét bringán, teszi a dolgát.

(#65485) ivana válasza Napfénysüti (#65483) üzenetére


ivana
Ármester

Tető csomagtartós megoldás? Mi a zafirán 5-öt szoktunk vinna tetőn, de régebben a fiat albeával is felfért 5.

(#65486) balintka válasza bugizozi (#65473) üzenetére


balintka
addikt

Nekem Kellys rövid kantáros van. Előtte évekig decathlon-os Btwin-t használtam. Ég és föld a különbség, annyival jobb a Kellys. Mindamellett rövidebb utakra még elhasználom a Btwin-eket, de már venni nem fogok.

(#65487) deicide válasza Martinitius (#65476) üzenetére


deicide
veterán

Thx, közben próbáltam kikupálni magam és rendeltem is egy leszedőt és egy láncosat. :R

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#65488) Napfénysüti válasza ivana (#65485) üzenetére

Azt annyira nem preferálnám, jobb lenne hátul szállítani.

Més que un club!

(#65489) deicide válasza HollyBoni (#65482) üzenetére


deicide
veterán

Ezt és ezt néztem, ezek együtt elegendőek, ha mindent jól értek. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#65490) Napfénysüti válasza deicide (#65489) üzenetére

Pont ilyen láncostorom van. Amúgy igen, ez a két szerszám elég lesz a Shimano kazettához. :K

Ja és utólag is gratulálok a vasárnapi 55km-es versenyhez! :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#65491) Eagle16 válasza flash- (#65464) üzenetére


Eagle16
addikt

Ennyiért tényleg nagyon megéri, én ~10k-ért vettem egy vékonyabb Abus-t, szóval az a mini nagyon jó.

Közben a Bike24-ről megrendeltem a fékkart, remélem jó lesz, egy próbát tudok tartani ha megjön, a bowdenezés és a váltók jövőhónapra maradnak. Addig ki kell húzni valahogy, az egyik ujjam még mindig zsibbad a mai menet után :))

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#65492) deicide válasza Napfénysüti (#65490) üzenetére


deicide
veterán

Thx. Jó volt, talán az volt a kulcs, hogy felmentem Nadapra az elejével és Lovasberénynél az 55-ösöket 2 motoros rendőr várta, velem elindult az egyik, a másik pedig megvárta a következő bolyt. Csak mire azok megérkeztek, addigra eltűntem a kanyarban és a másik motoros miatt azt hitték, hogy ők az elsők. :DDD
Így lett végül 3 perc az előnyöm, igaz beleraktam majdnem végig 350W felett, 40-es lett az átlag 52km-en úgy, hogy ebből 20-at egyedül mentem, szembeszélben. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#65493) deicide válasza Napfénysüti (#65490) üzenetére


deicide
veterán

Ez pedig a kerék, csak simán beteszem a másik helyére és kész? Azaz a fékpofa pont ugyanoda ér, hiába 52mm a profilja?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#65494) Hasaggymeg válasza deicide (#65475) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem feltétlenül kell nyomatékkulcs,de svéd fogóval se menj közel a bringához! Szerintem nincs egyetlen olyan alkatrész egy kerékpáron melyet azzal meg volna szabad fogni! :DDD Épületgépész vagyok,nekem elhiheted. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#65495) deicide válasza Hasaggymeg (#65494) üzenetére


deicide
veterán

Ez csak ilyen ötlet volt, de hamar elvetettem. Csak nem nagyon otthon szerszámkészletem, de a linkelt 2 szerszámmal megoldódik a leszedés/felrakás. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#65496) Napfénysüti válasza deicide (#65493) üzenetére

Igen, 11 sebességes a rotorja a régi kerekednek meg az újnak is így simán be kell csak tenni a helyére.

Més que un club!

(#65497) Pttypang válasza dokee78 (#65444) üzenetére


Pttypang
veterán

Decathlonban van egy ezres kornyeken lancolaj, tok jo, azt hasznalom, erre a kerekparra felesleges dragabbat :D

(#65494) Hasaggymeg
Mielott megtalaltam a megfelelo krovafejet, elotte patentfogo & kalapacs volt a szabadonfuto leszedesi modja ;]
[Persze inkabb apro utogetessel, de nah, azert kell neki altalaban nemi noszogatas]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65498) truefx válasza Napfénysüti (#65488) üzenetére


truefx
aktív tag

Azzal a fajta hatso hordozoval csak osszevered a fenyezest a bicajokon, mert egymasra kell oket pakolni... Nekem most pont van egy Thule Freeride 532 tetore valo hordozo amugy, barati aron ;]

(#65499) balintka válasza Napfénysüti (#65488) üzenetére


balintka
addikt

Ha meggondolod, van eladó tetőcsomagtartóm Swift 2-höz olcsón.

(#65500) Konflikt válasza balintka (#65484) üzenetére


Konflikt
addikt

kiraly, koszi, mar be is rendeltem :D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.