Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Egy hét múlva jelennek meg az AMD videókártyák, pontosan 2022.12.13-án..
Kérnék szépen mindenkit,hogy lehetőleg a témával kapcsolatos hozzászólások íródjanak és kerüljük az off-t és flame-t...Köszönöm szépen ! :R
..............................................
.....
Az AIB (custom) gyártók vga-i későbbre várható!
További információk,leak/rumor itt található !

(#2) Ubi82 válasza ScomComputer (#1) üzenetére


Ubi82
őstag

Várjuk a kicsikéket, teszteket, új tulajokat és köszönjük az újranyitást :R

(#3) tibcsi0407 válasza ScomComputer (#1) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Remélem az NV-t árcsökkentésre kényszerírik, bár inkább attól tartok, hogy picivel alá lövik majd a valós piaci árát a 4080-nak..

https://utdetailing.hu/

(#4) ScomComputer


ScomComputer
veterán

RX 6950XT vs. 7900XT & 7900XTX.....

(#5) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nah vegre van mar (megint) topikja a 7xxx szerianak, mar azon voltam en nyitom meg ha mas nem akarja ;] :D

...

(#6) steewcv65


steewcv65
őstag

Helloooo,
Csatlakozom a brigadhoz. :R

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#7) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ajaj,lehet nyögvenyelős lesz az indulás... [link]
"Some of my sources in Hong Kong and Taiwan are still reporting driver and BIOS problems and delays in delivery." :U

(#8) Ubi82 válasza ScomComputer (#7) üzenetére


Ubi82
őstag

Karifa alá nem lesz mit tenni, szuper hírek :DDD

(#9) steewcv65 válasza Ubi82 (#8) üzenetére


steewcv65
őstag

En ebben nem is remenykedtem, egyszer az ara miatt, mert szerintem a realitastol nagyon tavol fog esni.Na meg az lerhetosege se lesz tul jo,ami .egint megnyimja az arakat :Y

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#10) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Hupszu, rossz helyre ment :B

[ Szerkesztve ]

...

(#11) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#12) palfitom válasza ScomComputer (#11) üzenetére


palfitom
félisten

Nem csúnyák.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#13) Ubi82 válasza ScomComputer (#11) üzenetére


Ubi82
őstag

És ott a 3x8pin:C

(#14) steewcv65


steewcv65
őstag

https://youtu.be/9iEDpXyFLFU

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15) Shkiz0 válasza ScomComputer (#11) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Uhh a vizes szimpi :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#16) flexxx2 válasza ScomComputer (#11) üzenetére


flexxx2
őstag

Ez az XFX ott van, élőben várom, mert ez csak render kép. Már megint több lesz a szép VGA AMDnél mint Nvidiánál.

(#17) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ö,hát nem tudom,hogy lesz így nekem meg a 3gígaherc? :DDD
FÉNY DERÜLT KÉT ASUS TUF GAMING SOROZATÚ RADEON RX 7900-AS VIDEOKÁRTYA ÓRAJELEIRE.....

(#18) tibcsi0407 válasza ScomComputer (#17) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Majd a 7950XT-n 1 millióért.

https://utdetailing.hu/

(#19) BeZol válasza ScomComputer (#17) üzenetére


BeZol
őstag

A 6900 XT gyári boostja (ref kártya) 2250MHz.
Tudtál olyan terhelést ráküldeni, hogy 2180MHz-et tartotta csak (mert a ref kártya hűtése ennyit bírt), viszont kis ügyeskedéssel játékokban sokan stabilan 2400-2650MHz-es sávban tudtak vele játszani.
A legjobb példányok 2700+MHz-et is tudtak.

A későbbi XTX chipes kártyáknál (2435-2495MHz-es gyári boost clock) pedig pl. nálam is volt amivel stabilan tudtam 2800+MHz-en játszani, csak 2900+MHz-nél kezdett instabillá válni.

Az új ref 7900 XTX boost clockja 2500MHz lesz.

1 hét múlva kiderül a valóság, de alapvetően 2esélyes a történet:

A: vagy megint ráhagynak egy rakat tartalékot és simán lehet majd stabil +15% környékét OC-zni ( ami 2900MHz környéke)

B: vagy tanulva abból h mennyi tartalékot hagytak a 6xxx szériában, most jobban kimaxolják a dolgokat és nem lesz akkora tér a tuningra

Azért itt páran titkon azt várjuk, hogy a 3x8pin miatt (custom kártyák) 450+ Wattra lehessen OC-zni ezeket, ott pedig párban kéne legyen teljesítményben a 4090-nel 2/3 áron. :K :U

(#20) flexxx2 válasza BeZol (#19) üzenetére


flexxx2
őstag

Lehet a B verzió, lehet a chiplet design miatt ennyi.
Olvastam, hogy a driver még nagyon béna, mert nem hozza a grafikonokon a számokat. Várnék 1 hónapot mire ez kiderül, mondjuk addig nem is lesz sok belőle a polcokon.

[ Szerkesztve ]

(#22) ScomComputer


ScomComputer
veterán

MOST...Zolkorn 7900XT(X) live : [link]

(#23) Ubi82 válasza ScomComputer (#22) üzenetére


Ubi82
őstag

Bazz, emberünknek foga sincsen, de ott figyel a refi és csatornát is üzemeltet :DDD

(#24) ScomComputer válasza flexxx2 (#16) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ott van neked az XFX a selypítős csákónál.... :D
Forrás

(#25) eszakas válasza ScomComputer (#24) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát ezek szép kártyák. Kiváncsi leszek az árakra itthon :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#26) flexxx2 válasza ScomComputer (#24) üzenetére


flexxx2
őstag

Jó látom, szép darab lenne, de jó lenne. :)
Zolkorn: Komoly ezt a csókát hallgatni, de nagyon pajkos, játékos kedvű ember ez, pl itt: [link]
De komolyak a vizsgálatok, mondjuk nem értem miért méri a hőmérsékletet az asztalon: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27) pRoject22 válasza flexxx2 (#26) üzenetére


pRoject22
őstag

Csak csekkolta, hogy nem-e covidosak a kártyák :))

¯\_(ツ)_/¯

(#28) flexxx2


flexxx2
őstag

Ez a ref doboz tetszik, és az xtx még ki is emeli a VGA-t kinyitás közben, a sima xt nem, gondolom a +100$ miatt.

(#29) flexxx2 válasza pRoject22 (#27) üzenetére


flexxx2
őstag

azta, erre nem is gondoltam :C :DD

[ Szerkesztve ]

(#30) ScomComputer


ScomComputer
veterán

A tesztek,vélemények December 12.-én jönnek !
.............
#28flexxx2: szép,igényes...kell ! :K

(#31) ScomComputer


ScomComputer
veterán

"Aszongyák" RTX4090 hűtéssel jön a Nitro..talán igaz is ! :DDD
További info !

(#32) ScomComputer


ScomComputer
veterán

RTX 4080 vs RX 7900 XT vs RX 7900 XTX - TESTED 10 GAMES
Döntse el mindenki,hogy valódi e a teszt vagy nem ! :D

(#33) Devid_81 válasza ScomComputer (#32) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egyertelmu, hogy nem.
Mindig jonnek ezek a kamu videok hivatalos kiadas elott. :K

...

(#34) ScomComputer válasza Devid_81 (#33) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jaja egyértelmű,hogy fake, kapja is a kommentekben rendesen...némelyik helyen meg (FB) meg osszák,azt hiszik valódi,sírok mennyire loserek ezek... ;] :DDD
....
#35palfitom...értettem bíróúr... :D
.........
#36flexxx2...jaja.. :K

[ Szerkesztve ]

(#35) palfitom válasza ScomComputer (#32) üzenetére


palfitom
félisten

Tuttti, hogy valóságossss, tisztelt esküTTszék! :DDD

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#36) flexxx2 válasza ScomComputer (#32) üzenetére


flexxx2
őstag

Ki kell várni 12-t, itt azért van vmi, opencl-ben kissé 4080 mögött lesz, vulcanban meg előtte: [link]

(#37) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Jönnek az infók:

Forrás

(#38) Devid_81 válasza ScomComputer (#37) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez eleg sovanyka ha igaz :U

...

(#39) Ubi82 válasza ScomComputer (#37) üzenetére


Ubi82
őstag

Hát ez kaki, csak 4090-re érné meg váltani, persze nem aranyáron :U

(#40) flexxx2 válasza ScomComputer (#37) üzenetére


flexxx2
őstag

ezekben van RT is? amúgy szerintem a driveren sok múlik, első chiplet designos VGA ez

(#41) steewcv65 válasza ScomComputer (#37) üzenetére


steewcv65
őstag

Most, ha ez igaz akkor ez eléggé gyászos. Amúgy oldal ide-oda ,ha igaz se feltétlen lehet még reális ez az eredmény.
Amd vonalon az idővel ahogy haladunk előre egyre gyorsabbak lesznek, amíg a másik oldalon ez nem volt tapasztalható.
Elég megnézni az elmúlt generációt amd/nvidia, az elején jobb volt az nvidia, de aztán változott a dolog.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#42) palfitom válasza steewcv65 (#41) üzenetére


palfitom
félisten

Ez így van, simán benne van a pakliban egy érezhető gyorsulás!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#43) Ubi82 válasza steewcv65 (#41) üzenetére


Ubi82
őstag

Ja, csak amíg nvidia-t berakod és lag/bugmentesen játszol, addig amd-nél szopikázol a driverekkel, bugokkal, köszi nem leszek újra betateszter :DDD

(#44) steewcv65 válasza Ubi82 (#43) üzenetére


steewcv65
őstag

Elhiszem neked, de én sose tapasztaltam ezt(6000 szériám van két éve kb...).
Olyan volt, hogy egyik driverrel kicsit jobban ment egy játék, mint a másikkal.
De az nvidia oldalon is megvannak ezek a problémák, sőt más is.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#45) Ubi82 válasza steewcv65 (#44) üzenetére


Ubi82
őstag

Két évig szívtam amd-vel (6800,6800XT,6900XT,6900XT Ultimate), qrva sok driver probléma volt, hdmi kábel freesync probléma (félig LG sara, érdekes LG Gsync meg pöccre megy), fekete villanó képernyő jutubnál is, bootnál nulla kép, köszi elég volt.
Pár hónap 3090 után is nulla problémám ;]

(#46) palfitom válasza Ubi82 (#45) üzenetére


palfitom
félisten

Kb. homokba dugtad a fejed, és reklámozod a valótlant. :((
Olvass bele Nvidiával (is) foglalkozó topikokba, s láthatod, hogy ott is vannak gondok!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#47) pRoject22 válasza ScomComputer (#37) üzenetére


pRoject22
őstag

Így akkor érthető az árazás is ( ha ez igaz )

¯\_(ツ)_/¯

(#48) Ubi82 válasza palfitom (#46) üzenetére


Ubi82
őstag

Nálam meg nincs, ez van, amd-t két évig tapostam, csak tudom, mind saját tapasztalat, nem fórum meg jutub meg stb...
Ja nem mellesleg a 7000-es startja pont driver/bios problémák miatt tolódik, nincs meg a kívánt freki, pontszám...

[ Szerkesztve ]

(#49) steewcv65 válasza Ubi82 (#45) üzenetére


steewcv65
őstag

Haverom 3080nál problémázott ennyit 1 évig. Elege lett neki is és amdt vett.
Szóval látom mind a két oldalt, nekem 3070 volt még az elején, nekem csak annyi bajom volt vele, ha experience-ben állítottam a színeket, akkor 20-30 fpst is csökkent a teljesítmény.
De nem ezért cseréltem le, azért cseréltem le, mert amikor megvettem gyorsnak számított, majd később kb. fél év elteltével warzone-ban csak kullogott az fps után.Közben meg vele egy árban lévő amd kártyák elverték...

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#50) palfitom válasza Ubi82 (#48) üzenetére


palfitom
félisten

Képzeld, nekem is van sok sok saját tapasztalatom mindkét oldallal, érdekes módon az ellenkezője, mint s tiéd. Ettől még én nem hangoztatom, hogy hibátlan a Radeon…

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.