Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) HollyBoni válasza Because (#27199) üzenetére


HollyBoni
veterán

Pont most gondoltam hogy kipróbálom az alapozó dolgot is hátha jobb. :DDD Akkor mégsem. Vajon milyen cucc kell normális festéshez?

(#27202) tolvaj! válasza HollyBoni (#27201) üzenetére


tolvaj!
őstag

Kalapács lakk ;] az nem jön le :DDD amúgy sima spray 2-3 rétegben és nitrolakk 3-4 rétegben, jobban tűri az ütéseket, talán a karcokat is. Tartós használati eszközöket és a gitárjaimat is így fényezem. Ja és persze a végén polír!

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#27203) Because válasza HollyBoni (#27201) üzenetére


Because
őstag

feladtam a próbálkozást a házi módszerekkel. el kell vinni porfestetni és pont :)

(#27204) HollyBoni válasza tolvaj! (#27202) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kettővel feletted írták hogy csiszolás, zsírtalanítás, 2 réteg alapozó, 4 réteg festék, 2 réteg lakk után simán lepattant. Nekem is hasonló a tapasztalatom festék + lakk kombóval, nem tudom te hogy csinálod. :(

(#27203) Because: Kár hogy nincs semmi jó módszer... Nem is vázat festenék hanem 1-2 kisebb dolgot néha, de még arra is szar.

[ Szerkesztve ]

(#27205) tolvaj! válasza HollyBoni (#27204) üzenetére


tolvaj!
őstag

Lakk és lakk között ég és föld... kb mint teológus és geológus között ;) szobafestő a szakmám, hidd el, ha azt mondom, hogy sima aromás lakkal (benzin bázisú) kensz /fújsz valamit a közelében nem leszel a nitrolakknak. Nemhiába kenték a parkettákat vele majdnem 60 évig! :) karc és kopás álló, de csak normális keretek között.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#27206) HollyBoni válasza tolvaj! (#27205) üzenetére


HollyBoni
veterán

:R

Akkor kipróbálom a dolgot. Ha nitrolakkot használok matt festék matt marad, vagy fényes lesz a felülete? Spray vagy simát érdemes venni?

Persze a legjobb lenne elvinni egy rendes helyre festetni, csak jobb érzés magadnak megcsinálni, még ha nem is olyan jó a minősége. :)) Meg kis alkatrészeket nem nagyon érné meg.

[ Szerkesztve ]

(#27207) yodamester10 válasza sanzi89 (#27196) üzenetére


yodamester10
őstag

Milyen teló,hogy ennyit pepecseltél vele?Nekem autó festő ismerős ha kellene 10 rugóért festené le a bringa vázat megmaradt autó festékkel+lakkal és ebben benne van a homokfúvózás.

(#27208) tolvaj! válasza HollyBoni (#27206) üzenetére


tolvaj!
őstag

A spray jobban terül, de arra figyelj, hogy amit alá raksz festék vagy nitros legyen, vagy hagyj neki időit át csontosodni, különben felmarja a lakk és lesz egy frankó túros masszád. Ja és igen,a matt matt marad, de a lakk fényes lesz, ha olyat veszel. Esetlegesen ki lehet próbálni a csónak lakott, amit én meg is teszek nemsokára. Majd arról beszámolok ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#27209) TripleB válasza Rottweiler89 (#27172) üzenetére


TripleB
senior tag

Azt a tekerőt vedd ki a villából, hajlamos eltűnni.
Én a sag-et, beülést veszem figyelembe, rebá-nál 100mm útnál 20mm, ehhez finomhangolom.

Az úthossz belülről állítható távtartó segítségével ( nálam 80-100-115 mm).

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#27210) HollyBoni válasza tolvaj! (#27208) üzenetére


HollyBoni
veterán

Jöhet nyugodtan, érdekel a festés téma, jó lenne házilag kisebb dolgokat normálisan festeni. Alapozót is mindig használjak? "Csontosodás" mit jelent? :B

[ Szerkesztve ]

(#27211) tolvaj! válasza HollyBoni (#27210) üzenetére


tolvaj!
őstag

Egy rétegben legalább nem árt az alapozó minden felületen, és fajától függ, hogy mit használsz. Fémre korrózió gátlót, kivéve réz, alumínium, azokra polír, majd speciális lakk, mert úgy néz ki szépen, de ez szubjektív. Csontosodás: teljesen átkeményedett festék réteg. Viszont a legtartósabb, ha olyan eszközöket festesz akkor a porfestés, de ne magyarországon....itthon még nem láttam szép szintert :(

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#27212) Rottweiler89 válasza TripleB (#27209) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Már én is gondoltam rá,hogy kiszedem,mert az simán kiesik onnan,ha olyat kap...
Ahhoz meg akkor mennem kell szervizbe,mert én meg nem bontom... :D

Zola007
Sebaj,nekem bőven elég ez is,aztán később meg majd ki tudja. Meg ugye én a V-Brake miatt vettem...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#27213) Zola007 válasza Rottweiler89 (#27212) üzenetére


Zola007
veterán

Nem mondtam, hogy nem elég, csak azt hogy hol a helye a termékskálán.
Én is valszeg ilyet fogok venni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27214) Cathfaern válasza belaazallat (#27190) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Végülis Continental Tour Ride lett, mert mint kiderült csak nem frissítették az oldalukat, és már nem igazán forgalmaznak ilyen külsőket... Kár, pedig kiváncsi lettem volna rájuk :)

(#27215) belaazallat válasza Cathfaern (#27214) üzenetére


belaazallat
addikt

Az is jó gumi, használtam pár km-en! ;]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#27216) zoli03 válasza Zola007 (#27213) üzenetére


zoli03
őstag

Azért szerintem egy levegős XC 32 nem belépő kategória. Ott van még az XC 28 és az XC 30, bár az XC2 8-at már nem látom az oldalukon. Az XC 28 TK kb egy Dart 3, ami már azért használható, azt nevezném belépő kategóriásnak. Az XC 32 meg kb egy Tora TK, ami szerintem közelebb van a középkategóriához, mint a belépőhöz.

(#27217) fpeter07 válasza Zola007 (#27194) üzenetére


fpeter07
veterán

Akkor az M2025-öt hova sorolod, vagy mondjuk a Launch telót?

(#27218) Zola007 válasza fpeter07 (#27217) üzenetére


Zola007
veterán

A "villa rugóval" kategóriába
Ahogy kb a saját Suntour XCP-met is, pedig ez már félúton van a launch és az xc32 között (100mm, tárcsaszem, lockout, visszaút csili)
Egyébként csak a Rockshox teleszkópokról beszéltem, ezen belül sorolom a belépő kategóriába, nem az 1500 ft-os kínai acél merevvillától kiindulva.

e36-os 318-as BMW-t hova sorolod a BMW-n belül?
persze egy Zaporozsechez képest frankó, de BMW-n belül belépő

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27219) Doki16


Doki16
addikt

Szerintetek ezek a kesztyűk eredetiek lehetnek? Kellene valami jó kesztyű a keményebb terepre.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#27220) albert8 válasza Doki16 (#27219) üzenetére


albert8
addikt

Valszeg.[link]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#27221) Doki16 válasza albert8 (#27220) üzenetére


Doki16
addikt

Az eredetin is zöld a logó. [link] Mondjuk valószínűleg akkor is hamisak lehetnek, bár az nem jelenti azt, hogy rosszak is :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#27222) albert8 válasza Doki16 (#27221) üzenetére


albert8
addikt

De akkor miért lenne hamis? Képek alapján szerintem nem az.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#27223) superecneB válasza Doki16 (#27221) üzenetére


superecneB
őstag

3 éve használom az e-bayről vásárolt FOX kesztyűmet. 3000ft volt.
Megérte. Ilyen, csak nem 22 dollárért vettem vettem...

(#27224) TripleB


TripleB
senior tag

Ingyen posta
Cyclestore.co.uk kesztyűk

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#27225) #48525824 válasza TripleB (#27224) üzenetére


#48525824
törölt tag

És 2 nap alatt ideér a csomag a cyclestore-tól.

(#27226) Runner_fxr válasza Rottweiler89 (#27189) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kicsit hamarabb az azt jelenti, hogy a lehető leghamarabb, 1-2 hónapon belül nyugodtan. Utána, normál használat mellett 1 évig nem kell. Ez a van benne valamennyi levegő nem olyan jó, ha lekoppan az nem tesz jót neki. Vegyél egy telópumpát, vagy legalább menj be egy bringa boltba ahol felfújják, csak teló pumpával fújjad, más pumpa nem jó. Egyébként abba a Mail bringába ez a villa a max amit beletennék, ennél komolyabb villát már értelmetlen, akkor már egy komolyabb montit is kéne venni hozzá.

Zola007-nek igaza van, XC28/30/32 belépő kategória, mármint a valódi teleszkópos villák belépő kategóriája. Az, hogy létezik sima rugós suntour, meg rst, meg még egy halom hulladék, nem azt jelenti, hogy azok belépők, azokat a villákat nem érdemes figyelembe venni, mert azok nem teleszkópos villák csak úgy néznek ki, vagy inkább csak hasonlóan néznek ki.

[ Szerkesztve ]

(#27227) sanzi89 válasza yodamester10 (#27207) üzenetére


sanzi89
addikt

Egy csudadrága cucc, egy Suntour XCR. :DDD

Egyébként inkább a kíváncsiság hajtott, azért is szenvedtem vele. Plusz elég sok dolgot tanultam közben. :K

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27228) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Győr-Budapest távot mennék Tatabányán keresztül a héten oútival. (Persze időjárás függvénye...)
Ezen az útvonalon képzeltem a dolgot.
Tatáig már bejártam egyszer, utána viszont nem ismerem, szóval igazából a Tata-Bp lenne az érdekes. Járt erre valaki? Milyen az út, forgalom?

(#27229) Rottweiler89 válasza Runner_fxr (#27226) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Értem... Akkor olyan 2 hónap múlva elviszem megnézetni. Még nem koppant le,de határeset,nincs olyan messze tőle. :U Már kosárba raktam a telópumpát,csak még nem kaptam fizut. :W Sztem nem olyan szar ez a váz,de telócsere az elkövetkezendő időben nem lesz egyhamar.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#27230) imyourfriend válasza Teasüti (#27177) üzenetére


imyourfriend
őstag

Tegyél akkor rá, én meg szabályszegő vagyok. Elismerem. Szoktam is mondani, tessék feljelentést tenni a rendőrségen ahelyett hogy mondja a magáét az illető. Ausztriával jövök igen, ott van az út mellett a kerékpárút és jön a rendőr autóval. De nem hogy megállna hanem int és mosolyog. A magyar rendőr meg megállít, megírja a cédulát miközben elhajt mellette 150-el két autó ami őt természetesen nem érdekli. De felesleges ausztriát idehozni, ott érdekes működnek a dolgok itthon meg egymást pocskondiázzák az irigyebbnél irigyebb emberek.

(#27231) Zola007 válasza sanzi89 (#27227) üzenetére


Zola007
veterán

Ez a szép az autodidakta barkácstanfolyamban :D
Én is mit összesz*ptam dolgokkal, de legalább mára érten sok mindenhez
Sajnos mióta Debrecenben lakom nincs egy komplett garázs, csak ami a panelbe befért az ajtó mögé. Hiányzik is a bütykölés
"Time you enjoy wasting isn't wasted time"" azt hiszem volt is valakinek aláírásban itt a ph-n

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27232) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Arany retro Colnago

Hihetetlen gyönyörű, nagyon kéne... :( :O

[ Szerkesztve ]

(#27233) szentkuti11 válasza HollyBoni (#27232) üzenetére


szentkuti11
addikt

A részletek nagyon szépek, de összességében nekem nem adja.

(#27234) HollyBoni válasza szentkuti11 (#27233) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem nagyon tetszik minden. De ez persze ízlés kérdése. Nagyon szép biciklik vannak ezen az oldalon, láttam egy rézzel bevont vázas bicót, na az is... :Y

Más: ha valaki szerette volna megvenni az új Speci Mclaren bicót de sokallta az árat most az övé lehet 20 ezer FORINTÉRT: [link]

:D

[ Szerkesztve ]

(#27235) Teasüti válasza imyourfriend (#27230) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mit érdekel engem mi megy más országokban?! Nem releváns a problémával kapcsolatban. Egyébiránt itt élek jelenleg, itt próbálok érvényesülni. És ehhez hozzátartoznak a helyi szabályok is. Tudom, nyugaton az autós is megáll a gyalogosnak, itthon meg Kresz szabályt kellett rá alkotni, hogy lassítsanak a zebránál.
Nem kell hozzá a rizsa, én csak annyit írtam, hogy kell a prizma, mert ez áll a hatályos rendeletben. Nem kell megmagyarázni, h miért szegi meg a szabályt az ember! :N
Másrészt meg te csinálod jól, majd később én is jól lelépek innen.

[ Szerkesztve ]

(#27236) syberia válasza HollyBoni (#27234) üzenetére


syberia
veterán

Font lesz az :D

https://howbad.info/

(#27237) HollyBoni válasza syberia (#27236) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem. Amúgy 20 ezer dollár, pár nappal ezelőtt még az oldalon is dollár volt. Még a regisztációnál is ft van árnak, lehet rendelek egyet. :))

(#27238) szentkuti11 válasza HollyBoni (#27237) üzenetére


szentkuti11
addikt

40-ért átveszem majd, aztán tartsd meg az aprót, te mocskos állat. ;] :DDD

(#27239) ígyvanferi válasza HollyBoni (#27232) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Gyönyörű tényleg.
Ilyen féket én még nem is láttam. Valamiféle extra módon működik vagy csak dizájnelem?

(#27240) HollyBoni válasza ígyvanferi (#27239) üzenetére


HollyBoni
veterán

Annyit tudok hogy talán az a nevük hogy delta? Delta brakes kulcsszóra lehet találni több infót.

(#27241) Solad válasza HollyBoni (#27232) üzenetére


Solad
őstag

Haat nekem errol az "arany" farao-mellszobor es felmeteres dollarjel jut eszembe a hiperpigmentalt sor egyik hazanak keritesen. :O

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#27242) ígyvanferi válasza Solad (#27241) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, van akinek van ízlése, van, akinek nincs.

(#27243) fpeter07 válasza szentkuti11 (#27233) üzenetére


fpeter07
veterán

Valóban, ez a legszebb pedál, amit eddig láttam.

(#27244) razzorr válasza HollyBoni (#27234) üzenetére


razzorr
őstag

Kíváncsiságból beregiztem a Speci 20rugós bringára :))
Ma már hívott is egy csóka, hogy köszöni a jelentkezésemet és hogy Magyaro.-ról én vagyok az első jelentkező. Mondtam neki, hogy ott "valószínűleg" elírás történt Ft-->Euro. De ugyanennyi forintért elviszem a szettet ha épp olyan napjuk van :DDD
Rendes volt és mondta, hogy átküldi azért a részletes anyagot, hátha. És ha megrendelem, akkor egy 5000Eurót utalhatok is egy számlára. Mondtam, hogy szívesen elolvasom, de nem valószínű hogy mostanság ennyit költök egy bicóra. De mondtam neki, hogy tetszik a termékük, meg hasonlók.
Így belegondolva, lehet meg kellene vennem, elvégre csak egy limitált szériás Speci, max az egyik vesémet eladom érte :)

(#27245) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Ízelítő a mai tour szakaszról. Reggeli kép ;]

(#27246) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Egy ilyen cyclocross vázra fel lehet szerelni normál outin használható két forgáspontos féket?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#27247) TayRol


TayRol
veterán

nem tudjátok, hogy hol lehet venni Pesten raktárról piros illetve fehér reflex, fényvisszaverős matricát? első-hátsó prizma helyett azt szeretnék tenni a biciklire.

(#27248) Jorus válasza TayRol (#27247) üzenetére


Jorus
nagyúr

Webshop? Webshop 2?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27249) TayRol válasza Jorus (#27248) üzenetére


TayRol
veterán

köszi, a 2. link szuper. az a helyzet, hogy ma vagy holnap meg kell vennem, ezért a webshopok a kiszállítási idő miatt nem igazán játszanak.

(#27250) yodamester10 válasza TayRol (#27247) üzenetére


yodamester10
őstag

Keress meg egy reklámstúdiót,én 200 forintért vettem 20x10 centis darabot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.