Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) #16729600 válasza tatabike (#27100) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ugyan már miért lenne ezzel bajom ? Biztosan sokszorosan jobb bringás és még sokszorosabban hozzáértőbb vagy,mint én.Ennek ellenére tartom, hogy a fék fontosabb biztonsági komponens,mint a váltó esetleges kattanása. Persze ki lehet sarkítani,odáig a dolgot,hogy beugrik a váltó a küllők közé és ledarál mindent és nagy bukta lesz belőle,de én nem erről beszéltem. De mégsem... az előzőeket is ezennel visszavonom,...átgondoltam és revideálom az álláspontomat,az extrém esetekre is fel kell készülni.Teszem azt, ha valaki nitroglicerint tölt véletlenül a kulacsába és egy nagy göröngynél földkörüli pályára áll a detonációtól,hát ahhoz képest a kerti bringázás tényleg smafu a négyzeten :) Peace.

[ Szerkesztve ]

(#27102) tatabike válasza #16729600 (#27101) üzenetére


tatabike
őstag

Én nem sarkítottam semmit, ezek tények. Fantáziálni lehet arról is, hogy elüt a villamos, ha fára mászol, vagy hasonló abszurd ötletek, mint amiket Te említettél. De ha belegondolsz, hogy miért kattog egy váltó, egyből rájössz, hogy tényleg reális esély van arra, amiket leírtam, és nem kell hozzá semmiféle véletlenek meg abszurd körülmények összejátszása... ;)
Jah, és nem kell a latin, tudok magyarul... :K

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27103) #16729600 válasza tatabike (#27102) üzenetére


#16729600
törölt tag

Már nem tudom ki, valaki írta ,hogy a váltója határozott kattanással vált és neki ez jön be,szóval a kattogás lehet nem is egyenértékű a rossz működéssel.Tessék,találtam kibúvót és jössz egy sörrel :) Amúgy én befejeztem, nem ragozom ezt tovább és nincs bajom ám veled :)

Utólagosan ezt hozzá kell még írnom olvasva a szerkesztett változatodat : "Jah, és nem kell a latin, tudok magyarul" ,mondtam én,hogy a hőség lehet itt a háttérben :D

[ Szerkesztve ]

(#27104) tatabike válasza #16729600 (#27103) üzenetére


tatabike
őstag

Akkor jó. Én azt szeretem, ha halkan zizegnek a terelőgörgők, miközben tekerem a műszert. És most van szerencsém a (szerintem) legszebb racsnihang kíséretében gurulni, mikor nem tekerem... :)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27105) HollyBoni válasza Zola007 (#27086) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem tudom M10-es e vagy nem, de nekem van itthon két kazettás kerekem, mindkettő jó vastag tengelyes, anya megy rá.

(#27106) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Magellan Hydra bringám RST 321 CL első teleszkópjában eltört a rugó. Hol, merre lehetne keríteni bele alkatrészt?

read-only mode on the forum

(#27107) Zola007 válasza HollyBoni (#27105) üzenetére


Zola007
veterán

Milyen típus?
1db Joytechről tudok, hogy létezik, de élőben még nem láttam
Biztos gyártották, de mostanság nem látni ilyesmit

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27108) HollyBoni válasza Zola007 (#27107) üzenetére


HollyBoni
veterán

Elég régi agyak, lehet mostanában tényleg nem csinálnak már ilyet. Egyik Shimano Exage, másik Shimano FH RM40.

(#27109) Zola007 válasza HollyBoni (#27108) üzenetére


Zola007
veterán

régen persze csináltak, volt elég hosszú átmenet a 2 rendszer között.

Volt ott mindenféle érdekes kombináció :) Sheldon boncolgatja is valahol
Új bringát linkelt a kolléga, arra értettem, hogy újnál nem fog ilyet találni (szerintem)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27110) superecneB


superecneB
őstag

Hát lesz az asszonynak némi keresetlen szava ha hazaér, de muszáj volt elpakolni az előszobából... [Link] ;]

(#27111) #16729600 válasza superecneB (#27110) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ez a hálótok lenne ?? :D Mondjuk ágyban nem rozsdásodik a bringa az tény :)

(#27112) superecneB válasza #16729600 (#27111) üzenetére


superecneB
őstag

Hát igen... máshol felújítás miatt nem férnek el. Van még egy 28"-as Raleigh ilyen holland típusú agyváltós gépem, de azt már nem mertem behozni a lakásba.

(#27113) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Valaki szokott otthon alkatrészeket festeni spray festékkel? Én eddig csak simán festék nyomtam rá oszt csókolom, de hozzáérsz és lekopik. Házilag le lehetne festeni tartósabban 1-2 kisebb alkatrészt, ha alapozót és lakkot használnék?

[ Szerkesztve ]

(#27114) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

A Rebound hogyan működik? Mert nekem se jobbra,sem balra nem lehet tekerni azt a piros bizgentyűt...
Illetve "elkészült" a bicaj,de sajnos véletlenül túl sok levegőt engedtem le a a teleszkópból(ha rátehénkedek a teljes súlyommal,már amenyi van,akkor majdnem koppig lemegy),így mehetek a benzinkútra beállítani... :W

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#27115) Zola007 válasza Rottweiler89 (#27114) üzenetére


Zola007
veterán

Pedig kellene tudnod, sima XC Coilon lehet állítani
itt ugyan nem rugó van benne, de visszaut keménységét írja a gyári használatija
ugyanolyan teknős/szarvas jelölésű bizgentyű?

Benzinkútra ne menj!
Nem tudod felfújni normálisan, mert kevés a kompresszor nyomása és koszos/olajos levegőt fúj sokszor, amit a koszos szelepekről összeszed!!
De nem rendeltél telópumpát is?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27116) glacious válasza Rottweiler89 (#27114) üzenetére


glacious
addikt

Bringaboltba/szervízbe vidd, ott általában jó arcok vannak és simán segítenek egy kis pumpálással.

[ Szerkesztve ]

(#27117) HollyBoni válasza glacious (#27116) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem inkább vegyen egy telópumpát. Legalábbis én a levegős telóban/tagban nagyon sokat állítgatom a nyomást, attól függően milyen terepre megyek.

[ Szerkesztve ]

(#27118) feka007


feka007
nagyúr

Ezt megúsztam, full ártalmatlannak tűnő felhőkből kezdett el szakadni az eső itt Vácon, ahogy hazajöttem a 25 km-es mai laza tekerésből.

(#27119) glacious válasza HollyBoni (#27117) üzenetére


glacious
addikt

Úgy gondoltam, hogy amíg vesz egyet :)

(#27120) Vasinger! válasza feka007 (#27118) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nocsak, meg se ismertelek az új avatarodtól. :DDD

Ezen a héten már biztos nem tudunk menni tekerni meló és Balaton Sound miatt, de jövőhéten okés :)

(#27121) tatabike válasza HollyBoni (#27113) üzenetére


tatabike
őstag

Fém alkatrészre sütőben rá is égetheted, akkor tartósabb lesz. Alumínium alkatrészekre festés előtt két komponensű, savas alapozó szükséges.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27122) HollyBoni válasza tatabike (#27121) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igazából az a legnagyobb bajom hogy a festékréteg nagyon vékony, normális festésnél ezerszer vastagabb. Gondolom pár réteg alapozó + lakk ezen segítene. Sütést kipróbálom legközelebb. :R

(#27123) imyourfriend válasza TayRol (#27084) üzenetére


imyourfriend
őstag

menetes kazettás Ezen látható a záró anya, a menetes agyak nagy része hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#27124) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Egész jó erőben és tempóban sikerült tekernem ma... illetve sikerült volna, de egy defekt elrontotta az utolsó 3km-t. Ilyet találtam a külsőn, mennyire célszerű ezt még használni?

Illetve van valakinek tapasztalata Hutchinson külsőkkel? Számomra ismeretlenül hangzik a név, de az egyik itteni kerékpár bolt eléggé azt tolja, külföldön jókat írnak róla és árban is messze jobb, mint pl. a Scwhalbe. Ez valahol független az előző kérdéstől, mert kezdenek is kopni már a fent lévők, azért se szeretném idő előtt cserélni őket.

Szerk:
(#3971) hoffman_
Pont 1 éves 1 napos a poszt :D Végülis kipróbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#27125) HollyBoni válasza imyourfriend (#27123) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem a menetes agyam kb 20 éve gond nélkül megy. :)) Pl hagyományos négyszögtengelyes hajtóművem is 28-31 év között van, még eredeti a bringán, az utóbbi 10 évben amióta nálunk van nem volt hozzányúlva, tökéletesen megy. Semmi recsegés, semmi hang, nagyon szépen fut. Azt is szarozzák.

[ Szerkesztve ]

(#27126) TayRol válasza imyourfriend (#27123) üzenetére


TayRol
veterán

köszi!

egy 17'-es vázméretű, 26'-os kerékkel rendelkező női alap montira milyen aszfalt gumit ajánlanátok, ami árban is jó, és nem kell új belsőt venni hozzá? Defektmentes Rubenákat nézegettem...
Jelenlegi gumi 26*1,95 Kenda, vagymi.

(#27127) feka007 válasza Vasinger! (#27120) üzenetére


feka007
nagyúr

:D Oksa, majd megbeszéljük. :)

(#27128) #16729600 válasza Cathfaern (#27124) üzenetére


#16729600
törölt tag

Itt Ausztriában tele vannak a boltok velük,sokan használják.Nem is olcsó.gondolom szar nem lehet,mert akkor a finnyás Osztrákok nem vennék.

(#27129) Zola007 válasza Cathfaern (#27124) üzenetére


Zola007
veterán

BTWIN sok bringáját azzal szereli, írtak róla egész jó véleményeket
Ha olcsó, akkor egy próbát megér, max eladod vagy jó lesz tartaléknak

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27130) imyourfriend válasza HollyBoni (#27125) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem feltétlen szar csak eljárt az idő felette, mint a menetes agyak felett is. Manapság meg olyan menetes agyakat gyártanak amik harmatgyenge minőségűnek mondhatóak. Mellesleg szerintem nem az év hanem a km szám és az intenzitás számít. Városi kerekezést kibír az is, de komolyabb iramú hajtást vagy nagyobb igénybevételt már nem biztos. Persze nem is arra tervezik, de ezt elfelejtik odaírni a vásárlói tájékoztatóba.

(#27131) Zola007 válasza imyourfriend (#27130) üzenetére


Zola007
veterán

+1
mondjuk ez a vásárló felelőssége is
Hogy nem az árlista legaljáról kellene mondjuk Dirt bringába alkatrészt venni, mert éppen Béluka kitalálta, hogy ő ugrálni szeretne és majd jó lesz oda a 2000 ft-os joytech agy

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27132) Zola007


Zola007
veterán

Megnéztem ezeket a Pedelec kerékpárokat.
Mit is mondjak: van közte néhány fördmedvény (pl. Cube EPO Reaction Pro 29).
Persze eleve egy torzszülött járgány, de azért meg lehetne oldani igényesebben

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27133) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Csak kíváncsi lennék, hogy közületek szokott-e valaki biciklizésnél vagy hosszabb túráknál valami elsősegély felszerelést magával vinni? Géz, kötszer, ragtapasz, stb. Gondolkozok, hogy valami minimál cuccot összedobnék, mert bármikor jól jöhet.

Ma elesett előttem egy idősebb bácsi, csúnyán beverte a fejét (újabb érv a sisak mellett) mentőt is kellett hozzá hívni, mert 4-5 percig nem volt eszméleténél és erősen vérzett a feje. Páran jöttek segíteni , de a többség csak bámészkodott, senki sem mert hozzányúlni. :( 2 lánnyal szedtük le bicikliről, mert beszorult a lába a vázba. Nem értem, ennyire közönyösek az emberek a másik iránt, vagy félnek nehogy még nagyobb bajt okozzanak és inkább nem nyúlnak a sérülthöz?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#27134) HollyBoni válasza Szakbarbár (#27133) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én fáslit szoktam vinni ha be kéne kötni valamit, kb ragtapasz helyett.

(#27135) Gyufaaa válasza Cathfaern (#27124) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ismerős. Csak nekem félúton sikerült benyalnom. Belső csere után kerék felfújva kb 1.5BAR-ra és ima hazáig, hogy ne "pukanjon" ki. :) Kibirta.

Szakbarbár: "vagy félnek nehogy még nagyobb bajt okozzanak és inkább nem nyúlnak a sérülthöz?"
Szerintem ez van a dologban. Nem jó dolog, de ezért bámészkodnak inkább az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#27136) HollyBoni válasza imyourfriend (#27130) üzenetére


HollyBoni
veterán

Azt mondjuk nagyon el tudom képzelni hogy ma szarabbakat gyártanak gyártanak. :K

[ Szerkesztve ]

(#27137) Rottweiler89 válasza Zola007 (#27115) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Mivel nem volt még ilyen komoly telóm,így nem hiszem,hogy tudnom kellene... :)
Jah,azt hiszem teknős,meg szarvas... De hiába tekerném bármerre is,meg sem mozdul. :N
Voltam benzinkúton,de nem volt jó a fej hozzá,mert nem fért el a szelepen,így az kilőve. Holnap elméletileg megyek túrára,majd előtte meg felfújjuk valamivel...
Nem,még nem rendeltem,majd attól függ,mennyi zs-t kapok. Egy ilyet néztem ki...

Üdv: Rottweiler89

(#27138) Tüzi válasza TayRol (#27067) üzenetére

Rendőre válogatja.
Akiket én ismerek, ők nem. (vagy csak jól tagadják).
Szerintem, ha normális lámpa van hátul, akkor nem fognak a prizmán buzizni.
Aztán mondjuk itt sose lehet tudni.

Nekem nincs, és nem is lesz. Ha valami túlbuzgó újrendőr megvág, akkor én fellebbezni fogok.
Mint írtam, aki ezt nem veszi észre, az nem azért fog elütni, mert nincs prizma a bicajon...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#27139) sanzi89 válasza sanzi89 (#25969) üzenetére


sanzi89
addikt

Kapott a Shimano CN-HG40 helyett egy SRAM PC830-at és a probléma elillant, gyönyörűen fut a cucc. Most vagy átkúrtak a boltban, és gyárilag nyúlt láncot kaptam, vagy annyira szar a CN-HG40, hogy 1000km alatt lenyúlt annyira, hogy a 0.75-ös mérő koppra beleesik, de az 1-es oldalát is bele tudom erőltetni. Egyébként az elsőre tippelek, mert emlékeim szerint gyárilag ilyen volt, csak mindig kerestem máshol a hibát.
Még egy érdekesség, hogy a régebben 8-as rendszerhez vásárolt, sosem használt SRAM patentszemet ugye régen nem tudtam felrakni a CN-HG40-re, és a most frissen vásárolt PC830-ra sem. A gyári patentszemmel semmi gond, de látszik a két patentszemen, hogy nem ugyanolyan. A PC830-as gyári patentszeme természetesen nem megy rá a CN-HG40-re, nem mintha az életbe vennék többet ilyen láncot...
Jó hír, hogy a Shimano CS-HG31-es fogaskoszorú 1000km után gyakorlatilag olyan, mint az új, semmi kopást nem látni rajta, eddig ez teljesen rendben van! Igaz most szuper áron vettem egy CS-HG41-et, ez szerintem már fel tudja venni a 9-es rendszeren a CS-HG50-nel a versenyt tartósság tekintetében töredék áron...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27140) Zola007 válasza Szakbarbár (#27133) üzenetére


Zola007
veterán

pár apróságot vegyél patikában. Készen is lehet venni egységcsomagként, de nagyon drágán adják. Meg bringázáshoz nagy is. Ha nagy baj van, azt úgyse helyben látod el.

ami szerintem kell az 1 tekercs ragtapasz, cseppentős flakonban sebfertőtlenítő (3%-os hidrogén-peroxid) vagy betadine, fertőtlenítő kendő, 1 tekercs géz + gézlapok, vagy 10 sebtapasz, gumikesztyű, miniolló / kis kés
Ez simán elfér egy nyeregcsőtáskában

#27137) Rottweiler89: benne volt a kosaradba mikor egyszer linkelted, azt hittem vettél ezt is hozzá.
Mindegy, kúton és sima pumpával se próbáld meg, mert egyrészt nem tudják felfújni , másrészt több kárt okozol mint hasznot
Kompresszor szétnyomhatja a telót, mert nagy nyomás kell bele, de kevés levegő
Csak van valakinek az ismerősök közül.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27141) zoli03 válasza Tüzi (#27138) üzenetére


zoli03
őstag

Minek fellebbezni? A rendőrnek van igaza, elő van írva, hogy lennie kell a biciklin prizmának. Nem számít, milyen lámpád van.
De már a fényvisszaverő matrica is szabályos, és a mérete sincs meghatározva, csak a helyzete. Felragasztasz egy kis darabot, aztán amiatt már nem tudnak beléd kötni. Olcsó, és a bicikli kinézetét se rontja el, mint a hagyományos prizma.

(#27142) imyourfriend válasza zoli03 (#27141) üzenetére


imyourfriend
őstag

3-400 ezer forintos biciklikre előszeretettel ragasztgat a gazda, nem? :D Undorító ez az egész mizéria a büntetésről és a szabályokról. Ezért is kerekezek Ausztriába, ott ilyen nincs még hírből sem.

(#27143) Because válasza imyourfriend (#27142) üzenetére


Because
őstag

akkor nem leszel menő ha matrica van rajta? :D
emberek 95%-nak úgy sincs fogalma mennyit ér az a bringa...

(#27144) imyourfriend válasza Because (#27143) üzenetére


imyourfriend
őstag

Matrica csengő, küllőprizma és a többi.. drága pénzért és könnyű bringának itt veszne el a súly előnye. :)

(#27145) sanzi89 válasza sanzi89 (#27139) üzenetére


sanzi89
addikt

Még egy érdekes adat az örökkévalóságnak:
100 szem a SRAM PC830-ből 127.7 cm volt.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27146) #16729600 válasza imyourfriend (#27142) üzenetére


#16729600
törölt tag

Így van, outira pld nem kell se lámpa, se prizma, se csengő ( értelemszerűen nappal ) Úgy 2 - 3 sörnyi véralkoholszintnyi tolerancia is van ( mondjuk én itt Ausztriában még bringást igazoltatni - szondáztatni soha nem láttam ) Az itteni hozzáállás a yardok részéről az ,hogy elmenve mellettük leginkább integetnek meg köszönnek.

(#27147) Because válasza imyourfriend (#27144) üzenetére


Because
őstag

mondjuk outin még tényleg nem láttam lámpát, de talán egy 3cm-es matrica belefér előre, hátra.
de ezt ti tudjátok aki használja

(#27148) Tüzi válasza Because (#27147) üzenetére

Nekem van lámpa rajta.
ilyen elől fehér, hátul piros.
fogom, leszedem, átrakom a másik bicajra.
tök jó.

(#27141) zoli03:
mert mondjuk nem tudok hova prizmát rakni a küllőkre... se a bicajra.
egy normális lámpa pedig legyen már elég.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#27149) #16729600


#16729600
törölt tag

Az is fontos parlamenti döntés volt, hogy nem kötelező a bringautak használata, még ha van a főútvonal mellett kiépített bringaút is. Az cél,hogy teljesen beintegrálódjon a kerékpáros közlekedés az autós közlekedésbe. Itt a törvény ,ha valaki tud németül :) Újfajta közlekedési táblák is bevezetésre kerültek,azt is meg lehet nézni a linken.
Ősszel parlament elé kerül, az autósoknak kötelező kikerülési távolság, valamint ,hogy egyszerre előzni 2 szembe közlekedő autónak tilos bringást.Nem mintha ez már ma se így lenne,de a szemlélet a fontos ezekben a változásokban.

[ Szerkesztve ]

(#27150) Zola007 válasza imyourfriend (#27144) üzenetére


Zola007
veterán

hátsó prizma 3g
küllőprizma 14g
hátsó lámpa 60g
első lámpa 25g
csengő nem tudom mennyi, de nem sok
nekem ez a kötelező kresz felszerelés, ettől a 102 grammtól azért még kútbaugrani nem fogok

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.