Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) imyourfriend válasza rétisün (#26824) üzenetére


imyourfriend
őstag

Meséltem már régebben, volt hogy 15km-t se tudtam egy huzamba letekerni.. ideges is voltam, hogy minek vettem meg a bringát ha 15km sem megy vele. Aztán szépen belejöttem, most meg megfogom a kormányt és megyek, nem érdekel milyen szél meg honnan fúj, egy idő után beérik a sok "szenvedés" csak ki kell tartani és kerekezni. 1400km-nél járok 25 nap alatt, de már kezdem látni az eredményét. Szezon elején 86,4kg voltam (eddigi legtöbb) ma meg 76,7kg-t mutatott a mérleg miután megittam 1 liter vizet a bringázás után. Nem felvágni akarok vele meg semmi hasonló, az elején rengeteget szenvedtem. Pl első balatonköröm után 1 napig nem tudtam normálisan ülni mert 12 órát ültem betét nélküli nadrágba egy kemény nyergen, aztán leszartam az egészet megkerültem megint. Ma pl úgy mentem hogy 2 napja tönkretettem a jobb lábam (túl gyors volt a tempó én meg nem érzékeltem) így vigyáznom kellett rá egész túra alatt. De még volt energiám kiállni a nyeregből az utolsó emelkedőnél is Csipkerek után, mert régebben rosszul osztottam be az erőm és hamar elfáradtam.. De előfordul az ilyen, minden kerekezésből tanul az ember. :)

(#26841) belaazallat: Nemrég kezdtem el alsó fogásban fogni az országúti kormányt és ugye 55cm-es a váz meg 130-as stucni. De látni bőven hogy hosszabb kellene, augusztus végén érkező carbon gép is csak 4cm-el lesz hosszabb.. remélem elegendő lesz a 180 centimhez. :Y

[ Szerkesztve ]

(#26852) HollyBoni válasza Zola007 (#26849) üzenetére


HollyBoni
veterán

[link]

Így látszik vagy szedjem le a tányérokat? A kis lánctányér tűnik nagyon kopottnak, szinte csak azt használom.

[ Szerkesztve ]

(#26853) #16729600 válasza imyourfriend (#26851) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jól gondolkozol,nagyon helyes.Én is halott voltam eleinte.Pár napja a párommal tekertünk egy 80 ast ( sík terepen ) igaz visszafelé rájöttem, hogy túlvállaltam magamat,mert az utolsó 15 km a kínok kínja volt az autóig, de csak sikerült :) Jah és odafelé szembe szél fújt, örvendeztem magamban én kis naív ,hogy visszafelé milyen jó lesz, na persze,hogy szembe szél volt végig.

[ Szerkesztve ]

(#26854) HollyBoni válasza #16729600 (#26853) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hátszéllel én még életemben nem találkoztam. Ha fúj, akkor csak szembe. :))

(#26855) hNp88 válasza HollyBoni (#26854) üzenetére


hNp88
aktív tag

+1 :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#26856) fpeter07 válasza Szakbarbár (#26831) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem is csodálom, én a 42-es nagytányérommal küszködök. Ugye az év eleji alapozás többé kevésbé kimaradt, ráadásul inkább terepen mentem, ahol nagytányérral csak lejtőn lehet(ne) közlekedni.

(#26857) imyourfriend válasza #16729600 (#26853) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mondjuk az eleje az tényleg nehéz. Tekerni kell meg leszarni az átlagsebességet, csak haladjon és erősödjön az ember, és figyelni arra hogy ne éhezz el és ne legyél szomjas. Ha ebből a két dologból valamelyikre nem sikerül figyelni akkor az jelentős teljesítményvesztéshez vezethet, rosszabb esetben rosszullét és perecelés.

(#26858) Szakbarbár válasza HollyBoni (#26854) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ilyen melegben én kifejezetten örülök egy kis szélnek. Ha szélcsend vagy nagy ritkán hátszél van akkor megszűnik a hűtés és sokkal jobban izzadok. A másik megoldás, hegyekre - erdőkbe kell menni bicajozni. Zárt lombkorona között annyira nem érezni a légmozgást és hűvösebb is van.

(#26856) fpeter07
Én nem küszködök, csak próbálom úgy intézni, hogy egyszerre kopjon minden lánckerék.

(#26857) imyourfriend: ilyen melegben a folyadékpótlásra fokozottak figyelni kell. Nekem sikerült kórházba jutnom kiszáradás miatt.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#26859) Toomy válasza imyourfriend (#26851) üzenetére


Toomy
senior tag

Süni kolléga tudja a frankót. :K Ha megnézed a blogját akkor találsz benne egy két érdekes dolgot. ;)

(#26860) imyourfriend válasza Toomy (#26859) üzenetére


imyourfriend
őstag

Reggel valószínűleg dolgozni megyünk balatonra, korán kelünk, de beleolvasgattam és egész jó blog. :K

(#26858) Szakbarbár: Azon kaptam ma magam, megittam 4 litert és nem kellett megállnom vizelni. Ilyen sem történt még velem. :DDD

szerk: 52-39-es Shimano 105 van fent az én paripámon is, ma kizárólag a nagytányért használtam de havonta egyszer kétszer leváltok a kicsire is hogy ne porosodjon. :P hátul meg 12-23 amiből valószínűleg 14-27 lesz, ha egyszer eltalál kopni az ultegra sor. :)

(#26861) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Múltkor láttam egy rövid dokumentumfilmet egy öreg országútis bácsiról, nem tudja valaki belinkelni? Mintha itt láttam volna.

(#26862) rétisün válasza imyourfriend (#26851) üzenetére


rétisün
veterán

voltam én is jobb formában, csak 2 éve a doki mintha a lelkesedésem nagy részét kivette volna, amikor 'bedrótozott'.....utána a 6 hét szünet alatt meg jól elkényelmesedtem.

(#26859) Toomy: már nem irogatom, mikor merre kerekeztem, egyrészt kicsit meguntam, másrészt meg folyton el voltam maradva vele :B

(#26860) imyourfriend: nálam 13-28 van hátul (két sorból raktam össze) de sztem a 13-14-et nem használtam 5x se :N
nemhiába szoktam magam itt is a 'legkényelmesebb országútisnak' hívni, bár igazából nem tartom magam outisnak.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26863) Tüzi

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26864) Szakbarbár válasza imyourfriend (#26860) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Wikipedia:
Ha az elveszített mennyiség eléri a testsúly két százalékát, fáradtság lép fel, teljesítményünk romlik. Ha a folyadékveszteség több mint a testsúly öt százalékát jelenti, komoly fizikai rosszullét lép fel, szédülés, fejfájás, hányinger kerülgeti az embert, valamint bénító gyengeség és mentális zavartság.

Én napközben megittam kb 3 liter folyadékot, meg a kórházban 3-at és másnap még mindig 2 kilóval könnyebb voltam. Az a 2 kiló nálam több mint 3 százalék súlyvesztést jelent.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#26865) imyourfriend válasza rétisün (#26862) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én most érzem magamat a legjobban, pedig 2 hónapja pereceltem egy óriásit és azt hittem itt szögre is akaszthatom a gépet. Aztán 2-3 hétig semmi, de június 9.-e óta kb megváltozott minden.. elkényelmesedtem előtte most meg erőt vettem magamon és leadtam a felesleget.

(#26864) Szakbarbár: Ma volt hasonlóm, szédültem miután hazaértem. Megittam fél liter vizet, majd később megismételtem párszor és jobban lettem. De a sót ami az arcomon volt kenni lehetett volna vagy zsíros kenyérre hinteni. :N 2.5-3kg ment le ma de ebből visszajön 2 szerintem. Bár még így is jól állok. :)

(#26866) grizlisandor válasza Zola007 (#26835) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igen robosztus példány. :D
Kicsit túllőttem vele a célon, még mindig nem találtam meg a biciklin a helyét, de majd lesz valahogy.

Más: Megjött a pulzusmérő, amit ajánlottál. Mér szépen, az öv átéri a mellkasom; egy rossz szavam nincs rá. Már megy a 130-140 pulzustartományban a tekerés reggel a melóhelyre és délután haza.

Így 200km bringázás után átértékelem a kerékpárutat, amit kiviteleztünk. :DDDD

(#26867) lsebestyen válasza imyourfriend (#26860) üzenetére


lsebestyen
addikt

14 hátul nem lesz kevés?

(#26868) imyourfriend válasza lsebestyen (#26867) üzenetére


imyourfriend
őstag

Attól függ milyen a terep, igazából nem nagyon szeretek száguldozni és egyedül járok. 50-es tempóhoz lejtőn lefelé elég, meg a 12-13-as fogaskerék szinte kihasználatlan, alig mentem velük. Megtartom amúgy a sort, aztán felhasználom, felrakom a 12-est ha úgy van egy kihagyással.

(#26869) Zola007 válasza imyourfriend (#26865) üzenetére


Zola007
veterán

ne csak vizet igyál, mert az lehet még rosszabb is
itt van egy homemade izotóniás ityóka:
- 1 liter víz
- csapott kávéskanál só
- 50g dextróz / maltodextrin
- kanálnyi citromlé ízesítőnek
- 1db multivitamin tabletta porrá törve (vagy pezsőtabletta, de akkor nem kell a citromlé)
- 500mg C-vitamin

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26870) emvy válasza Zola007 (#26869) üzenetére


emvy
nagyúr

A vitaminkbol ez sok. Egy durvább meneten siman megiszol 4-7 litert, nemcsak hogy haszontalan, de esetlegesen karos is ennyi vitamn.

while (!sleep) sheep++;

(#26871) glacious válasza emvy (#26870) üzenetére


glacious
addikt

Szerintem azt írta, vigyen magával egy literrel ebből a keverékből a víz mellé. Az pedig nem sok.

[ Szerkesztve ]

(#26872) Zola007 válasza emvy (#26870) üzenetére


Zola007
veterán

könyörgöm, ez nem azt jelenti, hogy végig ezt kell inni
hanem időnként 1-2 korty, egy liter ilyennek ki kell tartani sima vízzel együtt egy 100-150-es túrán

Másrészről 4-7 kapszula átlagos multivitamintól (rda 50-100%) sem lesz semmi bajod, az a túladagolástól még elég messze van

Ez olcsó, 1 literre való ~50 ft.

Aki sokat edz, annak megérheti 2-5 kilós kiszerelést rendelni külföldről, nagyon jó kis izotóniás porok vannak elég jó áron készrekeverve, csak fel kell belőle 40-50 grammot oldani vízben. Abból meg annyit viszel magaddal előre kimérve egy kis dobozkában, amennyire igényt tartasz.
Csak nem kerékpáros webshopban kell nézni, mert ott van egy 2x "bringás" szorzó az árban

#26871) glacious: :R

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26873) emvy válasza Zola007 (#26872) üzenetére


emvy
nagyúr

Felreertettem, bocs.

En a multkor ugy frissitettem 70.3-as versenyen, hogy 1 l vizbe kb. harom pupos evokanal iso-por, csapott mokkaskanal (nem teaskanal) so. Emellett vizet nem ittam, csak ketszer 250 mg magneziumot, ez eleg is volt kajanak is.

while (!sleep) sheep++;

(#26874) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Sok év kiagyás után tényleg kezdő vagyok, így ne haragudjatok olyan kérdéseimért, amit kellene tudnom. Vásárlás előtt állok. Cél: túra, 80% aszfalt, 20% földút, (pl. imádom a folyók melletti gátakon történő bicózást) + ha járdára kell véletlenül felugratni, ne legyen 8-as.
Linkeltem 1-2 kiszemelt gépet erre a feladatra és a szóbajöhető listámhoz hozzáadtam syberia javaslatát is.

Képtelen vagyok dönteni, így elkezdem az alapoktól a kérdezősködést:
* 28"-os keréknél mi az a legnagyobb első lánckerék fogszám és legkisebb hátsó lánckerék fogszám, amivel már tempósan (mondjuk max. 30) lehet haladni aszfalton és nem szédül el a lábad, ha van rajta izom?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#26875) glacious válasza VGYke (#26874) üzenetére


glacious
addikt

38-13 szerintem a legjobb erre, 78-as pedálfordulat mellett. De várd meg, hogy mit mondanak a tapasztaltabbak, én városban használom és leginkább 38-15/17-ben, csak szép egyenes szakaszokon tudok feljebb váltani.

[ Szerkesztve ]

(#26876) kovsol válasza glacious (#26875) üzenetére


kovsol
titán

Van esetleg valami kalkulátor ehhez, hogy milyen fogszám mellett milyen pedál fordulat kell egy bizonyos sebességhez?
A nekem most a 26" MTB bicajon elöl: 44x32x22 háttul: 11-34

May the Force be with you!

(#26877) glacious válasza kovsol (#26876) üzenetére


glacious
addikt

Nem is egy, de ez tetszik a legjobban.
http://www.bikecalc.com/cadence_at_speed

[ Szerkesztve ]

(#26878) Zola007 válasza emvy (#26873) üzenetére


Zola007
veterán

Verseny az tényleg más, ott jobban ki kell centizni, hogy ne kelljen közben megállni pisilni
Ha csak magadnak tekersz, akkor mindegy, csak egy idő után könnyű összekeverni az szomjúságot az éhséggel, illetve a menetszél okozta szájszárazságot a szomjúsággal.
Emiatt van aki keveset iszik, van aki meg túl sokat.
70km-t kibírsz, ha jól időzítesz, mint a te példád is mutatja, de azt továbbra sem tartom egészségesnek, amit pl Touron csinálnak, hogy 5 órát nyomnak vizelés nélkül, akármennyire is pöpecül ki van számolva a frissítés.
Szóval szerintem ha valaki jól frissít, akkor 100km (~3 óra) meg kell állnia pisilni

Iso-porral könnyű :) a "receptet" pont azoknak írtam akinek ilyesmi nincs otthon a polcon

MÁS: Schwalbe Black Jack van valakinek?
kőnehéz Scw Land Cruisert akarok valami könnyebbre (és olcsóra) cserélni, érdemes?
LC 1.9-ben majd 90 deka, BJ-re 65 körül ír, meg tudja ezt valaki erősíteni?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26879) TayRol


TayRol
veterán

mostanság mi az ajánlott kategória km-óra ügyben? jó ár/érték arányú vezeték nélkülit keresek, olcsón.:D

(#26880) #48525824


#48525824
törölt tag

tour live streamet nem tud valaki?

(#26881) Maximum1 válasza TayRol (#26879) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem ez van, de már bánom hogy nem adtam egy ezressel többet.
540km van benne, eddig nem volt vele bajom, igazából az órarésze érdekelt, lássam mennyi időm van beérni melóba.
A 4-es sajna nem mutatja a napi max km/órát, így amikor vereted nézni kell mennyit tudsz kihajtani, a 8-as már tudja.
Itt vannak tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#26882) emvy válasza Zola007 (#26878) üzenetére


emvy
nagyúr

A 70.3 az nem 70 km :)

Ha meg mar ehesnek vagy szomjasnak erzed magad, akkor mar vege a dalnak :) A feltavu ironmant én pisilés nelkul nyomtam le, de szerintem az ugy jo volt (6 óra). A szajszarazsag siman lehet sohiany miatt is.

De tenyleg alkattol fugg, ki kell tapasztalni.

while (!sleep) sheep++;

(#26883) Zola007 válasza emvy (#26882) üzenetére


Zola007
veterán

jó, akkor 90km, a dolgon nem változtat
ettől függetlenül továbbra sem jött át, hogy nem versenykörülményekről írok?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26884) emvy válasza Zola007 (#26883) üzenetére


emvy
nagyúr

Neked nem jon at, hogy tok egyetertek veled, csak probalom hozzatenni a sajat tapasztalatokat :) peace

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#26885) Szakbarbár válasza TayRol (#26879) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Az olcsót lehet hogy zavarni fogják külső jelek, mert nem kódolt átvitelt használ. Nekem a Tesco-s 17 funkciós például összeveszett a pulzusmérőmmel, vissza is került a 9 funkciós. Egyedül a pedálfordulat mérést hiányolom belőle.

Létezik olyan óra ami vezetékes sebesség és vezetékes CAD mérővel rendelkezik?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#26886) fpeter07 válasza Zola007 (#26869) üzenetére


fpeter07
veterán

Én nem tudok izoitalt inni a fogaim miatt, egyedül a a high5-nak a 0 kalóriás elektrolit-pótlóját próbáltam tavaly. Szerintem használható, 3 órás út felett van igazán létjogosultsága.

(#26887) dqdb válasza Szakbarbár (#26885) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link] + [link] vagy [link] + [link]

CicloSportnak korábban volt olyan "hibrid" órája, ahol a sebességmérő vezeték nélküli volt, de a pedálfordulatszám-mérő vezetékes (CM 8.4 valamelyik változata rémlik).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26888) Teasüti válasza Runner_fxr (#26757) üzenetére


Teasüti
nagyúr

56 centi felsőcső a Ghost-nál. Az már nagyon rövid 186 centihez?

(#26889) imyourfriend válasza Szakbarbár (#26885) üzenetére


imyourfriend
őstag

Zavarják a drágábbat is, nekem VDO MC 1.0+ volt fent és mikor magasfeszültség alatt haladtam el pl akkor 105.2 km/h volt a max sebességem, meg ilyen apróságok.. pedig 20ezer forint környéki az óra.

(#26890) dqdb válasza imyourfriend (#26889) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a gyártó elszúrta a protokollt, akkor a digitálist is meg tudja zavarni bármi. Ez a bravúr akkor úgy tűnik, hogy a Sigma DTS sorozata mellett a VDO-nak is sikerült. Ha van rá lehetőség, akkor ANT+ perifériás órát kell venni, az védett a magasfeszültség ellen, valamint az óra és a szenzorok egymástól függetlenül cserélhetőek/bővíthetőek.

Szakbarbár: a vezetékes SPD+CAD mérésre van még egy low budget megoldás. Mivel a pedálfordulatszám mérése ugyanazon az elven alapul, mint a sebességé, ezért veszel két vezetékes órát. Az egyiket hagyományos módon felszereled és beállítod a sebesség és a megtett út mérésére. A másik mágnesét a hajtókarra rögzíted, az érzékelőt az alsócsőre gyorskötözővel, a kerék kerületét 1667 mm-re állítod (remélem, nem számoltam el), és ekkor a pillanatnyi sebesség helyén a pillanatnyi pedálfordulatszám tizede jelenik meg, valamint lesz maximális és átlagos értéked is belőle. Ha találsz olyan órát, ahol 5 számjegyen lehet bevinni a kerék átmérőjét, akkor még a tízzel osztás sem fog jelentkezni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26891) Zola007 válasza fpeter07 (#26886) üzenetére


Zola007
veterán

akkor nem is eszel tekerés közben e-szelet, zselé, ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26892) eddie1978 válasza Teasüti (#26888) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Én bénaságomat bizonyítandó vettem 191cm magasságomhoz 600mm felsőcsövű vázat montiból. Iszonyat rövid volt. Országúti méretemet tudom. Pedig 17 éve volt 21 colos montim. Elfelejtettem:)
Szerintem kicsi lesz.

(#26893) TayRol válasza Maximum1 (#26881) üzenetére


TayRol
veterán

köszi, ma körbenézek Decathlonban.

ma a 3. km-en defektet kaptam, a felniszalag volt elcsúszva és a belső bánta. kaptam másikat (valam jó minőségű, rá az eredetire), remélem jó lesz.
amúgy a testbike népítéletében ugyan így járt egy user egy ugyan ilyen bringával. lehet, hogy gyártási hiba.

Szakbarbár: ilyenem volt, csak Kellys márkájú. nem volt rossz, bár sűrűn kellett az elemet cserélni benne.

[ Szerkesztve ]

(#26894) HollyBoni válasza HollyBoni (#26852) üzenetére


HollyBoni
veterán

Valaki? Cseréljem?

(#26895) dqdb válasza HollyBoni (#26894) üzenetére


dqdb
nagyúr

A kistányért egyértelműen, a nagytányér még elmegy.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26896) HollyBoni válasza dqdb (#26895) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi. :R

Nem tudom ismeritek e ezt az oldalt, hihetetlen szép országútik vannak. :Y cycleexif.com

(#26897) imyourfriend válasza dqdb (#26890) üzenetére


imyourfriend
őstag

Köszönöm az infót. Főleg a pedálfordulatosat, jó kis találmány és sokkal olcsóbban kivitelezhető mint egy pedálfordulatot is mérő órát venni. :) Hacsaknem veszek egy 2-3ezer forintos bri2-t és megoldva. :)

(#26898) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne.
Az egyik,hogy városi használathoz érdemes szerintetek lecserélnem a mostani ujjnyi vastagságú gumimat (Continental supersport) egy picit vastagabbra? Annyira pattog ezeken a gagyi utakon,hogy kezdem unni.
Mekkora lenne az ideális? Sajnos a mostani méretét nem tudom,tényleg kb 1 ujjnyi vastag, tavaly vettem rá.(a bringa egy tour trecking)

A másik,hogy általában 12-13 km bringázom bringaúton,de múlthéten elhívott egy ismerősön zugló-római part, lupa, majd vissza lágymányosi híd, árpád stb mentén egész le a Rákóczi hídig, onnan meg haza zuglóba, 55 km volt.
Előtte reggel egy banánt meg egy túrórudit ettem.
Ami probléma volt,hogy a végére iszonyat éhség tört rám.
Mit érdemes ilyenkor enni,ha valamennyire le is szeretnék adni a cangázással? Jó lenne kevesebbet bevinni,mint amennyit leadok.
Illetve kétszer meg is álltunk (10pre), ittam egy almafröccsöt,viszont utána nagyon nehéznek éreztem az újbóli elindulást, mintha terheket cipeltem volna a lábamon.
Ilyenkor mi történik? :) beállnak az izmok?
Gondolom azzal,hogy az üléstől fáj a sejhajom..azzal nincs mit kezdeni...

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#26899) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha valakinek van felesleges jó állapotú lánctányérja az írjon, mert megvenném.

42 fog körüli kéne, 5 karos, lyukkör átmérő 130mm.

(#26900) szőröscica


szőröscica
addikt

Mentem ma 54 km-t. Hulla fáradt vagyok. Szerintem az útközbeni evés kevés lehetett.

Azért büszke vagyok magamra, nekem ez nagy eredmény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.