Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) Balazska15


Balazska15
senior tag

A mozgás éjszakája alkalmából nem tud valaki debreceni megmozdulásról??

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#26352) sanzi89


sanzi89
addikt

Van-e értelme venni egy ilyen teleszkóp védőt? Főleg a városi bringámra gondoltam, amit télen-nyáron használok, esőben-hóban. Tekintve, hogy hogyan jártam a gyakorlatilag csak nyáron használt, és féltett bringámmal, próbálnék ötletelni, hogy mivel tudnám óvni a teleszkópot. A városi rohangálósban egy még gagyibb Suntour van.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#26353) Maximum1 válasza Tothgera30 (#26346) üzenetére


Maximum1
őstag

Tényleg harc lehet ezekkel a gumikkal.....
Ezt minek hívnád? atomtámadás?
8,5bar <3

(#26354) Vasinger! válasza sanzi89 (#26352) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem lehet rossz, ha keveset mozog a teló. Ha 100-120 mm-t is mozog, akkor hamar elhasználódhat. Egyébként a becsúszónál a legsérülékenyebb a teleszkóp. Ott mehet be minden kosz, még jó szimeringek mellett is. Nekem van egy sérülés is a becsúszón (így vettem), ami lehet megelőzhető lett volna egy ilyennel.

Maximum1:

Te mit értesz harc alatt? Azért ezt elég sokféleképp lehet érteni. Egy olyan bringával sokkal jobban lehet manőverezni városban, mint egy outi virsligumikkal.

[ Szerkesztve ]

(#26355) -=RelakS=- válasza Tüzi (#26324) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ami azt illeti, én valahogy a felmatricázás óta érzem bazári majmobbnak a kerekeimet :) Mondjuk leszarom, ha az autósok észreveszik, és esetleg emiatt nem ütnek el

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#26356) Maximum1 válasza Vasinger! (#26354) üzenetére


Maximum1
őstag

A harc nálam az autók közötti tekerés, másik bringás lehagyása.
Az outin 622/20 van, ez 25ös ss gépeken használják

Volt montim is városban max. a járdánál előny, minden más esetben alázva van.

(#26357) Tothgera30 válasza Maximum1 (#26353) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Használtam én már Outi-t 23-as gumikkal, sokkal veszélyesebb volt mint a 29er 55-ösökkel. Próbáld csak ki macskakövön, vagy poros-hugyos-sáros aszfalton, ahol a V-fék és a vékony slick nem fog meg, eleve itt olyan kráterek vannak a bringaúton hogy ezzel is kerülgetem rendesen, ahol úton-útfélen nyolcast verne az általad mutatott gumi-felni párosba, a 8,5bar-t pedig egy erősebb durranás következtében távozásra bírná. De te tudod.

ui.: Nem olyan nagy harc az ;) :

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26358) Maximum1 válasza Tothgera30 (#26357) üzenetére


Maximum1
őstag

Én a montival is anyáztam amikor gödörbe mentem meg ezzel is.
3 hónap alatt 1000km-et vertem bele itt Pesten, semmi pénzér nem ülnék vissza montira.

Kinek mi jön be.

(#26359) Teasüti válasza sssent (#26335) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Túl van lihegve ez a lengéscsillapítás téma. Ahhoz, hogy kijöjjön a csillapítatlan rugó hátránya, ahhoz komoly sebességgel kell menni. Én fapados RST villával járok minden nap és finomabb a megindulása, mint sok másik komolyabb villának köszönhetően annak, hogy nincs benne semmi a szimmeringen és a perselyen kívül, ami visszafogná. Szóval nagyon jó érzékenysége van optimális kenés esetén és a csillapítás egyáltalán nem hiányzik belőle.
A kerék pattogni fog?! Na ne röhögtess!
Max terepen, köves, kavicsos utakon nagy sebességnél. Aszfalton az életben nem fog pattogni. Jellemzően 30 km/h alatt közlekedek vele, teljesen jól viselkedik. Odaút csillapítás csak lassítaná, fölösleges kocabringásnak és ingázóknak.
A visszaút csillapítás is csak akkor hiányzik, amikor leugratok vmiről és a kormány felrántásakor akkorát rúg, mint a fene rossz időzítés esetén. Alapból az sem hiányzik, elvégre minél gyorsabban leköveti negatív irányban az úthibákat, az nekem annál jobb.
Kicsit kopogós így a mozgása, amikor kirúg egy huplit követően. Érezni nem igazán lehet, ellenben némi hanghatással jár. Na bumm.
Aszfalton mentem már 60 fölött is, és soha semmilyen körülmények közt nem okozott problémát a csillapítatlan villa.
Se kanyarban ledöntve, se egyenesben, se rossz útviszonyok közt.

Szvsz kizárólag terepen van csak haszna, de ott is csak akkor, ha pontosan be van hangolva az adott változókhoz.

[ Szerkesztve ]

(#26360) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

The Endomondo Generation :DDD
Forrás: reddit

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#26361) cobranco


cobranco
csendes tag

Sziasztok!

Tudom,hogy a nyár nem a szobában a TV előtt ücsörgés évszaka,mindenki teker,ha lehet/nagyon helyesen/,de ha valakinek akad egy üres órája,itt egy több mint két éves /”archiv”-nagyképüen/ túravideó az akkori Bükkből:

[Bringával a Bükk csúcsán 2012.05.09.(Hungary) HD 720p. ]

Jó szórakozást!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#26362) TripleB válasza sanzi89 (#26352) üzenetére


TripleB
senior tag

Amikor sár van, akkor van értelme, amúgy meg a por alámegy és szépen megkoptatja a becsúszót.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#26363) Tomi_Sci válasza cobranco (#26361) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Helyes link

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#26364) sanzi89 válasza TripleB (#26362) üzenetére


sanzi89
addikt

Városi bringa nem kapna sok sarat, inkább port... Mindegy, 400Ft-ot megkockáztatok.

Egyébként a mai nap szépen felpolíroztam a becsúszót, egészen 2000-es papírig, meglepően jó lett az eredmény, szinte teljesen eltűnt a rozsda valamint a felületi hibák. Lefújtam két réteg festékkel, meg két réteg lakkal, de nem vagyok bizakodó. Vagy nem tapad meg normálisan a felületen a festék, vagy szar a festék/lakk, de nem hiszem, hogy tartós lesz ez a felületkezelést. Legalább a korróziót eltávolítottam, és az egész történet idáig 2600Ft-omba került, plusz a festék/lakk 90%-a is megmaradt. Még holnap lehet kap még két réteg lakkot, szárad egy hetet aztán összerakom, lehet tippelni mennyit fog bírni.

Utódnak ki van nézve a Rock Shox XC 28-as. Ez még éppen a lélektani határon van, max 30k-t szánok az új telóra. Ez elvileg a legolcsóbb olyan V fékes teló, amiben már nincs ez a műanyag perselyes baromság - szerintem az XCR-t is ez tette tönkre -. Az XCT/XCM összes verziójában van műanyag persely, az új XCR-ekből, amikben már nincs pedig csak tárcsás van.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#26365) Because válasza sanzi89 (#26364) üzenetére


Because
őstag

ha akril festéket használtál akkor bizony ha ránéznek már ledobja, jobb megoldás a műgyanta alapú. nekem ez a tapasztalatom

(#26366) sanzi89 válasza Because (#26365) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak akril festék volt a boltban. :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#26367) gergo5991 válasza sanzi89 (#26364) üzenetére


gergo5991
őstag

rozsdát elég coca-colával le "surolni" cépen lejön ( állítólag )

(#26368) Balazska15 válasza gergo5991 (#26367) üzenetére


Balazska15
senior tag

Az, hogy felvidéki magyar vagy nem jogosít fel arra, hogy férfi létedre affektálj.

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#26369) zoli03 válasza sanzi89 (#26364) üzenetére


zoli03
őstag

De ott amúgy nem kéne zsírosnak lennie a becsúszónak? Én az egész becsúszót megzsíroztam alaposan, mikor összeraktam az XCM-et. Amíg van rajta zsír, addig biztos nem lesz rozsdás se, szerintem felesleges festegetni.

(#26370) EnergyCoke válasza HEAHEA (#26349) üzenetére


EnergyCoke
tag

Szia! Köszönöm ezek is nagyon jók csak az árukkal vagyok baja :((

Xbox One,Huawei P9 lite 2017

(#26371) sanzi89 válasza zoli03 (#26369) üzenetére


sanzi89
addikt

Elvileg igen, gyakorlatilag miután szétszedtem és alaposan bekentem szilikonzsírral mindent - itt azt mondták a szakik, hogy a műanyag alkatrészek miatt nem ajánlott a sima zsír -, mégis ez lett az eredménye. :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#26372) Puma K


Puma K
veterán

Sziasztok!

Tudtok nekem linkelni/mondani/javasolni olyan hátizsákot aminek szellőző a hát része, 20-25 literes, van felrakható vízálló huzatja (ami esetleg láthatósági mellényeknél használt neon sárga színű) és jól magamra tudom rögzíteni?

Egy arany középút kéne ami nem a legdrágább, de nem is a leggagyibb. Szerszámokat is szállítanék benne (villáskulcsok, csavarhúzók), napi elemózsiámat (2 szendvics, 1.5 literes pet palack, csoki) meg egy összehajtott széldzseki/esőkabátot.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26373) hegyimorc válasza Puma K (#26372) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Évek óta elégedetten használom: Osprey Manta 25

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#26374) syberia válasza cobranco (#26361) üzenetére


syberia
veterán

Köszi a linket, pont most tavasszal jártunk arra! :R

https://howbad.info/

(#26375) gergo5991 válasza Balazska15 (#26368) üzenetére


gergo5991
őstag

ezt nem értem :P

(#26376) sssent válasza Teasüti (#26359) üzenetére


sssent
senior tag

"A kerék pattogni fog?! Na ne röhögtess!"
Nem a kerék, hanem én. De a pattogás nem volt a legjobb szó, nevezzük inkább rázkódásnak.

A csillapítatlan rugó egy buckát követően oszcilláló mozgást végez egy ideig, csökkenő amplitudóval. Ha elég sűrűn vannak a buckák, akkor a rugó még nem lesz nyugalmi állapotban, amikor a következő felüti. Ha éppen összenyomottabban, akkor ez nagyobbat üthet, és oszcillálok tovább őrülten. A csillapított rugó hamarabb visszatér nyugalmi állapotába, nem oszcillál annyi ideig.

Te a csillapítás iránti igényt irányíthatósági kérdésként vizsgáltad, én meg kényelmiként. Aszfalton jellemzően nem kell túl nagy buckákat kirugózni, vagy ugrálni, ellenben a rázkódás folyamatosan jelen van, és amikor már zsibbasztja az embert, az elég kényelmetlen.

(#26377) szjoci válasza Puma K (#26372) üzenetére


szjoci
őstag

Kelly's Stratos II-t használok fél éve, teljes megelégedéssel. Az első-alsó zsebet egyszer túlpakoltam és belül szétfeslett picit az anyaga, de továbbra is használható. Esővédője is van, de még nem használtam.

Üdv,
Joci

(#26378) TayRol


TayRol
veterán

úgy döntöttem, hogy országúti vázas, ámde váltós bringát veszek magamnak egyenes kormánnyal. ezt és ezt nézegettem eddig. a keret 110-120e ft (hiába ennyi, ritka a kritériumnak megfelelő alany). 190 magas vagyok.

lehet új is, de gondolom ennyiért kizárt.

esetleg egy gepida s7 egyenes kormánnyal (130e körül van már pár helyen, kifutó modell)

[ Szerkesztve ]

(#26379) schumy1 válasza sssent (#26340) üzenetére


schumy1
aktív tag

Köszönöm a kimerítő válaszod/válaszaitokat.
Tegnap egy bringaboltban kitárgyaltuk, és nem ajánlják, így beláttam én is.

(#26380) Tüzi

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26381) Teasüti válasza sssent (#26376) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Oszcilláció gyakorlatilag nincs bringán kis sebességeken és aszfalton. Ennél többet csillapít még a szimmering és a műanyag zsírzott persely is, minthogy kilengjen ilyen kicsi tömegek alatt, amikor a kerék maga is jelentős rugózatlan tömeget képvisel a bicikli tömegéhez képest.
Ehhez elég ha csak eljátszadozol kicsit álló helyzetben a villával, megnyomkodod, stb. Ugye, h nem tudod behintáztatni? Egy - erő okozta - bólintás után visszatér nyugalmi helyzetbe.

Oszcilláció ennél jelentősen eltérő tömegarányoknál lép fel, ahol a rugózatlan tömeg jóval kisebb, a felfüggesztett tömeg meg jóval nagyobb, jellemzően gépjárműveknél. Ott egy kerék berugózása nincs akkora kihatással a teljes tömeg mozgására, vagyis szinte "önálló életet él". Míg bringánál egy kerék berugózásakor a teljes tömeg elmozdul, vagyis jóval direktebb a kapcsolat a kerék és váz között, nincs jelentős tömegkülönbség se, vagyis nincs oszcilláció se. Majd akkor lesz ez lehetséges, ha végtelenül finoman fog mozogni a villa, mint mondjuk egy két mázsás motoron, ahol valóban be lehet hintáztatni a villát és valóban finoman mozog a nagy tömeg alatt, mert ekkora tömegnél már egyáltalán nem jelentős a meginduláshoz szükséges erőkifejtés - a súrlódás. Na most biciklinél ilyen finom megindulást és ilyen finom mozgást ne keress, mint egy nagy motoron, vagy mint egy bármilyen egyéb gépjárművön.

Felvázolom másképp: egy autónál ha nincs csillapítás és egyenes vonalú egyenletes mozgásban van, akkor egy kátyút kvázi meg se érzel a kocsin, mert a kerék tökéletesen ki fogja mozogni anélkül, hogy ebből bármit átadna a nála két nagyságrenddel nehezebb kaszninak abban a tizedmásodpercben. Vagyis ha ebbe a rendszerbe beraksz egy lengéscsillapítót, akkor minden egyes gödörnél érzékelhető ütést lényegében a csillapítás közvetít a kaszninak, nem a rugó. Ugye ami erőt a csillapítás elnyel, akkora erőt közvetít a felfüggesztett testnek.

Most képzeld el ezt egy biciklin: ha a rugózatlan villád rázkódik, akkor abból csak annyit érzel, amennyit felfog a súrlódás, illetve ha végállásra ér a rugó, akkor ugye a közvetlen a kontaktus révén ütni fog.
Viszont egy csillapított villánál ha hiszed ha nem, nagyobb ütéseket fogsz érezni a kormányon, mert a csillapítás által felvett erőket a váz felé fogja közvetíteni még pluszban a súrlódás mellett. Ezt amúgy tapasztalattal is alá tudom támasztani, nekem a csillapított villám a merev vázas XC-ben érzetre éppen akkorát üt elől, mint a merev váz hátul, ha belemegyek valamibe. Míg a rugós villám - nem azt mondom, hogy semmit nem közvetít felfelé, de - alig ad át vmit ebből az erőből a kormányra, amit igen, azt is lassabban. Éppen azért, mert a csillapított kevesebbet mozog hasonló feltételek mellett, mint a rugós. A rugóst nem "akadályozza" a csillapítás a mozgásban, az kimozogja teljesen a dolgokat (a súrlódás miatt azért az sem teljesen). A csillapított meg ha épp nem arra a huplira van ráhangolva adott feltételek mellett (sebesség, tömeg), akkor meg se közelíti a rugós villa mozgását se rugóútban, se a mozgás sebességében, vagyis közvetlenebb hatást gyakorol a bringára, vagyis többet érzékelsz a hupliból. Ha meg rá van hangolva, akkor lényegében éppen ugyan olyan jól követi le az út kontúrját, mint a rugós villa adott sebesség mellett.

A csillapítást nem azért találták ki, mert kényelmessé teszi a járművet. A nagy fenét.
Pontosan az irányíthatóság miatt találták ki gépjárművekre, ahol a jelentős tömegkülönbségek miatt könnyedén elpattoghat a kerék az úton, amit csillapítani kell. Viszont kényelem szempontjából ez visszafejlődés mondjuk egy totál csillapítatlan hintó rugózásához képest (ha most nem nézzük a hintó állandó bólogatását). :DDD
A csillapítás célja komfortos behangolás esetén az lenne, hogy a rugó mozgásából éppen csak az oszcillációt vegye ki, viszont ne akadályozza azt jelentősen a csillapítás nélküli mozgáshoz képest. Viszont ha sportosabb, direktebb kapcsolatot akarsz az úttal, mint egy gokart, akkor fel lehet merevíteni, de akkor szétrázza a valagad, mint egy gokart. :D És nem azért, mert kemény lenne a rugó, hanem mert a csillapítás felveszi a mozgási energiák nagy részét.

Szvsz egy csillapított villa kocabringásnak és ingázóknak teljesen felesleges, semmi előnyt nem jelent egyszerű használat mellett. Terepen, nagy sebességnél van némi haszna, ha jól be van állítva. De ha nincs jól beállítva, akkor csak ront a helyzeten (túl merev), vagy olyan mintha nem is lenne (túl lágy).

Hazafelé tekerve épp azon filóztam, hogy kéne egy kamera a villa mögé megmutatva, hogy milyen nyugodtan mozog egyszerű városi ingázás során. Meg nem mondanád róla, h csillapítatlan rugós villa.
Persze akciókamerám az nincs. :))

szerk: még pontosítanám annyival a dolgot, hogy te magad is felfüggesztett tömeg vagy a bicikli vázán. Akkor lenne csak esélyed behintáztatni a villát ha tökéletesen ki tudnád merevíteni marad rajta, de mivel karból kimozgod a villád helyett a rázkódásokat, ezért sincs túl sok esélye az oszcillációnak.

[ Szerkesztve ]

(#26382) emvy


emvy
nagyúr

A kelletenel viszonylag gyakrabban meglazul a villa a bringamban (ismeritek, amikor az elso feket befogva kicsit 'lotyog' a helyen a villanyak). Mit lehet ezzel tenni? A kormanycsapagy tuti nem oreg, a bringaban van kb. 1500 km, es sosem kapott semmi utest/serulest. Egy Focus Izalco Pro 1.0-rol van egyebkent szo, integralt csapaggyal. Ha meghuzom, akkor kb. 300 km-ig oke, utana megint erzek benne valami nagyon apro lotyogest.

while (!sleep) sheep++;

(#26383) Teasüti válasza emvy (#26382) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kenés megfelelő-e? Csapágyhézagnál sokat számít a kenés, becsapós lehet zsírzást követően, amint kijárta a kenőanyagot a csapágy, illetve becsapós lehet kenés nélkül is szárazon.

[ Szerkesztve ]

(#26384) emvy válasza Teasüti (#26383) üzenetére


emvy
nagyúr

Jo kerdes, a bringat 3 evesen vettem 0 km-el, ez szamithat?

while (!sleep) sheep++;

(#26385) Teasüti válasza emvy (#26384) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha nem volt karbantartva akkor és azóta, akkor rengeteget.

(#26386) emvy válasza Teasüti (#26385) üzenetére


emvy
nagyúr

Egy helyben allt 2011-2014 kozott, szoval valoszinuleg erdemes akkor atkenni, foleg hogy egy viszonylag delikat szerkezetrol van szo. :) Koszi.

while (!sleep) sheep++;

(#26387) Because válasza schumy1 (#26379) üzenetére


Because
őstag

én elfogadnám a vázadat villástól, olyan jó kis egysebist építenek belőle ide a városba és nem kellene félteni :)

(#26388) amargo


amargo
addikt

Hi, single speed es bringara elso lanctanyert milyet kell keresni? Mindenhol csak valtos lanctanyerokat latok, de ezek szerint egy 4 karos shimano slx lanctanyer is ramegy es jo lesz?
Koszi a segitseget!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26389) #48525824 válasza amargo (#26388) üzenetére


#48525824
törölt tag

a lyukkör stimmeljen azt kész.

(#26390) fpeter07 válasza sssent (#26335) üzenetére


fpeter07
veterán

Ballonosabb gumit kell felrakni. Egyébként nagyobb döccenőknél a teleszkóp léte nem elhanyagolható, súly ide vagy oda.

(#26391) zoli03 válasza amargo (#26388) üzenetére


zoli03
őstag

5 karosban sokféle van, amik 1/8" széles lánchoz valók és nem váltóhoz tervezték.

(#26392) yodamester10 válasza sssent (#26376) üzenetére


yodamester10
őstag

Ha igazán jó és kényelmes bringázást szeretnél,sajna akkor bele kell nyúlni a zsebbe teló terén.Mióta FOX-ra váltottam egy álom vált valóra :B Azt hittem a manitou olaj/levegős az isten,de tévedtem :D

Amit írtál:
"A csillapítatlan rugó egy buckát követően oszcilláló mozgást végez egy ideig, csökkenő amplitudóval. Ha elég sűrűn vannak a buckák, akkor a rugó még nem lesz nyugalmi állapotban, amikor a következő felüti. Ha éppen összenyomottabban, akkor ez nagyobbat üthet, és oszcillálok tovább őrülten. "
Na ez nem létezik olajos/levegős telónál mert mindig akkor rugózik mikor kell.

(#26393) Teasüti


Teasüti
nagyúr

[blog]
Bakker, mióta csomagtartóm van és nem kell a hátitáska, fázik a hátam! :))
[/blog]

(#26392) yodamester10
Milyen Fox-od van?
Soha nem tudtam eligazodni a Fox-ok között. Egyszerűen nem ismerem ki magam a termékpalettán.
Mi a különbség egy Float, egy Talas és egy F100 között?

[ Szerkesztve ]

(#26394) amargo válasza #48525824 (#26389) üzenetére


amargo
addikt

Koszi, bar fura ez nekem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26395) #48525824 válasza amargo (#26394) üzenetére


#48525824
törölt tag

Ha biztosra akarsz menni, akkor http://hercehurca.hu/taxonomy/term/99
Az is fontos h alt ss lancok vastagabbak

(#26396) yodamester10 válasza Teasüti (#26393) üzenetére


yodamester10
őstag

Sajnos jelen esetben csak egy f100 -ra futotta,ami lock out karos a kormányról.Gondolom a belseje a lényeg,meg a súlya.A vázam taperedes,úgy hogy a köv. telóm is az lesz,az erősebb.Van amelyik csak levegős,az enyém olaj a jobb oldali,levegő a baloldali kamrában.
Nagyon finoman mozog,nem gondoltam volna míg be nem szereltem.Használtan vettem,igaz kicsit félve,de nem csaptak be tényleg jó állapotban van.Lecseréltük az olajat,ősszel meg kap új szimeringet.

[ Szerkesztve ]

(#26397) troland26


troland26
őstag

Na kitámasztót , lámpát , pumpát vettem ..viszont ma elmentem egy rövidebb útra és a nyereggel ill a markolattal annyira nem vagyok kibékülve ..inkább a nyereg az amit nem tartok megfelelőnek . Kéne valami komfortosabb ami nem nyomja annyira a fenekemet ... olyan max 10k környékére gondoltam .

(#26398) Zola007


Zola007
veterán

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26399) yodamester10 válasza troland26 (#26397) üzenetére


yodamester10
őstag

Kérdés hány centi vagy mert első ránézésre nagyon alacsonyan van a nyereg a második,hogy nagyon dől hátra.A nyeregnek 99%-ban vízszintesen kell állnia.
[link]

(#26400) Zola007 válasza yodamester10 (#26399) üzenetére


Zola007
veterán

és még valószínűleg keskeny is neki, nagyon keveseknek elég az ilyen 130-135 mm széles nyereg

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.