Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) syberia válasza VGYke (#26647) üzenetére


syberia
veterán

Lesd meg ezt a gépet, jobb alkatrészeket (teló, váltó) kapsz hozzá és olcsóbb is! :K

szerk: ezekkel már könnyű terepen is lehet haladni, gumi és edzettség függvénye :))

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#26652) #48525824 válasza HollyBoni (#26650) üzenetére


#48525824
törölt tag

Nem lehet, csak ha egyesületben vagy, néha be szoktak lógni, akkor lehet pályázni, de illegál :D

Az átépítés miatt viszont most lesz az utolsó alkalom, hogy ezen a pályán lehet menni és most bármiféle bringával, persze sisak kötelező.

a 8bar-bikes.com mellett a http://www.wiggle.co.uk/ -ról is lesz rendelés, ha valakinek esetleg kellene valami szóljon.

(#26653) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Montis egyesületbe/klubba/közösségbe hogy lehet bekerülni? Egy-két alkalommal láttam már a Mecseken ilyen egyenruhás bringásokat, de még csak hallomásom sincs ilyen klubbokról.
Mindnek fasza gépe volt, biztos kedvezményesen jutnak hozzá. :P

Mecseki Hegyikeréken fel is vettem velük a versenyt, lehet, h többet tekernek egy évben, de nem keményebbek úgy nagy átlagban. Az ő kis mezőnyükben erős közepesnek éreztem magam mellettük. ;] Mondjuk lefelé jobban eleresztették, ott az már nekem kicsit parás volt. De felfelé nem voltak kitartóbbak nálam.

(#26654) Teasüti válasza Runner_fxr (#26608) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pedig mutathatnál olyat is, amire rákapok. :R
Az a Kona 2+2DL korábbról is 18"-os és a gazdája 183 cm, szóval érdekes egy méretezésük van ezeknek.
Én 186 cm vagyok, most a 20,5"-os merevvázason mondhatni jól érzem magam, bár nem lenne hátrány, ha picit jobban fel tudnék egyenesedni. Táblázat szerint viszont jó a méret, a gépet meg kalkulátorokkal állítottam be éppen az ajánlott méretekre. A derekam az első, ami elfárad rajta bringázáskor. Emiatt is nyitott lennék egy M-es gépre, ha tényleg jobb kisebbet venni fully-ból, mint közönséges bringákból.

(#26655) HollyBoni válasza #48525824 (#26652) üzenetére


HollyBoni
veterán

:O

(#26656) Runner_fxr válasza Coyot (#26649) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez sajnos így nem működik, mivel a tapered villanyak alul 1,5 coll ami sehogy se megy bele egy keskenyebb fejcsövű vázba. Az 1/18-ad nyakú villát tudod bele tenni tapered fejcsövű vázba, vagy végig 1,5-ös fejcsövűbe, mivel szűkítős kormánycsapágy létezik.

(#26657) Cathfaern válasza Teasüti (#26654) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Alapvetően biciklizéskor kompromisszumot kell kötnöd a teljesítmény és a kényelem között (itt most pl. az egyenes testtartásra gondolok, nem arra hogy pl. anatómiailag jó legyen a gép). Elvileg ez azt kéne, hogy jelentse, hogy kaphatsz jó gépeket, amik kényelmesek X áron, meg kaphatsz jó gépeket, amiknek jó a teljesítménye X áron. Viszont valamilyen számomra teljesen érthetetlen módon a kerékpáros felső(bb) kategória megegyezik a versenygépekkel. Szóval vagy veszel olcsón rosszat, de kényelmeset, vagy drágán jót, ami igazából versenyzésre lenne alkalmas. Ezen lehet javítani ilyen olyan "hibrid" megoldásokkal (pl. kisebb vázméret), csak az a baj, hogy a nyert kényelmet lehet úgy éred el, hogy sokkal egészségtelenebb lesz a biciklid. Pl. lehet derekad nem fog fájni, viszont tönkremegy a térded.
Szóval ha csak nincs meglévő egészségügyi problémád, akkor én derékfájásra edzést javaslok (pl. planking), és nem kisebb biciklit.

(#26658) Coyot válasza Runner_fxr (#26656) üzenetére


Coyot
őstag

Közben belátom hogy tényleg hülyeség volt :R
Pedig nagyon megtetszett az a teló - ha már úgyis építgetek szépen lassan - teljesen jó lett volna.

Ha esetleg valakinek kell akkor legalább most jó áron megveheti :)

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#26659) zoli03 válasza Runner_fxr (#26656) üzenetére


zoli03
őstag

Van, amelyik váznál működik, a Cane Creek-nek van hozzá kormánycsapágya. Utánaolvasgatni nem fogok, milyen körülmények kellenek hozzá, nekem nincs rá szükségem, akinek kell, majd utánanéz.

[ Szerkesztve ]

(#26660) Teasüti válasza Cathfaern (#26657) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hmm most így belegondolva teljesen logikus igény lenne. Valószínűleg soha nem fogok versenyezni, csak hobbiból bringázok, még ha néha teljesítmény orientáltan is. Persze a kényelem nem elhanyagolható szempont, elvégre ha állandóan törne, meg nyomna, akkor kidobnám a fenébe. Nem is értem miért kellett nekem XC gép, elvégre nem a kényelem a szempont rajta. De könnyen feljutok a hegyre, ez is egy érv. :K
Annak már viszont nagyobb a valószínűsége, hogy felsőbb kategóriás gépet veszek még az életem során, de nem azért, h versenyezzek vele. :F

Kell egyszer majd egy Bionicon, de akarok egy FSR Specit is majd egyszer - hülye Brain nélkül. :K
Ezek egyike sem versenygép pedig.

[ Szerkesztve ]

(#26661) glacious


glacious
addikt

Hogyha a hátsó kerék nagyon "kotyog", azt mi okozhatja?

(#26662) Zola007 válasza glacious (#26661) üzenetére


Zola007
veterán

ki van lazulva a kónusz a tengelyen

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26663) glacious válasza Zola007 (#26662) üzenetére


glacious
addikt

Köszi, nekem is ez volt az első tippem, de gondoltam azért rákérdek.

(#26664) fpeter07 válasza Teasüti (#26653) üzenetére


fpeter07
veterán

Sztem csak tagsagit kell fizetni. Az egyenruha draga, de csak egyszer kell megvenni.

(#26665) Teasüti válasza fpeter07 (#26664) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És a bringa az saját költségre megy magánszemélyként, vagy van vmi klub kedvezmény?
Értsd: megéri csatlakozni emiatt, vagy több a kötelezettség, mint a haszon? :B
Meglepődnék ha minden egyes Cube teljesen önerőből lett volna megvéve. :))

[ Szerkesztve ]

(#26666) fpeter07 válasza Teasüti (#26665) üzenetére


fpeter07
veterán

Ingyen szerviz miatt mindenképpen megéri. :D Ezt nem tudom egyébként. Lehet, hogy összeépítenek egy-egy bringát a tagoknak, amíg nincs megfelelő bringájuk vagy olcsóbban juthatnak hozzá. Olyan sok kötelezettséget szerintem nem jelent a tagság. Gondolom edzésekre kell kijárni, ha indulsz versenyen, akkor a klub mezében rajtolsz stb.

(#26667) schumy1


schumy1
aktív tag

Aki teheti járjon erre.
Nagyon kis hangulatos bringaút, este még jobb lehet.

A másik meg életem ezidáig járt legjobb bringaútja, lehet ám repeszteni, ha a képen jobbról balra jössz. :)

(#26668) Teasüti válasza fpeter07 (#26666) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Most már amúgy is ingyenes a szerviz, regiztem a Devils sportegyesület szervizében. Így ingyen megcsinálnak minden apróságot, a nagy dolgok mint a generálozás is vicces áron vannak. Viszem is majd a gépet áthuzalozni, ha ebike-tól megjön a csomag.

Nagyon kíváncsi lennék, ha mondjuk áron alul alám raknának a fully-t, hát na, akkor mennék tagnak sebtiben. :DDD

(#26669) szőröscica válasza schumy1 (#26667) üzenetére


szőröscica
addikt

Hehe, augusztusban költözöm Rákoscsabára. :)

(#26670) csabi94 válasza Teasüti (#26665) üzenetére


csabi94
őstag

Ezt Tőlük kéne megkérdezni! :) Gondolom egyébként, hogy éves tagsági díj van! :)

(#26671) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Jelenleg egy Shimano XTR lánc és egy HG61 fogsor van a biciklimen, ami úgy néz ki, hogy megkopott/elnyúlt, így cserére szorul. Milyet lenne érdemes venni helyette? Van e értelme XTR láncot venni, vagy elég egy Deore vagy LX is? Ugyanez lenne a kérdés a fogsorra kapcsolatban is.

(#26672) fpeter07 válasza Vasinger! (#26671) üzenetére


fpeter07
veterán

Hát ha maradsz ugyanezeknél az alkatrészeknél, az kb. 20k forintos kiadás. Ezt én soknak érzem.

(#26673) Vasinger! válasza fpeter07 (#26672) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én is, ezért kérdem, hogy mennyivel rosszabbak/bírják kevésbé az igát a Deore szintű alkatrészek, mint egy XTR? A súly nem igazán számít.

(#26674) emvy válasza Vasinger! (#26673) üzenetére


emvy
nagyúr

Semennyire, valoszinuleg. Az biztos, hogy nem birjak kevesbe, az meg valoszinu, hogy a minosegi kulonbseg nem tul nagy.

Az egyik bringam full Dura Ace, a masik full Tiagra, mindketto kb. 3 eves. Minimalis kulonbseg van koztuk, tenyleg, szinte elhanyagolhato.

while (!sleep) sheep++;

(#26675) Vasinger! válasza emvy (#26674) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valahogy én is így tudtam, csak súlyban jobbak, kemény pár 10 grammot lehetne spórolni, de ez pont nem érint, mert nem versenyzem.

(#26676) lsebestyen válasza emvy (#26674) üzenetére


lsebestyen
addikt

hmm...és versenyszerűen nyomod mindkettővel? Én pl ott buktam el a vasárnapi OB-t, h a váltóm nem akart váltani egy lósznál, és annyira elmentek h esélyem se volt befogni a mezőnyt...Pedig 105-ös váltó...Azért egy tiagrát egy szintre hozni egy DA-val...hát nemtom :)

szerk.: neked lehet hasonló, de akkor írd oda h mire használod, szerintem úgy korrekt :K

[ Szerkesztve ]

(#26677) imyourfriend válasza Vasinger! (#26673) üzenetére


imyourfriend
őstag

Az XTR mindig a csúcskategória, az a legkönnyebb legprofibb cucc és a legjobban is működik. Minden éven kiadnak egy új szettet, de ha nem számít a súly akkor nem érdemes megvenni mert méregdrága alkatrészek azok, megfelelő a Deore hobbi szintre azt hiszem, vagy az XT. :)

(#26678) Vasinger! válasza lsebestyen (#26676) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De itt nem váltóról volt szó, ott azért van különbség pontosságban, anyagminőségben stb. ami azért számíthat. Fogaskerék és lánc más tészta.

imyourfriend:

Hát azért az XT és a Deore között se kis árkülönbség van.

[ Szerkesztve ]

(#26679) Cathfaern válasza lsebestyen (#26676) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem a topic kb. 1%-át érinti, hogy egy hibás váltás miatt lemarad egy versenyen (és ez problémát is jelent). Just said :) Szerintem emvy se azt mondta hogy nincs különbség, hanem hogy gyakorlatilag átlagos felhasználás során érzékelhetetlen.

(#26680) Toomy válasza lsebestyen (#26676) üzenetére


Toomy
senior tag

Elég sok gondod van a váltóval. Emlékszem Gyömrő előtt is sz@rakodott. :U

(#26611) gergo5991 - Mountival, lób@szó terep gumival, erdőben szintezve. Az bizony teljesen rendbe van! :K

[ Szerkesztve ]

(#26681) imyourfriend válasza Vasinger! (#26678) üzenetére


imyourfriend
őstag

Vegyél Deore-t nyugodt szívvel, nem fog az tönkremenni ha megfelelően karban van tartva és arra veszed amire való az az alkatrészcsalád.

(#26682) Gyufaaa válasza Vasinger! (#26678) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én szaros ACERA szettet hajtok. Ha nincs kenés megfelelő mennyiségben, bezony ropog és pontatlan tud lenni. Ha megfelelően karban van tartva és jól meg van kenve, egy rossz szavam sincs hozzá. Még dombon felfelé, terhelés közben sem. Volt szerencsém márkásabb bicajokkal mint OUTI, mint 29er személyében komoly felszereltséggel tekerni. Az Én használati teljesítményemben és körömben nem vettem eget rengető különbséget észre.

Hozzá kell tennem, sokat nem tekerek, vagy is nem intenzíven. Mikor megyek egy nagyobb távot, akkor ezeket tapasztalom. Az viszont bizti, ha elhasználódik a cucc, akkor valószínű DEORE lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#26683) lsebestyen válasza Toomy (#26680) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ja de akkor sikerült beállítani, most meg nemtom mi baja volt azóta is tök jó...Lehet h túl sokat akartam vele egyszerre váltani a nagy menetbe passz... :U

(#26684) emvy válasza lsebestyen (#26676) üzenetére


emvy
nagyúr

A Tiagras cuccal lenyomtam jopar hagot az Alpokban (napi 2000 szint atlag), es a Tiagra tokeletesen mukodott. Nyilvan a DA az kicsit finomabb, de en meg nem tartok ott, hogy nagyon szamitana. A modern 105 az meg mar tenyleg jo.

while (!sleep) sheep++;

(#26685) zoli03 válasza imyourfriend (#26677) üzenetére


zoli03
őstag

Minden évben kiadnak egy új szettet? XTR-ből tudtommal 2011-ben adtak ki legutóbb, előtte meg 2007-ben. 2015-ben jön az új szett, szóval az 1 év inkább 4.

(#26686) imyourfriend válasza zoli03 (#26685) üzenetére


imyourfriend
őstag

Félre voltam informálva, köszönöm. :B Országútinál van mindig úgy, hogy kiadnak egy új szettet Dura-Ace névvel ellátva, de akkor XTR-nél 4 év ez. :)

(#26687) Runner_fxr válasza imyourfriend (#26686) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem országútinál sem adnak ki minden évben új szettet.

(#26688) imyourfriend válasza Runner_fxr (#26687) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mindig újítanak valamit, most nézem a "history-t" néha újítanak valamit rajta.:) Ugye a Dura-Ace olyan árban van ami hát köszönöm, 175k egy hajtómű. ;]

(#26689) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Na ha most lenne pénzem,akkor ilyet vennék inkább...

Üdv: Rottweiler89

(#26690) Runner_fxr válasza Teasüti (#26654) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

570-585mm közötti felső csőhossz az optimális neked. Ezek általában az L-es vázak.
19" körüli vázmérete lenne a jó neked.

Fully-ból sem kell venni kisebbet mint más bringából, legalább is rövidebbet semmiképp, csak a nyeregvázcső hossza és a felső cső hossza máshogy aránylik egymáshoz mint egy sima merev montinál és mivel a nyeregvázcső hossza alapján adják meg a vázméretet, ezért ez valóban néha kisebbe méretet jelent adott testmagassághoz mintha egy sima merev hobbi montit néznél.

Egyébként meg minél nagyobb a rugóút, annál inkább felegyenesedettebb az üléspozíció. A súlypont egyre inkább hátrébb kerül. 120mm rugóúttól indul a kényelmesnek nevezhető kategória, szerintem 120-140mm közötti tartományban nézegess. 140mm felett már a hangsúly inkább a lejtőzésen van. 120mm alatt pedig ne számíts kényelmes üléspozícióra, komfortos rugózásra.

(#26691) #48525824


#48525824
törölt tag

Utoljára bedobom a lehetőséget, hogy akinek a wiggle.co.uk-ról kell valami szóljon, postaköltséggel nem kell számolnia. :)

(#26692) #16729600 válasza #48525824 (#26691) üzenetére


#16729600
törölt tag

Srácok egy újabb ultra noob kérdés, egy ilyen hagyományos nyerget rá lehet varázsolni egy outi nyereg helyére,ahogy nézem azon van egy felső csonk alulról két csavarral, vagy kell venni új nyeregszárat hozzá? Ha igen a Ti hibátok és jöttök pár sörrel, mert amikor írtam, hogy rendelek új kényelmes nyerget nem szóltatok róla :)

[ Szerkesztve ]

(#26693) 313313 válasza #16729600 (#26692) üzenetére


313313
addikt

Lekapod az anyákat, leveszed a nyereg felfogatóját és úgy rakod rá a meglévő nyeregcsövedre.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#26694) #16729600 válasza 313313 (#26693) üzenetére


#16729600
törölt tag

:R Köszi,már azt hittem kell venni hozzá még valamit.amúgy ennek ellenére olyan ez a bringázás,mint az autó vagy a gyerek,vagy a pc+házimozizás, állandó beruházásban lesz az ember,ha egyszer van bringája.Veszek egy ultegra szettet is majd rá,nem tudom miért, de kell :P

(#26695) lsebestyen


lsebestyen
addikt

(#26696) sssent


sssent
senior tag

Találtam egy régi Sturmey-Archer AW agyváltót. 110-es villasaru-távolsághoz jó, nekem meg most inkább 130-as kéne. Van esetleg valakinek ötlete, hogy honnan tudnék hosszú tengelyt szerezni hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#26697) zoli03 válasza sssent (#26696) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem nem nagyon fogsz találni hozzá, meg más alkatrészt se. Ezekben nem úgy megy a tengelycsere, mint egy sima agyban, szerintem az egészet szét kell szedned hozzá (a tengely se csak egy sima tengely), plusz a szerelék is kérdéses így, mert nem hosszabb tengelyhez van tervezve.

(#26698) Osiris


Osiris
őstag

Shimano Alfine 8 sebességes agyváltónál 6, 7 és 8-as fokozatban, mikor hagyom szabadon futni, majd újra tekerni kezdek, időnként azt tapasztalom, hogy megugrik a hajtás (nem mindíg azonnal van, hogy jópár fordulattal később). Olyan mintha a "racsni" nem akadna be rendesen. Nagyobb rázkódás esetén is előfordul ilyesmi.
Viszonylag új váltónál ez lehet normális, pl. azért mert még nincs bekopva vagy érdemes emiatt szervizbe vinni azonnal? (nem garanciális és az szervizelése elég drága)

[ Szerkesztve ]

(#26699) Cathfaern válasza Osiris (#26698) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Biztos hogy az agy ugrik és nem csak a lánc? Utóbbit okozhatja a lánc megnyúlása is, vagy ha pl. új lánc lett rárakva régi sorra.

(#26700) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Még 1 kérdésem lenne. Ha láncot és hátsó fogaskoszorút cserélek, akkor mindenképp érdemes/kell cserélni az első 3 fogaskereket is cserélni evvel egy időben, vagy azok maradhatnak, ha nem annyira kopottak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.