Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) troland26


troland26
őstag

Lidl akció Gödöllő , fél órája végeztem volt még mindenből . Vettem egy kesztyűt , szerszámtáskát meg egy km órát . A kesztyű nem volt betervezve de 1k-ért szerintem kifejezetten jó vétel .

(#27702) Teasüti


Teasüti
nagyúr

(#27703) #16729600 válasza gergobaby (#27696) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szerinted a kisebb tartóba egy 136,6 x 70,6 is belemenne? Illetve mennyire stabil felszerelés után a cucc?

(#27704) Robi BALBOA válasza #48525824 (#27693) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ezek nem azok az első hajlított(15mm emelésű) a második pedig egyenes.
Amit én keresek az hátrahajlított, de mégis egyenesnek mondott kormány, mert úgy van hajlítva hogy a fogáspontja nem sokkal kerül hátrébb.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#27705) gergobaby válasza #16729600 (#27703) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Még nem szereltem fel. Bele tudnád gyömöszölni, a gond az, hogy a telefonod alját karcolná a tépőzár, ami nem túl nyerő :( az enyém alsó 1-2 mm-ét is elkapja, de mivel rakok a kijelzőre fóliát, a hátulja meg filléres (és azon is van fólia :D), ez belefér. Neked nem ajánlanám ezt a kisebbet.

(#27706) #16729600 válasza gergobaby (#27705) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi a választ :R Most már csak az a kérdés,hogy a nagyobban meg mennyire lötyögne a teló. Sajnos anyósommal akarok vetetni,szóval nincs módom próbálgatni még szemre se a helyszínen ,azért is kérdeztelek.

(#27707) tolvaj! válasza #16729600 (#27706) üzenetére


tolvaj!
őstag

Miért nem rendelsz az ebayről? Ott kifejezetten a telefonodnak megfelelő méretet tudsz választani?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#27708) #16729600 válasza tolvaj! (#27707) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nagy netes rendelgetős vagyok, de a legutóbbi 2 ebay rendelésemmel csúnyán befürödtem ,pedig jóval 90 % feletti értékelésű eladóktól vettem ( nem bringás cuccokat )

(#27709) gergobaby válasza #16729600 (#27706) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Másikat nem bontottam ki (ahogy ezt sem tudtam a boltban), de ebben nem lötyög a kisebb telefon, így gondolom a nagyobban sem, bár az más fazonú is. De ez csak egy erős ránézésen alapuló magánvélemény :(

[ Szerkesztve ]

(#27710) tatabike válasza Gyufaaa (#27700) üzenetére


tatabike
őstag

Nekem ez a kedvencem, már hónapok óta árulják, nagyon kitartóan...:DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27711) #16729600 válasza tatabike (#27710) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát ez nagyon tetszett, kérdés hogy a fehér lavórban lévő félig elszáradt növény benne van e az árban ? :D

(#27712) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Karbon nyeregcsöveknél a bilincs az egy anyagot képez a csővel, vagy dugózva van?
Azon filózok, hogy miként lehetne legyártani azt a Bodyfloat nyeregcsövet.
80k-nál valószínűleg olcsóbban ki lehet hozni, főleg, hogy cnc-kkel dolgozok.
Rugót rendelnék tőlük, meg át kéne alakítani egy gyári nyeregcsövet.
Egyedül a csapágyazás okoz fejtörést, ilyen kis méretben nemigen találkoztam még gördülőcsapágyakkal. Pedig a 3.0 verziójuk elvileg csapágyazott már, nem úgy a 2.0 ahol csak perselyezés van.

[ Szerkesztve ]

(#27713) Balazska15 válasza gergobaby (#27696) üzenetére


Balazska15
senior tag

A tokon belül nincs valami pánt vagy akármi ami mégis rögzíti a telefont? Mert nekem 154,2*78,6mm a nagyobb tokban több, mint egy centi maradna oldalt..

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#27714) imyourfriend válasza Balazska15 (#27642) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mindenféle gél meg dopping ellen nem tekerek, amolyan "kinek nagyobb a nemiszerve" dolog lenne csak, mint általában az ilyen események többségében. :C

(#27715) dqdb válasza Teasüti (#27712) üzenetére


dqdb
nagyúr

Karbon nyeregcsöveknél a bilincs az egy anyagot képez a csővel, vagy dugózva van?
Vagy ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27716) gergobaby válasza Balazska15 (#27713) üzenetére


gergobaby
aktív tag

A kisebb tokban külön rekesz van neki, ami elég szűk, szal nehezen mozog benne a telefon, hátulról (a telefon aljánál) van egy tépőzáras rögzítés. De kinézetre a másik tok (160x90-es) más volt, úgyhogy ez nem tudom mennyire mérvadó.

Más: Szakemberhez kell fordulni,ha úgy érzem nem egyenes a kormány? (mikor egyenesben van a bringa picit balra húz) Vagy tudom ezt valahogy itthon állítani?

ÜDv. Hajós :R

[ Szerkesztve ]

(#27717) Solad válasza imyourfriend (#27714) üzenetére


Solad
őstag

"Mindenféle gél?"

Látom jól értesült vagy a témában ;]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#27718) tatabike válasza gergobaby (#27716) üzenetére


tatabike
őstag

Persze, imbuszkulcs kell hozzá, gondolom aHead-es a stucni. Meglazítod a csavarokat a stucni tövénél, ahol a villanyakra van rögzítve, és finoman a helyére ütögeted.
De a bringa húzhat oldalirányban attól is, ha a hátsó kerék nem párhuzamos a váz hosszanti síkjával, illetve ha el van deformálódva a hátsó vázháromszög. Több oka lehet a jelenségnek.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27719) tatabike válasza Solad (#27717) üzenetére


tatabike
őstag

Milyen gél? Vannak olyan zselék, amitől jobban megy a gép...? :)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27720) imyourfriend válasza Solad (#27717) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ideje most már megtisztelned, hogy nem reagálsz a postjaimra. Köszönöm a továbbiakban. :R

(#27721) feka007 válasza tatabike (#27710) üzenetére


feka007
nagyúr

De mennyiért árulják? Mert ok, hogy ez így ócskavas, de max 4-5 ezerért oknak tűnik, mert fel lehet újítani valszeg. De vaterán gondolom vagy 10-ért árulják a nagy marketingérzékkel megáldott eladók

[ Szerkesztve ]

(#27722) tatabike válasza feka007 (#27721) üzenetére


tatabike
őstag

5ezerért, az reális lehet érte, ha nincs komolyabb sérülése. Csak már annyiszor találkoztam ezzel a géppel, és mindig ezt linkelem be, ha valaki kerékpár-ügyben megkeres, hogy venni akar, vagy építsek egyet Neki, és elkezd olyan igényeket támasztani, amik 3x annyiba kerülnének, mint amennyi pénzt szán a dologra.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27723) feka007 válasza tatabike (#27722) üzenetére


feka007
nagyúr

Hát igen, a realitás az sok emberből hiányzik e tájon

(#27725) Teasüti válasza feka007 (#27723) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csoda, ha a laikusok azt hiszik, hogy a bicikli definíciója a nagyáruházban kezdődik?

(#27726) lsebestyen válasza tatabike (#27710) üzenetére


lsebestyen
addikt

Pride-on egyből elkelt volna :DD :DD

(#27727) tatabike válasza lsebestyen (#27726) üzenetére


tatabike
őstag

Ööö, ezt ugye nem azért írtad, mert nincs rajta nyereg...? :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27728) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ez nagyon bejött... ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27729) tolvaj! válasza tatabike (#27727) üzenetére


tolvaj!
őstag

Főleg, ha macskaköves részen is áthajtottak ;)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#27730) #16729600


#16729600
törölt tag

Srácok annak mi a fizikai magyarázata,hogy a nyüves kerék valóban leereszt 8 barról pár nap alatt 5-6 ra ( amikor írtátok csak mosolyogtam rajta,hogy ez mekkora hülyeség, sorry ) :) Van szelepsapka meg minden,ezt nem lehet kiküszöbölni valahogy?,Utálok pumpálni :)

(#27731) tatabike Presta szelepes.

[ Szerkesztve ]

(#27731) tatabike válasza #16729600 (#27730) üzenetére


tatabike
őstag

Nézd meg, hogy a szelep belseje rendesen bele van-e tekerve. Ha autós szelep, akkor főleg. Van szétszedhető szingó is. Ha autószelepes, akkor tekerd ki a belét, és nézd meg, nem sérült-e a vékony kis gumigyűrű rajta.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27732) imyourfriend válasza #16729600 (#27730) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem lehet kiküszöbölni, megöregszik a gumi aztán olyankor leereszt általában. Nekem volt ilyen continentalból pl, ami azért drágább gumi és az is visszaeresztett 4-5-6 bar környékére. Úgy döntöttem hogy inkább visszaereztem én miután mentem vele, hogy kíméljem a külsőt is. (ezt hogy ereszd vissza a nyomást miután mentél bringaboltban nem mondják el, hogy hamarabb tönkremenjen a külsőgumi és vedd a következőt ;) )

(#27733) #16729600 válasza imyourfriend (#27732) üzenetére


#16729600
törölt tag

Új bringa,kvázi új gumik is.Ez a levegő kiengedés ellenben teljesen új infó megint.Mindig tanulok itt valamit, amúgy köszi az infót :R

(#27734) gergobaby válasza Tothgera30 (#27728) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Azért amikor elesett a csávó, akkor elég ijesztően nézett ki..

Megvolt a LIDL-s telefontartó tesztje, jól bírja a strapát nem lötyög, nem esett le egyszer sem. :K

(#27735) imyourfriend válasza #16729600 (#27733) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én kb 2-3 max 4 bar-ig eresztem le a gumit amikor nem használom, így kíméli a külsőt és adott esetben később repedezik el. Régebben mikor nem lehetett még itthon országúti külsőket kapni, vagy szövet külsők voltak így védték a gumit és növelték az élettartamát. :)

(#27736) deicide


deicide
veterán

Tisztelgés a technika előtt. Amit tegnap és ma zokszó nélkül kibírt alattam a mounti, az sok bringának sok lett volna. Ma mondjuk siettem a vihar elől is, ezért a 34.7-es átlag a tó körül ;] Megint volt pár érdekes outis arckifejezés, amikor a surrogó traktorgumikkal 36km/h körül elmentem mellettük. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27737) #16729600 válasza deicide (#27736) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én ezt az outi típust javasolnám a veled párhuzamosan közlekedő országútis elvtársaimnak,mert ezt a szégyent nem lehet megtorlás nélkül hagyni :)

(#27738) #48525824 válasza #16729600 (#27733) üzenetére


#48525824
törölt tag

Nekem 11 barrol megy le minden nap 7-re, minden stimm, nem oreg gumi semmi, valszeg nalam nem szereti a skidet:D amugy nalam akkor eresztett vissza sokszor, mikor a felniszalag kezdett a kullolyukakba bemenni.

(#27739) deicide válasza #16729600 (#27737) üzenetére


deicide
veterán

Picit drasztikusnak érzem, de jogos. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27740) tatabike válasza gergobaby (#27734) üzenetére


tatabike
őstag

Én is elkacsáztam a LIDL-be, de nem vettem meg a telefontartót. A kicsiben nem érzékelt az érintőképernyő, a nagyban igen, de abban meg lötyögött a teló... :O

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27741) Balazska15 válasza tatabike (#27740) üzenetére


Balazska15
senior tag

Na meg a nagyobbik változat szerintem mérhetetlenül gagyi, rettentő hülyén néz ki.. :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#27742) HollyBoni válasza #16729600 (#27730) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én sem tudom miért, de az tuti hogy az olcsó vs drágább belsőnél van különbség. Pl 1300ft-os belsőm nekem is ereszt rendesen, a minőségibb szingó gumimba meg 11,5 bart fújok általában, így is tárolom. Múltkor nem voltam itthon 3 hétig, semmit nem eresztett.

[ Szerkesztve ]

(#27743) fpeter07 válasza Balazska15 (#27741) üzenetére


fpeter07
veterán

A polok egesz jo minosegek voltak most.

(#27744) Vasinger! válasza gergobaby (#27734) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Melyiket vetted? A laposat vagy a vastagat? Én a vastagot néztem, tök jó lett volna, csak nem tűnt valami stabilnak, eléggé lötyögött a tartóján. A forgatás funkciója se tetszett, mert nagyon könnyen elfordult, ez sem igazán tetszett.

(#27745) tatabike válasza Vasinger! (#27744) üzenetére


tatabike
őstag

Stabil mind a kettő, szerintem, de nekem a kisebbik kellett volna, csak éppen nem érzékelt a fólia alatt az érintő a telómon, a nagyobbikban meg lötyögött.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27746) Tothgera30 válasza deicide (#27736) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Még 29er-el milyet mennél. :-)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27747) D.Orion


D.Orion
veterán

Valaki jó párt nappal ezelőtt érdeklődött egy Wellgo pedálról.
Írtam anno, hogy nekem ilyen van és megírom a fejleményeket. Nos ma van fejlemény. A jobb oldali pedál már közel sem úgy pörög ahogy a bal oldali. A bal oldalinak még szinte új a forgása, de a jobb oldali max két fordulat után megáll. Összekócolódtak benne a csapágyak már. :( Még nincs semmi baja, de valahogy meg kell csinálnom, mert ez így nagyon hamar tönkre fog menni. Nem bírja a 85kg-os taposó terhelést.

A kép nem az én pedálomról készült, csak illusztráció.

[ Szerkesztve ]

(#27748) deicide válasza Tothgera30 (#27746) üzenetére


deicide
veterán

Hajjaj, valami keskenyebb gumival, 36-37 is lehetne rövid távon... Lehet, hogy még idén beruházok egy 29-esre, a Kelly's-t meg eladom, mert nincs több hely a sufniban. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27749) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Picit off (futás) [link] [link] Ilyen edzésterveket próbálgatott már valaki, érdemes egyáltalán? :) Van futós topic ph-n?

(#27750) Tothgera30 válasza deicide (#27748) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem fogod megbánni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.