Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) kacsyx válasza tatabike (#27891) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Épp ez a baj, hogy ugyan Pécsett tanulok, de bringás ismerősöm nincs arra, legalábbis olyan akiről tudok. Kecskemétről meg macera elvinni az ismerősöm, aki értene hozzá. Egyelőre megvárom a válaszát, mekkora a váz, utána eldöntöm. Szerintem a képek alapján teljesen jó állapotban van, egy láncnyúlást kellene mérni helyszínen, meg a tányért megnézni, tényleg milyen. A fogat kopását sosem tudtam megállapítani, mi számít még jónak, mi cserés, pedig becs szó igyekeztem figyelni mikor ilyen véleményezéseket kértek tőletek :)
A vázat át tudom nézni, meg a többi alkatrészt is, úgy gondolom.

Tárgytalan, el is kelt :(

[ Szerkesztve ]

(#27902) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok, szeretnék használtan venni egy országúti biciklit, ebben kérném a segítségeteket. 178 cmes testmagasság és 79 cmes átlépési magasság mellé még bevállalhatok egy 58 cmes felső cső méretű outit?

Ez lenne a kérdéses darab: Giant Peloton Superlite

Illetve ezeket találtam még:

Mali Ironman
Magellan Gemini
Merida Speeder T2

Előre is köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#27903) Cathfaern válasza evilskati (#27902) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az utolsó leszámítva mindegyik vázváltós, biztos ilyet szeretnél?
Én is 178cm vagyok, átlépési magasságom picit magasabb. Van egy 57-es vázam, átlépés szempontjából rendben van, viszont elég távolinak érzem a kormányt. Szóval hacsak nem nagyon hosszúak a kezeid, én az 58-as vázat nem erőltetném.

(#27904) evilskati válasza Cathfaern (#27903) üzenetére


evilskati
aktív tag

Igazából nincs bajom a vázváltóval, és 100.000 Ft-nál többet nem nagyon szeretnék költeni. Most is egy vázváltós Puch Clubmant hajtok, de nem érzem annyira hátrányát.

Edzésre szeretném használni Pozsony-Mosonmagyaróvár útvonalon, itt nincsenek nagy szintek, max a szél fúj non-stop, úgyhogy nem kell sokat váltani.

A Mali Ironman fele hajlok, mert elérhető közelségben van, méretre is jó, és alu vázas.

A Speederről olvastam véleményeket, nem lenne rossz, de őszintén megmondom, hogy valamiért nagyon vonz most az outizás, annyi jót olvastam már többek között ebben a fórumban is róla - úgyhogy mindjárt belevágnék egy koskormányba. Ebben a térségben ráadásul végig kiépített bicikliút van, ami kedvez.

(#27905) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Beszereztem én is egy Lidl órát meg ülésre szerelhető tatyót. Órát még most rakom fel, de a táska nagyon jó, csak 2000 forint, kapsz hozzá teljesen jó minőségű szerszámkészletet is, gumileszedőt, meg 1-2 foltot. Könnyen leszedhető, belefér szerszámkészlet meg pár cerbi. Jó kis cucc, ennyiért ajándék! :K

(#27906) Teasüti válasza kmisi99 (#27899) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kerék kivesz, kontraanyák és kónuszok lelazít mindkét oldalon, odébb teker amennyit kell, majd egy agybeállítás a nulláról. Azért zsírt is nézd, ha már szétszeded! ;)

(#27907) PumpkinSeed válasza fpeter07 (#27900) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A videó alapján elég durva embernek kell lenni, hogy valaki elmenjen egy ilyenre. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27908) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Gondoltam holnap túrázok egyet a szabadnapomon munka helyett, és felmegyek Nagymarosig, de úgy látom még a mainál is melegebb lesz, jól átgondoltam én ezt? :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#27909) deicide válasza A_ScHuLcZ (#27908) üzenetére


deicide
veterán

Indulj korán, akkor nem lesz vészes. Rám is vár szombaton egy Sukoró-Csörög-Sukoró táv, amit a végén majd szerintem kiegészítek, hogy 200km meglegyen. 4:20-kor indulás és akkor 11 körül már haza is érhetek, még nem megfőve a napon. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27910) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Mekkora gyökerek vannak... (jó, nyilván üzlet neki, de akkor is)
Amelyik bringáról linkeltem képeket, hogy véleményezzetek, mert megvenném ha érdemes, ma újra fenn van aprón. Tegnap lett meghirdetve először, 130 ezer Ft volt az ára, délelőtt elkelt, délután újra felkerült 170 ezerért... Valaki nyerészkedik rajta, én meg összekapartam volna valahogy 130 ezret, hogy tekerhessek vele. Le is hangolt ez az egész. Gyűjtöttem két évig a pénzem, amit én kerestem egyetem mellett, úgy, hogy közben én finanszírozok magamnak mindent. Nem könnyű megállni ilyen hosszú távon, hogy csak arra költsek, ami létszükséglet, hogy teljesen önerőből tudjak megvenni olyan bringát, amilyet szeretnék. Összejön már 200 ezer, számolgatok, nyáron ha végig dolgozok, még hozzá tudok tenni 100 ezret, plusz marad is tartalékban legalább ennyi. Közben szerencsétlen kutyám fertőzést kap, amit csak lehetett megpróbáltunk az orvossal, pénzem nagy része elúszik, kutyám elmegy. Nem érdekelt, ugyanígy tettem volna. Elkezdem újra kapargatni a pénzt, itt lett volna egy lehetőség, meg tudtam volna venni, ha nehezen is. Erre megveszi, hazaviszi, csinál új képeket, leírást és felteszi 40 ezerrel drágábban. Hát kenje a hajára, csak ennyit tudok mondani...

(#27911) Szakbarbár válasza deicide (#27909) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Neked legalább több eszed van mint nekem és nem 9-kor indulsz el a 30 fokban 200 kilométeres túrára. :D
7:15-től 9-ig volt indulás, én 8:50-kor neveztem. Nem volt kocsi és biciklin plusz vonattal kellett felmennem Pestre.

(#27910) kacsyx
Én írnék neki, hogy láttad a régi hirdetést és az eredeti ár plusz 10.000 Ft megveszed tőle.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#27912) #48525824 válasza kacsyx (#27910) üzenetére


#48525824
törölt tag

Lesz jobb, nyugi. :-)

(#27913) deicide válasza Szakbarbár (#27911) üzenetére


deicide
veterán

Na jó, de neked akkor volt a rajt, nem? :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27914) HollyBoni válasza #48525824 (#27912) üzenetére


HollyBoni
veterán

Azé' 130-ért full Ultegra az nem rossz... :( Ennyiért jó esetben 105-el szoktam látni bringákat.

(#27915) TayRol válasza kacsyx (#27910) üzenetére


TayRol
veterán

Biciklinepper. Ezt is megértük.

(#27916) Szakbarbár válasza TayRol (#27915) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Vagy van még egy lehetőség. A tulaj aki eredetileg is árulta, látta hogy milyen sok embert érdekel a 130.000 forintos árral, ezért más néven megpróbálja eladni drágábban.
Egyébként a biciklinepper nem új dolog lenne.Gondolj csak bele hány használt nyugati bicikli kerül hozzánk? Ott megveszik fillérekért, vagy ingyen és itthon jó pénzért kiárulják.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#27917) fireproof


fireproof
őstag

Van valakinek ötlete hogy ez a Peugeot országúti váz mér lehet olyan régóta fent? Mennyire lehet strapabíró attól hogy alu? :U

(#27918) schumy1


schumy1
aktív tag

Remélem megtudjátok nyitni. Ez gyilkos volt, főleg a Nadap Lovasberény közti szakasz az elején. Le is kellett szállnom mert nem bírtam. :) A pulzus rendes pulzusmérővel volt mérve és úgy vittem be az adatokat.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27919) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Eléggé identitás zavaros bringa ez. Nem is értem mire használják ezt emberek? Felfelé szar, lefelé gyenge, síkon nehéz, tekerni alig lehet, rugózik, de azt is minek! Fékek legalább fognak? A vázgeo külön érdekes. :D
Újonnan ezért tényleg elkérnek vmi 120k-t? Annyiért már biciklit is lehetne venni. :))

2013-as modellnél legalább már single pivot van "urt" helyett. :U

[ Szerkesztve ]

(#27920) Teasüti válasza Teasüti (#27919) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem is értem mire használják ezt emberek?
Testbike-osok közt megint üde foltot jelentenek a dirt és dh Rockrider felhasználók. :C

(#27921) Solad válasza HollyBoni (#27914) üzenetére


Solad
őstag

Szerintem a helyzetre gondolt, nem pedig a bringára :)

(#27917) fireproof:

Hmm ez tetszik, úgyis vázat akarok cserélni a városi suhanómon szóval gyorsan csapj le rá:D

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#27922) Zola007 válasza Teasüti (#27919) üzenetére


Zola007
veterán

nem értem mit vártok 70 rugóért?
egy normális teleszkóp vagy tárcsafékszett kerül ennyibe

újonnan meg 120k-ért szintén csak alap cuccokat kapsz...1-2 deore alkatrész és lockos villa már jónak számít ennyi pénzért manapság

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27923) Jorus válasza Teasüti (#27919) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez nagyrészt minden olcsó össztelósról elmondható.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27924) tatabike válasza kmisi99 (#27899) üzenetére


tatabike
őstag

A tengelyen szépen arrébb kell tenni az összes cuccot, ami rajta van, csak úgy lehet "elmozdítani". Kiveszed a kereket. Megméred, hogy mennyit lóg túl a két oldalon a tengely. A két túllógás összegét elosztod kettővel, így megkapod, hogy mennyit kell túllógnia egy-egy oldalon, odaterelgeted a kontraanyát és a kónuszt az racsnis oldalon, meghúzod fixre, összeszereled, és a másik oldalon állítod be kotyogásmentesre. Nem kotyoghat 1mm-t sem, mert az már a kerék külső ívénél 2-3mm kotyogás lesz.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27925) mrst3ph3n válasza deicide (#27887) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

pengemetal, deicide: köszi a választ! Akkor bevállalom, hazafelé pedig lehet kipróbálom az etyeki dombokat. Csak az időjárás legyen kegyes... :)

(#27926) fireproof válasza Solad (#27921) üzenetére


fireproof
őstag

Közben rájöttem hogy nekem nem is lenne jó mert nincs rajta vázváltókarnak hely.... fékváltókarra most meg nincs pénzem meg annyira nem is vágyom rá. :D

(#27927) tatabike válasza fireproof (#27926) üzenetére


tatabike
őstag

Viszont lehet szerezni vázváltó-tartó bilincset... :K

Amúgy meg egy lassan 10 éves aluváz már nem olyan, mint új korában, egy kicsit meg lehet fáradva, azért nem veszik meg.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27928) fireproof válasza tatabike (#27927) üzenetére


fireproof
őstag

Akkor a 110 kilómmal lehet hogy jobb ha nem is kockáztatok?! :U

(#27929) tatabike válasza fireproof (#27928) üzenetére


tatabike
őstag

Nem ismerem a Peugeot könnyűfém vázait, de az biztos, hogy egy öreg aluváz rizikósabb sokkal, mint egy öreg acél. Ha az acél nem rozsdás/rohadt, kb. ugyanazt tudja 20 évesen is, mint új korában. Az alu egy sokkal merevebb anyag, ezért előbb és jobban el tud fáradni. Nem akarlak lebeszélni, de én a 75 kilóm alá sem venném meg... :N

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27930) fireproof válasza tatabike (#27929) üzenetére


fireproof
őstag

Pedig sikerült lebeszélned róla. :DDD Mindegy úgyis találtam egy BIANCHI acélvázat.. .csak hát az drágább. :(

(#27931) Zola007


Zola007
veterán

akinek 19" körüli XC/MTB gépe van, mérje már le legyen szíves milyen magasan van a kormánymarkolat teteje a földtől?
Kíváncsi vagyok, az én bringámon 100cm, elég mélynek érzem, főleg lefelé

Tegnap próbáltam egy XC gépet, ami totál ugyanolyan váz-geometriai adatokkal rendelkezik mint az enyém, kormánymagasságban tért el mindössze (100cm vs 101,7 cm) a hajlított kormány miatt és mégis teljesen más volt az üléspozíció rajta pozitív értelemben. Sokkal biztonságosabbnak éreztem

Ha ennyit jelent az a pár fok hátrahajlás a kormányon, akkor én is lehet hogy lecserélem a tök egyenes XC kormány hajlítottra

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27932) fpeter07


fpeter07
veterán

Kivételesen magam akarok szerelni valamit, ugyan van mindenféle villáskulcs 5-től 25-ig, de pont a 17-es az ami törött. Ez már jelzésértékű. :D

(#27933) szjoci válasza Zola007 (#27931) üzenetére


szjoci
őstag

20"-os magellan serpens vázam van, hajlított kormánnyal, rövid stucnival és 100cm a markolat teteje. Eleinte szokatlan volt mivel nagy is nekem a váz (175cm vagyok) emiatt a rövid stucni, egyenes nyeregcső, de könnyen hozzászoktam hogy közelebb van a kormány a szokásosnál.

[ Szerkesztve ]

(#27934) Doki16


Doki16
addikt

Ismertek olyan utvonaltervezos programot/honlapot amivel gmaps-on lehet rajzolni majd utana gpx-be exportalni?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#27935) hegyimorc válasza Doki16 (#27934) üzenetére


hegyimorc
senior tag

www.bikemap.net ?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#27936) pengemetal válasza Doki16 (#27934) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Akár itt akár gmaps-on megrajzolod (import URL) és utána tudod menteni gpx-be.
http://www.gpsvisualizer.com

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#27937) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Munkába járáshoz (18km x2) szerintetek jó választás lehet egy bagaboo táska? Vagy inkább egy kosarat szereljek hátulra a trekkingre? Jelenleg gumipókkal rögzítek egy hátitáskát a csomagtartóra, de már nagyon elegem van belőle, hogy minden reggel ezzel tökölök 5 percig... Nem volt még "messenger" táskám, nem tudom mennyire használható egy ilyen cucc. Jól néz ki az biztos, de ha lötyög, mozgolódik a hátamon, nyakamba borul, akkor inkább nem ölöm a pénzem ilyenbe.

(#27938) Doki16 válasza pengemetal (#27936) üzenetére


Doki16
addikt

Köszönöm mindkettő jól működik :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#27939) D.Orion válasza didros (#27937) üzenetére


D.Orion
veterán

Kosár eléd vagy mögéd, de akkor majd dobj keresztbe valamit, hogy ne tudjon kiugrani a csomag.
18km alatt rendesen leizzadsz ott ahol hozzádér bármilyen táska vagy a pántja.
Napi szinten 11km-ről járok be munkába így írom ezt.

(#27940) rfjanika


rfjanika
tag

sziasztok
kerékpár vásárlás előtt állok, és megmondom őszintén fogalmam sincs a mai felhozatalról, hogy mi számít jónak mik a bevált márkák.
én egy kerékpárt szeretnék venni
ár az olyan 50 ezer ft körül gondoltam
lehet használt is
semmi terepezés, csak néha edzésre azzal mennék ami 10 km.
meg esetleg néha hosszabb utak, hogy a kondícióm jó legyen.
fontos hogy kényelmes legyen.
85 kg vagyok és 182 cm magas ha ez számít, mert látom páran írták

ha vkinek van vmi ötlete hogy milyen márkák közül keresgéljek azt előre is megköszönném.
vagy hogy melyik oldalon

(#27941) djula válasza rfjanika (#27940) üzenetére


djula
aktív tag

Én is hasonlót keresek éppen, egyelőre a schwinn csepel landrider tűnik jónak, én az agyváltós változatot favorizálom.
vagy egy használt holland gép esetleg.

(#27942) zoli03 válasza Zola007 (#27931) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem 102,5 cm 100 mm-es 6°-os Rirchey stucnival, egyenes Ritchey kormánnyal, 1,5 cm hézagolóval, a váz 19,5".

(#27943) DjKoxi válasza Zola007 (#27931) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Szia!
20"-os Merida 96, 103cm. A gyári FSA cuccok vannak rajta.

(#27944) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Sok éve nem kerékpárosként most ismét bele szeretnék vágni, de hozzáértés hiányában még mindég nagy a köd előttem.
Most a vázmérettel problémázom. Akármilyen honlapot nézek, pl. méretkalkulátor, nekem 175-176(?) magasságra, 75-76cm összenyomott zacskó-talp távolságra,Treking/Cross kategóriában 46-48cm-es vázméretet hoz, országútiban 50-52cm méretet.
Jelenlegi kiszemeltem: Merida Crossway
Kérdéseim:
* Ez most országúti, vagy Treking? 80-90%-ban országúton használnám... Melyik vázméret a mérvadó?
* Egyáltalán mi a testméret / vázméret jelentősége, amikor az ülés és kormánymagasság is állítható? Ezt az összefüggést tapasztalat hiányában nagyon nem értem. Tudtok segíteni?
* Mi történik ha adottságaimmal (176/76cm) egy 55cm-es bringát veszek? (Pl. az most Merida Crossway típusból, a kiszemelt boltban, 55cm-ben nagyon jóárasítva van...)

Kérlek segítsetek!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#27945) Szakbarbár válasza VGYke (#27944) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ahány kalkulátor, annyiféle vázméretet fogsz kapni. Én 170 cm magas vagyok, országútiból 54-es vázméretű biciklim van 175 mm-es hajtókarral és teljesen kényelmes. A te magasságodhoz országútiból inkább 56-os méretet keresnék, de majd jönnek a többiek is kijavítják ha tévedek.
Arra tudok válaszolni, hogy mi van akkor ha az ajánlottnál nagyobb vázat használsz: fájni fog a térded és a derekad.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#27946) bigdady


bigdady
nagyúr

Gepidánál honnan tudom mekkora a vázméretem?

(#27947) zoli03 válasza VGYke (#27944) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt a kalkulátort csináld végig, egész sokat ér, sokkal többet, mint amik csak a magasságod és belső lábhosszod veszik figyelembe. Amúgy nem a nyeregvázcső hossza a lényeges, hanem a felsőcső hossza, amit nem tudsz állítani, maximum csak kompenzálni tudod a kormányszárral.

(#27948) evilskati válasza bigdady (#27946) üzenetére


evilskati
aktív tag

Ahol a nyeregcső csatlakozik a vázba, alatta szokott lenni a méret.

(#27949) Zola007 válasza VGYke (#27944) üzenetére


Zola007
veterán

Pont tegnap néztünk meg 2db Crosswayt nőiben.
Árához képest elég sovány a felszereltsége az egész Crossway sorozatnak
Más márkából (Kellys, Kross, Bergamont) ugyanennyiért jobbat vagy ugyanezt ~20-30-al kevesebbért megkapod

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27950) Teasüti válasza Zola007 (#27922) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én? Várni? Ettől? Semmit. 70k-ért én telót vettem használtan, nem bringát.
Csak jól esett sárral dobálózni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.