Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) emvy


emvy
nagyúr

Kollega most vett egy Specialized AWOL Transcontinentalt. Jo cuccnak tunik, szijhajtas, agyvalto, mittudomen. Jo draga is volt mondjuk.

while (!sleep) sheep++;

(#26802) schumy1


schumy1
aktív tag

Én ezt használom, tervezésre, gpx mentésre [link], wp-s telón meg jelenleg a gpx viewer programot ami tud úgy működni, hogy betöltöd a .gpx fájt, és rögzíti is az útvonalad és méri is ami menthető .gpx-be és feltölthető akár a sports tracker oldalára. Egy baja van a programnak, hogy nem követi az útvonalat magától ha nem neked kell a vonalat követve tapizni.

(#26803) #48525824 válasza Cathfaern (#26800) üzenetére


#48525824
törölt tag

túlárazott, ha az új piaci árát nézzük, inkább novatec v. sturmey ennyiért, picit drágábban meg miche.

[ Szerkesztve ]

(#26804) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Bikefun Trunk 6k
és
Bikefun Supercharger 6,6k
ezekről van valakinek tapasztalata, mond valakinek valamit? Elsőről jó véleményeket olvasni, valamint szervizesek is ezt ajánlották ma, ők is azt használják, mutatták, utóbbiról nem találtam semmit a gyártói oldalon kívül.
Bikefun Steeltower-t szerettem volna, de jelenleg sehol nem kapni, csak rendelésre, valamint kicsit drágább, bár lehet megéri a plusz pénzt az az acél talp a műanyagokkal szemben..

7-8bar-ra fogok presta szelepet fújni vele.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#26805) pengemetal válasza A_ScHuLcZ (#26804) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nekem a Trunk van (még Air Force One néven), teljesen jó arra, amire használni akarod. Kb. 2 éve van meg, gond nélkül teszi a dolgát. DE: nekem kényelmesebb az a megoldás, aminek a feje dupla (egymás mellett az autós és presta szelepes lyuk. Ennél meg kell benne fordítani a gumi tömítést (persze ez csak akkor érdekes, ha autóst is akarsz fújni :)

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#26806) A_ScHuLcZ válasza pengemetal (#26805) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nem gond, mert van átalakítóm autósra, szóval annyi baj legyen, úgy nem kell forgatni.

Viszont bosszant, hogy a Trunk máshonnan 4,5k-ért is elhozható, a steeltower pedig 6k-ért, ha nem lenne ennyire sürgős. Viszont perpill nincs mivel felfújnom a bringát a hétvégi túrára, korábbi aldi-s pumpa megadta magát.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#26807) #16729600


#16729600
törölt tag

Én ezt a pumpát néztem ki kérdés prestához jó e ? Leírásból nem igazán derül ki számomra.Illetve ez az SKS mennyire jó gyártó ?

(#26808) TayRol


TayRol
veterán

no, megvettem a bringámat. tudom, hogy sokaknak ez egy gagyi canga, de én most boldog vagyok.:) hobbi célomra tökéletes. 89e pénz volt.

(#26809) #16729600 válasza TayRol (#26808) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nekem tetszik,gratula hozzá,legyen benne sok örömöd :R

(#26810) HollyBoni válasza TayRol (#26808) üzenetére


HollyBoni
veterán

Jónézki!

Kompletten vetted újonnan?

(#26811) zoli03 válasza TayRol (#26808) üzenetére


zoli03
őstag

Nem SS-t akartál?

(#26812) Maximum1 válasza TayRol (#26808) üzenetére


Maximum1
őstag

Szép!
Ezt vettem volna én is, sajnos későn vettem észre, de itt ajánlgattam már egy pár embernek.
Végre valaki vett egy ilyen szörnyet.
Hidd el jobban jártál a sinlespeednél, azért csattogtathatnád a váltódat mire lehagynál a 46/16-ommal. :DDD
Az ülést tedd vízszintesbe.
Használd egészséggel.

(#26813) TayRol válasza #16729600 (#26809) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi!

HollyBoni: jaja. tegnap kértem, hogy egy 60-asat rendeljenek be, hogy megnézzem mekkora. jó lett. a felszereltsége is teljesen vállalható.:)

zoli03: de, előszőr igen. aztán letettem róla, és outi vázas, egyenes kormányos lett a kiválasztott.

Maximum1: köszi. még csak hazajöttem, jelenleg barákozom vele. megyek Decathlonban kiegészítőket (prizma, csengő, stb...) venni.

(#26814) lsebestyen válasza TayRol (#26808) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jó ez, grat :) Újonnan meg egész jól jártál, a váz maga tök jó, ennyi pénzért. Az ülést tényleg rakd majd vízszintesbe ;)

(#26815) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ez a Claris felszereltség viszont nekem UFO. A Sora-t váltja le?

(#26816) Vasinger! válasza TayRol (#26808) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, nem vagyok egy outi fan, de ezt én is elfogadnám. Grat! :K

(#26817) TayRol válasza TayRol (#26808) üzenetére


TayRol
veterán

Ja, a boltban ahol vettem az eladó versenyez, titán vázas cangával. Megkapta a szponzoroktól, 1.8M volt az ára. Cannondale.

HollyBoni: igen, azt. Elvileg egy kicsit jobb is nála.

Vasinger: thx! :)

[ Szerkesztve ]

(#26818) Zola007 válasza HollyBoni (#26815) üzenetére


Zola007
veterán

Igen, állítólag jobb is egy kicsit

[ Módosította: ngabor2 ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26819) Maximum1 válasza TayRol (#26813) üzenetére


Maximum1
őstag

minek kiegészítő? ezzel nem kapnak el..... :DDD

(#26820) TayRol válasza Maximum1 (#26819) üzenetére


TayRol
veterán

Hogy oldalról el ne üssenek. :D

(#26821) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Turul kupára jön valaki?
Ma van éjfélig az előnevezési határidő.

(#26822) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Rátót-Keszthely-Szombathely 180km teljesítve 27,2-es átlaggal. :) A dombokat nem számoltam csak leküzdöttem. ;]

(#26823) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Ez a KELLY'S MTB 26" bringa szerintetek megér 18.000 Forintot?

Előre is köszönöm! :)

Üdv.

(#26824) rétisün válasza imyourfriend (#26822) üzenetére


rétisün
veterán

az szép, gratula...
én még a ~84 km-emet se bírtam 27-es átlaggal leküzdeni, igaz még most is azon csodálkozok, hogy nem b****m bele a bicajt az árokba valahol, és jöttem haza inkább busszal/stoppal/gyalog/tardissal/akármivel.....

persze én vagyok a hülye, ha tudom, mennyire utálom a szelet, minek egyek bicajozni amikor fúj.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26825) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Normálisabb küllő szett 32 lyukas felnihez kb mennyiből jönne ki anyákkal együtt? Kazettás 8-as agyra fel lehet rakni alátéttel vagy valamivel 7-es sort? Illetve mi ez a hyperglide dolog, valami Shimano technológia? Van itthon két fogassorom de mindkettőre csak annyi van írva hogy Hyperglide.

[ Szerkesztve ]

(#26826) deicide válasza TayRol (#26808) üzenetére


deicide
veterán

Az az 52 fog elöl, az kemény dolog... ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#26827) grizlisandor válasza razzorr (#26104) üzenetére


grizlisandor
addikt

Csináltam képet a lakatokról, kerékpáron való elhelyezésükről meg lelakatolásról.




(#26828) rétisün válasza deicide (#26826) üzenetére


rétisün
veterán

nekem azér' van csak 51, de néha az is mintha sok lenne :B :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26829) TayRol válasza deicide (#26826) üzenetére


TayRol
veterán

Gyerekkel az ülésben mögöttem kezdetnek pont elég. :D

[ Szerkesztve ]

(#26830) schumy1


schumy1
aktív tag

Szétbasz az ideg rögtön!!!

Próbálgattam az utóbbi napokban az olyan gps tracereket amikre le is lehet és rögzítik is az útvonalat és feltölthetőek onedriveba. A múltkor megtettem ugyan azt az útvonalat (32 km) mint ma, akkor csak egy ideig rögzített a program, ma ugyan ez volt, de más programmal. A két túra között tesztelgettem hogy ne a nagy út ne legyen meg, azok rendbe lezajlottak, erre tessék beszivatott. Csak tudnám mi a hiba oka.

(#26831) Szakbarbár válasza deicide (#26826) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Csak akkor, ha nincs mellette másik :D Bár én mostanában rászoktam, hogy csak a 39-es tányért használom.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#26832) deicide válasza rétisün (#26828) üzenetére


deicide
veterán

Van az a hegy, ahol bárkinek sok ;]

Szakbarbár: ha elkopna én adok 39-est, mert nem nagyon fogom használni az új 53/39-es hajtóművön. :) Lacházán azért meg kell hajtani a nagytányért.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#26833) fffeco válasza schumy1 (#26830) üzenetére


fffeco
tag

Ilyen nekem is sokszor volt még windows phone 7-es telómon.. ha mondjuk fényképeztem és nem léptem vissza trackerre akkor tuti hogy nem mért tovább mert a háttérbe kilőtte a folyamatot vagy mikor kamera gombbal ébresztettem a telót akk teljesen kilépett a trackerből. :( Mindig a tracker kell elől legyen.

(#26834) Szakbarbár válasza deicide (#26832) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Én is pont azért használom, mert még majdnem új :D 35-ig elvagyok vele 100-as CAD mellett, gyorsabban úgysem megyek.
De nem hiszem hogy kompatibilis lenne, nekem 8 sebességes rendszerem van.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#26835) Zola007 válasza deicide (#26832) üzenetére


Zola007
veterán

" ha elkopna én adok 39-est, mert nem nagyon fogom használni az új 53/39-es hajtóművön"
Jaaaj, de laza itt valaki :P ;]
csak viccelek

(#26827) grizlisandor: az a traktorlánc böszme nagy dög

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26836) rétisün válasza deicide (#26832) üzenetére


rétisün
veterán

42-esed nincs? dolgozóbajárósra kéne....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26837) schumy1 válasza fffeco (#26833) üzenetére


schumy1
aktív tag

Egész végig ő volt megnyitva mert navigáláshoz használtam. Az ő számlálója szerint meg minden jó volt, sőt ha a mentet útvonalat ő nyitja meg akkor látszik a teljes út, ha más nyitja meg akkor csak 2.8km lett rögzítve.
Ez a progi: [link]

A múltkori nem sikerült rögzités ezzel volt: [link], de mondom akár hányszor teszteltem őket kisebb rövidebb távon, nem volt gond velük. Még háttérberakáskor sem.
Egyszerűen nem értem.

(#26838) deicide válasza rétisün (#26836) üzenetére


deicide
veterán

Az MTB-n az van, de arra nincs másik, pedig a Pusztatlon-ra jövő héten jól jönne egy 48-as...
Egy 50/34-es Shimano 105-ösöm van, ha valaki az érdekel.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#26839) Szakbarbár válasza Zola007 (#26835) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Múltkor teszteltem én is, hogy mit bírok és a 10 százalékos emelkedőn 52-17-es áttétellel még fel tudtam tekerni. Mondjuk nekem könnyebb a 60 kilómat felcipelni a dombra, mint másnak a 80-90 kilót vagy többet.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#26840) anorche1 válasza schumy1 (#26837) üzenetére


anorche1
őstag

Miért nem használod az endomondot? Igaz nem onedrive -ra szinkronizál, hanem a saját felhőjébe. Nekem wp 8.1 -en tökéletes.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#26841) belaazallat válasza rétisün (#26824) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha ott hagyod valahol a bringát szóljál! érte megyek! :)

Most érkezett el az, hogy annyit bringázok, hogy kijön a nagy váz hátránya. :( Kénytelen leszek lecserélni a Wensont egy másikra, mert túl nagy és kezdenek fájni a térdeim.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#26842) schumy1 válasza anorche1 (#26840) üzenetére


schumy1
aktív tag

Mert nem lehet rátölteni gpx fájlt, így nem tudok vele navigálni, ez volt a bajom a sports trackerrel is, igaz azt használom a mai napig ha tudom hova hogy megyek, de akkor nem futhat más a telón mert kifagy.
Agyrém.

(#26843) deicide


deicide
veterán

Apropó, E.On Délibáb MTB maratonra nem jön valaki rajtam kívül?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#26844) HollyBoni


HollyBoni
veterán

A fogaskerék akkor kopott ha cápafogas, vagy ha hegyesek a fogak?

[ Szerkesztve ]

(#26845) fffeco válasza schumy1 (#26842) üzenetére


fffeco
tag

Na ja én is sports tracker-t használok vagy endomondot. Net nélkül is megy csak a térképet nem látod, amíg nem szinkronizálod fel otthon wifin.

(#26846) dqdb válasza HollyBoni (#26844) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mindkét esetben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26847) #48525824


#48525824
törölt tag

Crosses: 0
Spoke length left: 278.7
Spoke lenght right: 278

Left flange ⌀: 39.8 mm
Right flange ⌀: 39.8 mm
Centre to left: 33.5 mm
Centre to right: 33.5 mm
Spoke hole ⌀: 2.5 m

Ezek szerint a 278mm-es küllő jó lesz nekem? :)

(#26848) Zola007


Zola007
veterán

Aki 182 cm magasság körül van és MTB-vel, megtenné, hogy leméri az ideális beállításán a nyereg orra <-> kormány közti távot?

jöhet akár privibe is

Competitive-es oldal szerint ideális a mostani stucnihosszom, de én úgy érzem, mintha országútin feküdnék, pedig egy XC gép
120-ast akarok 90-re cserélni

#26847) maummamut: igen, tökéletes

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26849) Zola007 válasza HollyBoni (#26844) üzenetére


Zola007
veterán

a cápa fogai se egyformák, tegyél be minimum 2 mpxeles képet és meghümmögjük

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26850) #48525824 válasza Zola007 (#26848) üzenetére


#48525824
törölt tag

köszi:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.