Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) Cathfaern válasza TayRol (#26199) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Villát felejtsd el, gyakorlatilag lehetetlen nem horror áron (de azért nem is kínai acél) merev villákat kapni :(
Egyébként nagyon szép az a Kelly's :)

[ Szerkesztve ]

(#26202) TayRol válasza Cathfaern (#26201) üzenetére


TayRol
veterán

köszi.:)

ezt hallottam máshonnan: vagy teleszkópos, vagy karbon.

és amúgy mennyiért lehetne eladni? a stucnin és a gumin kívül minden gyári, eléggé megkímélt a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#26203) Cathfaern válasza TayRol (#26202) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Sajnos igen :/

Van pontos típus vagy még jobb, felszereltség lista? Képek alapján nem lehet egyértelműen belőni, hogy mi van rajta (legalábbis én nem tudom :B)

(#26204) fpeter07 válasza Mansi (#26187) üzenetére


fpeter07
veterán

Nagyon furcsa ez a táj magyar (vagy francia, ha már tour) szemmel. Apropó mikor kezdődik a verseny?

(#26205) szjoci válasza zoli03 (#26183) üzenetére


szjoci
őstag

Puding próbája az evés, és valóban: a galvanizált, rozsdamentes shimano bowdent sehogy se tudtam befuttatni ónnal. Próbáltam izzítással is hátha leég róla a cucc, de sehogy se ment. Szóval csak a sima, natúr bowdeneket lehet ónnal megfuttatni.

(#26206) TayRol válasza Cathfaern (#26203) üzenetére


TayRol
veterán

95%-ban ugyan ez, csak az enyém régebbi modell.

(#26207) zoli03 válasza Cathfaern (#26201) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt pl 1 perc alatt megtaláltam, szerintem nem is drága.

(#26208) Vasinger! válasza TayRol (#26206) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én ezt olyan 60 környékére lőném be, így elsőre.

Egyébként a linkelt kerékpár 5%-nál jobban eltér a tiedtől. Teljesen más hajtás, felnik és teleszkóp, így ránézésre is.

[ Szerkesztve ]

(#26209) #48525824 válasza Cathfaern (#26200) üzenetére


#48525824
törölt tag

Amit legfelül linkeltél az is csúszópapucs, csak előrenyíló.

(#26210) Mansi válasza fpeter07 (#26204) üzenetére


Mansi
csendes tag

Jövő héten szombaton kezdődik.

(#26211) TayRol válasza Vasinger! (#26208) üzenetére


TayRol
veterán

az a 3 alkatrész az 5%.:D

a nagyságrend legalább megvan, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#26212) Cathfaern válasza #48525824 (#26209) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Elvileg nem (elvileg, mert kb. utóbbi 2 hétben műveltem ki magam SS kérdéskörben, szóval nem akarok rögtön életigazságokat kijelenteni).
Nem tudom pontosan mi a magyar fordítása, de a "dropout"-ok, így fejlődtek ki:
[horizontal] -> [semi-vertical] -> [vertical] (ugye ez utóbbit használják jelenleg a bicikliken)
Ezzel szemben a csúszópapucs mindig is ilyen volt: [link] és alapvetően a pályavázakon van (ugye azért is lett annyira elterjedt az SS/fixi vonalon, mert kezdetben elég sokan pályakerékpárokat alakítottak át közlekedésre alkalmassá)

képek forrása: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26213) Cathfaern válasza zoli03 (#26207) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

És erre hogy raksz V-féket? :) Ugye trekking átalakításból indultunk ki.

(#26214) Zola007 válasza zoli03 (#26207) üzenetére


Zola007
veterán

Azt a kellys vázat nem merev villához tervezték, szerintem a fejcső idővel megunná a dolgot

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26215) Tothgera30 válasza syberia (#26180) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jelen szituációban fényes nappal volt, tehát villogót észrevenni elég nehéz. De kb. 1,5m volt köztünk a távolság, mert kapufeljáróból állt ki, egy Fiesta Van, futárgyerek, aki a gázpedált on-off állásban használja. Perec után szerencsére bringát átnézve, csak a markolatot tartó gyűrű aljáról jött le a festék, és az első féknyereg nem volt meghúzva, az állítódott el. Gyanakszom még egy enyhe 8-asra az első tárcsában, ha ez lehetséges, a felniben nem lett kár.

#26181 imyourfriend: Sajnos itt bringaút elég gázos, eleve buszmegállókkal tarkított, ahol gyalogosok egyfolytában kilépnek elém. Autók között meg életveszélyes... ouitival is éreztem hogy néhol nagyon figyelni kell, mert ajtót rám nyitják. 29er-nek annyi előnye van hogy jobban észreveszik a közeledésben, tiszteletet parancsol zebránál, más bringások előzékenyek, csak mögém állnak be, mellém sokan nem mernek, ez néhol autósokra is igaz :D . Majd télen próbálok egy garnitúra snow 2,4" körüli gumit beszerezni, kíváncsi leszek rá milyen lesz az őszinte mosoly, ha 32:18-al csapatom majd.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26216) zoli03 válasza Cathfaern (#26213) üzenetére


zoli03
őstag

Sehogy, van patkófék is. Azt írtad, nehéz találni, linkeltem egyet, fékről nem volt szó.

Cathfaern és Zola007: amúgy se látom értelmét átalakítani, sokkal jobban jár, ha vesz egy csúszópapucsos vázszettet.

(#26217) TayRol válasza zoli03 (#26216) üzenetére


TayRol
veterán

egyetértek.

köszönöm a segítséget mindenkinek, felteszem a 1. hsz-ben található népszerűbb oldalakra.

(#26218) DjKoxi válasza sanzi89 (#26171) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm szépen a választ :R

(#26219) #48525824 válasza Cathfaern (#26212) üzenetére


#48525824
törölt tag

azt a horizontal dropoutot mondjuk mi előre nyíló csúszópapucsnak, csak a környezetemben mindenki így használja, aztán ezért én is :) de egyről beszélünk :D

[ Szerkesztve ]

(#26220) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Sziasztok!

Erről esetleg vélemény? Megéri megvenni? Kenzel Calibre 400

(#26221) razzorr válasza pepe091 (#26220) üzenetére


razzorr
őstag

Nekem meg ez jön be.

(#26222) anorche1 válasza pepe091 (#26220) üzenetére


anorche1
őstag

Szerintem ennyiért annyira nem rossz. Gondom csak a 7 sebességgel van, ezért hátsó agy menetes lesz. Arra meg tudtommal a legkisebb fogszám a 14, vagyis száguldozni maximum magas cad -del fogsz.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#26223) Gyufaaa válasza zoli03 (#26126) üzenetére


Gyufaaa
veterán

35k-ba állt meg.

(#26128) Szakbarbár: Ez így van rendjén. Legyen munka. Csak a jó programokról lemaradok legtöbbnyire. Bár első a munka az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#26224) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Holnap indulok a Tisza tóra körbebringázni. :))

(#26225) Gyufaaa válasza Mr. Erikszon (#26224) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Na. Klafa időd lesz hozzá. Jó tekerést!

[ Szerkesztve ]

(#26226) Mr. Erikszon válasza Gyufaaa (#26225) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Köcönöm :DD

(#26227) pepe091 válasza anorche1 (#26222) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Köszönöm, annyira száguldozni nem feltétlen akarok, főleg városban lenne használva. De gondolom jobb választás a Kenzel, mint a Dechatlonos Btwin triban 300, nem?

(#26228) anorche1 válasza pepe091 (#26227) üzenetére


anorche1
őstag

Nekem olyan van :)
Gondom vele csak annyi volt, hogy a ócsó kmc lánc már 1200km után szarrá nyúlt, és a hülye nyergcső átmérő. Már nem emlékszem mekkora, csak arra, hogy csak egyetlen egyfajta nyeregcsövet lehet hozzá kapni, tehát ha mondjuk idővel leakarnád cserélni karbonra, akkor nem fogod tudni, mert sehol nincs ebből választék. Talán valami átalakítóval vagy nem tudom. Egyébként defektem 2000km alatt nem volt, a gyári gumik jók, csak esőben nem tapadnak (2x estem vele vízes úton, szerencsére semminek nem lett baja).
Még hátránynak mondható a 3 tányéros rendszer, nekem tök felesleges még ide a Bükkbe is, és 2 tányéros hajtásokból nagyobb a választék is. A microshift váltó jó, csak alkatrész kb. lehetetlen beszerezni hozzá, e-bay -en sincs. Egy másik fékváltókargumit szerettem volna venni, de sehol nem találtam.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#26229) zoli03 válasza pepe091 (#26227) üzenetére


zoli03
őstag

Ha főleg városban akarod használni, akkor miért országútit veszel?

(#26230) Doki16


Doki16
addikt

Hasznal innen valaki Mio Cyclo 105 bringas GPS-t?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#26231) pepe091 válasza anorche1 (#26228) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, pont ettől félek, hogy ha valami ilyesmit cserélni kell, akkor gáz van, mert annyira egyedi alkatrészekből van.

(#26229) zoli03

Gyorsabban, könnyebben lehet gyorsulni vele mint a jelenlegi montimmal, eleve majdnem 8 kg-mal könnyebb, plusz a vékony gumik sem fogják vissza. Nem utolsó sorban sokkal jobban tetszenek ezek, mint a normál bringák. :D

(#26232) TayRol válasza pepe091 (#26231) üzenetére


TayRol
veterán

Feltettem a bringát 60 ezerért, már el is vitték. Nem tudtam, hogy ennyire pörög a hasznaltpiac. :)

Annak van értelme, hogy veszek egy országúti bringát, akár kos kormánnyal, és azt illetve a hajtást kicserelem rajta? Csak azert, mert azokból olcsóbban van alu vázas.

[ Szerkesztve ]

(#26233) Cathfaern válasza TayRol (#26232) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem sok, mivel akkor lényegében ugyanott vagy, mint ha vennél egy váz szettet + kerekeket (ugye hátsó agyat is mindenképp cserélned kell az outin, és akkor már a küllőket is, szóval a hátsó kerékből max a felni maradna meg). Csak akkor a hátsó kerék rögzítése nem lesz jó, szóval speckó agy kell, vagy láncfeszítő.

(#26234) TayRol válasza Cathfaern (#26233) üzenetére


TayRol
veterán

Ja igen, mert a váltó miatt nem csúszópapucs van.

Küllőket miért? Értelmetlen atfűzni?

[ Szerkesztve ]

(#26235) Cathfaern válasza TayRol (#26234) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Belegondolva lehet tévedek, de ugye a SS/Fixi agyak szimmetrikusak, a váltós agyak meg nem, és emiatt lehet nem lesznek jók a küllők. De lehet most hülyeséget mondtam :B

(#26236) #56474624 válasza pepe091 (#26231) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én tapasztalatom is az, hogy országútit nem érdemes városba ezekre az utakra használni. Egy slick gumis trekking bringával is lehet úgy haladni az esetek többségében, sőt ha rossz az út, még jobban is, emellett kényelmesebb is.

(#26237) imyourfriend válasza Tothgera30 (#26215) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én ezekért a dolgokért nem megyek bringaúton, senkinek sem hiányzik hogy letaroljak egy gyalogost. Ma tekertem 110km-t meg voltam edzeni de szélcsendben az utolsó 2-3km-t 35-ös átlaggal tekertem batyuval a hátamon. Engem már megszoktak itt, elmúlt 2,5 hétben 2 nap kivételével mindig mentem, már csak 15km választ el az 1000-től. ;] Nem is az, szeretem ha tisztelnek és látják hogy minden nap ugyanarra közlekedek mint ők, kikerülnek nagy ívben. Tegnapi 40km eső alatt pl 1 kamion nem terített be vízzel aminek örülök. :) Nekem személy szerint se mellény se villogó semmi sincs, csak lekönnyített bringa meg jó tempó. :)

(#26238) Mansi válasza imyourfriend (#26237) üzenetére


Mansi
csendes tag

Azon szoktam magamban röhögni h fényes nappal, délben, 30 fokban, sokan a kukás mellényben izzadnak mint a ló a nyeregben. Facepalm.
Ezt a hülyeséget is beleverték az okosok fejébe, h ha külterület, akkor vedd fel mert kötelező...
Olyan mint a bringával behajthatsz a behajtani tilosba...

(#26239) Tüzi válasza Cathfaern (#26201) üzenetére

11/8-os?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26240) Tüzi válasza Tüzi (#26239) üzenetére

cromo Pesti

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26241) imyourfriend válasza Mansi (#26238) üzenetére


imyourfriend
őstag

Inkább vennék le azt a kukás mellényt és szélben gyorsabban tekernének. De nem, a szabályok szerint mellény meg mindenféle dolog kell, hogy minél többet maradj kint a főúton, ezzel növelve annak az esélyét hogy elüthetnek pl. :W Engem nem érdekel ezen szabály, meg még sok másik szabály sem aminél azt látom hogy hátráltat. Van egy fényvisszaverős hátitáskám néha az szokott rajtam lenni.

(#26242) #48525824 válasza imyourfriend (#26241) üzenetére


#48525824
törölt tag

szabály szerint csak rossz látási viszonyok mellett kell külterületen, én sosem hordok... érdekesen is néznék ki :D

(#26243) Because válasza imyourfriend (#26241) üzenetére


Because
őstag

ilyenkor azon érdemes elgondolkozni, hogy másnak okozol-e kárt ezzel vagy más szabályellenes cselekedettel... szélsőséges eset, adott körülmények között a mögötted jövő gépjármű vezetője későn vesz észre láthatósági hiányában, elrántja a kormányt és frontálisan ütközik a szembe érkező 2 gyerekes család autójával, lelked rajta ha neked köszönhetően kivégeztek egy családot... még egyszer mondom ez egy nagyon nagyon extrém eset volt de előfordulhat!
alap elv a közlekedésben az hogy nem elég látni látszani is kell.

[ Szerkesztve ]

(#26244) Solad válasza Because (#26243) üzenetére


Solad
őstag

Aki fényes nappal későn veszi észre az úton haladó kerékpárost, az nem alkalmas a vezetésre és/vagy nem megfelelő sebességgel érkezik.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#26245) Because válasza Solad (#26244) üzenetére


Because
őstag

"adott körülmények között" értsd akár rossz látási viszonyok stb... a kolléga azt mondta nem hord semmilyen esetben hiszen hátráltatná

de nem szeretnék vitát nyitni! én az az ember vagyok aki gyalog is kivárja az egysávos út mellett, hogy zöldre váltson a lámpa és átmehessen a zebrán.

[ Szerkesztve ]

(#26246) Zola007 válasza Solad (#26244) üzenetére


Zola007
veterán

nekem ezzel a "rossz látási viszony" definícióval van gondom, ugyanis ezt mindenki kénye-kedve szwrint értelmezi
Van akinek még az esős felhős napon az éppen szürkületből éjszakába hajló félvak állapot sem számít rossz látási viszonynak.
Én annak pártján vagyok hogy lakott területen kívül sisak és ezüstös fénycisszaverő ruházat (nem fltátlen mellény, van sportolóknak is felső ) legyen kötelező

Jobban szeretek kukásnak kinézni mint halottnak.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26247) Solad válasza Zola007 (#26246) üzenetére


Solad
őstag

Tiritarka bringásmezeim vannak és szükség esetén a decathlonos fényvisszaverő dzseki. De Nem gondolom azt hogy a lámpa, prizma, küllőprizma, pedálprizma és esetenként a bokámon lévő fényvisszaverő karpánt mellett egy nyári napon szükséges lenne a mellény/dzseki.

Szürkületben, sötétben egyértelmű, de 35 fokos verőfényes napsütésben ugyan ne kössenek már belém hogy nincs rajtam mellény amikor rikító narancssárga mezben tekerek (Ráadásul tudomásom szerint csak azok "megfelelőek" amikben benne van az szabványszám, ezek pedig az echte kukásmellények. A fent linkelthez hasonló, ami színben is ugyanaz és fényvisszaverők is vannak rajta, nem minősül megfelelő ráthatósági ruházatnak :F )

Mindezek mellett a definíció hiányosságával teljes mértékben egyetértek. Úgy gondolom viszont, hogy kb a topik közösségével van a legkevesebb gond a forgalomban (kivételek persze vannak ;] ), sokkal kevesebb mint pl. a szomszéd bácsival aki másfél méteres szélességű sávban próbálja megtartani az egyensúlyát miközben gyökkettővel teker.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#26248) razzorr válasza Zola007 (#26246) üzenetére


razzorr
őstag

Én meg csak olyan pólókban (mezekben) tekerek, hogy mindig lássanak. Így a yard se b@sztat és engem is látnak a citromsárga vagy kislibazöld felsőben. Kukásmellényt max csak akkor veszek fel, ha koromsötétben tekerek. Az meg mostanában kevés alkalommal van. :)

(#26249) TayRol


TayRol
veterán

A Sants Pista ajánlott bringa? Esetleg a Gepida S3?

(#26250) PS7A


PS7A
tag

Heló mindenki!
Elsősorban olyanokhoz szólok, akik hosszabb távokat szoktak menni.
Olyan krémet vagy kenőcsöt keresek amit a hátsó felemre kenhetek :D és ezzel elkerülhető a kellemetlen kidörzsölt bőr effektus. Egyelőre vazelin és neogranormon alternatívát találtam, illetve ezt a linket: 8 Great Chamois Creams
Előre is köszönöm az ötleteket :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.