Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) Tüzi válasza Zola007 (#27339) üzenetére

Meg a 7-es elmegy 200 évig, a 9-es elnyúlik 2-3000km alatt.
Ráadásul a hetes olcsóbb is (:
Ki érti ezt? (:

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#27352) Runner_fxr válasza Tüzi (#27351) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egy szélesebb lánc jobban bírja mint egy keskenyebb, szerintem ennyi a magyarázat.

(#27353) Tüzi válasza Runner_fxr (#27352) üzenetére

Nehogy már ennyivel...
Montin 8sebis lánc van 6 éve kb (igazából nem is tudom mióta, de inkább több mint hat), kapott az már havat-jeget-sarat-ágat, 3 patentszem van benne, és a nyúlásmérő még mindig messze van attól, hogy beleessen.
Ellenben a 10-es lánc meg 2-3000 alatt elnyúlik?
Szerintem direkt lehúzás.

120 lovas motorom van, ami produkál 90Nm-t, 30ezret simán elmegy egy lánc, és kb ennyibe is kerül. Pedig aztán ebben az ABC összes betűje benne van tömítés formájában. (WXO)
Ezt meg lábbal hajtom, 3000-en belül kuka, és még nem is nagyon álltam ki a nyeregből? wtf? Pedig 1051-es sram... volt. 9-10ezerért? Jó, kaptam a bicajjal, de akkor is... 7ezerbe volt a 1031-es most.

Ordas nagy kamu, hogy nem tudnak olyat gyártani, ami kibírná 3-5-ször ennyi ideig.
Nem is akarnak.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#27354) Runner_fxr válasza Tüzi (#27353) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Motorlánchoz hasonlítani hülyeség, az egy többszörösen túlméretezett alkatrész, a bringa lánc a töredéke.
Azt felejtik el az emberek, hogy a kerékpároknál rendkívül alacsony súly mellett kell produkálni nagy ellenállóságot. Pl a teleszkópok, egy komoly villa 2 kiló alatt van, egy új pike 160mm rugóút mellett 1800g, ami nagyon durva terhelést képes elviselni, tény, hogy sűrűbben kell szervizelni mint egy motorba vagy autóba való lengéscsillapítót, ez minden kerékpár alkatrésszel így van, de a terhelés/súly arányt is figyelembe kell venni. Ettől függetlenül valóban létező dolog az amit leírsz, autóknál, műszaki cikkeknél mindenképpen.

Biztos lehetne gyártani titánból, meg nagyon kemény anyagokból 10-11-es bringaláncot, de az annyiba kerülne mint egy középkategóriás kerékpár, ki a fene venné meg?

[ Szerkesztve ]

(#27355) Zola007 válasza Tüzi (#27353) üzenetére


Zola007
veterán

Persze hogy tudnak, ez az egész bringaalkatrész dolog lehúzás egy szint fölött
10-11-es rendszerem soha nem lesz pont emiatt. Ár nő, élettartam csökken. Annyit nem ér az egész amatőr szinten, profinak meg fizetik vagy van kedvezménye.

ilyen Tiagra / Deore szint fölött már nem keveset fizetsz a reklámkasszába

Dura Ace hajtómű 120 ezer
Ritchey WCS nyeregcső 20 ezer
105 fékváltó párban 75 ezer

az apjuknak meg a *-át....

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27356) HollyBoni válasza Zola007 (#27355) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szvsz ez a lehúzás mindenhol jelen van, nem csak bringa alkatrészeknél.

(#27357) Runner_fxr válasza Zola007 (#27355) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Árakon szerintem fölösleges kiakadni, a csúcskategóriás termékek mindig drágák. Ilyen erővel bármit felsorolhatnánk, hogy hú de drága, meg itt van a Magyar bérek kérdése, ehhez mérten minden drága, még egy buszjegy is. Egy épkézláb ország állampolgárának havi bére 5-8 szorosa egy magyar átlag ember béréhez képest, nekik nyilván teljesen más a véleményük ezekről az árakról. Meg aztán hány embert látok nap mint nap, bejön az üzletbe, a 2 ezer ft-os műanyag sárvédőt drágálja, hogy nincs e olcsóbb, a pincében félig elrohadt, pókhálós kerékpárra 5 ezer ft-ot már úgy sajnál mintha fogát húznák, de előkapja a zsebéből az ájfón 5-öt! :C

[ Szerkesztve ]

(#27358) Zola007 válasza Runner_fxr (#27357) üzenetére


Zola007
veterán

A teleszkóp példa amit írtál valóban bonyolultabb

Azonban szerintem semmi csúcskategória nincs egy 40 centis triplán húzott alumínium csőben és egy pár alu-műanyag fékváltókarban :(
Másik gyártó legyártja ugyanazt a nyeregcsövet, kormányt, kormányszárat ugyanolyan anyagból, technikával, minőségben féláron. Mondom ezt úgy, hogy Ritchey nyeregcsövem, kormányom és R. Pro kormányszáram van, de 120-as Pro stucniért nem adnék megint 13 ezret.

Csak írd be gugliba, hogy "bicycle parts expensive", máshol is téma nagyon is gyakran, nem csak nálunk magyarföldén. A nagy külföldi webshopokban a termékekhez írt véleményekben is sokszor megjelenik, hogy a németek, angolok, franciák is sokallják bizonyos cuccok árát.
Persze megveszik, mert van rá cash és a birtoklási vágy is dolgozik.

Dolgozott ismerős precíziós szerszámgyártónál és beszélgettem orvosi műszergyártó cég szervizesével is a speciális megmunkálási igényű eszközökről, van némi rálátásom mit is jelent a precíz és drága cucc.
Mi is fizettünk az intézetnél 100 ezret 1 darab ilyen esztergált titánium hegyért, de a szervizes is elismerte, hogy töredéke az előállítás.
Ugyanez megy mindenhol, bizonyos szint fölött aránytalanul nő a haszon a termékeken.

Tudom, hogy ez nem a máltai szeretszolgálat és nem kötelező megvenni, ha nincs rá pénzem. De engedtessék már meg, hogy kifejezzem nemtetszésemet a piaci irányzatok miatt, mert ez a véleményem.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27359) Runner_fxr válasza Zola007 (#27358) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mindig is voltak olyan kerékpár alkatrészek amik ár/értékben nem voltak jók, hozzáértők ezeket ismerik és nem veszik meg, csak ha tényleg nincs értelmes alternatíva.
Nyilván egy francia vagy német bringás se hülye, azért mert több a pénze, ha ért hozzá akkor tudja, hogy mi az amiért nem érdemes kiadni azt az összeget.

Én egy szóval se mondtam azt, hogy minden csúcskategóriás termék megéri azt az összeget, szerintem is irreálisan drága. Annyit mondtam, hogy ez más csúcskategóriás vagy annak mondott terméknél sincs másként. Nyugodtan elmondhatod a véleményed, engem nem zavar. :)
Nekem is hasonló, csak kiegészítettem annyival, hogy ilyen erővel sok minden más is drága. Ilyen világot élünk. Viszont azt hozzáteszem, jelen van az értelmes kategória is, ami véleményem szerint megéri az árát csak embere válogatja, hogy ki kire költ szívesebben, van aki nem sajnál 250 ezret egy telefonra és meg van róla győződve, hogy milyen okos döntés volt megvenni azt az eszközt, míg más meg egy 200 ezres teleszkópos villáról gondolja ezt, vagy mondjuk egy 50-60 ezer ft-os hátsó váltóról.

Egyébként meg nyilván nem azért gyárt valaki egy terméket, hogy ne keressen rajta, ha te gyártanál egy terméket amit mondjuk 30% haszon mellett úgy vesznek, hogy nem tudsz eleget gyártani, akkor megemeled 40%-ra a hasznot, ha még úgy is bőven viszik lesz belőle 50%, hülye lennél olcsóbban adni addig amíg fogy. Valahol érthető. Azt meg ne felejtsük el, hogy tesztelések is vannak, meg rengeteg költség ami viszi a pénzt, a mérnökök se 2 fillérért dolgoznak, amikor külföldön még egy mosogató vagy takarító is egy kisebb vagyont keres egy magyar emberhez képest, gondolhatod mit kapnak a mérnökök. Szóval ha jól is akarnak élni kell lennie árrésnek, nem kicsinek. Amúgy meg vannak alkatrészek amiknek az előállítása se olyan egyszerű, jó most nem pont a nyeregcsőre gondolok. :) Ott van mondjuk a csúcs sram 11-es kazetta, több mint egy órát dolgozik rajta a cnc gép, míg egy középkategóriást fossa kis magából, érthető a többszörös ár is.

[ Szerkesztve ]

(#27360) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Úgy néz ki vettem egy villát.
Ha feltételezem, hogy a hirdetés tükrözi az állapotot, akkor jól jártam 70-ért?
Először dual air Rebát akartam, csak bakker elvitték aznap, mikor hívtam a tulajt.
Ezek szerint bringát csak jövőre cserélek (sok terv között vacillálok, a bringa csak az egyik, a fizetés meg csak havonta jön :( ). Kap egy új esély a merev váz a buta 80-as Axon D-RL helyett ezzel a villával. Talán kibírom majd vhogy. ;]
Beszóltak, hogy szar a villa a gépben és így alig ér 100k-t. Igazuk van. Ezzel a telóval most már 150 alatt nem rakom ki majd. :P Persze nem is akartam még eladni, azért van kint 120. :B

[ Szerkesztve ]

(#27361) Teasüti válasza Teasüti (#27360) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bammeg nem találok egy nyüves kézikönyvet ehhez a 2010-es relevation-höz. :W

Amúgy arra pont nem számítottam, hogy a telefont egy angol faszi veszi fel. Így felkelés után meglepődtem magamon, hogy csak úgy letárgyaltam vele sok évnyi felejtés után.

[ Szerkesztve ]

(#27362) Zola007 válasza Runner_fxr (#27359) üzenetére


Zola007
veterán

Én sem arra értettem, hogy te elfogadod
Hanem úgy am blokk sok helyen a vásárlói réteggel már sikerült a gyártóknak elhitetni, hogy az a valami "tényleg annyiba kerül". "És azért ilyen drága, mert fejlesztés, meg csúcstechnika, meg egyedi design ...."
de, persze

Teljes mértékben egyetértünk amit a 30-40-50%-os haszonkulcs példával írsz. Ami még egyes cikkeknél elmegy, másoknál viszont erős pofátlanság.

Pl: 50 rugóért szerintem mindenkinek egyértelmű melyikben van több munka és érték:
Crank Brothers EggBeater titanium SPD pedál vagy 8 sebességes Sturmey Archer agyváltó

Bringás témánál maradva pl fixis körben mindent el lehet adni, amire az van írva hogy Miche. Jó cuccok, csak néha a felét nem éri

Nekem nem azzal van bajom, hogy némely termékért annyit kérnek, mert nem kötelező megvenni, hanem mikor a reklámmaszlag és sok buta vásárló miatt ez már az alacsonyabb szintű termékekre is rányomja a bélyegét. Akkor jön az, hogy már minden gyártó azt gondolja, hogy abban a termékkörben mindenért lehet egy vagyon kérni.
És persze a kereslet szabályoz, de ha nincs más, akkor a kereslet is alkalmazkodik valamilyen szinten a drágább dolgokhoz

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27363) Zola007 válasza Teasüti (#27361) üzenetére


Zola007
veterán

Mindenképpen személyesen menj érte.
Sok jó gépük van a külföldi diákoknak itt Debrecenben, de némelyik nagyon nem ad karbantartásra.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27364) Teasüti válasza Zola007 (#27363) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Postán kértem. Nem kellett volna?
Mondjuk ha karcolás sincs rajta, akkor nekem hihetőnek tűnik a ~300km. Annyi alatt meg karbantartás nélkül se nagyon lehet legyilkolni szerintem.
Persze azért a gyanú mindig jelen van. Én sem raktam még egy karcolást sem a villámra, pedig mentem már vele szépeket.

[ Szerkesztve ]

(#27365) Teasüti válasza Zola007 (#27363) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Debrencenig nem mennék el egy villáért, most nézem csak mekkora út lenne Pécstől. :C
Talán egy motorért felutaznék, azt nehéz ugye szállítani, de egy villáért nem.
Az utazási költségekből kijönne a teló szerviz is könnyedén.

[ Szerkesztve ]

(#27366) Zola007 válasza Teasüti (#27364) üzenetére


Zola007
veterán

Bocs, úgy emlékeztem pesti vagy
Akkor reméljük a legjobbakat. Egyébként hihető, mert sokszor abszolút nem érdekli őket a cuccok ára, csak legyen eladva.
Nekik nem pénz egy ilyen, néha a szemem esik ki mikor látom őket KP-t felvenni az egytemi OTP-ben :Y
Nem vagyok irigy típus, de a "five thousand, please" megütötte múltkor is a fülem

euróban

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27367) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Milyen telópumpát ajánlotok megvételre? Árkategóriákkal sem vagyok tisztában, 5k-ért már kapni jót? Mérőóra az gondolom alap felszereltség, de ha nem, hát az kell.

(#27366) Zola007
Hát mikor azt mondtam neki 70k és azt mondta oké, akkor már bántam, h nem mentem lejjebb. ;]
Ugye arra számítottam, hogy jó, ha enged majd az átlag magyar egy-két ezret belőle.

[ Szerkesztve ]

(#27368) Zola007 válasza Teasüti (#27367) üzenetére


Zola007
veterán

szerintem nem kapni, mérő sincs például a Topeak pumpáján
de a BBB pumpája 8 körül megvehető
----
revelation 2011

----
mikor még 100 körül ment az Iphone 3G, akkor adta el az egyik srác a telóját 30-ért az első szembejövőnek

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27369) #16729600 válasza Teasüti (#27367) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én végül egy ilyent [link] vettem,8 bar ra simán fúj.A Topeak ok az Amazonon minimum a duplájába-triplájába kerülnek .

[ Szerkesztve ]

(#27370) Teasüti válasza #16729600 (#27369) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez műhelypumpa, nem teló pumpa. De azért köszi!

(#27368) Zola007
2010? :))

[ Szerkesztve ]

(#27371) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ghost HTX Lector Team Carbon 2010-es szerintetek megéri?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27372) Cathfaern válasza Zola007 (#27355) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Alapvetően nem lehúzásról van itt szó. Ahogy runner_fxr is írja alapvetően a biciklis cuccok agyon vannak könnyítve. Minél magasabb árkategória, annál jobban. Könnyíteni pedig csak úgy tudsz, hogy ha vagy a megbízhatóság, vagy a tartósság csökken.
Ez valahol ugyanaz a probléma, amit korábban említettem, hogy nem lehet felsőkategóriás hobbi szintű kerékpárt venni, csak versenykerékpárt. Ebbe beletartozik az is, hogy nekem pl. teljesen jó lenne ha 1kg-al több a bicikli, viszont a kopó alkatrészek jóval tovább bírják. De ilyen nincs. Vagy veszel 7 sebességeset, ami alapvetően sokáig bírja, de már csak alsó kategóriás alkatrészek vannak hozzá, vagy veszel 10/11-et, amihez van jó minőségű alkatrész, de pillanatok alatt elkopik. Jó minőségű alkatrészekkel rendelkező, de tartós alkatrészek hiányoznak a kerékpározásból. Érdekes módon ez alól kivétel a sokszor annyira lenézett SS/fixi világ. Ott kapni minőségi, és tartós alkatrészeket. Persze azokra meg megy, hogy mi kerül ennyibe egy darab lánckeréken, amikor azon vesz az ember egy ultegrát... nos pontosan ez.

(#27373) #16729600 válasza Cathfaern (#27372) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ez a fogyasztói társadalmak és a multik jellemző sajátja. A hátsó indiában 10-12 éves gyerekrabszolgákkal gyártatott .0.0001 centbe kerülő dolgokat százezerszeresért adják el.:) ( én nem hiszek abban,hogy gyártástechnológiai és innovációs költségek miatt ilyen pofátlanok az árak )

[ Szerkesztve ]

(#27374) tatabike válasza Zola007 (#27366) üzenetére


tatabike
őstag

Esetleg érdeklődésre tarthat számot:

Jövő hét elején lomtalanítás lesz a környékünkön, én pedig költözés előtt állok. Szombaton összekészítem a lomtalanításra szánt dolgaimat, lesznek kerékpár alkatrészek is, régi acél montiváz, régi kerekek, jó állapotú 630-as külső gumi, taposópedálok, meg egyéb apróságok. Ha megvan a pakk, csinálok pár fotót, ha valami kell belőle valakinek, és vasárnap el tud érte jönni Sashalomra, akkor jöjjön, turkáljon és vigye ingyen és bérmentve ami megtetszik. Szombaton bővebb infó képekkel.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27375) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap sikerült vennem egy Specialized Hardrock Sport kerékpárt magamnak. Van egy olyan furcsa tulajdonsága, hogy ha felveszem hirtelen az elejét, akkor felfele koppan a teló. Ez mitől lehet, esetleg orvoslási tippek?

ui. használt, 2012-es, V-fékes változat, bár gondolom ez nem számít sokat

Üdv. Hajós

(#27376) Because válasza gergobaby (#27375) üzenetére


Because
őstag

mozog a villa a nyakban? próbálj állítani a kupak csavarján (ehhez a kormányszár csavarjait is lazítani kell) így elsőre ezt mondom, de érdemes jobban megnézni

[ Szerkesztve ]

(#27377) fpeter07 válasza Zola007 (#27337) üzenetére


fpeter07
veterán

A pip csodákra képes. No meg a felvétel is. Regi szep idok amikor a tour kozvetiteseket videokazettara vette fel...

(#27378) yodamester10 válasza Tothgera30 (#27371) üzenetére


yodamester10
őstag

Szerintem megéri,de ha van rá esély alkudj ;]

(#27379) Tothgera30 válasza yodamester10 (#27378) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ebből már nem fog engedni. Jó lenne lecsekkolni hogy a 650B kerékszett belemegy-e min 2,2-es gumikkal.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27380) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Ez a bringa az "akciós" árért mennyire számít jó vételnek?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#27381) HollyBoni válasza gergobaby (#27375) üzenetére


HollyBoni
veterán

Találkoztam már pár alsókategóriás telóval ami gyárilag ilyen. Havernak is XCM-je van, neki is koppan kifele. Meg nem működik a rugó előfeszítés állító, és 15 fok körül már alig mozog, télen semmit. :DDD

(#27382) gergobaby válasza HollyBoni (#27381) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Elvileg egy ilyen villáról van szó: Villa: SR Suntour XCM lock out 80mm rugóút

Because Nyakban nem mozog, legalábbis észrevehetően/zavaróan biztosan nem

(#27383) HollyBoni válasza gergobaby (#27382) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tudom, megnéztem. Ahogy írtam haveromnak is ilyen van, újonnan vette a bringát és már új korában is koppant kifele.

[ Szerkesztve ]

(#27384) Zola007 válasza fpeter07 (#27377) üzenetére


Zola007
veterán

vagy egyikre figyelek rendesen, vagy másikra

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27385) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Láncnyúlás mérő nélkül le lehetne még valahogy mérni hogy nyúlt e a lánc?

[ Szerkesztve ]

(#27386) Cathfaern válasza belaazallat (#27380) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Full Sora... azt mondanám nem éri meg, de igazából outit újonnan ennél olcsóbban nem igazán fogsz kapni. Szóval így nézve megéri.

(#27387) jeri válasza HollyBoni (#27385) üzenetére


jeri
tag

lehet

(#27388) HollyBoni válasza jeri (#27387) üzenetére


HollyBoni
veterán

El is mondod hogy, vagy ez csak valami nagyon nagy poén akart ez lenni?

[ Szerkesztve ]

(#27389) Solad


Solad
őstag

Van valakinek tapasztalata/informácója ezzel a márkával kapcsolatban?

Nagyon szimpatikusak a bringáik és az árazásuk.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#27390) jeri válasza HollyBoni (#27388) üzenetére


jeri
tag

ime
link2 metrikusabban

In metric measurement, 10 links of a new chain are 25.4 cm, or 15 links, 38.1 cm.

If the link pin is up to 25.5 cm or halfway between 38.2 cm and 38.3 cm, all is well.
If the link pin is a little bit past 25.5 cm, or approaching 38.3 cm, you should replace the chain, but the sprockets are probably undamaged.
If the link pin is approaching 25.7 cm or 38.5 cm, you have left it too long, and the sprockets (at least the favorite ones) will be too badly worn. If you replace a chain at this point, without replacing the sprockets, it may run OK and not skip, but the worn sprockets will cause the new chain to wear much faster than it should, until it catches up with the wear state of the sprockets.
More than that, and a new chain will almost certainly skip on the worn sprockets, especially the smaller ones.

[ Szerkesztve ]

(#27391) HollyBoni válasza jeri (#27390) üzenetére


HollyBoni
veterán

More than that, and a new chain will almost certainly skip on the worn sprockets, especially the smaller ones.

Akkor nem is méregetek. Találtam itthon egy Sram láncot, régi szétnyúlt helyett feltettem, nagyon szépen fut, váltani is ezerszer jobban vált viszont ugrál hátul. Már értem miért.

(#27392) belaazallat : Szerintem annyira nem rossz ez a Wilier. Ennyiért sokszor nem Sora-t kapsz, hanem az alatt lévő 2300-as szettet. Egy normális outi azért bírja a szar utakat.

[ Szerkesztve ]

(#27392) belaazallat válasza Cathfaern (#27386) üzenetére


belaazallat
addikt

Viszont nincs ennyi pénzem! :) Hitelre is meg lehetne venni, de én még mindig óckodok az outitól. Az utak minősége erre fele nem kedvez neki.

Viszont találtam egy ilyet: [link] Van speeder vázszettjük is, nagyon megmozgatta a fantáziámat.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#27393) HollyBoni válasza belaazallat (#27392) üzenetére


HollyBoni
veterán

Használt oldalakon is nézelődj. Néha olyan bringákat raknak fel amik még fóliásak, és mentek velük vagy két métert. Tegnap is még volt fent egy Scott, asszem Ultegra és 105 felszereltséggel, teljesen zsír újan 220-ért.

[ Szerkesztve ]

(#27394) belaazallat válasza HollyBoni (#27393) üzenetére


belaazallat
addikt

Felőlem lehet fent Cube is hiper szuper felszereltséggel, ha egyszerűen a súlyom és az útviszonyok miatt nem érdemes outit vennem. Másrészt még 100e Ft-om sincs rá, nem hogy 200e! :D

A Willier nél csak arra voltam kíváncsi, hogy valóban akciós, az akciós ár.

Szerk: Leginkább egy új vázra van szükségem, nem új biciklire. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#27395) HollyBoni válasza belaazallat (#27394) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ja, azt hittem 180 körül van a keret mert azt linkelted. 220 ezres Scott-ot csak példának mondtam hogy nagyon jókat ki lehet fogni használt oldalakon.

(#27396) belaazallat válasza HollyBoni (#27395) üzenetére


belaazallat
addikt

Annyiból már autót vennék! :D

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#27397) HollyBoni válasza belaazallat (#27396) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor vegyél vázat ha csak az kell, ha 100 alatt nem sok értelmes bringát lehet venni.

(#27398) Balazska15


Balazska15
senior tag

Ezt a "fixi jellegű" gyöngyszemet találtam ma nektek............... :) Hogy lehet így elrontani egy amúgy szép biciklit?? :F

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#27399) HollyBoni válasza Balazska15 (#27398) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem ez mindenhogy csúnya lenne. Ára is "kedvező". :DDD

"A kerékpár Új ára: 390.000 - Ft volt." :D

(#27400) Cathfaern válasza Balazska15 (#27398) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Simán rajta hagyta a váltót? Igényesség netovábbja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.