Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) Cathfaern válasza jackbacsi87 (#27422) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ugye ez egy outlet, tipikusan ide olyan darabok kerülnek, amik már "mindegy csak menjen el" kategóriások. Ugye ez alapból nagy méret, amit nehéz eladni. Bandázsból látszik, hogy nem keveset mentek vele, illetve a lánctányér és a sor is kopott, szóval jó eséllyel azokat lehet úgy venni, mint ha rajta se lennének. Ilyenek.

TayRol:
:)

(#27452) TayRol válasza zoli03 (#27449) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi mindkettőtöknek, ebben reménykedtem. :)

(#27453) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Lidliben lesznek bringás kacatok, ha érdekel valakit

Úgy néz ki, főleg ruha.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#27454) grizlisandor válasza -=RelakS=- (#27453) üzenetére


grizlisandor
addikt

Néztem az ajánlatot, kilométeróra/szerszámkészlet/üléshuzatra beruházok tuti, a mobiltartón gondolkozok még...

(#27455) Runner_fxr válasza Zola007 (#27362) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egyetértek veled, igen, sajnos sok minden túl van árazva, de vannak termékek amik jó ár/érték arányúak. Ezeket mindig meg lehetett találni, ez most is így van. Szerintem aki egy ilyen fórumon informálódik már tesz annyit az ügy érdekében, hogy még ha nem is ért nagyon hozzá, de megkapja azokat az információkat, hogy hol és mit érdemes vennie.

A következő információ mindenkinek szól itt a fórumban, 3 kerékpárt leakcióztunk az üzletben, ez nem hivatalos akció, csak gondoltam bedobom ide a fórumba, hátha érdekel valakit. Elég komoly bringák, de régóta megvannak már, nagyon akciósan meg lehet venni.

Az első bringa: 2012 Bergamont Fastlane Team
Ez a bringa kb 500 km-t futott, volt a Velo.hu-nál is teszten és a szeptemberi mozgásvilág tesztnapon.
Van rajta néhány karc, de összességében egy újszerű állapotú kerékpár. A linken minden fontos információ ott van, ez egy össztelós verseny-maraton kerékpár (100mm rugóút elöl-hátul), nagyon profi alkatrészekkel, a váz hátsó része karbon, első része alu, súlya 11,4kg. Eredeti ára 2012-ben 3000 euró volt, azaz kb 950 ezer ft körül.
Akciós ára: 480 ezer ft. M-es méretben van.

A második bringa: 2013 Bergamont Contrail LTD C2
Ez a bringa csak a mozgásvilág tesztnapon volt, illetve én mentem vele egy hétvégét a Budai-hegységben.
Van benne kb 150km, de lehet sokat mondtam, teljesen karcmentes, gyakorlatilag új bringa.
Itt is minden fontos info a linken, ez a bicó 120mm-es rugóúttal rendelkezik elöl-hátul. Tulajdonképpen még ezt is lehet maraton felhasználásra használni, de ez inkább All mountain kategória, élmény bringa, túrára, csapatós, sportos terep felhasználásra. Súlya ennek se vészes, 12,8kg. Eredeti ára 2013-ban 1800 euró volt, azaz kb 570 ezer ft. Akcióas ára: 380 ezer ft. L-es méretben van.

A harmadik bringa: 2012 Bergamont Dolce 8.2
Ő egy országúti bringa, alu váz, karbon villa, majdnem teljes Ultegra szett. Teljesen új, ez egy métert sem ment!
Eredeti ára 500 ezer ft, akciós ára 350 ezer ft.

Akit érdekel valamelyik bringa, dobjon egy privát üzenetet nekem.

(#27456) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#27455) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az országúti bringa méretét kifelejtettem, 59-es vázméretben van.

(#27457) fpeter07 válasza Runner_fxr (#27434) üzenetére


fpeter07
veterán

Montival bárhol elmész, országútival csak körülményesen.

(#27458) pepe091 válasza sza.sa (#27447) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nagyon köszi. :R Ha nem kapkodják el hamar, akkor veszek egyet.

(#27459) Runner_fxr válasza fpeter07 (#27457) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Erre találták ki a cross trekinget, montiból mindenesnek akkor már inkább a 29"-es. 26"-os városba, aszfalton ráadásul terep külsőkkel egy kínszenvedés, nekem ez a véleményem.
Deicide más kategória. :) Ő egy fanatikus kerékpáros aki élvezi a szenvedést. :) El is hiszem, hogy a terep külsőkkel sok virsligumist megszégyenít. meg aztán neki van pár bringája.
Egyéb esetben, olyan embereknek akik hétköznapibb felhasználok, szerintem a 26"-os monti terep külsőkkel, aszfalton csak egy nyűg. Vagy kell rá tenni valami virsli aszfalt gumit, én is használtam így 26"-ost, vagy inkább valami trekking féle. Sokan ragaszkodnak a montihoz mindenesnek, talán nincs viszonyítási alap, pedig érdemes olykor mást is kipróbálni. Én aztán imádom a montikat, de aszfalton nem rajongok érte, mert tudom, hogy van erre alkalmasabb bringa is, ami nem feltétlenül drága.

[ Szerkesztve ]

(#27460) #16729600 válasza Runner_fxr (#27459) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egyéb esetben, olyan embereknek akik hétköznapibb felhasználok, szerintem a 26"-os monti terep külsőkkel, aszfalton csak egy nyűg.

Mélységesen egyetértek.Olyan egy ilyen montival tekerni síkon aszfalton,mint egy zetort tolni felfelé emelkedőn.Lehet csinálni persze,de ha nem mazochista az ember,azért mégiscsak szvsz. kerülendő kínlódás csak :)

(#27461) Zola007 válasza Runner_fxr (#27425) üzenetére


Zola007
veterán

azért súlytól is függ, deicide kolléga több tőled vagy 15 kilóval
3,8-ra fújom a montit aszfalton, terepre 3,2, de én felöltözve vagyok hozzá 90 kiló
mikor 130kg voltam, belement a 4,5 a régibe úgy hogy biztos nagyobb benyomódása volt a guminak mint neked a 75 kilóval :)
3,8-on jól gurul a szekér, múltkor tekertünk negyven valamennyi km-t egyik barátommal, ő outival volt
A végén annyit mondott, hogy azt hitte csak gurulunk, de oda kellett lépnie rendesen. Átlagot nem tudom, mert még lusta voltam felszerelni a km-órát, pedig meg van már fél éve :)

MÁS: 2. órás homemade megoldástól eltekintve echte pedálfordulat mérős órát ki tud valami olcsót?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27462) Runner_fxr válasza #16729600 (#27460) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nyilván edzettség kérdése is, de az edzettebb emberek is jobban haladnak aszfalton egy aszfaltra való bringával mint a terep masinával. Lehet, hogy én már kritikusabb szemmel nézem a bringákat, ez már szakmai ártalom is :) ,de úgy vagyok vele, ha már van egy csomó kategória, akkor érdemes a felhasználási területünkhöz a legmegfelelőbb bringát választani, ami nem feltétlenül több pénz kérdése, inkább tapasztalat és helyes döntés. Szerintem annál nagyobb az élménye is a kerékpározásnak.
Persze nincs olyan bringa ami mindenhova jó, van amikor mindenképpen 2 kerékpár a megoldás.

Zola0007: Bocsánat, de nem 75 kiló vagyok, hanem 82! :) Voltam 75 is, sőt még kevesebb is, de most kezdem összeszedni magam. :)
Egyébként nyilván számít valamilyen szinten a súly is, de egy ballonos terep külsőnél, terepen nem lehet nagy nyomást belefújni akkor se ha 100 kiló vagy, elpattog, lecsúszik az ívről, persze ha valaki aszfalton megy az megint más. Én saját magam vettem alapul, intenzív terep használat mellett. Egyik haverom is bő 90 kiló, 2,2 bar főlé soha nem fújja a gumikat, mert oda lesz a tapadás. Szóval ez inkább bringázási stílus függvénye is, meg terepviszonyok függvénye.

[ Szerkesztve ]

(#27463) ígyvanferi válasza Runner_fxr (#27455) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Tyű, de jól néz ki az az országúti. Na majd szombaton nyerek a lottón, aztán írok privátot.

(#27464) Zola007 válasza Runner_fxr (#27462) üzenetére


Zola007
veterán

csak éppen deicidenek azt hiszem 26x1.5 van fent, nekem meg 1.9

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27465) Runner_fxr válasza Zola007 (#27464) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az megint más, oda kell a nagy nyomás, nekem az 1.4-es cst-be 5.5-6 bar nyomás volt. Terep gumira értettem az alacsony nyomást. A virsliket nyilván fel kell fújni.

Ígyvanferi: 350-ért ez most igen jó vétel szerintem, aki megveszi nagyon jól jár vele.

(#27466) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#27455) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Közeljövőben 29er nem lesz?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27467) Zola007 válasza Runner_fxr (#27465) üzenetére


Zola007
veterán

Visszakerestem, most WTX Exiwolf 2.1 van neki
de szerintem abba is mehet a 3 bar nyugodtan 90 kiló alá XC-re, aszfalton meg 3,5 is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27468) deicide válasza Zola007 (#27464) üzenetére


deicide
veterán

Igen, az 1.5 már régen volt, egy ideje 2.1-es bütykössel gyötröm magam. ;]
Viszont ahogy elnézem, lesz sár, még akár a hortobágyon is, oda érdemesebb laposabbra engedni, vagy attól csak jobban beleragadok?

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27469) tatabike válasza deicide (#27468) üzenetére


tatabike
őstag

Nagyon laposra ne engedd, mert akkor sem lesz jó a tapadása, behorpad az éppen terhelt futófelület közepe, és így csökken a talajjal érintkező rész nagysága... :K

Ha meg akkora sár lesz, úgyis mindegy... :D

Valami ilyesmi:

normál, túlfújt, lapos

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27470) tatabike


tatabike
őstag

Ja, bekérdeztem az eladónál, hogy ez a kerékpár mitől fixi jellegű? Meg hogy tudja-e egyáltalán, mi az a fixi.

A cenzúrázatlan válasz alább olvasható...

"Ember a magad szarjaival foglalkozzál,amúgy is a fixi az egy nagy a rakás fos!!!!!!!!"

Köszönjük, most akkor ez a bringa rakás fos jellegű...?

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27471) deicide válasza tatabike (#27469) üzenetére


deicide
veterán

Thx, akkor ha odaérek, megnézem, mennyi eső esett és majd variálok vele még kicsit, 2.9-3.3 között.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27472) tatabike válasza deicide (#27471) üzenetére


tatabike
őstag

Miért nem a Tour de Ring-re mész, ott nincs sár... :N

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27473) deicide válasza tatabike (#27472) üzenetére


deicide
veterán

A duatlonba kóstolok bele, a bringás 42km után lesz még egy félmaraton is. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27474) Cathfaern válasza tatabike (#27470) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mondjuk az a bicikli tényleg nem fixi. Vagy módosította azóta a hirdetést?

(#27475) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Nagyon király volt a reggeli Coffee Ride a Hungaroringen! :DD Igaz szakadt az eső, de még így is megérte korán kelni. Holnap hajnalban is lesz, aki tud menjen! (Nem csak outival lehet kivételesen)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#27476) tatabike válasza Cathfaern (#27474) üzenetére


tatabike
őstag

Persze, az egyik mondat "A kerékpár nem váltós, épített kerékpár szervízben szakemberrel !" eredetileg így nézett ki: "A kerékpár nem váltós, fixi jellegű épített kerékpár szervízben szakemberrel !"

Amúgy agygörcsöt kapok, hogy az emberek 90%-a szerint minden olyan kerékpár fixi jellegű, ami egysebis. Az én kontrásomra is 10-ből kilenc ember rámondta, hogy fixi, még tapasztalt (vagyis általam annak gondolt) kolléga is. Tököm kivan ettől a fixi-mániától, az unokaöcsémet is alig tudtam lebeszélni róla, mikor fixit akart. Végignéztem, hogyan törte magát össze havonta a fék nélküli BMX bicójával, mert szerinte menő a hátsó kerék és a váz közé befeszített cipővel fékezni... :W

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27477) #48525824 válasza tatabike (#27476) üzenetére


#48525824
törölt tag

fixi != fék nélküli örökhajtós, több fixin van fék, mint amin nincs...

[ Szerkesztve ]

(#27478) sanzi89 válasza tatabike (#27470) üzenetére


sanzi89
addikt

Szerintem a vételár töredékét se éri...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27479) tatabike válasza #48525824 (#27477) üzenetére


tatabike
őstag

Igen, de a laikusnak mindent el lehet adni, ami "fixi jellegű"...
Van még sok egyéb kritérium is, amitől fixi lesz egy kerékpár, emelt középcsapágyház magasság, és ilyen apróságok, de ez szinte senkit nem érdekel, csak akkor, ha egy kanyarban lekoppan a pedál bedöntéskor, és olyat esik az illető, hogy még azt is leszázalékolják, aki kiszedi az árokból....

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#27480) #48525824 válasza tatabike (#27479) üzenetére


#48525824
törölt tag

jó, hát a hülyékkel elég nehéz mit kezdeni, de ez más esetben is így van, nem csak a fixikkel. Pl. amikor fullykkal nyomatják a járdán a népek kacsázva az emberek között, annak is sok értelme van. Nem kell mindig divatfixizést kiáltani, egyáltalán nem divat.

(#27481) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok!

Egy kedves barátnőmnek szeretnék biciklit ajánlani, aki úgy néz ki kinőtte a mostani Caprine-ja határait.
Minden héten megtesz valami nagyobb utat, 80km körül, de különböző erőpróbákra is elmegy, 12órát végigbringázik a Balcsi körül,szóval elég elvetemült.
Mindezt jelenleg egy baromi vastag monti kerékkel, szóval combosodik rendesen :D
Muszáj lenne venni neki valami jobbat, most ajánlottak neki valami leárazott KTM Lite-ot 150 körül.
Szerintetek jó választás lehet?
Valami olyan kéne ami a város mellett bírja azért azt is,ha lightosabb terepen, kavicsos úton stb elmegy.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#27482) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Első, hátsó lámpából milyet érdemes venni, ha viszonylag olcsón szeretném megúszni, és nem merészkedek terepre, de szeretnék látni vele valamit? Korábbi elsőt nagyon szerettem, de sajnos tönkrement, a belseje, tiszta rozsda, gondolom azzal már nem tudok mit kezdeni, ehhez hasonlóan néz ki. Hátsó lámpának pedig vmi gondja van, mert mindig kikapcsol menet közben, nem megbízható.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#27483) fpeter07 válasza tatabike (#27469) üzenetére


fpeter07
veterán

Felszoktak tenni sárgumit, de ha valóban nagy sár lesz, akkor úgy sem forog el a kerék.

(#27481) -HajTömeg-: Kinőtte a Caprine határait? Én sosem értem el, indultam már több mtb versenyen is, de azért egy bringát nem könnyű kikészíteni. Na jó terepen 50 felett elég vad volt, de az bringától független. :D
Mindenképpen valami felszerelt trekking bringa lenne jó neki. Nagyon hasznos tud lenni pl. a hátsó csomagtartó. Terepen egész kellemetlen, mert lerázza a vesekövedet, de jó sok cuccot el lehet rakta pakolni.

[ Szerkesztve ]

(#27484) HollyBoni válasza tatabike (#27476) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem az elől hátul fékes, elől hátul váltós országútimra amin egyenes kormány van már kérdezték hogy ez fixi e.

[ Szerkesztve ]

(#27485) -HajTömeg- válasza fpeter07 (#27483) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hát szerintem 200 kilómétereket ne menjen terep gumival és egy nehéz montival. :DDD
De 80-at se...

Alias: Júzer error

(#27486) yodamester10 válasza A_ScHuLcZ (#27482) üzenetére


yodamester10
őstag

Én ilyet használok jelenleg:

Vízálló,egész jól világít,és villog.Nekem 4db 4600mAh ceruza aksi van benne így elég sokat elmegy.

(#27487) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Segítsetek, bénázok :D Kicseréltem a hátsó fékpofát országútin, két forgáspontos, viszont nem tudom visszazárni, mert beleér a fékpofa a kerékbe...Hogyan kéne beállítani? Fékezni így is fékez tök jól, de gondolom az nem oké, h nyitva van a féktest. Így néz ki most: [link]

(#27488) Cathfaern válasza lsebestyen (#27487) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bowden kienged, beállít, újrameghúz, örül :)

(#27489) lsebestyen válasza lsebestyen (#27487) üzenetére


lsebestyen
addikt

Még annyit hozzátennék, h most sikerült úgy beállítani h legyen elég távolság de így sem tudom teljesen lehajtani azt a kis kampót, mert valamiért feszül...Próbáltam a bovdennel játszani de semmi. :( :F

szerk. na már látom mi a gond, a féktestbe beleér a kampónak az egyik kis bütyke, ezért nem lehet lejjebb zárni, viszont kattan így is. Akkor majd ha kopottabb lesz elég akkor rázárni? A bovdent így is behúzza magával.

[ Szerkesztve ]

(#27490) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#27466) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia, sajnos a 29"-es bringák elfogytak, egy darab van most, ez:
Ha esetleg érdekel akkor utána tudok kérdezni, hogy valami barátibb áron meg tudd venni, de szerintem te ennél komolyabbat keresel. :)

Zola007: Aszfalt az más, ott valóban kell a 3 bar, az alatt érezhetően nehezebb hajtani, de terepen a terepgumi 3 bar körül már rengeteget veszít a tapadásából, persze a legtöbben felfújják betonkeményre, meg nem is igazán mennek olyan terepen, meg úgy, hogy ennek jelentősége lenne. Viszont aki komolyabban montizik erre mindig figyel. Ha mész majd olyan terepen, persze nem az 1.9-el, hanem legalább 2.1-el vagy 2.2 vel, próbálgasd a nyomást lejjebb vinni és figyeld, hogy viselkedik a kanyarban. Hidd el rengeteget számít, még akkor is ha amúgy egy komolyabb bringa van alattad. Optimális nyomáson nagyon keményen be lehet dönteni, míg kemény gumival sokkal könnyebben lecsúszik az ívről az első kerék. Nálam most az vált be, hogy 2.2 bar hátul és 2.0 bar elöl, de 1,8 is elég jó volt elöl, akkor 2.0 volt hátul. Ezek 2.35-ös gumikra értendőek a 82 kilómhoz. 2.5 bar nyomást még el tudok képzelni egy köztes megoldásnak, amikor már viszonylag tapad is, de még jobban hajtható akár aszfalton is.

fpeter07: Bocs, hogy megkérdezem, de miféle caprine bringa az amivel 50 felett mentél terepen? Az már azért elég tempós.

Van még egy teszt bringa, ami akciósan megvehető: 2014 Bergamont Big Air 6.4 Az eredeti ára 1900 euro, ezzel a géppel is mentek egy pár száz km-t, látszik rajta pár karc, de nem vészes.
Ha valakit érdekel, tudok rá intézni egy jelentős kedvezményt. M-es méretben van.

[ Szerkesztve ]

(#27491) lsebestyen válasza lsebestyen (#27489) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nahjó, ez epic fail volt, sikerült :D lehet nevetni.

(#27492) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#27490) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Illetve van még egy Head Trenton I 26" karbon mtb, nagyon keveset mentek vele egy teszt erejéig, kb új, itt is lehet szó jelentősebb kedvezményről.

(#27493) Rottweiler89 válasza Runner_fxr (#27455) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Ohh,azt a Contrail-t szivesen elfogadnám... :)

Üdv: Rottweiler89

(#27494) A_ScHuLcZ válasza yodamester10 (#27486) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ennél valami olcsóbbra gondoltam, ez majd 10k-ba kerül. :(

Elvileg ez az.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#27495) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Szerintem ez lenne számomra a nyerő, 2-t is vennék belőle, párom bringájára is kell valami, ennyiért pedig belefér. Jókat írnak róla, látszódni kiváló (még talán vakító is közelről), látni csak minimálisan lehet vele, de elsődlegesen csak városban lesz használva, tehát jó. Ráadásul aluminium házas, nem műanyag.

Hátrány: jelenleg csak rendelhető.. :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#27496) lsebestyen válasza A_ScHuLcZ (#27494) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hello, keresd meg hardverapron ádyka kollégát, két lámpa is van itthon ami tőle van, nagyon erős fény még a gyengébb verzióba is, nekem nagyon bejött, éjszaka full sötétben is nagyon jól teljesít, nagyobb sebességnél is.

(#27497) belaazallat válasza Runner_fxr (#27490) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Fitnesz/merev villás cross vázatok nincs akciósan? 175cm-es emberkének?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#27498) djula


djula
aktív tag

Hobbi, túra, szaladgálós célra szeretnénk venni két bringát a feleségemmel.
Terepre csak földútra, töltésre mennénk vele, ezért mindenképpen trekkink-ben gondolkozunk, sárvédővel, csomagtartóval, szóval kényelmesen felszerelve.
Mindenképpen agyváltót szeretnék, 3, 5 vagy 7 sebességes lenne jó.
Első körben max 150-ből a két bringát ki ellene hozni, mit ajánlanátok?
Nem ragaszkodunk újhoz, csak legyen megbízható, ne kelljen szervízbe hordani állandóan.
Köszi!

(#27499) Runner_fxr válasza belaazallat (#27497) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia, nincsen sajnos váz külön, csak komplett kerékpárok vannak. Fitnesz bringa egyáltalán nincs. Országúti van. A fentebb linkelt Bergamont, illetve van egy KTM strada is, sora szettel.

djula: Az agyváltós bringák nem olcsók, egyébként remek választás, megbízható, igénytelen szerkezet, de 2 probléma van, az egyik, hogy ha használt mellett döntesz, akkor ahhoz bizony érteni kell, máskülönben csúnyán átverhetnek. A másik meg az, hogy ha új akkor a 150 az 1db bringára lesz nagyjából elég, nem a kettőre. Egyébként ki lehet fogni jó állapotú használtat is, de azt képről senki nem fogja tudni neked megmondani, hogy valóban jó e. Én épp ezért nem hozzáértőknek mindig az újat javaslom, viszont az értelemszerűen zsebbenyúlósabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#27500) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Erre írjatok pár tippet please.
Vagy jók ezek a KTM-ek, válassza a LITE-ot?

Alias: Júzer error

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.