Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) Atos23


Atos23
senior tag

Jelentem, tegnapelőtt este megrendeltem ez ebiketól két gumit, egy agyat, némi apró alkatrészt, és ma reggel hozta a futár. Persze zöld kosaras termékek voltak. Mondjuk a csomagolás nem volt a legjobb, doboz nélkül jött a gumi, az agy pedig csak hozzá volt (vastag)celluxozva. De a gyorsaság nem volt rossz.

És a nagy kérdés, ami már biztosan volt:

Nincs forgásirány-jelzés a CST gumin. Ez esetben ugye úgy kell feltenni a gumit, hogy amikor fentről a nyeregtől a kormány irányában ránézek a külsőre, akkor ezt lássam: ->->->-> ?
Ugyanis így logikusabb, hogy fékezéskor ennek a mintának a tükörképe van az aszfalton, így a "szétágazó minta" erősebben taszigálódhat a talajon.

Viszont ezen az autós képen pont az ellenkezőjét mutatják, ahogy én gondolom, bár az autónál a vízelvezető árok lényegesebb szempont, mint a bicajnál.
Kép.

Köszi :R

(#26752) Doki16 válasza dqdb (#26747) üzenetére


Doki16
addikt

Az slx lenne nalam is a befuto, de sajnos ujonan nagyon draga, hasznaltba meg nem igazan van belole.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#26753) Teasüti válasza Runner_fxr (#26748) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ok, én értem, de ezekhez az igényekhez már szűkös a keret szerintem.
Fiatal is legyen, de ne is legyen rajta alacsony felszereltség (mondjuk ne csak a hátsó váltó legyen XT ;] ), de róka is legyen rajta vmi jobb fajta, meg jó is legyen a váz, meg 120-140 mm meg tapered legyen és mindez ne legyen drágább 250-nél... Reális ez? :P
Komolyan kérdem, az árakban nem vagyok jártas. De nem akarok egy évig vadászni egy alkalmi vételre, inkább az elérhető gépek közt nézelődnék.

(#26751) Atos23
így a "szétágazó minta" erősebben taszigálódhat a talajon.
:C Új szakkifejezést tanultam ma. :DDD

(#26754) HollyBoni
Mert nem szeretjük ez ebike-ot?
Ma is jött csomagom tőlük. Nem mondanám őket túl profinak, de azért egy erős közepes színvonalat megütnek. Az elvárhatót maradéktalanul teljesítik.

[ Szerkesztve ]

(#26754) HollyBoni válasza Atos23 (#26751) üzenetére


HollyBoni
veterán

Na végre egy jó vélemény az ebike-ról. :))

(#26755) Tüzi

[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26756) Zola007 válasza Atos23 (#26751) üzenetére


Zola007
veterán

Autógumi tök más, az a képen egy aszimmetrikus mintázat, annak tervezési iránya van, máshogy nem is érdemes felrakni, mert úgy van szövetezve. De azon meg úgyis van forgásirány.
linkeld melyik gumit vetted és megmondjuk merre van Buda

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26757) Runner_fxr válasza Teasüti (#26753) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Őszintén szólva a 250 valóban necces, ilyen árkategóriában régebbi AM gépek vannak többnyire, tapered felejtős. Ha egy 100-al több lenne a keret, úgy 350 körül akkor már rózsásabb lenne a helyzet. Az a Ghost lenne fasza 250-ért, az tapered is és jól felszerelt, csak az M-es, lehet rövid neked, de azt is meg lehetne nézni, ha nincs nagyon messze neked. Nézd, én nem azt mondtam, hogy ne vedd meg a scott-ot, a típust nem ismerem, nem tudom mennyire jól szuperál az a rugóstag, annyit mondtam én nem venném meg 250-ért. Kicsit alacsonyabb áron jó lehet, feltéve ha megfelelő a műszaki állapota, az meg úgy is csak személyesen dől el, ha annyira az tetszik, akkor menj el, nézd meg, aztán alkudj meg rá.
Azt mondjuk megértem, hogy így szezonban nem nagyon akarsz sokat tökölni a vásárlással. :) Azért elkapkodni nem kell. A rókától én már nem ájulok el, Rock Shox, Xfusion se kevésbé jó, sőt!

(#26758) Atos23 válasza Zola007 (#26756) üzenetére


Atos23
senior tag

(#26759) Runner_fxr válasza Teasüti (#26753) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem a szívem csücske a Haibike, de ez szerintem nem lehet rossz gép, 150mm rugóút, 13,6kg, tapered, 2013-as modell.

(#26760) fpeter07 válasza Atos23 (#26751) üzenetére


fpeter07
veterán

Jól gondolod. Jobbra kell mutatniuk a nyilaknak.

szerk: (#26759) Runner_fxr: Anno egy hasonló Q FS bringa volt újonnan rendkívül jó áron. Nem volt 300k és fox teló is belefért. Azért ennél kisebb rugóúttal.

[ Szerkesztve ]

(#26761) Because válasza Atos23 (#26758) üzenetére


Because
őstag

na akkor amikor a bicón ülsz pont így kell látnod a mintázatot is

(#26762) Zola007 válasza Atos23 (#26758) üzenetére


Zola007
veterán

[nyíl szerint gurul]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26763) Atos23 válasza Because (#26761) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi mindenkinek :R

(#26764) Cathfaern válasza Vanir (#26727) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

:R

(#26765) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Valakinek nincs véletlenül egy használható fékmerevítője elfekvőben?
Egyik bolt sem tart és rendelni sem tudnak.
Emiatt meg nem akarom lecserélni az acél vázamat, mely eléggé hajlik merevítő nélkül.
Sajna, az eddigi merevítőm egy esés elkalmával eltört.

Esetleg bolt, ahol még van ilyen ős-alkatrész?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26766) Tüzi válasza Bici (#26765) üzenetére

például

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26767) VGYke válasza syberia (#26726) üzenetére


VGYke
addikt

Igen, láttam és köszönöm! Csak az a baj, hogy egy adott bicó boltban tudnék "okosan" vásárolni és a bolti kínálathoz kellene igazodnom...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#26768) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Kicsit össze vagyok zavarodva sor/lánc nézelődés közben ettől a sok típusszámtól.

A jelenlegi HG61-es sort és Shimano XTR Lánc CN-7701 helyett kéne ami szintén jól működik 9-es rendszerben, de ugyanezeket az áttételeket szeretném használni, ha lehet.

Láncnál, ha jól sejtem akkor HG53,73,93 jó nekem, sornál pedig, CS-HG50, CS-HG61, CS-HG80-9, CS-M770 (Deore, SLX,SLX?, XT,)

Csak az zavar meg, hogy annyiféle van, nehogy olyat vegyek ami nem kompatibilis az én rendszeremmel.

(#26769) Bici válasza Tüzi (#26766) üzenetére


Bici
félisten

Kossz, apros oldalakon meg nem neztem. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26770) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Elektromos pumpából melyikek közül válasszak, ha egy költséghatékony darabot szeretnék, amivel néha fel tudom fújni a bringát 8bar környékére, és ma meg is tudom venni?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#26771) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Spirit of Balaton-ra jön valaki?

Úgy néz ki jövő héten belépek a Garmin tulajok táborába :D Van valahol Edge fórum, nem nagyon találtam.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#26772) Dirtyz válasza Bici (#26765) üzenetére


Dirtyz
őstag

Szia, este otthon megnézem, szerintem van valahol

Védd a fákat, egyél hódot!

(#26773) Szakbarbár válasza pengemetal (#26771) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Mentem volna, de elvagyok tiltva a biciklizéstől. :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#26774) padre71 válasza pengemetal (#26771) üzenetére


padre71
tag

Szegedről hárman már biztos leszünk :) , rajtszámunk is van már (633-635) Úgy tervezzük, hogy Balatonvilágosról indulunk reggel.

(#26775) pengemetal válasza padre71 (#26774) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Mi négyen indulunk Balatonboglárról kelet felé, rajtszám 471. Ha szembe jöttök integetünk :D

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#26776) Osiris


Osiris
őstag

Létezik bringára olyan GPS ami ismer bringautakat és tud is tervezni itt mo-n? Előny lenne, ha pulzusmérő és edzésprogram támogatás is lenne benne.
Milyet lenne érdemes megvenni?

(#26777) emvy válasza Osiris (#26776) üzenetére


emvy
nagyúr

A Garmin Edge-re siman tolthetsz le OpenStreetMap-rol terkepeket (bringautakkal, akar gyalogutakkal is), van hozza ANT+ tamogatas (=pulzusmero), es valamilyen szinten edzesprogramokat is tud.

while (!sleep) sheep++;

(#26778) Cathfaern válasza emvy (#26777) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hmm ez az openstreemap egész használható lett, pozitív meglepetés. Évekkel ezelőtt néztem rá, akkor Mo-n nem sokat ért. Erre most ahogy látom az egyik legfrissebb / legbővebb bicikliúthálózattal rendelkező térkép lett (messze nem teljes ez se, de a "mintámon" messze több bicikliutat mutat, mint bármi más)

(#26779) dqdb válasza Osiris (#26776) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vagy Garmin Edge 8x0, de az szerintem messze nem tökéletes navigációra, vagy két eszköz: egy navigáción kívül mindent tudó kerékpáros óra és egy androidos okostelefon, rajta Locus Pro, valamint turistautak.hu vagy openstreetmap.org térkép.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26780) emvy válasza Cathfaern (#26778) üzenetére


emvy
nagyúr

> egyik legfrissebb

_A_ legfrissebb. Elkepeszto reszletessegu szerintem, a Google Maps fasorban sincs, ha bringautakrol van szo. Teljesen veletlenszeru videki reszlet Siofoktol delre:


[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#26781) Cathfaern válasza emvy (#26780) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jogos :) Ráadásul a biciklis nézetük nagyon jó, teljesen kizoomolva és totál jól látni hol van bicikli út és hol nincs :R Nagyon szimpatikus, el is teszem talonba a geocontext mellé :) (már csak ötvözni kéne a kettőt, hogy openstreetmap is mutasson magasságadatokat adott útvonalra)

(#26782) Osiris válasza emvy (#26777) üzenetére


Osiris
őstag

Garmin Edge 800 nagyon tetszik. Tetszik a Garmin Forerunner 910XT HRM karóra is, csak abban sajnos nincs térkép.

(#26783) emvy válasza Osiris (#26782) üzenetére


emvy
nagyúr

A 910XT-nek en nem latom ertelmet.

while (!sleep) sheep++;

(#26784) pengemetal válasza emvy (#26780) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ezt az OpenCycleMap-ot rá lehet valahogy varázsolni a Garminra?

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#26785) dqdb válasza pengemetal (#26784) üzenetére


dqdb
nagyúr

Elvileg így lehet, gyakorlatilag nem teszteltem, mert eddig tökéletesen bevált a turistautak.hu térképe.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26786) pengemetal válasza dqdb (#26785) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Köszi, én is első körben a turistautak.hu-t terveztem felrakni. Megnézem majd, ha itt lesz a kütyü. :)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#26787) Zola007 válasza A_ScHuLcZ (#26770) üzenetére


Zola007
veterán

ha minikompresszorra gondolsz, akkor halott ügy
nem tudnak 8 bart

(#26779) dqdb : okostelókkal az a baj, hogy akkuval nem bírják a navigációt és a nyári tűző napot meg végképp. Persze 1-2 órás túrákra jók.
Deklarált navik tervezése során ezzel is számoltak, ott a burkolat és akuk jobban bírják a napozást

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26788) emvy válasza pengemetal (#26784) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, itt ket hozzaszolassal elottem a link. En tobbszor is hasznaltam mar, igazabol a legegyszerubb komplett orszagokat rarakni az SD-kartyara.

while (!sleep) sheep++;

(#26789) dqdb válasza pengemetal (#26786) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kipróbáltam gyorsan a fordítást (egyelőre szintvonalak nélkül), BaseCampbe töltöttem be az eredményt összehasonlításra. Az összehasonlítás helyszíne a Budai-hegység általam jól ismert része volt. A turistautak.hu kinézete sokkal kezelhetőbbnek tűnik, kis különbségeket vettem észre az erdei ösvényekben (darabra általában megvannak, de valamelyik vagy egyik sem pontos), és az OSM közkutak terén eléggé csúnyán vesztett. Nálam marad a turistautak.hu emiatt.

Itt vannak a fájlok (pontosítva 10 percen belül lesznek), 64 bites Windowson a C:\Program Files (x86)\Garmin\MapSource\osmmap mappába kell menteni őket, majd után a C:\Program Files (x86)\Garmin\MapSource\osmmap\osmmap.reg fájlt kell futtatni. Ezt követően BaseCamp és MapSource alatt megjelenik a térkép. Ha másik mappába mented, akkor írd át a .reg fájlban az elérési utakat. Ha 32 bites Windowst használsz, akkor írd át a .reg fájlban az elérési utakat (x86) nélkülire, valamint töröld Wow6432Node szintet a kulcsok nevéből.

Zola007: az okostelefon esetében nem a folyamatos navigációra gondoltam, hanem időnként a táskából előkapva térképnézegetésre offline térképpel felszerelkezve. Ahogyan a linkelt hozzászólásomban korábban leírtam, egy Garmin Edge is eléggé korlátozottan alkalmas szerintem navigációra. Országúton működhet, de terepen és városban nálam elbukott, azaz pont azokon a helyeken, ahol egy memorizált térkép kevés lehet.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26790) pengemetal válasza dqdb (#26789) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Meggyőztél! :R
Kíváncsi vagyok, tényleg ennyire gáz az országúti navi!? Naviguide-t is terveztem rátölteni.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#26791) dqdb válasza pengemetal (#26790) üzenetére


dqdb
nagyúr

Autóban ülve NaviGuide térképpel szépen navigált, ott a magasabb sebesség miatt nem vesztette el sosem északot. Negatívuma, hogy nem beszél, hanem csak egyet csipog, és a képernyő tetejére szöveget ír ki a teendőről, tehát autóban két emberes a navigáció vele. Bringán ülve ugyanezen térképpel egy számomra Budapest egy ismeretlen kerületében hülyét kaptam tőle. A csipogást sokszor nem hallottam meg a környezeti zajok miatt, a szöveget nem mindig tudtam elolvasni az észak megtartásának megfelelő sebességnél (pocsék aszfalt, nagy forgalom), ha lassítottam, akkor elveszett a térkép orientációja, és elkezdte forgatni, így álló helyzetben is néha nehéz volt a helyzet felmérése. Furcsa apróság, hogy a házszám pontosságú címet angol szokás szerint házszám-utca sorrendben kell beírni.

Bringázáshoz mindenesetre ajánlom a NaviGuide mellé egy másik, sok POI-t tartalmazó térkép telepítését is, a legközelebbi ivókút megkeresése nagyon hasznos tud lenni 35 fokban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26792) pengemetal válasza dqdb (#26791) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Köszi! Nekem 705 lesz, elvileg abban van digitális iránytű, így talán jobb lesz a navi rész. De főleg előre megszerkesztett/feltöltött útvonalak bejárására használnám.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#26793) #16729600


#16729600
törölt tag

S.O.S segítség kell megint :) Megjött az új nyergem, ellenben franc azt a nyommer fajtámat, elképzelésem sincs hogyan tegyem fel :B

Ennek a csonkja lecsavarható ?

Vagy ezt kell szétfeszíteni és ráerőszakolni a nyeregrúdra? Olyan kemény mint az állat,ráadásul mintha az átmérője is kisebb lenne,mint a csőnek :)

Ezer bocsánat de ennyire antitalentum vagyok Mekk Elek dolgokban ....

(#26794) HollyBoni válasza #16729600 (#26793) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez a bilincs szerintem más rendszerű nyeregcsőhöz van. Így kéne kinéznie a dolognak: [link]

Ha ezen a nyeregcsövön használtad ezt a bilincset eddig akkor passz. :N

[ Szerkesztve ]

(#26795) pengemetal válasza dqdb (#26789) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Óóóó, most láttam csak a feltöltést, hálás köszönet! :C :R

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#26796) HollyBoni válasza HollyBoni (#26794) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, nekem is van ilyen rendszerű nyeregcsövem is mint amihez a bilincs van, teljesen máshogy néz ki a cső vége mint ami a te képeden van. Elég régi cucc képet sem találok nagyon neten hogy is néz ki. Ha kell lefényképezem.

(#26797) Zola007 válasza #16729600 (#26793) üzenetére


Zola007
veterán

Nem kell feszegetni semmi
A fekete bilincs egy sima nyeregcsőhöz való [link]

A tiéd integrált rögzítős, az előző nyergeden még rajta van a hozzá való felfogatórész, mint Holly előző hsz-ében a recés-csavaros rész.
Azt szedd le az előző nyeregről és az új nyereg pálcáira rakd rá ugyanúgy

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26798) #16729600 válasza Zola007 (#26797) üzenetére


#16729600
törölt tag

És valóban így lesz a jó, aki tud az tud nincs mese, köszönöm szépen ! :R

HollyBoni Neked is ezer hálám.

[ Szerkesztve ]

(#26799) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha esetleg valaki 20 ezer euróért szeretne bringát venni: [link]

(#26800) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Csepel Atom Pista flip-flop agyról vélemény? Nyilván (ár)kategóriáján belül...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.