Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) gergo5991 válasza rétisün (#26447) üzenetére


gergo5991
őstag

Shimano FC-M522, 42x32x24T, 175 mm- ilyenem van, ehhez az áttétel dologhoz sose értettem, de meg kell mondjam, a 29-es kerekek rendesen végezték dolgukat, amig haverok a 26 osukkal tekertek 20 fordulatot, addig én 5-öt :D
Bár lehet hogy ez kondició kérdése is, mostanában napi 20-30k lemenet, ők meg 1-2 hónapig nem tekertek semmit

Képek, akit érdekelnek:
1
2
3
4

[ Szerkesztve ]

(#26452) Balazska15 válasza Vasinger! (#26449) üzenetére


Balazska15
senior tag

Azért a 15-20ezer meg már elég sovány lenne, egy megbízható, napi használatban lévő bicikliért!! :) És, ha neki 150ezre van rá, akkor szíve joga.. :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#26453) Devilhun_HUN válasza Vasinger! (#26449) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Oda - vissza 50 km kb.
De szeretnék más fele is bringázni.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#26454) HollyBoni válasza gergo5991 (#26451) üzenetére


HollyBoni
veterán

Vettél már új bringát? Mire esett a döntés?

(#26455) zoli03 válasza: Közben megtaláltam a hátsó váltót amin rajta volt pontosabb típus, én is ezt az évet találtam. :K Ha eredeti cuccok vannak a bringámon akkor ennyi éves. :))

[ Szerkesztve ]

(#26455) zoli03 válasza HollyBoni (#26450) üzenetére


zoli03
őstag

Elvileg 1983-1986 között gyártották.

(#26456) gergo5991 válasza HollyBoni (#26454) üzenetére


gergo5991
őstag

Szia, igen, fentebb irtam még 1-2 hete róla + képet is nyomtam, Cube attention 2014 29er lett a választás :)
kép róla csak neked csak ma :D :kééép

(#26457) HollyBoni válasza gergo5991 (#26456) üzenetére


HollyBoni
veterán

Jónézki! Gumik nem szarok aszfaltra?

(#26458) gergo5991 válasza HollyBoni (#26457) üzenetére


gergo5991
őstag

Régi biciklihez képest minden jobb rajta mindenre, nem tudom eldönteni hogy szar-e vagy sem aszfaltra, bár egy vékonyabb jobb lenne az tuti de terepen is mentünk vagy 30km-t mert azért az utakra is jó, mert elég köves meg poros, azt megfog.

lassan így 2 hónap intenziv tekerés után elérkezik az 500-as :)
progress

(#26459) Gyufaaa válasza gergo5991 (#26456) üzenetére


Gyufaaa
veterán

CUBE-ék kib@szott mód eltalálják a színeket. Nagyon szemre való gép!

(#26460) gergo5991 válasza Gyufaaa (#26459) üzenetére


gergo5991
őstag

El kell áruljam, igazából a 2013 mas modellben egyeztem meg az üzletvezetővel emailben (elég szép summáért :D :D:D ), de ő meg nem volt ott, és a 2014-es modellt kaptam, no nembaj jobb váltó (XT-picit recseg így 200-300km után, bár még a garanciás ellenőrzésre se vittem vissza 100km után, lehet holnp elviszem) de gyengébb villa van rajta (suntour). Jól is jártam, mert még kaptam VIP kártyát, 15% engedmény mindenre azthiszem (bicikli,allkatrészek,felszerelés, sí cuccok, turisztikai cuccok )

[ Szerkesztve ]

(#26461) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Jelenleg 113 mm-es monoblokkom van 68 mm-es csapágyházhoz.
Elvileg ez lenne az ideális a váz láncvonalához mérten, mégis szar. (Kínai bringa...)
Az alsó tányéron a lánc súrolja a vázat és legkisebb fokozatban beleér a gumi peremébe is.
Gyárilag hosszabb tengely volt benne, de nem tudom mekkora. Mindenesetre a lánc be tudott esni a tányér mellé.
Vagyis ha veszek 113-as helyett egy 122.5-est, akkor kb ott leszek, mint a gyári, nem? 117 mm sztem nem segítene túl sokat a helyzeten, így gondolom két mérettel nagyobb lesz a jó.
Illetve milyen monoblokkot érdemes venni belépő szinten? Jelenleg ilyen van benne. Tetszik, hogy zárt iparis. Hasonló árért a Shimano-nál nem írják, h ez is ilyen lenne. Vagy vegyek még egy Sunrace-t szélesebb tengellyel? Nem keltette idáig gagyi benyomását. Sőt, észre se veszem, h van (ami jó).

(#26462) Gyufaaa válasza gergo5991 (#26460) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A lényeg, hoy nagyon szép gépet kaptál. A villa az később is cserélhető ha nagyon muszáj.

(#26463) gergo5991 válasza Gyufaaa (#26462) üzenetére


gergo5991
őstag

jaja örülök is neki nagyon, keményen nyomom is neki a kilómétereket, bár olaszországi bicikli túrából nem tudom mi lessz, pénz dönt el mindent :((

(#26464) ZeroX92P válasza Devilhun_HUN (#26448) üzenetére


ZeroX92P
tag

Nekem is ennyi volt a keret, elég sokat keresgéltem végül egy ilyet vettem, ettől jobban felszereltet újonnan nem találtam. Heti kb 100km-t megyek vele egyelőre bírja, hajtóművet meg a villát következő szezonra cserélni akarom rajta ha lejárt a gari.

(#26465) dm1970 válasza sanzi89 (#26437) üzenetére


dm1970
tag

Üdv!
Beleolvastam az eszmecserébe és ránéztem a linkekre. És amit kiszúrtam (FC-M171):
"6/7/8 sebességes rendszerekkel kompatibilis lánckerekek "
Valszeg amatőr a kérdés, de az én kerékpáromon ilyen van 9-es sorral, ez jelenthet későbbiekben valami gondot?

(#26466) Puma K válasza hegyimorc (#26373) üzenetére


Puma K
veterán

Köszönöm!

(#26377) szjoci :

Az általad javasolt táska jól néz ki és mindazt tudja amit szeretnék, ráadásul 25 l-es és az ára is egész baráti 15k Ft-ért.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26467) Devilhun_HUN válasza ZeroX92P (#26464) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

A fene ez rohadt jó.
Hol vetted?
Linkeld be légyszíves a boltot.
Köszi

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#26468) sanzi89 válasza dm1970 (#26465) üzenetére


sanzi89
addikt

Ajánlott azért egységes rendszert használni, de például a Caprine bringámon nekem is a 9-es Deore rendszerhez egy Shimano FC-M410 van, ami csak 8 sebességes elvileg és hiba nélkül üzemel.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#26469) ZeroX92P válasza Devilhun_HUN (#26467) üzenetére


ZeroX92P
tag

itt találsz viszonteladókat én veszprémbe vettem

[ Szerkesztve ]

(#26470) Zola007


Zola007
veterán

Ez odab.sz: [link]
"jó állapotban,kisebb karcok vannak ,ez nem új mert az ára nem ennyi lenne ,itt a súlya a mérvadó ,ez valóban 5.5. kg."

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26471) HollyBoni válasza Zola007 (#26470) üzenetére


HollyBoni
veterán

[link]

Ez meg a világ legkönnyebb bicója, 2.7kg. :DDD

(#26472) Tüzi válasza Zola007 (#26470) üzenetére

Bandázsra már nem fussa neki? :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26473) HollyBoni válasza Tüzi (#26472) üzenetére


HollyBoni
veterán

Pff bandázs... Túl nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#26474) Tüzi válasza HollyBoni (#26473) üzenetére

Azt a 150g-ot feláldozom a kényelem oltárán :D

más:
hátha érdekel valakit

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26475) Robi BALBOA válasza sghc_toma (#26446) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Már próbáltam ezt a módszert is.
Annyi még hozzá tartozik a sztorihoz, hogy nincsen benne felniszalag(gyári leírásban van, hogy nem kell :F ), ma teszek bele, ha úgy sem lesz jó akkor jön a kisbalta! :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#26476) Manitou válasza Tüzi (#26474) üzenetére


Manitou
addikt

Szép, csak kár hogy replikák ;]

(#26477) anorche1


anorche1
őstag

Elméleti kerdes:
A tandem hátulján ülő ember, lehet részeg? Mert ő nem vezető, csak egy utas, illetve a fél "motorja" a bicónak

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#26478) sssent válasza Teasüti (#26381) üzenetére


sssent
senior tag

Simán lehet igazad, mert logikus amit írsz, az én fizikatudásom meg elég kopottas, és a tapasztalataim sem épp reprezentatív mintán alapulnak. Az általam próbált (és sajnos nem birtokolt) néhány komolyabb villa aszfalton is sokkal kevésbé rázott, mint a saját sima rugós-elasztomeres csodám. Nem azt mondom, hogy nem éreztem az úthibákat, de közel sem volt olyan kézzsibbasztó a rázkódás. Ugyanakkor úgy érzem, hogy rugózni, azért az én villám is hajlandó már. Ebből szűrtem le azt, hogy valószínűleg a csillapítás adja a komfortot.

Amikor oszcillációt emlegetek, nyilván nem arra gondolok, ahogy egy régi amerikai tepsi ringatózik. Nem vagyok tisztában a bringán fellépő erőviszonyokkal, így lehet, hogy tévedek, de nem tartom elképzelhetetlennek, hogy jelen van olyan mértékű oszcilláció, amit látni már nem látsz, viszont érzésre rázkódásként tapasztalsz. Kézzel nyilván nem tudom behintáztatni a telót, de egy-egy úthiba szerintem nem is pont olyan erővel üti fel a villát, ahogyan én kézzel nyomkodnám, a berugózás közben érkező újabb és újabb felütésekről nem is beszélve.

A saját tapasztalataimmal sajnos az a gond, hogy úgy alsó hangon egy 10-es árszorzó is volt a gagyi és nem gagyi mintáim között, középutat még nem volt alkalmam próbálni, pedig engem is pont az érdekelne, mint továbbfejlesztési lehetőség. Ezek szerint azt mondod, hogy ha pusztán a menetkomfort növelése a cél (rázkódáscsökkentés rossz aszfalton, macskakövön, traktornyomban), akkor semmi értelme egy mondjuk 300 EUR körüli villára fejlesztésnek? A kérdés bárkinek szól.

(#26461) Teasüti:
Shimano UN26 nálam ~8K-t ment szinte kizárólag aszfalton (kevés döngölt földúton), amikor elkezdett időnként veszettül kattogni. Tekerés közben egyáltalán nem éreztem még kotyogást, csak a kattogás idegesített halálra. Csak 2-3 alkalommal áztam el vele (felülről), bár egyszer nagyon. Magasnyomásút nem kapott, slagot is csak óvatosan. A cucc elvileg megbonthatatlan, látszik benne valami gumigyűrű, de laikusként nekem fogalmam sincs, hogy az vajon tömít is-e érdemben.

(#26479) Zola007 válasza HollyBoni (#26471) üzenetére


Zola007
veterán

2,7 kilóból azon a bringán minden csak dísznek van
A kettő között az a különbség, hogy ez megvehető itthon nálunk elérhető áron és használható is, nem csak a vitrinnek készült :K

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26480) Tüzi válasza Manitou (#26476) üzenetére

Na! Ez érdekel :) Hogyan lehet megállapítani FSA-nél, hogy kínai-e vagy sem?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26481) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ha az átalakítandó biciklin jelenleg 3 lyukas hajtókar van, akkor gyanítom célszerűbb lenne cserélni a hajtókart is, ugye? Legalábbis ahogy látom nem nagyon kapni már 3 lyukas lánctányért...

(#26482) Zola007 válasza Tüzi (#26480) üzenetére


Zola007
veterán

onnan, hogy 4 ezerbe kerül vagy 14-be

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26483) Djuree


Djuree
félisten

kilóméteróránál a SET WT mi lehet?
és a SERVICE?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26484) fpeter07 válasza Tüzi (#26480) üzenetére


fpeter07
veterán

A hirdető is írta: FSA festésű karbon kiegészítők. ;]

(#26485) Zebu válasza troland26 (#26436) üzenetére


Zebu
addikt

És jobb lett?

A stucnival még ne foglalkozz.... nekem sem éri el. Inkább azt néz meg, hogy ha ráülsz és tekersz akkor mondjuk a kormány az kb kitakarja-e az első kerékagyat. Ha többé kevésbé igen, akkor jó lesz az...

(#26486) Zola007 válasza Zebu (#26485) üzenetére


Zola007
veterán

kormány - kerékagy kitakarásnak maximum a klasszikus országúti vázakon van értelme, MTB-n semmi jelentősége
ez csak egy régről fent maradt iránymutatás

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26487) Djuree válasza Djuree (#26483) üzenetére


Djuree
félisten

rájöttem weight. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26488) #48525824


#48525824
törölt tag

Zero stackes cuccnál a csapágycsésze berakásához muszáj speckó szerszám vagy mehet a kalapács? :D

(#26489) Because válasza #48525824 (#26488) üzenetére


Because
őstag

gondolom láttál pár videót te is homemade megoldásokról. nekem legjobban az tetszik amikor fát rak a csészéhez és a vázhoz is így tuti nem sérül semmi és szépen be tudod húzni (kalapáccsal nem állnék neki)

erre gondolok: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26490) Tüzi válasza fpeter07 (#26484) üzenetére

Hahaha :)

Ha egy nyeregcső 10k, akkor az jóeséllyel eredeti, ugye?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26491) lsebestyen válasza Zola007 (#26470) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hmm, gyanúsan olcsó, csak a kerékszett kerül majd' félmillába...Meg ugye Ózdon van :F :F Ez lehet valakinek most hiányzik.

(#26492) zoli03 válasza Tüzi (#26490) üzenetére


zoli03
őstag

Ha jól emlékszem, 4e körül láttam eBay-en ezt a stucnit.
Attól, hogy 10e-ért adják, még lehet hogy nem eredeti, csak sokat akar rajta keresni az illető.

(#26493) #48525824 válasza Because (#26489) üzenetére


#48525824
törölt tag

én is ezt néztem, de nemtudom így mennyire lesz stabil az egész, meg mennyire verem szét a vázat :D

(#26494) Zola007 válasza lsebestyen (#26491) üzenetére


Zola007
veterán

Annyira nem, esetleg a listaára.
De ha rákeresel, több helyen meg lehet venni újszerű állapotban a kerékszettet 400-500 euró körül
azért egy ilyen bringa hiánya :) feltűnt volna a tulajnak is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26495) lsebestyen válasza Zola007 (#26494) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát az is lehet h kintről van a bringa. 500 euróért meg szerintem max replika kerék van, bár azok sem rosszak állítólag. Karbon témában annyira nem vagyok otthon.

(#26496) senki11


senki11
aktív tag

Üdv! Tudnátok ajánlani egy megbízható, tartós (nem túl drága :) ) fixi hajtókart.? Sturmey volt tervben, de nem olvastam jókat róla.

(#26497) Manitou válasza Tüzi (#26480) üzenetére


Manitou
addikt

Egyrészt ár is erősen gyanús, másrészt tele van a piac ezekkel a hamis karbon cuccokkal.
Ráadásul ezek nem is számítanak annyira könnyűnek , kormányt leszámítva.
Jól néz ki, de nem szeretném ha egy tekerésnél eltörne alattam egy ilyen kínai fos.
Valahol volt egy írás, ott volt összevetve egy eredeti meg egy utánzat, az utánzat megtévesztésig hasonlít az eredetire, csak éppen elég hamar törik, de asszem betütípsban is van valami eltérés, nem teljesen olyan mint az eredetin.

Tekintve hogy egy ilyen karbon cuccnak darabja kerül annyiba mint amennyiért a komplettet árulja, valószínüleg ez is kamu FSA :)
Egyszó mint száz, csak megbízható forrásból vennék ilyen karbon cuccokat, ha mindenképpen ilyet szeretnék, és eredetit.

[ Szerkesztve ]

(#26498) imyourfriend válasza Manitou (#26497) üzenetére


imyourfriend
őstag

+1.

(#26499) Mansi


Mansi
csendes tag

A Tour 2. szakaszának előzetese.
Érdekes lesz a maga 9 kategorizált puklijával. Mennyire más a táj, mint az első szakaszon, nem az a sivár pusztaság feeling.
[link]

(#26500) deicide válasza Mansi (#26499) üzenetére


deicide
veterán

Mert Te már a hegyek között élsz, másnak a síkság a megváltás. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.