Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) Balazska15 válasza Cathfaern (#27400) üzenetére


Balazska15
senior tag

Egy igényes szakember által épített kerékpárról van szó :DD

Jaa.. számomra még a cruiser köpeny is a szakember igényességét bizonyítja! :)

[ Szerkesztve ]

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#27402) Because válasza Cathfaern (#27400) üzenetére


Because
őstag

qva drága a "tudásához" képest egy láncfeszítő.... megértem :)

(#27403) Because válasza Balazska15 (#27401) üzenetére


Because
őstag

az nincs a hirdetésben, hogy a szakember igényes lett volna :P
nekem mind1 a zöldet úgy se szeretem, legyen piros, fehér vagy fekete :K

(#27404) HollyBoni válasza Because (#27402) üzenetére


HollyBoni
veterán

De minek kellene egyáltalán erre láncfeszítő? Kiszedsz a láncból osztcsá. :F

(#27405) Because válasza HollyBoni (#27404) üzenetére


Because
őstag

ahogy én nézem ehhez kell, nem tudod a megfelelő lánchosszt máshogy beállítani

(#27406) Balazska15 válasza HollyBoni (#27404) üzenetére


Balazska15
senior tag

Ha túl feszes (és gagyi) a lánc akkor erősebb taposásnál elszakad, ha elég laza akkor pedig leesik.. Javítsatok, ha orbitális nagy hülyeséget mondtam, én így tudom, de nem akarok hülyén meghalni... :)

[ Szerkesztve ]

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#27407) HollyBoni válasza Balazska15 (#27406) üzenetére


HollyBoni
veterán

Közben előttem leírták, nem csúszópapucsos a váz, így már érthető.

(#27408) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Vasarnaptol ismet kerekparos cuccok a Lidl-ben, tobbek kozott vezetek nelkuli computer.

"Csak úgy mondom"

(#27409) deicide


deicide
veterán

Érdekes "felfedezést" tettem tegnap és ma, a szombati verseny előtt felfújtam az MTB gumját, meg úgy általában is kíváncsi voltam, mennyi volt benne eddig, mert érzetre nehezebb volt 30-31-es átlagot tekerni. 2.1 bar-on volt :Y
Ma, immáron 3.8 bar-on mindjárt ment a 34km/h-s versenytempó. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27410) gergobaby válasza Csapi007 (#27408) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Pont most állok kiegészítők vásárlása előtt..
Mi a véleményetek így első körben a kerékpáros nadrágról, szerszámkészletről és a km óráról?
Inkább nézzek apróhirdetséses oldalakon használt km órát, vagy jó lehet ez?

Üdv. Hajós :R

(#27411) Zola007 válasza gergobaby (#27410) üzenetére


Zola007
veterán

Kerékpáros nadrág - legalábbis amit én vettem az utolsó akcióban - hogy is mondjam?: tepsis3ggű
Kényelmesnek nem kényelmes, cserébe viszont el tudom benne képzelni milyen lehet a hölgyeknek a nehezebb napokon.

km órát egyik barátomnak vettem, mondjuk azóta nem tekertünk, rákérdezek majd hogy mennyire vált be

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27412) gergobaby válasza Zola007 (#27411) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Köszi addig is a visszajelzést, akkor szerintem nézek 10k környékén valami alsó+felsőt egyben (b***mag apró) a km órára meg még várok ötleteket...
Egyébként ti milyen lámpát használtok, ami relatív megfizethető, és bírja a terepet is?

(#27413) cashback


cashback
őstag

Sziasztok.

Szeretném a segítségetek kérni...
A képen bekarikázott forgáspontnál kétoldalt található műanyag "perselyek" hivatalos nevét szeretném megtudni - Szóval milyen néven keressem ha szeretnék ilyet vásárolni?

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#27414) yodamester10 válasza cashback (#27413) üzenetére


yodamester10
őstag

Első ránézésre egy forintot ne költs erre a bringára ;)

(#27415) cashback válasza yodamester10 (#27414) üzenetére


cashback
őstag

Találtam egy képet a neten... Azért köszönöm. :R

Viszont közben megtaláltam... rugóstag persely :U

Egyébként mi bajod vele?

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#27416) fpeter07 válasza deicide (#27409) üzenetére


fpeter07
veterán

Valóban fontos belőni a jó nyomást. Én 42-es nagytányérral 35 felett már elpörgök, nem mintha nagy kónuszon olyan sokat tudnék menni. Szerencsére néha összefutok egy-egy erősebb emberrel, aki után lehet loholni, egyedül nem gyilkolnám a lábaimat.
szerk: CST Traction gumival annyira nem esett jól a nagytányér, most 1.4"-es gumival mintha repülnék, semmi hangja nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#27417) HollyBoni


HollyBoni
veterán

[link]

Egy ilyen kevés küllős kerék nem nagyon gyenge, centrírozni nem sokkal nehezebb?

(#27418) Balazska15 válasza HollyBoni (#27417) üzenetére


Balazska15
senior tag

Így kép alapján 1 küllője vastagabb, mint nekem az összes :DD Nem gondolom, hogy olyan gyenge lenne.. :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#27419) szentkuti11 válasza HollyBoni (#27417) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nekem a fiximben ilyen Campa Zonda első kerék volt, nagyon sokat kátyúztam vele sajnos, de soha semmi baja nem volt, a hátsó 32 küllőst kellett csak centírozni egyszer.

(#27420) pepe091 válasza Zola007 (#27411) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Esetleg majd meg tudod kérdezni azt is, hogy konkrétan hány funkciója van? Mert az újságban nem eresztették bő lére ennek a részletezését... :D Előre is köszi. :)

(#27421) zoli03 válasza pepe091 (#27420) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem van Lidles vezeték nélküli, nem pont ez a típus. Nagyjából használhatatlan, igen érzékeny a környezetre, alig tudtam valahova lerakni a szobába, ahol nem mért magában (1-2 hétig használtam, azóta a dobozában van). A vezetékes órájuk jó, de vezeték nélkülit nem vennék (nem csak a Lidleset, hanem semelyik olcsóbbat).

[ Szerkesztve ]

(#27422) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Csak kíváncsiság:
kerekparoutlet.unas.hu/Pinarello-Paris-FP-Carbon-orszaguti-kerekpar
Ez hogy lett 1.2 millióból 300ezer?
(Mobilról vagyok, bocs a linkért)

(#27423) D.Orion válasza zoli03 (#27421) üzenetére


D.Orion
veterán

Nekem az első szériás van, 3 éve hibátlanul működik. A magasfeszes távvezetékek zavarják csak be 40kW felettiek.

(#27424) TayRol


TayRol
veterán

Nagyon kezdő kérdés : felszereltem a km órám, de a villára való vevőegységet nem lehetett teljesen a küllőkre merőlegesen felhelyezni, mert akkor nem lett volna hely a kis mágnesnek. Gondolom nem számít, hogy milyen pozícióban van, ugye? A lényeg, hogy adott mm távolságon belül legyenek? A kerék méretét megadtam.

:)

[ Szerkesztve ]

(#27425) Runner_fxr válasza deicide (#27409) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

2.35-ös gumimba 1,8 bar nyomást szoktam fújni, de max 2. Ennél nagyobb nyomáson nem tapad úgy ahogy szeretem. 3.8 bar-nak montin kb semmi ételme, terepen elcsúszik, elpattog, még a 3 bar is rengeteg. Aszfalton hajtva van értelme a nagyobb myomásnak, de aszfaltra minek mtb?

(#27426) #16729600


#16729600
törölt tag

A Lidl es mobiltartó mennyire használható outira, ill. mennyire gagyi? Lehet rácsörgök az anyósomra,hogy vegyen egyet...

(#27427) imyourfriend válasza TayRol (#27424) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ha működik akkor nincsen gond. Hogy milyen távol van az agytól a mérési pont az lényegtelen, ugyanannyi idő alatt ér körbe a mágnes ha 5 vagy ha 10cm-re van akkor is. :)

(#27428) Balazska15 válasza Csapi007 (#27408) üzenetére


Balazska15
senior tag

Ezzel a mobiltartóval van valakinek tapasztalata, mennyire stabil pl? És ami a legfontosabb, hogy mekkora lehet? ! Nekem 5,5col a kijelzőm, félő, hogy csak egy méretben lesz kapható és az is kisebb, ha jár valaki arra akkor megnézhetné van-e rá írva valami paraméter, mert az újságból azt éppen kihagyták..

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#27429) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#27425) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

lehet, hogy én nem érzem csak a különbséget, de a montimat simán 4 barra fújom (ugye, a 60psi az 4,1 bar :) )

A lényeg: gyakran járok aszfalton, szerintem többet, mint terepen, ezért oda optimalizálok. Cserébe ha homok jön szembe, csodálkozok rendesen :U Elpattogást mondjuk nem tapasztaltam

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#27430) Runner_fxr válasza cashback (#27415) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

az nem rugóstag persely, normális össztelós mtb-on csapágyazott a forgáspomt, amit cserélni is lehet, ezért nem szabad többek között gagyi össztelós utánzatot venni, mert az nem csapágyazott, műanyag vacak az egész, nem tudod cserélni, kuka, vagy valami sufni tuning esetleg.

Relaks: Na jó, az más, de én 50-60 között csapatok erdőben, szeretek éles kanyarokat is venni 2 bar felett már csúszok ki a kanyarban.

[ Szerkesztve ]

(#27431) HollyBoni válasza Runner_fxr (#27425) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ő aszfalton megy.

[ Szerkesztve ]

(#27432) troland26 válasza zoli03 (#27421) üzenetére


troland26
őstag

Melyik az a vezeték nélküli amit érdemes megvenni ? :)

(#27433) Gyufaaa válasza troland26 (#27432) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Decathlonban lévő 3500 forintos óra szvsz teljesen korrekt. Nekem is volt, illetve a kollégáim is ezt nyúzzák.

(#27434) Runner_fxr válasza HollyBoni (#27431) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezért kérdeztem, hogy aszfaltra minek a mtb? :)

(#27435) cashback válasza Runner_fxr (#27430) üzenetére


cashback
őstag

:R

Meglett az igazi.

[Fully főforgáspont perselyezés]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#27436) HollyBoni válasza Runner_fxr (#27434) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tudom oda csak országúti jó, abból is csak full karbon, minimum Ultegra. :U

(#27437) szentkuti11 válasza Runner_fxr (#27434) üzenetére


szentkuti11
addikt

Velem együtt nagyon sokan vannak, akiknek anyagilag nem fér ki két drága bicó, így egy nagyjából mindenes könnyű, lockolható telós montit hajtanak aszfalton is, meg terepen is.

(#27438) Runner_fxr válasza HollyBoni (#27436) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

?

(#27439) Balazska15 válasza Runner_fxr (#27434) üzenetére


Balazska15
senior tag

Aszfaltra csak outi mehet? Én is MTB-ot használok 2.1-es külsővel, 3,6-3,8bar-on. Nyilván jobban haladnék virsligumikon és carbon vázzal, de nekem (és gondolom annak is aki rajtam kívül aszfalton használja) jobban bejön a monti! :)

U.i.: Bocsi, ha ezzel lejáratjuk a rendes, hc montisokat.... :))

[ Szerkesztve ]

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#27440) HollyBoni válasza Runner_fxr (#27438) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mindig megmondod ide ez kell, oda az kell, ennyi alatt nem lehet normális biciklit venni stb. :N

[ Szerkesztve ]

(#27441) imyourfriend válasza Balazska15 (#27439) üzenetére


imyourfriend
őstag

Tempósabb azért egy országútival aszfalton, 20-23mm széles gumikat meg ne hasonlítsunk semmilyen mtb gumihoz sem, meg egy 150-200ezer forintos országúti 10kg körüli súlya azért számottevően kevesebb mint egy ilyen árban lévő mtb-é. Mely tulajdonság hegyen/dombon sokat számít. De ha csupán a gördülési ellenállás mellett maradunk akkor is ég és föld a különbség kb.

(#27442) Runner_fxr válasza Balazska15 (#27439) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

karbon vázról szó nem volt csak bátorkodtam megkérdezni, hogy aszfaltra minek a mtb? akkor már inkánbb a cross trekking, de nekem mindegx, csak mondom, felőlem hajtsál 2.1- es gumit aszfalton

[ Szerkesztve ]

(#27443) Szakbarbár válasza Zola007 (#27411) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem viszont pont hogy a vékonyabb bélés miatt kényelmesebb, mint az előző amiben vastagabb szivacs volt. Bár az egy mérettel nagyobb mint kellene és lehet hogy az miatt nem bírom hosszútávon.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#27444) zoli03 válasza troland26 (#27432) üzenetére


zoli03
őstag

Passz, nemigazán nézegettem. Egyrészt mert nincs szükségem vezeték nélkülire, másrészt drágák, főleg a jók (nem fogok akár több tízezer forintot kiadni egy km óráért, amikor azokat a funkciókat, amik nekem kellenek, a 700 Ft-os eBay-es is tudja).

(#27445) deicide válasza Runner_fxr (#27425) üzenetére


deicide
veterán

Én erősödésre használtam aszfalton. Most csak próbaképp fújtam ennyire, a versenyre leeresztem 3.2 környékére (Hortobágy, sík terep), lejjebb azért nem, mert tapadni nem kell, ellenben 28-as körüli átlagot kellene mennem.

imyourfriend: egy-két outist azért meg tudok lepni MTB-vel is aszfalton. Tudom, nem oda való, de az arckifejezés, amikor 36-al elmegyek mellettük, az megfizethetetlen.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27446) Runner_fxr válasza HollyBoni (#27440) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért van annyi kategória manapság, hogy meg lehessen találni a megfelelőt, nem értem a felhàborodást? Amúgy nekem mindegy, vagy itt csak neked lehet véleményed vagy mi van? :)

(#27447) sza.sa válasza pepe091 (#27420) üzenetére


sza.sa
tag

Nekem pont ilyen van, ami most akcióban van, már több mint 1 éve.
Főleg városban használom, de soha semmilyen gond nem volt vele. Balatonkerülő túrán is végig jól működött. (magasfesz közelében is voltam egyszer, de nem vettem észre anomáliát..)

Elég sok funkciója van, neten van is videó róla [link]

sza.sa

(#27448) TayRol válasza imyourfriend (#27427) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi, igen, ezt tudom. Arra vagyok kivancsi, hogy a villán lévő vevőegység kicsit el van forditva (felülről nézve nem merőlegesen áll a kerékhez képest), mivel csak így fér el mellette a küllőn a mágnes - és ez így jó - e? :)

(#27449) zoli03 válasza TayRol (#27448) üzenetére


zoli03
őstag

Teljesen mindegy, hogy egy áll, csak a megfelelő távolság legyen meg. Egy reed relét húz be a mágnes, mikor elhalad mellette.

[ Szerkesztve ]

(#27450) imyourfriend válasza TayRol (#27448) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ha megfelelően működik akkor jó, legyen elég közel a két eszköz. Más kritérium nincs. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.