Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) Zsolt_974


Zsolt_974
tag

Sziasztok!

Szakmai tanácsot szeretnék kérni iszonyatosan nyikorgó tárcsafékkel kapcsolatban.
Beállítási hiba vagy a tárcsa és a fékpofa anyagminősége nem jó?
Eredetileg "Tektro Novela mechanical disc with 160mm rotor" fékkel volt szerelve ezzel nagyon durva volt a szervizben azt mondták össze kell kopnia. Ez az összekopás nem valósult meg. Azóta kapott egy garnitúra Avid 160mm tárcsákat eleinte egész jó volt a dolog, de pár száz km után ismét elkezdett nyikorogni. Ezek alapján gondolom az eredeti fékpofa vagy beállítás lesz a bűnös. Esetleg milyen fékpofát tegyek bele.
Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm. :R

Üdv Zsolt.

(#26302) sanzi89


sanzi89
addikt

Én is tanáccsal fordulnék ide. A SR Suntour XCR-LO teleszkópomnak az egyik becsúszója belülről rozsdásodik. Érdekes, mert a szimering látszólag jól tömít, szépen megvan a "gyűrű" a becsúszón. Sőt, a rozsda a becsúszó legaljában jelent meg, ahol a szimering biztos nem koptatta soha. Azért nagy öröm, hogy ilyen keveset bírt - esőben szinte 0 használat - .
Kérdésem, hogy mielőtt kihajítom a picsába az egészet van-e értelme lefesteni festékszóróval pár réteggel a becsúszót, hogy még kibírjon rozsda nélkül valamennyi használatot? Vagy van-e értelme lefesteni csak a becsúszó lábának legvégét, ahol a rozsda van, ami gyakorlatilag szimeringgel nem érintkezik.
Továbbá milyen olyan teleszkóp létezik ebben az árkategóriában, amihez kapni alkatrészt, és két műanyag mütyűr nem kerül annyiba, mint maga a teleszkóp - például lehet hozzá venni szimeringet -? Gyanítom, hogy ilyen nem létezik. :(((

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#26303) Kiss_R válasza Toomy (#26300) üzenetére


Kiss_R
tag

Köszöntem, jó ilyet tudni, csakhogy még mindig nem megy, az átfedéssel vannak problémák (kört mentem, így a kezdő és végpont ugyanott van, és van egy kis átfedés kb 15m-en).
A mért, és úgy általában az utaknak a pontjait lehet utólag módosítani? Mert akkor hátrébb húznám a 3. edzés végpontját, és akkor elvileg jó lenne. Nem találok ilyen opciót, de körülnézek még a neten, hátha van valami okosság. Ha nem, akkor marad 3 darabban.

(#26304) Toomy válasza Kiss_R (#26303) üzenetére


Toomy
senior tag

Ami kimaradt út azt pontosan rajzold meg . Inkább rövidebb legyen egy kicsivel és akkor összefűzi. :K
Ha nem megy, küld át emailre a 3 GPX -et és megpróbálom és is.

[ Szerkesztve ]

(#26305) Zola007 válasza sanzi89 (#26302) üzenetére


Zola007
veterán

nem fogod tudni rendesen lefesteni, egyébként se érne sokat, a festék alatt is dolgozik a rozsda
ha meg korrózióvédelmet csinálsz, az megeszi a becsúszó vékony acél anyagát
rakd fel alkatrésznek pár ezer ft-ért

ha nem akarsz sokat rákölteni, akkor valami XCM vagy használtan nézz valamit 15 körül
Nekem is lesz nemsokára egy eladó Suntour XCP-75-m, pár száz km van benne, csak nekem puha 87 kiló alá, rugót meg nem tudnak bele szerezni. Ha 70 kiló alatt vagy akkor jó lehet

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26306) sanzi89 válasza Zola007 (#26305) üzenetére


sanzi89
addikt

A terv az volna, hogy a rozsdás, kézzel végigsimítva recés felületet felpolíroznám 2000-es papírral. Miután minden fémtiszta, nagyon vékony rétegben kapna pár réteg festéket, meg lehet lakkot. A szimering ránézésre jó, plusz vicc, hogy több, mint 7k lenne 2 darab, így az marad. És miután elbénáztam vele pár napot és pár ezrest, valószínűleg kivágom a francba. :DDD
Egyébként olyan, mintha a műanyag belső persely kezdte volna ki. :Y
75 kiló vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#26307) Zola007 válasza sanzi89 (#26306) üzenetére


Zola007
veterán

olcsó termék, drága alkatrész. Nem most látunk először ilyet :)
szerintem nem éri meg vele vesződni, ideig óráig lenne jó, aztán ugyanúgy b!sszáznál miatta
75 kiló alá bármelyik jó a gyári rugóval, 15-ért legalább már új telót kapsz garanciával
Szerintem rakd fel valamennyiért, tájékoztasd a vevőt a jelenlegi állapotról fotókkal és szenvedjen vele az akinek ez a hobbija.
Azt nem garantálom, hogy vaalmelyik kupec jóvoltából nem látod majd viszont bájkmegen "frissen felújított, keveset futott, finom mozgású" telóként :C

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26308) Omni


Omni
aktív tag

Sziasztok

Fél éves, kb 500 km-t futott biciklin beolajoztam a láncot (előtte nem tisztítottam meg a portól).

Azóta "ropog" minden fokozatban a pedál. Mondhatnám úgy is, hogy amikor hajtom "mikro rezgéseket" érzek a pedálon.

Mit rontottam el? Hogy lehet ezt helyrehozni? :F
Köszön a tippeket.

(#26309) Maximum1 válasza Omni (#26308) üzenetére


Maximum1
őstag

Féktisztító és újraolajozás.

(#26310) Omni válasza Maximum1 (#26309) üzenetére


Omni
aktív tag

Köszi.

Még azt elfejtettem írni, hogy új korától fogva a legnagyobb fokozatban ropogott (3x 7-es fokozatban). Ezért max 6-osban használtam, mert ott szép simán futott.

Gondoltam, hogy beolajozom és jobb lesz. Hát nem így lett, elkezdte minden fokozatban ezt a ropogást. :(

Nem lehet ez váltó beállítási hiba?

(#26311) Maximum1 válasza Omni (#26310) üzenetére


Maximum1
őstag

Ott lehet már keresztebe van a lánc?!
Ebben nem tudok segíteni, nekem nincs váltóm. :))

(#26312) Cathfaern válasza Maximum1 (#26311) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nálam trekkingen 3 elől, 7 hátul.
Elől legkisebb esetén, hátul: 1-2-3
közepes elől esetén hátul: 3-4-5-6
nagy elől esetén hátul: 5-6-7
fokozatok használhatóak érezhető keresztbeváltás nélkül. Szóval igen, esélyes hogy ott már neki is keresztbe van a lánc (igazából már a 6-os is necces középső tányéron, csak ha pöccre van beállítva a váltó akkor jó)

Szerk: most nézem, hogy 3x7-es fokozatot ír, ott illene nem keresztben lennie :)

[ Szerkesztve ]

(#26313) Omni válasza Cathfaern (#26312) üzenetére


Omni
aktív tag

Bocsi félreérthető voltam, tehát 3x6-ban tökéletes volt, de 3x7-ben ropogott már új korában is.

Másik kérdésem, hogy a teleszkópot mivel tisztítjátok. Ugye a régi megoldásokon volt egy gumi ami a mozgó részeket megvédte a portól. Ezeken az új bicikliken viszont szabadon van a teleszkóp mechanikája, így ahogy a kerék felveri a port, az szépen beleragad az olajba...

[ Szerkesztve ]

(#26314) Tomi_Sci válasza Omni (#26313) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nem igazán szabadna annak olyan olajosnak lenni. A felvert koszt pedig lehúzza a szimmering. Ha köpi az olajat, és bemegy a por, elképzelhető, hogy cserélni kell.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#26315) Cathfaern válasza Tomi_Sci (#26314) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem 0km-esen is koszos lett a becsúszó... gyanítom ezektől a trekking telóktól (ha jól sejtem az is az lesz) nem szabad túl sokat várni.

(#26316) Tomi_Sci válasza Cathfaern (#26315) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Valóban nem ;]
Önmagában a koszos becsúszó nem gond, egy jó szimering úgy lehúzza, hogy szinte semmi nem megy a lábba. De ha valami kevésbé minőségi telóról van szó, lehet nem is akkora tragédia, ha valami belemegy :B

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#26317) yodamester10 válasza Omni (#26313) üzenetére


yodamester10
őstag

3x7-es rendszernél gondolom valami 1200 forintos lánc van.Attól ne várj csodát,csak ha drágábbra cserélsz.A teleszkóp szárai nem lehetnek olajosak,max ha rossz a szimering.Milyen teleszkóp?

(#26318) Cathfaern válasza Tomi_Sci (#26316) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából pont annyira nem mozog semmit, mint új korában, szóval nagy baja nem lehet :D Na jó, padkázáskor megmozdul ;]

(#26319) Ati007


Ati007
őstag

hátha valakit érdekelne egy 42es országúti karbon cipő jó áron : [link]

(#26320) Omni válasza yodamester10 (#26317) üzenetére


Omni
aktív tag

A kerékpár egy gyári KTM Life Track 2013. A teleszkóp Suntour SF13 :)

(#26321) schumy1


schumy1
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék a jó öreg MTB-re teleszkópot. Ezek közül melyiket ajánlanátok max. 15e-ig.?
[link]

Betudnám rakni én is, vagy bízzam inkább a fószerra? A jelenlegi villám kívül menetes.

A bringa:

(#26322) yodamester10 válasza schumy1 (#26321) üzenetére


yodamester10
őstag

Hirtelen ezt találtam neked ;)

(#26323) yodamester10 válasza Omni (#26320) üzenetére


yodamester10
őstag

Azt tegyük hozzá,hogy ez nem a 400 ezres kategória KTM!Láttam már ilyet személyesen is a szervizben,sajnos csodát vártak tőle mert rá volt írva hogy ktm :D 3x7 es rendszernél nem igazán van minőség sajna.

(#26324) Tüzi válasza sanzi89 (#26289) üzenetére

Van pár rendőr haverom, ők simán elfogadják azt is, ha a felnire ragasztasz matricát. Mondjuk V-fékes felnid van, de tárcsával használod, akkor veszel rá 3-4ezerért fényvisszaverős felnicsíkot, ezerszer normálisabban néz ki mint egy prizma, súlya nincs, és ha mégis kötekszik egy rendőr veled, akkor közlöd vele, hogy ezt még előbb is veszik észre, mivel korábban bukkan fel.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26325) imyourfriend válasza Tüzi (#26324) üzenetére


imyourfriend
őstag

De miért kell ilyennel foglalkozni, nappal teker az ember és kész. Este aludni kell nem a bringán róni a km-eket. ;]

(#26326) schumy1 válasza yodamester10 (#26322) üzenetére


schumy1
aktív tag

Köszi, azért talán újban gondolkodnék, és ez az 1 oldalon lehet állítani dolgot sem értem igazán. Telókhoz hülye vagyok. Mondjuk úgy talán biztos szinkronban van a kettő.

(#26327) Tüzi válasza imyourfriend (#26325) üzenetére

Van amikor melóból kénytelen hazatekerni az ember.
Nem mindegy, hogy a zsebedben marad a napi pénzed, vagy az államkasszában landol ;)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26328) Cathfaern válasza yodamester10 (#26323) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Megjegyzem én lazán beletoltam egy ilyen alsó kategóriás 3x7-es rendszerbe egy év alatt 3000+ km-t úgy, hogy semmi baj nem volt vele, és bírt minden kiképzést, pedig nem kíméltem (súllyal sem... ). Szóval nyilván nem egy ultegra, de teszi a dolgát :) Ráadásul a lánc kb. örökéletű hozzá egy 9/10-es rendszerhez képest... Nyilván teló résztől nem kell sokat várni, de én még nem láttam olyan trekkinget, amin értelmes teló lett volna.

(#26329) gergo5991


gergo5991
őstag

29es kerekeket megszokva, ha valaki elmegy mellettem 26 os kerekkekkel néha azt hiszem hogy gyerekbiciklit tekernek :P

[ Szerkesztve ]

(#26330) EnergyCoke


EnergyCoke
tag

Ilyen bringát hol kapni?

Xbox One,Huawei P9 lite 2017

(#26331) pengemetal válasza EnergyCoke (#26330) üzenetére


pengemetal
aktív tag

John Deere nem traktorokat gyárt!? :Y

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#26332) Because válasza schumy1 (#26326) üzenetére


Because
őstag

a bicósboltban fognak tudni ajánlani. ehhez amúgy is 1"-os, menetes villa kell.
én pont az olcsó telóról váltottam merev villára, tényleg csak nehezék volt a bicó elején... jól gondold meg!

[ Szerkesztve ]

(#26333) TripleB válasza Maximum1 (#26309) üzenetére


TripleB
senior tag

Jó a féktisztító, de a gunk márkájúval vigyázni kell, megmarja a festést. Nem tudom mi lehet benne... a prevent tökéletes pl.

A szép fekete biciklijeimet senki észre sem veszi... ;] Igaz csak fos speci full xt-vel, a másik meg full ultegra.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#26334) schumy1 válasza Because (#26332) üzenetére


schumy1
aktív tag

Köszi. Amiket olvastam véleményeket a Testbike-on az olcsó telókról, hát elkeserít. Igaz csak arra kéne, hogy ne rázza szét a kezem a jó magyar utak, de azért minden gödörnél, bukkanónál ne üssön, tehát olyan puha se legyen.

(#26335) sssent válasza schumy1 (#26334) üzenetére


sssent
senior tag

Arra ezek pont alkalmatlanok. A rázkódás ellen nem elég rugózni, de rendes csillapítás is kell, amit olcsón nem kapsz. Ezek pattognak, így jóformán csak arra jók, hogy egy padka, aminek a madár nekirombol, vagy a kráter az úton, amibe valahogy beleesel ne üssön akkorát.

(#26336) schumy1 válasza sssent (#26335) üzenetére


schumy1
aktív tag

Szép. Ez a Zoom 327 escape is szar? Van aki jót ír, de sokan rosszat.
Kíváncsi lennék, hogy amit árulnak 80-120-ig bringákat pld. dechatlonba azokba milyen teló van.
Nagyon drágát meg nem akarnék venni ehhez a bicajhoz.

(#26337) Zola007 válasza schumy1 (#26334) üzenetére


Zola007
veterán

30-tól fölfelé
újonnan 40-től fölfelé
de a menetes 22,2 az eléggé behatárolja a dolgaid, én ezt a vázat már nem telósítanám

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26338) schumy1


schumy1
aktív tag

Kicsit utánaolvastam, hát valóban nem jó a helyzet ezzel a vázzal. Azért elmegyek egy bringaboltba ők mit mondanak. Talán még is marad a merev.

(#26339) Tüzi válasza EnergyCoke (#26330) üzenetére

szerintem ez "custom build"

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26340) sssent válasza schumy1 (#26336) üzenetére


sssent
senior tag

"Szép. Ez a Zoom 327 escape is szar? Van aki jót ír, de sokan rosszat."
Azért van nagy szórás az olcsó villák mozgását leíró véleményekben, mert állíthatóság híján csak akkor mozognak "rendesen", ha pont ideális súlyú a használó. Ha könnyebb, akkor azért nem indul meg, ha nehezebb, akkor meg túlságosan beül, és azért nem mozog. Amúgy, mint minden olcsó villa, ez is pattog.

"Kíváncsi lennék, hogy amit árulnak 80-120-ig bringákat pld. dechatlonba azokba milyen teló van."
Olcsó ;)

A trekkingemben egy olcsó, csillapítás nélküli villa van. Előfeszítés állítással alattam tűrhetően mozog (már amennyire tőle telik), így nagyobb döccenőkön kényelmesebb, mint a régi, merev acél villás MTB-om traktorgumikon. Ennek ellenére rázós úton előbb kezd rajta zsibbadni a kezem, mint utóbbin.

Én nem erőltetném a villacserét. Ha kényelmesebb is lesz, nem sokkal, viszont kőnehéz lesz tőle a bringa eleje, jól megemeli azt, elszúrva a mostani geometriát, és a karbantartásmentesen is kvázi örök életű merev villához képest ez karbantartva sem lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#26341) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ez mennyire beteg... :D

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26342) fpeter07 válasza yodamester10 (#26278) üzenetére


fpeter07
veterán

Ez valami Worms fan póló? Popsikenegetés utána már kukacok is jönnek? :D

(#26343) troland26


troland26
őstag

üdv

Szeretnék venni a bringámhoz kiegészítőket ( kitámasztó , lámpa , pumpa..etc etc ) A környéken van egy bringás bolt ami főleg BBB márkájú cuccokat forgalmaz . Milyen márka ez ? Nem igen vagyok otthon biciklis berkekben... :)

(#26344) Vasinger! válasza troland26 (#26343) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem rossz márka, belépő kategória, de azért van nála jobb is. Mondjuk úgy, hogy legalább BBB szintű kiegészítőt kell venni, ha minőségit akarsz. Mondjuk lámpából, pumából pont nem BBB-t vennék. Csengő, kulacstartó, kitámasztó stb. viszont jó lehet.

(#26345) troland26 válasza Vasinger! (#26344) üzenetére


troland26
őstag

Nézegettem az árait és nem tűnt olcsónak pl egy kitámasztó 8k ( lehet a bolt a drága ) de pl egy hasonló kitámasztó KTM ből olyan 6k környéke máshol ( KTM a bringám ) .

(#26346) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Városi harcos... :D

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26348) syberia válasza EnergyCoke (#26330) üzenetére


syberia
veterán

:Y

ez usa cuccnak tűnik, tehát ott valahol :D

https://howbad.info/

(#26349) HEAHEA válasza EnergyCoke (#26330) üzenetére


HEAHEA
tag

Szervusz! Hogy pontosan ezt a kerékpárt hol kapni azt sajnos nem tudom, de ehhez hasonlót, vagyis fatbike-ot pl. itt találtam:[link]

(#26350) pockhome válasza HEAHEA (#26349) üzenetére


pockhome
senior tag

Szép árak vannak ezen az oldalon ahogy elnézem :D

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.