Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136801) Hasaggymeg válasza 6030D (#136799) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az ezonál ki szoktam menni jobbra a mezőre mely talán kissé több mászás (a végén pár métert visszaereszkedsz az útra) de nem kell annyira figyelj hova teszed a kereket,a füvön meg nincs sár,és addig még ment is,de mikor visszaereszkedtem az útra nem tudtam elkerülni a nagy levélkupacokat melyen ide oda csúszkáltam.Megálltam,leengedtem a gumit és onnan feltoltam az egyenesig,de az ereszkedő után a jobbra feltérőn felkanyarodva újra többször kipörgött,erőm is elfogyott és mikor már a fenti első lapos előtti meredek köves végéhez értem már nem maradt lelki erőm nekifutni,és visszaereszkedtem.Kissé frusztrált,így visszafelé feltértem és nekiindultam a kitáblázott gyalogösvénynek is lássam mennyire meredek...hát az volt,így hazaértem az eső előtt. :DDD Remélem holnap jobb lesz neked a helyzet,éppen mutatja a híradó a miskolci felhőszakadást...bár az vagy 50 km-el odébb van.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136802) trialboj


trialboj
őstag

Látom másoknál is ez a téma, én ma az erdőben bekockáztattam egy kb 10% mászást, csak kíváncsiságból, hátha, és meglepődtem milyen jól bírta az IKON hátul, úgy másztam fel a szötyörgős sárban, hogy egyszer sem pörgött ki. Ez az a sár mikor hallod ahogy szötymörög a kerék alatt, tehát biztos hogy tiszta víz volt. Tavaly másztam itt a RK-el is, hasonló körülmények között, azzal is meg lehetett mászni, habár nem volt mókás mert állandóan kipörgött, és kínlódni kellett keresztben. (mindkét gumi a legolcsóbb drótos verzió)

A Mitas Scyllat még kipróbálnám, de szerintem az RACE KING és az IKON tökéletes hátsó gumi xc-re, RK szupergyors / csendes aszfalton, de terepen nagyobb porban vagy kisebb sárban már kínlódik, az IKON kb tökéletes, de engem zavar h vibrál tőle a bringa aszfalton, terepen viszont eddig egyszer sem hagyott cserben, sem lefele sem felfele... pár hete nem tudtam feltekerni egy sáros részen, na az annyira meredek és sáros volt, hogy gyalog is csak oldalazva ment.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#136803) ballazol válasza xy.zsolt (#136789) üzenetére


ballazol
senior tag

majd az összefoglalót (mert itt is meló van)
van este is meg reggel is a Eurosport 2-n :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#136804) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ha van köztetek olyan aki indul a holnapi Fertő tó kerülő túrán annak nagy mázlija lesz az időjárással....kb 5kmh lesz a szél ami itt a nincs is kategoria. Megyek egy karikát én is ennek örömére, de még a túrázók előtt. Ki korán kel.... :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#136805) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#136804) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nyomjad neki mert még utolérnek. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136806) ballazol


ballazol
senior tag

rajtam ma volt először egy shimano M520 egy Btwin roadr 500-as cipővel, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve!
viszont még csak pár órája szálltam le a nyeregből (35km volt mindössz - amúgy sem szoktam 40-50-nél többet menni, és most 2 hétig felsőlégúti megbetegedésem volt/van), de már érzem, hogy oda lesznek a combfeszítőim holnapra :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#136807) Hasaggymeg válasza ballazol (#136806) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nyújtsd jól le még melegiben.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136808) ballazol válasza Hasaggymeg (#136807) üzenetére


ballazol
senior tag

:K

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#136809) StLui válasza StLui (#136798) üzenetére


StLui
veterán

160 fölötti bpm-es zenére tekertünk átlag, van amikor rágyorsítottunk 30mp-re és volt hegymenet, amikor meg lassabban tekertünk. most tudtam meg hogy általában 130-140 az átlag, ma ez extra volt. (ezeknek a fele mindíg a pedálfordulat)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136810) ZolkoW


ZolkoW
őstag

9gag találat :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136811) Fall-N válasza jjeahh (#136660) üzenetére


Fall-N
veterán

Ó még létezik a Tescós bicikliknél a szimpla falu felni is, bár legalább a canti fék kihalt (de a műanyag V-fék, műanyag fékkarral még nem). A teló meg általában OEM Zoom vagy RST. Bár mindkettő márka gyárt jó (jobb) telókat, ezekbe nem ilyenek kerülnek.

SR Suntour már ezekhez képest megváltás, bár sokan írják, hogy az olcsó Suntour szereti köpni a zsírt. Magam részéről nekem egy 70 mm rugóutas, masszív Zoom ZXD 585 van, ami városba több mint jó. Én meg vagyok elégedve vele, szerelők is jó véleménnyel vannak róla).

(#136812) ks52


ks52
csendes tag

Olvastátok? :)
[E-Giro]

(#136813) ballazol


ballazol
senior tag

Haverom azt mondja, hogy így nagyon kopni fog a cipő.
Kellene hozzá stopli adapter.
Én annyira nem szeretnék benne topogni, csak tényleg azt a kötelező pártíz métert a wc-ig, vagy egy jégkrémért..
Szerintetek?

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#136814) bringasisti válasza ballazol (#136813) üzenetére


bringasisti
őstag

Tény és való hogy a cipő talpa nincs nagyon eltalálva

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#136815) ballazol válasza bringasisti (#136814) üzenetére


ballazol
senior tag

alátéttel meg tudod emelni (akár 2db-bal is), épp tegnap olvastam :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#136816) bringasisti válasza ballazol (#136815) üzenetére


bringasisti
őstag

Félre értettél. Az én stoplis cipőm szintben van a fém lemezzel és még így is gond mikor bemegyek a kúthoz frissíteni a padlólap burkolat úgy csúszik hogy mindig azon angyalok hogy nehogy dobjak egy hátast! Neked a járás még bonyolultabb feladat, + drága a stoplis ha elkopik

BENEFON DELTA--------N8

(#136817) bringasisti válasza ballazol (#136813) üzenetére


bringasisti
őstag

Konkrétan azt akartam írni hogy a Te országúti cipőd és az MTB stopli nincs beszélő viszonyban egymással. Nem kompatibilis. Mikor vetted erre fel kellett volna hívni a figyelmed a boltban!

BENEFON DELTA--------N8

(#136818) ballazol válasza bringasisti (#136817) üzenetére


ballazol
senior tag

jaj ne...

szerinted az ott milyen stopli? :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#136819) ballazol


ballazol
senior tag

az volt a kérdés, hogy kell-e nekem ez a szar:

[link]

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#136820) Napfénysüti válasza bringasisti (#136817) üzenetére

A spinningre használt országúti cipőmön nekem is MTB stopli van. Baromi sz*r menni benne de gyárilag rászerelhető a MTB-os stopli. :K

Més que un club!

(#136821) ballazol válasza Napfénysüti (#136820) üzenetére


ballazol
senior tag

:)

csak kíváncsi voltam, hátha vannak tapasztalatok, de nem tészta, majd bringás fórumokon utána olvasok..
egyelőre szerintem marad így, tekerni isteni benne ezzel az MTB-s pedállal
tényleg kezdők is pikk-pakk ráéreznek az oldásra (a gyári erősségnél [kb. fél rugóhossz] maradtam)

azt a műanyag izét pihentetem... meglátjuk, így mennyit bír a stopli (vagy a csuka :U )

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#136822) ZolkoW válasza ballazol (#136821) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez az 500-as cipő egyébként? hmm.... :)
nekem mindkét cipőmnél leér a stopli, persze kifényesedik, de szerintem nem ott fog előbb elkopni még így sem. A régiben pedig relatíve sokat gyalogoltam is, ez alatt azt kell érteni, hogy 2x500m oda-vissza az ebédlőig, és ezt nyaranta párszor csak.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136823) X Factor válasza ZolkoW (#136822) üzenetére


X Factor
addikt

Ugyanez az 500-as cipőm van, ami ár/értékben tök jó és bár fogad spd-t, outin spd sl esetén van par muanyag koptato, ha setalni kene benne 10m-nel tobbet.

Make things work

(#136824) bringasisti válasza ballazol (#136818) üzenetére


bringasisti
őstag

Bocsi nem szóltam egy szót se

BENEFON DELTA--------N8

(#136825) bringasisti válasza Napfénysüti (#136820) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem két észrevételem volt: padlólap esetén dob egy hátast, és én mikor indulók akkor a cipő orrával bepörgetem a pedált vízszintes síkban és mikor kezdem nyomni akkor előre csúsztatom a lábam és mivel a stopli a cipő talpával egy síkban van még nem volt olyan hogy az első próbálkozás ne sikerüljön. Nekem nem kell töröm a fejem hogy kenjük be sárral akkor jobban fog működni. Fasz voltam hogy hozza szóltam

BENEFON DELTA--------N8

(#136826) bringasisti


bringasisti
őstag

Azonkívül ebből kilépni vagy az én cipőmmel kilépni két külön történet

BENEFON DELTA--------N8

(#136827) jjeahh válasza ballazol (#136813) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hogy oldjam a hangulatot, egy ötlet: tanuld meg a trackstand-et és akkor tudsz majd bringán ülve pisilni meg fagyit venni :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136828) Massmurderer


Massmurderer
őstag

[link] Ezt nem hagyhattam ki :D :D :D :DDD :DDD :DDD

(#136829) ballazol válasza ZolkoW (#136822) üzenetére


ballazol
senior tag

Igen. Az 500-as. Nagyon könnyű, és mintha a lábamra öntötték volna (44-es)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#136830) ballazol válasza jjeahh (#136827) üzenetére


ballazol
senior tag

Á nem gond. Az embereknek általában lejön, miért jársz úgy ilyenkor, mint a beszart kacsa.. :DD

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#136831) bringasisti válasza Massmurderer (#136828) üzenetére


bringasisti
őstag

Én aszfalton megyek, rám nem vonatkozik :)

BENEFON DELTA--------N8

(#136832) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

elbaszott egy auto :((
35kmh-val hasítottam mikor egy szabálytalanul keresztező osztrák golf oldalának csapódtam, totál középen.. Akik látták azt mondták csoda, hogy nem maradtam ott és "csak" zúzódásokat szereztem. Volt minden, rendőr, tűzoltó, mentő, röntgen....ami kell. A bringám ott repedt ketté ahol a legvastagabb. Amúgy pont már csak a hátszeles része volt hátra az útnak...az eddigi legjobb időt futottam volna,....de ez sem vigasztal :(

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#136833) 6030D válasza xy.zsolt (#136832) üzenetére


6030D
Ármester

Basszus, legalább nem lett komolyabb bajod. :( Sajnálom.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136834) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#136832) üzenetére


xy.zsolt
őstag

bringa nélkül repültem át a golfot, szóval kioldott a patent, de én tuti nem csatoltam ki....időm sem volt rá

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#136835) xy.zsolt válasza 6030D (#136833) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ja, mázlim van....ott maradhattam volna....akik látták úgy néztek rám mint ha ufot látnának....a bukom meg sem repedt olyan jól landoltam....csak picit koppant az uton….de ez is bizonyitja, hogy mindig mindenhol hordani kell....mert szerintem most nem irogatnék ha nem hordtam volna

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#136836) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#136835) üzenetére


xy.zsolt
őstag

fenébe....már csak 35km volt vissza a 110ből és totál hátszelem lett volna végig----35-40el mentem lazán, így letoltam volna az össz távot 3 ora 15 perc alatt. Köcsög osztrák :((

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#136837) 6030D válasza xy.zsolt (#136835) üzenetére


6030D
Ármester

Ez itthoni vagy osztrák oldalon volt? Ha kint, rendőr, mentősmit mondott? Néha gondolkozok a nemzetközi eü biztosításon, mert mi is átjárunk szloviba. Mit tudsz csinálni, ha történik valami komoly?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136838) bringasisti válasza xy.zsolt (#136834) üzenetére


bringasisti
őstag

Ilyenkor olyan mozdulatot is csinál aki helyzetben van amire nem is gondol csak jön magától. Gyors felépülést kívánok

BENEFON DELTA--------N8

(#136840) bringasisti válasza #68686080 (#136839) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem már nézi a katalógust hogy a biztosító mit vegyen másikat

BENEFON DELTA--------N8

(#136841) pittlaren válasza 6030D (#136837) üzenetére


pittlaren
csendes tag

Az Európai Egészségbiztosítási kártyát mindenképpen érdemes kiváltani, ha külföldre is jár az ember, pláne bringával. Akár saját hibás a baleset, akár nem, egy vagyon a kinti gyógykezelés. Persze, soha ne legyen rá szükség, de inkább legyen talonban, és ne legyen rá szükség, mint fordítva!

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#136842) cdl válasza xy.zsolt (#136832) üzenetére


cdl
senior tag

Sajnálom. Remélem a másik kötelezőjére legalább lesz egy új bringád.

(#136843) jjeahh válasza xy.zsolt (#136832) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Annyi az ilyen, annyira utálom őket :(( . Főleg városban van felénk sok ilyen autós, minden egyes mellékutca előtt lassítok, amíg ki nem érek valahogy a városból... sajnos a haverinámat is pont így csaptál el asszem egy éve, neki kulccsonttörése lett és máig nem jött helyre rendesen :((( . Örülök, hogy neked nem lett bajod :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136844) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Na, nekem tényleg mázlim volt.....a röntgenért 30 Eurot fognak kiszámlázni, ami nem vészes....nyilván ha komoly gond lett volna akkor az orvosi költség is megugrik. Nekem van osztrák E-card-om, nem tudom, hogy megy ez a magyar biztosítós dologgal. Mivel főútvanolan mentem egyenesen ezért nincs az a körülmény ami engem tenne felelőssé....ja, és szondáztattak is ami zéró volt.
A bicót sajnálom....épp most kezdtünk már összecsiszolódni :)
A zózodásom azért fáj kicsit, de nincs repedés, törés, egyéb gond

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#136845) bringasisti válasza xy.zsolt (#136844) üzenetére


bringasisti
őstag

A biztosító fog fizetni mindent, rendőrség végzés, kárigény benyújtás, bringa, ruha, bukó ( innen látom tele van hajszál repedéssel ) taxi haza beteg állomány és még ami eszedbe jut.

BENEFON DELTA--------N8

(#136846) xy.zsolt válasza bringasisti (#136845) üzenetére


xy.zsolt
őstag

így van, és ez ott kint kicsit rugalmasabban megy mint itthon....

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#136847) parkr válasza pittlaren (#136841) üzenetére


parkr
őstag

mennyibe kerül egy ilyen kártya?

(#136848) cdl válasza parkr (#136847) üzenetére


cdl
senior tag

Ingyenesen igényelheti bárki.
Nálunk is van a családban mindenkinek, jól jöhet a kirándulásokkor.
3 évig érvényes.

(#136849) bringasisti válasza xy.zsolt (#136846) üzenetére


bringasisti
őstag

A faszi biztosítója a kárigény befogadoja. Itthon kérdezd meg ahol a kocsid van biztosítva hogy útiköltség hogy számolható el mert az + egy tízes . Ne legyél szégyenlős

BENEFON DELTA--------N8

(#136850) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.