Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136651) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

A tárcsafék egy dolog,de most hallom Mollema egy tányérral (!) nyomja! :Y ...bár a szakik szkeptikusak,és kizárólag a Giro kezdeti sík szakaszaira gondolják,hogy használni fogja,de akkor is. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136652) rétisün válasza Toobee (#136613) üzenetére


rétisün
veterán

én a 'kedvenc' (ünnepi :DDD ) bringámat tekertem a görgőn is, azért ne legyen még egy bringa, amit csak ott használok.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#136653) jjeahh válasza Hasaggymeg (#136647) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem igazán értek hozzá, mert nem szedtem szét soha egyet sem :B . Remélem tartós lesz, ha meg nem, akkor cserélhető a kazetta, vagy kuka az egész agy? Nem igazán néztem utánna semminek technikailag, csak az érdekelt, hogy legyen olcsó, tubelessesíthető, 21mm-nél ne legyen vékonyabb a felni, ha lehet ne legyen túl hangos a kazetta és legyenek pozitív vélemények róla. Az utóbbi elvárásom miatt sajnos kiesett az összes többi 200-220 euró alatti ipari csapágyas kerék, egyedül ezt dicsérték. Mondjuk állítólag a csapágyak nem a legjobbak, de az itthon is cserélhető, ha tönkremegy.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136654) Hasaggymeg válasza jjeahh (#136653) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom milyen,csak mivel nekem gondom volt a szabadonfutóval,hát utána néztem kíváncsiságból.Majd kiderül,de azt tudom,hogy ha jó szabadonfutósat,jó aggyal és peremmel ellátott kereket akarsz vásárolni,mélyen a zsebedbe kell nyúlni.Igaz én panaszkodtam az XT-re,de azóta olvastam és tapasztaltam,így némileg változott véleményem.Úgy tűnik kifogtam egy hibás kazettatestet,meg aztán tényleg többet vártam egy XT szintű agytól,de azért végül mégis csak ugyanazokkal a kerekekkel nyomom immár 35e kilométer múlva is,egy hátsó agygenerállal (tengely,kónuszok és golyók) és ha a 300km-t működő,nagy valószínűséggel gyári hibás kazettatestet nem számolom,tulajdonképp a második szabadonfutóval.Ez azért nem olyan rossz,sőt olyannyira nem,hogy az sem biztos mást vásárolnék ha muszáj lenne.Mindenesetre kíváncsi leszek tapasztalataidra ezzel a belépőszintű Mavic-al.

Más...érdekes verseny,ízelítő a videóban. :C

Más2...nem szegénynek való vidék. vagy [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136655) jjeahh válasza Hasaggymeg (#136654) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Érdekes amúgy, hogy shimano-tól ebben az árkategóriában már az xt agyas kerekeket szórják, akkor náluk mi az, ami drága, xtr és karbon? Ipari agyas kerekekből meg ennyiért belépő (?) szintet kapsz... mondjuk annyira nem hinném, hogy a 150-250 euró között kapható kerekek belépők, valszeg ezek is vannak minimum deore szintűek. Valamiért igazán belépő kerékszetteket nem is igazán lehet kapni ezekben a német webshopokban, olyanok ezek, mint a rapid rob külső, senki nem veszi meg őket, csak ha a bringával adják gyárilag :D

Ez a verseny nekem furi, nem látok a videóban semmi lélegzetelállító tájat, süt, elég egyszerűnek tűnik a recept: eresszünk egy rakás xc-st dh pályára :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136656) ivana


ivana
Ármester

[link] Kínai 2x11 outi szett, SRAM szerű, de csak a fékkar van, azzal kell váltani is. Elvileg a microshifthez van köze. Egész jónak néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#136657) Hasaggymeg válasza jjeahh (#136655) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az ottani belépőre gondoltam,nem az itteni,vagy erdélyire. Jobb sorsú helyeken ezeket entry level-nek titulálják. Egy közép kategóriás kerékszett olyan 500 euró körül van,1000 fölött meg a felső.

(#136656) ivana...addig gyártattak velük,míg majd elkészítik mindenből a sajátjukat.Most éppen a Huaweit fojtogatják,arra kényszerítve,hogy elkészítse saját oprendszerét,chipjeit és processzorait.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136658) ivana válasza jjeahh (#136655) üzenetére


ivana
Ármester

Ezek a belépő gyári kerekek, fűzöttből van olcsóbb.

(#136659) ZolkoW válasza jjeahh (#136655) üzenetére


ZolkoW
őstag

ami gyári xt kerékszett (nem xt agyas mondjuk ilyen-olyan felnivel), az azért inkább 300 euró környéke (nem ellenőriztem,de ilyen rémlik)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136660) jjeahh válasza ivana (#136658) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én nem egészen így látom, ilyen 200 eur körüli iparis kerekeket minimum 1500-2000 eurós xc-ken látok, de lehet tévedek. Belépő xc-ken inkább olyan kerekek szoktak lenni, mint az enyémen voltak, nehéz, nem tl ready felnik, tourney, joytech, acera, nagyon maximum deore agyak, gyorszár. Azt sem hiszem, hogy jobb sorsú helyeken a full xt számít belépőnek, nem hinném, hogy a deore szint alatti suntour telós montikat csak Magyarország meg Románia számára gyártják. Ezeken meg hiába is keresed a kerekeken a DT meg Mavic logót, én úgy gondolom ezek a kerekek a belépő szint, amiről már csak előrelépni lehet. Persze lehet azt mondani, hogy nem, azok nem is kerekek, hanem ipari hulladékok, de az sznobság lenne ;]

ZolkoW: 130-140 eurótól már lehet kapni xt agyas kerékszettet, igaz nem shimano a felni, de asszem full gyárit is lehet 200 alatt kapni, később utánnanézhetek.

szerk: igazad van, full gyári xt kerékszett drágább, de mi a baj azzal, ha össze van legózva DT küllőkből és pl. Rodi felniből? Rose-on 140-ért van ilyen szett.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136661) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#136659) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

350-től.

(#136660) jjeahh...asszem ott kevered,hogy belépő szintű kerékpár vs. belépő szintű kerékszett.Belépő szintű kerékpárra kábé teszkós kerekeket szerelnek,amit én semmiképp nem neveznék belépő szintű kerékszettnek...középszintűre belépő szintűt és így tovább.Ma már felső kategóriás kerékszettet és mondjuk féket,rugózást csak prémium szintű 5e eurós kerékpárok kapnak...vagy még azok sem.Itt van például a Merida szinte 6000 eurós csúcs kerékpárja egy bő 400 eurós fulcrum Red passion 3 kerékszettel szerelve,mikor a kerékszettek garmadája van 1000 euró fölött.Azt már nem is említem,hogy 2500 eurós kerékpárjuk kerekei Joytech agyak vannak,még ha a Joytech már talán nem is olyan szitokszó mint ez egykor volt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136662) szabop27


szabop27
csendes tag

Sziasztok!

Shimano Deore fekszettem van Fox Float 32 130mm villaval.
A hetvegen nagyobb sebessegröl fekezve eleg erösen elkezdett vibralni a villa, szemmel lathato kilengesekkel.
2 eve van hasznalatban hiba es valtoztatas nelkül. Kormancsapagy nem lötyög, villa se, tarcsa se, fektest se, agy se. Csereltem fekbeteteket, de nem hozott javulast.
Van esetleg tipp, hogy hol keressem a hibat?

(#136663) Hasaggymeg válasza szabop27 (#136662) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A tárcsa rendben? Nem görbe,és vastagsága is megfelelő? (Írja rajta,talán legalább 1,3 mm kell lenni a fékező felületnek) A másik meg a teló,esetleg nem kotyog egyik szára? Első féket szorítva,előre-hátra mozgatva a kerékpárt,ujjaddal a becsúszó és a villaláb találkozásánál érezni lehet.

(#136660) jjeahh...semmi baj az összeválogatással,de az egységes általában drágább...ami nem azt jelenti,természetesen,hogy jobb is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136664) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ebbe szerelmes lettem. Eleg regota hirdetik, csodalom, hogy meg nem ment el. Mondjuk ez mar inkabb 1 tanyeros rendszerrel tudnam elkepzelni.

Don't Tread On Me

(#136665) Ákkk válasza emiki6 (#136625) üzenetére


Ákkk
addikt

A foglyukat max fogtöméssel a szuvas fog nem épül fel vitaminnal soha.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#136666) deny330


deny330
aktív tag

Valaki levegős tagokkal kapcsolatban?

Adott egy Fox Float X CTD 216-os szemtávú tag. A problémám az, hogy valószínűleg levegős a rendszer; pár hónapja amikor kihoztam a szervizből, vagy ~100psi-vel alacsonyabb nyomás érték kellett ahhoz, hogy a 15-20%-os sag érték között üljön be a súlyom alatt a tag. Most ilyen 230psi körül van a tagban, és lehetetlennek tartom, hogy ekkora nyomás kelljen bele a súlyomhoz (72kg). Szóval valószínűnek tartom, hogy egy légtelenítés ráférne a rendszerre és néhány tömítés csere. Kérdésem az lenne, hogy ezt hol érdemes elvégezni első sorban, ha nem akarok megint befürdeni vele pár hónapra rá? A másik pedig, hogy körülbelül mennyibe fájna ez egy normális szerviznél?

Más: gondolkozok egy kormánycsapágy cserén is, ugyanis hiába kenem zsírral, kiállva a nyeregből tekerve folyamat "kattog" . Van valami jó ár/érték arányú kormánycsapi, vagy lutrira válasszak ki egyet, és kész?! (Tapered villához kellene btw.)
Még csapágyhoz: szerintem a múltkori sok esőzés és sarazás rá rakta a pontot az "í" -re a forgáspont csapágyaknál is, ugyanis valamelyiknek igen-igen csúnya hangja van lentebb. Ebben az esetben érdemesebb az összes csapágyat cserélni, vagy inkább csak azt a pár darabot, ami már "rág" ? Illetve még annyit, hogy; most SKF csapágyak vannak a forgáspontoknál, ha jól tudom ~6.400ft körül vettem a 8db-ot még. Érdemesebb drágábbat venni, vagy abszolút mindegy?

Köszönöm előre is srácok! :R

[ Szerkesztve ]

(#136667) 6030D válasza Hasaggymeg (#136661) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem is fura volt, aztán rákerestem a típusra, és kiderült, hogy valószínűleg nem lesz az olyan f*s. [link] ;)

BMW001: ez a bringa volt már itt a topikban. Nem te voltál már akkor is szerelmes? :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136668) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok,
Van arról valakinek bármi infoja hogy a szigetszentmiklós és budafok közötti M0 híd mikor lesz bringázható?
Tegnap voltam arra, és csak tolni lehet a kerékpárt sajnos.
Köszi előre is a válaszokat.

(#136669) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
egyszer már próbálkoztam itt, akkor nem sok sikerrel. Hátha majd most. Kerékpár érdekelne. Ki mit ajánlana?
Használt, új mindegy. 60e, max 100e áron. Igazából minél olcsóbb annál jobb. Nem vagyok egy nagy bringás.
Főként város, néha terep lenne. Ahogy néztem valami M-es kellene nekem.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#136670) StLui válasza Speeedfire (#136669) üzenetére


StLui
veterán

Újban csak dechatlon jöhet szóba ennyiért, használtra majd esetleg mondanak valamit. De szerintem jobb lenne ha linkelnél valamit, és arra könnyebben fogsz választ kapni a szakiktól

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136671) MPowerPH válasza 6030D (#136667) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez ugyan az? :U Nem tudom, mert el van par mentve a kedvencekhez, de ez nem volt benne. :N Most akkor vagy beneztem, vagy ez egy masik. Alt. elmentem mindet, ami tetszik.
Megneztem mar nagyon sokat, szvsz ebay watch list -em dugig van, szoval nehez szamon tartani. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#136672) Hasaggymeg válasza deny330 (#136666) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vidd el Dr.Bike-hoz,ők rendbe teszik.(a csaj a bringával,nem náluk dolgozik. :DDD ) Ami a forgáspontok csapágyait illeti,minap fejtette ki Runner szervizes kolléga ebbéli nézeteit,mely szerint összeset érdemes együtt cserélni.A minőségről majd talán ő...kormánycsapit nem tudok,bár előbb-utóbb nekem is bele kell merülnöm a témába.

(#136667) 6030D...tééényleg,múltkor már néztük ezt.Változnak a dolgok,nincs semmi kőbe vésve.Nem tudom emlékeztek-e az LG elődjére,a GoldStar-ra? Na az egy kerülendő márka volt,és lám mi lett belőle.

(#136669) Speeedfire...ez itt a legcélszerűbben úgy működik,hogy 1.elolvasod az összefoglalót,majd 2.eldöntöd merre irányulsz stílust illetően és 3.keresel kerékpárokat akár az összefoglalóban ajánlott helyeken,melyeket 4.itt konkrét linkekkel véleményeztetsz.Persze van akinek annyira sem kardinális kérdés az egész kerékpározás,hogy időt szakítson a meglehetősen hosszú,bár még így is hiányos összefoglaló elolvasására,így ha ehhez a csoporthoz tartozol,akkor csak ugord át az első lépést és kezdd a másodikkal,vagy harmadikkal és együtt eldöntjük mi az ami neked kell. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136673) jjeahh válasza Hasaggymeg (#136661) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, így már értem. Bár ezek szerint az XT az nem minden alkatrészben királyság, van amiben az a belépő szint? Mondjuk ezt el tudom képzelni, amikor középcsapágyat vettem pl. a Deore-re azt írták sz*r, minimum Saint kell nekem, pedig mondjuk fékekben egész jó a Deore szint. Kerékszettből is nézegettem a Deore agyasokat, de arra is azt írták, hogy csak akkor vegyem meg, ha nem tervezek hosszú távra vele.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136674) 6030D válasza MPowerPH (#136671) üzenetére


6030D
Ármester

[link] :C

Hasaggymeg: nekem már akkor fura volt, amikor Runner linkelte a bringáját, és abban is Joytech agyat írtak. Ha gagyi(bb) agy lenne benne, akkor saját márkás matricával kérné a gyártól, nem írná rá, főleg a specifikációban, hogy dzsojtek. Vagy eleve egy cég volt két márkával, vagy felvásárolta az egyik a másikat, a lényeg, hogy úgy néz ki, gyártanak már normális agyat is. Bár itt sokan a Shimanora is azt mondjátok, aztán mégse... :P :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136675) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok, rég jártam erre. :B

Két kiszemeltemről kérnék tőletek elvi véleményt egymással szemben.

Általános mindenes gép kerestetik, munkába járás Budapesten, napi 2*10km átlagban. Budai oldal, de nem a nagyon dombos terepen. 176cm/110kg. (90 a versenysúly, az is sok, de ésszerű időn belül visszaszerezhető.)
Téli üzem is várható, ezért szimpi a normális tárcsafék.
90+%-ban aszfalt.

GT Speedball (ezzel már régóta szemezek)
Boardman HT TeamR (az új üdvöske, jó felszereltség, számomra ismeretlen gyártó, de a Google szerint nem eldobós)

A második 48as mérete lehet kicsit nagy, majd élőben eldől, az M-es a tutibb. Felszereltség/geometria alapon mi a vélemény.

Köszi! :R :R :R

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#136676) MPowerPH válasza 6030D (#136674) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor ezt nem sikerult elmentenem. :B Megneztem mar vagy 50 -et... Viszont durva, hogy ennyi ido alatt sem sikerult neki tuladni rajta.

Don't Tread On Me

(#136677) StLui válasza MPowerPH (#136676) üzenetére


StLui
veterán

szerintem "ránézésre" sok a 600 itthon, ennyiért már kapsz jobbnak tűnő! 1x11 esetleg 1x12-vel szerelt bringát.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136678) szkink


szkink
aktív tag

Olvasgattam a felnik/agyak/küllők mi a jobb mi nem írásokat és gondoltam ránézek az enyémre (nem kellett volna) egy kicsit elmerültem a témában és elbizonytalanodtam,szerintetek mennyire jó ez a párosítás?Gyárilag DT CSW MA 1.9 felni van a bringán (ezek voltak rajta 2.25 külső) cserélve 55-622-re,sajnos a felniről nem igazán találtam semmi adatot,csak annyit olvasok pár hirdetésben és régi cikkben hogy 27,5" :F most hogy van ez?Működni működik nem volt vele még gondom (kopp-kopp-kopp) mondjuk túra szinten nyomom csak,meg érne egy váltást szélesebb felnire (érezhető lenne a változás?) vagy felesleges az egész?

[ Szerkesztve ]

(#136679) Speeedfire válasza StLui (#136670) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A dekát sokan mondták már, ismerősnek is van. Egész jókat mondott róla.


Hasaggymeg: Olvastam már, de nagyon sok infó van. Ennyire nem vagyok képben.
Szerintem valami trakking, vagy mtb lenne nekem a legjobb.
Néztem már pl a jófogást, de nekem a legtöbb márka nem mond semmit se. Illetve amit tudok, hogy az alu ajánlott.
Valami ilyen klasszikusra gondoltam.

[link] [link] [link] [link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#136680) StLui válasza Speeedfire (#136679) üzenetére


StLui
veterán

Tényleg kicsit szűkíteni kellene, két bringa nagyon kilóg az elsőre megadott szempontjaidból is, a 17eFT, és a 130 eFT-os

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136681) Toobee válasza StLui (#136677) üzenetére


Toobee
veterán

Karbon enduro fullyt nem nagyon látni ennél olcsóbban.

https://barbieripnk.hu/

(#136682) nmate91


nmate91
tag

Sziasztok, egy kérdés.

Elgondolkoztam az egysebességesem ráncfelvarrásán.
- festés váz + felni
- fékkarok cseréje (ilyen kis elegánsan pici, 1 ujjas fékkart keresnék)
- lánc csere
- hátsó racsni csere
- hajtókar csere (monoblokkban 200-300km van, azt megtartanám)

Az alkatrészeket (5 perc keresés után :D ) a fékkarok kivételével meg tudnám talán rendelni. Nagyjából tudtok egy árat saccolni (szerelés + festés részre) és esetleg egy helyet mondani, ahova ha viszem az alkatrészeket, ezt tök jól meg tudják csinálni? Cyclepunkot találtam elsőre, pár vélemény alapján nem tűnnek rossznak, külön szimpi, hogy este ráérek menni vagy akár hétvégén.

Illetve megéri-e egyáltalán előre megvenni ezeket, vagy bízzam az adott helyre?

Persze, legpontosabbat akkor kapom, ha odaviszem, de hátha csinált itt már valaki hasonlót.

(#136683) Speeedfire válasza StLui (#136680) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezek csak példák voltak. Nem tudok hogy mi a különbség közöttük.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#136684) StLui válasza Speeedfire (#136683) üzenetére


StLui
veterán

Csak az a gond, hogy a példák alapján keresel valami bringát 0-130eFT-ig, ez így még kevés. Attól fog függeni ( :F ) , hogy milyen terepre gondolsz. Ha csak döngölt földút akkor jó a trekking, ha kicsit lazább talaj akkor már valami használt montit (abból nem kapsz értelmeset ennyiért, csak esetleg az 520-at a dekában)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136685) Ákkk válasza jjeahh (#136655) üzenetére


Ákkk
addikt

Azért egy xt kerékszett még árban sem belépő.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#136686) Speeedfire válasza StLui (#136684) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Sáros, nagyon laza talaj nincs célban nálam. Inkább turistás vonalak miatt lenne érdekes. De ez a RIVERSIDE 500-as most kiindulásnak nem lenne rossz szerintem. Vagy hasonló használtan.
Ahogy nézem könnyű 13kg, elől-hátul tárcsafék, gyorscsatis kerekek, a teleszkóp keménysége is állítható. Nem tudom, hogy mire érdemes még figyelni, vagy mit kellene nézni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#136687) flash-


flash-
veterán

Udv
Canyonnál nincs most a giro miatt kedvezmeny?
Tavaly talan volt nem?
Endurace al 6-7et vennék mikor szokott akcios lenni?
Mikor vegyem meg?:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#136688) Napfénysüti válasza flash- (#136687) üzenetére

Én is néztem hgy most semmi akció nincs náluk. :(
Pedig kéne már egy másik stucnit rendelnem tőlük.
Remélhetőleg a TdF alatt lesz leárazás, tavaly én is akkor rendeltem a bringát, arra jobban rá szoktak állni mint a Giróra.

Més que un club!

(#136689) rétisün válasza flash- (#136687) üzenetére


rétisün
veterán

arra figyelj iinkább, hogy olyankor rendelj, amikor éppen van raktáron, különben ki tudja meddig várhatsz rá. nem tudom, adnak-e valami időpontot, mikor lesz kapható, ha olyankor rendelsz, amikor éppen nincs készleten, de facebook csoportban írták, volt aki 4 hónapot várt a bringájára.

amúgy ha van raktáron, 4 munkanap alatt itt van (bár erről Napfénysütinek más a véleménye, nem volt ilyen szerencsés)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#136690) Salex1 válasza nmate91 (#136682) üzenetére


Salex1
senior tag

Ha már festés. Lehet valahogy házilag, jó minőségben festeni a kerót?
Még közép iskolás koromban (~20éve) próbálkoztam egyszer, sima spray-s festékkel, de nem lett jó, mert kopott róla, nem bírta a megpróbáltatásokat. Közel gyári minőséget szeretnék, ha bele kezdek.

(#136691) bringasisti válasza Salex1 (#136690) üzenetére


bringasisti
őstag

A gyári minőség két komponens és csak kompresszor és pisztoly.

BENEFON DELTA--------N8

(#136692) Hasaggymeg válasza Speeedfire (#136683) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha nem mozogsz otthonosan a témában akkor inkább újat a Decaban,mint befürödni valami széthajtottal.

(#136675) MittuDomain_...egy szavazat innen a másodikra.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136693) Runner_fxr válasza deny330 (#136666) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Dr.Bike a legajánlottabb tag ügyben. A szerviz árra így nehéz mit mondani, hogy egyelőre nem tudjuk mi baja. Egy service kit kelleni fog, meg a munkadíj, 20 ezer körül biztos lesz.

Kormánycsapágynál arra figyelj, hogy integrált vagy félintegrált. Amúgy FSA, Cane Creek jók szoktak lenni.

Forgáspontokkal kapcsolatban, először is szét kéne szedni a vázat, nem csak a csapágy recseghet, hanem ha a rögzítő csavar alá kosz megy, az is. Ki kell takarítani mindent és zsírozni. Kézzel átforgatod a csapágyakat, érzed ha rossz. Én egybe szoktam cserélni mindent általában, ha már vannak nagyon berágódott csapágyak, a többi se 100-as, de ezt majd meglátod ha szétkaptátok a vázat.

(#136694) MittuDomain_ válasza Hasaggymeg (#136692) üzenetére


MittuDomain_
őstag

köszi :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#136695) Speeedfire válasza Hasaggymeg (#136692) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem vagyok otthon egyáltalán. :N
Még amin agyaltam, hogy 1-2 helyet megnézek az ajánlóból, ahol vannak használtak. De az az igazság, hogy simán rám tudnának sózni valamit. :B

Van valami összefoglaló a bp-i, és környéki bringás útvonalakról?

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#136696) ZolkoW válasza Salex1 (#136690) üzenetére


ZolkoW
őstag

annyit tennék hozzá Bringasistiéhez, hogy palackból sem lehetetlen jót fújni, és töltenek kétkomponensűt abba is, csak aznap el kell használnod. Mondjuk eleve sok múlik a gyakorlaton, másnak nem vállalnám,de magamnak lefújok egy vázat elfogadhatóra. a bronz színű single speedemet metálszínnel + matt (szintén 2k) lakkal fújtam, egy flakon elég volt mindegyikből, igaz,ez így kitöltve anyagárban is vagy 7-8e volt.. fújtam egykomponensűvel is, nem ajánlom, sokkal gyengébb, sérülékenyebb lett. ja, meg porfestés lenne a legfrankóbb, de ahhoz nagyon elő kell készíteni a vázat. (és messze nincs olyan színválaszték)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136697) Napfénysüti válasza rétisün (#136689) üzenetére

Mondjuk nálam nem a Canyon volt a hunyó hanem az UPS. A Canyon ügyfélszolgálata segítőkész volt, rájuk nem lehet egy rossz szavam se.

Més que un club!

(#136698) MPowerPH válasza StLui (#136677) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fene tudja. Az 1x11 -es hajtas ezt csak olcsobba tenne, mert elso valtoszett lejon egy tanyerral egyetemben.
Carbon vazas fully ugye, ebayen is ennyiert mennek az igenyes darabok. Tan ez a legolcsobb, es a legvonzobb is, amik fent vannak hasonlok, mind 800k plusz. Van fent millioert is, es meg csak jol sem nez ki. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#136699) tacto válasza Salex1 (#136690) üzenetére


tacto
aktív tag

Nekem annak idejen megakadt a szemem ezen a cikken:
https://road.cc/content/review/228960-spraybike-paint
szerk. sorry, de nem ment a linkeles a tabletröl

[ Szerkesztve ]

(#136700) Hasaggymeg válasza Speeedfire (#136695) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Merretekerjek?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.