Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136401) ZolkoW válasza itouchfan (#136400) üzenetére


ZolkoW
őstag

minden ride után tényleg nem kell(ene) állítgatni, az több mint túltás. de elég sokváltozós a rendszer.. egyébként gyorszáras a tengely? mert ha igen,talán az viszi bele a legtöbb bizonytalanságot.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136402) bringasisti válasza itouchfan (#136400) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a gond hogy gyorsan megnéztem Eurosport közvetítés: NEM mindenki megy tárcsával! Ez egy kényes megoldás ami sajnos állandó törődést kíván. Az a gond hogy az anyaga A38 amiből a kerítést csinálják mert ha 60 SM lenne akkor nem görbűlne ilyen könnyen , de nem is lehetne egyengetni. Féknyereg oldal irányú állításával és jusztírozással tudsz valamit csinálni, de ha szervizbe viszed sose fog működni. Hőt kap a tárcsa és olyan feszültség keletkezik benne ami így jelentkezik. Nagyon régen lehetett látni olyan autót aminek karambol után az oldalát kikalapálták és rácsos alakban fekete pontok voltak rajta. Adtak neki meleget hogy a megnyúlt anyag feszes legyen. Ez itt nem lehetséges

BENEFON DELTA--------N8

(#136403) hm15


hm15
senior tag

Sziasztok!

Van egy nem egész 1 éves éves 29" Cube Analog bringám, felhasználás melóba járás 2 x 10km agresszív aszfalt menetben, 10-20% hétvégi terep és sok sík terepes/aszfalt kirándulás haladós üzemmódban. Igazából egy amolyan mindenest kerestem, tanácsoltátok is, kedvelem és szeretem.

Tegnapig eszembe nem jutott volna cserélni, na de megláttam Dekában az XC 50 LTD 29" 1x11 ROCKRIDER-t és beütött a szerelem. :D

Régóta szemezgettem 1X11 masinákkal, és most cserélnék is, de...! Tudom, hogy ha váltanék, inkább Cross/Fitness lenne megfelelő számomra felhasználási módom mellett, de egyszerűen pofára a 29-esek jönnek be, és számít, hogy tetsszen amin ülök

Amellett, hogy érdekel a véleményetek a cserével kacsoltban is, mennyire lenne hátrány számomra sík terepen és aszfalton az XC50-es gyári 1X11, mennyire akadályozhat a tempós és lejtős haladásban? Magyarul sokkal többet megyek síkon, mint kaptatón.

(#136404) Csokicsibesz válasza trialboj (#136396) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Biztosan van X King-ből tubeless. Szerintem érdemes meglépni az átalakítást. Nekem most ment fel a Race King, teljesen jól szuperál. Ráadásul kiderült, hogy a kérek nem TL ready.

Most gondolkozom, hogy megéri-e egyáltalán kereket cserélnem. Shimano rendszer miatt csak 1×11 megy fel hátra. Nem tudom megérné-e egy olyan kerekszett ami meg regi shimano szabványos. A teljes hajtast meg nem akarom csak ezért lecserélni.

(#136405) inifini válasza itouchfan (#136397) üzenetére


inifini
tag

XI. kerület Runner
XII. ker. Szilágyin a Probike.

(#136406) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Na, ma elszenvedtem a Muc-Off C3 Dry hátrányát....egy 800m magas hegyre másztam és végig szakadt az eső....lefele szétfagytam, de ami ennél is rosszabb, hogy nyikorgott csikorgott az egész hajtás mert lemosta a kenést róla az eső...fájt hallgatni :( Viszont még így sem szedett össze semmi dzsuvát :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#136407) zoli03 válasza Zsohi (#136361) üzenetére


zoli03
őstag

Az X1700 mióta belépő szint? Kb 160e Ft-ba kerül. Az X1900 a DT belépő kereke, de még azt is sokkal jobbnak tartom, mint az ilyen-olyan saját márkás kerékszetteket.

(#136408) Hasaggymeg válasza itouchfan (#136400) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lehet lusta valamelyik dugattyúd,aztán kintfelejti magát.

ZolkoW...enyém gyorszáras,de versenyre kelek cincogásmentességben bármelyik átütőssel...pedig most hátra is 180-as tárcsát szereltem.

hm15...ez dimbes-dombos terepre készült,sík aszfalt nem a természetes élőhelye.Ugyanakkor ha tetszik és legalább 80 körüli csapásszámmal szoktál tekerni,valszeg. elég lesz sík aszfalton is a 30/32-11

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136409) zoli03 válasza Runner_fxr (#136377) üzenetére


zoli03
őstag

"Ezek az aksik minimum 500 ciklusig tudják a max kapacitást, kb 1000-1500 töltés után szoktak teljesen meghalni."

Lehetetlen, hogy 500 ciklusig tudnák a max kapacitást. Példának megnéztem a Samsung 30Q cellát, 15A-val terhelve 300 ciklus után 73,8%-át tudja az eredeti kapacitásának (és valós körülmények között a hőmérséklete is magasabb lesz, még ha nem is kap ekkora terhelést végig). 500 ciklus után szerintem már a használhatatlan kategóriát fogja közelíteni.

(#136410) hm15 válasza Hasaggymeg (#136408) üzenetére


hm15
senior tag

Kösz, ez lenne a dilemmám nekem is, hogy kiveszem a természetes közegéből. Viszont ha beválik aszfalton, meglépném a cserért, mert út-független imádnám az 1x11-et. Megnézem még egyszer, kipróbálom és azt hiszem nem fogok tudni ellenállni. :)

(#136411) Runner_fxr válasza zoli03 (#136409) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A gyakorlat pedig azt mutatja, hogy nagyon is jól bírják ezek a minőségi lithium akkuk! Találkoztam olyan esettel amikor 25 ezer km körül még gyári értékeket produkált! Sőt szerelő ismerősöm mesélte, hogy találkozott 40 ezer km-t futott Bosch akkuval, ahol még mindig közel gyári értékeket tudott!
A lényeg az, hogy használva legyenek, ha rendszeresen van használva és soha nem hagyják lemerülve, akkor nagyon sokáig működnek jól. 1000-1500 ciklust valóban bírnak. Erről volt is hivatalos Bosch teszt például.
Ami problémás és csökkenti az élettartamot ha ugye lemerülve hagyják sokáig, illetve az ugyan úgy nem jó ha maxra töltve tárolják sokáig! Pl ha télen nem használod, akkor 50-60%-on szabad lennie az akkunak, máskülönben veszít a teljesítményéből, károsodik. És az sem mindegy, hogy milyen hőmérsékleten van tárolva, a szobahőmérséklet a legideálisabb.

[ Szerkesztve ]

(#136412) ivana válasza zoli03 (#136409) üzenetére


ivana
Ármester

A folytonos 15A terhelés nyilván nem tesz jót az aksinak, de itt szó sincs ilyenekről. A teslákban is egész sokáig bírják.

(#136413) zoli03 válasza Runner_fxr (#136411) üzenetére


zoli03
őstag

Nem tudom, hogyan mérték a kapacitását, de ha használva volt, egyszerűen nem tudhatja a gyári értéket. Én nem találtam semmilyen Bosch tesztet, meg semmilyen leírást, hogy hány ciklust bír. Amúgy szobahőmérsékleten nem jó tárolni a Li-Ion akkut, annál alacsonyabban kell.

(#136414) chubby2o6 válasza trialboj (#136396) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szerintem semmi baj a conti belsővel. Évek óta csak azt használok, ami most van benne, biztos van vagy öt éves. Annyira nem mállik, hogy tavaly, mikor újjáépítettem az egész bringát, megvettem ugyan az új belsőket is, de nem éreztem szükségesnek a cserét, azóta is a sokéves belsőket használom. Nekem van a külső és a belső között defektgátló szalag, ez is kb. ötéves, Zefal asszem, és már az idejét sem tudom, mikor kaptam defektet, kop-kop-kop.
Használtam régen Slime-ot is, mondjuk akkor is benne volt már a szalag, szal nem tudom, mennyit ér egy defektnél. Ami tuti, hogy hosszabb állás után eléggé össze tud gyűlni a kerék alján, olyankor eleinte üt egy kicsit a kerék, de nem vészes, hamar fellazul megint.
Hozzátartozik, hogy én azért döntő többségében aszfalton megyek, de ott is össze lehet szedni ezt-azt, királydinnye minden bringaút környékén van, de nekem szúrta már át jég is a külsőt, még a szalagos idők előtt.
Igazából csak azt akartam írni, hogy ne bosszankodj a conti belsők miatt, még az is lehet, hogy neked is beválnak.

(#136415) zoli03 válasza ivana (#136412) üzenetére


zoli03
őstag

Kisebb terhelésen is bőven kimutatható a kapacitásveszteség, akkor mondjuk nem 300, hanem 500 ciklus lesz. Teslát ne keverjük ide, ott hűtve vannak az akkuk, ami egy óriási előny. A meleg miatt még rosszabb eredményeket fogsz kapni, ami egy ebike akkunál azért elég jelentős lehet.

(#136416) hm15


hm15
senior tag

Álom marad végül ez az XC. Durván kicsi a magasságomhoz az L-es. XL-es nincs már és eladó szerint nem is lesz, mert az egész széria eleve limitált példányszámú. Pedig a felszereltsége ár-értékben nagyon jó. Bőven 300 felett látok hasonlókat.

(#136417) Wombath


Wombath
HÁZIGAZDA

Milyen tárcsafékek ezek, amiket állandóan állítgatni kell? Van pár fék itthon, de nekem egyikkel sem jelentkezett még ilyen. A Magura MT2 az f*s, ez tény, de menet közben nem lesz rosszabb, amíg nem megy tele sárral :)

(#136418) nmate91 válasza hm15 (#136416) üzenetére


nmate91
tag

30-cal többért a 100-as? Jobb villa és 1x12.

Amúgy én Decathlon hívők közé tartozok, futócipőn kívül kb mindent ott veszek ami sport (és szabadidő cucc): volt Decathlonos bringám is, tesztnapon ezeket is próbáltam, de azt kell mondjam ez már az az árkategória, ahol - ha szőrszálhasogató vagy - jobban jársz egy Cubebal, Kross-szal esetleg Meridával pl.
Olyan apróságok miatt pl. mint a kábelezés vagy a teleszkóp lock. De személyes preferenciáidnak is könnyebben találsz márkát, nekem pl. a Cube nagyon bejön nekem a rövid váz miatt, mivel hosszúak a lábaim és viszonylag rövid a felsőtestem.

(#136419) Hasaggymeg válasza hm15 (#136416) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én helyedben nem bánkódnék,mert 250-ért nem a Deca felé nézegetnék,még ha annyira jó is az ár-érték arányuk az ottani kerékpároknak. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136420) rétisün


rétisün
veterán

megjöttem, ennyi elég is volt mára.......össz. 130 km, 1500 m szint garantáltan, plusz Őriből haza még valamennyi. érdekes, a Strava track-en csak egy rövidke 10%os emelkedő van, pedig volt jópár 12-13%-os is, és ennél hosszabbak.

köszönöm, jól! :D

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#136421) 6030D válasza rétisün (#136420) üzenetére


6030D
Ármester

:C De miért nem rögzíti a Strava, miért csak útként van megadva? Vagy mással méred, ez csak az útvonal miatt?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136422) rétisün válasza 6030D (#136421) üzenetére


rétisün
veterán

nem használok Stravát (se, vagyis ez meg se történt, főleg hogy facebookon sincs nyoma :D ) ez a megadott útvonal, amit az Őrségi kerékpáros és tájfutó fesztivál keretében kellett letekerni.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#136423) Hasaggymeg válasza rétisün (#136420) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ott tényleg tiszta hullámvasút az egész,egyik 10+%-os domb követi a másikat. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136424) rétisün válasza Hasaggymeg (#136423) üzenetére


rétisün
veterán

meg is leptem magam, hogy mindenhol felmentem, nem toltam sehol, bár a 3-4. után már nem volt őszinte a mosolyom. mondtam is a fotós csajnak :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#136425) cdl válasza rétisün (#136420) üzenetére


cdl
senior tag

Mai tekerés:

Morning Ride
Distance
101.38 km
Elev Gain
105 m

Errefelé nem egyszerű szintet gyűjteni:)
Már előre félek a nyaralástól (Horvátország, Pasman sziget), ott nincs 5 méter sík út.

(#136426) hm15 válasza nmate91 (#136418) üzenetére


hm15
senior tag

+ (#136419) Hasaggymeg

Akkor nézelődök még hasonló kategóriában, és kérdezlek titeket. Persze ha tudtok valami BB vételt, ne tartsátok magatokban, 300 lenne a max keret. A cél az 1 tányér lett volna eredetileg, ha ez nem fér bele a keretbe, akkor lehetne 2X() fitness, de arra már nem nagyon van értelme cserélnem a Cube-ot, vagyis megtartom.

(#136427) xy.zsolt válasza rétisün (#136420) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nézd a jó oldalát... te legalább nem áztál szarrá a 12-13 százalékon mint én :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#136428) rétisün válasza xy.zsolt (#136427) üzenetére


rétisün
veterán

na, nem is panaszkodtam :N éjszaka itt is esett, még reggel 7-kor is, szerencsére Őri felé az út is egyre szárazabb volt, és már csak a célbaérés után volt pár csepp eső. ezért is indultam 'lábon' haza, úgy voltam vel, ha a hazaút 38 km-én még megázok, akkor is jól kijöttem az egész mókából.....amúgy is, előbb-utóbb a Canyon is megtudja, milyen esőben menni :D

mindenesetre, ahogy a költő is mondta anno: "Ez jó mulatság, férfi munka volt!" :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#136429) 6030D válasza xy.zsolt (#136427) üzenetére


6030D
Ármester

Ma direkt korán indultam, hogy a beígért egész napos eső előtt hazaérjek, vagy csak a végén ázzak. El is kapott, volt még egy órám hazáig, mindegy, ez van. Erre itthon nem hogy akkor nem esett, de azóta sem. :((

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136430) trialboj válasza trialboj (#136396) üzenetére


trialboj
őstag

New inner tube... aaand it's gone!.

Ennyi volt, 2Bless lesz belőle. Ez nem a belső hibája nem a külső gagyi, egyszerűen mindig benyalom a tüskéket, és már ott tartok, hogy ha kicsit nehezebben megy a tekerés azt sasolom,hogy a hátsó eresztett le, vagy épp a fű, v sár miatt nem haladok rendesen. Jövőhéten valakinek az agyára megyek majd a kompatibilitási kérdéseimmel, előre is bocs :B

---

A nagyobb baj viszont hogy elgörbült a váltó és vagy váltófül :( Egy felverődő ág, nyírta ki, csoda hogy csak most, mert ez teljesen általános minden tekerésemnél, most is csak akkor vettem észre mikor a leejtő alja felé, rátekertem volna. Éreztem hogy valami furcsaság van, hátranézek és látom hogy jobbra indexel a váltó : ))

multi toolt beleraktam a csavarba, és egész jól visszahajlítottam a fület, de még mindig kiállt, az alsó kanál, azt is feszegettem picit, és meglepő, de tökéletesen váltott hazáig, hátrafelé tekerve érződik hogy nagy a baj, de minden váltást pontosan és gyorsan végzet, ezért remélem hogy nem kuka a teljes váltó. Most így néz ki, ez sok jót nem jelent, a fül egész egyenes, és az alja tropa nagyon, de hátha lehet azt még egyengetni :F :F

Megelégedtem volna a mai kalandjaim felével is, annyi happening volt, ami egy hétre is sok :W

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#136431) gabro0


gabro0
őstag

Ha már multitool, tudtok valami beváltat ajánlani? Láncbontót mindenképp szeretnék rajt'.

(#136432) dunkel válasza gabro0 (#136431) üzenetére


dunkel
őstag

Topeak, crank brothers

(#136433) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Szellő rájdocska:

A Csíki havasokat sosem unom meg :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136434) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Erre a cipőre: [link] Milyen típusú pedálokat lehet csatlakoztatni?
Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!

(#136435) Hasaggymeg válasza 6030D (#136429) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A jövő 7 hasonlónak ígérkezik,meglehetősen kiszámít6atlan.Én ilyenkor úgy szoktam kategorizálni,hogy javuló,vagy romló tendencia van éppen,egy napon pár ilyen váltogatja egymást és jó esetben látszik a műholdas felhőképekből.

triálboj...ritka a váltógörbülés,általában a fül a ludas.Nyújtott váltóval jobban látszana,de próbáld tovább görbíteni befele,és csavard is egy kicsit,remélhetőleg az lesz a baj. ;)

jjeahh...lefotóztam bringáinkat egy 7 dagonya után,de aztán kínosnak éreztem villogni velük,mert még mindig tisztábbak voltak mint a tiétek ezen a képen. :DDD ...így hát csutakolás után.[kép]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136436) rétisün válasza Corsair90 (#136434) üzenetére


rétisün
veterán

országúti, spd-sl

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#136437) jjeahh válasza Hasaggymeg (#136435) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Asszony csak aszfaltbetyárral tudja tartani a tempót veled? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136438) ivana válasza trialboj (#136430) üzenetére


ivana
Ármester

A régi acélvázak esetén ilyenkor csak kikapod a hátsókereket, betekered a váltó helyére és egy pillanat alatt egyenesbe húzod a fület ;]

(#136439) MPowerPH válasza Runner_fxr (#136394) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor ugy csinalom, ahogy szoktam. :R

Hasaggymeg: Nem rossz, en elegedett vagyok vele. Szervizigenye eleg jo, mint egy RockShox. En a sulya miatt csereltem le a Reba SL DualAir -t erre.(nam eg ez illik ehhez a geo -hoz) A remote az, amit hianyolok rola. Nem tudom, lehetett e hozza kapni.

Don't Tread On Me

(#136440) xy.zsolt válasza 6030D (#136429) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Itthon itt sem edett csak az osztrák hegyi szakaszon...miért is ne :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#136441) StLui


StLui
veterán

bike24.de-ről valakinek valami? Nekem egy nadrágot, és egy pólót kell rendelnem gyerek szülinapjára.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136442) szrobert


szrobert
tag

Pest környékén tudtok esetleg ajánlani olyan utakat tekerésre,
ahol viszonylag gyérebb a forgalom?

Köszi!

(#136443) 6030D válasza hm15 (#136426) üzenetére


6030D
Ármester

250 euro körül van 1x11 Sram NX szett, ha nincs más bajod a kockáddal, akkor veszel bele egy olyat, és kész. De lehet, hogy a mostani setupot is át lehet alakítani egy kis hézagolással, meg narrowwide tányérral, ahhoz kellene, hogy pontosan mid van.

Visszanéztem, 3x9-ed van. Hegymászó nem lesz, de ha tudod, hogy most milyen fokozatot használsz, akkor 1x9-et lehet belőle művelni.

[link]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136444) nmate91 válasza hm15 (#136426) üzenetére


nmate91
tag

Érdemes menni utána sokat, nézegetni különböző üzletekben a bringákat - főleg ha ennyire nem sürgős a téma. Én pl. biciklikkből hoztam el egy utolsódarabos ilyet 90-nel olcsóbban, mint máshol szerepel.
Ilyen árkategóriában ez már olyan, mint az autóvásárlás - szerintem.

Tehát ugyanígy járhatsz akár egy 1x11-es vassal is...

[ Szerkesztve ]

(#136445) jjeahh válasza nmate91 (#136444) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ej, egyre jobban tetszenek ezek a Cubék, szeretem a vastag alsócsövet, azzal a láncvillával elég fürge lehet és ezek a 17" hardtrailok pont az én méretem mind, ami királyság, mert sajnos pont mérethatáron vagyok, általában az S-es kicsi, az M-es meg nagy. Na meg általában jobb ár/érték arányúak a konkurenciánál. Egyedül az a 27.2mm nyeregcső fura nekem, vastagabbat szoktam meg.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136446) 6030D válasza jjeahh (#136445) üzenetére


6030D
Ármester

Jó az, rugózik. :) Nekem az volt, van, ha normális cső van benne és nem tökig kihúzva, akkor nem is hajlik el alattam. Droppert mondjuk nem tudom, raknék-e bele, annak a becsúszója még vékonyabb.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136447) Toobee válasza 6030D (#136429) üzenetére


Toobee
veterán

Mi is jót saraltunk, utána pedig igyekeztük kiveretni a csapágyakból a zsírt.

https://barbieripnk.hu/

(#136448) 6030D válasza Toobee (#136447) üzenetére


6030D
Ármester

Scotton elfátadt a lánc!? :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136449) Runner_fxr válasza zoli03 (#136413) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Számítógépre csatlakoztatva százalékosan kiírja a szoftver az akku teljesítményét. Bosch és Shimano esetében is. Nyilván nem volt 100% hanem mondjuk 90, de a lényeg, hogy használat közben a hatótáv csökkenés nem volt érzékelhető 25 ezer km után, márpedig az 500 ciklus közeli töltést jelent.

A Bosch oldalán szerepel egy leírás, a 9-es pontban említik az ADAC tesztet. Pontosan 1515 ször töltötték fel és ekkor már csak a 30%-ot tudta az eredeti kapacitásnak. [link]
Az mondjuk igaz, hogy 500-nál már nem volt 100%-on, 60-70-et írnak.
Én amit biztosan tudok, hogy 25 ezer km után még megközelítően gyári értékeket tudott a Bosch aksi, százalékosan már nem emlékszem a kapacitásra, de hatótávban nem volt érezhető csökkenés.

Pár hónapja voltam Bosch képzésen, nekem akkor azt mondták, hogy szobahőmérsékleten érzi jól magát az akku. vagy te tudod rosszul, vagy a Bosch oktató tudta rosszul. :)

[ Szerkesztve ]

(#136450) Toobee válasza 6030D (#136448) üzenetére


Toobee
veterán

basszus, nem ezt akartam feltölteni :DDD Szar volt vele mászni, de még így is megoldható :D

https://barbieripnk.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.