Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137301) Hasaggymeg válasza emiki6 (#137296) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ugyanolyan. :U

6030D...az valóban előny lehet,de nekem pl. a gumi a karokon csak a tartósságát rontja,uv,hideg-meleg,izzadsággal szemben talán jobb az örök életű műanyag.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137302) Salex1 válasza Hasaggymeg (#137293) üzenetére


Salex1
senior tag

Köszi. Kiszámoltam, és csak nem vágok bele... mivel agyakat is cserélni kellene, 60-70 körül lenne. Egy évben 2-3 alkalommal tudok elmenni rendes hegyi terepre, szerintem bérelni fogok erre a pár alkalomra egy rendeset, a mostani meg marad városi szaladgálosnak.

(#137303) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#137301) üzenetére


ZolkoW
őstag

én az érdesített fémre szavaznék, az örökös.
az előző XT mintha olyan lett volna, de a Shimanót nem igazán követem egy ideje :)
A microspline (vagy milyen) kazettacsatlakozással szerintem több vásárlót vesztettek, mint amennyi hasznot hozhat az, hogy ha már egyszer valaki átállt, akkor muszáj Sh cuccokat vennie. Na jó, ez valszeg hülyeség, 90% egyben vesz bringát, akkor meg adott a rendszer. De akkor is egy szimpatikus húzás lett volna az XD-t adoptálni, csak gondolom esetleg pénz IS, de büszkeség meg főleg :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#137304) tacto válasza Hasaggymeg (#137278) üzenetére


tacto
aktív tag

WTF :(((

(#137305) yozsee11


yozsee11
aktív tag

Üdv!

Nem volt még kerékpáros cipőm, így elnézést ha hülyeséget kérdezek. Ha pl vennék egy Shimano RP3-as cipőt akkor az ahhoz elég kinézett Shimano R540 SPD SL pedál megfelelő hozzá, vagy szükséges hozzá még valami? Ha ez így nem jó, akkor tudnátok ajánlani egy megfelelőt hozzá?

Köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#137306) cobranco


cobranco
csendes tag

A tavalyi horvát bringatúránkról készült útifilmem befejező részét szeretném mindenki szíves figyelmébe ajánlani.Az eltelt idő miatt talán már nem annyira aktuális,vagy lehet,hogy újra aktuális ?

„Hőseink utolsó napja igen csak eseménydúsnak igérkezik.Az Isztria-félsziget keleti oldalán található Opátija-riviérán való végigjutás nem tünik annyira egyszerű feladatnak,főleg,ha az időjárás-felelős is belekotyog a témába.Sorba teszik tiszteletüket az elhíresült települések,Plomin,Lovran,Medveja,Ika,Icici és végül természetesen a névadó,”kelet Monte Carlo”-ja,a „horvát-tengerpart gyöngyszeme”,Opátija is.Hogy, hogyan szédelegnek kalandoraink a luxusabbnál-luxusabb hotelek és apartmanok között,mi a véleményük a „burzsoázia diszkrét bájáról”,valamint,hogy kimarad-e a kimaradhatatlan gasztromustra és fürdőteszt,megtudhatják azok,akik az utolsó felvonásban is velük maradnak…”

Horvát tengerpart 8.rész: "Opatija-riviéra" /Istria/ 2018.

Útvonal:
Predoscica-Dragizetici-Porozina-Brestova-Zagorje-Plomin öböl-Brsec-Moscenicka Draga-Medveja-Lovran-Ika Icici-Opatija/Abbazia/-
Preluk öböl-Volosko-Rijeka/Fiume/

Az immár teljes,képes túrabeszámoló:
[link]

Fotoalbum:
[link]

Térkép:
[link]

Jó tévézést!

Ui:
Volt pár dolog,ami kimaradt,de sebaj,lesz miért visszatérni :)

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#137307) sz_abika válasza yozsee11 (#137305) üzenetére


sz_abika
addikt

A pedálhoz a képek alapján jár stopli (az a sárgavégű háromszög) amit a cipődre csavarozol és más nem kell hozzá.

Kérdés::

700x23C kevlár oldalas külső alá, véletlen egy Vittoria 25-28as belső került. Okozhat ez bármi gondot? Gondolom nem fújható olyannyira keményre vagy ha esetleg sikerül akkor ledobja a köpenyt a felni a méret miatt?
Olyan jól van most beállítva minden hátul, hogy ha nem nagyon muszáj akkor nem szeretnék belsőt cserélni.

PSN: xszabikax

(#137308) trialboj válasza cobranco (#137306) üzenetére


trialboj
őstag

Hétvégére itt tossz időt mondanak, van 1 vagon melóm, nagyon hasznos lesz ez az új rész :D kimondottan tetszenek a modern kori retro adások!

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#137309) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Tudnátok ajánlani valamilyen erős fényű hátsó villogót, amit nappal is lehet látni?
Árban jó lenne 5000 Ft környékén megállni: Pl [link] Ez nem tudom mennyire látszik nappal.
XLite 100
Noname 100 Lumen

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#137310) Acef válasza 6030D (#137294) üzenetére


Acef
addikt

Áhh, azt nem lehet, az övé máshol tört, az egyértelműen az extrém terhelés miatt volt.

Nekem egyébként jól jött ez a hiba, főleg, hogy levásárolhatom az árát.

Én váltottam, hirtelen döntés volt, és bejött: a Decathlonban vettem egy Selle Italia C2 gel flow nyerget, és azt kell mondjam, hogy jobb mint a BBB Vanguard.

(#137311) G@ben


G@ben
addikt

Centrírozás témakörhöz lenne pár kérdésem:

Adott ez a videó, ami jó módszernek tűnik. De nem úgy lenne logikus, hogy először engedek a túloldali küllőn, aztán feszítem meg a másikat, amelyik irányba húzni akarom? Így mintha túlfeszíteném kicsit.
Egyszerre mennyit szabad fordítani olyan küllőn, ami kellően feszesnek tűnik, csak a nyolcast szedném ki? Negyed fordulat, fél?
Honnan tudom, hogy jó a küllőfeszesség? Hang alapján gondolom meg lehet saccolni, de találkoztam olyannal, hogy kiszedtem a nyolcast, és az egyik oldali küllő nagyon lazának tűnt, a másik oldali (amerre húztam) viszont túl feszesnek. Ha kiegyenlítettem a viszonyokat, visszatért a nyolcas is. Ez mitől lehet? Minőségi a felni és a küllő is, bár nem csúcskategória.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#137312) nrg.960 válasza deny330 (#137282) üzenetére


nrg.960
tag

Már az új 12s rendszer, én is 11s m9000et használok, annak még nem voltak ilyen nyűgjei, mert XT lánncal és Sunrace 11-46 sorral fut hiba és gondolkodás nélkül.

Nem vagyok a szavak embere..

(#137313) nrg.960 válasza Hasaggymeg (#137301) üzenetére


nrg.960
tag

Az hamar lekopik aki igazan használja azt a valtókart, inkább egy 1000 vagy 1500as csiszolópapírt kell ráragasztani, az ujjacskákat nem bántja mert úgyis hosszú kesztyűben bringázik az ember

Nem vagyok a szavak embere..

(#137314) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Erről mi a véleményetek? Egyik ismerős árulja.
Schwinn Csepel alu vázas MTB
21 sebességes Shimano, RST teleszkóp
35k

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#137316) dunkel válasza Szakbarbár (#137309) üzenetére


dunkel
őstag

Ismerősnek vettem nemrég egy velotechet, talán ez a típus volt. Elég izom a fénye, olcsó és tölthető. [link]

(#137317) zoli03 válasza Szakbarbár (#137309) üzenetére


zoli03
őstag

Velotechet láttam már, az nagyon erős. Nappal nem tudom mennyire látszik, de minek egyáltalán nappalra?

(#137318) dunkel válasza zoli03 (#137317) üzenetére


dunkel
őstag

Aki országúton nyomja egyedül annak kötelező egy jó villogó nappalra.

(#137319) xy.zsolt válasza dunkel (#137318) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nekem volt, erős fényű, 120 Lumenes....így is telibetrafáltak és azt mondta a fickó hogy nem is látott, pedig egy 3 sávos úton jöttem egyedül....fehér bringával

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#137320) ivana válasza Speeedfire (#137314) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem drága, ennyiért sokkal jobb gépeket kapsz acélból.

(#137321) Speeedfire válasza ivana (#137320) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Acélt nem tervezek. Az alu megtetszett meg az ára, de akkor hagyom. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#137322) zoli03 válasza dunkel (#137318) üzenetére


zoli03
őstag

Sokat megyek országúton nappal egyedül, mégsem merült fel bennem sosem, hogy villogót használjak. Azért aki nappal nem vesz észre egy biciklist, azon a villogó sem fog változtatni. Sokkal jobban jársz, ha valamilyen feltűnő színű ruhát/hátizsákot használsz.

(#137323) xy.zsolt válasza zoli03 (#137322) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Mondjuk amióta hátul is erős fényű (120lumen) villogóm van azóta kevesebben dudálnak és nagyobb távolságban kerülnek ki.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#137324) jjeahh válasza #68686080 (#137315) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem igen.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#137325) parkr válasza dunkel (#137318) üzenetére


parkr
őstag

nappalra? minek?
napsütésben nem sok haszna

[ Szerkesztve ]

(#137326) ZolkoW válasza xy.zsolt (#137323) üzenetére


ZolkoW
őstag

szerintem is számít(hat), ne ezen múljon. én autósként inkább örülök,hogy egyre többen villognak nappal is.

lazán kapcsolódik, de azért hasonló téma: akik az autójukon egyből lekapcsolják a tompítottat,amint a faluba érnek, azok nem értették meg az egész lényegét, és ezek szerint sosem tűnt fel nekik,mennyivel jobban és messzebbről látszik egy kivilágított autó. Meg arról egyből látom,hogy részt vesz-e a közlekedésben, vagy csak parkol. Pedig aztán nem csak szürke autó létezik.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#137327) Szakbarbár válasza dunkel (#137316) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Köszi a tippet, megnézem alaposabban. Kár, hogy nincs hozzá nyeregpálcára rögzítő adapter mint az 50-es modellen, sajnos a nyeregcsövem elég rövid és ott a táska is, így marad a hátsó támvilla ahová rögzíthetem.

(#137322) zoli03
Én már jó ideje használok nappal is lámpát villogó üzemmódban, ezen felül a táskámon is van láthatósági huzat. Láttam pár országútisnál elég jó fényű hátsó lámpát és sokkal messzebbről észre lehetett őket venni nappal is. Ekkor döntöttem el, hogy én is használni fogom. A motorokon is kötelező a lámpa nappal. Sajnos sokan az esti/szürkületi időben sem használnak normális villogót. Nekem megér pár ezer forintot ha épségben hazaérhetek, ne ezen múljon.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#137328) dunkel válasza parkr (#137325) üzenetére


dunkel
őstag

Odavonzza a figyelmet, segít a távolságot is belőni az autósnak.

(#137329) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

A mai sporttevékenység elérte célját...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#137330) Rendo84 válasza yozsee11 (#137305) üzenetére


Rendo84
senior tag

Talán itt van a legnagyobb akció most a pedálra, ha még nem vetted meg. Alza Stopli is jár hozzá, szóval csak a cipőt kell beszerezned.

(#137331) Hasaggymeg válasza Acef (#137310) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szélessége?...mert enyém azért lett BBB,mert 155mm-es.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137332) jjeahh válasza Tothgera30 (#137329) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Még mindíg nagyon tetszik ez a bringa. Milyen a Vittoria gumi? Nem csúszik? Szélességre kb. azonos egy ugyanekkora Schwalbe gumival? Tubelessként működik?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#137333) Acef válasza Hasaggymeg (#137331) üzenetére


Acef
addikt

135 mm széles.

Igen, ez -2cm a BBB-hez képest. Tartottam is tőle, hogy nem lesz kényelmes, de nincs gond, sőt, jobb mint az elődje.

(úgy vettem meg, hogy 1-2 nap után visszavihettem volna, és vehettem volna másikat, de bevált, így maradt)

(#137334) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#137329) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Combod a kökény,vagy szeder nyomait viseli? ;]

Acef...nekem 1 hét kellett,hogy eldöntsem az SMP nem nekem való. :F Aztán biztos a formája,kialakítása legalább olyan fontos mint maga a mérete.Ülőcsonttávolságod mennyi,mérted?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137335) emiki6 válasza Hasaggymeg (#137334) üzenetére


emiki6
veterán

Én továbbra sem tudom eldönteni, hogy ha egyszer veszek, akkor 75-öst vagy 76-os nézzek e a vanguarból... Hiába néztem utána, az a konklúzió, hogy ki kell próbálni, ami szép és jó, csak nem kivitelezhető vagy túl bonyolult.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#137336) jjeahh válasza Hasaggymeg (#137334) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Selle SMP? Nem tudom elképzelni, hogy azt montin kényelmesnek érezzem :D . A WTB Volt Comp-al is ez az enyhén hullámos kialakítás meg a puha tömés volt a bajom, az egyenes, kemény, lapos nyergeket favorizálom, amilyen a tiéd is, csak nekem a kis seggemez keskenyebb kell. Ezeknek az elejére mászáskor ki lehet ülni, síkon meg a hátsó széles részre lehet csusszanni. Az SMP szerű hullámos nyergekre kb csak egy helyen lehet ráülni, ezért gondolom outin lehetnek kényelmesek, ahol nem variálsz annyit az üléspozicióval, mint montin, csak ráülsz és darálod a hosszú kilómétreket.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#137337) Tothgera30 válasza jjeahh (#137332) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Öhm, megpróbálok sorban válaszolni mindene kérdésedre. :B Köszönöm, nekem is. Eddig bevált, nagyon szeretem. Csúszik... relatív, attól függ hol, agyagos tiszai ázott, cuppogós mezőn igen, máshol még nem. Olyan 2.25-ös Rocket Ron szerű, szélességre is. Tubeless, de ezt már korábban írtam.

#137334 Hasaggymeg: Jó kérdés... Kicsit kijött a Tisza, én meg legurultam, mer' adjunk neki... Utána minden három pedálfordulatra jutott egy fél kerékfordulat, meg sok sár az arcomba. Így esett meg hogy egy nap kétszer takarítottam le a bringát, és nem tudom milyen nyomon jöttem fel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#137338) jjeahh válasza Tothgera30 (#137337) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! Szimpatikusak nagyon ezek a Vittoriák, de asszem korábban valami trekking külsőkre itt többször írták, hogy nem ajánlott, mert csúszós. No majd ha elkopik a Nobby lehet kipróbálom :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#137339) Hasaggymeg válasza emiki6 (#137335) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A matek mit ad ki?

jjeahh...több montin is láttam,van aki esküszik rá...ugyanakkor tényleg olyan mint egy lovas nyereg,csak 1 helyen lehet ülni rajta. :F

Tothgera...ja,hogy az csak sár! Én meg azt hittem milyen kemény vagy,vérzel,de oda se neki,fotózkodsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137340) Runner_fxr válasza deny330 (#137282) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én úgy emlékszem, hogy csak a CTD-s villákat érintette. És inkább a 2013-as év rémlik. Illetve 2012-2013 között volt egy Fox visszahívás is, az evolution 32-34 villák konkrétan balesetveszélyesek voltak! A CTD-s nem volt baleset veszélyes csak szarul csillapított.

[ Szerkesztve ]

(#137341) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Percre pontosan 1 hete csapott el a köcsög osztrák golfos.....azóta montival tekerek és meg kell állapítanom, hogy minimum duplán hat rám a gravitáció :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#137342) xy.zsolt válasza jjeahh (#137336) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Így igaz....az SMP-t outiura tervezték és ott tökéletes is....montin el nem tudom képzelni, hogy kiadja azt amivel jobb mint a hagyományos tervezés....bár én a montin is szoktam bekönyökölve tekerni :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#137343) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#137341) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem meg jó uton jársz. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137344) Acef válasza Hasaggymeg (#137334) üzenetére


Acef
addikt

Mértem, 13 cm környékén van.

Viszont mivel előre vagyok dőlve, így, ezért lehet jó a 135mm, hiszen ilyenkor a keskenyebb is jó.

Annó BBB-ből a 155mm-t választottam, szerettem, de valamiért annál tekerés után mindig fájt a hátsóm. Nem volt vészes,de éreztem.

Ennél nincs ilyen pedig amikor felraktam és próbáltam, éreztem, hogy fura, amiért túl keskeny, de a lényeg, hogy tekerés után nincs fájdalom, és közben is elviselhető, rendben van.
Annyi, hogy az elején középen nyomott. Erre megoldás: egy nagyon kicsit döntöttem rajta a vizszinteshez képest, azóta OK.

[ Szerkesztve ]

(#137345) emiki6 válasza Hasaggymeg (#137339) üzenetére


emiki6
veterán

Elvileg 11 cm-re van a 2 ülőcsontom közepe.

Bár előbb fog kelleni egy felfele néző kormányszar, mert az alacsony és messze lévő kormány miatt minden bajom van (derék, nyak, csukló), leginkább hosszú tekerésekkor.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#137346) 6030D


6030D
Ármester

Sírtunk itt az eső miatt, megjött a jó idő, úgy rogytam meg a táv felénél, mint a p*cs@! :DDD Ha jól számolom, 4,5 kulacs vizet/izót ittam meg. Hozzá kell szokni a meleghez, mert idén gyorsan jött a nyár. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#137347) Tothgera30 válasza jjeahh (#137338) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Schwalbe Rocket és Racing gummákkal van tapasztalatom, azoktól szerintem egy fokkal jobb. Bár hozzáteszem, elég ritkán van időm bringázni, tehát mondanám hogy teljesen patent állapotúak.

#137339 Hasaggymeg: Az is benne van ebben a sportban, de ebben az esetben nem ez történt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#137348) rétisün válasza 6030D (#137346) üzenetére


rétisün
veterán

"mert idén gyorsan jött a nyár."

és kb. a mai napra esik, figyelembe véve az előrejelzéseket :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#137349) xy.zsolt válasza 6030D (#137346) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Melegben még senki nem fagyott meg :D én imádom, jobban is megy a 25-35 c közötti tekerés.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#137350) Runner_fxr válasza G@ben (#137311) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem feltétlenül kell lazítani a túloldali küllőkön, ez az adott küllőfeszességtől függ. Az, hogy mikor jó a küllőfeszesség, pontosan csak küllőfeszesség mérővel lehet megmondani, de ha már van gyakorlatod a centrírozásban, akkor nagyjából benne lesz a kezedben, mint az alap nyomaték értékek. Ha már kapott a felni pár nagyobb ütést, sajnos előfordulhat, hogy nem tudod valamelyik oldalon tökéleteste állítani a küllőfeszességet. Lesznek küllők amik már gitárhúr feszességűek és lesznek lazábbak. Ilyenkor vagy elfogadod így, vagy fellazítod az egészet és kb megpróbálod újra fűzni. De a siker nem garantált, tökéletes új felnivel lesz. Amikor húzod a küllőket, én kb negyed fordulatokat szoktam húzni, ha nagy a 8-as, akkor a nyolcas közepén fél fordulat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.