Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137951) bringasisti válasza xy.zsolt (#137947) üzenetére


bringasisti
őstag

Azt kérdezném hogy a betét ami benne van az nem túl puha nem túl kemény? Mert nekem ami nadrágom van azt le kéne cserélnem mert a betét egy katasztrófa.

BENEFON DELTA--------N8

(#137952) CaNNa3IS válasza StLui (#137940) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

miért akarod mindenképpen hátul lógatni? tető ?
thule upride.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#137953) xy.zsolt válasza bringasisti (#137951) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ezt így nehéz meghatározni.....de ami biztos hogy az eddigi gatyáimhoz képest nem túl puha és van keményebb is....pl a bringás alsógatyám is keményebb

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#137954) zoli669 válasza maximilian4 (#137944) üzenetére


zoli669
tag

Köszönöm, azt hiszem megveszem és kipróbálom!

(#137955) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#137939) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Érdekes figura vagy te IMIKE,ezzel a vissza-visszatérő méretmizériáddal. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137956) bringasisti válasza xy.zsolt (#137953) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy próbát akkor megér, csak nem lesz rossz

BENEFON DELTA--------N8

(#137957) Hínár929


Hínár929
tag

Üdv Mindenkinek!

Decathlon garanciakezeléssel van valakinek tapasztalata?

A vásárláshelyén vagy bármelyik üzletükben lehet reklamálni, és ha jogos a panasz a terméket cserélik vagy lehet pénz-visszatértést kérni?

A konkrét problémám a B’TWIN 500 esőkabáttal adódott, tavaly vettem és most az első mosáskor, pedig nagyon figyeltem a mosási tájékoztatóra, több helyen lejött a hegesztett szigetelőcsík a varrásnál.
Másnak is van ilyen észrevétele ennél a kabátnál, érdemes, ha cserélik elfogadni vagy mindegyiknél előbb vagy utóbb előjön ez a hiba? Mi lehetne az alternatív megoldás a Decathlon kínálatából? Ha van jobb, akkor rá is fizetnék, az 500-as nagyon jó eső ellen, de kifelé nem szellőzik a leírtakkal ellentétben.
A 900-as megér ennyit? Kicsivel drágábban már pl. Endura-t lehet venni.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#137958) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Kormánycsapágyat cserélnék,de nem nagyon találok ebbe a méretbe.1 1/8col vilanyak, 44mm külsö átmérövel.Mindenhol csak 34mm-es van,vagy alul 44, felül meg kisebb.

(#137959) ZolkoW válasza Hínár929 (#137957) üzenetére


ZolkoW
őstag

szerintem 99%,hogy visszakapod a pénzt, amúgy is ez szokott lenni a mód, tehát kp-t adnak a kezedbe.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#137960) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#137908) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én amúgy nem hiszek abban,hogy minden nyeregnek pontosan vízszintben kell állnia, de hátrafelé nem szoktam dönteni,max picit előre.
Ha tényleg hosszú a váz,akkor is úgy látom,van még egy kis játéktér a rövidítéshez, hogy kipróbáld úgy is. Nyereg előbbre, rövidebb stucni.. aztán tesztelném, mert ha az már jónak tűnik, bátrabban lehet kisebb vázat venni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#137961) IMIIKE1998 válasza ZolkoW (#137960) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Sajna a nyereg teljesen előre van tolva, azzal már nem nagyon tudok játszani.

(#137962) woodworm válasza Massmurderer (#137958) üzenetére


woodworm
veterán

Nem félintegrált véletlenül? Nézted azokat is?

(#137963) Runner_fxr válasza Yahhher (#137918) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nyugat-Európában is leáldozóban volt a montis cégeknek, tömegigény ott is a trekkingekre volt! Aztán az eMTB hozta el az áttörést, azóta van megint tömegigény a MTB-ra is.

A 650b+ analóg hajtással igen ritka jelenség, ilyet kevesen tartanak készleten.

(#137964) Massmurderer válasza woodworm (#137962) üzenetére


Massmurderer
őstag

Köszi.....közbe megtaláltam énis :D

(#137965) rétisün válasza IMIIKE1998 (#137961) üzenetére


rétisün
veterán

egy hártanyúlás nélküli nyeregcsővel előbbre kerülne még 2 centivel....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#137966) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#137960) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A vízszint amolyan kiindulási pont,van olyan nyereg típus mely éppen picit hátrabillentve jó,nekem pl.a Selle SMP Trk volt olyan az 1 hetes próba alatt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137967) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Vértesboglár, MTB piknik: nagyon tuti kis verseny volt, de még az aznap délutáni esküvőt nyögöm :D
20-as távon mertem csak indulni,az 50 nekem amúgy is hosszú.. Végigmentem,amennyire tőlem telt, "iparkodva", a gyorsak már nyilván egyből elhúztak, de egész sokat előztem, engem csak 1-2 ember. A pálya nagyon tetszett, de kell egy fotokromatikus szemüveg.. a sötét erdei lejtőkön jobban is ereszthettem volna,ha látok - és mint tudjuk,a lejtő = ingyen sebesség :)
Volt egy hosszú meredekebb kaptató az elején, többen leszálltak tolni, én meg 3-mal nyeregben mentem fel, előzni nem volt hely. azt hittem,eldőlök,de nem. ha annyi plusz energiám lett volna, szólok,hogy mennék, de inkább így "pihentem" kicsit. A 28:42 szépen ki volt használva. ahogy a legvégén a 28:10 is, van egy 2.5 km-es enyhe lejtős nyílt mezei csapatás, ott 35-37 körül mentem végig a célig, sehol senki az egész szakaszon, de tekertem mint állat, hogy ott már nehogy megelőzzenek, egy lányt még utol is értem a cél elött 100 m-re, nem tudom,hogy jött ki úgy,hogy ő sokkal előrébb volt, de ott már lassan ment, én meg elcsörtettem mellette még mindig 30 körül. Fáradt hosszútávos nem lehetett még akkor, fáradt rövidtávos meg hogy volt annyival előrébb?
Technika:
A 2 kulacs azért csak kellett.. meg valami nagyon apró hátizsákot mégis kell szerezzek, én amúgy szemüveget hordok, de nyáron, meg főleg bringázáshoz gyakran van kontaktlencse, és olyankor biztonságosabban érzem magam,ha a szemüveg is ott van, ha valami miatt gond lenne a lencsével (mondjuk végül most sem vittem a szemüveget, de azért elő tud fordulni,hogy belemegy valami a szemembe, vagy csak figyelmetlenség,és kidörzsölöm belőle)
Az új Racing Ray mintája szerintem zseniális, de nem figyeltem eléggé, és a közepes változatot vettem meg, ami 910g :U . Gyerekek, képben kell lenni, mit veszel! :D Az evo lett volna a könnyű. Mondjuk tubeless ready, de így akkor lehet,hogy nem tejezem össze.
Ez elsőkerék-specifikus gumi, egyebként szerintem jól működhetne hátul is, de ha azt mondják,oda más való,hát biztos igazuk van, és az mégjobb.
A latex belsők eddig bírják,pedig vagy 3x cseréltem már külsőt, nó defekt, igaz, km-ben is nálam ez csak 100-150 lehetett max.
Defektet javító bringást tegnap is láttam :/
meg olyat,aki fatbike-ot pumpált minipumpával.
Felforrósodva az XT tárcsának is nagy a hangja a gyári fémes betéttel, de most, hogy vége a versenynek, már be merem rakni kilróbálni a kínai gyantásakat ;)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#137968) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Garmin felhasználóktól kérdezném, hogy szerintetek melyik most a legjobb ár/érték arányú? Kéne valami rendes, teljes értékű GPS-es computer.

(#137969) IMIIKE1998 válasza rétisün (#137965) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi, de valószínűleg tényleg nagy. Legközelebb tuti nem veszek 52-esnél nagyobbat.
Tárcsás outiba amúgy milyen szélességű gumi fér el maximum?

(#137970) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#137969) üzenetére


zoli03
őstag

De minek neked országúti, ha úgysem mész ki a városból?

(#137971) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ezert nem szeretem elhordani a bicajt szerelohoz.... Tekertem ma, es ereztem, hogy csokken az ules magassaga. Akkor nezem, 5 -rol mar 7 -esre becsuszott. En ezt nem reg beallitottam, meghuztam rendesen, mentem vele, jo volt. Imbusz is jo allapotu volt. Akarom meghuzni, es ez fogadott. Nem tudom mennyire latszik, de ez sz@rra van nyirva. Nem ertem, hogy egy csapagy cserehez az agyban miert van szukseg az ules leszedesere. Az mar csak hab a tortan, hogy mit muvelt a csavarral. :(((

Megint cserelnem kell, csak nem tudom, hogy szedjem ki. Vagjam el kozepen dremel -el, es akkor kitudom hajtani a menetes szembol? Vagy hogy essek neki?

E helyett az agyon konnyitett, gyonge csavar helyett is kell egy acel vagy titan csavar, mert egyebkent tenyleg konnyu elnyirni a menetet.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#137972) Koczó93


Koczó93
őstag

Van egy szett Look Keo pedálszettem. Egy abszolút kezdőnek jó lehet egy decathlonos olcsóbb cipő hozzá?
Illetve, milyen nadrág az ajánlott amiben kicsit kényelmesebb az ülés? :)

(#137973) Massmurderer válasza MPowerPH (#137971) üzenetére


Massmurderer
őstag

Hajtás csapágyazásra gondolsz???Mert ott azért kell leszedni az ülést,meg a nyeregcsövet,vagyis célszerü,hogy kitakaritsd a vázcsövet.Ha kosz,por,homok van benne,az ha lejut a hajtáshoz,hamar szétcseszi a csapágyat,jobbik esetbe meg tekerésnél elkezd kattogni,recsegni,és baromira idegesitö.

(#137974) nismoka válasza Runner_fxr (#137968) üzenetére


nismoka
addikt

Szia! [Edge Explore-t] használok, ha nem kellenek az edzés funkciók akkor teljesen jó kis cucc. Rendes teljes értékű navigációt tud, nem csak előre megtervezett utakon tud végig navigálni.

[ Szerkesztve ]

(#137975) parkr válasza Runner_fxr (#137968) üzenetére


parkr
őstag

szerintem az Edge 520 plus, főleg ha jó áron találsz.
az új 530 már gyorsabb, valamivel drágább is.

(#137976) Runner_fxr válasza MPowerPH (#137971) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Gondolom a nyeregcsőnél akarta befogni az állványba és nem volt kellően kihúzva. Csavar elnyíródás előfordulhat, de mondjuk azt nem kéne elsunnyogni, az igaz. Cserélje ki, adja vissza úgy, ne így.

nismoka: Köszi a tippet! Edzésfunkciók nem igazán kellenek, max annyi, hogy tudjon pulzusmérést, másra nincs szükségem, csak az alap funkciókra, és leginkább a navigációra. Illetve lehetőleg kompakt méretű legyen, nem akarok nagy tepsit a kormányra. De ez jónak tűnik, én az 520-ast néztem.

parkr: Ez az 530-as nagyon szimpatikus, legalább is így kinézetre. :)

[ Szerkesztve ]

(#137977) MPowerPH válasza Massmurderer (#137973) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, az elso-hatso agyban. A hajtas csapagyat most csereltem, pucolva lett minden, akkor allitottam be az ulest is.

Runner_fxr: NEm szenvedek azzal, hogy visszavigyem. Inkabb valahogy leoperalom, a csavar mar ugyis kuka. Van belole tartalek, de talaltam fekete titan csavarokat, meg egy alatetes anyat, mert a gyari az surubb menetes, es inkabb felteszem azzal. Ott nem lehet elnyirni a fejet, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#137978) Runner_fxr válasza MPowerPH (#137977) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem is úgy gondoltam, hogy most vidd vissza, ha meg tudod oldani, minek. Csak arra gondoltam, hogy ha már elbaszta, akkor ne így adja vissza, az lett volna korrekt.

Ezeket a csavarokat max 5Nm-el kell meghúzni, ha nem tépte meg nagyon, elvileg nem lesz nehéz kiszedni. Akár egyel nagyobb imbuszkulcs is belemehet így, az lehet megfogja annyira, hogy ki tudd tekerni.

(#137979) nismoka válasza Runner_fxr (#137976) üzenetére


nismoka
addikt

Pulzus mérést tud igen, jó az 530 is de nem touch screen és a kijelző is kissebb, és navira jobb az explore.

(#137980) xy.zsolt válasza bringasisti (#137956) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ma tekertem benne montival 60km-t...semmi bajom....de nyilván kell még pár km hogy maximálisan összeszokjunk :) Az outi bringám sajnos még totálkáros ezért hosszabb távok egyelőre nem lesznek....max ennyi a montival. De a gatya eddig bevált és a mez is

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#137981) bringasisti válasza MPowerPH (#137971) üzenetére


bringasisti
őstag

"-os vagy metrikus a hatszög azt figyelni kell.

BENEFON DELTA--------N8

(#137982) Massmurderer válasza MPowerPH (#137977) üzenetére


Massmurderer
őstag

Igy már más.Azt íród hogy a keréknél akkor értem egyböl :)

(#137983) Runner_fxr válasza nismoka (#137979) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az a bajom ezzel az Explore-al, hogy elég nagy méretre. Nekem a stucnin nem fog elférni, mert rövid, 50mm-es tömzsi darab. A kormányra kell feltennem, oda meg túl nagy tepsi az explore.

(#137984) rétisün válasza MPowerPH (#137977) üzenetére


rétisün
veterán

csavar fejét bevágod, gyakorlatilag csinálsz belőle egy 'hagyományos' hornyoltfejű csavart. aztán nagyobb csavarhúzóval ki lehettekerni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#137985) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Hát nekem megint sikerült ritka gépet beszereznem,vagyis vázat :D

(#137986) nismoka válasza Runner_fxr (#137983) üzenetére


nismoka
addikt

(#137987) IMIIKE1998 válasza zoli03 (#137970) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

De kimegyek, csak a bringautakon, azok meg elég trágya állapotban vannak, kellene egy 30-as gumi, hogy ne Tour de Flanders érzése legyen a dolognak. Utóbbiakban már 6 Bar felé kell mennem, hogy ne legyen defekt.(60 kilóhoz)

[ Szerkesztve ]

(#137988) MPowerPH válasza rétisün (#137984) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszi, akkor eloszor megprobalom ezt. :R

Don't Tread On Me

(#137989) Runner_fxr válasza MPowerPH (#137988) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ja most látom, hogy írtad van Dremel, azzal könnyű lesz, fűrésszel nem ajánlanám a belereszelést, mert könnyen belereszelsz másba is, azért biztonságosabb egy nagyobb imbusz belekalapálása.

nismoka: Köszi! Ez már így mindjárt más. :) Ezzel talán el is tudnám képzelni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#137990) MPowerPH válasza Runner_fxr (#137989) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt is megprobalom, ha nem megy. Igen, nem akarok sem a vazba, sem a nyeregcsobe belevagni.

Don't Tread On Me

(#137991) ivana válasza bringasisti (#137981) üzenetére


ivana
Ármester

Soha nem láttam még bringán colos imbusz fejet.

(#137990) BMW001 Torxot érdemes bele ütni ilyenkor.

(#137992) ZolkoW válasza ivana (#137991) üzenetére


ZolkoW
őstag

ja,azt meg lehet próbálni, torxból ráadásul sűrűbb a méretválaszték, és eleve kuposak szoktak lenni. pont ilyen bilincset vettem kékben, meg is lepődtem az alu csavaron.

tegnap fotóztam vagy kettőt, az egyik ez a Csepel egysebi (50es távon volt SS kategória hirdetve, 2 indulóról tudok)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#137993) nismoka válasza Runner_fxr (#137989) üzenetére


nismoka
addikt

Igen, és van szép elox kékben is! ;)

(#137994) nismoka


nismoka
addikt

(#137995) bringasisti válasza ivana (#137991) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért azt gondolom Te is elismered hogy egy 10.2- es csavar fejet nehéz elbaszni, ezért ott volt egy kis szaktudás deficit

BENEFON DELTA--------N8

(#137996) JackFeryll válasza Runner_fxr (#137989) üzenetére


JackFeryll
őstag

Endurokon felsőcsőre is szokás tenni ha nem nagyon kell nézegetned.
520-nak 128MB memóriája van = már egy részletes teljes magyarország térkép önmagában se fér rá.

Kicsi eszközökön a következő kanyart látod, de azért kényelmetlen körülnézni hogy akkor most merre jársz, bár akkor már úgyis megállsz és elő lehet venni egy telefont is ami százszor precízebben kezelhető és gyorsabb (a térkép betöltésében amikor mozgatod) mint akármelyik túlárazott kis bringás kütyü. (510-em meg 1000-em volt, jó lenne már látni egy reszponzív head unitot ami mondjuk egy sok éves telefon szintjét eléri kezelhetőségben így 2019 környékén)

[ Szerkesztve ]

(#137997) bringasisti válasza ivana (#137991) üzenetére


bringasisti
őstag

Balos fúróval le kell fúrni

BENEFON DELTA--------N8

(#137998) Tomi_Sci válasza bringasisti (#137997) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nem tört bele a feje, szerintem kár fúrogatni egyelőre.

Gányolásból amúgy én is összehoztam ma egy ötöst, baloldali menetes Shimano BB csésze, félméteres erőkarra meg sem moccant. Nem úgy a váz, már nem mertem jobban feszegetni. Rongyokba tekerve leforráztam a vázat, a csészébe meg fújtam öngyújtógázt (illetve jó drága izobutánt mert csak ez volt itthon...), és egy 15 centis erőkarral kézzel kitekertem. Így kellett volna kezdeni asszem :))

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#137999) bringasisti válasza Tomi_Sci (#137998) üzenetére


bringasisti
őstag

Már mi a gond avval ha "balos" fúróval lefúrja? Azon kívül hogy tökéletes megoldás. Aki nem csak barkácsol a sufniban az látott már ilyent

BENEFON DELTA--------N8

(#138000) 6030D


6030D
Ármester

Mai sportfoglalkozás, Szokolya felett

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.