Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136601) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Na mentem egy kört az új nyereggel, elég király, a puha wtb volt comp után ezen a lapos-kemény nyergen a s*ggem végre otthon érzi magát, nem is tudom miért nem cseréltem le hamarább a wtb-t :D

A nobbyval is jó érzés gurulni, nem tökéletes, de kiszámítható, megbocsájtó, nem félek a hirtelen elsodródástól, mint a rekonnal.
Mivel megjött a multi release stopli, feltettem az spd-t is, ezzel végre normálisan merek tekerni, mert bármikor ki lehet rántani a cipőt a pedálból... talán egy picit húzok a csavarokon, mert túl könnyen old és lefelé félek, hogy véletlenül kiold, aztán esés lesz belőle. Érdekes, hogy hiába old több irányban, így is nyugodtan lehet húzni a pedált, mert olyankor nem csatol ki véletlenül sem. Szal a kezdő spd-seknek, akik hozzám hasonlóan nehezen szokják az oldalra kicsatolást, nagyon ajánlom a multi release stoplit, valszeg ez sem válik be mindenkinél, de egy próbát mindenképpen megér. Ezzel is simán lehet gyakorolni az oldalra kicsatolást és ha gond van nem dől el az ember, mert ki lehet rántani más irányban is.

trialboj: Én is megpróbálnám a jelenlegi felnikkel :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136602) bringasisti válasza emiki6 (#136594) üzenetére


bringasisti
őstag

Arra utalt hogy 22-24 éves korig ha valaki sűrű csontot épít magának ( mozgás, tejtermék, mák ) akkor idős korára marad annyi hogy ha nem fasz mint én voltam akkor nem törik mint a perec a moziban.

BENEFON DELTA--------N8

(#136603) trialboj válasza trialboj (#136584) üzenetére


trialboj
őstag

Kösz a tippeket, de engem megijeszt ez a sok adat :)) Főleg a küllők méretei, van olyan dt swiss felni amire azt írták csak dt swiss küllővel jó, de abból meg láttam 3eur/db áron is, szóval nekem ez a fejfájás nem hiányzik.

A SUN RINGLÉ felnikre rákeresve mindenki panaszkodott a TL kapcsolatban, volt aki azt írta hogy a boltba kiállított bringán pukkant le a felniről, ezek nem erre lettek tervezve sajnos, a hátsó drótos ikonom szinte ráesik a felnire.

Elvittem a szervizbe ahol azt mondták hogy ha nem érdekel a súly, töltenek bele slimeot, kb semmi pénzbe nem kerül és az is megfogja a legtöbb tüskét + a külsők is maradhatnak. Ha nem válik be, jöhet a TL. Így hogy tudom, ezek nem is olyan gagyi felnik, lehet megérné a teljes kerékszettet cserélni, és úgy még talán el is tudnám sózni a mostanit.
Csak hát akkor meg jön az hogy nekem center lockos a tárcsám, meg shimano kompatibilis agy kell, és pl ez a jóféle fulcrum szett felejtős, pedig nem is olyan horror áron adják.

Egy ekkora módosításnál már érdemesebb bringát cserélni, az a tavalyi Cube jó döntés lett volna... :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#136604) Ákkk válasza Salex1 (#136551) üzenetére


Ákkk
addikt

Amúgy mit szerentél gondolom nem xc ha már felvonóval rendelkező bikeparkot keresel.
Itthon jelenleg nincs ilyen.
Ahogy olvasgattam valami alap felszereltségű bringád van (altus váltó) és már csak abból is kiindulva,hogy 30 000 ért akarnál venni hozzá jobb telót(Akkor mi lehet most benne?)
Enduro és dh-ra kicsit komolyabb cucc kell mert könnyen lehet az első élményed egy totálkáros kerékpár és akár komolyabb sérülés is a nem megfelelő kerékpár és kerékpáros tudás hiányában.
Elnézést ha nem így van de ezekből a hszk.-ból ez jön le.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#136605) Hasaggymeg válasza 6030D (#136597) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ott voltam megszállva 1 napot a Fehér Sasban,pár 100 méterre onnan,igazán felkereshettem volna lássam megy-e nekem 7.44 alatt is. :U ...úgy,hogy ott pihenek előtte vagy 2 órát. ;]

(#136601) jjeahh...várd ki a végét a nyereggel,mert én mikor először ültem át puháról keményre sírni tudtam volna egy hosszú,pár órás,tekerés után...aztán megszoktam,most is betétes nélkül kenem-vágom.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136606) ivana válasza trialboj (#136603) üzenetére


ivana
Ármester

DT küllő darabja 50Ft, de nyugodtan lehet fűzni sapimmal is.

(#136607) jjeahh válasza trialboj (#136603) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az szívás akkor, ha nem átalakítható a felnid :( . Nem értem, ez a fulcrum nem shimano kompatibilis? Nekem annak tűnik. Amilyen kereket én vettem az még olcsóbb amúgy és ugyan nem írja, hogy tubeless kompatibilis, de tökéletesen műkszik szerintem és mások szerint is, állítólag jobban, mint a DT Swiss tl ready felnijei. Azt, hogy megéri-e inkább bringát cserélni, azt te tudod, nekem nem érte volna meg, mert ha a jelenlegit leváltom, akkor nem fogok megint középkategóriás alu xc-t venni, hanem valszeg meglépném a karbont és az már "picivel" nagyobb beruházás, mint egy belépő kerékszett.
Ja és most jutott eszembe, nemrég nem itt linkelt valaki 100 eurós akciós tl ready kerékszetteket valamelyik angol oldalon? Talán planetx?

Hasaggymeg: Ja, számítok rá, hogy hosszú túrákon párszor feltöri a seggem az elején, de melyik nem? :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136608) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Hoppá,máshol sem kolbászból van a kerítés ezen a tavaszon.

jjeahh...terjed a tyúkbelesítés Erdélyben mint az Ebola. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136609) jjeahh válasza Hasaggymeg (#136608) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na igen, a haverinám épp tegnap mondta, hogy valamikor be kéne vállaljuk a Transzfogarast, de ott is ez van még :D. Gondolom a magasabb hegyekben ez általános és megszokott dolog, arrafelé nagyon későre tavaszodik ki.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136610) Hasaggymeg válasza trialboj (#136603) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

jóféle fulcrum szett felejtős...szerintem is,főleg olcsón. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136611) gabro0 válasza Hasaggymeg (#136610) üzenetére


gabro0
őstag

Megnéztem a kerékszettem mennyiért megy, hát jól felmentek az árak. Új matricával ugyanazt 100€ drágábban adják, mint tavaly :DDD

(#136612) gabro0 válasza gabro0 (#136611) üzenetére


gabro0
őstag

A mihez tartás végett ez +40% áremelkedést jelent. trialboj által linkelt kerék valszeg tavaly 180 alatt ment. Vicc az árazás.

(#136613) Toobee


Toobee
veterán

Tud valaki segíteni, hogy a szabadgörgőhöz milyen bringát vegyek? Ezek az ősmontis témák tetszenek, amit nem félt az ember, el lehet vele menni ide-oda a városban, és megáll 30-40e Ft-ból. Szóval, ha van konkrét modell, amire érdemes lecsapni a használt piacon, akkor szóljatok légyszi.

https://barbieripnk.hu/

(#136614) Hasaggymeg válasza gabro0 (#136612) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én főleg arra gondoltam,hogy a Fulcrum alsó kategóriája nevetségesen sz@r,de annyira,hogy kis túlzással teszkós szintű. :( ...és itt nem csak a csapágyazást,hanem a kazettatestet is beleértem. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136615) tacto válasza Runner_fxr (#136599) üzenetére


tacto
aktív tag

:K

(#136616) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#136614) üzenetére


ZolkoW
őstag

az a "jó", hogy ami meg pár éve jó volt, az már nincs, helyette lehet venni olyat, ami akkor még nem létezett, és lutri :) /a Red Power HP nekem bevált, de annak előbb készült egy szélesebb felnis változata, majd már nem is létezik a honlap szerint/
Amúgy a DT belépőszintű valamelyik kerekéből találtam jó áron, és már csábultam elfele, mikor nagyon gyorsan lebeszéltek, hogy sz*r a racsnija. M1900 Spline volt, megnéztem.

Trialbojnak: ha van rá keret, ésdemes lehet megtartani is egy játszós kerékszettet. Téli görgős gumit rá, vagy aszfaltosat, vagy sarazóst, akármi.. legalábbis ha megvizsgálod, mennyiért vinnék el, lehet, hogy többet ér ilyen felhasználásban.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136617) trialboj válasza Hasaggymeg (#136614) üzenetére


trialboj
őstag

Ne viccelj már, amit linkeltem az egy 200 eurós szett, lehet tavaly olcsóbb volt, annak ellenére hogy tavaly év elején nem volt ilyen brutális az euró árfolyama, de ha 200 ercsiért is csak szart lehet venni kerékszettből, akkor komolyan jobban jövök ki ha veszek egy zsír új canyont, és az enyémet eladom amennyiért vettem. Nevetséges, hogy milyen szívatások mennek itt minden szinten.

A szervizben amúgy volt olyan váltófül egyenesítő szerszám, és szépen visszahozták szinte egyenesre a váltó alsó részét is, ami ferdeség maradt, az már a váltó miatt van, de mivel a váltást nem befolyásolja nem ajánlották hogy tovább feszegessem itthon.

A 220ml trutyival a belsőkben, a bringám jelentős sár nélkül szerintem belépett a nehézsúlyba, Runner pedelecje után, még max 1 fatbike előzhet meg a topikból, és sanszos a dobogó :C Majd a 3. X után mikor már vén leszek, kipróbálom milyen a fürge bringa, addig megoldjuk izomból :DDD

(#136616) ZolkoW

Lassan arra lyukadunk ki hogy az én sun ringlé kerékszettem az slx agyakkal, jobb választás min az M1900 Spline amit hasonló árban láttam ma, mint a fulcrum volt.
Nem szeretem ezt a részét a bringázásnak, masszív idegeskedés, egy rohadt alkatrészcsere, ha nem figyelsz eléggé, többet ártasz és kidobtál egy vagon pénzt.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#136618) 6030D válasza trialboj (#136617) üzenetére


6030D
Ármester

ha nem figyelsz eléggé, többet ártasz és kidobtál egy vagon pénzt.
Jé, még egy indok, miért kell egy jó szervizes. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136619) jjeahh válasza trialboj (#136617) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azért nem olyan nehéz utánnanézni melyik kerékszettet dicsérik és melyiket húzzák le, az a DT nálam is esélyes volt, de mivel láttam, hogy pár helyen lehúzzák, lemondtam róla. Na de akkor ha jól értem minden problémád meg lett oldva, csak nehezebb lett a bringád.
Amúgy nem tom milyen mérleged van, de ez a bringával szobamérlegre ráállós mérés, ahogy itt is többen mérik a bicajt, hülyeség, a múltkor örültem, hogy 12.8kg a bringám viszonylag nehéz telóval és alsó meg középkategóriás hajtással, de legutóbb már 13.7-et mértem :U . Fel is húztam magam ezen és rendeltem egy bőröndmérleget, kíváncsi vagyok az mennyit mutat majd.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136620) Rendo84


Rendo84
senior tag

Tudnátok esetleg segíteni nekem, hogy hol találok olyan kerékpár üzletet, ahol tudnának nekem nyerget ajánlani úgy, hogy előtte lemérik a fenekem paramétereit? :)
Borsod megyei vagyok és hát nem bánnám ha az ország keleti felében található volna ez a hely, nem probléma az 50-150 km-es táv sem.

(#136621) Toobee válasza Toobee (#136613) üzenetére


Toobee
veterán

Scott Yecora. Valaki véleményezi nekem? Szerintem ezt be is vállalom, holnap pont a környékemen van dolga a tulajnak.

https://barbieripnk.hu/

(#136622) ZolkoW válasza Toobee (#136621) üzenetére


ZolkoW
őstag

hihetetlen,hogy 17es belső szélességű felnivel is volt mtb :) amúgy szép állapotúnak látszik, annyi,ha szabadgörgőzöl,akkor két olyan gumma kell, bár lehet hogy már van olyanod. csak mert gondolom a párnak az ára már összemérhető lesz a bicóéval.
egyébként kipróbálnám én is a szabadgörgőt.. abból ami nem kifejezetten ellenállásos, az ellenállás nélkül forog? vagy annak is van valami fix terhelése?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136623) Toobee válasza ZolkoW (#136622) üzenetére


Toobee
veterán

A Specit felraktam már rá, pár percet tekertem. Nincs ellenállás, csak amennyi a forgásból, csapágyazásból fakad, de ne szabadonfutót képzelj el, azonnal visszalassul, ha nem tekered.

CST C1384 ezt néztem ki rá, meg gondolom akkor már 2 új belső is dukál mellé. B opció Schwalbe Speed Cruiser, de őszintén szólva nem hiszem, hogy a CST-nél kéne jobb gumi görgőzni, meg néha eljönni vele munkába.

https://barbieripnk.hu/

(#136624) ivana válasza Toobee (#136621) üzenetére


ivana
Ármester

Nem tudom mennyiért vesztegetik, de szép darab. Az stx rc jó szett. Ezt a kormányt viszont vágd ki a francba, túlméretes stucniba van belerakva ez a fura alapméretes kormány. Ha túlméretes a stucni bármilyen mai 31.8-as kormány belemegy.

(#136625) emiki6 válasza bringasisti (#136602) üzenetére


emiki6
veterán

K meg D vitamin kell, ha azokból nincs hiány, akkor a csontritkulás messze elkerül.
Egyes beszámolók szerint k vitaminnal még foglyukat is részben vissza lehet építeni, amellett, hogy nem lesz vesekő, érelmeszesedés és fogkő se nagyon.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#136626) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Van nagyon ajanlott gumi XC -re? Most Panaracer Fire XC Pro van, veget jarja mar. Jo all around darab, mert szereti a saras reszeket is, es nem is tul nehez, ellenben hiaba 2.1 -nek van eladva, inkabb csak 1.9 -es, tul keskeny, koves terepen ezert bizonytalan. Jo lenne helyette valami konnyebb darab, 2.25 -os vagy 2.1 -es, ami inkabb terepre hangolt, stabil koves reszeken, es kapaszkodik rendesen saros talajon is. Legtobbet erdoben, folduton megyek. Homok, soder, finompor, lapos saros talaj felvaltva.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#136627) jjeahh válasza MPowerPH (#136626) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudom mi számít könnyűnek neked, de valami nobby nic (evolution?), maxxis forekaster nem lenne jó neked? Esetleg continental trail king, bár az nem szeretem ahogy kanyarban viselkedik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136628) MPowerPH válasza jjeahh (#136627) üzenetére


MPowerPH
félisten

600-650g max. Ez a mostani 700g, kevlaros. Amiket neztem, az a Maxxis Aspen pl., de nem tunnek acelosnak azok a barazdak. Schwalbe -bol van tobb, ami jo lenne, de pl. a Racing Ralph inkabb konnyu terep, sarban, kaptaton folfele nem tunik acelosnak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#136629) ivana válasza MPowerPH (#136626) üzenetére


ivana
Ármester

2.2-es XKing?

(#136630) jjeahh válasza MPowerPH (#136628) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Schwalbetől ha a rocket ron kevés, akkor nobby nic :) . 26-os kell nem? Itt a lista, elég sok verzió belefér a súlykeretedbe: [link]. A forekasterből sajnos úgy nézem nincs 26-os... a trail king meg úgy tűnik nehéz, 760g :) .

ivana: Az sem agresszívebb, mint a racing ralph :(

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136631) Toobee válasza ivana (#136624) üzenetére


Toobee
veterán

25e

https://barbieripnk.hu/

(#136632) trialboj válasza jjeahh (#136619) üzenetére


trialboj
őstag

Ha minden paramétert bepipálgatsz akkor eléggé leszűkül a megfizethető keret, szóval az dt Swiss és a fulcrum is gagyi, gondolom a mavic se jó ennyiért, ezek szerint nem is éri meg kerékszettet venni, csak fűzni, ahhoz meg szaki kell, aki tudja majd hogy mekkora küllők kellenek.

Egy másik nagy előnye, hogy nem egy számjegyű a bringám súlya, biztos nem leszek dróntolvajlás áldozata :))))

A bringát pedig szoba mérlegen nem is érdemes mérni, azok 10/4x marhaságot mutatnak, illetve eleve nem tudod mikor mérnek rendesen és mikor csalnak.

Nekem is bőrönd mérlegem van, kínai cucc, de teszteltem először 1kg konyhai mérlegen mérve, majd ezzel 3x egymás után, aztán pedig a konyhai mérleg maximumával ami kb 5 kg, csak grammos eltérések voltak, szóval ez megbízható szerintem, de ha most 100g-ot téved 15 kilónál, abba senki nem hal bele.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#136633) tacto válasza Toobee (#136631) üzenetére


tacto
aktív tag

Kerdes mennyit kell ra költened, nyilvan bovdenezes minimum, hacsak nem volt frissen szervizelve.
En 60 euroert vettem a 94'-es Bouldert LX-el ill. XT hajtokarral, de azert a bovdenezest ki kellett cserelni. (Plusz sarvedök az en esetemben).

[ Szerkesztve ]

(#136634) ivana válasza Toobee (#136631) üzenetére


ivana
Ármester

Vedd meg, az nem pénz :) Ezt a retro kormányt, meg cseréld el egy egyenesre.

(#136630) jjeahh XC gumiról volt szó, nem?

(#136633) tacto Ha megnézed a képeket erre nem valószínű, hogy kell bowden. De ha kell is az max. 3 ezres.

(#136635) ZolkoW válasza MPowerPH (#136628) üzenetére


ZolkoW
őstag

a másik kedvencem, mikor Racing Ralph néven ha jól látom, már vagy 3 minta létezett, de ha belevesszük, hogy idén más az első és hátsó, akkor 4.. Nekem pl. a Nobby (az aktuális :D) kicsit overkill túrázgatni, de télre, sárban, vagy előre nem olyan rossz. Csak ne lennének olyan magas bütykei. De akkor meg mitől lenne kNobby, ugye... :P
Szerintem a Rocket Ron az a minta, ami XC felhasználásban nagyon jó középút, ha jól látom, ezt örökölte az új (...) Rapid Rob is.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136636) Hasaggymeg válasza Toobee (#136631) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Annyit így első ránézetre biztos megér.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136637) ZolkoW válasza Toobee (#136623) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem tudom, mi az elvárás, de ha csöndeset szeretnél a görgőn, akkor csakis valami teljesen simát ajánlok (Kojak? :) ) . próbáltam -igaz, az nem szabadgörgő volt, tehát picike az elasztomer hengere- hasonló aszfaltbetyár gumival, elég hangos volt.
(én abban gondolkodtam, hogy direkt görgőhöz való gumi, de ha kettős felhasználás lesz, akkor az nem is játszik)

Az ott szerintem alapméretes kormány, csak így van megoldva a vastagodás középen. Nem is vettem észre először, hogy azok nem szarvak, hanem szerve(k)s részei a kormánynak :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136638) bringasisti válasza emiki6 (#136625) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos én már annyi vitamint kiegészítőt szedek hogy a gyógyszergyárak előre köszönnek. Mikor volt a bukfencet egy fél év múlva volt csontsűrűség vizsgálat, azt mondták minden a koromnak megfelelő. Nem kell bő méterrről seggre esni.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#136639) jjeahh válasza trialboj (#136632) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha a mavic sem lenne jó, nem vettem volna meg, de egyedül azt dicsérték mindenhol (a topikban is) ebben az árkategóriában, szal az lett és eddig bevált, tubelessel is.
Szóval akkor 15kg a bringád? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136640) tacto válasza ivana (#136634) üzenetére


tacto
aktív tag

Toobee, ivana, most tudtam megnzni a kepeket, nagyon szep allapot ez alapjan. En birom a kormanyt, igaz, atraktam masra. Itt tenyleg fura a stucni befogado merete. Hozzateszem, terepre nem mennek ezzel a kormannyal :DDD

(#136641) ivana válasza tacto (#136640) üzenetére


ivana
Ármester

Nem fura, csak túlméretes (31.8mm), manapság ez a szabvány méret. Pl. az alpinestars montim [kép] is túlméretes kormánnyal van megáldva és ez 1993-as vagyis régebbi, mint ez a scott. (Mondjuk az alpinestarsnak 1 1/4-es (sic!) menetes kormánycsapágya is van :) )

[ Szerkesztve ]

(#136642) MPowerPH válasza ivana (#136629) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez rohadt jo, foleg a sulya. Viszont a review -ek vegyesek. Valaki azt irja nem tapad kanyarban, valaki szerint brutal jo. Valaki azt irja, hogy kavicsos, koves helyre nem jo, mert nem tapad, valaki szerint meg k.jo. :U Na most akkor? Schwalbe rapid rob -nal viszont irtak tobben, hogy sokkal jobb.

jjeahh: Nobby nic mar inkabb AM, nem? :) Igen, ez meg 26".

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#136643) Hasaggymeg válasza jjeahh (#136639) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tényleg,milyen szabadonfutó van azon a keréken? Küldj egy linket a kerékről.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136644) jjeahh válasza MPowerPH (#136642) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A rapid rob nagyon fapados gumi, annál minden jobb :D . Schwalbe xc-re és enduróra is ajánlja a nobby-t, én is xc-n használom.

Hasaggymeg: [link]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136645) ZolkoW válasza ivana (#136641) üzenetére


ZolkoW
őstag

az a Scott a 22.2-ből csinál 25.4-et ;)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136646) 6030D válasza MPowerPH (#136642) üzenetére


6030D
Ármester

Vedd meg nyugodtan az X-Kinget (mostani neve már CrossKing), nagyon jó gumi. Performance verzió jó lesz és olcsó (bármi, ami hajtogatós és olcsó, az Performance), ha nagyon grammozni akarsz, akkor RaceSport verzió (az csak belsőt tud, de ha jól emlékszem te azzal mész). Nem biztos, hogy 26"-ban lesz, ,mert a Conti honlapján már csak a Protection verziót mutatja, ami a defektvédős. Itthon mindenre elég lesz egy XC bringán az X-King. Szerintem.

Sérülések volt a téma: ma tudtam meg, hogy egy barátom szombaton esett bringával, koponya- és kulcscsont törése lett. Kórházban van jövő héten keddig, szerencsére úgy néz ki nincs maradandó gond. Nem emlékszik mi volt, de pia igen, sisak meg (most az egyszer) nem... :W :((( köpködéseket kérném mellőzni, mindenki tanul belőle, csak tanulságként írom, hátha valakinek segít. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136647) Hasaggymeg válasza jjeahh (#136644) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy látom ilyen 2 reteszelős kazettatest [link] ilyen [link] kilincsekkel...érdekes az a műanyag ott a kalapácsokon. :F

6030D...milyen szinten bringázik és mivel?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136648) ivana válasza ZolkoW (#136645) üzenetére


ivana
Ármester

Nem, ez rendes 25.4-es alapból az 100%.

(#136649) 6030D válasza Hasaggymeg (#136647) üzenetére


6030D
Ármester

Alap szint, trekking+városi 26".

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136650) trialboj válasza 6030D (#136646) üzenetére


trialboj
őstag

A recesport tud TL is, legalább is itt azt írja. Mondjuk ez már nem olcsó, és csak pár euróval olcsóbb mint a protection, de ez is black chili, és könnyű is nagyon.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.