Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136551) Salex1


Salex1
senior tag

Zemplénben/Bükkben/Mátrában létezik olyan hegyi szakasz, ahhol vonattal, felvonóval fel lehet vinni a kerót és ajánlott kezdő pálya?

(#136552) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Kerékpár computer szenzor-ának a telepítésében kérnék egy kis segítséget. Mégpedig a mágnest és a szenzort pontosan hová kell felhelyezni?
Úgy értem a kerék agytól milyen távolságra? Küllő eleje, közepe, vége felé? De gondolom van erre pontos számítás, hogy mihez képest kell elhelyezni. Vagy ez teljesen mindegy?
Annyi támpontom van csak, hogy max 60 cm lehet a computer és szenzor között.
700x28-as a kerék egyébként, ehhez pedig a computerben 2136 mm-es beállítást kellet beírnom.
Tipusa: Velomann S1.10

[ Szerkesztve ]

(#136553) MPowerPH válasza Corsair90 (#136552) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem mind1. A lenyeg, hogy a magnes ne legyen tul messze a szenzortol. En kozeptajra raktam meg regebben.

Don't Tread On Me

(#136554) Hasaggymeg válasza 6030D (#136544) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó kis részking,már a nyomait is megismerem mindenhol. :DD A Bükkben mikor visszafele necces volt egy-egy elágazásnál (vagy ahogy drága 3/2-esünk mondotta volt,útelágazodásásnál) csak megkerestem nyomaimat,máris tudtam a hazavezető utat. :DDD

(#136552) Corsair90...mind1 hova teszed,egy kör az egy kerékfordulat lesz ha a tengely mellett fordul,ha meg a peremhez közel,csak a mágnes mozgási sebessége lesz más a kerületi sebességtől függően.Ugyanakkor én mindig a tengelyhez legközelebbi alkalmas helyre teszem,mert hát minek mozogjon ezerrel,esetleg eltalálva még az érzékelőt is?!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136555) Corsair90


Corsair90
tag

Értem. Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :R

(#136556) 6030D válasza Hasaggymeg (#136554) üzenetére


6030D
Ármester

Úgy-úgy, meg amikor offszezonban mész fel NHH-re, és meg lehet saccolni ki van előtted a guminyomok alapján. :D

Corsair90: az agyhoz közel vannak a küllők a legközelebb a villához, így valószínűleg úgyis az fogja megadni, hogy a fél centi távolság (ami az érzékelő és a mágnes között kell hogy legyen) hol lesz. Minél messzebb van valami a felnitől, annál kevésbé fogja leszedni egy-egy belógó dolog az útról (fű, fa, pocsolya, sár, kiscica).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136557) trialboj válasza 6030D (#136556) üzenetére


trialboj
őstag

Sajnos már nincs róla meg a képem, de egyszer tényleg volt 1 kiscica a küllőim között(10+ éve) :)) Nagyon tetszett neki a sok hálószerű inda és beragadt, nehezen tudtam kiszabadítani annak ellenére hogy elég puha kis jószág volt, de túlélte minden baj nélkül. Szóval csak óvatosan a nyirmonkokkal :U

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#136558) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Urak, valaki tudna ajánlani egy jó otthoni pumpát szingó szeleptípushoz? Olyant keresek amivel 5-8 előírt bar nyomást könnyedén előlehet teremteni, nem horrorr összegeket szánok rá. Mik a tapasztalatok, tudtok esetleg ajánlani? Decathlon és társai erre a célra mennyire jó választás?

(#136559) X Factor válasza Don.Corleone (#136558) üzenetére


X Factor
addikt

Én őt használom, és az outit 8barra fújjom vele gond nélkül.

Make things work

(#136560) hm15 válasza 6030D (#136443) üzenetére


hm15
senior tag

Átépítés sem rossz ötlet, de elvinnék korrekt áron a kockám. Legalábbis ha lenne alany a cserére. Még a Merida Big.Nine 400 MTB 29" jöhet esetleg szóba, mint 1x11 alany 300e huf kerettel.

(#136561) ivana válasza Don.Corleone (#136558) üzenetére


ivana
Ármester

[link] Nekem ilyen van, tökéletes mindenhez.

(#136562) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

már idejét sem tudom, mikor jártam erre, sajnos gerinc nyűgök és prioritások miatt a kerékpározás lekerült az asztalról alapvetően pár éve, nagy bánatomra...

ettől függetlenül így laza 3 év útán leporoltam a városi egysebit és használhatóvá teszem épp. a hátsó szabadonfutó cseréjében kérnék segítséget. sajnos semmilyen típus vagy márkajel nincs rajta, így picit megnehezíti a dolgom a racsni leszedő beszerzése. a belső átmérő 40mm, ha jól mértem, illetve 4 körmös. ez a Sturmey Archer méretektől eltér, de szerintem nem is Shimano. hogy lenne érdemes nekikezdeni?

továbbá szükségem van újra, mert ez beállt. kisebb 13 vagy 15 fogas lenne ideális. ezek a fogszámok bmx-hez vannak jelölve. a kérdésem az lenne, hogy miben tér el a nagyobb fogszámú szabadonfutóktól? masszívabb a kialakítása a kisebb külső méret miatt, de szerintem ezen kívül nincs más. jól sejtem?

elöl egy 46 fogas sturmey tányéros hajtás a párja, a legegyszerűbb singlespeed kmc (z-410) lánccal, ami létezik.

köszömöm előre is :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#136564) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Országúti nyereg és kormány beállításban kérnék segítséget tőletek.
A lényeg hogy gerincsérvem van alsó tájékon és ehhez mérten mi lenne az előnyösebb beállítás nekem?
A nyereg és kormány magasságot milyen mértékben és milyen irányban toljam el a megszokott beállításhoz képest?
Nyeregmagasságra a 109%-os szabályt használom, a kormány pedig 5-6 cm-el van lejjebb az üléshez képest.
Szeretném ha a gerincem kevésbé volna terhelve és minél kevésbé legyen kitéve terhelésnek, ezért szeretnék tanácsot kérni tőletek, mit és milyen irányba módosíthatnék?

(#136565) 6030D válasza Corsair90 (#136564) üzenetére


6030D
Ármester

Gyógytornával megerősíthető úgy a gerinc melletti izomzat, hogy panaszmentes lesz a gerincsérv és nem lesz kihatással a bringázásra.
Nekem is van, ágyéki 4-5-ös csigolya, bal lábba sugárzó fájdalom, de jelenleg panaszmentes (kop-kop-kop): mtb, nyereg kb 10 cm-rel a kormány felett, rázkódást is kap bőven.

A számolgatós részben nem tudok segíteni, az ülés előredöntését szokták még javasolni, de ezt én nem csináltam, mert terepen nincs nagyon jelentősége.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136566) Runner_fxr válasza jjeahh (#136511) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem mindegy, hogy milyen formátumot töltesz fel youtube-ra, a minősége valamelyest romlik. Ha a nyers felvéltel jó minőség, az youtube-on is élvezhető marad. Sony vegas-al szerkesztem a videókat, aviban szoktam lementeni.

(#136567) jjeahh válasza Runner_fxr (#136566) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem egészen, közben privátban kaptam pár tippet, feltöltöttem újra és jobb lett.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136568) bringasisti válasza Corsair90 (#136564) üzenetére


bringasisti
őstag

Fűző használata előnyös mikor gond van. Melegen kell tartani, úszni, fürdőbe járni, rugós nyeregcső, gyógytorna, fizioterápia

BENEFON DELTA--------N8

(#136569) trialboj válasza Corsair90 (#136564) üzenetére


trialboj
őstag

Én is azt tudom mondani, hogy tornagyakorlatokkal hatékonyabban tudsz védekezni a kiújulás ellen, ha már a bringázásról nem akarsz lemondani (nem is szabad :P).

Én Bene Máté porckorong.hu oldalán találtam magamnak terapeutát, akivel 1 találkozó is elég volt, hogy felmérje mi a bajom, és tanítson pár gyakorlatot amivel helyre hozom saját magam. Bejött, szóval csak ajánlani tudom.

Fontos hogy rendszeresen tornázz, tekerés után nyújtás, ha még nem sugárzik a lábadba a fájdalom komoly gond nincs.

(#136568) bringasisti v
A fűző, és derék hessing használatáról nekem annyit mondtak, ara jó hogy az izmaid tovább sorjadjanak, mert leveszi róluk a terhelést, csak rövid ideig ajánlott a használatuk, pl mikor fizikai munkát végzel.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#136570) bringasisti válasza trialboj (#136569) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor eltört a gerincem két hét múlva Szentendrén voltam aszfalton. Félre vezettek akik csak a lét akartak levenni rólad

BENEFON DELTA--------N8

(#136571) Hasaggymeg válasza bringasisti (#136570) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hogyan történt pontosan?...csak mert a gerinctörés nem éppen 7köznapi sérülés.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136572) bringasisti válasza Hasaggymeg (#136571) üzenetére


bringasisti
őstag

A Móricz Zsigmond téren összetévesztettem az autóbuszt a villamos pólóval. Pont 60 voltam. Átmentem két piroson és mikor a járda mellett elindult a busz mivel ott emelkedik az út úgy gondoltam hogy le bírom gyorsulni. Jött befelé és azt gondoltam hülye fejjel hogy kerül valakit. Persze nyomtam ahogy tudtam és egyszer csak visszafordult a Fehérvári útra. Mikor láttam hogy az első kerék megy a busz alá akkor nem tudom hogyan de a két SPD bontás után hátrafelé levetődtem a bringaról. A ruhám nem szakadt el, nem lett koszos, csak a csigolyám kompressziós törést szenvedett.

BENEFON DELTA--------N8

(#136573) 6030D válasza bringasisti (#136570) üzenetére


6030D
Ármester

A szorító addig kell(het), amíg a mindennapi dolgaidat nem tudod elvégezni, tehát ülni, állni. De akkor is le kell venni néha, mert nem fog erősödni az izom.
3 doki, 2 gyógytornász és több egyéb edzőnek is ez a véleménye.
Amúgy ha lebeszélték a fűzőről, akkor mivel akarták lehúzni? :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136574) bringasisti válasza 6030D (#136573) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez csak egy vélemény volt, nem kell figyelembe venni. A nappali kórház és a súlyfürdő lemaradt a felsorolásból

BENEFON DELTA--------N8

(#136575) Hasaggymeg válasza bringasisti (#136572) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az ember vén fejjel is csinál marhaságokat! :( ...seggre estél,vagy hogyan roppant össze a csigolya? Fel tudtál állni?

(#136573) 6030D ...én ha fájt gyakran fűzővel ástam,csákányoztam,aztán otthon mikor 8-10 óra után levettem és óvatosan előrehajoltam,hangos,jóleső ropogást éreztem,hallottam. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136576) bringasisti válasza Hasaggymeg (#136575) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen seggre ültem és a kezem nem tudott csillapítani. A Mindenható velem volt, mikor gyerek voltam egy utcai verekedés után a kezem feldagadt a röntgen orvos azt mondta hogy nekem soha nem fog csontom törni, akkor még feljártam a hegyre és volt izom a hátamban ami megtartotta a gerincet. De mindenképpen a szerencse. A többit nem meséltem mert senki nem hinné el amit mondok.

BENEFON DELTA--------N8

(#136577) Hasaggymeg válasza bringasisti (#136576) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A többit nem meséltem mert senki nem hinné el amit mondok....kitalálom.Átment rajtad a hátulról jövő,turistákkal tele busz,majd a villamos is. :DDD Viccvót,de jó,hogy ma még van kivel egyáltalán viccelni erről. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136578) trialboj válasza bringasisti (#136570) üzenetére


trialboj
őstag

De ne keverjük ide a komoly problémákat, nem azt írtam hogy akinek eltört a gerince nem használhat ilyesmit.

Az biztosítás által támogatott orvos vetette meg velem, mivel rémisztgetett hogy ha nem használom kés alá kerülök és a terapeuta magyarázta el, hogy mikor és mennyi ideig kell/szabad/érdemes használni. (itteni és Mo-i terapeuta is nevetett mikor első alkalommal elvittem és mutattam hogy mit sóztak rám), alap dolognak tartják hogy az orvos túlbiztosít, és ha nem mész tovább és érdeklődsz akkor az marad meg benned, hogy te már fél ember vagy aki jobb ha ül otthon a tv előtt, és nem erőlteti, mert abból csak a baj van.

De még egyszer mondom, hogy én most az általános gerinc fájdalmakkal küzdő emberekről beszélek, nem azokról akik komolyan megsérültek, arról te biztos többet tudsz, sajnos.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#136579) bringasisti


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#136580) Hasaggymeg válasza bringasisti (#136579) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezen sok nem látszik,még egy rendes törést sem tudtál összehozni...nem úgy mint ezen. :DDD (Vén f@szok,villogunk itt sebhelyeinkkel. :)) )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136581) bringasisti


bringasisti
őstag

Van mire emlékezni :) A csajok meg azt posztolják egymásnak milyen sütit csináltak a régi szép időkben.

BENEFON DELTA--------N8

(#136582) Hasaggymeg válasza bringasisti (#136581) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja,mára már úgy elpuhultunk,hogy egy rendes bukást sem tudunk összehozni. :DDD ...de majd a fiatalok megteszik helyettünk is,7végén úgy tűnik mégis dagonya vár rájuk Szalajka völgyében. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136583) rétisün válasza Hasaggymeg (#136582) üzenetére


rétisün
veterán

nekem meg még egy röntgenképem sincs az összzcsúszásos kulcscsonttörésemről, amivel dicsekedhetnék :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#136584) trialboj


trialboj
őstag

Segít valaki TL felnit választani, olyat ami passzol a mostani agy + küllő kombóhoz?

Én nem nagyon tartottam eddig fontosnak a felnit, erről a SUN RINGLÉ márkáról pl még az életemben nem hallottam, gondolom krajcárnál többet nem is kapok majd érte, de most a TL miatt muszáj lesz valami normálisat választani.
Ez van nekem:
SUN RINGLÉ INFERNO 25, 29", DISC, EYELETS, 32H 622x20mm 6061 Alloy ERD 602mm

Én ezt találtam DT Swiss 533 D
De nem értem hogy miért írja hogy
Tyre Type: clincher tyre
Tubeless System: tubeless ready
Az első nem a drótos gumit jelöli, a 2. meg ennek pont ellent mond?

Illetve itt egy másik, DT Swiss X 392 29" ami drágább, de nem biztos hogy jobb, ezen pl nem írja h TL

Az is fontos hogy nekem milyen küllőim vannak? mert arról csak annyit tudok mondani hogy fekete :U

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#136585) Hasaggymeg válasza rétisün (#136583) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ejjjj,öreg hiba nem dokumentálni az utókornak! :(...egy röntgennek csak kell lenni valahol. :D

(#136584) trialboj...képes vagy ezért kereket fűzetni/fűzni?! :F Nekem aztán volt elég defektem,de így,hogy nem létfontosságú végigmenni egy futamon,és felütéses defektről is eddig még csak olvastam, ingyé sem kéne trutyis gumi! :( (Ha versenyezni készülsz nem szóltam!)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136586) Csokicsibesz válasza trialboj (#136584) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Kiderült, hogy nekem se Tl ready a felnim, de ennek ellenére át lehetett alakítani. Szóval igazából nem is értem pontosan, hogy mennyire szükséges ez. Elméletileg magasabb a felni fala és jobban megfogja a gumit. De amikor kérdeztem, hogy ez a gyakorlatban mit jelent, akkor az volt rá a válasz, hogy semmit.

Gondolom eddig sem fordult veled elő olyan, hogy lefordult volna a gumi a felniről. Szerintem simán vegyél először egy átalakító szettet meg egy Tl ready gumit és próbáld meg.

(#136587) ZolkoW válasza trialboj (#136584) üzenetére


ZolkoW
őstag

a clincher annyi, mint peremes, tehát nem szingó (tubular).

a TL ready pedig hogy jó lesz neked :)
Az első nem egy könnyű felni, illetve 2mm-rel szélesebb is.

A küllőkhöz nem értek, de a gyártó oldalán biztos több infót találsz a küllőfuratok helyéről, ha az egyezik, vagy csak 1-2 mm-ben tér el a mostanitól, akkor szerintem maradhatnak a küllőid, de nekem ez az egész kerékfűzés varázslás kategória marad, nem tudom, hogy mikor használható újra egy küllőanya egyáltalán, stb .. (ha réz, akkor gondolom újra tudod használni, de az alunál fogalmam sincs)

szerk: egyetértek amúgy az előttem szólókkal, én biztos tennék egy próbát úgy, ahogy van. Külsőt vennék olyat, amivel akarnám használni (ha még nincs - bár a szűz gumival egyszerűbb lehet, mint egy nyúzottal), aztán próba. ha nem jó, még mindig lehet felnit cserélni.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136588) 6030D válasza Hasaggymeg (#136582) üzenetére


6030D
Ármester

[link]
Köszi a jókívánságokat. :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136589) tacto válasza trialboj (#136584) üzenetére


tacto
aktív tag

Pedig Sun/Ringleek regota, evtizedek ota vannak jelen.
A legbrutalisabb zenejü hatso agyam tölük van, meg az ezredfordulo környekeröl, a csengöt el is lehet felejteni, ugy kalapal :D Ja, szepen, zene füleimnek, a felreertes elkerülesere :K

[ Szerkesztve ]

(#136590) Runner_fxr válasza trialboj (#136584) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ne viccelj, a Sun Ringlé egy elég nagy múltú gyártó.

tacto: Erre gondolsz? Sun Ringlé Demon
[link]
Ez brutál, nekem is volt ilyen, anno a Kona Stinky Primo-ban. :)

[ Szerkesztve ]

(#136591) Ákkk válasza Salex1 (#136551) üzenetére


Ákkk
addikt

Nem max feltekersz .

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#136592) Hasaggymeg válasza 6030D (#136588) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Basszus,ezt nem privátban írtam Istinek?! ;] ...amúgy szinte az összes pályát (akaratlanul is) összejártuk a múlt héten,tényleg nagyon szép a hely. :C A Speci viszont mintha nem ez lett volna,hanem valami feketébb. :F Annak a híres Ördögoldalnak viszont utánanézhettem volna,keressem meg és lássam mennyire is tekerhető tulajdonképp. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136593) MPowerPH válasza 6030D (#136588) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez hol van pontosan? Nem pont a futamra gondoltam, magara a palyara, gondolom az mindig jarhato.

Szivesen elmennek en is, de a 107km nekem meg sok, sot, a 64 is versenykorulmenyek kozott. Viszont csak tekerni, edzeni szivesen elneznek arra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#136594) emiki6 válasza bringasisti (#136576) üzenetére


emiki6
veterán

nekem soha nem fog csontom törni

Nekem ugyan nem mondott ilyet doki, de tudom magamról, hogy nem lesz törésem, hanem azért, mert óvatos vagyok és megfontolt. :D (Balesetek, persze történhetnek, attól nincs, ami megvédjen. :D )

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#136595) Runner_fxr válasza Csokicsibesz (#136586) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

És ha mondjuk 50km/h sebességnél leugrik a külső az első keréken, akkor mi van? Én nem kockáztatnék, TL-hez legyen TL felni is! Nem akkora összegek ezek, hogy balesetveszélyt kockáztassunk.

(#136596) tacto válasza Runner_fxr (#136590) üzenetére


tacto
aktív tag

Az enyem meg regebbi, csak Ringle, Sun nelkül :) De ilyesmi, söt :K

(#136597) 6030D válasza MPowerPH (#136593) üzenetére


6030D
Ármester

Ezek a pályák.
Straván esetleg rá lehet keresni a gxp fájlokra is, ha annyira pontosan kell.

Hasaggymeg: Ördögoldal

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136598) MPowerPH válasza 6030D (#136597) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szuper, koszonom szepen! :R

Ebbol eredoen jonne egy masodik kerdes, pont a terkepekkel kapcsolatban. Milyen computert erdemes hasznalni a GPX file -ok futtatasara, hogy azt valamilyen formaban navigaciokent tudjam hasznalni?

Don't Tread On Me

(#136599) Runner_fxr válasza trialboj (#136584) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Elírás is lehet, a DT felnikből nem nagyon van olyan ami nem TL-ready.
Küllőből lehet, hogy kell másik méret.

tacto: nekem is még a régi volt, ez az újabb amit linkeltem.
Nekem ilyesmi volt emlékeim szerint, de ez már kb 10 éve volt.
Elpusztíthatatlan, brutális agyak.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#136600) ivana válasza trialboj (#136584) üzenetére


ivana
Ármester

A Sun Ringlé fűzött kerékhez a kifejezetten ajánlott felni, kategóriájában olcsó és kifejezetten könnyű szokott lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.