Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136151) Salex1


Salex1
senior tag

Jelenleg egy tektro V fékem van, amivel nagyon elégedetlen vagyok. Nem igazán ismerem a tárcsa fékeket, de arra gondoltam megérné beruházni rá (váz, villa és hátsó agy tudja fogadni, csak első agyat kell cserélnem).
Nem szeretnék egy vagyont költeni rá, max olyan 40körül. Ahogy néztem ebbe a simano acera hidro fékje fér bele, megéri? Vagy esetleg maradjak a V féknél és vegyek egy Deore vagy XT-t?
Mi a véleményetek?

(#136152) varsam válasza Salex1 (#136151) üzenetére


varsam
őstag

Milyen felhasználásra kellene? Miért cserélnél? Kevés az ereje, sokszor elfogy vagy..?

(#136153) Salex1 válasza varsam (#136152) üzenetére


Salex1
senior tag

Hétköznapi használat mellett, erdőbe és hegyre is kellene. Jelenleg nem is merek nekiindulni vele, mert hiába van jól beállítva, gyenge a hatása.

(#136154) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Mennyire számít ez az országúti bringa jó vételnek szerintetek? [link]
Lehet elmennék személyesen megnézni, mire figyeljek oda, mennyi a reális ára, stb...?
Minden tanácsot és segítséget köszönök előre is! :R

(#136155) StLui válasza emiki6 (#136149) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, megnézem! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136156) Runner_fxr válasza varsam (#136150) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem 1 literest rendelj, a kicsit könnyen ellocsolod amíg még nincs meg a rutin.

(#136157) varsam válasza Salex1 (#136153) üzenetére


varsam
őstag

40ezerből már a Deore-t is meg tudod venni
Első
Hátsó
Tárcsa

(#136156) Runner_fxr
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#136158) 6030D válasza Csokicsibesz (#136139) üzenetére


6030D
Ármester

Ó, ezt most nagyon köszi. :R Eddig azt hittem, csak az 5000 Ft-os nagy rücsis van nekik, ezt a kicsi 2000 Ft-ost nem láttam. Nekem ilyenn van, mint az első (anno erre mondták, hogy az eredeti! Mint mindent, ezt is magyarok találták ki :D ), kb 5 éve használom, ugyanolyan, mint új korában, nem puhul, tök jó, csak nem lehet elvinni utazáskor, mert nagy. De ez a kcsi tök jó lesz, remélem nem puha.

jjeahh: ha nagyon hardcore vagy, akkor veszel egy PVC csatorna darabot, az a legjobb. :D

StLui: Szerintem a nyújtást nem váltja ki edzés után állva dőlj előre, nézd meg meddig megy le a kezed. Utána hengerezd a hajlítóidat 10-10x és nézd meg újra. Én sem hittem el. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136159) ivana válasza Rendo84 (#136154) üzenetére


ivana
Ármester

Kicsit drága, viszont, ilyen méretben nem biztos, hogy kapsz. Milyen magas vagy? 61-es váz az 2m felett játszhat. Maga a váz jó, a kerekek belépő szint, a kormány idióta hajlítású azt érdemes cserélni. Ez a dura ace szett elég régi, amúgy nincs vele gond, de a fékváltók elég gagyik. Lehet azokat érdemes cserélni 10 sebi 105-re.

(#136160) emiki6 válasza 6030D (#136158) üzenetére


emiki6
veterán

"ha nagyon hardcore vagy, akkor veszel egy PVC csatorna darabot, az a legjobb."

Ha ráterhelné kb az egész testsúlyát az egyik combjára azzal, szerintem sokkot kapna a fájdalomtól. :DDD
Elképzeltem, hogy egy bdsm-es pár egyik tagja hengerezi a másikat egy ilyen pvc csővel. Durvább lehet mint egy korbács vagy hasonló. :DDD
Sokszor még egy piha henger is borzasztó fájdalmas. Próbaltam a PVC csővet, szerintem az már a hengerezés fekete öve, durván fajdalomtűrőnek kell hozzá lenni.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#136161) Rendo84 válasza ivana (#136159) üzenetére


Rendo84
senior tag

193 cm vagyok. 60cm-es méret viszont elég necces lenne nem?
Ha ennyit kell rá költeni, nem biztos megérné nekem.
Kb mikori évjáratú lehet a bringa?

(#136162) ivana válasza Rendo84 (#136161) üzenetére


ivana
Ármester

10 év körül. 193 centihez szerintem egy 58-as bringa tökéletes lesz, nem kell ennyire nagy. Most a régi campa olcsó, olyat nézz szvsz. A 9, 10 sebi campa fékváltók felújíthatók 2-3 ezerből.

Shimanoból az ami nem rejtett bowdenes nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#136163) jjeahh válasza StLui (#136145) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ugy-e? Egyik user erre terel, a másik arra és amikor már rendesen el vagy tévedve jön egy szakember és bevezet a susnyásba :DDD . Vicc nélkül, brutál sokat segített eddig is a topik és az egész fórum, csak néha ami egyszerűnek tűnik kiderül, hogy kész tudomány és ilyenkor nem tudom melyik jobb, ha hagyom a francba, vagy ha csinálom anélkül, hogy komolyabban beleásnám magam a témába, mert ugy-e kinek van agykapacitása mindenben állandóan fejest ugrani a mélyvízbe? :B

emiki6: :R

Runner_fxr: A dokikkal a sok negatív tapasztalat miatt sajnos úgy vagyok, mint a szervizesekkel. Előbb megpróbálom megoldani a problémákat magam és ha nem megy, csak akkor megyek orvoshoz/szervizbe. Persze tisztelet a kivétel.
Ha jó látom ebben is ugyanazok vannak amiket jelenleg szedek és amire azt írják, hogy placebo :D . De köszi azért.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136164) 6030D válasza emiki6 (#136160) üzenetére


6030D
Ármester

Simonyi Balázstól vettem az ötletet, ő írta a mostani RW magazinban. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136165) StLui válasza jjeahh (#136163) üzenetére


StLui
veterán

Tyúk vagy tojás, margarin vagy vaj
Tudtátok, hogy a mostani margarinokban már nincs az a valami ami miatt rossznak titulálták végül is a margarint :F

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136166) bringasisti válasza StLui (#136165) üzenetére


bringasisti
őstag

Zsírsav

BENEFON DELTA--------N8

(#136167) emiki6 válasza StLui (#136165) üzenetére


emiki6
veterán

Nem hiszem el, hogy nincs a margarinban hidrogénezett növényi zsír. :) (ami hogyha pálma, akkor még környezetkárosító is).
Az a baj, hogy a hidrogénezés bár elméletben telítené a telítetlen zsírokat, ám a gyakorlatban katalizálja a cisz-ből transz-ba fordulást.

6030D: Én jártam futni a BEAC-ra a polythlonosokhoz, ott találkoztam a dologgal. A hengerezés eleve fájdalmasan rossz, na egy kemény henger ezt még sokszor fájdalmasabbá teszi, pedig egy hengerezéshez nem szokott embert puha hengerrel is vallatni lehetne... :U

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#136168) Atke


Atke
senior tag

Van egy SHIMANO ACERA FC-M3000-B2 hajtókarom, ezt szeretném cserélni.
A hátsó agy Formula 141 boost (Trek X-Caliber) a linken ennyit találtam
- 36-22T gear combination with 3 mm out board chainline fit for big/wide tire
Jó nekem a hagyományos integrált hajtókar, vagy valami spéci kell? Vagy mérjem le a váz középcsapágy házát?
Előre is köszönöm

(#136169) StLui válasza emiki6 (#136167) üzenetére


StLui
veterán

Igen, hidrogénezett növényi zsír. Gyártóval volt riport, hogy próbálják helyre állítani a hírét a margarinoknak, és hogy igazából már évek óta nincs ez benne.

Bringásisti: ez a zsírsav? mert akkor igen

"Az Unilever ezt felismerve már évek óta nem használ részlegesen hidrogénezett növényi olajakat termékei előállításához, ezért a Rama, Flora, Delma, Bertolli és Liga margarinok elenyésző mennyiségben tartalmaznak transzzsírsavat"

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136170) Runner_fxr válasza jjeahh (#136163) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért a térdizület nem játék, az egész test legbonyolultabb ízülete, szerintem mindenképpen mutasd meg egy orvosnak, ma már az internet korában simán utána tudsz nézni, hogy kiről milyen vélemények vannak, vannak nagyon jó orvosok. Tudom, én is találtam jó dokit. A térdfájdalom sokféle probléma miatt lehet, és ha nem kezeled, annak idő előtti artrózis lehet a vége, amire gyógymód nem lesz, tehát akkor már késő bánat lesz.

Igen, nagyjából egyforma mindegyik, de mondjuk ezt az Osteolt még nem láttam másikban. Aztán fene tudja, hogy mennyire hatásos, biztos, hogy nem csak placebó, de nyilván attól is függ kinek milyen állapotban van az ízülete. Mekkora a kopás, meg egyáltalán mi okozza a fájdalmat? Nem biztos, hogy porc probléma, akkor meg hiába szeded.

Ráadásul amennyit te bringázol, ennek már rég el kellett volna múlnia ha csak általános edzetlenség lenne pl az oka. Legalább csináljanak egy MRI-t, attól bajod nem lesz és abból sok minden kiderül.

Egyébként jellemző probléma ez, hogy emberek nem mennek orvoshoz, szerintem sokan attól félnek, hogy húha mit talál, mit mond az orvos, és sokan úgy vannak vele, amiről nem tudunk az nincs is. :)

[ Szerkesztve ]

(#136171) deny330 válasza jjeahh (#136122) üzenetére


deny330
aktív tag

Ha tudod, illeszd be a napodba. Én két hete csinálom azt, hogy reggel 6 kor kelek minden egyes nap, és reggeli kávézás után pár perccel elkezdek nyújtani függetlenül attól, hogy fáradt vagyok, álmos vagyok, hideg van-e a lakásban, vagy bármi. Szimplán neki állok gondolkozás nélkül. Már most tapasztalom a nyújtás jó hatásait magamon, kíváncsi leszek hosszútávon mit "nyújt" (haha :DDD ). Mondjuk annyit had tegyek hozzá, hogy a fokozatosságra érdemes figyelni. Én reggelente eléggé merev szoktam lenni, szóval nem jó ötlet mindjárt a legbrutálisabb nyújtó gyakorlatokkal kezdeni. Bár tény, így nekem igénybe is vesz fél órát, de hazudnék ha azt mondanám, hogy nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#136172) StLui válasza Runner_fxr (#136170) üzenetére


StLui
veterán

Teljesen igazad van doki ügyben ilyen krónikus probléma esetén már. De aki nem szeret elmenni dokihoz azt is meg tudom érteni. Nagybátyámnak egyik tenisz alkalmával megfájdult a válla, vezetni nem tudott utána napokig. ELment 5 dokihoz, 4 azt mondta semmi, majd elmúlik, a legdrágább fizetős megműtötte mert azonnal talált egy szakadást (hónapok teltek közben el). Én a mai napig nem tudom biztosra mi volt vele, fél évre a műtét után jött rendbe, de azóta sem teniszezik.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136173) ivana válasza Atke (#136168) üzenetére


ivana
Ármester

Vagy mérjem le a váz középcsapágy házát? Pontosan :)

(#136174) Runner_fxr válasza StLui (#136172) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, nem kell elhinni az első orvosnak mindent. Én is voltam vagy 5 dokinál a térdproblémámmal, mire találtam egy tényleg hozzáértőt. De abból bajod nem lehet, hogy egy szakorvos felállít egy diagnózist, azt nem vagy köteles elfogadni, ha pl javasol egy műtétet, vagy bármilyen kezelést, nem kötöznek az ágyhoz azonnal és tolnak be a műtőbe. :) Azért mégiscsak jobb tudni, hogy mi a helyzet, mint homokba dugni a fejünket. Egy MRI vizsgálatot én mindenképpen csináltatnék. Ha ha ott nincs semmi probléma, akkor meg góckutatást is lehet csináltatni. Simán lehet egy kezeletlen rossz fog miatt is ízületi gyulladásunk.
De egy fórumon, mindenféle házi praktikákkal, meg szájhagyomány útján informálódni ebben a témában talán nem annyira szerencsés, aztán lehet én gondolom rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#136175) ZolkoW válasza 6030D (#136119) üzenetére


ZolkoW
őstag

én úgy képzeltem, hogy a nyeregcső előtt is van annyi a pálcából, hogy oda elfér, bár most, hogy mondom, a kamera elég széles, szélesebb, mint a nyereg orra, az meg már rugdosásba torkollhat. teringettét.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136176) jjeahh válasza Runner_fxr (#136170) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Írtam egy kisregényt, de töröltem, mert mindegy és teljesen bevinné a málnásba a topikot a végén :D. Van most pár ötletem, amit ki fogok még próbálni, aztán ha kifogytam ötletekből, kizárólag akkor jöhetnek a dokik szóba.

StLui: Nekem a legijesztőbb történetem az, amikor szűnni nem akaró hasfájás miatt elvittek a dokihoz, aki hajszálon múlt, hogy megműtsön vakbél miatt, pedig gyomorgyulladásom volt :Y . A legjobb haveromnak is van egy rakás rossz tapasztalata a dokikkal, két betegség miatt jó sok pénz elköltött rájuk meg tablettákra és máig nem derült ki mi a baja. A húgomat meg a szive miatt műtötték meg majdnem, szerencsére egy utolsó vizsgálat miatt megúszta és azóta sincs gondja vele... és még sorolhatnám a horror storykat :U . Szal nem azt mondom, hogy minden doki sz*r, de nem vagyok híve az azonnal dokikhoz futkosásnak

deny330: én úgy tudtam bemelegítés nélkül semmiképp nem szabad nyújtani :B . Vagy azzal kezded?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136177) bringasisti válasza Runner_fxr (#136174) üzenetére


bringasisti
őstag

MTI vizsgálatot csináltattam, de egy orvos nem volt hajlandó megnézni mert félnek hogy más már látta és mi van ha faszságot mond. Mind azt mondta hogy a gép nem tudja lejátszani. Az más kérdés hogy úgy van írva a lemez hogy az XP is lejátszotta

BENEFON DELTA--------N8

(#136178) Runner_fxr válasza jjeahh (#136176) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Attól mert egy doki megvizsgálja, még kipróbálhatod az ötleteidet, a kettő nem zárja ki egymást. Ha jól emlékszem, neked ez már egy elég régi problémád, hogy fáj a térded. Én úgy gondolom, hogy érdemes lenne ennek a problémának a végére járni, mert a házi praktikák és a bringázás ezek szerint nem vált be, nem szüntette meg a panaszokat. Minél tovább húzod, annál nagyobb gond lehet a végén. Persze a te térded, te döntésed.

(#136179) Runner_fxr válasza bringasisti (#136177) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem tudom, én a sportkórházba 2 jó dokit is ismerek, az egyik a főorvos az ortopédián. Abszolút profik, nem találkoztam ilyen problémákkal mint amit leírtál.

(#136180) mrst3ph3n válasza ZolkoW (#136175) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Én egyszer rögzítettem nyeregcsőre, előre nézve: [link]
Úgy emlékszem figyelni kellett, mert néha beleért a combom.

[ Szerkesztve ]

(#136181) bringasisti válasza Runner_fxr (#136179) üzenetére


bringasisti
őstag

MRI akart lenni csak a szövegszerkesztő... Múltkor úgyis valaki a helyesírás miatt írt rám

BENEFON DELTA--------N8

(#136182) Runner_fxr válasza jjeahh (#136176) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én sem azt mondom, hogy minden problémával orvoshoz kell szaladgálni azonnal, de szerintem egy több éve elhúzódó panasz nem ez a kategória. Az előítéleteket is érdemes félretenni, szabad orvos választás van, nem vagy köteles elfogadni semmit.

De mondok pár jó példát is, unokatestvérem anyukája 2 éve télen elcsúszott, és eltörte a vállát, bevitték a jános kórházba, ami finoman szólva se Budapest legjobb kórháza, tökéletes rendbe tették a vállát, egy rossz szava nem volt. Pedig csavarozni kellett, nem egy ficam volt. A kollégám térdét pár háromszor műtötték, focis sérülések miatt, mindkét térde jó. Állami magyar kórházban, nem puccos magánklinikán. Egy ismerősömnek egy durva síbaleset miatt, majdnem leszakadt az egyik lábszára, 8 órát műtötték, majdnem elvesztette a lábát, az a doki csinálta, aki nekem is, a sportkórházba, már vagy 2 éve síelni is tud, pedig még a sétálás is kérdéses volt.

[ Szerkesztve ]

(#136183) emiki6 válasza jjeahh (#136176) üzenetére


emiki6
veterán

Én olyanról hallottam, akinek minden baja volt egy rossz veséje miatt. Megműtötték és később derült ki, hogy a jó veséjét vették ki a rossz helyett... Mindent megtett, így kitolta az élettartamát, de azért úgy sem öregedett meg. :( Mondjuk nem sima orvos műtötte, hanem professzor.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#136184) bringasisti


bringasisti
őstag

Ha valaki Budapest lakcímmel rendelkezik annak tudom ajánlani SZTK alapon a nappali kórház lehetőséget.

BENEFON DELTA--------N8

(#136185) Runner_fxr válasza emiki6 (#136183) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Rémtörténetei mindenkinek vannak, de akkor ilyen erővel menjünk varázslókhoz, meg sámánokhoz. :) Ráadásul itt most egy sima vizsgálatról van szó, nem azért megy, hogy megműtsék, csak mondja meg egy doki, hogy mitől fáj a térde.

(#136186) StLui válasza emiki6 (#136183) üzenetére


StLui
veterán

Amit Runner ír példákat azok "sajna" pont a nagyon könnyen diagnosztizálható problémák, azokkal van a gond ami nem látszik "szemre".

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136187) pvt.peter válasza bringasisti (#136114) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a tippet. Én eddig két dolgot próbáltam:
1. Napi egy evőkanál nyers zselatin forró kávéban feloldva, majd 1 évig szedtem, azt hiszem 1 kg -osat vettem.
Érezhetően jó volt a hatása.
2. Glükozamin + Kondroitin + MSM 144 db Jutavit
Ez is használt, de vmiért még sem volt annyira jó mint az előző.

Kipróbálom amit írtál, mástól is hallottam már jókat a BioTech készítményekről.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#136188) pvt.peter válasza Gabesz984 (#136116) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi, utánanézek mindenféleképpen.
Hát ja a Z50 -es :D eddig még csak 2-szer vittem, hoztam a bicót rajta, de a reggeli tömegnyomorban eléggé meredek a fel és lejutás...
És ugye ott az a jelenség amit te is említettél... :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#136189) Runner_fxr válasza StLui (#136186) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az ok, hogy a probléma egyértelmű egy lábtörés, szalag szakadás esetében, de azért egy ilyen sérülésnek a rendberakása, úgy, hogy lehetőleg jól is működjön, azért nem könnyű feladat.
És még mielőtt temetnénk a magyar orvoslást, halkan megjegyzem, hogy Európai viszonylatban Magyarország a második helyen áll a sikeres szívátültetések számát illetően, és világviszonylatban is benne van az első 10-ben!
Szerintem hülyeség azért nem orvoshoz menni, mert xy-nak ez és ez a negatív tapasztalata volt. Az egy másik orvos, másik eset.
Sajnos jellemző a mai internet korában, hogy sokan nem mennek el orvoshoz, mert kiguglizzák, meg fórumokon megy az eszmecsere.

[ Szerkesztve ]

(#136190) bringasisti válasza pvt.peter (#136187) üzenetére


bringasisti
őstag

Cartinorm amit nagyon régóta szedek szintén orvosi utasításra, de ennek nem éreztem olyan egetverő nagy hatását. Ugyanaz mint amit írtál.

BENEFON DELTA--------N8

(#136191) StLui válasza Runner_fxr (#136189) üzenetére


StLui
veterán

Teljesen jogos amit írsz, és nem hiszem, hogy azért nem tudják megoldani a kevésbé látványos dolgokat mert nem értenek hozzá, egyszerűen sokkal komolyabb eszköztára vagy akár szerencsére is szükség lehet ilyen esetekben. Vagy azt mondják MRI fél év, vagy fizess ennyit meg annyit, PET CT-ről ne is beszéljünk...

(zselatin evéstől meg agyf.szt kapok már :D )

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136192) JackFeryll válasza Rendo84 (#136161) üzenetére


JackFeryll
őstag

Simán lehet hogy jó. Sokan ajánlják a kicsi vázakat, mert kisebbet venni még mindig jobb mint nagyobbat ahol túl ki van nyújtva az ember vagy túl magasan van a felsőcső és hozzáérsz ha leteszed a lábad, vagy esetleg a nagy döntögetős sprintben beleérsz. Az előbbit simán kompenzálod (országútinál ahol annyira nem érdekes hogy hosszú a stucnid)megfelelő stucnival és kormánnyal. Az utóbbi első próbánál kiderül.

Ezekből a túl kicsi vázakból lesz az hogy 3 centi spacert meg felfelé álló stucnit kell rakni rá hogy használni tudja a tulaj.
Sajnos első bringánál nem fogod tudni centire pontosan mi a jó, de nem zárnám ki a 60-ast. (ugyanolyan magas vagyok mint te, nekem 575-ös felsőcsövű váz (reachre stackre már nem emlékszem, olaszok nem híresek arról hogy értelmes dokumentációt készítsenek, a méréseimre meg nem emlékszem) rövid volt 140-es stucnival kompakt kormánnyal pl és persze nem tudtam nullára rakni a stucnit.

[ Szerkesztve ]

(#136193) emiki6 válasza Runner_fxr (#136189) üzenetére


emiki6
veterán

Az a baj, hogy nem bízok meg egy ismeretlen orvosban. Csak ahhoz merek menni nyugodtan, akit ajánlottak. Sőt ez igazából nem csak az orvosokra igaz, van egy általános bizalmatlanság mindenkivel szemben, mert mindenhol a szakemberek nagy hányada rosszul végzi a munkáját és vadászni kell a megbízható szakembert...
Mondjuk ehhez kapcsolódik egyfajta igénytelenség is a kiszolgáltak részéről, mert ha mindenki elutasítaná a hulladékot, akkor megfordulna az arány, a jó szolgáltatás lenne a norma.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#136194) Ákkk válasza emiki6 (#136183) üzenetére


Ákkk
addikt

Hát erre én azt tudom mondani nem sűrün fordul elő világviszonylatban sem ilyen, de minden ember hibázhat.
Amúgy meg a legtöbb baj abból van amikor a páciens 0 tudással az interneten keres gyógymódot.Olyan gyógyszereket szed amit másnak írtak fel mert szerinte az jó neki is közben meg visszafordíthatatlan káros folyamatokat indít el a szervezetében utána meg az orvost szídja mert már nem találja ezek miatt a probléma okozóját.
Pld.egy rosszul berakott fogtömés is tud okozni izületi gyulladásokat sőt még szívízom gyulladást és akár halált is.
Ha valami 1-3 napnál tovább van jelen fáj akkor érdemes szakorvost felkeresni akinek az a dolga,hogy ezt megtalálja.Nem a fórumokat-netet bújni mert az oroszrulett a saját életével.

A bizalom más de szaktudás és orvosi eskű nélkűl ez az egy megoldás van.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#136195) ivana válasza JackFeryll (#136192) üzenetére


ivana
Ármester

Ha 3 centi spaceert és emelkedő stucnit raksz akkor nyilván sokkal hosszabb stucni kell. Ha ennyit rak rá, akkor egy 60-as vázra is kell 1cm spacer és emelkedő stucni, ami nem túl értelmes ötlet.

A legtöbb táblazat szvsz hülyeség, én pl. 175cm-hez 53-as vázat használok, miközben ilyen 55-öket szoktak írni.

(#136196) cdl válasza ivana (#136162) üzenetére


cdl
senior tag

Szia.

'Shimanoból az ami nem rejtett bowdenes nem ajánlott."

Ezt mintha már olvastam volna és akkor sem értettem.
Kifejtenéd?

(#136197) ivana válasza cdl (#136196) üzenetére


ivana
Ármester

Bonyolult, nem javítható mechanika, könnyen belemegy a kosz. Általában nagyon randán öregedik és a gumi nyálkás lesz. Gumit szerezni rá szinte lehetetlen.

Újonnan valószínűleg ezek nem voltak ekkora problémák, de ezek lassan ilyen 10+ éves dolgok.

Meg esztétikailag a bowdenek sem a legszebbek, de ez a legkevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#136198) cdl válasza ivana (#136197) üzenetére


cdl
senior tag

Értem, köszönöm.

(#136199) Runner_fxr válasza StLui (#136191) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azt is problémának látom, hogy a jelen politikai helyzetben az egészségügy egy visszatérő vesszőparipája bizonyos politikai köröknek. Gyakorlatilag az egészségügy egy olyan téma amibe állandóan bele lehet kapaszkodni, nagyrészt politikai haszonszerzés céljából. Csak ezzel az a probléma, hogy rengeteg embernek meg megrendül a bizalma, mert bizonyos politikusoktól mást sem hall mint a magyar egészségügyet elhordják minden sz@rnak (ráadásul olyan politikusok is, akiknek a kormányzásuk alatt még sokkal rosszabb volt). Azt nem mondom, hogy minden tökéletes, nyilván vannak hiányosságok, de összességében távolról sincs a magyar egészségüggyel akkora probléma mint azt állítják sokan! Rengeteg kórház gyönyörűen fel van újítva, sokkal több pénzt tettek bele mint az elődök, de nem akarom politika irányba elterelni a témát, de jelen esetben muszáj volt megemlítenem. A családunkban több orvos is van, akik egyáltalán nincsenek olyan lesújtó véleménnyel és én sem ezt tapasztalom. Térségenként lehetnek különbségek, hogy mennyi idő egy MRI, nekem kb 1 hónapon belül volt időpontom, amikor szükségem volt ilyen vizsgálatra és nem kellett érte semmit sem fizetnem. Nem olyan rég a szememmel volt probléma, valami fertőzést elkapott és állandóan begyulladt, meg árpám volt, 2 szemműtétem is volt, teljesen meg voltam elégedve az orvosi ellátással, meggyógyították. :)

Ismerősöm Angliában élt, az ottani egészségügyről sem volt túl jó véleménye, sőt!

emiki6: Én voltam már olyan orvosnál akit ismerősöm ajánlott, aztán végül mégsem bizonyult akkora szakembernek, felhívtam a sportkórházat, megkérdeztem ki a legjobb térd specialista, mondták a nevet, mentem rendelési időben és egy 100%-ban profi, tökéletes ellátásban részesültem!

[ Szerkesztve ]

(#136200) deny330 válasza jjeahh (#136176) üzenetére


deny330
aktív tag

Elég ritkán melegítek rá a nyújtásra, ha melegítek is előtte, akkor nem úgy, mint egy rendes edzés előtt. Személy szerint nem látom sok értelmét addig, amíg a fokozatosság elve szerint csinálja az ember, fegyelmezetten. Én még nem éreztem úgy nyújtáskor, hogy baj lenne, hogy nem melegítettem be. Edzésnél viszont elengedhetetlennek tartom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.