Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137501) Napfénysüti válasza Janaboy (#137500) üzenetére

Az a nyereg nagyon hátul van, lehet így messze van a kormány és azért csúszol előre.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#137502) Janaboy válasza Napfénysüti (#137501) üzenetére


Janaboy
veterán

Mennyire kellene előrébb hozni?

Janaboy

(#137503) Hasaggymeg válasza Janaboy (#137500) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez így veszélyes is,nem véletlenül vannak a jelölések a nyeregpálcán,azokon túlhúzva túlterhelheted a pálcát,rögzítést,aztán seggedbe áll egy bukkanón.

Chaka...én a sort is hagynám,ha elmegy új lánccal nem költenék rá...ránézésre simán elmegy.Ez egy tipikus "hamarabb megrozsdázik mintsem elkopna" kerékpár,mely bár lehet,hogy koros,sok kilométer,főleg terhelt,sportos kilométer nincs benne.Olajozd,tartsd távol a vizet tőle és hajtsad. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137504) ivana válasza Janaboy (#137502) üzenetére


ivana
Ármester

Kezdésnek rakd be középre.

(#137505) Napfénysüti válasza Janaboy (#137502) üzenetére

Ahogy írták feljebb, a nyeregpálca közepénél rögzítsd aztán próbáld ki úgy milyen.

Més que un club!

(#137506) // Chaka // válasza Hasaggymeg (#137503) üzenetére


// Chaka //
tag

Annyi olajat kap, mint egy orosz páncélos, de a vizet nem tudom tőle távol tartani, mert esőben is így járok dolgozni. Megtehetném, hogy kímélem magunkat, de az olyan izé :)

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#137507) Janaboy válasza Hasaggymeg (#137503) üzenetére


Janaboy
veterán

Rendben, koszi mindenki.
Szerintem azert volt előre huzva mert volt ilyen taska alul, de mar nincs :)

Janaboy

(#137508) Runner_fxr válasza deny330 (#137499) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hosszban még elvileg jó lehetne, mert kb egy L-es váznak fele meg a hossza, viszont a nyeregvázcső nagyon rövid lesz neked. Én kihagynám ezt a Te magasságoddal.

(#137509) Hasaggymeg válasza // Chaka // (#137506) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Eső után lehetőség szerint száraz,meleg helyre kell tenni minél hamarabb száradjon meg,és lefújogatni a hajtást valami olcsóbb olajsprayel.Ezek az alsóbb kategóriájú alkatrészek sajnos könnyebben is rozsdáznak.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137510) Bicskás


Bicskás
tag

Sziasztok topiklakók !

Egy elpusztíthatatlan ( tengellyel rendelkező ) platform pedált keresek.

Ti melyiket javasolnátok ?

A tippeket előre is köszönöm.

Üdv: Bicskás

(#137511) jjeahh válasza Bicskás (#137510) üzenetére


jjeahh
nagyúr

HT PA12A

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#137512) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Giro d' e-talia. :C [link] Rafkós a magyar. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137513) ZolkoW válasza Janaboy (#137500) üzenetére


ZolkoW
őstag

Menő váz! :)
ahogy a többiek mondták, de képről én nagyon picit előre dőlőnek látom, lehet hogy csal.. mindenesetre nálam nagyon apró eltérések is számítanak, lehet hogy 1-2 fok elég.
Azt sem látom jól, hogy milyen a befogója, de ha 1 csavaros, ahogy sejtem, akkor sajnos lehet, hogy épp két fokozat között lenne a jó, én mindig azokat a nyeregcsöveket keresem, amiknek fokozatmentes az állításuk, és lehetőleg egyszerű (persze költekezni ráér az ember akkor, ha már mindent kipróbált)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#137514) trialboj válasza // Chaka // (#137506) üzenetére


trialboj
őstag

(#137509) Hasaggymeg

Az olajspray szerintem macerás, mert ez peremfékes, és összefújkálhatod azt is, amit lehet könnyebb takarítani mint a tárcsás megoldást, de egy low budget bringánál, főleg amivel csak melóba jársz, nem életszerű hogy mindig babusgatod. Én az alsó kategóriás fékhatást nem áldoznám be a rozsdamentesség miatt.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#137515) deny330 válasza Runner_fxr (#137508) üzenetére


deny330
aktív tag

Köszi a segítséget! :R

(#137516) Bicskás válasza jjeahh (#137511) üzenetére


Bicskás
tag

Köszönöm szépen a tippet.

Ilyen pedált tudok vásárolni Magyarországon ?

Te külföldről rendelted ?

Ha igen, honnan ?

[ Szerkesztve ]

(#137517) jjeahh válasza Bicskás (#137516) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azt nem tudom :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#137518) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok

megfizethető árú gravel vázat keresek. eddig a Merida Silex-et találtam ami akár jó lehet, bár a pressfites középcsapágy egy kicsit elbizonytalanít. valaki tud alternatívát?

mindneképp építenék, ezért komplett gravel nem érdekel, csak vázszett.

köszi

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#137519) Because válasza FireKeeper (#137518) üzenetére


Because
őstag

szemezgess a Planet X kínálatából: [link]

(#137520) FireKeeper válasza Because (#137519) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jónak tűnnek ezek a belépő sajátmárkásak is, csak nem tudom a gyors-zár meg a tárcsafék mennyire haverok...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#137521) Because válasza FireKeeper (#137520) üzenetére


Because
őstag

rengeteg montis használ a mai napig gyorszár és tárcsafék felállást előre is, nálam se vesztek még össze :)

(#137522) // Chaka // válasza trialboj (#137514) üzenetére


// Chaka //
tag

Nem fújni szoktam, hanem végighúzom a láncon az olajozó csőrét, és a lánc pedig megolajozza a fogaskerekeket. A mindennapos mindenidős üzem azzal jár, hogy olajos poros réteg hízik a fogaskerekeken. Ha esőt kap, akkor a víz többnyire lepereg róla. A gond a téli sózással van. Amíg nem használtam sóban, addig takarítás után az acél acélnak látszott. Egy sós/fűrészporos idény rozsdaboglyát csinál a bicikliből. A fűrészpor rátapad a fogaskerékre, az olaj ott tartja, a sót és vizet magába issza és tárolja. Persze naponta pucolva talán nem olyan hamar rozsdálna, na de izé. Már Google-n rákerestettem a kardántengelyes biciklire is :) Szerintem bele fog férni a keretbe a hátsó sor csere, és ezután már vigyázok a sóval. Ha találok valami olyan spray-t, ami tartósan ott marad (a fogaktól eltekintve), és védi a fémet, akkor lesz jóság.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#137523) Napfénysüti válasza FireKeeper (#137520) üzenetére

Az On One Space Chicken például átütős. :K

Més que un club!

(#137524) gabro0 válasza FireKeeper (#137518) üzenetére


gabro0
őstag

Ha tudsz bele ehhez hasonló összetekerőset rakni, akkor szerintem nem gond. Nekem a linkelt van, ugyan sokat még nem használtam, de jó cuccnak tűnik, bringaboltban is elismerték a választásom :)

[ Szerkesztve ]

(#137525) IMIIKE1998 válasza Yahhher (#137455) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Az a montim, azzal nincs gond. A most előszedett outimmal viszont van. :/
Nem is értem, pedig elvileg a váz jó, de csutkára előretolt nyereggel is túlságosan hátul vagyok.

Napfénysüti-Te hogy oldottad meg anno a Focusnál? Vagy annál nem volt ilyen gond?

robee19: Igazad van. :D

[ Szerkesztve ]

(#137526) FireKeeper válasza Napfénysüti (#137523) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jah csak az egy kicsit kinn van a keretemből amit gondoltam :B kár mert amúgy a geoja tetszik.

de lehet végül marad a silex, mert igazából egyetlen bajom a pressfit BB-vel van, amin talán segít ha ilyen egymásba csavarható (thread together?) fajtát veszek, arról a fajtáról jókat olvastam.

gabro0: pont ilyenre gondoltam csak nem 50 ojróért :D

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#137527) ZolkoW válasza FireKeeper (#137526) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem kínai van a montiban az összetekerősből, tök jól működik. a csapágy azóta telement sárral, de ennyi pénzért... természetesen csapágyakat cseréltem csak, ház maradt.

a London Road (meg az SL) nincs a gravelek között, de kicis különbség van csak geóban, nem is értem, miért veszik külön. A Silexnek olyan toronymagas a fejcsöve, hogy még nekem is sokk :). De ha csak a pressfit zavar, szerintem amiatt ne zárd ki. Ja, a Londont azért kezdtem írni, mert az is gyorszáras, de úgy tapasztalom, a pontosabb fajtából, szerintem nem vész. Na majd a következő lesz átütős ;-)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#137528) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Bocs az OFF-ert!
Segitseget szertnek kerni abban, hogyan tudnek hozzajutni Hayes Nine (HFX-9) reservoir kithez?
Elszakadt, es mar evek ota heftelgetem, de mar teljesen szet van menve, es folyton lelevegosodik a fekem.
Jo lenne, ha nem kene komplett feket cserelnem!
Elore is koszonom a segitseget! / Tomi

szerk:
Ha nem lehetseges alkatreszt kapni, akkor esetleg ki tudnam az elso feket cserelni egy ilyenre?
Hogy megy ez? Regi le, az uj fel, es kesz? Vagy kell valamit modositani a villan?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#137529) FireKeeper válasza ZolkoW (#137527) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igen, azt én is néztem, hogy kicsit ortopéd - bár emiatt lehet kellően kényelmes is. azt nem tudom egy lefordított stucni mennyit segítene a témán - már ha esztétikailag nem is sokat, de érzetre talán.

a problémám csak az volt első körben, hogy itthon nem is találtam alternatívát nagyon.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#137530) ZolkoW válasza FireKeeper (#137529) üzenetére


ZolkoW
őstag

igen, nagy választék nincs. komplett bringából még csak-csak. Nemrég olvastam Neuzer tesztet, ők nem tudom, vázként árulják-e.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#137531) FireKeeper válasza ZolkoW (#137530) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azért a V-fék elég kriminális :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#137532) trialboj


trialboj
őstag

Hétvégén bepróbálkoztunk az erdővel, annak ellenére hogy sok eső esett a héten is. Ahogy leértünk az aszfaltról, 200m kellett hogy bokáig elsüllyedjek.

Szívás ez felfele, de lefele sem szórakoztató, mondjuk tény hogy jobban kell figyelni 20 tempónál is mint szárazon 40el, de ettől még tatás a tempó.

26km terep után, egy völgybe ereszkedtünk, és megjelent egy kis patak az úton :U , áramlással szemben tekertünk a földúton, nem tudom hogy nem lazult fel a föld, de nagyon szürreális volt, aztán a végén, mikor le akartam térni hirtelen átment iszapba és elnyelte a bringát. Vicces volt, vagy lehet kínomban nevettem nem tudom, de tele ment sárral a lánc, felfele csak tolni tudtam, ott is folyt a víz, nem is értem honnan jön ennyi víz, itt nincsenek tavak, 2 napja nem esett mégis sodrással folyt le a víz ezen a részen.

Hátsó váltó görgő kapott rendesen sarat, muszáj volt bontani, benzinben kimostam, már nem pörög olyan vidáman, de tiszta, és tele van friss zsírral.

Május is fos hónap volt, sárral minden fele, terepen élvezhetetlen minden út, de ez a hónap is rettenetesen néz ki időjárás szempontjából, már így is mindenhol mocsár van, 2-3 naponta esik, tehát esélytelen hogy egyhamar élvezető legyen egy erdei út. Ekkora pocsolyák alakultak ki sok helyen, nem folyik le belőle a víz semerre, hány hónap míg ez kiszárad, amilyen jól indult ez márciusban, most akkora egy szopás az egész.
#OutiKellideCuzMTBisDead

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#137533) Hasaggymeg válasza trialboj (#137532) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Éppen akartam írni,hogy a kerekeid meglehetősen tiszták a cipődhöz képest...erre aztán ott a másik kép is. :DDD Itt is ez a helyzet,mintha források lennének a hegytetőn,mindenhol folyik a víz lefele.Szerintem csak telítődött a föld és most adja ki magából a fölösleget. 7végén én is szinte imádkoztam a meredek utakért,mert ahol lankásabb volt,ne adj isten egy mélyedésbe botlottunk,ott már állt a víz és a dagonyázó...azért ennyire nem lettünk sárosak,igaz nejem szájklokrosszosra vette a figurát és hátára kapta kerékpárját valahányszor maga előtt azt látta visszaváltok,hogy áttekerhessek egy pocsolya közepén. :D

Napfénysüti...és ha már zasszonyra terelődött a szó,elrongyolódott fekete kormánybandázsa és hiába 'jesztegettem piszkolódó fehér kormánybandázsoddal,nem tágít,olyan kell neki. :O 1úttal meg is kérdezném,van értelme úgy bandázsolni ahogy a fickó mondja,vagyis a várható terhelés irányába,hogy ne lazuljon,hanem feszüljön az esetleges csavarodásnál?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137534) ZolkoW válasza FireKeeper (#137531) üzenetére


ZolkoW
őstag

http://bikemag.hu/magazin/hirek/neuzer-courier-adventure-teszt-kalandra-fel

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#137535) trialboj válasza Hasaggymeg (#137533) üzenetére


trialboj
őstag

Muszáj volt kiventilálnom :P
De azért az kicsit segít, hogy te is hasonlókat tapasztalsz, pedig valószínűleg nem traktornyomban tekersz, tehát mindenfele ez van, függetlenül attól, hogy kiépített / kijelölt túraútvonalon mész, vagy az erdőben karistolsz, ahol a nép egyszerű gyermeke cserepekkel szórja tele a földet hogy hátha nem akad el a budijával az első 200 méteren.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#137536) 6030D válasza trialboj (#137535) üzenetére


6030D
Ármester

Más is írta, nekem sem működnek a google tárhelyes linkjeid. Illetve be kell lépni, de nem fogok, mert vagy céges gépen vagyok, vagy mobilon, ahol a dual sim (cég/privát) miatt nem vagyok állandóan belépve, főleg, hogy mindkettőhöz használom a gmail-t. Csak úgy megemlítem, miattam ne változtass, de nem is tudok reagálni az ilyen fotókra. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#137537) Hasaggymeg válasza 6030D (#137536) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt sem működnek,még ha belépek akkor sem. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137538) StLui válasza 6030D (#137536) üzenetére


StLui
veterán

Igen, én sem látom őket, pedig be is vagyok lépve.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#137539) ivana válasza ZolkoW (#137534) üzenetére


ivana
Ármester

Akkor már inkább a triban RC500, az is ennyibe kerül.

(#137540) FireKeeper válasza ivana (#137539) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az legalább karbon villás, és claris helyett sorával van szerelve. de a váz elég nehéznek tűnik nekem.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#137541) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Én továbbra is azt venném, amit vettem ;)
Csak kérdés volt a külön váz, itthon, mondom a Neuzertől HÁTHA.
Ha negyed millám lett volna vázra, meg még a méretben is biztos lettem volna, akkor titánt vettem volna ugyanonnan :)

Valaki írta régebben, hogy a Decában sem zárkóztak el teljesen a külön váz eladásától, de valószínűleg külön procedúra. A Kona gravel vázat kérdeztem a Biciklikknél, ott csak egyben adják..

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#137542) FireKeeper válasza ZolkoW (#137541) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igen a titán nekem is nagyon piszkálja a fantáziám de annak nagyon horror ára van sajnos :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#137543) sebgutkopf válasza deny330 (#137463) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha növeled a csillapítást (damping), akkor az a telszkóp összenyomását fékezi, tehát adott idő alatt kevesebbet, tehát lassabban mozog befelé és kevesebbet használsz a rugóútból, így a felfüggesztés kevésbé érzékeny.
Nyilván a csillapítás növelésével már nem olyan finoman simít ki minden egyenetlenséget, de cserébe csökken fékezésnél a bringa bólogatási hajlandósága és pedálozásnál a nem kívánt rugózás is visszafogottabb.

Tehát alacsony csillapításnál mozog finomabban és többet a teló, azt vagy low damping vagy descend móddal szokták jelölni és általában a kart az óra mutató járásával ellentétes irányba tekerve szokott legkisebb lenni a csillapítás. Ha kipróbálod a két végállást és megnyomkodod a kormányt rögtön látni fogod a különbséget.

(#137544) X Factor válasza FireKeeper (#137540) üzenetére


X Factor
addikt

RC 520-am van, igaz a váz se pille, de elég massziv cserébe,viszont a kerekeken lehet spóroni, én is most váltok dt r470-re.

Make things work

(#137545) Hasaggymeg válasza FireKeeper (#137542) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én nem igazán értem ezt a titán dolgot. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137546) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#137545) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt en sem. Akkor mar inkabb Scandium.

Don't Tread On Me

(#137547) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Látom van itt pár embernek Bryton 15, mi róla a véleményetek?
Megoldódott a kombi CAD/SPD jeladóknál, hogy csak a pedálfordulat működik?

Egy Lidl kombi jeladóval, illetve Magene HRM és CAD ill. SPD jeladókkal használnám.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#137548) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#137546) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Állítólag sokkal nehezebb megdolgozni,így nem is lehet belőle igazán jó,a mérnökök elképzelése szerinti vázat készíteni belőle. :F Egy szavazat innen az adamantiumra. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137549) deny330 válasza sebgutkopf (#137543) üzenetére


deny330
aktív tag

Így már értem miről beszélsz. :R :B

(#137550) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#137545) üzenetére


ZolkoW
őstag

-jól néz ki
-jó súlyban van
-ruganyos :)
-menő
-a jól néz ki már volt?
-ja, és az alunál viszont keményebb anyag, ami nem tudom, érvényesül-e a gyakorlatban, pl. egy alu is elég sok gyorszár-nyitogatást elbír ;) Bennem a karbon bringák nem ébresztenek birtoklási vágyat, vagyis csak másodlagosan, mert tudom, hogy jók. az acélokat is bírom, kinézetre, csak azok nehezek, és rozsdásodnak :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.