Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136101) ZolkoW válasza MPowerPH (#136100) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem fika volt, itt szerintem nincs olyan, aki nem szeretne többet menni, mint amennyit megy :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136102) Ákkk válasza MPowerPH (#136088) üzenetére


Ákkk
addikt

A Mecsekben most Pécs környékén tilalom van ma lett kiadva hétvégéig nem valószínű hogy felodják, [link]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#136103) MPowerPH válasza Ákkk (#136102) üzenetére


MPowerPH
félisten

Majd 1 het mulva, ha addig megjonnek a csapagyak. Most mar tudok varni annyit.

Don't Tread On Me

(#136104) zoli03 válasza bringasisti (#136097) üzenetére


zoli03
őstag

1500 Ft-ért max Kínából kapsz valami hulladék digitális tolómérőt.

(#136105) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Napi Kati kávé mellé.

Más: Térdbajosok! A glükozamin & kondroitin tablettát hogy szeditek, kúraként mondjuk 3 hónapig és szünet? Vagy szünet nélkül állandóan? Mert én eddig szünet nélkül szedtem, igaz az ajánlott napi 2 helyett csak 1-et és ha abbahagyom, úgy 3-4 nap múlva már érzem a térdem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136106) bringasisti válasza jjeahh (#136105) üzenetére


bringasisti
őstag

Én kollagén és Hialuronsav keveréket használok már egy éve naponta.

BENEFON DELTA--------N8

(#136107) bringasisti válasza zoli03 (#136104) üzenetére


bringasisti
őstag

:(( Igen igazad van.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#136108) Gabesz984 válasza pvt.peter (#136094) üzenetére


Gabesz984
tag

Szia! Én Albertirsa és Pest között ingázom bicoval. Lehet venni ugyanúgy havi bérletet a kerékpárnak is vagy minden nap jegyet veszel. Ki kell számolni mi éri meg. Mivel dolgozom otthonról is, kb 16 nap viszem a kerékpárt. Havi bérlet 8010 HUF lenne. Van kerékpáros klub kártyám. A jegyárból kapok 25% kedvezményt, meg vonatinfóból veszem a jegyet, így napi 314 HUF a jegy. Olcsóbb, mint a bérlet.

Itt szépen összefoglalja:

[link]

Iphone 6, IPad Mini, IMac

(#136109) pvt.peter válasza bringasisti (#136106) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Ezt speciel te adagolod ki magadnak vagy van konkret keszitmeny amit szedel?
Ha utobbi akkor mi a neve?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#136110) pvt.peter válasza Gabesz984 (#136108) üzenetére


pvt.peter
őstag

Koszi az infot, megnezem mit hogyan lehet osszesakkozni, illetve utananezek ennek a klubnak is.
(Monor es Kobanya-Kispest kozott fogok kozlekedni vonattal, elotte-utana meg bicaj.)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#136111) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#136099) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha keményen nyomod vállasodik,sorjásodik,ha meg boltba jársz vele akkor úgy kopik el,hogy válla sem lesz csak a fogak közötti völgy nyúlik mind nagyobbra a húzás irányába,hegyesítve az amúgy lapos tetejű fogakat.
jjeahh...függeszd fel több időre kikapcsolva a placebot,majd hagyd el teljesen,pótolva csülökkel,csirke lábbal,kocsonyával és egyéb zselatinnal.Ha a reklámcégektől független forrásokból informálódsz kiderül,hogy nincs arra egyetlen tudományos bizonyíték sem,hogy bármi pozitív 6ásuk lenne izületeidre...mondom ezt én akinek 2013-ban mozaikosra tört térdizüzület felszíne.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136112) jjeahh válasza bringasisti (#136106) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tudom, írtad még régebben, de nekem sajnos nem vált be, mert amint abbahagyom jobban fáj a térdem, mint előtte, szal félek, hogy még jobban tönkretesz. Mondjuk glükozaminból sem vált be mindegyik, ez pl. nem ér szinte semmit, de ez meg ez nagyon jó... mondjuk úgy általánosan nálam a Now termékek nagyon beváltak.

Hasaggymeg: Azt is tudom már, hogy szerinted placebo, pedig annak ellenére, hogy máig nem tudták bizonyítani tudományosan a pozitív hatásukat, szerintem nem az, én egyáltalán nem álltam pozitívan és nagy reményekkel hozzá, marketingblamákat meg egyet sem olvastam. Sajnos itthon nem én főzök és bele sem szólhatok mi legyen az ebéd, de amúgy nem is tudnék sok zsíros kaját enni, a kocsonyától pl. full pattanásos leszek :D . A zselatinra is ezt írják amúgy a szkeptikusok, hogy placebo, a kurkumára szintén, közben meg vannak akik elégedetten fogyasztják mindkettőt, szal franc tudja, de én inkább szedem a glükozamint, mert elméletileg negatív hatása nincs és ha abbahagyom élvezhetetlenné válik a bringázás a térdfájdalom miatt.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136113) ZolkoW válasza 6030D (#136081) üzenetére


ZolkoW
őstag

a videóról jut eszembe, hogy nyeregpálcára, előre néző kamerával próbálkozott már valaki? volt az a nemtommilyen márka, amit szintén linkeltetek kamerából, és ott láttam a tartozékok között rögzítőt, eddig meg még nem jutott eszembe.
Tudom, biztos belelóg az izmos térdem, mellkasi pozíció ideálisabb lenne, de kipróbálnám ezt is (főleg, hogy mellkaspántom nincs, igaz, hogy kamerám se :D - csak kölcsön)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136114) bringasisti válasza pvt.peter (#136109) üzenetére


bringasisti
őstag

Én a BioCo márkát használtam idáig de mivel nem lehetett kapni egy darabig érdeklődtem kicsit. Az említett márka 2970 Ft 30 db és napi 2 darabot szedtem. Most a BioTechUSA készítményt vettem 3990 Ft de itt egy kapszula tartalmaz annyi hatóanyagot mint a másikból 2 ezért csak napi 1 kell

BENEFON DELTA--------N8

(#136115) bringasisti válasza Hasaggymeg (#136111) üzenetére


bringasisti
őstag

Röntgen után ortopéd orvos ajánlotta

BENEFON DELTA--------N8

(#136116) Gabesz984 válasza pvt.peter (#136110) üzenetére


Gabesz984
tag

Szia!

5000 HUF az éves tagdíj, jár jópár kedvezmény cserébe, utána kell számolni. Nekem a napi utazás miatt is
simán megérte. [link]

Várunk akár a z50-esen is. :) sajnos sokan szállnak fel a biciklis szakaszba láthatatlan kerékpárral még akkor is ha a vonat telítettsége ezt nem indokolja. Ha meg töltjük a szakaszt hátha az emberek is megszokják, hogy mindenki érdeke, hogy a megfelelő helyen utazzon. A kerékpáros a biciklis részben a többiek pedig a vonat többi részen.

Gabesz

Iphone 6, IPad Mini, IMac

(#136117) Hasaggymeg válasza bringasisti (#136115) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fizetnek nekik,vagy ők is hisznek benne.Műtőorvosom és számtalan független tudományos cikkre hagyatkozva írom ezt.
Csak egy példa.[link]...ugyanakkor ha valakinek használ,azzal nem lehet vitatkozni,ahhogy Isten létezéséről sem egy hívővel.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136118) StLui válasza jjeahh (#136112) üzenetére


StLui
veterán

Nem szerinte placebo, hanem minden valódi tudományos hátterű írás szerint. Egyetlen újdonság van e téren, hogy a mozgás segít nem a pihentetés.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136119) 6030D válasza jjeahh (#136112) üzenetére


6030D
Ármester

Akkor tudsz mindent, a fájdalomcsillapítós részt is kihagyom. :)
Viszont, a futós topikban jön elő sokszor, hogy a térd fájhat attól is, hogy a megerőltetett combizom húzódik össze, ezért elhúzza a térdet is, ami nem úgy mozog, mint kellene (tudom, meg lehetett volna orvosibban is magyarázni, de így érthető). Nyújtást, hengerezést csinálsz-e minden tekerés után? Mert azzal a fenti elmúlik.
Én is keveset nyújtok, inkább hengerezek egy kicsit, de nekem a combhajlítóm a gáz, mert ha az húzódik, az a gerincet húzza, és már érzem is a sérv kisugárzását.

ZolkoW: ha a pálcára rakod, hátra néz, ez van az outi versenyeken, nem? Ha előre néz, akkor a nyeregcsövet látja, esetleg mellette kicsit mást is, a combod, vagy ha #saynotolycra vagy, akkor néha a golyóidat is?! :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136120) bringasisti válasza Hasaggymeg (#136117) üzenetére


bringasisti
őstag

Amit a doki ajánlott sorszámozott ügyfél kártyával hogy vásárlás után a jutalék biztosan a zsebébe kerüljön azt kidobtam és a hatóanyag alapján kerestem ezt a készítményt

BENEFON DELTA--------N8

(#136121) StLui válasza 6030D (#136119) üzenetére


StLui
veterán

Én most járok heti kétszer sretching órára, és hihetetlen, hogy reggel kimarad a "be kell járódnom" fázis!
(sportjógának hívta aki tartja, de átnevezte sretchingre, szerintem inkább utóbbi)

bringasisti: nincs ilyen igazolt hatóanyag

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136122) jjeahh válasza 6030D (#136119) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sajnos általában én is elfelejtek nyújtani, bár tabletta nélkül nem csak tekerés után fáj a térdem, hanem közben is, szal amíg futás közben megoldható 4 kilóméterenként egy dinamikus nyújtás, addig bringázás közben nagyon macera lenne :(

StLui: Amiért tudományosan nincs bizonyítva a hatékonyság, azért még nincs kizárva, hogy hatékonyak ezek a dolgok. Na de mindegy, a zselatint még lehet kipróbálom majd, bár azt is sokan leszólják... az biztos, hogy valamit mindíg tenni fogok a fájdalom ellen, mert egyrészt zavar, másrészt jó lenne amennyire lehet megőrizni a térdem egészségét, ha nem szedek vagy eszek semmit rá és átmegyek én is szkeptikusba, azzal szerintem nagyobb az esélye, hogy még jobban elcseszem.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136123) StLui válasza jjeahh (#136122) üzenetére


StLui
veterán

4km-enként dinamikus nyújtás, az meg mi és minek? Nyújtani még edzés előtt is tilos, csak bemelegíteni szabad, közben meg nem is értem mi ez. Nyújtás nem lehet dinamikus, mert akkor szaggatod az izomrostokat :(
Közben olvasom, nézem, hogy most így hívják az edzés előtti bemelegítést, amióta rájöttek, hogy a (statikus) nyújtás nem jó

Azzal még többet tennél ha nyújtanál rendesen, nem csak utána 3 percet, hanem 1 órás nyújtások. Én pár hete csinálom, de előtte is tudtam hogy ez kell, csak én is lusta voltam hozzá, mert nem elég érdekes.... addig amíg bele nem öregszel a problémákba.
Most keresek a közelben heti egyszer rendes jógát is, mert ezen a stretchingen nem figyelnek rá, hogy mennyire csinálom jól, és szeretnék is jobban haladni.
Annó híresek lettek a (talán) Lenkei nővérek amikor 60 év fölött elkezdtek jógázni, majd kitalálták a saját gyakorlatsorukat.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136124) jjeahh válasza StLui (#136123) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tudom, kezdő vagyok ebben, de akkor meg egyáltalán minek találták ki a dinamikust? Nekem futó topikban ajánlották, hogy futás közben csináljam és segített, igaz csak rövid ideig. Na de ez is mindegy, mert már nem igazán érdekel, mivel a térdem miatt abbahagytam a futást, fáj, utánna napokig kattog-ropog, szal nem tesz jót. Tekerés közben nem fáj, feltéve ha szedem a tablettát és mászás előtt pörgetek egy kicsit.

szerk: 1 óra nyújtás? :Y . És amikor 1 órát tekerek? :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136125) 6030D válasza StLui (#136121) üzenetére


6030D
Ármester

Van honlapja annak, ahova jársz? Érdekelne. A streching férfiasabb, mint a sportjóga, az biztos. :U

jjeahh: nem közben kell nyújtani, hanem otthon.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136126) StLui válasza jjeahh (#136124) üzenetére


StLui
veterán

Nekem sosem fájt a térdem, pedig túl gyorsan futottam mindig (volt félmaraton 180-as pulzusal, de ez azért csak egyszer). Viszont előfordult, hogy elkezdett közben fájni valahol a lábam, még hosszú táv sem kellett hozzá. Elkezdtem figyelni a lábamra, egyenletesen tartsam, terheljem, és egy km-en belül mindig elmúlt.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136127) jjeahh válasza 6030D (#136125) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor már késő, mert közben is fáj.

StLui: Na jó akkor, azt hittem te is térdfájós vagy.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136128) StLui válasza 6030D (#136125) üzenetére


StLui
veterán

Göd Aphrodité hotel, hétfő-szerda este 8
nincs, csak FB csoport, de én ott sem vagyok bent, mindig van hely, akik az előző óráján vannak 20-an, azok közül is alig marad valaki. Tegnap 3-an voltunk, de általában 6-8 fő. Viszont ugyanazt csináljuk mint sportjógán, pont ez miatt nevezte át, hátha bátrabban eljönnek. Amúgy már picit rálátok a jógára, nagyon sportos, kemény tud az lenni! Én inkább ezért nem merek menni :D

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136129) StLui válasza jjeahh (#136127) üzenetére


StLui
veterán

Én, magamtól tekerések, egyéb ténykedések után (pl kertészledés, irodai munka pláne) magamtól is nyújtok, de csak pár perc, ilyen egy órásra el kell menni valahova, vagy nagyon elszántnak lenni és YT-on nézni, és csinálni.
Szoktam mondogatni, hogy megöl az irodai meló. 25-40 éves koromig semmit nem sportoltam, majd elkezdtem teniszezni, és kikészült a lábam, gondolom az ülök egész nap, majd felállok egy héten kétszer és szarrá terhelem a teniszpályán a lábizületeimet. Ekkor kezdtem futni 45 évesen, hogy legyen rendszeresebb sport, de ott meg elkapott a hév és rámentem az időre, első félmaraton fél év után 1:45 volt azt hiszem, utána már 1:32, akkor maraton 3:31, és rájöttem olyan sokat kellene heti szinten futni, hogy jobb legyen, hogy elment a kedvem, és jött a bringa :D
Szóval a napi szintű mozgás és a minél sűrűbb nyújtás a titok, szerintem most.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136130) 6030D válasza jjeahh (#136127) üzenetére


6030D
Ármester

Nem, azért fáj közben, mert be van állva, és ha ráterhelsz még jobban összehúzódik. Kezdd el nyújtani, meg ha nincs hengered, magadnak masszírozni a térded feletti, körülötti izmokat meg a combfeszítőd, napi szinten. Ha kopásod van, azon nem fog segíteni, de ha még nincs, akkor segíthet, hogy elkerüld.

StLui: mi pénz?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136131) Tamasnyh


Tamasnyh
újonc

Sziasztok női kerékpár vásárlás előtt állok melyik márkát ajánljátok 100.000 forint alatt városi használatra?

Cheers

(#136132) StLui válasza 6030D (#136130) üzenetére


StLui
veterán

1000Ft :)

Ősz óta fájt a karom külső fele, 10cm-rel a vállam alatt (Kalnica óta), azt hittem már szakadás, olyan éles fájdalmak voltak pici mozdulatra is, elkezdtem nyújtani (pontosabban egy masszőr először, de ő is csak nyújtotta) és helyrejött fél év stagnálás után pár hét alatt.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136133) jjeahh válasza StLui (#136129) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csoda, hogy így sem fájt a térded a futástól, én aerob zónás csigalassú alapozó kocogásokkal kezdtem, ráadásul eszemben sem volt aszfalton futni, ha tehettem kizárólag puha terepen csináltam ([link] [link] :DDD ) és így is fájt a térdem.

6030D: Ok, megfogadom a tanácsod, ennek a hengernek esetleg nem tudod mi az angol megnevezése? Megnézném a kedvenc webshopomban, hátha ott is lehet kapni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136134) xy.zsolt válasza jjeahh (#136133) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én hetente 5x csinálom az öt tibeti yogagyakorlatot….minden tekerés után max egy órával kb 20 percet nyújtok...nekem ez vált be

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#136135) LustaDick123 válasza StLui (#136084) üzenetére


LustaDick123
tag

Nem vettem magamra, semmi gond. :)
Csak azért írtam le részletesen a történetet, hogy érthető legyen nálam milyen gondolatmenet vezetett egy ma irracionálisnak gondolt döntés meghozataláig.

Nem tudom a többi tartó milyen, de ennél a típusnál az íves fém sínen tologatható műanyag „papucsba” zárod le a kereket. Ezek egymástól függetlenül mozognak, tehát nem csak a tengelytávot tudod állítani, hanem el tudod csúsztatni is egymás mellől a bringákat (pl. egyiket inkább jobbra, a másikat inkább balra), így jobban tudsz olyan pozíciót találni, ahol nem érnek össze (remélem érthető).

(#136136) itouchfan válasza jjeahh (#136133) üzenetére


itouchfan
senior tag

SMR henger, SMR foam roller, foam rolling, valamelyik ezek közül tuti jó lesz. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#136137) jjeahh válasza xy.zsolt (#136134) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az ilyesmi nekem itthon nem fog menni és türelmem sincs rá, örülök, ha a nyújtás összejön :(

itouchfan: Kösz, fascia roll-ként úgy látom a bike24-en is árulják, jó drága :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136138) bringasisti válasza jjeahh (#136137) üzenetére


bringasisti
őstag

Az élet érzést meg kell fizetni :)

BENEFON DELTA--------N8

(#136139) Csokicsibesz válasza jjeahh (#136137) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Decában 2 ezer Ft-tól kezdődnek [link]

(#136140) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#136134) üzenetére


xy.zsolt
őstag

És még valami ami hasznos lehet: hanyatt fekve tegyél a derekad alá összetekert törölközőt (vagy masszázshengert) és nyújtózkodj így 5 percig, fenék és lapocka érintse a talajt....ezt naponta 1x csinálom amikor időm engedi. 51 éves múltam...Nem fáj soha a derekam outin tekerés közben (pedig 11cm-el magasabb az ülés mint a kormány pozíció) és a testmagasságom is visszaállt (1-2 centivel) a 20éves koromban lévő szintre....1.78ról-1.80ra

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#136141) jjeahh válasza Csokicsibesz (#136139) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na majd egyszer... ha a topikra hallgatok, mindíg van amire költeni :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136142) itouchfan válasza jjeahh (#136137) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nem annyira vészes, én most ott huszonpár euróért láttam, a Decathlonban is 6-7000 Ft, más futóboltokban meg márkásabbak simán lehetnek 15k-ért is. Egyébként ez a hengerezés se annyi, hogy csak ráülök/ráfekszem és gurulgatok, érdemes utánanézni a megfelelő technikának, legalább youtube-on, de a kívánt hatást, a célját akkor éri el a dolog, ha tudja az ember, hogy mik a Triggerpontok, hol vannak és hogy lazítom őket. Különben rossz technikával, rossz helyen masszírozva ez is csak mikroszakadásokat okoz az izomban.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#136143) jjeahh válasza itouchfan (#136142) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Miért van az mindíg, hogy amikor ilyesmiről kérdezek, félóra múlva sikítva menekülök, mert általában kiderül, hogy egy egyszerűnek tűnő alap dolog valójában komplikáltambb, mint az atomfizika? :DDD . Nem kevés dolgot hagytam a francba inkább emiatt, mert ártani sem akarok és 5 perc olvasgatás után iszonyú fejfájásom lett az egésztől :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136144) StLui válasza LustaDick123 (#136135) üzenetére


StLui
veterán

Érthető, de sajnos a első telók, hátsó lánc-támvillák összeérnek akárhova tologatod az újabb montikat a 22 alatti távolságú tartóknál. A 22 cm már jó általában

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136145) StLui válasza jjeahh (#136143) üzenetére


StLui
veterán

Szeretem csinálni én is a hengerezést, de inkább csak hátamra, derekamra. Szerintem a nyújtást nem váltja ki, inkább a masszázst pótolja, olcsósítja :) kicsit. Én is dekás hengert használok egyébként.

Egyébként tényleg csomószor bedobsz témát és elkezded kapni az ívet, "okosítást" (tőlem is) :C :F :Y

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136146) emiki6 válasza jjeahh (#136105) üzenetére


emiki6
veterán

Ha tápkieges info kell, akkor itt tudsz kérdezni, Nagy Csaba eléggé keni a témát.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#136147) ivana válasza Tamasnyh (#136131) üzenetére


ivana
Ármester

Egysebi vagy többsebi kell?

(#135872) pikszel Azt nem tartom jónak, hogy a lánc cserélgetésének igénye egyáltalán felmerül. Nekem főleg 8 sebi tapasztalataim vannak, ott a shimano nagyon nyúlik, az SRAM sokkal jobb. Van 9 sebi SRAM-om is, az is ugyan olyan jól működik, mint a 8-as, csak azzal keveset megyek.

Az SRAM hátránya az, hogy hangos és kicsit darál rendesen kenve is.

Drágább bringára amúgy valami fancy KMC-t vennék, a campának gyártott láncaik baromi jók.

[ Szerkesztve ]

(#136148) Runner_fxr válasza jjeahh (#136143) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mondjuk egy térdízületi fájdalom okának a megtalálása talán túlmutat egy kerékpáros fórumon. Ez a probléma nagy valószínűséggel nem itt fog megoldódni, feltéve hacsak nincsenek térdspecialisták is a csoportban :) ,bár még egy szakorvosnak sem könnyű feladat látatlanban, vizsgálat nélkül. Én úgy gondolom, hogy ezt elsősorban egy szakorvosnak kéne megmutatni, nem szájhagyomány útján próbálkozni. Rengetegszer felmerülnek ezek a kérdések, nem csak itt hanem egyéb fórumokban is, de valahogy az emberek kerülik az orvosokat a témában.

De, hogy ajánljak valamit, a kollégámnak egy orvos ismerőse ezt ajánlotta: Synergolab - Neocartil
A doki szerint ma ez a legjobb a piacon. Persze csak az injekciók után.

[ Szerkesztve ]

(#136149) emiki6 válasza 6030D (#136125) üzenetére


emiki6
veterán

Ha galba zsoltnak megfelel a jóga, akkor te se akadj fent ezen. :D Indiában amúgy asszem a férfiak jógáztak eredetileg (míg a nők dolgoztak.. :D ).

StLui: youtube, emmet louise és tom merrick csatornájára nézz rá, ha művelődni akarsz nyújtas terén. Izelítőnek itt ez a playlist: [link]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#136150) varsam


varsam
őstag

Tud valaki segíteni mennyi olajat rendeljek kb, egy darab fékhez kb mennyi olaj kell egy teljes cserénél? Shimano BR-M445

Két bringát kéne megcsinálni, pár évre ha elég a cucc az nem baj évi 1 cserével.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.