Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137851) jjeahh válasza maximilian4 (#137850) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Neked még szerencséd van, ha a felni és a gumi tubeless ready, legalább azokat nem kell cseréld :D . Elég egy fél litres tubeless tej, egy felniszélességhez passzoló tubeless felniszalag és két tubeless szelep.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#137852) Hasaggymeg válasza Ákkk (#137844) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hogyan törted le?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137853) Toobee


Toobee
veterán

https://barbieripnk.hu/

(#137855) Begbiebike válasza jjeahh (#137851) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Legalább adnák hozzá a szelepeket, és tubeless szalaggal tekernék be a felniket a gyárban...
Így azért igényelt még egy kis beruházást. Az viszont tény, hogy gyerekjáték volt az átalakítás. Szárazon is tartotta a levegőt. MucOff tej ment bele, de egy cseppet sem láttam belőle, elvileg rózsaszin. :)

(#137856) zoli669


zoli669
tag

Sziasztok!

Rockrider 540-s MTB van, Hayes Ride hidraulikus tárcsa fékkel, de nem az igazi, ha kicserélném Shimano Acera tipusura minőségbe előre lépés lenne? A Deore tipusú már nekem túl drága lenne.

Köszönettel:

(#137857) ivana válasza #68686080 (#137854) üzenetére


ivana
Ármester

Azért szvsz az amilyen kategóriában mi vásárolgatunk az inkább kevesek hobbija. Főleg ha azokat vesszük akik maguknak szerelik a gépet.

Külföldről általában csak modern cuccokat érdemes rendelni, régebbi bringákhoz nem nagyon van alkatrész. Sunrace pl. alig van. A gumi választék is problémás, itthon bármihez van gumi és ebike-on simán beszereznek gyakorlatilag bármilyen gumit. Fűzött kerékhez is itthon érdemes válogatni, a szerelt keréknél jön be a külföldi rendelés értelme. De általában nem érdemes újonnan venni semmi, kivételt képeznek talán az olcsó integrált hajtások (Acera, altus illetve claris, sora szint) a régi négyszögesek helyett.

Ami kifejezetten retek drága itthon az a shimano, nem tudom milyen okból, de ott tényleg akár 2-szeres az árkülönbség.

(#137858) Toobee válasza Toobee (#135600) üzenetére


Toobee
veterán

Valószínűleg innen már egész gyorsan el fogja érni a lánc a 0,5-es nyúlást. A mai, rövid körrel együtt itt tartok:
1.460 km/27.675 méter

https://barbieripnk.hu/

(#137859) jjeahh válasza Toobee (#137858) üzenetére


jjeahh
nagyúr

76.3km/h? :Y

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#137860) 6030D válasza Toobee (#137858) üzenetére


6030D
Ármester

0,5-nél akarod cserélni?
Nekem 1999 km van a PC-X1-ben, majd ha beleesik a 0,75 akkor felrakom az újat. Szintet nem tudok, 31000 m a dátum óta, de abban benne van a másik bringa is, bár azzal meg nem szintezek. 2 saras verseny meg egy elázás viszont van benne. Meg egy ki tudja hány km-es hátsó sor. Jó ez a Squirt, na. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#137861) Toobee válasza 6030D (#137860) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem is nagyon bevált a Squirt. Én elég sűrűn kenem, most fogyott el az első 120 ml, de már egy másik láncot is kentem vele (az más ok miatt pár tekerés után kuka lett). A lánc az a 1130, amit te is vettél most. Igen, 0,5-nél szeretném cserélni, több helyen is ezt az ajánlást olvastam 1x11/12-es rendszerek esetén.

(#137859) jjeahh: vannak jó kis tempós lefelék erre.

https://barbieripnk.hu/

(#137862) maximilian4 válasza zoli669 (#137856) üzenetére


maximilian4
addikt

Én az új mt400-as acerát próbáltam már. Teljesen jó. Erős, olcsó. Igaz nem egy okos, meg könnyű fék, de a pénzét simán megéri.

Maxi

(#137863) zoli669 válasza maximilian4 (#137862) üzenetére


zoli669
tag

Köszi!

(#137864) Hasaggymeg válasza zoli669 (#137856) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Először tárcsatisztítás alkohollal,majd betétcserével próbálkoznék.

Maximilian4...kérdés hogyan viszonyul az említett Hayeshez.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137865) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Skacok.
Valaki esetleg egy vasárnapi Semmeringre?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#137866) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#137864) üzenetére


maximilian4
addikt

Szerintem jobban, mert a deore sem tűnik erősebbnek mint az mt400 volt. Bár hayesem nem volt még. Shimano budget fékei általában messzi verik a vetélytársakat.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#137867) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#137866) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én a 400-asokat nem ismerem,de a Stroker Trail veri a hárommal kezdődő Shimiket,olyan Deore szintű. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137868) Koczó93 válasza ivana (#137768) üzenetére


Koczó93
őstag

Köszönöm neked és mindenki másnak a segítséget :) Megvettem életem első outiját.
Még biztos jövök kérdezni, bármilyen észrevételt, tanácsot szívesen fogadok :)

(#137869) itouchfan válasza Koczó93 (#137868) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szép, gratula! :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#137870) StLui


StLui
veterán

Vonóhorgos szállító üldözési mániám, hogy mennyire tisztában lehetnek a gyártók, hogy szar amit csinálnak, monti mellé csak egy keskeny villás országutit mernek fölpakolni, mert két boost-os monti nem férne el :( nyilván együtt egy outis, meg egy montis fog menni

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#137871) zoli669


zoli669
tag

Sziasztok!

Ha szettbe veszek hidraulikus tárcsaféket, összeszerelve és feltöltve, akkor a meglévő tárcsát cserélni kell, ha szinte új?

Köszi:

[ Szerkesztve ]

(#137872) ivana válasza zoli669 (#137871) üzenetére


ivana
Ármester

Alapvetően nem feltétlen szükséges, próbáld ki.

(#137873) trialboj válasza zoli669 (#137871) üzenetére


trialboj
őstag

Miért akarod cserélni? Más típus lesz a fék? Nem a legjobb ötlet shimano tárcsával sram féket használni, vagy fordítva, szóval ha ilyen típusok közti váltásról van szó akkor érdemes lehet, mert nem ugyan az a fékerő, illetve eléggé nyekereghet, ami ugyan nem veszélyes csak nagyon zavaró.

De ha ugyan az a márka marad csak újabb féket vásárolsz akkor nincs rá szükség, én még az életben nem láttam elkoptatott tárcsát, hamarabb eladod a bringát minthogy az tönkre menjen.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#137874) Yahhher válasza StLui (#137870) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.
Mennyi boost-os montit akarsz vinni?

Üdv B.

(#137875) zoli669 válasza trialboj (#137873) üzenetére


zoli669
tag

Rockrider 540-es MTB-n Hayes Ryder féket cserélnék Shimano Aliviora vagy Acerára

[ Szerkesztve ]

(#137876) Yahhher válasza Napfénysüti (#137561) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Igen, ahogy múltkor is --> [link] :-D, most az idő is alkalmas lesz rá.

Üdv B.

[ Szerkesztve ]

(#137877) Tomi_Sci válasza FireKeeper (#137799) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Fúúú ez nagyon baba :Y

Én is szeretnék valami ilyet, mondjuk 61 magas, 58 hosszú, valami felsőkattos Reynolds vagy Columbus, nem rozsdás, nem ferde/horpadt/repedt, és elfér a láncvillák közt a 28+-os gumi. 27.2-es nyeregcső, minden menet nemfrancia, nemolasz. Olcsón. Aztán felébredek :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#137878) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Outi Alu 6061.T6 Multibutted típusú vázhoz, felső csőre, milyen okostelefon tartót tudnátok ajánlani, ami persze súlyra könnyű is? GPS-ként használnám leginkább hosszabb távokon.
Telefon:
Kijelző mérete 5"
Hosszúság 145 mm
Szélesség 70 mm
Vastagság 9 mm

Ár: 2000 - 6500 Ft

(#137879) ivana válasza Tomi_Sci (#137877) üzenetére


ivana
Ármester

Az olasz menettel nincs nagy gond, a francia szívás. A baj, ott van, hogy ilyesmi vázból a jó az vagy francia vagy olasz, szóval marad az olasz. Reynolds nagyon régen (értsd 1930-50-es évek) volt nagy név, azért pl. egy rendes tange váz bőven jobb, reynolds 531.
A nyeregcső a váz alkatrésze, azzal kell venni.

Jó mondjuk én könnyen beszélek nekem 53, 54 kell :))

(#137880) Tomi_Sci válasza ivana (#137879) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Egyszer volt olasz menetes kormánycsapágyas vázam, jó kis Random © szögű menettel, na arra az ISO csapágyat egyszer lehet rátekerni :)) Szerencsére pont találtam NOS olasz csapágyat olcsón, de az ilyenektől megkímélném magam.

Mivel nekem rövidebb váz kell mint amilyen magas, ezért a gyári nyeregcsövek általában rövidek. És egy 25,716-ost nehezebb pótolni, mint valami normális méretet :D

Akkor le vagyok maradva csőszettek terén, nekem mondjuk fontos lenne, hogy ne a legvékonyabb falú legyen (nagy váz + nehéz vagyok + megtaposom rendesen), illetve kényelmes, ha már acél.

Mostanában pörög aprókon a Columbus Cromor, erről mi a véleményed?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#137881) StLui válasza Yahhher (#137874) üzenetére


StLui
veterán

2-3 db

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#137882) Napfénysüti válasza Yahhher (#137876) üzenetére

Igen, jó időnk lesz. Kellemes tekerést a gyerekkel! :R

Més que un club!

(#137883) Yahhher válasza StLui (#137881) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Akkor lehet, hogy egy 4-est kellene venned. 2 db tuti elvan rajt, meg talán egy harmadik nem boost-os.
Az a baj, hogy ha emlékeim nem csalnak, hogy nem lehet megoldani azt, hogy 4 db igen széles montit szállíts úgy vonohórgon, hogy arra már ne más kresz szabályok vonatkozzanak. Anno egy munkahelyen évente több oktatásom volt, és valami rémlik ezzel kapcsolatban. Talán a hátsó túlnyúlás nem lehet több 1 m-nél ilyen esetben.

Üdv B.

(#137884) trialboj


trialboj
őstag

Megvan az első valós alkatrész áldozata a sarazás miatti túlzott mosásnak (pedig 5 saras útból csak 1x mosom le teljesen, átlagban csak megkínálom kis vízzel) A kormány csapágy felső része, berozsdásodott, és bele is mart golyókba és a perselybe is. Benzinben és ecetben ázott kicsit, letisztítottam bő zsírral visszaraktam, nem érződik semmi.
Majd ha jól viselkedik, a versenyen, és megérkezik a száraz idő kap egy újat ebből is, remélhetőleg integráltat, ami nem ennyire kényes a vízre.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#137885) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok!

Ismertek Budapest kerékpárútvonalaihoz - friss adatbázissal rendelkező - Goolge Maps alapú útvonaltervezőt?

Most szeretnék elmenni a Szent Lukács Gyógyfűrdőtől egészen a Hungexpo környékéig (Bánya u., Kőbánya), de fogalmam sincs, melyik a legjobb út úgy, hogy ne kelljen autóúton tekernem. :)

Köszi! :R

(#137886) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

BB52 csésze gyári állapotban fémforgácsnak tűnő fekete dzsuvával, ahogy nézem a zsírban is:

Most szedjém szét? :D ehh
A másik rendben van szerencsére.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#137887) flash-


flash-
veterán

Hali
Ha véletlenül toroltem egy strava activityt mit lehet tenni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#137888) parkr válasza flash- (#137887) üzenetére


parkr
őstag

ha telefonnal mérted, akkor szerintem semmit :D

(#137889) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#137867) üzenetére


maximilian4
addikt

Hirtelen felindulásból vettem is egy szettet a 400-asból. Az egész szett volt 22 ezer Ft. Aztán ha lesz időm csinálok egy tartós tesztet.

Maxi

(#137890) Hasaggymeg válasza trialboj (#137873) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én elkoptattam egy szett tárcsát...only resin Shimano volt,Shimano organikusokkal kopott el,megközelítőleg 4-5 szettől/25e km alatt ment 1,3mm alá.Lecseréltem.82kg vagyok,a kerékpár,felszerelve többnyire 13-14kg.

Tomi_Sci...már a Deore is szar. :(

Maximilian4...ilyen ez,ha elkap a hév akkor csak azért kérdezünk,hogy megerősítést kapjunk,a döntés tulajdonképp már megszületett. :D

StLui...már a zasszony is búsztos? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137891) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Ma ez volt [link].Imént hazaértem,olyan vagyok mint a disznó és széthajtottam magam.Az erdő dagonya,a hátsó kerekemet meg felütöttem (vagy ahogy székely jjeahh kolléga mondaná,felüttem) az erdőben,így ki is kellett dobjam belsőmet az első adandó kukába,addig meg hordtam mint a századeleji túrdöfrancosok,a nyakamban. :U Nem hívtam 6030D kollégát,ne hajtsa ki a belem,erre meg sikerült ez egyedül is.Szinte mindenhol eltévedtem,egy út (Hadak útja Dósjenő és Királyrét között) kivételével az összeset eltéveszettem. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137892) jjeahh válasza jjeahh (#137684) üzenetére


jjeahh
nagyúr

No, ennek a történetnek az lett a vége, hogy eltekertem a haveromhoz, fal mellé támasztottuk a bringát, a haveromat ráültettem és mondtam neki, hogy szökdössön rajta mint egy csimpánz, hogy előidézzük a kattogást. Elkezdtem agyalni meg hallgatózni, hogy hol kattoghat, kiderült, hogy valahol a hátsó agy-fogaskoszorú környékéről jön a hang. Kiszedtem a kereket, megpróbáltam bikázni még a fogaskoszorún, de meg sem moccant. Visszaraktam a kereket, ráült, próbálta újra előidézni a hangot, de azóta csend van, kussol a bicaj :D . Ezek szerint a gyorszárra került valahol valami kosz, vagy rosszul volt visszarakva a kerék vagy valami ilyesmi. Na de amiért egyáltalán leírtam ezt az egészet: szerintem felháborító, hogy elvileg full nagyszervízt csináltak a boltban, erre kiderült, hogy a hátsó kereket ki sem vették :U

Hasaggymeg: jót mentél, én holnapra tartogatom az erőmet és reménykedek, hogy valaki kijön velem egy körre. Min sikerült felütni a kereket és milyen nyomáson? Valami köves lejtőn csapattál?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#137893) Hasaggymeg válasza jjeahh (#137892) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A gyorsszár tud ilyent csinálni,én ha hátrányát kellene felhozzam,talán ez az egy lenne.Sem merevségben,sem tárcsafék cincogásban nincs bajom vele,de olyan volt,hogy nem kellőképpen meghúzott,vagy éppen agyonbikázott hátsó kerék reccsent 1-1 éleset extrém terhelésnél.
Van itt egy Hadak útja nevű erdei út,mely helyenként hegyes sziklakőtörmelékkel van kirakva,egyszer aztán hallottam/éreztem a felni ütését,és mire átvillant agyamon,hogy csak felütés ne legyen,már éreztem/hallottam a hátsó gumi leeresztett állapotát.Első felütéses defektem,eddig csak másét javítottam,így kíváncsiságból meg akartam nézni,de sem nem láttam,sem felfújni nem tudtam akkora nagy lehetett. :F ...betettem az újat és uzsgyi tovább,most már picit keményebbel és óvatosabban.Ha saccolnom kell 2 körül lehetett benne,én meg 2,5-öt fújtam a csere után.Nem mérem,de most ha hazamegyek rámérek,lássam.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137894) 6030D válasza Hasaggymeg (#137891) üzenetére


6030D
Ármester

Vértesben bicikliztem ma. Master 1 / 4. hely :) 1-2 percre volt a dobogó...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#137895) Hasaggymeg válasza 6030D (#137894) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Még jó,hogy nem hívtalak,kihagytad volna a maratont és széthajtottál volna! ;] ...hát ez szép,lassan feltornázod magad oda ahova vágysz,amiért küzdesz.Le a kalappal,gratulálok! :C Amúgy gondoltam is,hogy egy versenyen biztos nem hajtom így ki magam,mert taktikázok,tatalékolok,de 1edül szó szerint a kimerültség 6árára gyötröm magam,Váctól még hátszélben is kínszenvedés volt hazajönni. :(
Mégegyszer Gratula!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137896) Hasaggymeg válasza Toobee (#137853) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az EWS nem az Enduro World Series,igaz? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137897) ivana válasza Hasaggymeg (#137893) üzenetére


ivana
Ármester

Első felütéses defektem Látszik, hogy nem outizol :))

(#137898) trialboj válasza Hasaggymeg (#137890) üzenetére


trialboj
őstag

Én rajtad kívül nem is hallottam még montisról aki 25.000km-t tekert volna ugyan azzal a géppel. Biztos nagyon ZEN állapotban vagy már, hogy rád nem hat semmilyen marketing maszlag, és képes vagy kitartani ugyan azon konfig mellett.

6030D Szép eredmény, gratulálok hozzá.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#137899) Fall-N válasza ZolkoW (#137798) üzenetére


Fall-N
veterán

CST jó ár/érték arányban, Kenda szar. Pont most raktam fel a CST Salvot a bicilmre. Van benne szúrás és vágás elleni védelem. 47-559 (26" - 1.75") ment a szar Kenda 26" - 2.125 helyére.
Előző biciklimen egy CST Traveller City Classic volt és meg voltam elégedve vele.

Volt több Kenda gumim és sok gyárilag selejt volt.

(#137900) zoli669


zoli669
tag

Ezt a féket szeretném cserélni Shimano Acera hidraulikus fékre!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.