Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137351) cdl


cdl
senior tag

Uraim..
Kerékpár méretezésben kellene segítség.
Adott egy 170 cm magas nő, 81 cm belső lábhosszal.
Ahány mérettáblázatot nézek, annyi féle eredményt kapok.
a Canyon szerint XS, a Merida szerint S-es, a Bringaland szerint M-es való Neki.
Lenne egy Giant outi a közelben, de M-es méretű.
53,5 a felsőcső, a Giant táblázata szerint 173-ig S-s kellene.
Tényleg nagy lenne? Ránézésre nem tudom megállapítani sajna.
Akinek van tapasztalata ilyen méretben, az segíthetne.

Amúgy 101 km teljesítve. Az első felében 25-30 km szembe szél, a belem lóg, de minden rendben.
De legalább nem esik:)

(#137352) ivana válasza cdl (#137351) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem 53.5 nagy lesz neked. Az kb. az én méretem, én 175 centi magas vagyok, és 83 a belső lábhosszam. Outinál minden centi számít.

(#137353) jjeahh válasza Tothgera30 (#137347) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az mondjuk nem tetszik, hogy gondolom a Rocket Ron ligájában játszik, nekem valami Nobby Nic alternatíva kéne majd. Tetszik a márka weboldala meg a gumik is nagyon igényesnek tűnnek, tetszik nagyon ez a szürke meg barna oldalfal is, csak ezért gondoltam arra, hogy a következő gumim esetleg tőlük veszem meg majd. De ahogy elnézem a Nobby riválisa inkább a Gato (?), ami sajnos csak 2.2 (53-622) verzióban van, meg nehéz is, szal... :( . De a barna Barzo-t majd lehet bepróbálom ha elkopik a Nobby, amivel amúgy semmi gondom nincs, csak hát az a barna oldalfal nagyon szexy :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#137354) bringasisti válasza 6030D (#137346) üzenetére


bringasisti
őstag

A mai nap egy hülye nap volt. Lámpánál indulók, lecsúszott a lábam a pedálról mikor be akartam csatolni, most nyalogatom a sípcsontom egy 10 centis szakaszon

BENEFON DELTA--------N8

(#137355) 6030D válasza bringasisti (#137354) üzenetére


6030D
Ármester

Jó hajlékony lehetsz... :)

Jobbulást!

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#137356) jjeahh válasza bringasisti (#137354) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Legalább ti tekertek, én ki sem mertem menni ma, az egész város le van zárva a pápa miatt, nyüzsögnek a rendőrök, meg mindenféle fura biztonsági emberek :D . + Este koncertfotóznom is kell, nem akartam kifárasztani magam... de hátha holnap jó idő lesz. (Értsd: hűvös, sáros, szél és napmentes :DDD )

Napfénysüti: megfázás? Jobbulást!

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#137357) Napfénysüti válasza jjeahh (#137356) üzenetére

Két hete beteg vagyok, azóta bringát max a falon látom nem hogy tekerjek. :(

Més que un club!

(#137358) bringasisti válasza 6030D (#137355) üzenetére


bringasisti
őstag

Köszi

BENEFON DELTA--------N8

(#137359) cdl válasza ivana (#137352) üzenetére


cdl
senior tag

Köszönöm, el kell ezt engedni.

Szerintetek ez csak vicc???

[ Szerkesztve ]

(#137360) ZolkoW válasza cdl (#137359) üzenetére


ZolkoW
őstag

van valami gyártó, aki tényleg ilyen nycsöveket gyárt, van neve is a dolognak,de én sem értem :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#137361) nismoka válasza ZolkoW (#137360) üzenetére


nismoka
addikt

Thomson elite setback ami ilyesmi. :) Csak ellenkező irányban szokás használni...

[ Szerkesztve ]

(#137362) rétisün válasza cdl (#137351) üzenetére


rétisün
veterán

53.5 centi felsőcsővel tuti nagy lenne neki. én 175 centivel az 54.5 hosszú Felt bringámat 90-es stucnival találtam jónak. amúgy nem a méretezést kellen nézni, hanem geo. táblázatot, mert mint te is látod, minden gyártó más méretnek írja ugyanazt a geo-t.

amúgy 97 km teljesítve. nem volt annyi szembeszelem, mint neked, de a belem nekem is lóg, alighanem életem egyik legszelesebb menetén vagyok túl, az ma letekert körön tuti a mai volt a legrosszabb tempóm. de sebaj, legalább itt se esett :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#137363) StLui


StLui
veterán

Vicces sztorink volt ma. Megint nekifutottam, hogy fiamat csak elviszem a Kevélyre. Jenő büfénél megint leparkolunk mint jó egy hete, amikor 20 perc után bőrig áztunk. Odajött egy fiatalember, hogy merre mennénk, csatlakozott és mutatott egy, szerinte jobb ösvényt. Elvitt egy elég necces, nehéz trail-re, fiam sokat tolta, én is néha. Mint utóbb megbeszéltük, öltözékünk alapján kemény DH-soknak gondolt minket, mondtam neki, hogy az csak az én félelmeimet, óvatosságomat tükrözik, nem a tudásunkat. ja és kiderült neki 28 évesen 15 éves DH múlja van :D Na sebaj, nagyon tetszett azért, szóval megtanuljuk azt a nyomot rendesen még! Utána fiammal elmentünk egy mekizésre energiát gyűjteni a szűk 7km tekerés után, majd egy kis önbizalom növelésre kipróbáltuk Bro' Hill-t, nagyon jó volt. Persze én a hátsó kerékkel kb az asztalok közepére esek, fiam meg már kezdte rendesen "beadni" az ugrókat.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#137364) rétisün


rétisün
veterán

vagy nem írtam fel egy külsőcserét, vagy tényleg ~15000 km-t mentem egy conti ultrasport külsővel. első keréken volt, ugye ott nem használódik annyira. most a hátsón folytatja, amíg el nem kopik teljesen....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#137365) parkr válasza parkr (#126484) üzenetére


parkr
őstag

azóta nem is mutattam, milyen lett a cápa a kalapácsfejjel
frankó cucc, elég kényelmes. igaz most a sok spacer miatt kicsit "zsiráfos" lett, de hosszabb utakon kényelmesebb így, szóval egyelőre nem vágom el a nyakát :)

(#137366) Fall-N


Fall-N
veterán

Tudnátok segíteni, hol lehet kapni csak kerékpár vázat? Google nem segít. Nem nekem kellene hanem a páromnak.

Jelenleg egy Toldi Cruiser női vázas egysebis bringája van, csak csupa karc a felsőcső. Át lehetne szintereztetni vagy festetni csak macera és olcsóbban sem jönne ki. A többi alkatrész szinte új, így adja magát, hogy át legyen szerelve minden.

Annyi lenne a fontos, hogy elég a mentes 1"-os villanyak fogadás (bár létezik 1 1/8"-os AHead adapter), 26"-os kerék, és acél váz is jó. City (pl. Csepel Budapest vagy női Cruiser) váz lenne a legjobb. Sajnos amit találtam webshopon, az nem szolgál ki, mint magán személyt csak viszonteladót.

Férfi vázat könnyebb találni érdekes módon (pl. Mali vázak). Csepel meg Gepida azt írta a Facebookon, hogy csak a gyártásból kimaradt vázakat értékesíti, nagy ritkán.

[ Szerkesztve ]

(#137367) gabro0 válasza parkr (#137365) üzenetére


gabro0
őstag

Érzel változást a korábbihoz képest? (Nem tudom milyen volt, de gondolom nem karbon.)

Többieknek: Manapság mennyire állja meg a helyét, hogy fékváltókart fogva a kormánycsőnek takarnia kell a keréktengelyt beállítás? Persze pontos beállításra nem elég jó, tudom.

[ Szerkesztve ]

(#137368) rétisün válasza parkr (#137365) üzenetére


rétisün
veterán

szép! :C

most már látom, miért nem lett volna jó nekem egy ilyen kormány. az enyém sokkal jobban 'fel van fordítva', egy ilyen kombón meg ugye nem lehet állítani :N bár ahogy nézem, més a hajlítása is, az enyém inkább compact.

aztán milyen Canyon is ez? biztos írtad már, de csak Napfénysütiére emlékszem :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#137369) StLui válasza Fall-N (#137366) üzenetére


StLui
veterán

Én is keresek egy új kasztnit a kocsihoz, rám nyitották a teszkónál az ajtaját egy másik kocsinak :D

Komolyan ezért kukáznátok egy komplett vázat?

Bocsánat, de amikor a fenntarthatóságról kéne szóljon a világ, én kiakadok az ilyen dolgoktól :( :B

Most pl kaptam láncnyúlásmérőt, kiderült, hogy az 1-es is beleesik már mintha ott sem lenne, de semmi baja, nem visz rá a lélek, hogy lecseréljem, pedig tudom, hogy itt azért lehet pont a sort kukáztatom vele ez miatt.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#137370) parkr válasza rétisün (#137368) üzenetére


parkr
őstag

nekem mindien bringámon vízszintesben volt, szóval pont jó így. ő lenne az: [link]

(#137367) gabro0 valamennyire észrevehető, hogy jobban tompít, meg gondolom nyertem vele 1,5W-ot is :D
viszont súlyra nem olyan jó, hagyományos kétrészes szettből könnyebbet lehet kihozni.

(#137371) Massmurderer válasza Fall-N (#137366) üzenetére


Massmurderer
őstag

ebike pl.de ha akarod irok még 20 webshopot.csak körül kell nézni.

(#137372) Massmurderer válasza Fall-N (#137366) üzenetére


Massmurderer
őstag

[link] tessék [link] mennyit linkeljek még?

(#137373) Fall-N válasza StLui (#137369) üzenetére


Fall-N
veterán

A régi biciklimet én is átfestettem. Kapott homokfuvatás után egy cink alapot (acél váz volt) + 2 réteg autó festéket (Fiat Punto Sporting narancs).

Természetesen a régi váz nem megy a kukába, eladom majd ismerősnek, aki bicikli szerelő. Majd épít belőle valamit.

Massmurderer: Köszi a linket, ez a Magellan váz jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#137374) cdl válasza rétisün (#137362) üzenetére


cdl
senior tag

A tempó Nekem is vicces volt.
Az első 40 km 23-as átlaggal ment, a hátszeles 30 km 34-es átlaggal sikerült utána.
Direkt kettéválasztottam a karikát. Látszik a 2 hét betegség, meg az általános erőlét sajna.
De hátha most már véget ér a monszun.

(#137375) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok!

Szombat esti agyzsibbasztó kérdéseim jönnek így a BL döntő előtt, bocsi előre is a lámaságomért, csak mostanában se bringázni nem lehetett az idő miatt, se foglalkozni nem tudtam a dologgal sajnos, úgyhogy most itt egyben tenném fel a kérdéseimet. Használt bringa vásárlás utáni kis apróságok :D

1.) A fékproblémákat már írtam korábban, a hátsó beállni látszik, az elsőt meg meg fogom csinálni, legalábbis megpróbálom majd, se szerintem az egyik fékpofa/betét nem járja be igazán az utat, hanem beragad belső állásban, ez hidrós tárcsaféknél mennyire gáz?

2.) 3x9 Deore XT váltószett van a bringán SLX váltókarokkal [asszem ilyen], szóval nemrég vettem észre, hogy a váltás hiába pöpec, a váltókaron a kis piros biszbaszok nem mozognak se jobbra, se balra, magyarán nem jelzik a váltást. Erre van valami megoldás, meg lehet csinálni?

3.) Tudtok boltot, üzletet javasolni, ahol lehet külsőt venni azonnal? Egy Schwalbe Nobby Nic kéne, mert elöl az van és jó, de hátul egy másik van (michelin) sokkal kisebb barázdákkal, így azt is cserélném Nobby-ra. Amellé meg vennék abból a Michelin XCR Dry-ból még egyet, lazább terepre, vagy oda ahol több az aszfalt.
Azért boltba venném, mert ezeket a jelöléseket még nem igazán értem, pl [(57-552)] - Nobby Nicből csak egyféle köpenyű van? Ha valaki elmagyarázná, hogy az 57, illetve az 559 köpeny mit jelent és mit kell nézni (gondolom a felnin), azt is nagyon megköszönném! :B :R

Bocsi a tájékozatlanságomért, egyrészt most ásom bele magam jobban a témába, másrészt az elmúlt 2 hétben tényleg nem tudtam erre időt szánni, így a legegyszerűbb, mégha ciki is kicsit. :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#137376) StLui válasza Fall-N (#137373) üzenetére


StLui
veterán

Ennek tényleg örülök!

Más:

Őrület már mit tolnak itt Phil-ék tényleg elképesztő :Y Mit kelett tolni előtte, hogy igy merjenek menni :DDD

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#137377) IMIIKE1998 válasza rétisün (#137362) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

A Cube-nál is fura a méretezés. Van 50-es meg 53-as. 171 centihez ugye az 50-es igencsak picike lenne, így marad az 53-as, ami az 53,4 cm-es TT-jával már a felső határ. De még mindig jobb, mint lerúgni a kereket(még ebbe is picit beleér a cipő orra, hát akkor a kisebbe).

(#137378) Ironizer


Ironizer
tag

Bringámat csónakra cserélném, értékegyeztetéssel.

Ezen már nem mentem át, mert el tudtam férni mellette, de előtte vagy 5 olyanon átmentem, hogy még a lábam is beleért, tökig vizes lettem. :D

(#137379) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#137377) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

*172 centihez.

(#137380) xy.zsolt válasza gabro0 (#137367) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nekem nem takarta, előrébb volt, láttam a tengelyt. Az egyel előbbi bringámon pont takarta, de az egy mérettel nagyobb volt a kelleténél.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#137381) ivana


ivana
Ármester

Jöttem haza a bringaúton a Szilas patak mellett a szokásos nyáreleji sütögetés, iszogatás után. Kiugrott elém egy őz, ilyen satu féket még nem húztam bringán :Y Rohadt para volt :U Pedig a lámpa ott volt a szeren, utána még jobban féltem :) Pedig nem ma kezdtem a dötét erdőben egyedül bringázást :N

(#137382) Zsohi


Zsohi
őstag

Végre nekem is megadatott a lehetőség: [link] Az a néhány fehér folt az bizony még hó... :D

Az ide szezonra ESI markolatot és zöld SKF szimeringeket újítottam, eddig tízen-néhány kör után mindig az szabott gátat a mókának, hogy a kezeim begörcsöltek és néha vízhólyagosodott a tenyerem, eddig. Végre úgy érzem sikerült belaknom a bringát, kár, hogy pont most gondolkozom azon, hogy le kellene cserélni... :DDD Egyre inkább értelmetlennek tartom a fullos DH vas tartását és a mai modern enduro, agresszívabb trail gépek nagyon birizgálják minden porcikámat, legfőképpen egy bizonyos Commencal META AM 29. :U

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#137383) Hasaggymeg válasza StLui (#137369) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csinálj belőle láncos kulcsot...évente kettőt. ;]

Zsohi...Kanada,ha jól tévedek...lipsik a hibásak a hosszú tél miatt. :DDD

Ironizer...itt is volt egy 95km-es,dagonyázós,eltévedős,bringatolós,asszonyhisztis menet,mert én csak akkor nem tévedek el,ha nem szállok le az aszfaltról...de akkor sem 100% :U

6030D+StLui...ismerős a Moli pihenő?
Valahol a visegrádi vár és Paprét között van,de csak ha elcseszed és a tekerhető út helyett tolod a kéken mint a barom.Pad,faragott kő,emléktábla,gyalog is négykézláb járható út,rémlik? :U Gondolom nem,mert senki nem tolja ott kerékpárját. :DDD
Szerk.a kulacsom és az esőköpeny között zasszony sisakjának teteje,ül a padon és füstölög...a sisakból áradó füst valamiért nem látszik. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137384) jjeahh válasza Hasaggymeg (#137383) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vagy kést, mint a haverom, két éve gyűjtöm neki a rossz láncokat :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#137385) emiki6 válasza jjeahh (#137384) üzenetére


emiki6
veterán

:C

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#137386) Hasaggymeg válasza jjeahh (#137384) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már eddig lenne egy 12 személyes étkészletem is. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137387) jjeahh válasza Hasaggymeg (#137383) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szép hely, nagyon bírja a zasszony is mostanában :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#137388) trialboj


trialboj
őstag

Videó ami alátámasztja az érvelésemet, az slx váltókar nőknek való :K

A leginkább zavaró, hogy arra amire én használom az slx is tökéletes, sőt még a sima deore sem lenne visszalépés, de az xt annyival jobb, hogy megérte volna a dupla árat, így utólag (főleg hogy már tudom az M7000 és az azelőtti slx kar között semmi különbség nincs)

Illetve van egy olyan teóriám, hogy ami jó, abból nem sok, vagy inkább nincs is semmi a használt piacon, ilyen pl a canyon neuron 2017/18 modell, és pl az m8000 xt váltó. Nyilván az itteni piacról beszélek, és nem nézem minden nap, de tavaly 2 hónapon keresztül vadásztam használt xt váltó szettet, és nem volt 1 sem, talán nem véletlen :(

Itt többen írtátok hogy a legújabb szettben az a gumírozás inkább hátrány, mert elkopik, azért szerintem ez max akkor igaz, ha hosszú évekig tervezed használni, (mert hát csak addig illene amíg ki nem jön mondjuk 2021ben a 8150+ modell, amin sötétítenek a logón még 2 árnyalatot, és kitalálnak pár hangzatos nevet amivel kb ugyan azt tudják majd promotálni, mivel híján vannak a korszakalkotó fejlesztéseknek, vagy éppen még nem lenne etikus belerakni az XT-be azt amit 4x áron adnak XTRként a gazdagoknak). Én inkább attól félnék, hogy a kis redők telemennek trutyival az izzadt ujjacskáidról/kesztyűdről.

Szóval a lényeg, aki váradon jár, és megunta az XT váltókarját, elcserélném, adok egy SLX et meg 1 zsák kolompírt :DDD

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#137389) Hasaggymeg válasza 6030D (#137355) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mint a székely gyerek aki irigyelve a kutyáját amint nyalja saját pöcsét,megkérdi apjától szerinte neki menne-e,mire az apja azt mondja megpróbálhatja,de a kutya biztos megharapná. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137390) Hasaggymeg válasza itouchfan (#137375) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

1.ha nem ér a tárcsába nem a világ vége,ha igen akkor sem,de ajánlatos kezelni,amit esetedben lehet inkább szervizbe ejtenék meg.Van erről egy korábbi írásom,a szilikonzsír szót használtam benne,így biztos megtalálod.
2.szét kell szedni a váltókart és megnézni miért nem mozog a kijelző,nem olyan ördöngös,ugyanakkor sokunknak kijelző nélküli van,és el vagyunk vele (nekem speciell még mindig hiányzik,ugyanakkor nem szeretem már a kijelzősök kinézetét)
3.K2,Berguson,Bringabutik,Fülöp kerékpár,M&M kerékpár,Bringaland,Speedbike,Vadonsport és még 30 másik itt Budapesten ahova bemész és választasz egy gumit magadnak.A számozást meg több helyen is magyarázzák,gugli a barátod.A 2 említett szám az átmérője és a szélessége a guminak,a felni szélesség/gumi szélesség összefüggésről van az összefoglalóban is táblázat.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137391) Runner_fxr válasza StLui (#137369) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért ha már az 1-es beleesik a láncba, illene cserélni. Most még nem érzed mert össze van kopva, de ha elszakad a láncod, azt majd érezni fogod. :) Nem csak a sort teszed így tönkre hanem a lánctányért is.

(#137392) ZolkoW válasza jjeahh (#137384) üzenetére


ZolkoW
őstag

menő :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#137393) Fall-N válasza itouchfan (#137375) üzenetére


Fall-N
veterán

Felni/gumi méretre egy [link]. Az 559 egyébként a 26". A jelenlegi gumidon biztos fel van tűntetve a mérete.

(#137394) trialboj válasza Fall-N (#137373) üzenetére


trialboj
őstag

Azért nem árt megvizsgálni mitől lett karcos, ha nem így vettétek, akkor az új váz is sérülhet pl fel / leszállás miatt? Érdemes lesz egy vastagabb átlátszó fóliát rakni a felső csőre, és többet nem kell aggódni hogy a cipő talpa végigkarmolja mert kő szorult bele v homokkal, stb.

(#137369) StLui Azért az 1 már instant csere, nekem volt mérőm, de elbambultam, az elején nem volt még 0.75 el sem gond, aztán 2 hónapig nem mértem és beesett az 1be is, na hiába cseréltem le azonnal, onnantól érződött hogy megevett 3 fokozatot hátul, azokban legalább 2 hónapig darált (kb 500-700 km) aztán valószínűleg bekopott a lánc, de ez nem okos dolog, a lánc nem annyira drága, hogy megérje kukázni miatta a sort, és ahogy Runner is írta, egy idő után az első tányért is. Láncot meg előre kell venni, mikor mást is rendelsz, lehetőleg akciósan nyár végén :K annál olcsóbb nincs

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#137395) Fall-N válasza trialboj (#137394) üzenetére


Fall-N
veterán

Újan vettük neki a biciklit és jól írtad a fel- leszállással nyúzta le a cipő. Mindenféleképpen kap a váz áttetsző fóliát a felsőcsőre és nyeregtartó csőre. Bovdenek surólási helyénél is érdemes amúgy is általában.

(#137396) 6030D válasza Hasaggymeg (#137383) üzenetére


6030D
Ármester

Nem szoktam a Pilisben mászkálni, max az aszfalton. Minden nyárra betervezzük, de elmarad.
mrst3ph3n és raczger jár arrafelé sokat, nekik hátra rémlik, és adnak még hasonló jó ötleteket, ha haragszol az asszonyra. :D
Székelyes vicc megvolt...valahogy úgy, igen. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#137397) Hasaggymeg válasza Fall-N (#137395) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Éppen kérdezni akartam,hogyan lehet felülésnél cipővel megkarcolni?...erre meg írod,hogy úgy történt. :F

Runner...az a nyúlás szélsőséges eredménye,de lassan,szinté észrevétlenül romlik a váltás gyorsasága,pontossága is a nyúlással,ami leginkább az új felszerelésénél érződik,ami érthető is,hisz minél kopottabb egy lánc annál nagyobb az oldalirányú toleranciája,így az őt mozgató váltó mozgására lassabban reagál,mert kopottan el tud hajlani oldalra.Ez persze tizedmásodperces késlekedés,de egyértelműen érezhető,meg hangosabb is váltás.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137398) 6030D


6030D
Ármester

Hol járunk? :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#137399) Hasaggymeg válasza 6030D (#137398) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én Velencei tóra tippelek.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137400) jjeahh válasza 6030D (#137398) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tom, de eddig ezen a képen néz ki a legjobban a bringa, már elég retkes ahhoz, hogy mutatós legyen, de azért még kilátszik a kosz alól, arany középút. Amikor az enyém ilyen, úgy szoktam hagyni még pár napot dzsuváson, hadd gyönyörködhessek benne :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.