Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136051) Csokicsibesz válasza sebgutkopf (#136046) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Csak a Shimano Xtr egy prémium termék, amit kimondottan versenyzőknek szánnak. Iszonyatosan érzékeny az egész rendszer. Van a neten jó pár teszt ahol elmondják, hogy még a bovden típusa is befolyásolja a váltást.

Di2-ban pedig még mindig nincs 12 sebességes rendszere, miközben a Sram már wireless elektronikus váltást hozott ki. Igaz nincs egyáltalán e-bike rendszere... Nehéz egy seggel két lovat megülni.

(#136052) sebgutkopf válasza Ákkk (#136050) üzenetére


sebgutkopf
őstag

:F :F Vagy a gyártó valami olcsóbb OEM verziót rendelt és a típusszám mégsem teljesen azonos.

(#136053) jjeahh válasza sebgutkopf (#136049) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, így már értem a feszesség és a kuplung kapcsolatát :D. Akkor kezdtem el ezen amúgy agyalni, amikor zavarni kezdett a láncom csattogása és kiderült, hogy a haverom XT váltójával még jobban csattog (RD-M781-SGS van neki), pedig itt többször olvastam, hogy az XT-knek már feszesebb a rugójuk. Ezek szerint XT és XT között is van különbség ebben.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136054) sebgutkopf válasza Csokicsibesz (#136051) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Mondjuk az XX1 is elég prémium áron forog. Máshogy fogott hozzá a két gyártó a termékstratégiának az egyszer biztos.
Eagle-ben egyedül az NX-re írják, hogy e-bike-ra is ajánlott, ez pedig azt sejtteti, hogy az a fogsor bírja a keményebb nyomatékot, mivel a többinél a fő különbség az anyaghasználat és a súly az NX-nél meg nem a súlycsökkentés volt szem előtt, hanem az ár és az azonos funkcionalitás, a súlytöbbletért meg ezek szerint a tartósság kárpótol.

XTR valóban mindig ilyen űrtechnológiai áron fut, nagyon sose nézegettem csak 2018 végén volt nagy hírverés, hogy XTR és 1x12.

(#136055) deny330


deny330
aktív tag

Amúgy tuti jók ezek a 10-50-es meg 9-50-es áttétellel rendelkező sorok és azok a hátsó váltók, amik ezeket tudják is, de én személy szerint külön tuti nem fektetnék ebbe. Bár pontosan nem tudom, hogy a vázam, kerékagyam kezelné -e a 12-es sebis sort, ettől függetlenül biztosan nem cserélném le a mostani XX1 szettet azért, hogy 42T helyett tudjak használni 50T-t hátul. Ha esetleg a következő bringámon gyárilag lesz 1x12 egy GX szettel, akkor tökre oké, idővel szívesen kicserélem a váltót, váltókart, hajtókart felsőbb kategóriásra. Mert az tény, hogy elől néha jól jönne egy nagyobb, akár 36-os tányér a jelenlegi 30-as helyett, de nekem valahogy nem éri meg a felárat. Meg azért csak-csak fájna a szívem, ha el kéne adnom a mostani rendszeremet. De nyilván ez az én szubjektív véleményem csak. :B

(#136056) Ákkk válasza deny330 (#136055) üzenetére


Ákkk
addikt

Váztól függ ha142mm hátul ( boost )akkor tudsz 1x12 öt használni. 135mm esetén max 1x11.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#136057) Csokicsibesz válasza sebgutkopf (#136054) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Az NX jött ki utoljára, lényegében az a jóárasított Eagle. Ha esetleg akarsz könnyíteni/fejleszteni a szetteden, akkor tudsz venni mondjuk GX sort meg X0 láncot hozzá. Ami valljuk be azért nem rossz.

Sajnos Shimanonál nincs ez jelenleg és nem úgy néz ki, hogy lesz a közeljövőben. De valószínűleg a piac inkább e-bike hajtást szeretne, 1x12-es rendszert meg csak egy réteg.

(#136058) ZolkoW válasza Ákkk (#136056) üzenetére


ZolkoW
őstag

a 142 még nem boost, azon szépen elmegy a 11 és 12 sebi is, meg 135-ön is, ezek félig-meddig átjárhatóak (egyik irányba). a 148-nál is ugyanaz a kazettatest, csak szélesebb gumit enged, mert kijjebb van.

(#136057) Csokicsibesz : ebbe pedig ott kötnék bele ( :) ) , hogy az NX még "Shimano" kazira való, a GX és X0 meg XD-re, és azért nem minden agyra lehet külön megvenni mindkét kazettatestet - sőt, amire meg lehet, arra is baromi drága a bolti ára, néha látok elvétve emészthető mennyiségű pénzért használtan. Sramra, DT-re, Fulcrumra, Novatecre már láttam.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136059) Ákkk válasza ZolkoW (#136058) üzenetére


Ákkk
addikt

Igen véletlen elírtam 148 mm
[link]

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#136060) Csokicsibesz válasza ZolkoW (#136058) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Ez igaz, csak sajnos mindig van egy jobb kerékszett amire már érdemesebb a jobb sort felrakni ;]

[ Szerkesztve ]

(#136061) bunddog


bunddog
tag

Hali!

Használ valaki 10-es sort 11-es agyon? Kell az 1 mm és az 1.85 mm-es spacer is?
Kapott a kecske egy DT R24 db spline kerékszettet és azóta gurulás után amikor újra elkezdek tekerni olyan mintha lánc nem feküdne fel rendesen az adott fogaskerékre és érződik hogy helyre ugrik, de ritkán jön elő és nem találok benne rendszert és fokozathoz se tudom kötni a jelenséget. A hátsó váltó bowden feszességével játszottam de 1-2 tekerésenként előjön, bár még állványon nem volt azóta csak menet közben állítottam.
Külföldi fórumokon olvastam azt is hogy valaki csak az 1.85-ös spacert használja, lehet hogy az a probléma?
Ja igen, 8/9/10-es novatec agy volt előtte ezzel a 10-es ultegra sorral, használtam sram pc 1031 és ultegra lánccal is, soha nem volt ilyen pedig kb 3 évig használtam azt az agyat.

[ Szerkesztve ]

(#136062) trialboj válasza Ákkk (#136041) üzenetére


trialboj
őstag

Hétvégén volt erről egy vita a helyi bringások között, és elég hülyén éreztem magam, mert mindenki azt állítottam, hogy a shimano kuplung rendszere csak annak kell aki csapatja lefele, mert amúgy rengeteget ront a váltáson, mind pontosságban mind sebességben. Tehát szerintük, csak akkor kapcsold be ha sokat mész lefele.

Én tudom, v legalább is remélem hogy nem így van, habár volt egy 2013as xtr váltóm azon még arany pöcök volt a kuplung állításnak, viszont tény, hogy mikor bekapcsoltam, akkor sokkal nehezebb volt hüvelykujjból a váltás, és nem szerette annyira pl terhelés közben, mászásnál, ha váltogatok, (sokkal nagyobbakat pattant )még úgy sem hogy nyilván tehermentesítettem 1 mp-re.

Csak remélni tudom hogy a mostaniak ennél okosabbak.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#136063) Ákkk válasza trialboj (#136062) üzenetére


Ákkk
addikt

Semmi gond ugyanúgy vált mint amikor ki van kapcsolva. Amúgy minden terepen van előnye a feszes láncnak néha még a városi aszfalt is tud meglepetéseket okozni.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#136064) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Gopro 7 Black alternatíva, úgy tűnik ez lesz a montisok másik kedvence :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136065) deny330 válasza Ákkk (#136056) üzenetére


deny330
aktív tag

142mm hátul, de ahogy olvasok lejjebb, akkor ez elvileg még rámegy. Bár kétlem, hogy erre valaha is tennék, de azért jó tudni. :)

(#136066) Hasaggymeg válasza trialboj (#136062) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valami kompromisszum csak kell legyen az erősebb rugófeszítést eredményező pöcökben,hiszen másképp csak erősebb rugó kellene és kész,nem macerázna senki kuplungokkal...vagy nem? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136067) LustaDick123 válasza Toobee (#135572) üzenetére


LustaDick123
tag

Nem tudom aktuális-e még a történet (itt tartok a visszaolvasásban), de egy 3-as Pro Usert tudsz nálam tesztelni: https://www.youtube.com/watch?v=esBbPxDgozo
(Dél-Buda)
Nem tudom a többi tartó milyen, nálam a selling point az összecsukhatóság volt (tényleg annyi, mint a videón), nyaraláskor csak bedobom a csomagtartóba, elfér a garázs sarkában.

(#136068) Toobee válasza LustaDick123 (#136067) üzenetére


Toobee
veterán

Köszönöm szépen a felajánlást, szerintem élnék vele a közeljövőben.

https://barbieripnk.hu/

(#136069) trialboj válasza Hasaggymeg (#136066) üzenetére


trialboj
őstag

Azért van a pöcök, hogy le tudd venni normálisan. Sramnál nincs ilyen, ott úgy oldották meg ahogy mondtad, erős rugó, és 1 gombbal ki tudod akasztani, de ahhoz erdőből el kell tekerd.

Netto marhaságnak tartom hogy shimanonal állítgatni keljen, de ezért kicsit elbizonytalanított mikor 4 dh arc is azt mondta... mondjuk ők csak lefele hajtanak bringát, mit tudhatnak a mászásról ;]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#136070) nismoka válasza marel09 (#136009) üzenetére


nismoka
addikt

Garmin edge explore.

(#136071) ZolkoW válasza Csokicsibesz (#136060) üzenetére


ZolkoW
őstag

igaz, és általában jobban is jön ki az ember ilyen cserével, mint külön az agytestekkel játszani. Én eléggé XD párti lettem, Novatecből rendeltem agypárt, azt is ilyennel kértem.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136072) StLui válasza LustaDick123 (#136067) üzenetére


StLui
veterán

Mondjuk egy zárhatót azért nem tudom minek akarnék a kocsiba rakni, és elég extra ezért a felára.
Egyszer raktam be a csomiba, de akkor befért a Megane-ba a nem összecsukható is, amikor 4 napig otthagytuk a kocsit egy parkolóban. Otthon meg élére állítom, falnak támasztva, de volt hogy felakasztottam egy kampóra. Most meg épp egy polcon van.
Itt is az a fő kérdés, milyen távol vannak egymástól a sínek.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136073) varsam


varsam
őstag

Egy darab fékhez kb mennyi olaj kell egy teljes cserénél? Shimano BR-M445

(#136074) szkink válasza jjeahh (#135921) üzenetére


szkink
aktív tag

Ami a videóból kimaradt,szegény Kate. Gondolom az ő bringáján is ez a kormány van Syncros Hixon valami hasonlót keresek ezekkel a paraméterekkel csak nem ilyen árban :)

(#136063) Ákkk : én is ON állásban használom,szerintem sincs jelentősége váltásnál.

(#136064) jjeahh: Kicsit szín szegény na és a 124ezres ár

(#136075) jjeahh válasza szkink (#136074) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, láttam, b*romira ijesztő az ilyen, mert semmi extrém terep nem volt előtte, kb olyan helyzetnek tűnik, ami bárkivel bármikor előfordulhat.

A DJI gondolom azért színszegény, mert flat profilra volt állítva, így utómunka során több benne a tartalék.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136076) szkink válasza jjeahh (#136075) üzenetére


szkink
aktív tag

Ja nem volt gyenge,"flat profil" hiszek neked,a témában te jobban otthon vagy :K de egy ilyen teszten ne flatban legyen :U

(#136077) cdl válasza StLui (#136072) üzenetére


cdl
senior tag

Most megmértem a Thule Welocompact 927-et, 18,5 cm az első háromnál.
A negyedik 17 cm-re van a harmadiktól.
Nekünk tavaly a kormányokkal volt problémánk, azok értek egymáshoz.
2. és 4. kero.
Most azt találtam ki, hogy elfordítom a kormányom 90 fokkal az utazásra..
Az Én outim a legkönnyebb, úgy is azt rakom leghátra.

(#136078) LustaDick123 válasza StLui (#136072) üzenetére


LustaDick123
tag

Általában nyaralásra, hosszú hétvégékre szoktunk bringákat (sima kirándulás, semmi extrém sport) vinni évi pár alkalommal, ilyenkor bent ülünk a kocsiban, be nem tudunk bringát tenni (3-an vagyunk). Vonóhorog volt/van/lesz a kocsimon (+ a családban is sok kocsin), a szürke rendszám egyszerűen kiváltható már, adott a lehetőség venni egy tartót, nekünk így praktikusabb a vonóhorgos.

Ezt, mint látod kicsire is össze tudom csukni, gyakorlatilag bármilyen csomagtartóba befér. Ha elviszem nyaralásra bringákat nem a tartóval járok bevásárolni nyaralás két hete alatt, nem kell az apartmanban kerülgetnem, hanem összecsukom és berakom a csomagtartóba tartót (van zsákja is). Ha megállok pár órára, akkor is le szoktam venni biztos, ami biztos alapon, nehogy valami erős/okos gyerek mászókának vagy ugrálóvárnak nézze, a parkoló kocsiba elakadjon egy bámészkodó vagy másik kocsi (vagy éppen a tartó miatt be sem fér rendesen a kocsi egy áruházi parkolóba). Tényleg 2 perc felrakni.

Nekem megérte a felárat. Emlékeim szerint pár éve kicsivel olcsóbban vettem a SG3-at (valami 145 körüli összeg rémlik) szezon végén +black friday, mint most az SG2-őt adják a webshopban. Akkoriban kb. 20-25000ft (kb. 15-20%) volt a felára a hasonló pl. Thule szállítókhoz képest (lásd jelenleg a Decathlon oldalán van egy 110-ért és egy 135-ért, ez a drágábbal van pariban inkább). Mivel könnyen átrakom egyik kocsiról a másikra, ezért hosszú távra tervezek vele, 10+ év alatt nem számít a felára, mivel tényleg igényes kivitel el is adható.

A lényeg: sínek között 22cm van (lemértem). Trekking bringák (rajtuk minden “ellenség”: sárvédő, prizma, kiskosár és kitámasztó ;] ) összeforgatva, ülések leengedve (elférjen a másik kormánya felette), pedálok beállítgatva elférnek. A sínek hosszan tologathatóak, szinte bármilyen tengelytávra beállítható (190+ magas vagyok, nagy vázas bringám van, simán felfér). Ha egyszer kijátszottad a bringák helyét és felrakási sorrendjét én egyedül 10 perc alatt menetkész vagyok.

(Nem, nem a forgalmazónak dolgozom.)

(#136079) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Tolna megyeben tud valaki megbizhato kerekpar szervizt? Az agyakban kellene a csapagyakat kicserelni. A hatso daral sajnos, most vettem eszre, amikor elkezdtem darabjaira szedni a bicajt. Rendeltem US -bol hibrid keramiat, de nem veszek kulon szerszamot, amivel rendesen megtudom csinalni, mert tenyleg rohadt draga.

Kozepcsapagybol is kellett uj, de megvettem az egeszet egyben, mert a regi mar elhasznalodott, foleg a porvedoknel. A fogaskoszoru meg kerdes. Tolomerovel merve mennyi a normalis fogtavolsag? Gondolom lemerem a legnagyobbat, es osszevetem a kicsikkel, mert inkabb az volt hasznalva. Lancot hogy tudom lemerni, hogy mennyire van megnyulva?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#136080) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#136079) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lánchoz láncnyúlásmérő [link] kell,a sorról ide pár nagyfelbontású kép,valaki megszakérti mennyire is kopott.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136081) 6030D


6030D
Ármester

Balaton maraton videó. Csak a kéket figyeld. ;)
38:49: ismét én és az első tolós rész. Kerülgettük egymás a sráccal, szinte végig együtt mentünk, a végén beragadt a sárba a single tracknél, ott hagytam el végleg. Ez a videó csak a fele, remélem felrakja a másik felét is. Azért végig mosolyogtam a videót, ez is egy emlék, na! :K Minden másra (utána) ott a Mastercard! :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136082) jjeahh válasza 6030D (#136081) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Durva milyen sokáig bírta 180-as pulzuson, nekem csak néha ugrik fel ennyire egy pillanatra, szerintem a helyében kinyuvadtam volna :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#136083) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#136080) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sorrol akkor majd rakok fel kepet. Akkor tolomerovel nem fogom tudni megmerni? Mondjuk ramerek az uj lancra, majd a regire?
Mindenkeppen lecserelem, mert megveszem az az XTR fogaskoszorut.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#136084) StLui válasza LustaDick123 (#136078) üzenetére


StLui
veterán

Semmi rosszallót nem írtam, én csak a vonóhorgos bringaszállításban hiszek. Egyszerűen nekem a nem összehajtható is befér egy Megane-ba minden faxni nélkül, ezért nem látom értelmét az összehajtogatásnak, max. ha otthon a szekrénybe akarnám betuszakolni. Pont Toobee-nak írtam, hogy Pro-User a legjobb sinek távolságában, és profi a cucc is. Úgy emlékeztem csak a kettes tartónak van ekkora távja, hármasnál kevesebb rémlett. Ja és csak ez az összehajtható ilyen nagy sintávolságú. Mindegy mekkora bringák az számít, hogy átütőtengelyes, vagy boostos, ott érnek össze, minden más forgatható, odébb csúsztatható stb.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136085) StLui válasza cdl (#136077) üzenetére


StLui
veterán

outi, trekking, régi monti felfér, csak elfelejtettek ezek a gyártók az új széles telós, széles tengelyes montikra is gondolni itt európában, usa-ban bezzeg van.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136086) StLui válasza 6030D (#136081) üzenetére


StLui
veterán

Hehe, ez király volt :C

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#136087) Ákkk válasza MPowerPH (#136083) üzenetére


Ákkk
addikt

Én nem az xtr sort venném ebay-röl amúgy nem biztos,hogy eredeti, abból az összegböl pont kijön másik sor és a lánc is. Pld. Itt van egy xt [link] A láncnyullást tolómérővel nem tudod mérni.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#136088) MPowerPH válasza Ákkk (#136087) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lancbol megneztem, van 2db tartalek, szoval azon nem is rugozok tovabb, nem rendeltem. Sot, bowdent is talaltam, par PTFE -s -t, viszont abbol vettem polymer -est.
Ha megmarad az ara az XTR sornak, akkor megveszem, mert fele a bolti arcedulanak. :) Persze egy XT olcsobb lenne meg igy is, ez teny.

Szezon elott szeretnek felkeszulni, mert vegre talaltam partnereket hetvegere, lesz kivel menni a Mecsekbe.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#136089) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#136083) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nehéz megmérni,a tulajdonképpeni "nyúlás" egy-egy szemen aligha mérhető,több szem összes kopása az ami már számottevő hosszabbodást eredményez.A lánckerék fogaival is ez a helyzet,valamennyinek egy 2-3mm-es lapos teteje van,így nehéz azt pontosan mérni,ahhoz inkább rutinos szem kell...vagy új lánc,ami ha terhelésnél felkúszik a fogak tetejére,esetleg át is ugrik rajtuk,meghozza a sor halálos ítéletét.Itt 1 kép melyen látszik egyes sorok kopottsága a többihez képest.[link] A 7,8 és 1 alig kopott,bár ott is látszik kis elnyalódás sorja a láncterhelte oldalon,a többi extrém kopást,terheltoldali elnyalódást és hegyesedést mutat.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136090) Ákkk válasza MPowerPH (#136088) üzenetére


Ákkk
addikt

Ennyiért kétlem,hogy ez eredeti.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#136091) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#136089) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze. De azert kerdeztem a tolomerot, mert 12cm -ig kitudom huzni, szemtol szemig megtudom merni azon a tavon.
A kep alapjan a fogaskoszorumnak semmi baja. :U Sem elnyalodas, sem hegyesedes nincsen. Ezt mar felre tudom akkor rakni felesegem bicajara. Meg kell egy hajtomu es egy hatso valto, es megvan a 9 sebesseges szett utodja.

Ákkk: Gyari csomagolas, es a csoka bicaj alkatreszeket arul. A 10-es szett mar mindenhol kifuto, leertekelt.(vagyis egy idoben az M980 az volt) Anno az elso hajtomuvet is felaron vettem, 220 euroert. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#136092) ZolkoW válasza MPowerPH (#136083) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha van új láncod, lógasd őket egymás mellé, az elég látványos tud lenni :)
tolómérővel sem lehetetlen, de amit kapok, nem tudnám %-ra lefordítani, így akkor már inkább a lógatós módszer. (de tényleg egyszerűbb a nyúlásmérő, ahhoz nem kell levenni sem)

#136089) Hasaggymeg: na, ez csúnya! :) a kicsit meg nem is használta?

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136093) MPowerPH válasza ZolkoW (#136092) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, lattam hogy mukodik a lancnyulasmero, szazalekot kis matek utan tudnek szamolni, de akkor ezt hagyom. Holnap ha lesz idom, beugrok egy boltba, hatha van nekik elado.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#136094) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

A kérdésem azokhoz szól akik vonaton szállítják a biciklijüket, pl. Budapest szélén élnek és vonattal járnak be, de közben szállítják a biciklijüket is.
Van olyan bérlettípus + kedvezmény kombó amivel a legoptimálisabb a bérlet, illetve a kerékpárvitel jegyára?

Köszönöm a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#136095) deny330 válasza MPowerPH (#136093) üzenetére


deny330
aktív tag

Hallgasd meg a többiek válaszát is, de őszintén szólva ez szerintem még bőven jó állapotú.

(#136096) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#136091) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a baj,hogy csaptól csapig kellene mérni,a csap is van ~2mm,beleakasztani a tolómérőt meg szinte lehetetlen.Én próbáltam,macerás,pontatlan mérést ad ott,ahol mm-eket kellene számolni.

ZolkoW...netről loptam,csak példának...de igen,általában van pár kerék mely szinte újan dobódik ki.Tapasztalatom szerint nálam a 2 legkisebb előtti 2-3 tányér az ami a legjobban elkopik (pl.tízes sornál a hat,hét és nyolc) ,még akkor is ha pl.a további 2 nagyobb is ugyanannyit van használva,mivel amazok kisebbek.

BMW001...a 4,5,6(bár nem látom,de sejtem) és 7 a legkopottabbak,azok félidőnél lehetnek,tehát egy láncot még elbírnak.Ha tippelnem kell a hetesen fog majd elsőnek átugorni a lánc. :DDD az 1-2 és 9-10 szinte újak.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#136097) bringasisti válasza ZolkoW (#136092) üzenetére


bringasisti
őstag

Amibe egy nyúlás mérő kerül azért egy digitális tolóerő is vehető.

BENEFON DELTA--------N8

(#136098) bringasisti válasza MPowerPH (#136083) üzenetére


bringasisti
őstag

144.8 milliméter esetén 1 milliméter a küszöb szerintem

BENEFON DELTA--------N8

(#136099) ZolkoW válasza MPowerPH (#136093) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én ezen nagyon minimális vállasodást látok, nálam ez a bejáratós kategória tippre :).
Ja, oké, hogy meg tudom mérni, ha belefér húzó irányban, de csak akkor mernék bármit számolni, ha lenne ott egy friss lánc is, amivel hasonlítom, mert nem tudom, ami névleges, az a valóságban mennyi. 100+ láncszem fellógatva, kifeszítve egyébként mérőszalaggal is elég pontos ;-)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#136100) MPowerPH válasza ZolkoW (#136099) üzenetére


MPowerPH
félisten

Latszik, hogy az elozo szezonom masrol szolt, nem volt idom bringazni, legalabbis nem eleget.

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.